Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

Ankarsrums OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
88Västerviks OK / Ankarsrums OK 1D17E (110)3:30:57
1. Anna Johansson48:3021+4:0548:3021
2. Lovisa Johansson1:05:0996+32:451:53:3985+64
3. Camilla Svensson1:37:1891+55:023:30:5788+3

Askersunds OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5OK Tylöskog / Askersunds OK / Ulricehamns OK 1ÖppenKavle (43)1:55:30
1. Fredrik Johansson47:1328+16:1247:1328
2. Anna Algotson32:475+4:441:20:0013-15
3. Albin Olausson35:302+0:201:55:305-8

Attunda OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12Attunda OK 1H150 (18)2:38:30
1. Björn-Ove Pettersson36:567+4:4736:567
2. Anders Hallmén49:4811+14:111:26:4410+3
3. Anna Lindskoog-Pettersson1:11:4614+34:032:38:3012+2
37Attunda OK 1H17E (116)4:48:06
1. Erik Berzell55:5318+2:4255:5318
2. Mathias Hallmén45:3819+3:561:41:3115-3
3. Karl Enges53:0057+11:462:34:3133+18
4. Simon Martelius1:15:3276+23:303:50:0348+15
5. Oskar Daniels58:0317+9:014:48:0637-11
Attunda OK 2H17E (116)ej godkänd
1. Anton Danielsej godkändej godkänd
2. Laura D'Angeloej godkändej godkänd
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start

Björkfors GOIF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Björkfors GOIF 1H180 (11)2:07:07
1. Bengt-Ove Blomkvist37:4610+9:0737:4610
2. Torgny Johansson44:228+8:521:22:087-3
3. Lars Östlin44:598+9:212:07:0770
9Björkfors GOIF 2H180 (11)2:14:05
1. Jan Johansson34:322+5:5334:322
2. Sven-Olof Svensson48:0511+12:351:22:378+6
3. Kjell Holmström51:289+15:502:14:059+1

Boxholm-Mjölby OL

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Boxholm-Mjölby OL 1D120 (8)2:04:37
1. Bodil Molin40:284+0:4840:284
2. Mia Lindberg44:533+4:391:25:212-2
3. Maria Pettersson39:162+2:492:04:3720
2Boxholm-Mjölby OL 1H180 (11)1:49:33
1. Per-Åke Tengvall35:303+6:5135:303
2. Anders Montelius38:022+2:321:13:3230
3. Conny Bruhn36:012+0:231:49:332-1
11Boxholm-Mjölby OL 1H150 (18)2:34:19
1. Kenth Edin54:3816+22:2954:3816
2. Johan Knutsson52:5314+17:161:47:3115-1
3. Anders Molin46:489+9:052:34:1911-4
Boxholm-Mjölby OL 2H150 (18)ej godkänd
1. Roger Karlssonej godkändej godkänd
2. Karl-Johan Norén1:05:4417+30:07ej godkänd
3. Urban Andersson58:1710+20:34ej godkänd
Boxholm-Mjölby OL 1D150 (6)ej godkänd
1. Annelie Alenius42:143+5:5442:143
2. Lena Eriksson38:2111:20:352-1
3. Margareta Skarp Runtegenej startej godkänd

Bredaryds SOK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Bredaryds SOK 1H14 (15)1:18:49
1. Emil Auselius28:164+3:5828:164
2. Axel Elmblad19:533+0:5048:093-1
2. Linnea Skalberg22:2610+3:2350:42
3. Anton Gunnarsson30:404+5:261:18:4930
12Bredaryds SOK 1ÖppenKavle (43)2:08:26
1. Mattias Gunnarsson31:01131:011
2. Maria Andersson42:2324+14:201:13:246+5
3. Arne Andersson55:0234+19:522:08:2612+6
32Bredaryds SOK 1D17E (110)2:27:51
1. Amanda Leo49:3538+5:1049:3538
2. Linnéa Andersson44:5654+12:321:34:3142+4
3. Carina Svensson53:2034+11:042:27:5132-10
72Bredaryds SOK 1H17E (116)5:48:49
1. Jakob Andersson1:00:1354+7:021:00:1354
2. Filip Trofast1:07:05107+25:232:07:1887+33
3. Magnus Trofast1:16:53108+35:393:24:1199+12
4. Fredrik Johansson1:16:3578+24:334:40:4689-10
5. Peter Thelin1:08:03735:48:4972-17
Bredaryds SOK 1D16 (14)ej godkänd
1. Moa Hanssonej godkändej godkänd
2. Klara Elmblad32:128+3:59ej godkänd
2. Mimmi Dahlberg32:339+4:20ej godkänd
2. Elsa Andersson35:3915+7:26ej godkänd
3. Amelia Skalberg57:4710+23:40ej godkänd
Bredaryds SOK 2D17E (110)ej start
1. Lisa Elmbladej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant (vacant)ej startej start

Burseryds IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10Burseryds IF 1ÖppenKavle (43)2:00:42
1. Martina Petersson46:1824+15:1746:1824
2. Pernilla Petersson38:4016+10:371:24:5819-5
3. Andreas Petersson35:443+0:342:00:4210-9

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
67Degerfors OK / Kristinehamns OK 1H17E (116)5:31:52
1. Filip Jacobsson1:07:3889+14:271:07:3889
2. Robin Svennberg1:02:38102+20:562:10:1692+3
3. Arvid Johnson58:3281+17:183:08:4885-7
4. Mårten Martinsson1:07:4853+15:464:16:3674-11
5. Per Fredberg1:15:16755:31:5267-7

Domnarvets GOIF

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Domnarvets GOIF 1D17E (110)2:04:11
1. Karolina A.Höjsgaard49:1433+4:4949:1433
2. Emma Johansson32:2411:21:388-25
3. Lena Eliasson42:332+0:172:04:111-7
9Domnarvets GOIF 1D16 (14)3:29:14
1. Alma Andersson1:16:4911+38:051:16:4911
2. Moa Hjorth47:1722+19:042:04:069-2
3. Vilma Berger1:25:0813+51:013:29:1490
28Domnarvets GOIF 2D17E (110)2:26:16
1. Elin Dahlin48:5930+4:3448:5930
2. Johanna Lindberg41:0640+8:421:30:05300
3. Lena Nordlund56:1147+13:552:26:1628-2
30Domnarvets GOIF 1ÖppenKavle (43)2:23:42
1. Magnus Berger49:3930+18:3849:3930
2. Albin Berger45:4228+17:391:35:2131+1
3. Magnus Hjorth48:2124+13:112:23:4230-1
47Domnarvets GOIF 3D17E (110)2:34:39
1. Era Elfving50:1042+5:4550:1042
2. Elsa Andersson50:0977+17:451:40:1959+17
3. Sara Helander (Linköpings OK)54:2038+12:042:34:3947-12

Eksjö SOK

10 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Eksjö SOK 1D16 (14)1:50:45
1. Gabriella Bergander45:107+6:2645:107
2. Fanny Sundblad31:285+3:151:16:383-4
3. Sanna Fasth34:0711:50:452-1
2Eksjö SOK 1H14 (15)1:18:48
1. Hugo Djurstedt26:503+2:3226:503
2. Oskar Svahn21:155+2:1248:052-1
2. Simon Svahn22:3812+3:3549:28
3. Mattis Persson30:435+5:291:18:4820
4Eksjö SOK 1ÖppenKavle (43)1:48:36
1. Gustav Sandstedt37:443+6:4337:443
2. Susanna Djurstedt30:483+2:451:08:324+1
3. Stefan N-Djurstedt40:0411+4:541:48:3640
6Eksjö SOK 1D14 (11)1:55:04
1. Klara Höglund39:055+11:5039:055
2. Hanna Abrahamsson24:194+3:591:03:246+1
2. Lisa Ullmanej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Elin Rydgård51:408+21:231:55:0460
12Eksjö SOK 1D12 (17)1:30:46
1. Agnes Djurstedt29:2112+9:4129:2112
2. Thea Abaji24:1817+6:1853:39120
2. Ida Edvardsson24:2118+6:2153:42
3. Andrea Aulin37:0713+16:251:30:46120
38Eksjö SOK 1D17E (110)2:30:41
1. Linnéa Golsäter52:0953+7:4452:0953
2. Therese Klintberg44:1351+11:491:36:2250-3
3. Josefine Klintberg54:1937+12:032:30:4138-12
41Eksjö SOK 1H17E (116)4:54:00
1. Lucas Sundblad1:03:1168+10:001:03:1168
2. Sebastian Inderst53:0172+11:191:56:1271+3
3. Viktor Antonsson52:1954+11:052:48:3165-6
4. Andreas Bergander1:00:3131+8:293:49:0245-20
5. Tobia Pezzati1:04:5844+15:564:54:0041-4
45Eksjö SOK 2D17E (110)2:32:15
1. Beatrice Gustavsson52:3057+8:0552:3057
2. Linda Nordin39:4031+7:161:32:1034-23
3. Josefin Dahlsten1:00:0561+17:492:32:1545+11
73Eksjö SOK 2H17E (116)5:49:59
1. Philip Edvardsson1:19:11106+26:001:19:11106
2. Adam Persson1:01:3199+19:492:20:42103-3
3. Nils Wärnsberg57:4880+16:343:18:3095-8
4. Oskar Lind1:17:3681+25:344:36:0685-10
5. August Kollberg1:13:53745:49:5973-12
89Eksjö SOK 3D17E (110)3:33:04
1. Agnes Adolfsson1:12:52100+28:271:12:52100
2. Frida Persson55:1984+22:552:08:1191-9
3. Sara Bergander1:24:5390+42:373:33:0489-2

Finspångs SOK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Finspångs SOK 1D12 (17)1:17:49
1. Sara Wänström31:1013+11:3031:1013
2. Alice Johansson20:537+2:5352:0311-2
2. Sofie Vind22:3312+4:3353:43
2. Maja Harrysson25:1519+7:1556:25
3. Jensine Svensson25:466+5:041:17:496-5
8Finspångs SOK 1H120 (15)2:29:02
1. Henrik Göhl42:347+0:4042:347
2. Olle Lindman44:323+0:041:27:061-6
3. Johan Wänström1:01:5611+24:022:29:028+7
11Finspångs SOK 1H14 (15)1:56:31
1. Elias Axelsson28:425+4:2428:425
2. Therese Ekman26:3517+7:3255:176+1
2. Vincent Karlsson27:1918+8:1656:01
2. Simon Vind31:4023+12:371:00:22
3. Axel Johansson1:01:1414+36:001:56:3111+5
12Finspångs SOK 1H12 (16)1:39:09
1. Olof Ekman26:5111+4:3326:5111
2. Pepijn Pieterse37:3032+20:351:04:2113+2
2. Elmer Waldfelt37:5333+20:581:04:44
3. Axel Kindåker34:488+16:291:39:0912-1
Finspångs SOK 1H17E (116)ej godkänd
1. Simon Lundin1:03:1869+10:071:03:1869
2. Per Lindman55:1783+13:351:58:3574+5
3. Eric Rosander1:06:5397+25:393:05:2879+5
4. Oskar Petersson1:12:5866+20:564:18:2677-2
5. David Axelssonej startej godkänd
Finspångs SOK 1D17E (110)ej godkänd
1. Eva Göhl48:3722+4:1248:3722
2. Carin Rosander45:5062+13:261:34:2741+19
3. Sofia Aldénej startej godkänd
Finspångs SOK 1ÖppenKavle (43)ej start
1. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
3. vacant (vacant)ej startej start

FK Göingarna

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1FK Göingarna 1H12 (16)1:03:53
1. Victor Modig25:475+3:2925:475
2. Gustav Andersson19:476+2:5245:344-1
2. Ellen Andersson36:4431+19:491:02:31
3. Melker Andersson18:1911:03:531-3
9FK Göingarna 1H120 (15)2:33:34
1. Henrik Modig41:54141:541
2. Susanne Andersson52:248+7:561:34:185+4
3. Thomas Najvik59:1610+21:222:33:349+4
12FK Göingarna 1H16 (25)2:28:53
1. Klara Andersson59:4720+26:0359:4720
2. Oscar Modig34:3316+9:461:34:2013-7
3. Algot Najvik54:3310+21:452:28:5312-1

Gamleby OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Västerviks OK / Gamleby OK 1H16 (25)2:19:45
1. Isak Hertin41:555+8:1141:555
2. Joar Hertin25:513+1:041:07:464-1
3. Axel Lindeberg1:11:5918+39:112:19:459+5
14Västerviks OK / Gamleby OK 1D12 (17)1:52:20
1. Eira Hertin29:1611+9:3629:1611
2. Tove Vallerius27:1021+9:1056:2613+2
2. Mikaela Johansson27:3722+9:3756:53
3. Ida-Lee Fjelstrenius55:5417+35:121:52:2014+1
81Gamleby OK / Västerviks OK 1H17E (116)6:32:50
1. Rickard Ingesson1:16:07100+22:561:16:07100
2. Robin Jakobsson55:3086+13:482:11:3796-4
3. Rolf E Johansson1:03:2290+22:083:14:5992-4
4. Robert Larsson1:46:04100+54:025:01:0395+3
5. Petter Walerius1:31:47866:32:5081-14

GOIF Tjalve

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
21GOIF Tjalve 2ÖppenKavle (43)2:12:31
1. Patric Malmström39:368+8:3539:368
2. Josefine Dahlstedt41:2921+13:261:21:0516+8
3. Kalle Karlsson51:2628+16:162:12:3121+5
22GOIF Tjalve 1ÖppenKavle (43)2:14:36
1. Dag Jehrlander39:4011+8:3939:4011
2. Lena Fröberg34:519+6:481:14:318-3
3. Andreas Håkansson1:00:0537+24:552:14:3622+14
GOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 1H16 (25)ej godkänd
1. Eric Jehrlander1:03:5621+30:121:03:5621
2. Gustav Malmströmej godkändej godkänd
2. Oscar Broddegård36:1017+11:23ej godkänd
2. Ludwig Pernesej godkändej godkänd
3. Johan Wehlin44:377+11:49ej godkänd
GOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 1D17E (110)ej godkänd
1. Lisa Malmström49:5541+5:3049:5541
2. Lena Malmström50:3480+18:101:40:2960+19
3. Anna Wehlinej startej godkänd
GOIF Tjalve 1H14 (15)ej godkänd
1. Ellinor Håkanssonej godkändej godkänd
2. Valter Fredriksson39:1327+20:10ej godkänd
2. Åsa Döscher39:1728+20:14ej godkänd
2. Victor Hamberg40:5529+21:52ej godkänd
3. Assar Johansson51:4015ej godkänd

Gotlands OF

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Gotlands OF 2H14 (15)1:42:35
1. Tuva Nikolausson39:4211+15:2439:4211
2. Edvin Johnsson22:228+3:191:02:0410-1
3. Rasmus Virgint40:3110+15:171:42:359-1
13Gotlands OF 1H14 (15)2:07:40
1. Duncan Robertson45:2014+21:0245:2014
2. Fabian Mellberg31:5724+12:541:17:1712-2
2. Folke Svangrenej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Olle Svangren (Gotlands Bro OK)50:2313+25:092:07:4013+1
13Gotlands OF 2ÖppenKavle (43)2:08:31
1. Tyra Melin46:0723+15:0646:0723
2. Ludvig Waktel33:548+5:511:20:0114-9
3. Ulrika Nikolausson48:3025+13:202:08:3113-1
23Gotlands OF / OK Södertörn 1ÖppenKavle (43)2:15:56
1. Åke Kappel50:0933+19:0850:0933
2. Eva Kappel44:4927+16:461:34:5829-4
3. Simon Kappel40:5812+5:482:15:5623-6
50Gotlands OF 1H17E (116)5:09:59
1. Amadeus Hansson (Gotlands Bro OK)1:03:3776+10:261:03:3776
2. Andreas Liljegren (Gotlands Bro OK)57:4290+16:002:01:1980+4
3. Håkan Mattsson (Gotlands Bro OK)55:0068+13:462:56:1973-7
4. Brent Godman (Gotlands Bro OK)1:04:3041+12:284:00:4959-14
5. Mattias Westfält (Gotlands Bro OK)1:09:1052+20:085:09:5950-9
84Gotlands OF 2H17E (116)7:25:30
1. Andreas Nikolausson (Visborgs OK)1:06:3281+13:211:06:3281
2. Patrik Rönnbäck (Visborgs OK)59:0394+17:212:05:3584+3
3. Leif Svangren (Visborgs OK)1:18:04110+36:503:23:3998+14
4. Frej Hegg (Visborgs OK)1:42:0899+50:065:05:4796-2
5. Axel Lindberg (Svaide Roma SOK)2:19:43897:25:3084-12
Gotlands OF 3ÖppenKavle (43)ej godkänd
1. Elin Johnsson1:49:5741+1:18:561:49:5741
2. Joakim Björkegrenej godkändej godkänd
3. Viktoria Olsson1:29:4040ej godkänd

Gävle OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
26Gävle OK 1H17E (116)4:36:20
1. Hans Persson58:1339+5:0258:1339
2. Anton Tynong46:5630+5:141:45:0934-5
3. Lasse Jansson49:1340+7:592:34:2232-2
4. Erik Boman1:02:2835+10:263:36:5028-4
5. Jakob Enmark59:3023+10:284:36:2026-2
69Gävle OK 1D17E (110)2:47:20
1. Moa Enmark48:5027+4:2548:5027
2. Kristin Boman59:0489+26:401:47:5477+50
3. Anna Berggren59:2658+17:102:47:2069-8
78Gävle OK 2D17E (110)3:00:52
1. Elisabet Enmark1:03:3690+19:111:03:3690
2. Monica Boman53:5182+21:271:57:2789-1
3. Ingela Eriksson1:03:2573+21:093:00:5278-11
Gävle OK 2H17E (116)ej godkänd
1. Albin Sjöhed1:01:3560+8:241:01:3560
2. Simon Sjöhed1:01:58101+20:162:03:3383+23
3. Anders Enmark1:10:00102+28:463:13:3390+7
4. Ulf Bergqvist1:11:5964+19:574:25:3280-10
5. Tommy Bergerej startej godkänd

Göteborg-Majorna OK

10 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Göteborg-Majorna OK 1D17E (110)2:07:02
1. Viktoria Ernstsson48:4223+4:1748:4223
2. Lina Strand33:063+0:421:21:489-14
3. Anna Forsberg45:145+2:582:07:024-5
6Göteborg-Majorna OK 1H17E (116)4:11:43
1. Andreas Johansson53:574+0:4653:574
2. Philipp Sauter44:1511+2:331:38:125+1
3. Ola Martner41:172+0:032:19:293-2
4. Johan Strand55:3010+3:283:14:595+2
5. Johan Runesson56:4414+7:424:11:436+1
27Göteborg-Majorna OK 3D17E (110)2:24:04
1. Marie-Louise Axenborg46:5415+2:2946:5415
2. Bodil Halvarsson41:3142+9:071:28:2523+8
3. Sara Johansson55:3942+13:232:24:0427+4
29Göteborg-Majorna OK 2H17E (116)4:40:31
1. Erik Öhlund53:163+0:0553:163
2. Anders Hedberg52:2267+10:401:45:3839+36
3. Joakim Eliasson46:3023+5:162:32:0827-12
4. Viktor Runnby1:05:5245+13:503:38:0029+2
5. Daniel Martinsson1:02:3136+13:294:40:31290
36Göteborg-Majorna OK 2D17E (110)2:28:18
1. Emma Bergman51:1644+6:5151:1644
2. Louise Göthfors41:0139+8:371:32:1735-9
3. Frida Nero56:0145+13:452:28:1836+1
54Göteborg-Majorna OK 3H17E (116)5:13:46
1. Robert Johansson1:03:3274+10:211:03:3274
2. Robbie Anderson48:5145+7:091:52:2359-15
3. Anders Höije55:3972+14:252:48:0264+5
4. Viktor Stensson1:12:4865+20:464:00:5060-4
5. Hirokazu Osaki1:12:5660+23:545:13:4654-6
57Göteborg-Majorna OK 4D17E (110)2:41:59
1. Karolina Källstrand57:4175+13:1657:4175
2. Ella Wallinder48:2771+16:031:46:0872-3
3. Anna Wallin55:5144+13:352:41:5957-15
Göteborg-Majorna OK 1D16 (14)ej godkänd
1. Elvira Sellgren44:243+5:4044:243
2. Fanny Anderssonej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
3. ej startej start
Göteborg-Majorna OK 1H150 (18)ej godkänd
1. Hans Melin34:383+2:2934:383
2. Thomas Sellgren35:3711:10:152-1
3. Ola Wallinderej godkändej godkänd
Göteborg-Majorna OK 1D14 (11)ej godkänd
1. Alva Sellgren35:543+8:3935:543
2. Klara Wallinderej godkändej godkänd
3. Frida Andersson36:534+6:36ej godkänd

Hagaby GOIF

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Hagaby GOIF 1H150 (18)2:10:09
1. Anders Gunnar Dahlgren42:1915+10:1042:1915
2. Roger Engman43:578+8:201:26:169-6
3. Lars Persson43:538+6:102:10:097-2
25Hagaby GOIF 1D17E (110)2:20:30
1. Linnéa Holmqvist49:3336+5:0849:3336
2. Josefine Wallenhammar37:3519+5:111:27:0819-17
3. Benita Hansson53:2235+11:062:20:3025+6
30Hagaby GOIF 1H17E (116)4:41:17
1. Jakob Wallenhammar1:02:2566+9:141:02:2566
2. Simon Sanderi51:4162+9:591:54:0667+1
3. Martin Regborn45:1615+4:022:39:2242-25
4. Andreas Peterson58:5524+6:533:38:1731-11
5. Sebastian Månsson1:03:0038+13:584:41:1730-1
56Hagaby GOIF 2D17E (110)2:41:46
1. Elin Winblad52:1055+7:4552:1055
2. Amélie Wallenhammar55:4385+23:191:47:5376+21
3. Karin Persson53:5336+11:372:41:4656-20
65Hagaby GOIF 2H17E (116)5:29:46
1. Tobias Karlsson1:17:58103+24:471:17:58103
2. Love Sintring53:3774+11:552:11:3595-8
3. Jonathan Andersson1:02:3189+21:173:14:0691-4
4. Simon Markendahl1:07:4452+15:424:21:5078-13
5. Johan Persson1:07:56725:29:4665-13

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
48Halmstad OK 1H17E (116)5:03:27
1. Simon Wikström1:03:0967+9:581:03:0967
2. Loke Agmarken49:0547+7:231:52:1457-10
3. Erik Memmi54:0562+12:512:46:1959+2
4. Nils Wallentin Tärk1:10:1058+18:083:56:2955-4
5. Björn Karlsson1:06:5845+17:565:03:2748-7

Haninge SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
61Haninge SOK 1H17E (116)5:21:56
1. Christoffer Eskilsson1:00:5457+7:431:00:5457
2. Jesper Lund50:0651+8:241:51:0052-5
3. Joakim Skärlén57:4679+16:322:48:4666+14
4. Hugo Dahlberg1:18:2684+26:244:07:1267+1
5. Jakob Ivarsson1:14:4463+25:425:21:5661-6
Haninge SOK 1D17E (110)ej start
1. Sara Eskilssonej startej start
2. Carolin Svenssonej startej start
3. Moa Leijon Lindej startej start

IFK Göteborg

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18IFK Göteborg 1D17E (110)2:15:08
1. Elin Pettersson48:5229+4:2748:5229
2. Josefine Carlsson39:5634+7:321:28:4824-5
3. Anna Närhi46:209+4:042:15:0818-6
IFK Göteborg 2D17E (110)ej godkänd
1. Erica Pettersson54:3061+10:0554:3061
2. vacant ej startej start
3. vacant (vacant)ej startej godkänd

IFK Lidingö SOK

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2IFK Lidingö SOK 1H17E (116)4:06:19
1. Nicolas Simonin54:219+1:1054:219
2. Øystein Kvaal Østerbø43:249+1:421:37:454-5
3. Fredrik Johansson41:513+0:372:19:3640
4. Filip Dahlgren53:023+1:003:12:382-2
5. Mårten Boström53:416+4:394:06:1920
2IFK Lidingö SOK 1D17E (110)2:04:56
1. Anna Bachman44:5010+0:2544:5010
2. Frida Bakkman34:044+1:401:18:542-8
3. Annica Gustafsson46:028+3:462:04:5620
4IFK Lidingö SOK 1D16 (14)1:58:22
1. Ebba Ganslandt44:544+6:1044:544
2. Isabella Tapper33:1111+4:581:18:055+1
2. Evelyn Wendelius33:1312+5:001:18:07
2. Karolina Bjärnlid36:5617+8:431:21:50
3. Julia Rajan40:174+6:101:58:224-1
6IFK Lidingö SOK 1H12 (16)1:21:45
1. Lukas Werner27:2312+5:0527:2312
2. Amelie Rajan21:3618+4:4148:5910-2
2. Anders Widlund21:3719+4:4249:00
3. Ludvig Jarlemark32:467+14:271:21:456-4
8IFK Lidingö SOK 2H17E (116)4:13:58
1. Klaus Schgaguler56:2523+3:1456:2523
2. Jo Indgaard42:245+0:421:38:499-14
3. Florian Schneider44:4310+3:292:23:3290
4. Erik Ivarsson Sandberg56:5719+4:553:20:2990
5. Anders Carlsson53:295+4:274:13:588-1
12IFK Lidingö SOK 1H120 (15)3:14:06
1. Magnus Rajan50:1511+8:2150:1511
2. Patrik Wendelius1:15:2915+31:012:05:4412+1
3. Tapani Mattus1:08:2212+30:283:14:06120
14IFK Lidingö SOK 1H16 (25)2:40:47
1. Petter Boding56:2619+22:4256:2619
2. Jonatan Graversen38:2219+13:351:34:4814-5
3. Niclas Limnefelt1:05:5915+33:112:40:47140
20IFK Lidingö SOK 2D17E (110)2:15:34
1. Sofia Törnqvist51:4649+7:2151:4649
2. Adela Indrakova36:1313+3:491:27:5922-27
3. Sofia Adolfsson47:3515+5:192:15:3420-2
35IFK Lidingö SOK 3H17E (116)4:45:06
1. Niklas Serrander53:585+0:4753:585
2. Julian Dent44:1612+2:341:38:146+1
3. Anders Hedman47:3428+6:202:25:4812+6
4. Emil Lauri1:18:2083+26:183:44:0839+27
5. Martin Larbo1:00:5831+11:564:45:0635-4
47IFK Lidingö SOK 4H17E (116)5:02:31
1. Máté Kerényi1:01:4762+8:361:01:4762
2. Giancarlo Simion51:0958+9:271:52:5664+2
3. Evan Barr49:5743+8:432:42:5351-13
4. Tero Junttila1:10:3660+18:343:53:2952+1
5. Andrew Quin1:09:0251+20:005:02:3147-5
IFK Lidingö SOK 5H17E (116)ej godkänd
1. Mattas Perneby1:06:3885+13:271:06:3885
2. Tapani Mattusej startej start
3. Niels-Peter Foppenej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant (vacant)ej startej godkänd
IFK Lidingö SOK 3D17E (110)ej godkänd
1. Akvile Preiksaiteej godkändej godkänd
2. Matleena Boström36:0612+3:42ej godkänd
3. Elin Carlsson59:0856+16:52ej godkänd
IFK Lidingö SOK 4D17E (110)ej start
1. Felicity Brownej startej start
2. Elin Carlssonej startej start
3. vacant ej startej start

IFK Moras OK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Moras OK 1H17E (116)4:06:03
1. Andreas Holmberg54:3513+1:2454:3513
2. Johan Lindberg43:098+1:271:37:443-10
3. Graham Gristwood41:1412:18:581-2
4. Zsolt Lenkei55:087+3:063:14:064+3
5. Vojtech Kral51:573+2:554:06:031-3
9IFK Moras OK 2D17E (110)2:08:54
1. Evgeniya Ryapolova48:4625+4:2148:4625
2. Katarina Svahn35:357+3:111:24:2115-10
3. Olga Panchenko44:333+2:172:08:549-6
10IFK Moras OK 1H16 (25)2:26:31
1. Fredrik Norlin43:149+9:3043:149
2. Jonas Norlin34:0015+9:131:17:148-1
2. Elin Norlin53:1025+28:231:36:24
2. Emelie Brudin53:1025+28:231:36:24
3. Erika Duhlbo1:09:1716+36:292:26:3110+2
19IFK Moras OK 1D17E (110)2:15:22
1. Anastasia Trubkina44:25144:251
2. Magdalena Olsson38:4825+6:241:23:1313+12
3. Fanni Gyurko52:0925+9:532:15:2219+6
25IFK Moras OK 2H17E (116)4:35:18
1. Donatas Stulgys58:5246+5:4158:5246
2. Erik Folkesson Blom46:3327+4:511:45:2535-11
3. Ola Svahn57:2078+16:062:42:4549+14
4. Roman Ryapolov58:2823+6:263:41:1335-14
5. Artem Panchenko54:057+5:034:35:1825-10
37IFK Moras OK 3D17E (110)2:30:19
1. Johanka Simkova51:4850+7:2351:4850
2. Frida Lövgren45:1556+12:511:37:0351+1
3. Indre Valaite53:1633+11:002:30:1937-14
58IFK Moras OK 3H17E (116)5:18:31
1. Kristian Dahlström1:02:0663+8:551:02:0663
2. Andrey Lamov50:4054+8:581:52:4661-2
3. Linus Rapp1:05:5695+24:422:58:4275+14
4. Mattias Johansson1:05:5245+13:504:04:3462-13
5. Per Holm1:13:5762+24:555:18:3158-4
IFK Moras OK 4H17E (116)ej godkänd
1. Jegor Kostylev1:02:2264+9:111:02:2264
2. Adrian Dahlström59:3396+17:512:01:5581+17
3. Daniel Duhlbo1:03:2491+22:103:05:1978-3
4. Björn Wrahme1:06:2148+14:194:11:4072-6
5. Lars Ambrosiussonej godkändej godkänd
IFK Moras OK 1D150 (6)ej godkänd
1. Kane Andersson46:264+10:0646:264
2. Marie Rapp58:145+19:531:44:405+1
3. Eva Påhlsson-Norlinej startej godkänd
IFK Moras OK 4D17E (110)ej start
1. vacant (vacant)ej startej start
2. vacant (vacant)ej startej start
3. vacant (vacant)ej startej start

IFK Umeå

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
IFK Umeå 1H17E (116)ej godkänd
1. Johan Ställberg1:03:2170+10:101:03:2170
2. Erik Lind53:3473+11:521:56:5572+2
3. Lauenz Elstner1:14:02107+32:483:10:5787+15
4. vacant ej startej start
5. vacant (vacant)ej startej godkänd

IK Hakarpspojkarna

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 1D16 (14)1:46:15
1. Sophia Björnlinger38:44138:441
2. Ebba Envall29:172+1:041:08:0110
2. Alice Svensson Finndahl29:183+1:051:08:02
2. Amanda Rangert32:097+3:561:10:53
3. Elin Granstedt38:143+4:071:46:1510
1IK Hakarpspojkarna 1D14 (11)1:18:18
1. Sara Granstedt27:15127:151
2. Ella Palm20:20147:3510
3. Isa Envall30:432+0:261:18:1810
2IK Hakarpspojkarna 1H120 (15)2:07:01
1. Andreas Rangert42:086+0:1442:086
2. Lars Svensson46:095+1:411:28:173-3
3. Ingvar Åkesson38:442+0:502:07:012-1
2IK Hakarpspojkarna 2D14 (11)1:31:38
1. Maja Åkesson35:564+8:4135:564
2. Julia Rangert25:256+5:051:01:2140
3. Alma Holmqvist Johansson30:1711:31:382-2
2IK Hakarpspojkarna 1D12 (17)1:08:28
1. Hilda Holmqvist Johansson19:40119:401
2. Stella Rangert23:5515+5:5543:353+2
3. Tilda Palm24:533+4:111:08:282-1
6IK Hakarpspojkarna 1H16 (25)2:01:45
1. Lukas Granstedt48:3912+14:5548:3912
2. Viktor Ossiansson28:526+4:051:17:319-3
3. Andreas Gustafsson44:146+11:262:01:456-3
6IK Hakarpspojkarna 1D17E (110)2:07:47
1. Elna Forsberg44:397+0:1444:397
2. Hanna Palm35:489+3:241:20:274-3
3. Anna Envall47:2013+5:042:07:476+2
16IK Hakarpspojkarna 1H17E (116)4:27:06
1. Davis Dislers56:5025+3:3956:5025
2. Markus Hederskog46:5229+5:101:43:4226+1
3. Jonas Egger45:1214+3:582:28:5418-8
4. Oskar Ljungqvist56:2616+4:243:25:2015-3
5. Ludwig Ljungqvist1:01:4634+12:444:27:0616+1
31IK Hakarpspojkarna 2D17E (110)2:27:19
1. Gabriella Gustafsson58:0376+13:3858:0376
2. Johanna Jonsson37:4220+5:181:35:4544-32
3. Anette Granstedt51:3422+9:182:27:1931-13
57IK Hakarpspojkarna 2H17E (116)5:18:10
1. Peter Tudén1:06:4287+13:311:06:4287
2. Anton Hansson52:0065+10:181:58:4275-12
3. Fridolf Eskilsson56:1475+15:002:54:5671-4
4. Arvid Nord1:10:5261+18:504:05:4865-6
5. Matti Envall1:12:2258+23:205:18:1057-8
IK Hakarpspojkarna 2D12 (17)ej godkänd
1. Ida Eskilssonej godkändej godkänd
2. Emmy Granstedt23:3414+5:34ej godkänd
3. Evelina Svensson Finndahl20:421ej godkänd

Järla Orientering

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järla Orientering 1D150 (6)2:04:50
1. Gunilla Kreiss38:122+1:5238:122
2. Kerstin Sandström45:504+7:291:24:023+1
3. Lena Jansson40:482+3:432:04:501-2
5Järla Orientering 1H17E (116)4:09:49
1. Mattias Millinger53:11153:111
2. David Bejbom41:4211:34:5310
3. Kaspar Hägler45:1816+4:042:20:115+4
4. Anders Holmberg52:042+0:023:12:151-4
5. Olle Boström57:3416+8:324:09:495+4
5Järla Orientering 1D17E (110)2:07:23
1. Elsa Jansson44:419+0:1644:419
2. Anneke Hald Bjorgum35:5010+3:261:20:315-4
3. Karolin Ohlsson46:5210+4:362:07:2350
10Järla Orientering 2H17E (116)4:16:17
1. Ivan Kuchmenko57:0129+3:5057:0129
2. Erik Andersson41:583+0:161:38:5912-17
3. Håkon Jarvis Westergård44:087+2:542:23:078-4
4. Martin Vister55:5012+3:483:18:5780
5. Alain Denzler57:2015+8:184:16:1710+2
17Järla Orientering 2D17E (110)2:15:00
1. Ingjerd Myhre47:1418+2:4947:1418
2. Anina Hirzel45:3058+13:061:32:4438+20
3. Elin Hemmyr Skantze42:1612:15:0017-21
22Järla Orientering 3H17E (116)4:32:02
1. Espen Hultgreen Weltzien54:167+1:0554:167
2. Christian Kollberg49:2048+7:381:43:3622+15
3. Christoph Meier47:2726+6:132:31:03220
4. Morten Jarvis Westergård1:00:1928+8:173:31:2221-1
5. Mats Nordbrøden1:00:4029+11:384:32:0222+1
68Järla Orientering 3D17E (110)2:47:14
1. Josefin Persson51:4850+7:2351:4850
2. Ellinor Fransson39:2430+7:001:31:1232-18
3. Dora Szerencsi1:16:0286+33:462:47:1468+36
76Järla Orientering 4D17E (110)2:55:17
1. Malin Sandström51:3848+7:1351:3848
2. Ellen Jansson50:1578+17:511:41:5363+15
3. Kristin Andrée1:13:2485+31:082:55:1776+13
Järla Orientering 4H17E (116)ej godkänd
1. Peter Hemmyr58:5750+5:4658:5750
2. Martin Härberg46:1022+4:281:45:0732-18
3. Michael Refors50:2046+9:062:35:2736+4
4. Oscar Björck57:1520+5:133:32:4225-11
5. Dan Westerej startej godkänd

Katrineholms OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
17Katrineholms OK 1H16 (25)3:02:12
1. Albin Larsson54:2817+20:4454:2817
2. Jakob Andersson48:5624+24:091:43:2418+1
3. Linn Lauridsen1:18:4819+46:003:02:1217-1
28Katrineholms OK 2ÖppenKavle (43)2:21:03
1. Lisen Edlund49:5232+18:5149:5232
2. Anki Gustafsson43:5326+15:501:33:4527-5
3. Ida Wadman47:1821+12:082:21:0328+1
83Katrineholms OK 1H17E (116)6:48:51
1. Torsten Molitor1:27:07108+33:561:27:07108
2. Arvid Sundkvist1:01:2198+19:392:28:28105-3
3. Lars-Olof Magnell1:13:30106+32:163:41:58104-1
4. Erik Molitor1:28:0596+36:035:10:0397-7
5. Thomas Andersson1:38:48886:48:5183-14
Katrineholms OK 1H12 (16)ej godkänd
1. Karl Lundin22:272+0:0922:272
2. Ruben Edlund16:55139:221-1
2. Melker Lundin17:112+0:1639:38
3. Axel Flordalej godkändej godkänd
Katrineholms OK 1ÖppenKavle (43)ej godkänd
1. Marcus Anderssonej godkändej godkänd
2. Kjell Andersson1:17:3540+49:32ej godkänd
3. Henrik Flordalej startej godkänd

KFUM Örebro OK

10 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7KFUM Örebro OK 1H12 (16)1:25:09
1. Linus Malm26:007+3:4226:007
2. Hugo Öhrn20:3913+3:4446:398+1
2. Olle Malm20:4314+3:4846:43
2. Viktor Jonhed20:5116+3:5646:51
3. Vilmer Göthlin38:3010+20:111:25:097-1
8KFUM Örebro OK 1H14 (15)1:40:58
1. Melker Forsberg36:569+12:3836:569
2. Moa Arlebo22:249+3:2159:208-1
2. William Segura22:2711+3:2459:23
3. Marcus Klasenius41:3811+16:241:40:5880
8KFUM Örebro OK 2ÖppenKavle (43)1:58:30
1. Jakob Berg (vacant)39:4011+8:3939:4011
2. Lina Jonhed (vacant)41:1820+13:151:20:5815+4
3. Per Jonhed37:329+2:221:58:308-7
13KFUM Örebro OK 1D12 (17)1:32:43
1. Julia Berg31:3614+11:5631:3614
2. Elin Jonhed31:5026+13:501:03:26140
3. Lovisa Gustafsson29:179+8:351:32:4313-1
16KFUM Örebro OK 1ÖppenKavle (43)2:09:33
1. Jacob Eriksson39:315+8:3039:315
2. Linda Harlén37:1412+9:111:16:4510+5
3. Martin Sedström52:4829+17:382:09:3316+6
17KFUM Örebro OK 3ÖppenKavle (43)2:09:56
1. Peter Eriksson39:4314+8:4239:4314
2. Fredrik Malm36:4211+8:391:16:259-5
3. Daniel Stunz53:3131+18:212:09:5617+8
38KFUM Örebro OK 1H17E (116)4:48:30
1. Marcus Jansson54:3012+1:1954:3012
2. Calle Olsson51:0557+9:231:45:3537+25
3. Albin Arlebo52:2756+11:132:38:0239+2
4. Per Eklöf1:09:0757+17:053:47:0944+5
5. Oskar Arlebo1:01:2133+12:194:48:3038-6
69KFUM Örebro OK 2H17E (116)5:37:50
1. Erik Lindgren1:15:5399+22:421:15:5399
2. Erik Harlén55:2184+13:392:11:1493-6
3. Lars Jonhed55:5274+14:383:07:0682-11
4. Erik Jansson1:11:1663+19:144:18:2276-6
5. Erik Göthlin1:19:28795:37:5069-7
KFUM Örebro OK 1H16 (25)ej godkänd
1. Jonatan Gustafsson49:5313+16:0949:5313
2. Filip Öhrn46:3123+21:441:36:2415+2
2. vacant ej startfullföljt
2. vacant (vacant)ej startfullföljt
3. Marcus Oldinej godkändej godkänd
KFUM Örebro OK 1D17E (110)ej godkänd
1. Ellinor Eriksson1:03:2389+18:581:03:2389
2. Kristin Jacobsonej startej start
3. Susanne Eriksson1:02:1269+19:56ej godkänd

Kils OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Kils OK 1H16 (25)1:39:36
1. Viktor Skoog39:294+5:4539:294
2. Olof Skoglund24:4711:04:162-2
3. Andreas Uller35:202+2:321:39:3620

Korsnäs IF OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Korsnäs IF OK 1D16 (14)1:54:03
1. Ronja Jungåker45:006+6:1645:006
2. Jenny Perérs31:396+3:261:16:394-2
2. Lova Klasér33:0610+4:531:18:06
3. Jonna Jungåker37:242+3:171:54:033-1
4Korsnäs IF OK 1D12 (17)1:11:36
1. Tilda Golsäter27:039+7:2327:039
2. Moa Bergqvist19:224+1:2246:255-4
3. Maja Bergqvist25:114+4:291:11:364-1
27Korsnäs IF OK 1ÖppenKavle (43)2:17:33
1. Lotta Jungåker48:2229+17:2148:2229
2. Krister Golsäter46:4929+18:461:35:1130+1
3. Mikael Perérs42:2213+7:122:17:3327-3
82Korsnäs IF OK 1H17E (116)6:34:12
1. Oscar Perers1:30:28109+37:171:30:28109
2. Isak Åberg1:06:19106+24:372:36:47106-3
3. Therese Bergqvist1:06:1096+24:563:42:57105-1
4. Emil Åberg1:14:5975+22:574:57:5694-11
5. Erik Åberg1:36:16876:34:1282-12

Kristinehamns OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
67Degerfors OK / Kristinehamns OK 1H17E (116)5:31:52
1. Filip Jacobsson1:07:3889+14:271:07:3889
2. Robin Svennberg1:02:38102+20:562:10:1692+3
3. Arvid Johnson58:3281+17:183:08:4885-7
4. Mårten Martinsson1:07:4853+15:464:16:3674-11
5. Per Fredberg1:15:16755:31:5267-7

Köping-Kolsva OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Köping-Kolsva OK 1ÖppenKavle (43)1:44:30
1. Johanna Larsson39:4113+8:4039:4113
2. Sofie Landqvist28:0311:07:442-11
3. Cristian Larsson36:467+1:361:44:3020
74Köping-Kolsva OK 1D17E (110)2:50:51
1. Karin Waldemarsson59:0077+14:3559:0077
2. Rebecca Mårtensson49:2875+17:041:48:2881+4
3. Sandra Burén1:02:2371+20:072:50:5174-7
76Köping-Kolsva OK 1H17E (116)6:01:01
1. Samuel Hedlund1:06:2679+13:151:06:2679
2. Johan Celander1:11:00109+29:182:17:26101+22
3. Jonas Vikström1:06:5798+25:433:24:23100-1
4. Marcus Eek1:16:2177+24:194:40:4488-12
5. Janne Selkälä1:20:17806:01:0176-12

Leksands OK

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Leksands OK 1D14 (11)1:43:23
1. Maja Mörth33:232+6:0833:232
2. Adelina Funke28:5910+8:391:02:225+3
3. Sara Junevik41:016+10:441:43:234-1
5Leksands OK 1H12 (16)1:21:07
1. Tilda Berg31:0814+8:5031:0814
2. Ellen Funke21:2917+4:3452:3711-3
2. Julia Funke24:4325+7:4855:51
3. Fredrik Junevik28:304+10:111:21:075-6
15Leksands OK 1H16 (25)2:45:58
1. Viktor Berg1:03:5922+30:151:03:5922
2. Ola Skoglund32:2712+7:401:36:2616-6
2. Amanda Halvarson43:0521+18:181:47:04
3. Jonatan Björk1:09:3217+36:442:45:5815-1
16Leksands OK 1D17E (110)2:14:59
1. Rahel Friederich44:262+0:0144:262
2. Ida Lindkvist37:3117+5:071:21:5711+9
3. Madelene Allmungs53:0230+10:462:14:5916+5
67Leksands OK 2D17E (110)2:45:14
1. Marie Spångmyr57:3172+13:0657:3172
2. Maria Bois48:3472+16:101:46:0571-1
3. Maria Junevik59:0957+16:532:45:1467-4
Leksands OK 1H17E (116)ej godkänd
1. Andreas Rüedlinger56:5927+3:4856:5927
2. Johan Söderlund55:5888+14:161:52:5765+38
3. Anders Dalin51:3748+10:232:44:3454-11
4. Tobias Wahlgren1:13:5868+21:563:58:3258+4
5. Pontus Funkeej godkändej godkänd
Leksands OK 3D17E (110)utgått
1. Charlotte Lindkvist1:12:3398+28:081:12:3398
2. ej startej start
3. ej startej start

Lillomarka OL

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Lillomarka OL 1ÖppenKavle (43)1:39:38
1. Sigurd Stenvik31:01131:011
2. Jens Johan Brekke33:276+5:241:04:2810
3. Vidar Benjaminsen35:1011:39:3810
9Lillomarka OL 2ÖppenKavle (43)1:58:32
1. Ingvild Wang40:4320+9:4240:4320
2. Rudi Olsen38:3015+10:271:19:1312-8
3. Robin Jansson39:1910+4:091:58:329-3
33Lillomarka OL 1D17E (110)2:27:54
1. Siri Kollerud59:0279+14:3759:0279
2. Helen Palmer38:0622+5:421:37:0853-26
3. Andrine Benjaminsen50:4620+8:302:27:5433-20
34Lillomarka OL 1H17E (116)4:44:23
1. Matt Speake55:1414+2:0355:1414
2. Simon Arbter54:4179+12:591:49:5547+33
3. Dag Aalvik47:4030+6:262:37:3538-9
4. Mathias Benjaminsen1:03:4040+11:383:41:1536-2
5. Steinar Kollerud1:03:0839+14:064:44:2334-2
53Lillomarka OL 2D17E (110)2:40:32
1. Siri Vilberg55:1865+10:5355:1865
2. Kristin Brekke43:0247+10:381:38:2055-10
3. Ingvild Brekke1:02:1269+19:562:40:3253-2

Linköpings OK

24 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 1D120 (8)1:56:24
1. Anna Sofie Bark39:432+0:0339:432
2. Annika Ivarsson40:1411:19:571-1
3. Kristina Ljunggren36:2711:56:2410
2Linköpings OK 1D150 (6)2:05:16
1. Maria Olofsson36:20136:201
2. Pia Vångell41:402+3:191:18:0010
3. Anne Bössfall47:163+10:112:05:162+1
3Linköpings OK 1D14 (11)1:31:43
1. Frida Sahlman39:197+12:0439:197
2. Amanda Ivehammar20:473+0:271:00:063-4
3. Tove Ekström31:373+1:201:31:4330
4Linköpings OK 1H150 (18)1:58:56
1. Pedro Lundquist37:5012+5:4137:5012
2. Magnus Herberthson40:486+5:111:18:386-6
3. Per Gustås40:184+2:351:58:564-2
6Linköpings OK 2D120 (8)3:00:19
1. Inger Gustås58:027+18:2258:027
2. Karin Skullman58:026+17:481:56:046-1
3. Åsa Detterfelt1:04:156+27:483:00:1960
6Linköpings OK 1H180 (11)2:00:43
1. Roger Danielsson36:154+7:3636:154
2. Pelle Skullman46:439+11:131:22:5810+6
3. Rikard Borg37:454+2:072:00:436-4
7Linköpings OK 3D120 (8)3:39:31
1. Karin Olofsson1:03:038+23:231:03:038
2. Lena Strömbäck1:32:067+51:522:35:097-1
3. Liselott Roth1:04:227+27:553:39:3170
7Linköpings OK 1D16 (14)2:25:00
1. Klara Ljunggren50:309+11:4650:309
2. Emma S Johansson36:4816+8:351:27:187-2
2. Elin Cardell1:10:5526+42:422:01:25
3. Sarah Magnusson57:429+23:352:25:0070
8Linköpings OK 1D17E (110)2:08:32
1. Sofia Salomonsson48:4726+4:2248:4726
2. Fredrika Vångell34:556+2:311:23:4214-12
3. Alva Olsson44:504+2:342:08:328-6
11Linköpings OK 1D12 (17)1:25:44
1. Kristin Herberthson25:287+5:4825:287
2. Elin Kjellman21:079+3:0746:3570
2. Greta Berglund38:2930+20:291:03:57
2. Siri Berglund47:3031+29:301:12:58
3. Emmy Lindgren39:0914+18:271:25:4411+4
13Linköpings OK 2H120 (15)3:29:45
1. Jonas Roth1:04:2513+22:311:04:2513
2. Jörgen Sköld1:12:0114+27:332:16:2614+1
3. Christer Lindell1:13:1914+35:253:29:4513-1
18Linköpings OK 1H16 (25)3:10:43
1. Ludvig Forslund1:18:1323+44:291:18:1323
2. Jakob Tomasson31:469+6:591:49:5919-4
2. Martin Hägglund32:4913+8:021:51:02
2. Alexander Zhangej startfullföljt
3. Axel Kullberg1:20:4420+47:563:10:4318-1
20Linköpings OK 1H17E (116)4:30:50
1. Joel Francen57:3434+4:2357:3434
2. Peter Eriksson47:3235+5:501:45:0631-3
3. Mikael Andersson46:1621+5:022:31:2225-6
4. Erik Martinsson1:00:0827+8:063:31:3022-3
5. Per Carlborg59:2021+10:184:30:5020-2
30Linköpings OK 2D17E (110)2:26:41
1. Cecilia Kleist51:2046+6:5551:2046
2. Amy Rankka39:1226+6:481:30:3231-15
3. Sara Jonsson56:0946+13:532:26:4130-1
34Linköpings OK 1ÖppenKavle (43)2:42:21
1. Mia Eronn40:5121+9:5040:5121
2. Astrid Lundmark1:10:4939+42:461:51:4036+15
3. Thomas Stenström50:4127+15:312:42:2134-2
45Linköpings OK 2H17E (116)4:58:45
1. Jonas Lundgren58:2441+5:1358:2441
2. Joel Käll-Karlsson52:3368+10:511:50:5751+10
3. Andreas Axelsson53:5460+12:402:44:5155+4
4. Peter Aronsson1:06:1347+14:113:51:0449-6
5. Erik Sköld1:07:4147+18:394:58:4545-4
66Linköpings OK / OK Roslagen 4D17E (110)2:45:08
1. Rebecka Lindberg44:324+0:0744:324
2. Julia Modig Tjärnström1:02:0693+29:421:46:3873+69
3. Anna Håkansson58:3053+16:142:45:0866-7
80Linköpings OK 4H17E (116)6:27:14
1. Johan Nyman1:18:47105+25:361:18:47105
2. Johan Stenström1:26:59111+45:172:45:46107+2
3. Mikko Paakkolanvaara1:09:43101+28:293:55:291070
4. Johan Sköld1:26:2594+34:235:21:5498-9
5. Tommy Lindberg1:05:20706:27:1480-18
85Linköpings OK 3D17E (110)3:15:30
1. Hanna Modig Tjärnström1:03:5192+19:261:03:5192
2. Emma Lindell59:1390+26:492:03:0490-2
3. Stina Sterner1:12:2681+30:103:15:3085-5
Linköpings OK 3H17E (116)ej godkänd
1. Sven Engström1:17:31101+24:201:17:31101
2. Henrik Tosteberg53:5776+12:152:11:2894-7
3. Johan Eriksson54:1263+12:583:05:4080-14
4. Petter Johanssonej godkändej godkänd
5. Albin Detterfelt1:18:5065+29:48ej godkänd
Linköpings OK 1H120 (15)ej godkänd
1. Christian Erikssonej godkändej godkänd
2. Åke Ljunggren44:292+0:01ej godkänd
3. Bertil Eronn41:114+3:17ej godkänd
Linköpings OK 2D16 (14)ej godkänd
1. Sofia Borgej godkändej godkänd
2. Henrietta Möller42:1018+13:57ej godkänd
3. Hannele Möller1:03:5511+29:48ej godkänd
Linköpings OK 1H14 (15)ej godkänd
1. Gunnar Engström31:176+6:5931:176
2. Filip Årnfeltej godkändej godkänd
2. Emanuel Herberthson27:2819+8:25ej godkänd
2. Jonathan Jylltorp29:0620+10:03ej godkänd
3. Olof Ljunggren25:141ej godkänd
Linköpings OK 1H12 (16)ej godkänd
1. Albin Eronnej godkändej godkänd
2. Alexander Vahlberg21:5920+5:04ej godkänd
2. Aron Reithe22:0621+5:11ej godkänd
2. Eskil Rabeliusej startej godkänd
3. Hanna Roth35:499+17:30ej godkänd

Malungs OK Skogsmårdarna

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15Malungs OK Skogsmårdarna 1H17E (116)4:26:08
1. Martin Hammarberg58:5045+5:3958:5045
2. Erik Rost46:5731+5:151:45:4740-5
3. Thomas Carlsson48:5138+7:372:34:3834-6
4. Jakob Lööf57:1821+5:163:31:5624-10
5. Johan Bäckman54:128+5:104:26:0815-9
36Malungs OK Skogsmårdarna 2H17E (116)4:46:38
1. Johan Nordlund58:1038+4:5958:1038
2. Vladimir Tregubov45:1418+3:321:43:2418-20
3. Peter Arnesson47:5531+6:412:31:1924+6
4. Martin Hederskog1:08:0755+16:053:39:2633+9
5. Jonas Bäckström1:07:1246+18:104:46:3836+3
Malungs OK Skogsmårdarna 3H17E (116)ej godkänd
1. Stefan Jonsson1:03:4377+10:321:03:4377
2. Mattias Karlssonej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant (vacant)ej startej start
5. vacant (vacant)ej startej godkänd

Matteus SI

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Matteus SI 1H120 (15)2:24:51
1. Marcus Andersson41:593+0:0541:593
2. Lars Danielson53:2710+8:591:35:268+5
3. Pontus Johnsson49:259+11:312:24:516-2
10Matteus SI 1H180 (11)2:19:06
1. Tommy Törndahl37:238+8:4437:238
2. Arne Joelsson41:217+5:511:18:446-2
3. Gunnar Joelsson1:00:2210+24:442:19:0610+4

Motala AIF OL

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10Motala AIF OL 1H120 (15)2:38:52
1. Fredrik Jönsson45:4710+3:5345:4710
2. Torbjörn Wrighed1:04:5913+20:311:50:4611+1
3. Per Johansson48:067+10:122:38:5210-1
11Motala AIF OL 1H180 (11)2:25:55
1. Leif Efraimsson41:4011+13:0141:4011
2. Christer Fransson41:015+5:311:22:419-2
3. Tord Fransson1:03:1411+27:362:25:5511+2
13Tjällmo-Godegårds OK / Motala AIF OL / OK Motala 1H16 (25)2:33:32
1. Rasmus Jonsson46:3110+12:4746:3110
2. Emil Karlsson43:0622+18:191:29:3712+2
3. Hugo Ekinge1:03:5514+31:072:33:3213+1
24Motala AIF OL 1ÖppenKavle (43)2:16:56
1. Martin Hammarlund39:399+8:3839:399
2. Anders Hedin54:0833+26:051:33:4728+19
3. vacant 43:0915+7:592:16:5624-4
70Motala AIF OL 1H17E (116)5:43:59
1. Anders Lindberg1:06:4186+13:301:06:4186
2. Jonas Axén1:03:29103+21:472:10:1091+5
3. Victor Bergstrand1:00:5585+19:413:11:0588-3
4. Gustav Åhren1:17:1779+25:154:28:2282-6
5. Oskar Höglund1:15:37765:43:5970-12

NAIS Orienteringsklubb

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2NAIS Orienteringsklubb 1H12 (16)1:05:52
1. Ludvig Classon25:576+3:3925:576
2. Erik Wikström20:1210+3:1746:095-1
2. Mattis Granström20:1612+3:2146:13
2. Ture Bergqvistej startfullföljt
3. Mattis Nilsson19:432+1:241:05:522-3
3NAIS Orienteringsklubb 1D150 (6)2:08:30
1. Anna Martin46:495+10:2946:495
2. Inger Johansson44:363+6:151:31:254-1
3. Marie Andersson37:0512:08:303-1
5NAIS Orienteringsklubb 1H180 (11)1:58:27
1. Leif Berggren37:309+8:5137:309
2. Ralf Lindgren39:013+3:311:16:315-4
3. Carl-Gustav Nöjd41:566+6:181:58:2750
6NAIS Orienteringsklubb 1H150 (18)2:10:05
1. Anders Johansson37:449+5:3537:449
2. Wilhelm Ternborg49:1310+13:361:26:5711+2
3. Thomas Petersson43:086+5:252:10:056-5
7NAIS Orienteringsklubb 1H14 (15)1:37:39
1. Gustav Träff37:4510+13:2737:4510
2. Vilma Karlsson21:386+2:3559:239-1
2. Ellen Nilsson21:427+2:3959:27
2. Linnea Samuelsson23:1013+4:071:00:55
3. Viktor Waernqvist38:169+13:021:37:397-2
7NAIS Orienteringsklubb 1ÖppenKavle (43)1:58:25
1. Stefan Träff39:4515+8:4439:4515
2. Peter Hydén31:214+3:181:11:065-10
3. Simon Nyberg47:1922+12:091:58:257+2
15NAIS Orienteringsklubb 1D12 (17)1:59:45
1. Ida Waernqvist37:2915+17:4937:2915
2. Kajsa Träff35:2527+17:251:12:54150
2. Iris Jusila36:1128+18:111:13:40
2. Amanda Wärn36:1329+18:131:13:42
3. Tilda Träff46:5116+26:091:59:45150
20NAIS Orienteringsklubb 2ÖppenKavle (43)2:12:21
1. Jonas Petersson39:399+8:3839:399
2. Björn Wiström37:5613+9:531:17:3511+2
3. Niklas Samuelsson54:4633+19:362:12:2120+9
32NAIS Orienteringsklubb 4ÖppenKavle (43)2:31:55
1. Josefin Bovellan53:2336+22:2253:2336
2. Petra Nilsson39:3717+11:341:33:0025-11
3. Erik Wedin58:5535+23:452:31:5532+7
33NAIS Orienteringsklubb 6ÖppenKavle (43)2:32:04
1. Ingrid Hydén57:2439+26:2357:2439
2. Åsa Granström41:5122+13:481:39:1532-7
3. Ulrika Lasson52:4930+17:392:32:0433+1
35NAIS Orienteringsklubb 5ÖppenKavle (43)2:43:56
1. Jens Wärn53:3037+22:2953:3037
2. Fia Wärn55:4934+27:461:49:1935-2
3. Kjell-Åke Träff54:3732+19:272:43:56350
37NAIS Orienteringsklubb 3ÖppenKavle (43)2:57:59
1. Daniel Almgren53:1335+22:1253:1335
2. Linus Classon1:03:3636+35:331:56:4937+2
3. Lars-Åke Classon1:01:1038+26:002:57:59370
NAIS Orienteringsklubb / OK Denseln 1D14 (11)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

NTNUI

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13NTNUI 1H17E (116)4:22:09
1. Per Melander Often54:006+0:4954:006
2. Mathias Stensland Lillevold44:2114+2:391:38:217+1
3. Torkil E Solstad45:1113+3:572:23:329+2
4. Eirik Kamstrup Hovind1:00:1928+8:173:23:5111+2
5. Hans Petter Mathisen58:1819+9:164:22:0913+2
13NTNUI 1D17E (110)2:12:21
1. Linn Hokholt44:336+0:0844:336
2. Marta Ulvensøen37:2116+4:571:21:5410+4
3. Anna Ulvensøen50:2719+8:112:12:2113+3
39NTNUI 3H17E (116)4:49:13
1. Kjetil Okkenhaug59:3053+6:1959:3053
2. Anders Bjergaard51:1760+9:351:50:4750-3
3. Magne Jutulstad48:2633+7:122:39:1341-9
4. Erik Gustafsson1:07:1750+15:153:46:30410
5. Martin Hoset1:02:4337+13:414:49:1339-2
56NTNUI 4H17E (116)5:17:05
1. Mikkel Sørensen1:06:3683+13:251:06:3683
2. Fredrik Steinsvik59:0394+17:212:05:3986+3
3. Sverre Turter Sandvold53:2059+12:062:58:5976-10
4. Harald Kalager1:08:0856+16:064:07:0766-10
5. Bjørn Lundanes1:09:5855+20:565:17:0556-10
71NTNUI 2D17E (110)2:49:08
1. Britt Ingunn Nydal1:00:3085+16:051:00:3085
2. Rannveig Jørgensen43:3149+11:071:44:0165-20
3. Marianne Dæhli1:05:0776+22:512:49:0871+6
NTNUI 2H17E (116)ej godkänd
1. Isak Bergsetej godkändej godkänd
2. Simen Jevne Arnesen45:4621+4:04ej godkänd
3. Harri Luchsinger50:0545+8:51ej godkänd
4. Øyvind Enger59:4626+7:44ej godkänd
5. Rasmus Rørholt Theisen59:4724+10:45ej godkänd
NTNUI 3D17E (110)ej start
1. Tove Sahl Paavoej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

Nydalens SK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15Nydalens SK 1D17E (110)2:14:57
1. Nicole Ragvin52:0953+7:4452:0953
2. Anne M Hausken Nordberg35:357+3:111:27:4421-32
3. Anne Johanne Lind47:1312+4:572:14:5715-6
17Nydalens SK 1H17E (116)4:27:52
1. Jostein Andersen55:1815+2:0755:1815
2. Erik Sagvolden50:1953+8:371:45:3738+23
3. Jostein Nørbech46:3424+5:202:32:1128-10
4. Øystein Sørensen54:326+2:303:26:4317-11
5. Anders Nordberg1:01:0932+12:074:27:52170
24Nydalens SK 2D17E (110)2:20:15
1. Elisabeth Ingvaldsen48:5027+4:2548:5027
2. Louise Oram38:1323+5:491:27:0318-9
3. Malin Jakobsson53:1232+10:562:20:1524+6
29Nydalens SK 3D17E (110)2:26:21
1. Sofie Aarnes49:0131+4:3649:0131
2. Ingeborg Ellegaard Melby40:5138+8:271:29:5228-3
3. Emma Lähdekorpi56:2949+14:132:26:2129+1
Nydalens SK 2H17E (116)ej godkänd
1. Lars Eid Nielsen58:1940+5:0858:1940
2. Jonas Madslien Bakken50:4456+9:021:49:0346+6
3. Rune Rystad49:1741+8:032:38:2040-6
4. Eivind Høydal1:03:1638+11:143:41:3637-3
5. Lars-Christian Ungerej godkändej godkänd
Nydalens SK 4D17E (110)ej godkänd
1. Cristina Luis1:05:2393+20:581:05:2393
2. Karen Bjergaard52:0081+19:361:57:2388-5
3. Melissa ej startej godkänd
Nydalens SK 3H17E (116)ej start
1. Haakon Ingvaldsen1:03:2170+10:101:03:2170
2. Halvor Saunes49:2949+7:471:52:5063-7
3. Anders B. Øksenholt54:2564+13:112:47:1562-1
4. Øystein Rodemej startej start
5. ej startej start

Nyköpings OK

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Nyköpings OK 1H120 (15)2:13:48
1. Henrik Anängen44:448+2:5044:448
2. Pär Ericson49:396+5:111:34:237-1
3. Per Ek39:253+1:312:13:483-4
3Nyköpings OK 1D120 (8)2:17:33
1. Marika Nylund Ek46:066+6:2646:066
2. Maria Wallström42:332+2:191:28:394-2
3. Helena Delvén48:543+12:272:17:333-1
3Nyköpings OK 1H12 (16)1:08:29
1. Isak Anängen22:18122:181
2. Emil Wallström17:123+0:1739:302+1
2. Odin Ek17:454+0:5040:03
2. Jonas Musslinder20:4915+3:5443:07
3. Edvin Hellsten28:595+10:401:08:293+1
4Nyköpings OK 1H14 (15)1:21:03
1. Albin Falk33:238+9:0533:238
2. Isak Ericsson20:294+1:2653:525-3
2. Rasmus Wallström32:3225+13:291:05:55
3. Philip Carlsson27:112+1:571:21:034-1
8Nyköpings OK 1H150 (18)2:13:21
1. Ulf Hylander37:408+5:3137:408
2. Erik Hellsten52:4513+17:081:30:2513+5
3. Peter Rasmussen42:565+5:132:13:218-5
8Nyköpings OK 1D12 (17)1:19:01
1. Alice Ek25:213+5:4125:213
2. Miranda Fredriksson20:315+2:3145:524+1
2. Emma Westerlund24:1016+6:1049:31
3. Caroline Guttke33:0911+12:271:19:018+4
9Nyköpings OK 2H150 (18)2:32:59
1. Dan Nilsson37:4911+5:4037:4911
2. Bengt Pettersson53:3915+18:021:31:2814+3
3. Ove Ericsson1:01:3111+23:482:32:599-5
73Nyköpings OK 1D17E (110)2:50:37
1. Kristin Hylander55:0663+10:4155:0663
2. Amanda Delvén55:1683+22:521:50:2283+20
3. Rebecka Hylander1:00:1563+17:592:50:3773-10
74Nyköpings OK 2H17E (116)5:50:35
1. Daniel Wejås1:12:1395+19:021:12:1395
2. Didrik Hall57:5691+16:142:10:0990-5
3. Henning Hall1:19:07111+37:533:29:16101+11
4. Daniel Nilsson1:13:4067+21:384:42:5691-10
5. Tomas Reibring1:07:39715:50:3574-17
Nyköpings OK 1H17E (116)ej godkänd
1. Samuel Keller57:0028+3:4957:0028
2. Marcus Berggren46:2626+4:441:43:2620-8
3. Jens Wängdahl43:456+2:312:27:1113-7
4. Niklaus Rey56:4617+4:443:23:5712-1
5. Patrik Wägeliej godkändej godkänd
OK Hällen / Nyköpings OK 1D16 (14)ej godkänd
1. Linnéa Carlssonej godkändej godkänd
2. Signe Nilsson44:1121+15:58ej godkänd
2. Nadja Dixon-Kassman1:01:5925+33:46ej godkänd
3. Nora Stålberg1:21:5712+47:50ej godkänd
Nyköpings OK 1H16 (25)ej godkänd
1. Carl Carlsson42:047+8:2042:047
2. William Nilssonej godkändej godkänd
3. Ludvig Ekej godkändej godkänd

OK Bävern

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Bävern 1H16 (25)ej start
1. Rasmus Lundbergej startej start
2. Linus Lundbergej startej start
3. Oliwer Lundbergej startej start

OK Dacke

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3OK Dacke 1H16 (25)1:42:40
1. Oscar Johansson33:44133:441
2. Emil Pettersson29:247+4:371:03:0810
3. Andreas Jonsson39:324+6:441:42:403+2
18OK Dacke 2ÖppenKavle (43)2:10:22
1. Anne Johansson46:2426+15:2346:2426
2. Lovisa Johansson36:2610+8:231:22:5017-9
3. Ulf Johansson47:3223+12:222:10:2218+1
29OK Dacke 1ÖppenKavle (43)2:21:54
1. Anders Pettersson39:5217+8:5139:5217
2. Jeanette Andersson51:3731+23:341:31:2921+4
3. Håkan Andersson50:2526+15:152:21:5429+8
OK Dacke 1D17E (110)ej godkänd
1. Moa Pettersson1:06:0494+21:391:06:0494
2. Eva Pettersson49:0973+16:451:55:1386-8
3. Amanda Johanssonej startej godkänd

OK Denseln

10 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Denseln 1H120 (15)2:05:03
1. Fredrik Engman42:034+0:0942:034
2. Per Kempe45:064+0:381:27:092-2
3. Stefan Karlsson37:5412:05:031-1
4OK Denseln 1H17E (116)4:08:56
1. Algirdas Bartkevičius53:11153:111
2. Lucas Basset41:4211:34:5310
3. Erik Pettersson44:188+3:042:19:112+1
4. Pavlo Ushkvarok54:105+2:083:13:213+1
5. Olle Kalered55:3511+6:334:08:564+1
13OK Denseln 1H150 (18)3:01:57
1. Jan Kalered1:04:4117+32:321:04:4117
2. Karl Mollén54:3316+18:561:59:1416-1
3. Christer Broström1:02:4312+25:003:01:5713-3
15OK Denseln 1ÖppenKavle (43)2:09:20
1. Gustav Engman40:3919+9:3840:3919
2. Eva Engman51:3230+23:291:32:1123+4
3. Martin Engman37:098+1:592:09:2015-8
34OK Denseln 1D17E (110)2:28:05
1. Anastasiia Danylova54:3862+10:1354:3862
2. Nina Ahlander42:2944+10:051:37:0752-10
3. Lovisa Adolfsson50:5821+8:422:28:0534-18
40OK Denseln 3H17E (116)4:49:39
1. Henrik Berggren1:08:2992+15:181:08:2992
2. Harri Karlsson47:0532+5:231:55:3470-22
3. Emil Folino Nielsen47:5531+6:412:43:2952-18
4. Emil Kalered1:05:3443+13:323:49:0346-6
5. Per Brolund1:00:3628+11:344:49:3940-6
75OK Denseln 4H17E (116)5:51:15
1. Hans Brolund1:02:2465+9:131:02:2465
2. August Mollén54:5281+13:101:57:1673+8
3. Giacomo Pezzé1:04:0492+22:503:01:2077+4
4. Jonas Braam1:34:1198+42:094:35:3184+7
5. Simone Bretanga1:15:44775:51:1575-9
77OK Denseln 2D17E (110)2:55:39
1. Lisa Kalered55:2867+11:0355:2867
2. Annica Crispin40:2036+7:561:35:4845-22
3. Sofie Dahlberg1:19:5187+37:352:55:3977+32
79OK Denseln 3D17E (110)3:00:58
1. Hanna Nilsson1:01:1286+16:471:01:1286
2. Hanna Berggren46:5265+14:281:48:0479-7
3. Carina Kalered1:12:5482+30:383:00:58790
OK Denseln 2H17E (116)ej godkänd
1. Edvin Karlsson58:5648+5:4558:5648
2. Max Berggren51:4263+10:001:50:3849+1
3. Mattias Eriksson46:4225+5:282:37:2037-12
4. Olivier Blanc-Tranchantej godkändej godkänd
5. Theo Fleurent59:2422+10:22ej godkänd
NAIS Orienteringsklubb / OK Denseln 1D14 (11)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

OK Hammaren

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
66OK Hammaren 1H17E (116)5:30:17
1. Filip Ivarsson1:08:3493+15:231:08:3493
2. Kristin Olovsson1:08:34108+26:522:17:08100+7
3. Fredrik Ahnlén54:3565+13:213:11:4389-11
4. Kevin Ståhl1:14:3171+22:294:26:1481-8
5. Joakim Ingelsson1:04:03695:30:1766-15

OK Hällen

14 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4OK Hällen 1H180 (11)1:53:13
1. Rune Svensk36:216+7:4236:216
2. Hans Öberg39:264+3:561:15:474-2
3. Göran Karlsson37:263+1:481:53:1340
7OK Hällen 1D14 (11)1:56:51
1. Linnéa Gustafsson48:579+21:4248:579
2. Beatrice Eriksson24:485+4:281:13:458-1
2. Matilda Larsson50:5813+30:381:39:55
2. Ellen Stålberg51:5014+31:301:40:47
3. Frida Zeijlon43:067+12:491:56:517-1
10OK Hällen 1D17E (110)2:08:57
1. Johanna Engström45:3711+1:1245:3711
2. Johanna Öberg37:3218+5:081:23:0912+1
3. Linnea Gustafsson45:487+3:322:08:5710-2
11OK Hällen 1H12 (16)1:35:36
1. Hugo Kindborn26:018+3:4326:018
2. Ella Stenils22:2222+5:2748:239+1
2. Annika Källman24:1823+7:2350:19
2. Vera Carlsson24:2224+7:2750:23
3. Gustav Norberg47:1314+28:541:35:3611+2
31OK Hällen 1ÖppenKavle (43)2:31:42
1. Roger Norberg39:4716+8:4639:4716
2. Johan Eriksson1:08:2437+40:211:48:1134+18
3. Jonas Svernestam43:3116+8:212:31:4231-3
39OK Hällen 2ÖppenKavle (43)3:57:45
1. Åsa Larsson1:45:0240+1:14:011:45:0240
2. Niklas Carnelius43:0225+14:592:28:0439-1
3. Jenny Källman1:29:41413:57:45390
52OK Hällen 2H17E (116)5:11:21
1. Tommy Söderberg1:00:4355+7:321:00:4355
2. Gustaf Sundbüe52:0366+10:211:52:4661+6
3. Simon Larsson50:0344+8:492:42:4950-11
4. Andreas Zeijlon1:14:5173+22:493:57:4057+7
5. Björn Wistrand1:13:4161+24:395:11:2152-5
54OK Hällen 3D17E (110)2:41:15
1. Sara Öberg1:00:2883+16:031:00:2883
2. Linn Pettersson45:1455+12:501:45:4270-13
3. Kajsa Hammarström55:3341+13:172:41:1554-16
62OK Hällen 2D17E (110)2:42:51
1. Markéta Novotná47:4919+3:2447:4919
2. Anna Sjölander48:0569+15:411:35:5447+28
3. Terese Wängdahl1:06:5778+24:412:42:5162+15
77OK Hällen 3H17E (116)6:01:10
1. Hampus Möller1:17:53102+24:421:17:53102
2. Tobias Kjell53:4575+12:032:11:3897-5
3. Mikael Kindborn55:2771+14:133:07:0581-16
4. Tomas Öberg1:24:5991+32:574:32:0483+2
5. Nils Wistrand1:29:06846:01:1077-6
90OK Hällen 4D17E (110)3:34:09
1. Maria Zeijlon1:12:2997+28:041:12:2997
2. Camilla Larsson56:5286+24:282:09:2194-3
3. Kamilla Eliasson1:24:4889+42:323:34:0990-4
OK Hällen 1H17E (116)ej godkänd
1. Jonas Engström56:2523+3:1456:2523
2. Oskar Carlborg48:1641+6:341:44:4130+7
3. Per Öberg46:0720+4:532:30:4821-9
4. Peter Öberg56:1915+4:173:27:0718-3
5. Kristian Algersej godkändej godkänd
OK Hällen 4H17E (116)ej godkänd
1. Mattias Zeijlon1:30:29110+37:181:30:29110
2. Björn Carlsson1:18:05110+36:232:48:34108-2
3. Aliaksandr Khodan1:02:1587+21:013:50:49106-2
4. Mattias Zeijlonej startej start
5. Robert Karlssonej startej godkänd
OK Hällen / Nyköpings OK 1D16 (14)ej godkänd
1. Linnéa Carlssonej godkändej godkänd
2. Signe Nilsson44:1121+15:58ej godkänd
2. Nadja Dixon-Kassman1:01:5925+33:46ej godkänd
3. Nora Stålberg1:21:5712+47:50ej godkänd

OK Klemmingen

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
80OK Klemmingen / Trosabygdens OK 2D17E (110)3:02:00
1. Elin Pramlid57:1871+12:5357:1871
2. Linnea Nord58:3188+26:071:55:4987+16
3. Diana Soldagg1:06:1177+23:553:02:0080-7
82OK Klemmingen 1D17E (110)3:08:15
1. Ebba Askeljung59:4581+15:2059:4581
2. Ylva Sahl Paavo1:09:2397+36:592:09:0893+12
3. Julia Davidsson59:0755+16:513:08:1582-11
OK Klemmingen 1H17E (116)ej godkänd
1. Carl Pramlid1:22:25107+29:141:22:25107
2. Lars Soldagg58:3193+16:492:20:56104-3
3. Edvard Davidsson57:1677+16:023:18:1294-10
4. Oscar Vagman1:18:3185+26:294:36:4386-8
5. Håkan Palmej godkändej godkänd

OK Kolmården

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 1D12 (17)1:04:12
1. Kerstin Ljungemyr21:172+1:3721:172
2. Yrsa Röjgård21:2411+3:2442:411-1
3. Linnea Lundh21:312+0:491:04:1210
1OK Kolmården 1H14 (15)1:18:06
1. Arvid Westerberg24:18124:181
2. Simon Johansson19:03143:2110
2. Sverre Röjgård19:122+0:0943:30
3. Leo Johansson34:457+9:311:18:0610
8OK Kolmården 1D16 (14)2:25:44
1. Tora Westerberg54:3110+15:4754:3110
2. Alva Selerud43:4419+15:311:38:158-2
2. Emma Eriksson43:4520+15:321:38:16
2. Emilia Östlund1:01:0824+32:551:55:39
3. Lisa Berggren47:296+13:222:25:4480
8OK Kolmården 1H16 (25)2:14:43
1. Josef Johansson46:3110+12:4746:3110
2. Joel Sjödin30:418+5:541:17:127-3
3. Gustaf Hedegård57:3111+24:432:14:438+1
9OK Kolmården 2D12 (17)1:19:25
1. Fanny Östlund25:276+5:4725:276
2. Annie Lundh21:048+3:0446:3160
3. Elin Netz32:5410+12:121:19:259+3

OK Kåre

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11OK Kåre 1D17E (110)2:09:10
1. Jenny Eriksson44:324+0:0744:324
2. Kajsa Risby35:5211+3:281:20:243-1
3. Lisa Risby48:4618+6:302:09:1011+8
19OK Kåre 1H17E (116)4:30:48
1. Radek Nožka57:3835+4:2757:3835
2. Matěj Kamenický45:4120+3:591:43:1917-18
3. Fredrik Mattsson45:3618+4:222:28:5519+2
4. Ola Nyberg1:02:3536+10:333:31:3022+3
5. Fredrik Edén59:1820+10:164:30:4819-3
43OK Kåre 2D17E (110)2:32:09
1. Martina Ruch (Swiss Orienteering Junior Team)49:3336+5:0849:3336
2. Amelie Ekström (Swiss Orienteering Junior Team)43:0348+10:391:32:36360
3. Linn Grälls59:3359+17:172:32:0943+7
64OK Kåre 3D17E (110)2:44:22
1. Julia Adolfsson1:03:4191+19:161:03:4191
2. Kajsa Mattsson44:1452+11:501:47:5578-13
3. Annika Björk56:2748+14:112:44:2264-14
OK Kåre 2H17E (116)ej godkänd
1. Isac von Krusenstierna55:5519+2:4455:5519
2. Remo Ruch48:3744+6:551:44:3228+9
3. Eric Danielsson1:00:5284+19:382:45:2457+29
4. Marcus Ramström1:27:0895+35:064:12:3273+16
5. Lars Mattssonej godkändej godkänd
OK Kåre 4D17E (110)ej godkänd
1. Hanna Sahlin1:12:3999+28:141:12:3999
2. Emma Forsbergej startej start
3. vacant ej startej godkänd

OK Linné

10 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9OK Linné 1H17E (116)4:16:15
1. Josef Nordlund57:2933+4:1857:2933
2. Rassmus Andersson42:054+0:231:39:3413-20
3. Albin Ridefelt43:065+1:522:22:407-6
4. Oskar Sjöberg53:474+1:453:16:2770
5. Matt Ogden59:4825+10:464:16:159+2
12OK Linné 2H17E (116)4:21:07
1. Csaba Gösswein56:0320+2:5256:0320
2. Liutauras Bilevicius47:2234+5:401:43:2519-1
3. Johan Hamelius45:3017+4:162:28:55190
4. David Lingfors56:5318+4:513:25:4816-3
5. Henrik Löfås55:199+6:174:21:0712-4
12OK Linné 1D17E (110)2:09:40
1. Rebecka Olsson44:313+0:0644:313
2. Annika Billstam32:562+0:321:17:271-2
3. Catherine Taylor52:1327+9:572:09:4012+11
14OK Linné 2D17E (110)2:13:38
1. Inga Kazlauskaite46:1413+1:4946:1413
2. Lina Bäckström39:4432+7:201:25:5816+3
3. Hilda Forsgren47:4016+5:242:13:3814-2
21OK Linné 3D17E (110)2:17:04
1. Samantha Saeger51:0443+6:3951:0443
2. Lisa Carlsson38:3624+6:121:29:4027-16
3. Elisa Elstner47:2414+5:082:17:0421-6
41OK Linné 4D17E (110)2:31:34
1. Elin Karlsson52:0652+7:4152:0652
2. Lisa Rönnols37:4821+5:241:29:5429-23
3. Claire Sandevoir1:01:4065+19:242:31:3441+12
46OK Linné 3H17E (116)4:59:12
1. Anders Boström59:2052+6:0959:2052
2. Carl-Johan Högberg52:5070+11:081:52:1056+4
3. Ulrik Imberg56:4276+15:282:48:5267+11
4. Anders Håkansson1:00:2830+8:263:49:2047-20
5. Pontus Johansson1:09:5254+20:504:59:1246-1
55OK Linné 4H17E (116)5:15:23
1. Olle Nilsson1:06:3482+13:231:06:3482
2. Johannes Ridefelt54:1177+12:292:00:4578-4
3. Matija Razum55:2669+14:122:56:1172-6
4. Ross Smith1:11:0462+19:024:07:1568-4
5. Olof Eriksson1:08:0850+19:065:15:2355-13
58OK Linné 5D17E (110)2:42:11
1. Sara Lundsten1:02:1187+17:461:02:1187
2. Emma Pihl Skoog42:5646+10:321:45:0767-20
3. Kate Morrison57:0451+14:482:42:1158-9
75OK Linné 6D17E (110)2:52:10
1. Ulrika Lindstam55:2166+10:5655:2166
2. Sandra Boström43:3250+11:081:38:5357-9
3. Johanna Ragvald1:13:1784+31:012:52:1075+18

OK Motala

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8OK Motala 1H12 (16)1:25:18
1. Adrian Siira26:209+4:0226:209
2. Simon Karlsson19:517+2:5646:116-3
2. August Ekinge20:008+3:0546:20
3. Oliver Höög39:0711+20:481:25:188+2
10OK Motala 1H150 (18)2:33:56
1. Johan Pettersson36:115+4:0236:115
2. Anders Ekinge52:3412+16:571:28:4512+7
3. Jerry Martinsson1:05:1113+27:282:33:5610-2
13Tjällmo-Godegårds OK / Motala AIF OL / OK Motala 1H16 (25)2:33:32
1. Rasmus Jonsson46:3110+12:4746:3110
2. Emil Karlsson43:0622+18:191:29:3712+2
3. Hugo Ekinge1:03:5514+31:072:33:3213+1
OK Motala 1D12 (17)ej godkänd
1. Hanna Fogelbergej godkändej godkänd
2. Märta Kämmerling25:3620+7:36ej godkänd
3. Ellen Ekinge46:2215+25:40ej godkänd

OK Måsen

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6OK Måsen 4ÖppenKavle (43)1:57:07
1. Emil Hammarström40:3318+9:3240:3318
2. Ida Åhlin33:276+5:241:14:007-11
3. Kristoffer Jansson43:0714+7:571:57:076-1
14OK Måsen 1H12 (16)2:07:32
1. Tobias Sjöstedt23:013+0:4323:013
2. Alva Börjesson46:1134+29:161:09:1215+12
2. Arvid Lindqvist46:1134+29:161:09:12
3. Anton Börjesson58:2015+40:012:07:3214-1
14OK Måsen 2ÖppenKavle (43)2:09:19
1. Johan Hammarström40:5722+9:5640:5722
2. Lars Johnsson51:3932+23:361:32:3624+2
3. Ingemar Magnusson36:436+1:332:09:1914-10
25OK Måsen 3ÖppenKavle (43)2:17:08
1. Sten Åhlin49:4831+18:4749:4831
2. Sara Magnusson42:1323+14:101:32:0122-9
3. Stefan Westlin45:0719+9:572:17:0825+3
38OK Måsen 1ÖppenKavle (43)3:05:40
1. Karri Lindell55:5138+24:5055:5138
2. Thomas Kronhelm1:10:1738+42:142:06:08380
3. Kent Börjesson59:3236+24:223:05:40380
OK Måsen 1H16 (25)ej godkänd
1. Felix Lindell Öhman39:273+5:4339:273
2. Hanna Sundin1:01:3928+36:521:41:0617+14
2. Niklas Kronhelmej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Tobias Kronhelmej godkändej godkänd

OK Orion

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
28OK Orion 1H17E (116)4:37:54
1. skar Lundqvist1:12:1395+19:021:12:1395
2. Olof Sandgren50:4054+8:582:02:5382-13
3. Erik Andersson48:2633+7:122:51:1969-13
4. Anton Johansson55:259+3:233:46:4442-27
5. Olexandr Kratov51:102+2:084:37:5428-14
32OK Orion 2H17E (116)4:43:30
1. Michal Krajcik1:01:0959+7:581:01:0959
2. Daniel Gunnarsson47:5238+6:101:49:0145-14
3. Magnus Saager51:3949+10:252:40:4046+1
4. Pontus Petersson1:02:5537+10:533:43:3538-8
5. Aleksander Bernaciak59:5527+10:534:43:3032-6
OK Orion 3H17E (116)ej godkänd
1. Johan Norberg1:08:0891+14:571:08:0891
2. Måns Sandgren43:5610+2:141:52:0455-36
3. Martin Johansson1:04:5294+23:382:56:5674+19
4. Emil Bergerej godkändej godkänd
5. vacant ej startej godkänd
OK Orion 1D17E (110)ej godkänd
1. Tilda Johansson49:0732+4:4249:0732
2. Frida Anderssonej godkändej godkänd
3. Ida Olsson1:04:4274+22:26ej godkänd

OK Pan Århus

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
51OK Pan Århus 1H17E (116)5:10:28
1. Andreas Hougaard Boesen57:5836+4:4757:5836
2. Eskil Schøning54:4580+13:031:52:4360+24
3. Niklas Hjort Ingwersen52:2655+11:122:45:0956-4
4. Per Hjerrild1:10:1959+18:173:55:2854-2
5. Henrik Markvardsen1:15:0064+25:585:10:2851-3
OK Pan Århus 2H17E (116)ej godkänd
1. Bjarne S-Knudsen1:07:2988+14:181:07:2988
2. Stine Bagger Hagner58:0692+16:242:05:3584-4
3. Josephine Dewett1:13:28105+32:143:19:0396+12
4. Lasse Grön1:25:0792+33:054:44:1092-4
5. Sören Klintingej startej godkänd

OK Ravinen

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 2H150 (18)1:48:06
1. Per Mårtensson32:09132:091
2. Pär Westblad37:423+2:051:09:5110
3. Stefan Karlsson38:152+0:321:48:0610
3OK Ravinen 1D12 (17)1:09:05
1. Amanda Granqvist25:234+5:4325:234
2. Emma Almgren18:00143:232-2
2. Smilla Mogensen18:032+0:0343:26
2. Johanna Almgren18:043+0:0443:27
3. Tilda Mårtensson25:425+5:001:09:053+1
4OK Ravinen 1H12 (16)1:15:12
1. Martin Rinnbäck24:284+2:1024:284
2. Alvin Craig18:485+1:5343:163-1
3. Olle Kallur31:566+13:371:15:124+1
5OK Ravinen 1H150 (18)2:06:31
1. Kjell Almgren38:1313+6:0438:1313
2. Eidar Lindgren44:469+9:091:22:598-5
3. Erik Forsberg43:327+5:492:06:315-3
5OK Ravinen 1H16 (25)1:52:35
1. Viktor Wohlgemuth42:568+9:1242:568
2. Kasper Fransson27:485+3:011:10:446-2
3. Axel Granqvist41:515+9:031:52:355-1
6OK Ravinen 1D16 (14)2:08:21
1. Matilda Forsberg50:228+11:3850:228
2. Tilda Andersson29:394+1:261:20:016-2
2. Ida Hamnerej godkändfullföljt
2. Amanda Karlsson49:1723+21:041:39:39
3. Moa Westblad48:208+14:132:08:2160
7OK Ravinen 1H17E (116)4:13:39
1. Love Berzell56:0521+2:5456:0521
2. Martin Hunhammar47:3536+5:531:43:4025+4
3. Assar Hellström44:5912+3:452:28:3917-8
4. Kalle Bergman55:5813+3:563:24:3714-3
5. Gustav Bergman49:0214:13:397-7
7OK Ravinen 3H16 (25)2:08:52
1. Hugo Thorell49:5615+16:1249:5615
2. Simon Törnqvist33:1514+8:281:23:1110-5
3. André Lindgren45:418+12:532:08:527-3
16OK Ravinen 2H16 (25)2:49:13
1. Lukas Hellgren51:5016+18:0651:5016
2. Daniel Kjellman58:3527+33:481:50:2520+4
3. Max Klasson58:4812+26:002:49:1316-4
35OK Ravinen 1D17E (110)2:28:12
1. Ebba Pegestam56:0470+11:3956:0470
2. Annie Forsberg40:1135+7:471:36:1549-21
3. Ida Kallur51:5724+9:412:28:1235-14
44OK Ravinen 2H17E (116)4:56:53
1. Ruslan Glebov54:178+1:0654:178
2. Jacob Lindstam50:1852+8:361:44:3529+21
3. Erik Karlsson55:2669+14:122:40:0145+16
4. Anders Bögevig1:14:2469+22:223:54:2553+8
5. Stephen Craig1:02:2835+13:264:56:5344-9

OK Rodhen

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
46OK Rodhen 1D17E (110)2:34:15
1. Maria Sjölander55:3469+11:0955:3469
2. Mathilda Karlsson45:3159+13:071:41:0561-8
3. Jenny Wegmüller53:1031+10:542:34:1546-15
64OK Rodhen 1H17E (116)5:50:05
1. Sixten Walheim1:03:2472+10:131:03:2472
2. Henrik Jonsson48:1039+6:281:51:3453-19
3. Martin Jansson52:1051+10:562:43:44530
4. Simon Andersson1:07:2351+15:213:51:0750-3
5. Marie Jacobsson1:58:5868+1:09:565:50:0564+14

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
66Linköpings OK / OK Roslagen 4D17E (110)2:45:08
1. Rebecka Lindberg44:324+0:0744:324
2. Julia Modig Tjärnström1:02:0693+29:421:46:3873+69
3. Anna Håkansson58:3053+16:142:45:0866-7

OK Roxen

13 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3OK Roxen 1H180 (11)1:49:43
1. Anders Dalhammer28:39128:391
2. Bo Jernberg41:176+5:471:09:5610
3. Roland Alsén39:475+4:091:49:433+2
4OK Roxen 1H120 (15)2:14:14
1. Stefan Nyström45:439+3:4945:439
2. Henrik Marmelid44:2811:30:114-5
3. Stefan Thellsén44:035+6:092:14:1440
4OK Roxen 1H16 (25)1:45:11
1. Pontus Lindblom41:596+8:1541:596
2. Joel Karnehed26:214+1:341:08:205-1
3. Hugo Lillieström36:513+4:031:45:114-1
5OK Roxen 2H120 (15)2:20:18
1. Anders Lillieström41:552+0:0141:552
2. Per Thellsén52:237+7:551:34:185+3
3. Sören Nilsson Påledal46:006+8:062:20:1850
5OK Roxen 1D120 (8)2:39:58
1. Susanne Aldén43:305+3:5043:305
2. Gith Thellsén52:215+12:071:35:5150
3. Maria Lillieström1:04:075+27:402:39:5850
7OK Roxen 1D12 (17)1:18:12
1. Elvira Karnehed26:588+7:1826:588
2. Ida Hjort23:2413+5:2450:2210+2
2. Jonna Alfredsson30:0223+12:0257:00
3. Alice Marmelid27:508+7:081:18:127-3
8OK Roxen 1D14 (11)2:00:12
1. Linnea Hansson39:238+12:0839:238
2. Tove Pettersson20:412+0:211:00:042-6
2. Malva Eveborn26:227+6:021:05:45
3. Tove Pihlström1:00:089+29:512:00:128+6
10OK Roxen 2D12 (17)1:20:44
1. Olivia Asketun25:245+5:4425:245
2. Linn Aldén21:1710+3:1746:418+3
3. Moa Hjort34:0312+13:211:20:4410+2
10OK Roxen 1H12 (16)1:32:07
1. Malte Eveborn32:1615+9:5832:1615
2. Rasmus Påledal34:5528+18:001:07:1114-1
2. Albin Alfredsson34:5729+18:021:07:13
2. Jacob Påledal34:5729+18:021:07:13
3. Måns Björnskiöld24:563+6:371:32:0710-4
49OK Roxen 1D17E (110)2:38:12
1. Anna-Stina Påledal51:3147+7:0651:3147
2. Fanny Asketun46:5566+14:311:38:2656+9
3. Ida Dalhammer59:4660+17:302:38:1249-7
OK Roxen 1H17E (116)ej godkänd
1. Albin Lillieström1:07:4390+14:321:07:4390
2. Elias Rankka1:01:32100+19:502:09:1588-2
3. Olle Hansson1:07:0399+25:493:16:1893+5
4. Lukas Eveborn1:26:2093+34:184:42:3890-3
5. Emil Thellsénej godkändej godkänd
OK Roxen 1D16 (14)ej godkänd
1. Emma Pettersson44:595+6:1544:595
2. Victoria Asketunej godkändej godkänd
2. Malin Kärrström34:4413+6:31ej godkänd
2. Tilda Marmelid34:5114+6:38ej godkänd
3. Lova Eveborn42:095+8:02ej godkänd
OK Roxen 2H16 (25)ej godkänd
1. Jonas Andersson49:5514+16:1149:5514
2. Jakob Thellsénej godkändej godkänd
2. Josef Helander36:2218+11:35ej godkänd
3. Hugo Dalhammer51:289+18:40ej godkänd

OK Skogsfalken

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
50OK Skogsfalken 1D17E (110)2:38:30
1. Lina Blomqvist59:0077+14:3559:0077
2. Pim Hedberg39:1928+6:551:38:1954-23
3. Jolanta Kolosinska1:00:1162+17:552:38:3050-4
87OK Skogsfalken 2D17E (110)3:29:56
1. Patricia Edgarsson1:00:2883+16:031:00:2883
2. Cecilia Rönnfjärd48:0670+15:421:48:3482-1
3. Klara Andrén1:41:2293+59:063:29:5687+5
OK Skogsfalken 1H17E (116)utgått
1. Isak Bergman57:1530+4:0457:1530
2. Simon Smedberg46:2425+4:421:43:3924-6
3. Edvin Smedberg49:1039+7:562:32:4930+6
4. Erik Bengtsson1:20:1187+28:093:53:0051+21
5. ej startej start

OK Skogshjortarna

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
63OK Skogshjortarna 1H17E (116)5:35:13
1. Desmond Franssen1:06:3080+13:191:06:3080
2. Martin Ivarsson52:3969+10:571:59:0976-4
3. Benjamin Anciaux53:1258+11:582:52:2170-6
4. Tobias Johansson1:17:5382+25:514:10:14700
5. Johan Larsson1:24:5966+35:575:35:1363-7
OK Skogshjortarna 2H17E (116)ej godkänd
1. Thomas Van der Kleij (vacant)1:03:3475+10:231:03:3475
2. Antoine Guenin (vacant)51:5664+10:141:55:3069-6
3. Mikael Andersson (vacant)1:11:52103+30:383:07:2283+14
4. Therése Ivarsson (vacant)ej godkändej godkänd
5. Joost Talloen (vacant)ej startej godkänd

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
23Gotlands OF / OK Södertörn 1ÖppenKavle (43)2:15:56
1. Åke Kappel50:0933+19:0850:0933
2. Eva Kappel44:4927+16:461:34:5829-4
3. Simon Kappel40:5812+5:482:15:5623-6

OK Tisaren

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7OK Tisaren 1D17E (110)2:08:07
1. Helena Andersson46:5415+2:2946:5415
2. Bettina Aebi34:215+1:571:21:156-9
3. Lilian Forsgren46:5210+4:362:08:077+1
12OK Tisaren 1H14 (15)1:56:44
1. Valter Pettersson39:4211+15:2439:4211
2. Lisa Hallmén29:2221+10:191:09:04110
2. William Agerhäll29:3622+10:331:09:18
3. Johanna Särnbrink47:4012+22:261:56:4412+1
18OK Tisaren 1H17E (116)4:27:58
1. Anton Hallor58:0637+4:5558:0637
2. Johan Aronsson47:2133+5:391:45:2736-1
3. Ivan Forsgren48:4736+7:332:34:1431-5
4. Daniel Attås55:4111+3:393:29:5520-11
5. Oskar Andrén58:0317+9:014:27:5818-2
23OK Tisaren 2D17E (110)2:18:31
1. Julia Lauri49:3639+5:1149:3639
2. Andrea Svensson36:4515+4:211:26:2117-22
3. Rebecka Nylin52:1026+9:542:18:3123+6
27OK Tisaren 2H17E (116)4:37:29
1. Magnus Persson57:1831+4:0757:1831
2. Tomas Hallmén46:1624+4:341:43:3421-10
3. Mattias Andersson44:5811+3:442:28:3216-5
4. Gustav Hindér1:01:0633+9:043:29:3819+3
5. Albin Pettersson1:07:5149+18:494:37:2927+8
53OK Tisaren 3H17E (116)5:12:55
1. Jonatan Aronsson1:01:3761+8:261:01:3761
2. Niklas Gustafsson48:2843+6:461:50:0548-13
3. Emil Johansson52:1753+11:032:42:2247-1
4. Sebastian Agerhäll1:22:5290+30:504:05:1463+16
5. Martin Sand1:07:4147+18:395:12:5553-10
81OK Tisaren 3D17E (110)3:04:41
1. Lovisa Persson47:5420+3:2947:5420
2. Anna Hallmén39:1827+6:541:27:12200
3. Isabella Agerhäll1:37:2992+55:133:04:4181+61

OK Tor

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6OK Tor 1H14 (15)1:27:11
1. Casper Hedar31:257+7:0731:257
2. Anton Jedar26:2016+7:1757:4570
3. Ludvig Holmqvist29:263+4:121:27:116-1
OK Tor 1D120 (8)ej godkänd
1. Marie Hedar39:463+0:0639:463
2. Erika Jedarej godkändej godkänd
3. Eva Holmqvistej startej godkänd

OK Tylöskog

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5OK Tylöskog / Askersunds OK / Ulricehamns OK 1ÖppenKavle (43)1:55:30
1. Fredrik Johansson47:1328+16:1247:1328
2. Anna Algotson32:475+4:441:20:0013-15
3. Albin Olausson35:302+0:201:55:305-8

OK Tyr

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5OK Tyr 1D16 (14)2:00:15
1. Malin Nyman44:222+5:3844:222
2. Lovisa Martinsson28:1311:12:3520
3. ELIN RANSJÖ ZANDER47:407+13:332:00:155+3
10OK Tyr 1H14 (15)1:51:13
1. Samuel Axelson42:1013+17:5242:1013
2. David Kindlund37:3326+18:301:19:43130
3. Oskar Nyman31:306+6:161:51:1310-3
22OK Tyr 1D17E (110)2:18:01
1. Sofie Gustavsson49:3639+5:1149:3639
2. My Westlund39:4733+7:231:29:2326-13
3. Malin Leandersson48:3817+6:222:18:0122-4
49OK Tyr 1H17E (116)5:05:32
1. Johan Sjögren1:03:3173+10:201:03:3173
2. Einar Johansson48:1039+6:281:51:4154-19
3. Jesper Kullin Alfredsson54:3966+13:252:46:2061+7
4. Alexander Moberg1:14:5574+22:534:01:15610
5. Johan Wikström1:04:1743+15:155:05:3249-12
59OK Tyr 2D17E (110)2:42:15
1. Johanna Kindlund47:1017+2:4547:1017
2. Märta Ransjö Zander45:2757+13:031:32:3737+20
3. Hanna Gustavsson1:09:3879+27:222:42:1559+22
61OK Tyr 3D17E (110)2:42:50
1. Ida Hyvönen57:3774+13:1257:3774
2. Lydia Martinsson47:4768+15:231:45:2468-6
3. Sofia Levin57:2652+15:102:42:5061-7
79OK Tyr 2H17E (116)6:19:58
1. Urban Larsson1:18:05104+24:541:18:05104
2. Emil Wikström1:00:1397+18:312:18:18102-2
3. Jens Öström1:02:1386+20:593:20:3197-5
4. Marcus Beckius1:29:1497+37:124:49:4593-4
5. Christian Hedqwist1:30:13856:19:5879-14

Pellon Ponsi

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Pellon Ponsi 1H17E (116)ej godkänd
1. Jyri Uusitalo58:5648+5:4558:5648
2. Sami-Petteri Juopperi46:1223+4:301:45:0833-15
3. Juho-Matti Taivainen46:1822+5:042:31:2626-7
4. Jere Pantsarej startej start
5. Tommi Uusimäkiej startej godkänd

Rehns BK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
24Rehns BK 1H17E (116)4:34:33
1. Jesper Lysell55:2416+2:1355:2416
2. Olov Ericson51:0958+9:271:46:3341+25
3. Göran Winblad48:4736+7:332:35:2035-6
4. Fredrik Ingelsson1:03:2339+11:213:38:4332-3
5. Jerker Lysell55:5012+6:484:34:3324-8

Skogspojkarnas OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Skogspojkarnas OK 1D150 (6)3:12:49
1. Lena Fornander1:00:056+23:451:00:056
2. Monika Lundqvist1:04:126+25:512:04:1760
3. Lena Johansson1:08:324+31:273:12:494-2
5Skogspojkarnas OK 1D14 (11)1:47:45
1. Anna Johnsson39:176+12:0239:176
2. Hanna Kromnér28:208+8:001:07:377+1
2. Lina Kromnér28:499+8:291:08:06
2. Lovisa Tunesson31:2111+11:011:10:38
3. Madeleine Kongslien40:085+9:511:47:455-2
26Skogspojkarnas OK 1ÖppenKavle (43)2:17:10
1. Peter Ettling52:1534+21:1452:1534
2. Mattias Broddegård41:0219+12:591:33:1726-8
3. Ulf Johnsson43:5317+8:432:17:10260
GOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 1H16 (25)ej godkänd
1. Eric Jehrlander1:03:5621+30:121:03:5621
2. Gustav Malmströmej godkändej godkänd
2. Oscar Broddegård36:1017+11:23ej godkänd
2. Ludwig Pernesej godkändej godkänd
3. Johan Wehlin44:377+11:49ej godkänd
GOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 1D17E (110)ej godkänd
1. Lisa Malmström49:5541+5:3049:5541
2. Lena Malmström50:3480+18:101:40:2960+19
3. Anna Wehlinej startej godkänd
Skogspojkarnas OK 2H16 (25)ej start
1. Oscar Broddegårdej startej start
2. Samuel Malmforsej startej start
2. vacant ej startej start
3. Ludwig Pernesej startej start

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
43Skåneslättens OL 1H17E (116)4:56:48
1. Hugo Mattsson57:2432+4:1357:2432
2. Karl Dannbring55:3487+13:521:52:5866+34
3. Fredrik Berndtsson54:4567+13:312:47:4363-3
4. Rasmus Elmelid59:0725+7:053:46:5043-20
5. Niklas Olsson1:09:5855+20:564:56:48430

Snättringe SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Snättringe SK 1H12 (16)1:44:50
1. Isak Gelius29:5513+7:3729:5513
2. Andreas Boräng30:0626+13:111:00:0112-1
2. Jacob Wolgast30:2427+13:291:00:19
3. John Wolgast44:4913+26:301:44:5013+1

Sol Tranås

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11Sol Tranås 1H16 (25)2:26:39
1. Victor Thörnkvist54:3118+20:4754:3118
2. Axel Johansson32:0310+7:161:26:3411-7
2. Lovisa Nord32:0310+7:161:26:34
2. Elin Posch40:3620+15:491:35:07
3. Isac Johansson1:00:0513+27:172:26:39110
Sol Tranås 1ÖppenKavle (43)ej godkänd
1. Staffan Johansson39:336+8:3239:336
2. Marie Nordej godkändej godkänd
3. Niklas Jakobsson44:5918+9:49ej godkänd

Stora Tuna OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stora Tuna OK 1H16 (25)1:37:07
1. Henning Sjökvist39:262+5:4239:262
2. Viktor Svensk24:532+0:061:04:193+1
2. Viktor Barkegrenej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Jesper Svensk32:4811:37:071-2
11Stora Tuna OK 1H17E (116)4:17:58
1. William Pommer58:4343+5:3258:4343
2. Joakim Svensk42:437+1:011:41:2614-29
3. Rikard Claesson45:5119+4:372:27:17140
4. Emil Svensk55:128+3:103:22:2910-4
5. Anton Sjökvist55:2910+6:274:17:5811+1
31Stora Tuna OK 2H17E (116)4:41:53
1. Sven Aschwanden55:5017+2:3955:5017
2. Erik Blomgren47:4837+6:061:43:3823+6
3. Staffan Eriksson47:3327+6:192:31:11230
4. Mattias Mårts1:06:5249+14:503:38:0330+7
5. Yves Aschwanden1:03:5040+14:484:41:5331+1
60Stora Tuna OK 1D17E (110)2:42:44
1. Emma Claesson45:3812+1:1345:3812
2. Vanessa Fricker1:02:1094+29:461:47:4874+62
3. Linnea Malmberg54:5640+12:402:42:4460-14
Stora Tuna OK 3H17E (116)ej godkänd
1. Erik Sundbergej godkändej godkänd
2. Elias Öhgrenej godkändej godkänd
3. Gustav Andersson55:4873+14:34ej godkänd
4. Markus Langej godkändej godkänd
5. ej startej start
Stora Tuna OK 2D17E (110)ej start
1. Vanessa Frickerej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant (vacant)ej startej start
Stora Tuna OK 3D17E (110)ej start
1. vacant (vacant)ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

Sundsvalls OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Sundsvalls OK 1H150 (18)1:56:19
1. Rune Lindström40:2714+8:1840:2714
2. Jan Nordin36:372+1:001:17:045-9
3. Roger Hugosson39:153+1:321:56:193-2
39Sundsvalls OK 1D17E (110)2:30:50
1. Alice Hugosson49:2734+5:0249:2734
2. Hanna Hugosson39:2329+6:591:28:5025-9
3. Annika Carlberg1:02:0067+19:442:30:5039+14
65Sundsvalls OK 2D17E (110)2:45:03
1. Stina Nordin55:0864+10:4355:0864
2. Johanna Sjölund47:3167+15:071:42:39640
3. Anna Nordin1:02:2472+20:082:45:0365+1
Sundsvalls OK 1H17E (116)ej godkänd
1. Anders Vedin1:12:2597+19:141:12:2597
2. Johan Nordin1:04:11104+22:292:16:3699+2
3. Oscar Sundlöf1:13:10104+31:563:29:46102+3
4. Anders Hultgrenej godkändej godkänd
5. Erik Toomingas1:28:4983ej godkänd

Säterbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
70Säterbygdens OK 1D17E (110)2:49:01
1. Frida Sandberg46:2714+2:0246:2714
2. Beatrice Köhler49:3576+17:111:36:0248+34
3. Emma Backlund1:12:5983+30:432:49:0170+22

Sävedalens AIK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
42Sävedalens AIK 1H17E (116)4:54:01
1. Albert Mollén58:5246+5:4158:5246
2. Heino Ollin48:5446+7:121:47:4643-3
3. Ilya Belianka52:0550+10:512:39:5144+1
4. Vitaliy Gichko1:04:4842+12:463:44:3940-4
5. Leon Keely1:09:2253+20:204:54:0142+2
42Sävedalens AIK 1D17E (110)2:32:08
1. Erika Lindqvist53:4059+9:1553:4059
2. Märta Mollén45:3360+13:091:39:1358-1
3. Lina Samor52:5529+10:392:32:0842-16

Söders-Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
68Söders-Tyresö 1H17E (116)5:35:24
1. Olle Carlsson1:15:0898+21:571:15:0898
2. Alexander Hansen54:5782+13:152:10:0589-9
3. Peter Andersson58:4382+17:293:08:4885-4
4. Niklas Wrane1:08:0554+16:034:16:5375-10
5. Tomas Lilja1:18:31785:35:2468-7

Södertälje-Nykvarn OF

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Södertälje-Nykvarn OF 1H17E (116)4:08:09
1. Scott Fraser54:2710+1:1654:2710
2. Kent Ohlsson44:2415+2:421:38:51100
3. Ivar Lundanes44:419+3:272:23:329-1
4. Eric Börjeskog52:0213:15:346-3
5. Ralph Street52:354+3:334:08:093-3
4Södertälje-Nykvarn OF 1D120 (8)2:20:19
1. Kristina Johander39:40139:401
2. Anna Ek48:574+8:431:28:373+2
3. EvaLena Ericson51:424+15:152:20:194+1
44Södertälje-Nykvarn OF 1D17E (110)2:32:12
1. Jeanette Jönsson Hellstadius51:1945+6:5451:1945
2. Emma Isaksson44:2353+11:591:35:4243-2
3. Frida Jönsson Hellstadius56:3050+14:142:32:1244+1
60Södertälje-Nykvarn OF 2H17E (116)5:21:15
1. Johan Ek-Larsson58:4744+5:3658:4744
2. Joakim Andén49:4450+8:021:48:31440
3. Daniel Olsen1:02:2188+21:072:50:5268+24
4. Johan Ryding1:20:1888+28:164:11:1071+3
5. Anders Axling1:10:0557+21:035:21:1560-11
Södertälje-Nykvarn OF 1H150 (18)ej godkänd
1. Sven Undeland37:4510+5:3637:4510
2. Michael Wehlinej godkändej godkänd
3. Mats Hellstadiusej startej godkänd
Södertälje-Nykvarn OF 2D17E (110)ej start
1. Katarina Borgej startej start
2. Tyra Kleijnej startej start
3. Jana Knapováej startej start

Tjällmo-Godegårds OK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Tjällmo-Godegårds OK 1ÖppenKavle (43)1:44:40
1. Johan Allard39:204+8:1939:204
2. Marika Lundin28:482+0:451:08:083-1
3. Vidar Sjögren36:324+1:221:44:4030
5Tjällmo-Godegårds OK 1D12 (17)1:13:39
1. Emma Ericson27:0910+7:2927:0910
2. Alice Ericson20:326+2:3247:419-1
2. Lovisa Jonsson31:3624+13:3658:45
2. Ellen Trofast31:3624+13:3658:45
3. Alva Svensk25:587+5:161:13:395-4
9Tjällmo-Godegårds OK 1H12 (16)1:27:22
1. Samuel Camarda26:2110+4:0326:2110
2. Ludvig Carlqvist20:079+3:1246:287-3
2. Daniel Jonsson20:1311+3:1846:34
3. Björn Broström40:5412+22:351:27:229+2
11Tjällmo-Godegårds OK 2H120 (15)2:57:02
1. Andreas Carlqvist55:3712+13:4355:3712
2. Örjan Pettersson52:299+8:011:48:0610-2
3. Thorbjörn Gustafsson1:08:5613+31:022:57:0211+1
13Tjällmo-Godegårds OK / Motala AIF OL / OK Motala 1H16 (25)2:33:32
1. Rasmus Jonsson46:3110+12:4746:3110
2. Emil Karlsson43:0622+18:191:29:3712+2
3. Hugo Ekinge1:03:5514+31:072:33:3213+1
14Tjällmo-Godegårds OK 1H120 (15)3:47:24
1. Anders Doverfors1:09:4614+27:521:09:4614
2. James Melander58:1012+13:422:07:5613-1
3. Håkan Broström1:39:2815+1:01:343:47:2414+1
40Tjällmo-Godegårds OK 1D17E (110)2:31:27
1. Lena Ström52:1256+7:4752:1256
2. Annalena Axelsson40:3737+8:131:32:4939-17
3. Marie Svensk58:3854+16:222:31:2740+1
Tjällmo-Godegårds OK 1H150 (18)ej godkänd
1. Erik Karlsson35:424+3:3335:424
2. Anders Åberg43:207+7:431:19:027+3
3. Anders Svenskej godkändej godkänd
Tjällmo-Godegårds OK 1D14 (11)ej godkänd
1. Elin Ericson1:10:1310+42:581:10:1310
2. Linnea Jonsson32:3012+12:101:42:439-1
2. Sara Lindholmej godkändfullföljt
3. Anna Lindholmej godkändej godkänd

Trollhättans SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
55Trollhättans SOK 1D17E (110)2:41:17
1. Aina Edgren59:3880+15:1359:3880
2. Josefine Kristiansson45:5764+13:331:45:3569-11
3. Elvira Björklund55:4243+13:262:41:1755-14
83Trollhättans SOK 2D17E (110)3:13:30
1. Sara Schmidt1:07:1895+22:531:07:1895
2. Clara Berlin1:01:2192+28:572:08:3992-3
3. Agnes Westerberg1:04:5175+22:353:13:3083-9

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
80OK Klemmingen / Trosabygdens OK 2D17E (110)3:02:00
1. Elin Pramlid57:1871+12:5357:1871
2. Linnea Nord58:3188+26:071:55:4987+16
3. Diana Soldagg1:06:1177+23:553:02:0080-7

Tullinge SK

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 1H180 (11)1:48:25
1. Anders Kärrström37:177+8:3837:177
2. Lennart Hävrén35:3011:12:472-5
3. Ingemar Larsson35:3811:48:251-1
2Tullinge SK 1H150 (18)1:51:59
1. Kenneth Jönsson34:262+2:1734:262
2. Sune Södergrann39:505+4:131:14:163+1
3. Mats Fryxell37:4311:51:592-1
3Tullinge SK 1D17E (110)2:06:44
1. Sara Lundblad44:397+0:1444:397
2. Jenny Lönnkvist36:3714+4:131:21:1670
3. Sofia Lönnkvist45:286+3:122:06:443-4
19Tullinge SK 1ÖppenKavle (43)2:12:20
1. Lina Matthews46:2225+15:2146:2225
2. Matilda Thorsson39:4218+11:391:26:0420-5
3. Kent Berggren46:1620+11:062:12:2019-1
26Tullinge SK 2D17E (110)2:24:01
1. Emeli Pettersson49:3235+5:0749:3235
2. Linda Larsson42:0243+9:381:31:3433-2
3. Rebecka Heinrup52:2728+10:112:24:0126-7
59Tullinge SK 2H17E (116)5:20:33
1. Markus Fredlund1:00:5658+7:451:00:5658
2. Olle Andersson54:2978+12:471:55:2568+10
3. Clément Fumey50:4847+9:342:46:1358-10
4. Joel Pettersson1:21:5189+29:494:08:0469+11
5. Tobias Forsén1:12:2959+23:275:20:3359-10
63Tullinge SK 3D17E (110)2:43:39
1. Amanda Berggren1:00:0382+15:381:00:0382
2. Tina Junegard41:2641+9:021:41:2962-20
3. Magdalena Hoffsten-Arkäng1:02:1068+19:542:43:3963+1
71Tullinge SK 3H17E (116)5:46:06
1. Björn Normark1:06:3784+13:261:06:3784
2. Olle Karlsson52:5571+11:131:59:3277-7
3. Per-Ove Melinder1:08:23100+27:093:07:5584+7
4. Emil Andersson1:14:4272+22:404:22:3779-5
5. Tintin Karlberg1:23:29815:46:0671-8
72Tullinge SK 4D17E (110)2:49:11
1. Ida Forsen1:02:2488+17:591:02:2488
2. Elin Sundqvist45:5363+13:291:48:1780-8
3. Channa Lönne1:00:5464+18:382:49:1172-8
84Tullinge SK 5D17E (110)3:13:32
1. Malin Sundqvist53:4360+9:1853:4360
2. Anna Ställberg57:3087+25:061:51:1384+24
3. Sofia Persson1:22:1988+40:033:13:32840
Tullinge SK 1H17E (116)ej godkänd
1. Anders Johanssonej godkändej godkänd
2. Johan Kärrström44:1612+2:34ej godkänd
3. Markus Adolfsson47:3929+6:25ej godkänd
4. Magnus Glännefors1:02:2334+10:21ej godkänd
5. Lukas Diener1:04:0041+14:58ej godkänd
Tullinge SK 2H150 (18)ej godkänd
1. Jörgen Axelsson36:486+4:3936:486
2. Erik Berggren39:374+4:001:16:254-2
3. vacant ej godkändej godkänd

Tumba-Mälarhöjden OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Tumba-Mälarhöjden OK 1H17E (116)utgått
1. Johan Eklöv1:05:2178+12:101:05:2178
2. Joakim Törnros55:2885+13:462:00:4979+1
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
Tumba-Mälarhöjden OK 1D17E (110)utgått
1. Elsa Törnros53:0958+8:4453:0958
2. Karin Skogholm42:4445+10:201:35:5346-12
3. ej startej start

Turun Metsänkävijät

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
21Turun Metsänkävijät 1H17E (116)4:31:38
1. Kristaps J JAudzems56:1322+3:0256:1322
2. Sami Hämälistö42:346+0:521:38:478-14
3. Jussi Suna42:084+0:542:20:556-2
4. Esa Huttunen1:14:2870+22:263:35:2327+21
5. Doug Tullie56:1513+7:134:31:3821-6
62Turun Metsänkävijät 2H17E (116)5:33:48
1. Kjell E Røisland1:00:4756+7:361:00:4756
2. Erik Thorsson51:3561+9:531:52:2258+2
3. Mika Hämälistö53:5761+12:432:46:1959+1
4. Erling D Sommerfeldt1:19:1486+27:124:05:3364+5
5. Arvo Gelbis1:28:1567+39:135:33:4862-2

Täby OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
33Täby OK 1H17E (116)4:44:14
1. Anders Jansson58:3342+5:2258:3342
2. Daniel Hájek44:4317+3:011:43:1616-26
3. David Pettersson59:2783+18:132:42:4348+32
4. Jens Rönnols57:2122+5:193:40:0434-14
5. Robert Johansson1:04:1042+15:084:44:1433-1
48Täby OK 1D17E (110)2:35:59
1. Christina Løvald Hellberg48:4424+4:1948:4424
2. Emma Hagrot45:3561+13:111:34:1940+16
3. Anne Cecilie Løvald1:01:4065+19:242:35:5948+8
Täby OK 2H17E (116)ej godkänd
1. Fabio Marsonerej godkändej godkänd
2. Mariusz Pabich56:1589+14:33ej godkänd
3. Tomek Pabich1:04:2193+23:07ej godkänd
4. ej startej start
5. ej startej start

Ulricehamns OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5OK Tylöskog / Askersunds OK / Ulricehamns OK 1ÖppenKavle (43)1:55:30
1. Fredrik Johansson47:1328+16:1247:1328
2. Anna Algotson32:475+4:441:20:0013-15
3. Albin Olausson35:302+0:201:55:305-8
23Ulricehamns OK 1H17E (116)4:32:52
1. Christian Arnesson56:5426+3:4356:5426
2. Philipp Schiel46:5128+5:091:43:4527+1
3. Marcus Wadell48:4235+7:282:32:2729+2
4. Gustav Eklöf1:00:3232+8:303:32:5926-3
5. Erik Nilsson Simkovics59:5326+10:514:32:5223-3
51Ulricehamns OK 1D17E (110)2:39:33
1. Radka Sklenarova57:3172+13:0657:3172
2. Lovisa Mannfolk50:2079+17:561:47:5175+3
3. Anna Nilsson Simkovics51:4223+9:262:39:3351-24
78Ulricehamns OK 2H17E (116)6:06:46
1. Niklas Österlund1:09:4794+16:361:09:4794
2. Martin Sklenar1:05:24105+23:422:15:1198+4
3. Gustav Johansson1:17:38109+36:243:32:49103+5
4. Jesper Nilsson1:05:3544+13:334:38:2487-16
5. Ludwig Johansson1:28:22826:06:4678-9

Valbo AIF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11Valbo AIF 1ÖppenKavle (43)2:01:32
1. Mona Åkerman46:3227+15:3146:3227
2. Frida Bergstrand38:2514+10:221:24:5718-9
3. Lars Karlsson36:355+1:252:01:3211-7

Västerviks OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Västerviks OK / Gamleby OK 1H16 (25)2:19:45
1. Isak Hertin41:555+8:1141:555
2. Joar Hertin25:513+1:041:07:464-1
3. Axel Lindeberg1:11:5918+39:112:19:459+5
14Västerviks OK / Gamleby OK 1D12 (17)1:52:20
1. Eira Hertin29:1611+9:3629:1611
2. Tove Vallerius27:1021+9:1056:2613+2
2. Mikaela Johansson27:3722+9:3756:53
3. Ida-Lee Fjelstrenius55:5417+35:121:52:2014+1
36Västerviks OK 1ÖppenKavle (43)2:57:21
1. Peter Lind39:357+8:3439:357
2. Ann-Katrin Johansson1:03:1935+35:161:42:5433+26
3. Bengt Jannsen1:14:2739+39:172:57:2136+3
81Gamleby OK / Västerviks OK 1H17E (116)6:32:50
1. Rickard Ingesson1:16:07100+22:561:16:07100
2. Robin Jakobsson55:3086+13:482:11:3796-4
3. Rolf E Johansson1:03:2290+22:083:14:5992-4
4. Robert Larsson1:46:04100+54:025:01:0395+3
5. Petter Walerius1:31:47866:32:5081-14
88Västerviks OK / Ankarsrums OK 1D17E (110)3:30:57
1. Anna Johansson48:3021+4:0548:3021
2. Lovisa Johansson1:05:0996+32:451:53:3985+64
3. Camilla Svensson1:37:1891+55:023:30:5788+3

Ärla IF

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Ärla IF 1H14 (15)1:23:55
1. Pontus Olofsson-Bierfeldt24:252+0:0724:252
2. Axel Ljungkvist23:5214+4:4948:174+2
2. Malin Olofsson-Bierfeldt23:5915+4:5648:24
2. Mathias Ohlssonej startfullföljt
3. Sofie Ohlsson35:388+10:241:23:555+1
7Ärla IF 1H120 (15)2:25:10
1. Rickard Asplund42:045+0:1042:045
2. Donald McCarthy54:0311+9:351:36:079+4
3. Håkan Olofsson49:038+11:092:25:107-2
8Ärla IF 1H180 (11)2:08:09
1. Ivar Näsholm36:175+7:3836:175
2. Johnny Fransson47:5910+12:291:24:1611+6
3. Roy Fransson43:537+8:152:08:098-3
14Ärla IF 1H17E (116)4:25:15
1. Robbin Kantarp54:2811+1:1754:2811
2. Petter Eriksson44:2716+2:451:38:55110
3. Emil Andersson49:3442+8:202:28:2915+4
4. Rudolfs Zernis56:0514+4:033:24:3413-2
5. Viktor Silvemark1:00:4130+11:394:25:1514+1
52Ärla IF 1D17E (110)2:39:35
1. Sofia Grawé55:2968+11:0455:2968
2. Emma Andersson49:1574+16:511:44:4466-2
3. Lisa Andersson54:5139+12:352:39:3552-14
86Ärla IF 2D17E (110)3:23:34
1. Bettina Hoelgaard1:12:0596+27:401:12:0596
2. Emelie Larsson1:00:0991+27:452:12:1495-1
3. Sophie Eriksson1:11:2080+29:043:23:3486-9
Ärla IF 2H17E (116)ej godkänd
1. Oscar Vångell59:1251+6:0159:1251
2. Patrik Lind48:1641+6:341:47:2842-9
3. Simon Hedlund52:1452+11:002:39:4243+1
4. Jonathan Rosendahl1:17:2480+25:223:57:0656+13
5. Willie Kantarpej godkändej godkänd
Ärla IF 3D17E (110)ej godkänd
1. Alexandra Forss1:36:33101+52:081:36:33101
2. Johanna Junker1:04:2595+32:012:40:5896-5
3. Johanna Henrikssonej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser