Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

Eksjö SOK

10 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Eksjö SOK 1D16 (14)1:50:45
1. Gabriella Bergander45:107+6:2645:107
2. Fanny Sundblad31:285+3:151:16:383-4
3. Sanna Fasth34:0711:50:452-1
2Eksjö SOK 1H14 (15)1:18:48
1. Hugo Djurstedt26:503+2:3226:503
2. Oskar Svahn21:155+2:1248:052-1
2. Simon Svahn22:3812+3:3549:28
3. Mattis Persson30:435+5:291:18:4820
4Eksjö SOK 1ÖppenKavle (43)1:48:36
1. Gustav Sandstedt37:443+6:4337:443
2. Susanna Djurstedt30:483+2:451:08:324+1
3. Stefan N-Djurstedt40:0411+4:541:48:3640
6Eksjö SOK 1D14 (11)1:55:04
1. Klara Höglund39:055+11:5039:055
2. Hanna Abrahamsson24:194+3:591:03:246+1
2. Lisa Ullmanej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Elin Rydgård51:408+21:231:55:0460
12Eksjö SOK 1D12 (17)1:30:46
1. Agnes Djurstedt29:2112+9:4129:2112
2. Thea Abaji24:1817+6:1853:39120
2. Ida Edvardsson24:2118+6:2153:42
3. Andrea Aulin37:0713+16:251:30:46120
38Eksjö SOK 1D17E (110)2:30:41
1. Linnéa Golsäter52:0953+7:4452:0953
2. Therese Klintberg44:1351+11:491:36:2250-3
3. Josefine Klintberg54:1937+12:032:30:4138-12
41Eksjö SOK 1H17E (116)4:54:00
1. Lucas Sundblad1:03:1168+10:001:03:1168
2. Sebastian Inderst53:0172+11:191:56:1271+3
3. Viktor Antonsson52:1954+11:052:48:3165-6
4. Andreas Bergander1:00:3131+8:293:49:0245-20
5. Tobia Pezzati1:04:5844+15:564:54:0041-4
45Eksjö SOK 2D17E (110)2:32:15
1. Beatrice Gustavsson52:3057+8:0552:3057
2. Linda Nordin39:4031+7:161:32:1034-23
3. Josefin Dahlsten1:00:0561+17:492:32:1545+11
73Eksjö SOK 2H17E (116)5:49:59
1. Philip Edvardsson1:19:11106+26:001:19:11106
2. Adam Persson1:01:3199+19:492:20:42103-3
3. Nils Wärnsberg57:4880+16:343:18:3095-8
4. Oskar Lind1:17:3681+25:344:36:0685-10
5. August Kollberg1:13:53745:49:5973-12
89Eksjö SOK 3D17E (110)3:33:04
1. Agnes Adolfsson1:12:52100+28:271:12:52100
2. Frida Persson55:1984+22:552:08:1191-9
3. Sara Bergander1:24:5390+42:373:33:0489-2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser