Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Uppsala möte, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Uppsala möte, medeldistans
Arrangörsorganisation: IF Thor
Datum: lördag 26 april 2014

H21 Elit

5 090 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Julian DentIFK Lidingö SOK26:27
2Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK27:19+0:52
3Göran WinbladRehns BK27:21+0:54
4Olle BoströmJärla Orientering27:25+0:58
5Niklas AldénOK Linné27:26+0:59
6Fredrik IngelssonRehns BK27:31+1:04
7Johan StrandGöteborg-Majorna OK27:39+1:12
8Matt OgdenOK Linné27:46+1:19
9Petter ErikssonÄrla IF29:23+2:56
10Harri KarlssonOK Denseln29:31+3:04
11Scott FraserSödertälje-Nykvarn OF29:48+3:21
12David LingforsOK Linné30:02+3:35
13Per-Åke OlssonOK Ravinen30:32+4:05
14Conny ForsbergLånghundra IF30:34+4:07
15Johan SisellOK Södertörn30:38+4:11
16Simon HedlundÄrla IF30:45+4:18
17Erik ÅhlinLånghundra IF31:05+4:38
18Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna31:11+4:44
19Jonas EklundOK Rodhen31:19+4:52
20Sixten WalheimOK Rodhen31:31+5:04
21Henrik JonssonOK Rodhen31:58+5:31
22Andreas CallebergRehns BK32:52+6:25
23Andrew QuinIFK Lidingö SOK33:00+6:33
24Dan NorinGävle OK33:04+6:37
24Lasse JanssonGävle OK33:04+6:37
26Ali KuoskuSkogsluffarnas OK33:05+6:38
27Oskar GustafssonCentrum OK33:08+6:41
28Josh BeechOK Södertörn33:13+6:46
29Jesper Kullin AlfredssonOK Tyr33:21+6:54
30Erik FernlundSäterbygdens OK33:26+6:59
31Anton LifRehns BK33:41+7:14
32Erik SisellGävle OK33:45+7:18
33Robert JohanssonTäby OK33:53+7:26
34Torbjörn LännevallOK Roslagen34:03+7:36
35Henrik NielsenTäby OK34:07+7:40
36Emil WikströmOK Tyr34:15+7:48
37Anton SundgrenLånghundra IF34:32+8:05
38Joakim IngelssonOK Hammaren34:53+8:26
39Joel LännevallOK Roslagen35:24+8:57
40Martin SundlöfGävle OK35:30+9:03
41David MellinSundbybergs IK35:40+9:13
42Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK35:50+9:23
43Jakob IvarssonHaninge SOK36:24+9:57
44Benjamin SellingHärnösands OK36:28+10:01
45Martin OlssonTäby OK36:57+10:30
46Mariusz PabichTäby OK36:58+10:31
47Robert SandbergOK Roslagen37:15+10:48
48David KlemanTäby OK37:26+10:59
49Andreas ErikssonUmeå OK37:49+11:22
50Robin PousetteLånghundra IF37:56+11:29
51Erik BjörklundBjursås OK38:01+11:34
52Niklas WraneSöders-Tyresö38:24+11:57
53Jerk RönnolsCentrum OK38:45+12:18
54Evan BarrIFK Lidingö SOK39:00+12:33
55Patrik SvedbergGävle OK39:23+12:56
56Jonas FrykstenHärnösands OK39:25+12:58
57Alistair LandelsStora Tuna OK39:43+13:16
58Matija RazumOK Linné39:56+13:29
59Fredrik ÖgrenBergnäsets AIK40:52+14:25
60Tomek PabichTäby OK41:10+14:43
61Adam IvarssonHaninge SOK41:22+14:55
62Jonas SundellUmeå OK42:10+15:43
63Charlie StoltRehns BK42:23+15:56
64Elias ÖhgrenStora Tuna OK43:53+17:26
65Dag StridhUmeå OK44:07+17:40
66Joar SvartholmBergnäsets AIK44:35+18:08
67Johannes KnutasAttunda OK44:42+18:15
68Mårten LundquistSundbybergs IK46:40+20:13
Johan LindqvistTäby OKej godkänd
Stuart FellCentrum OKej godkänd
Simon EklövOK Linnéej start
Simon AnderssonOK Rodhenej start
Henrik HammasAttunda OKej start
Hans PerssonGävle OKej start
Niklas OlssonTäby OKej start
Emil WippJärla Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser