Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Uppsala möte, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Uppsala möte, medeldistans
Arrangörsorganisation: IF Thor
Datum: lördag 26 april 2014

D21 Elit

4 630 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BillstamOK Linné29:316:22
2Matilda AnderssonOK Kåre32:32+3:017:01
3Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK32:40+3:097:03
4Fredrika von EssenOK Linné33:37+4:067:15
5Emma Pihl SkoogOK Linné33:49+4:187:18
6Jenny WegmüllerOK Rodhen33:54+4:237:19
7Markéta NovotnáOK Hällen34:41+5:107:29
8Sofia SöllvanderOK Linné35:22+5:517:38
9Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK35:34+6:037:40
10Alexandra BjärrenholtOK Rodhen35:40+6:097:42
11Charlotta BergqvistGävle OK35:43+6:127:42
12Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK36:00+6:297:46
13Elin SjölanderOK Rodhen36:05+6:347:47
14Marie PetterssonOK Djerf36:14+6:437:49
15Lisa CarlssonOK Linné36:21+6:507:51
16Emma IsakssonSödertälje-Nykvarn OF36:28+6:577:52
17Marie SpångmyrLeksands OK37:01+7:307:59
18Åsa Zetterberg-ErikssonOK Djerf37:20+7:498:03
19Sofia JohanssonTrollhättans SOK39:33+10:028:32
20Mathilda KarlssonOK Rodhen39:39+10:088:33
21Ann-Sofi KarlssonUmeå OK40:13+10:428:41
22Ida LindkvistLeksands OK41:11+11:408:53
23Katarina BerganderOK Linné42:07+12:369:05
23Amanda ThellsénOK Linné42:07+12:369:05
25Ida OlssonOK Orion42:29+12:589:10
26Terese HerlinAttunda OK43:46+14:159:27
27Hanna JohanssonSkattkärrs IF44:41+15:109:39
28Rebecca BjärrenholtOK Rodhen45:11+15:409:45
29Elin CarlssonIFK Lidingö SOK46:39+17:0810:04
30Rasa PtasekaiteOK Linné46:52+17:2110:07
31Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK47:21+17:5010:13
32Kate MorrisonOK Linné51:27+21:5611:06
33Sofia ForngrenOK Enen55:02+25:3111:53
Johanna LännevallOK Roslagenej godkänd
Elin WoxlinAlfta-Ösa OKej start
Alexandra SundgrenVallentuna-Össeby OLej start
Maria SjölanderOK Rodhenej start

H21 Elit

5 090 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julian DentIFK Lidingö SOK26:275:11
2Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK27:19+0:525:22
3Göran WinbladRehns BK27:21+0:545:22
4Olle BoströmJärla Orientering27:25+0:585:23
5Niklas AldénOK Linné27:26+0:595:23
6Fredrik IngelssonRehns BK27:31+1:045:24
7Johan StrandGöteborg-Majorna OK27:39+1:125:25
8Matt OgdenOK Linné27:46+1:195:27
9Petter ErikssonÄrla IF29:23+2:565:46
10Harri KarlssonOK Denseln29:31+3:045:47
11Scott FraserSödertälje-Nykvarn OF29:48+3:215:51
12David LingforsOK Linné30:02+3:355:54
13Per-Åke OlssonOK Ravinen30:32+4:055:59
14Conny ForsbergLånghundra IF30:34+4:076:00
15Johan SisellOK Södertörn30:38+4:116:01
16Simon HedlundÄrla IF30:45+4:186:02
17Erik ÅhlinLånghundra IF31:05+4:386:06
18Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna31:11+4:446:07
19Jonas EklundOK Rodhen31:19+4:526:09
20Sixten WalheimOK Rodhen31:31+5:046:11
21Henrik JonssonOK Rodhen31:58+5:316:16
22Andreas CallebergRehns BK32:52+6:256:27
23Andrew QuinIFK Lidingö SOK33:00+6:336:28
24Dan NorinGävle OK33:04+6:376:29
24Lasse JanssonGävle OK33:04+6:376:29
26Ali KuoskuSkogsluffarnas OK33:05+6:386:29
27Oskar GustafssonCentrum OK33:08+6:416:30
28Josh BeechOK Södertörn33:13+6:466:31
29Jesper Kullin AlfredssonOK Tyr33:21+6:546:33
30Erik FernlundSäterbygdens OK33:26+6:596:34
31Anton LifRehns BK33:41+7:146:37
32Erik SisellGävle OK33:45+7:186:37
33Robert JohanssonTäby OK33:53+7:266:39
34Torbjörn LännevallOK Roslagen34:03+7:366:41
35Henrik NielsenTäby OK34:07+7:406:42
36Emil WikströmOK Tyr34:15+7:486:43
37Anton SundgrenLånghundra IF34:32+8:056:47
38Joakim IngelssonOK Hammaren34:53+8:266:51
39Joel LännevallOK Roslagen35:24+8:576:57
40Martin SundlöfGävle OK35:30+9:036:58
41David MellinSundbybergs IK35:40+9:137:00
42Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK35:50+9:237:02
43Jakob IvarssonHaninge SOK36:24+9:577:09
44Benjamin SellingHärnösands OK36:28+10:017:09
45Martin OlssonTäby OK36:57+10:307:15
46Mariusz PabichTäby OK36:58+10:317:15
47Robert SandbergOK Roslagen37:15+10:487:19
48David KlemanTäby OK37:26+10:597:21
49Andreas ErikssonUmeå OK37:49+11:227:25
50Robin PousetteLånghundra IF37:56+11:297:27
51Erik BjörklundBjursås OK38:01+11:347:28
52Niklas WraneSöders-Tyresö38:24+11:577:32
53Jerk RönnolsCentrum OK38:45+12:187:36
54Evan BarrIFK Lidingö SOK39:00+12:337:39
55Patrik SvedbergGävle OK39:23+12:567:44
56Jonas FrykstenHärnösands OK39:25+12:587:44
57Alistair LandelsStora Tuna OK39:43+13:167:48
58Matija RazumOK Linné39:56+13:297:50
59Fredrik ÖgrenBergnäsets AIK40:52+14:258:01
60Tomek PabichTäby OK41:10+14:438:05
61Adam IvarssonHaninge SOK41:22+14:558:07
62Jonas SundellUmeå OK42:10+15:438:17
63Charlie StoltRehns BK42:23+15:568:19
64Elias ÖhgrenStora Tuna OK43:53+17:268:37
65Dag StridhUmeå OK44:07+17:408:40
66Joar SvartholmBergnäsets AIK44:35+18:088:45
67Johannes KnutasAttunda OK44:42+18:158:46
68Mårten LundquistSundbybergs IK46:40+20:139:10
Johan LindqvistTäby OKej godkänd
Stuart FellCentrum OKej godkänd
Simon EklövOK Linnéej start
Simon AnderssonOK Rodhenej start
Henrik HammasAttunda OKej start
Hans PerssonGävle OKej start
Niklas OlssonTäby OKej start
Emil WippJärla Orienteringej start

D20 Elit

4 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria BengtssonLånghundra IF38:479:40
2Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna38:49+0:029:40
3Charlotte SandbergOK Roslagen44:16+5:2911:02
4Elin GidingVallentuna-Össeby OL48:05+9:1811:59
5Lovisa NilssonOK Linné48:30+9:4312:05
6Teresa StafströmVästerås SOK50:50+12:0312:40

D18 Elit

3 770 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda DammvikStora Tuna OK31:388:23
2Ellen MattssonIF Åland33:21+1:438:50
3Maja EngesLeksands OK33:29+1:518:52
4Elin FältmanLeksands OK34:44+3:069:12
5Tove NorénVännäs OK35:38+4:009:27
6Klara YngvessonUmeå OK37:14+5:369:52
7Elin KindlundhAlfta-Ösa OK37:15+5:379:52
8Ellen ForsgrenForsa OK37:31+5:539:57
9Sara HamreforsVästerås SOK38:30+6:5210:12
10Johanna Palm-NilssonRehns BK40:24+8:4610:42
11Vega LaudonVännäs OK49:58+18:2013:15
12Carolina NealisLänna IF51:04+19:2613:32
13Caroline LängheimTullinge SK54:32+22:5414:27

H18 Elit

4 030 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John GunnarssonSurahammars SOK30:167:30
2Erik HållströmGävle OK32:08+1:527:58
3Jonas CarlssonSundbybergs IK32:37+2:218:05
4Joel BohmanRånäs OK33:08+2:528:13
5Erik HanssonHärnösands OK35:26+5:108:47
6Lucas Holgersson RohdinSigtuna OK38:49+8:339:37
7Martin HerbertTäby OK41:25+11:0910:16
8Lars OlovssonRehns BK43:25+13:0910:46
9Bobby BrahmLånghundra IF43:53+13:3710:53
10Nicklas DeWittLänna IF47:09+16:5311:41
11Erik NallgårdVästerås SOK47:16+17:0011:43
12Felix ClassonRånäs OK48:51+18:3512:07
13Oscar SundlöfSundsvalls OK50:53+20:3712:37
14Jesper JissbackeGävle OK54:17+24:0113:28
Simon ÖsterlundVästerås SOKej godkänd
Henrik JohanssonUmeå OKej start

D21

3 770 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christine SisellGävle OK34:159:05
2Karna ThorssonOK Linné34:55+0:409:15
3Elin LindTierps SOK35:24+1:099:23
4Amanda EklundRånäs OK35:27+1:129:24
5Kristin AndréeJärla Orientering38:32+4:1710:13
6Linn SöderströmOskarströms OK38:56+4:4110:19
7Pernilla BlomRehns BK39:46+5:3110:32
8Marie JacobssonOK Rodhen40:46+6:3110:48
9Charlotte ÖstlundOK Linné41:19+7:0410:57
10Johanna RagvaldOK Linné43:07+8:5211:26
11Erika BerggrenTullinge SK45:23+11:0812:02
12Charlotte IhrforsOK Linné45:28+11:1312:03
13Elise RognsvågRehns BK50:47+16:3213:28
14Kristina KarlssonLånghundra IF53:18+19:0314:08
Ida Pihl SkoogOK Linnéej godkänd
Emma JonssonOK Rodhenej godkänd

H21

4 710 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF24:465:15
2Ross SmithOK Linné29:21+4:356:13
3Patrik BlomRehns BK31:33+6:476:41
4Torbjörn EngbergHärnösands OK31:55+7:096:46
5Jan TroengOK Linné32:03+7:176:48
6Andreas FriskOK Linné33:18+8:327:04
7Petter LindbergOK Linné35:06+10:207:27
8Cristian LarssonKöping-Kolsva OK35:12+10:267:28
9Tobias SvenssonOK Österåker37:04+12:187:52
10Henrik BjörkOK Hammaren40:20+15:348:33
11Tintin KarlbergTullinge SK40:35+15:498:36
12Oskar PetterssonOK Njudung40:56+16:108:41
13Tommy LindgrenSigtuna OK41:57+17:118:54
14Martin LarssonForsa OK42:43+17:579:04
15Pär OlssonTäby OK43:31+18:459:14
16Jacob SvenssonOK Linné44:13+19:279:23
17Patrik BrorssonFrösö IF45:53+21:079:44
18Torbjörn NorénOK Enen46:01+21:159:46
19Per EdströmHärnösands OK47:02+22:169:59
20Aleksandr ManoilovJärfälla OK49:32+24:4610:30 Ladda ner rutt i gpx-format
21Magnus JohanssonWaxholms OK49:47+25:0110:34
22Per SundholmOK Nolaskogsarna51:03+26:1710:50
23David HolmqvistOK Ödmården51:57+27:1111:01
24Aaron Simson-WoodsSundbybergs IK54:39+29:5311:36
25Eddie PerssonYstads OK59:02+34:1612:32
26Christofer NäsholmÄrla IF1:10:42+45:5615:00
Oskar SjöbergOK Linnéej godkänd

D20

3 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Engla FläckGrycksbo IF OK39:4410:30
2Fanny RostöRånäs OK42:32+2:4811:15
3Lisa JohanssonOK Rodhen51:58+12:1413:44
4Mathilda LindeIF Åland1:00:50+21:0616:05
5Erika BlixtOK Hammaren1:06:20+26:3617:32

H20

3 770 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas Winander-SchönningJärfälla OK32:388:39
2Simon BohmanRånäs OK43:11+10:3311:27
3Johan BrandbergLånghundra IF43:21+10:4311:29
4Marcus HammarströmWaxholms OK52:24+19:4613:53
5Jakob LiljaOK Enen1:07:46+35:0817:58
6Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OL1:20:02+47:2421:13
7Martin KihlSundbybergs IK2:06:05+1:33:2733:26

D16

3 650 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra BoströmOK Linné28:287:47
2Moa WestbladOK Ravinen32:29+4:018:53
3Emma HållströmGävle OK33:00+4:329:02
4Lara MolloyUmeå OK33:43+5:159:14
5Mirjam DalénSala OK34:35+6:079:28
6Malin DahlbäckOK Österåker37:40+9:1210:19
7Emma BlixtOK Hammaren38:12+9:4410:27
8Maria JanssonOK Linné39:30+11:0210:49
9Sofia BerglundSigtuna OK40:09+11:4111:00
10Tove FlodmanOK Hammaren41:30+13:0211:22
11Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL41:52+13:2411:28
12Ellen SkoogOK Hammaren42:09+13:4111:32
13Ellen FrostOK Roslagen42:47+14:1911:43
14Wilma LagerhällRehns BK44:20+15:5212:08
15Anna KarlströmOK Linné44:22+15:5412:09
16Agnes LundqvistJärfälla OK44:36+16:0812:13
17Hanna KjellinForsa OK46:19+17:5112:41
18Ida JohanssonVännäs OK49:20+20:5213:30
19Magdalena PölderSala OK50:16+21:4813:46
20Alma LaudonVännäs OK50:32+22:0413:50
21Lydia JohanssonUmeå OK54:47+26:1915:00
22Moa JohanssonVännäs OK57:31+29:0315:45
23Lova KlasérKorsnäs IF OK58:14+29:4615:57
24Louise AlmIF Åland1:00:36+32:0816:36
Tova OlssonGrycksbo IF OKej start

H16

3 650 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon SchusterVallentuna-Össeby OL22:586:17
2Axel GranqvistOK Ravinen23:33+0:356:27
3Edvin NordströmTäby OK24:02+1:046:35
4Benjamin LangerakJärfälla OK25:31+2:336:59
5Viktor WohlgemuthOK Ravinen26:14+3:167:11
6Valdemar AnderssonOK Roslagen26:36+3:387:17
7Gustaf BerglundSigtuna OK26:49+3:517:20
8Henning SjökvistStora Tuna OK27:01+4:037:24
9Tuve MöllerOK Linné27:35+4:377:33
10Johan HerbertTäby OK28:43+5:457:52
11Johan EdenhamnLänna IF28:57+5:597:55
12Niklas CarlssonSundbybergs IK29:00+6:027:56
13Simon SjöbergGävle OK29:43+6:458:08
14John LarssonRånäs OK29:55+6:578:11
15Walter LagerhällRehns BK30:47+7:498:26
16Olle GrywenzOK Linné32:27+9:298:53
17Albin BjörnuddVännäs OK32:28+9:308:53
17Gustav NyholmOK Linné32:28+9:308:53
19Simon ErikssonUmeå OK32:44+9:468:58
20Oliver AngelsiööOK Linné33:36+10:389:12
21Christian RedtzerAttunda OK33:40+10:429:13
22Christopher WilestedtAttunda OK34:03+11:059:19
23Erik OlssonGävle OK34:56+11:589:34
24Nils OrbertAttunda OK35:26+12:289:42
25Hannes SvahnOK Ravinen38:11+15:1310:27
26Mårten OlssonGävle OK39:15+16:1710:45
27Johan PerssonOK Österåker39:24+16:2610:47
28Olof LundgrenUmeå OK41:29+18:3111:21
29Andreas PerssonOK Hammaren41:58+19:0011:29
30Daniel RönnqvistOK Linné42:33+19:3511:39
31Sindre Jonsson-WoldSundbybergs IK43:23+20:2511:53
32William ErnlundOK Linné46:29+23:3112:44
33Marcus DolkLjusdals OK48:55+25:5713:24
34Jonathan MagnussonRehns BK50:59+28:0113:58
35Fredrik StenbeckOK Österåker52:17+29:1914:19
36Adam LiljaOK Enen55:47+32:4915:16
37Gustav NordforsOK Enen1:12:34+49:3619:52
Jakob AlfredssonAttunda OKej godkänd
Dan ÖsterlundVästerås SOKej start

D16 Kort

3 080 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Agnes CarlströmOK Enenej start

H16 Kort

3 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper NyströmIF Thor38:1512:25
2Filip BrunanderAttunda OK38:42+0:2712:33
3Fredrik PalmOK Triangeln42:14+3:5913:42

D14

3 080 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SvärdIF Thor26:508:42
2Frida VikströmSundsvalls OK30:58+4:0810:03
3Ida DahlgrenÖstersunds OK32:28+5:3810:32
4Moa KarlssonStorviks IF40:16+13:2613:04
5Veronica RedtzerAttunda OK40:30+13:4013:08
6Alva JonssonLånghundra IF41:17+14:2713:24
7Lovisa WigertzLånghundra IF42:09+15:1913:41
8Klara MöllerOK Linné42:56+16:0613:56
9Magdalena NilssonHögåkers OK43:22+16:3214:04
10Ella OlssonGrycksbo IF OK45:59+19:0914:55
11Shanti SöderströmSala OK46:26+19:3615:04
12Sofia GidingVallentuna-Össeby OL47:19+20:2915:21
13Alva LindellIF Thor49:27+22:3716:03
14Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL57:17+30:2718:35
15Kari LöeOK Linné59:09+32:1919:12
16Anna LithellOK Linné1:03:17+36:2720:32
17Katja DalénSala OK1:13:15+46:2523:46
Trine KarlbergTullinge SKej godkänd
Ellen WikstenGävle OKej godkänd
Sara EdenhamnLänna IFej godkänd
Jonna LundbäckJärfälla OKej start
Amanda LindgrenSala OKej start
Alexandra PerssonOK Österåkerej start

H14

3 080 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LangerakJärfälla OK23:417:41
2Jonatan StåhlSundbybergs IK26:54+3:138:44
3Rasmus TäckOK Hammaren29:00+5:199:24
4Emil HornlidenUmedalens IF29:24+5:439:32
5Nils LundgrenSundsvalls OK30:23+6:429:51
6Jakob SjöbergGävle OK31:15+7:3410:08
7Karl BrahmLånghundra IF33:14+9:3310:47
8Emil JonsellIF Thor33:53+10:1211:00
9Tobias AbrahamssonSundbybergs IK34:35+10:5411:13
10Hampus BrunanderAttunda OK34:38+10:5711:14
11Emrik KallinOK Linné34:47+11:0611:17
12Erik KärrlanderUmedalens IF35:16+11:3511:27
13Mika KoskinenGrycksbo IF OK36:37+12:5611:53
14Niklas GillbergLånghundra IF38:51+15:1012:36
15Nils StrandOK Linné39:09+15:2812:42
16Melvin JakobssonOK Södertörn39:10+15:2912:42
17Axel Leijon ThorellLånghundra IF39:34+15:5312:50
18Oskar MagnussonRehns BK39:55+16:1412:57
19Sixten TörnqvistVästerås SOK39:59+16:1812:58
20Nils OttossonGävle OK41:33+17:5213:29
21Samuel NorénOK Enen42:56+19:1513:56
22Filip ElihnOK Linné43:20+19:3914:04
23Måns HolmgrenOK Hammaren44:45+21:0414:31
24Måns ErikssonÖstersunds OK44:58+21:1714:35
25Erling HolstOK Linné45:20+21:3914:43
26Arvid RoosOK Linné50:32+26:5116:24
27Oscar PalmOK Linné50:37+26:5616:26
28Gunnar KarlströmOK Linné51:07+27:2616:35
29Filip HasselOK Triangeln51:27+27:4616:42
30Felix NyströmOK Hammaren52:58+29:1717:11
31Joel KihlströmRehns BK54:54+31:1317:49
32Erik FlodmanOK Hammaren1:02:18+38:3720:13
33Anton SegermanIF Thor1:04:50+41:0921:02
34Eric GustafssonOK Tor1:17:25+53:4425:08
Hugo BäsénIF Thorej godkänd
William DverstorpLånghundra IFej start
Erik HannrupIF Thorej start
Markus ÖsterlundVästerås SOKej start

D14 Kort

2 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde EngbergHärnösands OK26:2910:53

H14 Kort

2 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton MäkinenOK Hammaren24:5710:16
2Arvid UmegårdLånghundra IF28:22+3:2511:40
3Henrik CarlströmOK Enen28:25+3:2811:41
Felix SvenssonRasbo IKej start

D12

2 430 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK18:047:26
2Therese NilssonOK Österåker19:57+1:538:12
3Malin SvenssonRånäs OK20:21+2:178:22
4Emma LiljeGävle OK20:29+2:258:25
5Emilia BrangefältVästerås SOK20:51+2:478:34
6Ida LarssonVästerås SOK21:42+3:388:55
7Tuva FalkSundbybergs IK22:09+4:059:06
8Kajsa BogrenSundbybergs IK22:47+4:439:22
9Sigrid CarlssonSundbybergs IK22:57+4:539:26
10Hanna JonsellIF Thor23:45+5:419:46
11Cornelia IvarssonOK Hammaren24:24+6:2010:02
12Ebba LindellIF Thor25:51+7:4710:38
13Amanda GranqvistOK Ravinen26:03+7:5910:43
14Emilia KarlssonLånghundra IF26:06+8:0210:44
15Embla BergströmTäby OK26:22+8:1810:51
16Julia NordlanderSundsvalls OK27:41+9:3711:23
17Elsa BäsénIF Thor29:10+11:0612:00
18Linn RistoOK Linné29:40+11:3612:12
19Linnea PerssonValbo AIF30:08+12:0412:24
20Vilde Jonsson-WoldSundbybergs IK30:16+12:1212:27
21Moa WallenborgIF Thor30:24+12:2012:30
22Agnes WeissLånghundra IF30:42+12:3812:38
23Amanda HallVästerås SOK32:06+14:0213:12
24Astrid RexSundsvalls OK33:51+15:4713:55
25Fanny CedstedtLånghundra IF34:21+16:1714:08
26Stina UmegårdLånghundra IF36:16+18:1214:55
27Klara StrandOK Linné44:38+26:3418:22
28Ida KlaserKorsnäs IF OK44:58+26:5418:30
29Tilda LagerhällRehns BK45:26+27:2218:41

H12

2 430 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl GrywenzOK Linné15:576:33
2Johan LundbäckJärfälla OK16:44+0:476:53
3Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK17:00+1:036:59
4Emil BoströmOK Linné18:45+2:487:42
5David MelinOK Rodhen19:33+3:368:02
6Linus TäckOK Hammaren20:17+4:208:20
7Albin ForsbergLånghundra IF20:31+4:348:26
8Jonas KärrlanderUmedalens IF20:55+4:588:36
9Pelle NilssonOK Linné20:59+5:028:38
10Eric HallnerOckelbo OK21:13+5:168:43
11Lukas AarnioOK Linné22:03+6:069:04
12Erik BovalliusJärfälla OK22:25+6:289:13
13Emil AhlströmVästerås SOK24:26+8:2910:03
14Isak BerggrenGävle OK25:37+9:4010:32
15Malte JohanssonOK Hammaren25:39+9:4210:33
16Petter NordenholmIF Thor25:42+9:4510:34
17Hugo Bergendahl-HanssonIF Thor25:44+9:4710:35
18Eskil FläckGrycksbo IF OK25:45+9:4810:35
19Oskar SundblomRånäs OK25:59+10:0210:41
20Elliot AngelsiööOK Linné26:12+10:1510:46
21Albin BjörkOK Hammaren27:10+11:1311:10
22Malkolm KallinOK Linné27:26+11:2911:17
23hannes sjölund myhrÖstersunds OK27:36+11:3911:21
24Sven NyströmOK Linné30:05+14:0812:22
25Simon SteneboAttunda OK31:05+15:0812:47
26Simon Bernet WahlnäsOK Linné33:24+17:2713:44
27Tobias LindqvistVästerås SOK33:53+17:5613:56
28Einar LundkvistLänna IF36:32+20:3515:02
29Vincent WippJärla Orientering37:28+21:3115:25
30Albin BlombergSegersta OK41:38+25:4117:07
Theodor MeijerVästerås SOKej godkänd
Erik CnattingiusLänna IFej start
Ludvig HasselOK Triangelnej start
Kevin SjölanderOK Rodhenej start
Aron HellgrenIF Thorej start

D12 Kort

2 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna PalmOK Triangeln22:489:11
2Johanna AlmgrenOK Ravinen25:03+2:1510:06
3Emma AlmgrenOK Ravinen28:49+6:0111:37
4Hulda AlmkvistOK Linné28:51+6:0311:37
5Sofie JonsellIF Thor30:15+7:2712:11
Agnes DambergIFK Lidingö SOKej start
Ellen HannrupIF Thorej start
Felicia SvenssonRasbo IKej start

H12 Kort

2 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Seth BorglundHärnösands OK20:168:06
2Gustav MöllerbergValbo AIF23:07+2:519:14
3Albin WarvelinLånghundra IF28:44+8:2811:29
4Simon SchmutzLeksands OK28:51+8:3511:32
5Oskar Svedin JakobssonLånghundra IF30:34+10:1812:13
6Filip PerssonOckelbo OK37:55+17:3915:10
7Zebastian Jönsson -UlateOK Triangeln38:06+17:5015:14
8Elias LundbergOckelbo OK41:32+21:1616:36

D10

2 500 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara ÅbomGävle OK19:137:41
2Johanna RoosOK Linné19:34+0:217:49
3Ebba OttosonGävle OK19:48+0:357:55
4Maja AhlströmVästerås SOK20:10+0:578:04
5Alva ErikssonÖstersunds OK22:32+3:199:00
6Elin GustafssonOK Tor22:40+3:279:04
7Ester BlomsterIF Thor23:19+4:069:19
8Elsa HedinOK Linné23:37+4:249:26
9Agnes Söllvander EklundOK Rodhen23:45+4:329:30
10Tilde SöderlundOK Rodhen23:57+4:449:34
11Moa LundinOK Linné24:22+5:099:44
12Elvira BjörnbergVästerås SOK24:23+5:109:45
13Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK25:24+6:1110:09
14Elin BryggarGrycksbo IF OK25:53+6:4010:21
15Miia RollerJärfälla OK26:13+7:0010:29
16Kajsa HallVästerås SOK26:37+7:2410:38
17Lisa NilssonOK Linné26:44+7:3110:41
18Måna Bertilsson SkogOK Linné26:56+7:4310:46
19Alva SundblomRånäs OK30:55+11:4212:22
20Maja FalkSundbybergs IK33:01+13:4813:12
21Malin NilssonOK Linné37:35+18:2215:02
22Elsa Söllvander EklundOK Rodhen41:56+22:4316:46
23Ines AarnioOK Linné1:03:56+44:4325:34
Fannie SjölanderOK Rodhenej start

H10

2 480 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam BrangefältVästerås SOK17:407:07
2Viktor JemthIF Thor18:49+1:097:35
3Marcus SteneboAttunda OK18:58+1:187:38
4Viktor BoströmOK Linné20:44+3:048:21
5Filip LindqvistTäby OK21:34+3:548:41
6Loke HolmgrenOK Hammaren21:39+3:598:43
7Axel AnderssonIF Thor21:55+4:158:50
8Ludvig HärrebyVästerås SOK23:02+5:229:17
9Hampus KarlssonStorviks IF24:01+6:219:41
10Gustav LyckebäckSigtuna OK24:27+6:479:51
11Albin ÅslundOK Linné25:06+7:2610:07
12Viggo BerggrenGävle OK31:34+13:5412:43
13Axel WielandSigtuna OK32:00+14:2012:54
14Olle SellénTumba-Mälarhöjden OK42:14+24:3417:01
15Samuel LindqvistVästerås SOK43:02+25:2217:21
Oscar ÅslundOK Linnéej godkänd

D35

3 780 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva GöhlFinspångs SOK28:077:26
2Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK29:03+0:567:41
3Katrin SöderbergTäby OK31:12+3:058:15
4Jessica SöllvanderOK Rodhen32:01+3:548:28
5Eva Singman PalmVästerås SOK33:05+4:588:45
6Annette RoosOK Linné35:13+7:069:18
7Jenny JohanssonValbo AIF38:37+10:3010:12
8Åsa LinnersjöSöders-Tyresö39:19+11:1210:24
9Sara JohanssonOK Linné41:10+13:0310:53
9Helene NilssonOK Linné41:10+13:0310:53
11Åsa BergSigtuna OK45:43+17:3612:05
12Sofia StenbergDomnarvets GOIF46:48+18:4112:22
13Jenny NääsSundsvalls OK47:10+19:0312:28
14Elin LundkvistLänna IF1:14:08+46:0119:36

H35

4 630 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas ErikssonRånäs OK34:387:28
2Samuel SvenssonCentrum OK36:23+1:457:51
3Anders LagerwallOK Linné39:41+5:038:34
4Henrik SundblomRånäs OK41:39+7:018:59
5Oskar NilssonVästerås SOK42:17+7:399:07
6Tomas KristofferssonSundsvalls OK44:33+9:559:37
7Anders LindgrenLånghundra IF48:20+13:4210:26
8Jonas SellingLänna IF49:15+14:3710:38
9Mattias EklundOckelbo OK49:32+14:5410:41
10Svante GustafsonLänna IF52:11+17:3311:16
11Mats WarvelinLånghundra IF52:15+17:3711:17

D40

3 780 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FalkSundbybergs IK29:447:51
2Eva HallstenIFK Lidingö SOK31:44+2:008:23
3Anna BerggrenGävle OK33:46+4:028:55
4Maria OlssonHJS-Vansbro OK34:06+4:229:01
5Anna GillmanOK Linné35:57+6:139:30
6Pernilla SvedinLånghundra IF37:21+7:379:52
7Ann RollerJärfälla OK38:44+9:0010:14
8Karin MöllerbergValbo AIF39:37+9:5310:28
9Anna LundgrenSundsvalls OK41:16+11:3210:55
10Eva CedstedtLånghundra IF44:43+14:5911:49
11Maria HållströmGävle OK46:23+16:3912:16
12Lotta BrangefältVästerås SOK46:39+16:5512:20
13Ulrika RåbergOK Tyr49:07+19:2312:59
14Ann-Sofie TäckOK Hammaren57:44+28:0015:16
15Karolina AnderssonLänna IF1:03:04+33:2016:41
Ane LaugenOK Linnéej start
Annika LundströmSundbybergs IKej start

H40

4 030 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias NilssonOK Linné23:575:56
2Henrik RoosOK Linné24:38+0:416:06
3Lars MagnussonOK Linné24:58+1:016:11
4Henrik GöhlFinspångs SOK25:17+1:206:16
5Tomas AlbinssonOK Österåker26:34+2:376:35
6Oskar ForsbergSkogslöparna27:31+3:346:49
7Jan-Olof BogrenSundbybergs IK29:07+5:107:13
8Daniel SjölundÖstersunds OK29:09+5:127:13
9Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK29:45+5:487:22
10John SolbreckLånghundra IF29:53+5:567:24
11Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK30:52+6:557:39
12Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK31:30+7:337:48
13Mats CarlssonSundbybergs IK31:42+7:457:51
14Dan HörnellOK Linné32:29+8:328:03
15Göran JonssonSundbybergs IK33:09+9:128:13
16Henrik PerssonSundbybergs IK33:32+9:358:19
17Alexander GillbergLånghundra IF37:12+13:159:13
18Jonas HasselOK Triangeln37:20+13:239:15
19Ronny FalkSundbybergs IK38:28+14:319:32
20Joakim SkantzeSundbybergs IK38:50+14:539:38
21Marcus PherssonOK Linné39:02+15:059:41
22Urban StåhlSundbybergs IK39:36+15:399:49
23Jonas BlombergSegersta OK40:07+16:109:57
24Andreas FredrikssonAttunda OK43:03+19:0610:40
25Örjan ÖsterOK Tor43:37+19:4010:49
26Tomas LindqvistVästerås SOK44:23+20:2611:00
27Stellan TäckOK Hammaren44:41+20:4411:05
28Jan KihlSundbybergs IK52:20+28:2312:59
29Stefan StridhValbo AIF57:04+33:0714:09
30Jonathan NealisLänna IF1:11:23+47:2617:42
31Magnus JohanssonLjusdals OK1:34:26+1:10:2923:25
Roger TynellRånäs OKej start
Stefan FalkValbo AIFej start
Mats LundbäckJärfälla OKej start

D45

3 190 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine NordströmOK Triangeln25:518:06
2Annica JanssonIFK Lidingö SOK27:33+1:428:38
3Madeleine LimparAttunda OK29:36+3:459:16
4Pia HellgrenOK Södertörn29:48+3:579:20
5Maria HartOK Linné29:49+3:589:20
6Anneli ÖstbergStora Tuna OK31:04+5:139:44
7Annika LindbergAttunda OK31:43+5:529:56
8Ann-Sofie JohanssonUmeå OK34:09+8:1810:42
9Lena GrandinOK Linné34:11+8:2010:42
10Anna-Karin SchmutzLeksands OK34:46+8:5510:53
11Anette SjöbergGävle OK36:46+10:5511:31
12Inger DahlgrenÖstersunds OK37:32+11:4111:45
13Ann GranqvistOK Ravinen39:42+13:5112:26
14Ann LyrbergValbo AIF40:21+14:3012:38
15Liselott KihlSundbybergs IK41:00+15:0912:51
16Åsa ÖlwegårdSundbybergs IK41:08+15:1712:53
17Carin KihlströmTäby OK41:21+15:3012:57
18Karin SteneboAttunda OK41:49+15:5813:06
19Siv DahlströmKvarnsvedens GOIF OK42:13+16:2213:14
20Helena HolmbergKöping-Kolsva OK44:30+18:3913:56
21Ingegerd CarlssonSundbybergs IK46:13+20:2214:29
22Susanne MikaelssonHusums IF OK49:35+23:4415:32
23Monica RostöRånäs OK50:22+24:3115:47
24Anette ArksandVallentuna-Össeby OL51:13+25:2216:03
25Christina LiljeGävle OK52:55+27:0416:35
26Åsa Marknell DeWittLänna IF55:47+29:5617:29
27Malin von EssenOK Linné56:17+30:2617:38
28Katarina WedinOK Rodhen1:14:26+48:3523:20
Ingela ErikssonGävle OKej start
Ewa Edström-ForsbergLånghundra IFej start

H45

4 010 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert PalmVästerås SOK25:386:23
2Johan JakobssonLånghundra IF26:28+0:506:36
3Ola HultinOK Roslagen26:56+1:186:42
4Jonas GidingVallentuna-Össeby OL27:09+1:316:46
5Håkan BrandbergLånghundra IF28:25+2:477:05
6Lars KarlssonValbo AIF28:29+2:517:06
7Fredrik SteneboAttunda OK28:45+3:077:10
8Ulf JanssonOK Triangeln29:10+3:327:16
9Fredrik WikstenGävle OK29:18+3:407:18
10Kennet AnderssonGrycksbo IF OK29:29+3:517:21
11Eric RollerJärfälla OK29:45+4:077:25
12Joakim AhlströmVästerås SOK30:40+5:027:38
13Kenneth JönssonTullinge SK30:50+5:127:41
14Patrik OttossonGävle OK30:58+5:207:43
15Pär EricsonNyköpings OK31:42+6:047:54
16Christer MikaelssonHusums IF OK31:46+6:087:55
17Erik BerggrenTullinge SK32:16+6:388:02
18Johan MöllerOK Linné32:48+7:108:10
19Håkan PerssonValbo AIF33:45+8:078:24
20Christer ArksandVallentuna-Össeby OL35:28+9:508:50
21Göran LängheimTullinge SK35:30+9:528:51
22Thomas JohanssonSundsvalls OK35:41+10:038:53
23Niclas NilssonOK Österåker35:54+10:168:57
24Ola BovalliusJärfälla OK36:08+10:309:00
25Johan AgåsSundsvalls OK36:37+10:599:07
25Magnus LarssonVästerås SOK36:37+10:599:07
27Stefan KärrlanderUmedalens IF37:17+11:399:17 Ladda ner rutt i gpx-format
28Svante JonsellVallentuna-Össeby OL37:34+11:569:22
29Jörgen DalénSala OK37:37+11:599:22
30Erik BorglundHärnösands OK38:20+12:429:33
31Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK40:26+14:4810:04
32Ian von EssenOK Linné41:10+15:3210:15
33Nicklas BergströmTäby OK41:50+16:1210:25
34Thomas WielandSigtuna OK44:12+18:3411:01
35Ulf AngelsiööOK Linné44:48+19:1011:10
36Per DambergIFK Lidingö SOK50:13+24:3512:31
37Magnus FlodmanOK Hammaren52:14+26:3613:01 Ladda ner rutt i gpx-format
38Anders OvegrenLjusdals OK56:40+31:0214:07
39Tore NallgårdVästerås SOK58:34+32:5614:36
40Mats OrbertAttunda OK1:01:09+35:3115:14
41Magnus EngbergLjusdals OK1:11:59+46:2117:57
42Michael LindeIF Åland1:23:38+58:0020:51
43Christer LagerhällRehns BK1:30:43+1:05:0522:37
Mattias LundbladOK Linnéej start

D50

3 190 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne Cecilie LøvaldTäby OK25:097:53
2Ulla MolinAttunda OK25:59+0:508:08
3Elisabet EnmarkGävle OK26:52+1:438:25
4Birgitta OlssonTäby OK29:14+4:059:09
5Hillevi ErikssonOK Linné29:31+4:229:15
6Ylva Grape AnderssonDalaportens OL30:25+5:169:32
7Carina HammarlingLänna IF32:51+7:4210:17
7Britt-Marie ErikssonGävle OK32:51+7:4210:17
9Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK33:33+8:2410:31
10Cathrine JohanssonTierps SOK33:39+8:3010:32
11Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL34:28+9:1910:48
12Karina LangerakJärfälla OK34:51+9:4210:55
13Lena NilssonOK Linné35:32+10:2311:08
14Katarina BengtssonLånghundra IF36:14+11:0511:21
15Ingrid HallströmValbo AIF39:04+13:5512:14
16Agneta KarlssonRånäs OK39:52+14:4312:29
17Maria LännevallOK Roslagen39:58+14:4912:31
18Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK40:51+15:4212:48
19Annika ArdellOK Rodhen43:54+18:4513:45
20Annika SvenssonSolna OK49:11+24:0215:25
21Ingela AlnessLånghundra IF56:22+31:1317:40
22Elsa BrahmLånghundra IF58:44+33:3518:24
Karin JanssonOK Rodhenej start
Eva AnderlingTäby OKej start
Maria HallmansVäsby OKej start
Marie FröjdRehns BKej start

H50

3 770 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK24:156:25
2Hans SundqvistTullinge SK24:39+0:246:32
3Pär WestbladOK Ravinen25:05+0:506:39
4Mikael IngelssonOckelbo OK26:18+2:036:58
5Kalle PerssonOK Österåker26:31+2:167:02
6Erik GyllenstiernaIFK Lidingö SOK26:49+2:347:06
7Anders JönssonOK Triangeln27:25+3:107:16
7Johan PalmgrenTäby OK27:25+3:107:16
9Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK27:49+3:347:22
10Tommy ÅhmanLånghundra IF28:08+3:537:27
11Anders LundhJärfälla OK28:22+4:077:31
12Anders OhlinRånäs OK28:33+4:187:34
13Michael GranqvistOK Ravinen29:19+5:047:46
14Håkan DahlbäckOK Österåker29:49+5:347:54
15Jan-Olov BergmanVästerås SOK30:08+5:537:59
16Tomas HultqvistTullinge SK30:48+6:338:10
17Göran HellgrenOK Södertörn30:54+6:398:11
18Peter HambäckLånghundra IF30:55+6:408:12
19Jan NylundMariestads FK31:28+7:138:20
20Håkan RedtzerAttunda OK31:51+7:368:26
21Håkan LångLänna IF31:57+7:428:28
22Karl-Erik EngblomValbo AIF32:06+7:518:30
23Gunnar ForsgrenForsa OK32:33+8:188:38
24Sune SödergrannTullinge SK32:35+8:208:38
25Mats LundqvistÖstersunds OK32:37+8:228:39
26Anders RoothVästerås SOK32:40+8:258:39
27Lars-Olof JanssonOK Linné32:52+8:378:43
28Per GrywenzOK Linné33:30+9:158:53
29Anders EnmarkGävle OK33:31+9:168:53
30Olle AnderssonRehns BK34:07+9:529:02
31Sven WigertzLånghundra IF34:39+10:249:11
32Thomas JanssonLänna IF34:52+10:379:14
33Jörgen BatzSkarpnäcks OL35:14+10:599:20
33Thomas NilssonStora Tuna OK35:14+10:599:20
35Peter SkyttnerLjusdals OK36:04+11:499:34
36Lars SpånbergGävle OK36:09+11:549:35
37Bo StrandOK Linné36:35+12:209:42
38Peter EklövOK Linné37:14+12:599:52
39Ulf HamreforsVästerås SOK37:49+13:3410:01
40Tryggve RönnqvistOK Linné38:50+14:3510:18
41Christer JohanssonKöping-Kolsva OK39:09+14:5410:23
42Anders KarlssonÅrsunda IF40:02+15:4710:37
43Hans TibellLånghundra IF41:15+17:0010:56
44Per ÖgrenBergnäsets AIK42:05+17:5011:09
45Per BrahmLånghundra IF42:19+18:0411:13
46Håkan SvahnOK Ravinen42:52+18:3711:22
47Bosse WiggeSäterbygdens OK43:21+19:0611:29
48Leif AnderssonRånäs OK44:56+20:4111:55
49Stefan NilssonOK Linné46:43+22:2812:23
50Per HanssonHärnösands OK46:45+22:3012:24
51Stefan TörnqvistVästerås SOK49:01+24:4613:00
52Mikael JohanssonLänna IF51:55+27:4013:46
53Johan KarlssonNorbergs OK58:17+34:0215:27
54Peter WippJärla Orientering1:08:10+43:5518:04
55Per-Olof SvenssonLänna IF1:16:52+52:3720:23
56Magnus BergströmRånäs OK1:20:32+56:1721:21
Mats CarlssonOK Ödmårdenej start
Peter KraftSala OKej start
Marcus ErikssonVK Uvarnaej start

D55

3 190 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona ÅkermanValbo AIF29:549:22
2Karin GunnarssonStora Tuna OK30:27+0:339:32
3Lena LarssonSala OK31:36+1:429:54
4Helena BachmanTäby OK38:21+8:2712:01
5Ingela BengtssonÅrsunda IF38:59+9:0512:13
6Elisabeth HedlöfRånäs OK39:44+9:5012:27
7Eva ElnerudSigtuna OK40:17+10:2312:37
8Maria SkantzOK Triangeln41:05+11:1112:52
9Ann LeesmentMälarö SOK41:31+11:3713:00
10Monica OhlinRånäs OK41:41+11:4713:04
11Karin IvarssonHaninge SOK44:55+15:0114:04
12Inger LilliehöökOK Linné45:13+15:1914:10
13Karin MokvistLänna IF50:34+20:4015:51
14Birgitta WinbladRehns BK52:03+22:0916:18
15Lena Åhman-LarssonRånäs OK53:07+23:1316:39
16Monika LarssonSkarpnäcks OL55:45+25:5117:28
17Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:01:31+31:3719:17
18Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen1:02:08+32:1419:28
Carina DoyleSundbybergs IKej godkänd
Eva VoxlinAlfta-Ösa OKej start
Kerstin Alneberg StenssonOckelbo OKej start
Anne-Chr SchunnessonAttunda OKej start

H55

3 780 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas JohanssonRånäs OK26:176:57
2Andreas HjertsonOK Linné26:55+0:387:07
3Thomas EricsonAlfta-Ösa OK27:01+0:447:08
4Gunnar LangsSkarpnäcks OL27:11+0:547:11
5Per-Olov SjöströmVästerås SOK28:43+2:267:35
6Ola JohanssonGävle OK29:48+3:317:53
7Göran JohanssonIF Åland29:52+3:357:54
8Lars ForsstedtSöders-Tyresö30:30+4:138:04
9Jörgen KarlssonAttunda OK30:32+4:158:04
10Kjell BomanSöderhamns OK30:34+4:178:05
11Björn SöderbäckOK Linné30:52+4:358:09
12Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK31:09+4:528:14
13Kenneth NordstrandJärfälla OK31:28+5:118:19
14Ronny PerssonOK Österåker32:48+6:318:40
15Anders FriesUmeå OK32:53+6:368:41
16Lars LandströmLånghundra IF33:26+7:098:50
16Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL33:26+7:098:50
18Lars BengtssonÅrsunda IF33:39+7:228:54
19Eddie BjärrenholtRånäs OK33:46+7:298:55
20Peter OlssonTäby OK37:37+11:209:57
21Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK38:12+11:5510:06
22Anders JakobssonOK Södertörn38:21+12:0410:08
23Robert AlmLänna IF38:47+12:3010:15
24Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK42:23+16:0611:12
25Torbjörn ErikssonOK Linné42:39+16:2211:16
26Kenneth PetterssonJärfälla OK46:05+19:4812:11
27Sven-Erik LevinTierps SOK47:46+21:2912:38
28Stefan MokvistLänna IF49:35+23:1813:07
29Göran HedmanValbo AIF56:02+29:4514:49
Mats LundmanOK Roslagenej godkänd
Lars HagrotTäby OKej start

D60

3 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1IngMarie ÅsenlundGävle OK32:4310:35
2Christina HjertsonOK Linné33:03+0:2010:41
3Ingrid E StrömTäby OK41:11+8:2813:19
4Evy JohanssonSala OK41:21+8:3813:22
5Britt LarssonLänna IF49:38+16:5516:03
6Marita BergSigtuna OK55:49+23:0618:03
7Margareta PerssonHusums IF OK57:00+24:1718:26
8Lena JohnssonRånäs OK1:11:37+38:5423:10

H60

3 660 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK26:457:18
2Per LindgrenIK Hakarpspojkarna27:35+0:507:32
3Lars BoudrieVäsby OK28:44+1:597:51
4Carl BachmanTäby OK29:15+2:307:59
5Per Ove WallénTäby OK29:24+2:398:01
6Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL29:38+2:538:05
7Örjan SvahnIFK Moras OK30:20+3:358:17
8Hasse ÅbergValbo AIF30:33+3:488:20
9Stig AnderssonOK Linné31:34+4:498:37
10Svend Erik MathiassenOK Linné32:05+5:208:45
11Göran LarssonSala OK33:00+6:159:00
12Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL33:45+7:009:13
13Tor-Olof BlomsterIF Åland34:47+8:029:30
13Jan ÅsbergHäverödals SK34:47+8:029:30
15Lars Erik HermanssonOK Linné35:25+8:409:40
16Tommy ÖsthLjusdals OK37:43+10:5810:18
17Christer ErikssonOK Linné38:56+12:1110:38
18Lennart LundquistOK Nalle38:58+12:1310:38
19Anders KarlssonOK Linné39:19+12:3410:44
20Göran AnderssonAttunda OK40:12+13:2710:59
21Leif WadmanKöping-Kolsva OK40:48+14:0311:08
22Sven HedmanAttunda OK41:34+14:4911:21
23Tapani SivénIF Åland42:43+15:5811:40
24Karl-Otto AnderssonHeby AIF43:47+17:0211:57
25Bo PerssonHusums IF OK45:05+18:2012:19
26Mats LiljaOK Enen45:53+19:0812:32
27Kjell JanssonLånghundra IF49:16+22:3113:27
28Staffan VestbomOckelbo OK51:01+24:1613:56
29Håkan ErikssonUmeå OK51:46+25:0114:08
30Claes HammarlingLänna IF58:23+31:3815:57
31LarsOwe StrömTäby OK1:00:56+34:1116:38
32Anders GunnarssonSurahammars SOK1:03:41+36:5617:23
33Mats-Ola ÖbergSundbybergs IK1:05:01+38:1617:45
Rolf KullaValbo AIFej start
Sören VoxlinAlfta-Ösa OKej start
Leif Erik KarlssonRånäs OKej start

D65

3 090 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin RosengrenAttunda OK35:5711:38
2Birgitta BillstamJärfälla OK36:11+0:1411:42
3Anne LundmarkJärfälla OK36:40+0:4311:51
4Kari Timenes LaugenIL Imås38:23+2:2612:25
5Birgitta KlangLånghundra IF40:48+4:5113:12
6Karin GrånäsRasbo IK41:30+5:3313:25
7Gun-Inger SahlbergLånghundra IF41:55+5:5813:33
8Ewa NordlundLänna IF46:18+10:2114:59
9Christina FlordalLjusdals OK50:57+15:0016:29
10Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK51:32+15:3516:40
11Marianne SellgrenSigtuna OK52:31+16:3416:59
12Birgitta NorlinRimbo SOK53:55+17:5817:26
13Barbro BörjesonSigtuna OK1:02:23+26:2620:11
Inger BorgOckelbo OKej start
Agneta Pihl SkoogEnköpings AIFej start

H65

3 280 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Åke ÖströmOK Nipan27:078:16
2Lars GrankvistTäby OK27:47+0:408:28
3Ola KarlssonStorviks IF28:12+1:058:35
4Hans AurellGävle OK29:12+2:058:54
5Göran HällströmOK Nipan29:23+2:168:57
6Per-Erik WåhlbergOK Linné29:57+2:509:07
7Anders SellgrenSigtuna OK30:09+3:029:11
8Leif NordinAttunda OK32:11+5:049:48
9Claes NidebornStora Tuna OK32:18+5:119:50
10Per ElfströmÅrsunda IF32:52+5:4510:01
11Lars Erik OrvendalHeby AIF34:16+7:0910:26
12Ove ÅbergStorviks IF34:51+7:4410:37
13Henry WestmanSala OK36:07+9:0011:00
14Åke HöglundTimrå SOK36:08+9:0111:00
15Conny HusénOK Roslagen36:27+9:2011:06
16Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna37:45+10:3811:30
17Leif ErikssonHeby AIF37:53+10:4611:32
18Tomas ÅhgrenLånghundra IF39:12+12:0511:57
19Göran LarboAttunda OK39:14+12:0711:57
20Lars WestinVallentuna-Össeby OL39:47+12:4012:07
21Bengt FribergJärfälla OK41:35+14:2812:40
22Björn CedstedtLånghundra IF41:50+14:4312:45
23Anders StenbackBromma-Vällingby SOK42:53+15:4613:04
24Tommy WåhlinOK Enen43:19+16:1213:12
25Rune VikmanVästerås SOK44:43+17:3613:37
26Rolf LindbergSöderhamns OK45:24+18:1713:50
27Anders EdlingOK Linné45:29+18:2213:52
28Mats TörngrenOK Linné45:33+18:2613:53
29Ragnar WidenbringSala OK46:28+19:2114:10
30Jon FlordalLjusdals OK46:42+19:3514:14
31Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK47:27+20:2014:27
32Ulf SkogtjärnOK Linné47:51+20:4414:35
33Bo WinanderJärfälla OK53:17+26:1016:14
34Jan Olov JonssonTierps SOK56:19+29:1217:10
Jan BojlingSolna OKej godkänd
Karl-Olov BorgOckelbo OKej start
Börje RåbergOK Tyrej start
Rolf HjortRånäs OKej start
Sven PihlEnköpings AIFej start

D70

3 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK41:1813:21
2Laila NäslundTimrå SOK41:38+0:2013:28
3Britt-Marie SjöbergOK Tor43:33+2:1514:05
4Eva von HeijneSigtuna OK45:21+4:0314:40
5Elvy PetersonSundsvalls OK1:07:48+26:3021:56
6Ann PerssonPiteå IF1:09:04+27:4622:21
7Margaretha NyströmLänna IF1:17:47+36:2925:10
8Margareta WallénTäby OK1:38:58+57:4032:01

H70

3 030 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke GatelidSigtuna OK30:4410:08
2Kurt AnderssonStorviks IF31:20+0:3610:20
3Torbjörn TirénHellas Orientering32:34+1:5010:44
4Jan Petter LaugenIL Imås32:41+1:5710:47
5Per HaepplingVästerås SOK33:03+2:1910:54
6Martin EngqvistUpsala IF34:04+3:2011:14
7Olle AnderssonIFK Moras OK34:05+3:2111:14
8Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK36:23+5:3912:00
9Lars-Erik KarlssonRasbo IK36:24+5:4012:00
10Bo SundenKarlsbyhedens IK37:24+6:4012:20
11Sören ErikssonLänna IF38:10+7:2612:35
12Göran NilssonValbo AIF38:44+8:0012:46
13Håkan BoijeAttunda OK39:23+8:3912:59
14Enar PerssonOckelbo OK39:43+8:5913:06
15Torbjörn AtterbrandTierps SOK40:38+9:5413:24
16Lars-Olof IsacssonLånghundra IF41:03+10:1913:32
17Gunnar BengtssonSundsvalls OK41:36+10:5213:43
18Boris AnderssonRånäs OK41:40+10:5613:45
19L-O MattssonOK Roslagen41:42+10:5813:45
20Henrik BergmanOK Linné41:52+11:0813:49
21Sven-Olov NorlinRimbo SOK42:50+12:0614:08
22Lennart TorstenssonOK Rodhen43:45+13:0114:26
23Lars JonassonJärfälla OK43:51+13:0714:28
24Sören WingeUpsala IF43:52+13:0814:28
25Kurt BoströmOK Linné44:09+13:2514:34
26Göran AnderssonTäby OK44:21+13:3714:38
27Ronny HedlundOK Södertörn45:51+15:0715:07
28Hans SahlbergLånghundra IF47:38+16:5415:43
29Bernt JohanssonHäverödals SK50:08+19:2416:32
30Leif PerssonLjusdals OK50:46+20:0216:45
31Bo WestlingHäverödals SK52:10+21:2617:13
32Curt TillmanLinköpings OK54:52+24:0818:06
33Karl-Göran GustafssonUpsala IF55:17+24:3318:14
34Ove ForsbergTurebergs IF58:20+27:3619:15
35Lars NordinSolna OK1:06:51+36:0722:03
Ove PetersonSundsvalls OKej godkänd
Hans NybergGävle OKej start
Bertil HolmgrenGävle OKej start

H75

3 030 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK34:5011:29
2Kuno ÖsterlundVästerås SOK36:36+1:4612:04
3Rune CarlssonSundbybergs IK38:22+3:3212:39
4Stig RoosOK Linné42:03+7:1313:52
5Roine MattssonHäverödals SK44:17+9:2714:36
6Lars AhlströmVästerås SOK45:15+10:2514:56
7Folke LindblomHeby AIF46:21+11:3115:17
8Kjell NilssonOK Linné46:24+11:3415:18
9Roland SundqvistOK Linné48:15+13:2515:55
10Allan WedinJärfälla OK48:47+13:5716:06
11Sivert SöderbärgOK Roslagen49:29+14:3916:19
12Lars-Erik LindellVäsby OK53:22+18:3217:36
13Sigurd WallénTäby OK55:47+20:5718:24
14Åke SanderIFK Lidingö SOK1:09:28+34:3822:55
Eddy LundqvistHeby AIFej start
Bertil KarlssonOK Linnéej start

H80

3 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne GustavssonSäterbygdens OK44:0414:15
2Sten LarssonHäverödals SK51:28+7:2416:39
3Tage AbrahamssonRånäs OK54:15+10:1117:33
4Sven ErikssonOK Roslagen1:01:04+17:0019:45

Inskolning

1 850 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Greta AlmqvistKlubblösfullföljt
Hedvig AnderssonOK Linnéfullföljt
Alva BackmanKlubblösfullföljt
Lovis  BackmanKlubblösfullföljt
Olga Bertilsson SkogOK Linnéfullföljt
Lisa CarlborgLänna IFfullföljt
Lisa DverstorpLånghundra IFfullföljt
Signe ForsbergSkogslöparnafullföljt
Ylva ForslinAttunda OKfullföljt
Ellen HedinOK Linnéfullföljt
Alice HellmanOK Linnéfullföljt
Hugo HellmanKlubblösfullföljt
Freja HögbergAlfta-Ösa OKfullföljt
Vilja HögbergAlfta-Ösa OKfullföljt
Rickard JemthIF Thorfullföljt
Tora JonsellIF Thorfullföljt
Wilmer KärrebyVästerås SOKfullföljt
Lukas LindIF Thorfullföljt
Oskar LindIF Thorfullföljt
Hedvig LundkvistLänna IFfullföljt
Hanna OlmIF Thorfullföljt
Elin PalmVästerås SOKfullföljt
Cornelia SaxborgLänna IFfullföljt
Astrid SillénKlubblösfullföljt
Hanna  SillénKlubblösfullföljt
Elki SollenbringKlubblösfullföljt
Isabella SollenbringKlubblösfullföljt
Anton StalandOK Linnéfullföljt
Ludvig SundströmIFK Lidingö SOKfullföljt
Monica TarapuesKlubblösfullföljt
Olle Unde´n SanderKlubblösfullföljt
Gösta WallinSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Sixten WallinSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Emelie WilhelmSigtuna OKfullföljt
Love UmegårdLånghundra IFej godkänd

U1

2 280 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin MöllerbergValbo AIF18:368:09
2Sixten ÅhlinLånghundra IF19:32+0:568:34
3Edvin TögenmarkOK Linné19:49+1:138:41
4Emil ÅbergOK Linné19:54+1:188:43
5Smilla KallinOK Linné19:59+1:238:45
6Sara CarlborgLänna IF21:00+2:249:12
7Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL21:17+2:419:20
8Elis KallinOK Linné22:21+3:459:48
9Sarah BorglundHärnösands OK23:30+4:5410:18
10Nadine Huss LandströmOK Linné24:44+6:0810:50
11Alva AlfredssonAttunda OK25:33+6:5711:12
12Sara RoosOK Linné25:38+7:0211:14
13Jacob LiljeGävle OK25:47+7:1111:18
14Nils BlombergSegersta OK26:07+7:3111:27
15Lukas AnjouOK Linné26:31+7:5511:37
16Hugo BlomsterIF Thor26:51+8:1511:46
17Britta AlmqvistKlubblös27:02+8:2611:51
18Agnes CedstedtLånghundra IF27:08+8:3211:54
19Emil SöderbergTäby OK27:54+9:1812:14
20Isak BjörkOK Hammaren28:03+9:2712:18
21Smilla AndertoftVästerås SOK28:49+10:1312:38
22Arvid TögenmarkOK Linné29:48+11:1213:04
23Elin CarlborgLänna IF30:41+12:0513:27
24Ida PalmOK Linné31:17+12:4113:43
25Nora Svedin JakobssonLånghundra IF34:21+15:4515:03
26Albin JemthIF Thor35:19+16:4315:29
27Eskil EngbergHärnösands OK35:34+16:5815:35
28Lovisa BjörnbergVästerås SOK36:08+17:3215:50
29Filip BorellOK Linné36:40+18:0416:04
30Eskil AmnéusKlubblös36:53+18:1716:10
31Jonatan MeyersonOK Linné37:04+18:2816:15
32Arvid PerssonValbo AIF38:10+19:3416:44
33Edvin PerssonValbo AIF38:25+19:4916:50
34Sheldon NealisLänna IF46:24+27:4820:21
35Theo RistoOK Linné50:13+31:3722:01
36Anna BryggarGrycksbo IF OK53:48+35:1223:35
37David WahlundIF Thor59:08+40:3225:56
37Linnea WahlundIF Thor59:08+40:3225:56
Ebba FlodmanOK Hammarenej godkänd
Moa GöhlFinspångs SOKej godkänd
Nils EngbergHärnösands OKej godkänd
Melvin TorstenssonOK Rodhenej start
Minna TorstenssonOK Rodhenej start

U2

2 500 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ÖstlundRånäs OK23:089:15
2Johanna BlombergSigtuna OK25:36+2:2810:14
3Elis Bergendahl-HanssonIF Thor25:49+2:4110:19
4Edvin MäkinenOK Hammaren26:31+3:2310:36
5Tove  KarlssonOK Rodhen26:34+3:2610:37
6Malte AlbinssonOK Österåker26:41+3:3310:40
7Erica KarlssonOK Rodhen28:51+5:4311:32
8Gustav SvenssonRånäs OK28:54+5:4611:33
9Felix WilhelmSigtuna OK29:01+5:5311:36
10Axel MäkinenOK Hammaren29:21+6:1311:44
11Alice VaaraLänna IF31:01+7:5312:24
12Sara JonsellIF Thor31:58+8:5012:47
13Ella ServinLånghundra IF33:01+9:5313:12
14David BerglundIF Thor33:21+10:1313:20
15Erik PalmVästerås SOK33:26+10:1813:22
16Miro MårtenssonIF Thor39:46+16:3815:54
17Helena PerssonOK Österåker39:53+16:4515:57
18Filip SköldSäterbygdens OK40:24+17:1616:09
19Sandra SköldSäterbygdens OK40:32+17:2416:12
20Noa KindstedtLänna IF42:37+19:2917:02
21My WallenborgIF Thor55:44+32:3622:17
22Thea AhnfeltIF Thor56:07+32:5922:26
William EnquistSigtuna OKej godkänd
Frida MelinOK Rodhenej start

Öppen motion 1

2 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael PalmOK Triangeln34:1713:49
2Elsa VängelinKlubblös34:33+0:1613:55
3Josefine MeyersonOK Linné35:02+0:4514:07
4Maria AhlbergNorbergs OK36:46+2:2914:49
5Tindra WinanderJärfälla OK45:49+11:3218:28
6Elina RönnemaaOK Linné1:02:07+27:5025:02
7Moa WegmullerOK Rodhen1:18:08+43:5131:30

Öppen motion 3

2 850 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas LindIF Thor27:099:31
2Mikael LiljeGävle OK28:28+1:199:59
3Karolina NygrenGrycksbo IF OK28:40+1:3110:03
4Karin LundinOK Linné29:57+2:4810:30
5Emma JonssonKlubblös31:53+4:4411:11
6Ulrika BohlinOK Triangeln32:38+5:2911:27
7Kerstin UmegårdLånghundra IF33:29+6:2011:44
8Margareta LemoineGävle OK35:17+8:0812:22
9Vanessa UlateOK Triangeln35:56+8:4712:36
10Lena ÅbomGävle OK37:39+10:3013:12
11Ragnar HolstOK Linné40:27+13:1814:11
12Henrik HolstOK Linné40:35+13:2614:14
13Margareta SanderIFK Lidingö SOK41:23+14:1414:31
14Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL41:39+14:3014:36
15Vidar Sander HällströmIF Thor42:02+14:5314:44
16Ulf ErikssonGävle OK42:24+15:1514:52
17Åsa ErikssonOK Triangeln43:03+15:5415:06
18Lena CarlssonVästerås SOK43:46+16:3715:21
19Åsa HellblomHeby AIF43:55+16:4615:24
20Noah AndertoftVästerås SOK44:13+17:0415:30
21Lena VestbomOckelbo OK48:09+21:0016:53
22Catrin StenehällGävle OK48:32+21:2317:01
23Linnea EdlingKlubblös50:58+23:4917:52
24Linda KarlssonKlubblös51:16+24:0717:59
25Maria Meijer SundlöfSundsvalls OK51:39+24:3018:07
26Anette EngströmValbo AIF53:27+26:1818:45
27Ulrika VikmanKlubblös54:49+27:4019:14
28Siv AnderssonKungsgårdens SK54:54+27:4519:15
29Eivor AnderssonOK Linné58:22+31:1320:28
30Annette AnderssonOK Linné1:03:33+36:2422:17
Anders BryggarGrycksbo IF OKej godkänd
Charlotta PorsöKlubblösej godkänd
Pia VikströmTäby OKej godkänd
Fabian MartinezKlubblösej godkänd
Ingeborg AmnéusKlubblösej godkänd
Laila SvenssonRasbo IKej start

Öppen motion 5

3 480 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas NorlingOK Ödmården32:459:24
2Kristin NumminenOK Linné41:12+8:2711:50
3Per HållströmGävle OK41:16+8:3111:51
4Tommy HöglundLånghundra IF42:59+10:1412:21
5Sara BergquistRånäs OK45:13+12:2812:59
6Andreas SembrantOK Linné45:30+12:4513:04
7Mari FläckGrycksbo IF OK46:13+13:2813:16
8Frank KarlssonLånghundra IF48:06+15:2113:49
9Eva PerssonOK Österåker48:27+15:4213:55
10Carl-Magnus KallinOK Linné48:28+15:4313:55
11Gunnar AlmqvistKlubblös48:37+15:5213:58
12Tore CarlströmOK Enen48:42+15:5713:59
13Marita KarlssonStorviks IF48:44+15:5914:00
14Jonathan NordenholmIF Thor48:48+16:0314:01
15Eva DverstorpLånghundra IF49:13+16:2814:08
16Carl MohlinOK Linné49:59+17:1414:21
17Henrik MagnussonRehns BK50:47+18:0214:35
18Anders MöllerbergValbo AIF51:06+18:2114:41
19Stina NordströmOK Triangeln52:23+19:3815:03
20Katarina Hoffsten SundqvistOK Kåre52:55+20:1015:12
21Lennart JacobssonLånghundra IF53:07+20:2215:15
22Emil LindbergOK Triangeln53:11+20:2615:16
23Elin UnanderSundsvalls OK53:59+21:1415:30
24Jenny UnanderSundsvalls OK54:28+21:4315:39
25Karin LindTierps SOK54:56+22:1115:47
26Mats FrostOK Roslagen55:08+22:2315:50
27Nils KangasOK Hammaren55:11+22:2615:51
28Maria WahlundIF Thor55:28+22:4315:56
29Johanna WeissLånghundra IF55:33+22:4815:57
30Marie-Louise EngbergHärnösands OK55:46+23:0116:01
31Åsa BlixtJärbo OK57:01+24:1616:23
32Niklas BlixtJärbo OK57:35+24:5016:32
33Ulrika LonaeusUmeå OK58:37+25:5216:50
34Nacho BeantomeusKlubblös58:40+25:5516:51
35Lotta MöllerOK Linné1:00:10+27:2517:17
36William NilssonOK Triangeln1:00:28+27:4317:22
37Karin ForsgrenForsa OK1:00:39+27:5417:25
38Helene SvenssonRånäs OK1:02:40+29:5518:00
39Sofia StiblertTockarps IK1:02:50+30:0518:03
40Johanna JonssonKlubblös1:03:15+30:3018:10
41Robert NoackKlubblös1:03:25+30:4018:13
42Joachim LandströmOK Linné1:03:41+30:5618:17
43Sofia ÅslundOK Linné1:03:47+31:0218:19
44Jane IhrforsIFK Lidingö SOK1:05:51+33:0618:55
45Märit Gunneriusson KarlströmOK Linné1:06:44+33:5919:10
46Per-Olov AnderssonOK Linné1:06:50+34:0519:12
47Maria SohlinSigtuna OK1:12:14+39:2920:45
48Susanne CosteliusSigtuna OK1:12:15+39:3020:45
49Vera BogrenSundbybergs IK1:12:38+39:5320:52
50Per-Erik ThunströmKorsnäs IF OK1:14:56+42:1121:31
51Kristina SöderlundOK Rodhen1:15:58+43:1321:49
52Anna PaulsonKlubblös1:16:39+43:5422:01
53Linda KärrebyVästerås SOK1:17:23+44:3822:14
54Per-Erik ÅslundOK Linné1:18:19+45:3422:30
55Ingela BengtssonSala OK1:18:59+46:1422:41
56Karin WallinKlubblös1:19:03+46:1822:42
57Agneta ThorsellForsa OK1:21:22+48:3723:22
58Leif LarssonRånäs OK1:22:34+49:4923:43
59Anders  FlodbergKlubblös1:25:22+52:3724:31
60Peter NiemiVästerås SOK1:26:08+53:2324:45
61Gölin WikstrandOK Linné1:26:15+53:3024:47
62Truls GårdmarkOK Linné1:33:30+1:00:4526:52
63Josefin BarckSundsvalls OK1:34:02+1:01:1727:01
64Johan StridhKlubblös1:52:51+1:20:0632:25
65Simon BengtssonOK Linné2:00:59+1:28:1434:45
66Johan BengtssonOK Linné2:01:04+1:28:1934:47
67Siv BergOK Klemmingen2:03:54+1:31:0935:36
68Margarida SilvaKlubblös2:06:07+1:33:2236:14
69André MateusKlubblös2:08:31+1:35:4636:55
Britt-Marie ReinholdssonJärfälla OKej godkänd
Jonas AmnéusKlubblösej godkänd
Gerd BerglundHögåkers OKej godkänd
Karin LindqvistVästerås SOKej godkänd
Eva SkyttnerLjusdals OKej godkänd
Stina BjörnbergVästerås SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 120 m, 95 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina BerggrenTullinge SK25:108:03
2Klas BirgerssonLånghundra IF26:01+0:518:20
3Johan AnderssonOK Linné26:43+1:338:33
4Lars AnderssonOK Triangeln27:25+2:158:47
5Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK28:10+3:009:01
6Ulf IsacssonOK Linné29:40+4:309:30
7Anders L OlssonGävle OK29:55+4:459:35
8Helena ForsbergSkogslöparna30:21+5:119:43
9Jenny HallmanAttunda OK30:24+5:149:44
10Kia NordströmTäby OK30:27+5:179:45
11Magnus JohanssonLånghundra IF30:49+5:399:52
12Clas-Göran HerrgårdTäby OK30:50+5:409:52
13Göran LundqvistJärfälla OK31:09+5:599:59
14Jennie HellströmOK Linné31:19+6:0910:02
15Lena KaskOK Linné31:29+6:1910:05
16Ann Louise KlasérKorsnäs IF OK31:33+6:2310:06
17Curt LandinRehns BK31:57+6:4710:14
18Tommy StenviOK Linné31:58+6:4810:14
19Malena AhlströmVästerås SOK32:19+7:0910:21
20Göran AnderssonOK Rodhen32:29+7:1910:24
21Evonne StrandOK Linné32:35+7:2510:26
22Linnea TroengSkogslöparna32:51+7:4110:31
23Gabriella MelinOK Rodhen32:58+7:4810:33
24Folke LundqvistKlubblös33:12+8:0210:38
25Karin HallstenOK Ravinen33:23+8:1310:41
26Sven-Olof BackmanIK Falken33:33+8:2310:45
27Marie GårdmarkOK Linné33:55+8:4510:52
28Erika FältmanLeksands OK34:21+9:1111:00
29Anne-Christine SchunnessonAttunda OK34:38+9:2811:06
30Anna HallVästerås SOK35:17+10:0711:18
31Andreas PerssonKlubblös35:24+10:1411:20
32Claes JonssonOK Rodhen36:22+11:1211:39
33Stig-Göran MårtenssonGävle OK37:00+11:5011:51
34Caroline WestbomOK Österåker37:02+11:5211:52
35Mia ForslinAttunda OK37:40+12:3012:04
36Erik ForslinAttunda OK37:52+12:4212:08
37Leif NordlundLänna IF39:35+14:2512:41
38Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF40:52+15:4213:05
39Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL40:58+15:4813:07
40Bertil MäkinenOK Linné41:02+15:5213:09
41Anne LöfgrenKlubblös41:45+16:3513:22
42Mimmi WestbladOK Ravinen42:11+17:0113:31
43Carl LundkvistLänna IF42:33+17:2313:38
44Mats BrobergIFK Lidingö SOK42:41+17:3113:40
45Linda BackmanIK Falken42:56+17:4613:45
46Stefan EricssonOK Triangeln43:00+17:5013:46
47Bo EricssonOK Sänkan43:49+18:3914:02
48Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK44:37+19:2714:18
49Rebecka LindbergOK Linné46:26+21:1614:52
50Bodil LindbergOK Linné46:28+21:1814:53
51Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK46:57+21:4715:02
52Malin SundebySkogslöparna47:29+22:1915:13
53Åke BerglundHögåkers OK47:38+22:2815:16
54Birgitta PetersenOK Enen47:42+22:3215:17
55Inger VikströmTäby OK47:50+22:4015:19
56Helena ThunströmKorsnäs IF OK47:53+22:4315:20
57Britt-Marie ErikssonOK Rodhen48:05+22:5515:24
58Gunilla MäkinenOK Linné48:12+23:0215:26
59Stig LarssonLänna IF48:28+23:1815:32
60SARA HANSSONSundsvalls OK48:37+23:2715:34
61Anne EklundRånäs OK49:21+24:1115:49
62Maja IngelssonOK Hammaren49:39+24:2915:54
63Mats LindeOK Linné50:37+25:2716:13
64Åsa GidingVallentuna-Össeby OL50:38+25:2816:13
65Marica TynellRånäs OK50:48+25:3816:16
66Margareta SkoogValbo AIF50:51+25:4116:17
67Dan ThorsellForsa OK50:52+25:4216:18
68Pernilla BengtssonSala OK51:25+26:1516:28
69Björn DverstorpLånghundra IF51:40+26:3016:33
70Karin ÅkermanVästerås SOK52:01+26:5116:40
71Thomas KlasérKorsnäs IF OK52:39+27:2916:52
72Per KärrebyVästerås SOK53:23+28:1317:06
73Toni AnderssonVästerås SOK53:39+28:2917:11
74Håkan WahlnäsOK Linné53:56+28:4617:17
75Stefan AbrahamssonSundbybergs IK54:21+29:1117:25
76Olle GelinOK Rodhen54:46+29:3617:33
77Anita TalltjärnVästerås SOK56:30+31:2018:06
78Jan RisingerLånghundra IF1:01:07+35:5719:35
79Leif BergSigtuna OK1:01:31+36:2119:43
80Britt-Marie BengtssonOK Linné1:06:21+41:1121:15
81Per-Urban BengtssonOK Linné1:06:31+41:2121:19
82Kerstin BrobergOK Sänkan1:07:22+42:1221:35
83Annette WigertzLånghundra IF1:17:41+52:3124:53
84Johan SvenssonKlubblös1:18:55+53:4525:17
85Annika ZetterqvistSigtuna OK1:26:22+1:01:1227:40
Tomas SundqvistOK Kåreej godkänd
Gun LindbergSöderhamns OKej godkänd
Bernhard KlingOK Rodhenej godkänd
Tomas EklundRånäs OKej godkänd
Berit AsvaksenJärfalla Okej godkänd
Karin LindgrenSigtuna OKej godkänd
Ann-Sofie EdenhamnLänna IFej godkänd
Gaetan PhilippotKlubblösej godkänd
Oskar VedungKlubblösej godkänd
Sture NyqvistGävle OKej godkänd

Öppen motion 8

4 760 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BjernulfSundbybergs IK27:285:46
2Nils OlssonOK Linné31:09+3:416:32
3Catherine TaylorOK Linné31:44+4:166:40
4Mattias AnderssonIK Gandvik34:28+7:007:14
5Thomas RexSundsvalls OK34:29+7:017:14
6Nils NedforsOK Linné34:30+7:027:14
7Jens AndertoftVästerås SOK35:19+7:517:25
8Pär TögenmarkOK Linné35:31+8:037:27
9Per MelinOK Rodhen35:54+8:267:32
10Sara BengtssonLånghundra IF37:18+9:507:50
11Rickard SvenssonVästerås SOK37:59+10:317:58
12Lin NormarkTullinge SK38:11+10:438:01
13Daniel AnderssonIK Gandvik38:51+11:238:09
14Håkan MalmströmKlubblös38:57+11:298:10
15Hans LemoineGävle OK39:12+11:448:14
16Elisa ElstnerOK Linné39:41+12:138:20
17Jonas HallmanAttunda OK39:50+12:228:22
18Mattias LindgrenIK Hakarpspojkarna39:54+12:268:22
19David DahlgrenGöteborg-Majorna OK41:10+13:428:38
20Björn NormarkTullinge SK41:19+13:518:40
21Tommy ErikssonLänna IF42:27+14:598:55
22Juliette SoulardStora Tuna OK42:48+15:208:59
23Mika NumminenOK Linné42:49+15:218:59
24Anders LindqvistBromma-Vällingby SOK44:36+17:089:22
25Jesper JacobssonNjurunda OK45:47+18:199:37
26Benjamin VikmanVästerås SOK46:06+18:389:41
27Kari TalltjärnVästerås SOK47:18+19:509:56
28Gustaf WaltherOK Denseln47:43+20:1510:01
29Julia AngelsiööOK Linné47:54+20:2610:03
30Rick McGregorIFK Kiruna48:27+20:5910:10
31Ove AnderssonOK Linné49:45+22:1710:27
32Tomas JohnssonSundsvalls OK50:32+23:0410:36
33Daniel NilssonOK Norrvirdarna51:07+23:3910:44
34Fredrik SörqvistSigtuna OK51:09+23:4110:44 Ladda ner rutt i gpx-format
35Patrik BlixtKlubblös52:04+24:3610:56
36Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK53:30+26:0211:14
37Ulrika MeyersonOK Linné53:54+26:2611:19
38Göran ReinholdssonJärfälla OK55:21+27:5311:37
39Per-Anders LindgrenCentrum OK55:35+28:0711:40
40Roger NilssonOK Linné55:55+28:2711:44
41Anders  BengtssonKlubblös56:06+28:3811:47
42Anders TollOK Linné56:42+29:1411:54
43HANNA FALKIF Thor59:17+31:4912:27
44Andreas EnforsTockarps IK1:00:06+32:3812:37
45Stefan MarteliusAttunda OK1:00:37+33:0912:44
46Harald BauerIFK Lidingö SOK1:00:43+33:1512:45
47Arne LindqvistSödertälje-Nykvarn OF1:01:26+33:5812:54
48Sten ÅhlinOK Måsen1:04:30+37:0213:33
49Johan SandbergAttunda OK1:05:36+38:0813:46
50Malin AlmLänna IF1:06:59+39:3114:04
51Patrik ServinLånghundra IF1:09:32+42:0414:36
52Emil ThalinForsa OK1:10:52+43:2414:53
53Kenneth AlnessLånghundra IF1:12:49+45:2115:17
54Jacek LachowiczKlubblös1:14:19+46:5115:36
55Arvid BergOK Klemmingen1:14:24+46:5615:37
56Pontus RosbergStorvreta IK1:25:22+57:5417:56
57Johan BjörkestenKlubblös1:26:58+59:3018:16
58Olof Welin-BergerKlubblös1:28:53+1:01:2518:40
Ulf GrandinOK Linnéej godkänd
Simon MellinSundbybergs IKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser