Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

Järla Orientering

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järla Orientering 1D150 (6)2:04:50
1. Gunilla Kreiss38:122+1:5238:122
2. Kerstin Sandström45:504+7:291:24:023+1
3. Lena Jansson40:482+3:432:04:501-2
5Järla Orientering 1H17E (116)4:09:49
1. Mattias Millinger53:11153:111
2. David Bejbom41:4211:34:5310
3. Kaspar Hägler45:1816+4:042:20:115+4
4. Anders Holmberg52:042+0:023:12:151-4
5. Olle Boström57:3416+8:324:09:495+4
5Järla Orientering 1D17E (110)2:07:23
1. Elsa Jansson44:419+0:1644:419
2. Anneke Hald Bjorgum35:5010+3:261:20:315-4
3. Karolin Ohlsson46:5210+4:362:07:2350
10Järla Orientering 2H17E (116)4:16:17
1. Ivan Kuchmenko57:0129+3:5057:0129
2. Erik Andersson41:583+0:161:38:5912-17
3. Håkon Jarvis Westergård44:087+2:542:23:078-4
4. Martin Vister55:5012+3:483:18:5780
5. Alain Denzler57:2015+8:184:16:1710+2
17Järla Orientering 2D17E (110)2:15:00
1. Ingjerd Myhre47:1418+2:4947:1418
2. Anina Hirzel45:3058+13:061:32:4438+20
3. Elin Hemmyr Skantze42:1612:15:0017-21
22Järla Orientering 3H17E (116)4:32:02
1. Espen Hultgreen Weltzien54:167+1:0554:167
2. Christian Kollberg49:2048+7:381:43:3622+15
3. Christoph Meier47:2726+6:132:31:03220
4. Morten Jarvis Westergård1:00:1928+8:173:31:2221-1
5. Mats Nordbrøden1:00:4029+11:384:32:0222+1
68Järla Orientering 3D17E (110)2:47:14
1. Josefin Persson51:4850+7:2351:4850
2. Ellinor Fransson39:2430+7:001:31:1232-18
3. Dora Szerencsi1:16:0286+33:462:47:1468+36
76Järla Orientering 4D17E (110)2:55:17
1. Malin Sandström51:3848+7:1351:3848
2. Ellen Jansson50:1578+17:511:41:5363+15
3. Kristin Andrée1:13:2485+31:082:55:1776+13
Järla Orientering 4H17E (116)ej godkänd
1. Peter Hemmyr58:5750+5:4658:5750
2. Martin Härberg46:1022+4:281:45:0732-18
3. Michael Refors50:2046+9:062:35:2736+4
4. Oscar Björck57:1520+5:133:32:4225-11
5. Dan Westerej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser