Officiell resultatlista för Silva League med Finspångsorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Silva League med Finspångsorienteringen
Arrangörsorganisation: Finspångs SOK
Datum: söndag 20 april 2014

W21 Elite 1

10 730 m, 80 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Annika Billstam OK Linné 1:11:28 6:39
2 Helena Jansson Leksands OK 1:11:45 +0:17 6:41
3 Lena Eliasson Domnarvets GOIF 1:13:01 +1:33 6:48
4 Karolin Ohlsson Järla Orientering 1:14:17 +2:49 6:55
5 Alva Olsson Linköpings OK 1:16:14 +4:46 7:06
6 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 1:16:16 +4:48 7:06
7 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 1:17:30 +6:02 7:13
8 Malin Leijon Lind OK Kolmården 1:17:42 +6:14 7:14
9 Kristin Löfgren Varegg Fleridrett 1:18:08 +6:40 7:16
10 Lilian Forsgren OK Tisaren 1:19:05 +7:37 7:22
11 Helena Andersson OK Tisaren 1:19:42 +8:14 7:25
12 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 1:20:33 +9:05 7:30
13 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 1:20:57 +9:29 7:32
14 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 1:21:03 +9:35 7:33
15 Inga Kazlauskaite OK Linné 1:21:05 +9:37 7:33
16 Kajsa Risby OK Kåre 1:21:20 +9:52 7:34
16 Samantha Saeger OK Linné 1:21:20 +9:52 7:34
18 Johanna Öberg OK Hällen 1:21:38 +10:10 7:36
19 Elsa Jansson Järla Orientering 1:21:40 +10:12 7:36
20 Matleena Boström IFK Lidingö SOK 1:22:27 +10:59 7:41
21 Hilda Forsgren OK Linné 1:22:48 +11:20 7:43
22 Lina Persson OK Skogsfalken 1:23:47 +12:19 7:48
23 Sara Eskilsson Haninge SOK 1:23:53 +12:25 7:49
24 Frida Bakkman IFK Lidingö SOK 1:23:56 +12:28 7:49
25 Fredrika Vångell Linköpings OK 1:24:27 +12:59 7:52
26 Sofia Adolfsson IFK Lidingö SOK 1:24:32 +13:04 7:52
27 Rebecka Lindberg OK Roslagen 1:24:36 +13:08 7:53
28 Ellinor Tjernlund OK Vilse 87 1:24:37 +13:09 7:53
29 Adela Indrakova IFK Lidingö SOK 1:24:58 +13:30 7:55
30 Emma Bergman Göteborg-Majorna OK 1:25:43 +14:15 7:59
31 Johanna Engström OK Hällen 1:25:51 +14:23 8:00
32 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 1:26:33 +15:05 8:03
33 Elin Dahlstedt Tysk Leksands OK 1:26:37 +15:09 8:04
34 Sofia Törnqvist IFK Lidingö SOK 1:26:41 +15:13 8:04
35 Evgeniya Ryapolova IFK Moras OK 1:27:16 +15:48 8:07
36 Jolanta Kolosinska OK Skogsfalken 1:27:23 +15:55 8:08
37 Elisa Elstner OK Linné 1:27:45 +16:17 8:10
38 Rebecka Olsson OK Linné 1:28:01 +16:33 8:12
39 Lisa Carlsson OK Linné 1:28:21 +16:53 8:14
40 Josefine Carlsson IFK Göteborg 1:28:24 +16:56 8:14
41 Jenny Eriksson OK Kåre 1:29:32 +18:04 8:20
42 Ida Lindkvist Leksands OK 1:29:45 +18:17 8:21
43 Josefin Tjernlund OK Vilse 87 1:30:20 +18:52 8:25
44 Emma Pihl Skoog OK Linné 1:30:44 +19:16 8:27
45 Johanna Lindberg Domnarvets GOIF 1:30:57 +19:29 8:28
46 Rebecka Nylin OK Tisaren 1:32:11 +20:43 8:35
47 Jennie Andersson Halden SK 1:32:20 +20:52 8:36
48 Christina Løvald Hellberg Täby OK 1:32:45 +21:17 8:38
49 Frida Andersson Falkenbergs OK 1:32:52 +21:24 8:39
50 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 1:33:05 +21:37 8:40
51 Essi Hietaoja Helsingin Suunnistajat 1:33:30 +22:02 8:42
52 Kate Morrison OK Linné 1:33:41 +22:13 8:43
53 Rebecka Heinrup Tullinge SK 1:33:53 +22:25 8:44
54 Linn Bränneby OK Kolmården 1:34:23 +22:55 8:47
55 Sofie Svensson IK Hakarpspojkarna 1:35:08 +23:40 8:51
56 Sara Bengtsson Långhundra IF 1:36:07 +24:39 8:57
57 Sanna Kauppila Angelniemen Ankkuri 1:36:12 +24:44 8:57
58 Linnéa Holmqvist Hagaby GOIF 1:36:17 +24:49 8:58
59 Sara Johansson Göteborg-Majorna OK 1:38:00 +26:32 9:07
60 Lisa Andersson Ärla IF 1:38:07 +26:39 9:08
61 Elin Winblad Hagaby GOIF 1:38:32 +27:04 9:10
62 Elin Svensson IK Hakarpspojkarna 1:38:40 +27:12 9:11
63 Frida Nero Göteborg-Majorna OK 1:38:43 +27:15 9:12
64 Magdalena Olsson IFK Moras OK 1:38:48 +27:20 9:12
65 Therese Klintberg Eksjö SOK 1:39:22 +27:54 9:15
66 Anna Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 1:39:31 +28:03 9:16
67 Jenny Bengtsson Långhundra IF 1:39:41 +28:13 9:17
68 Annika Björk OK Kåre 1:39:45 +28:17 9:17
69 Lovisa Persson OK Tisaren 1:42:39 +31:11 9:33
70 Carolin Svensson Haninge SOK 1:44:37 +33:09 9:44
71 Amanda Thellsén OK Linné 1:45:01 +33:33 9:47
72 Ulrika Lindstam OK Linné 1:46:39 +35:11 9:56
73 Erika Lindqvist Sävedalens AIK 1:47:34 +36:06 10:01
74 Claire Sandevoir OK Linné 1:48:38 +37:10 10:07
75 Radka Sklenarova Ulricehamns OK 2:00:52 +49:24 11:15
Annie Forsberg OK Ravinen ej godkänd
Kristin Hylander Nyköpings OK ej godkänd
Benita Hansson Hagaby GOIF ej godkänd
Amanda Leo Bredaryds SOK ej godkänd
Lisa Risby OK Kåre ej godkänd
Annica Gustafsson IFK Lidingö SOK ej start
Maja Pettersson OK Kolmården återbud
Johanna Erlandsson Stora Tuna OK återbud
Linda Lindkvist Leksands OK återbud
Marie Spångmyr Leksands OK återbud
Linn Grälls OK Kåre återbud
Amilia Björklund Sävedalens AIK återbud
Lisa Rönnols OK Linné återbud
Maria Magnusson Sävedalens AIK återbud
Nadiya Volynska OK Orion återbud
Tove Alexandersson Stora Tuna OK återbud

W21 Elite 2

8 600 m, 15 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Anastasiia Danylova OK Denseln 1:20:46 9:23
2 Lina Blomqvist OK Skogsfalken 1:23:09 +2:23 9:40
3 Elin Karlsson OK Linné 1:26:16 +5:30 10:01
4 Kajsa Hammarström OK Hällen 1:26:18 +5:32 10:02
5 Lisa Kalered OK Denseln 1:27:36 +6:50 10:11
6 Anna Maria Roubert Växjö OK 1:28:30 +7:44 10:17
7 Susanna Forsell Motala AIF OL 1:31:00 +10:14 10:34
8 Sara Lundsten OK Linné 1:32:16 +11:30 10:43
9 Maria Ohlsson Skåneslättens OL 1:33:40 +12:54 10:53
10 Sofia Grawé Ärla IF 1:38:10 +17:24 11:24
11 Lovisa Mannfolk Ulricehamns OK 1:40:55 +20:09 11:44
12 Camilla Öhman Vallentuna-Össeby OL 1:51:03 +30:17 12:54
13 Maria Bois Leksands OK 1:53:00 +32:14 13:08
14 Agnes Adolfsson Eksjö SOK 1:57:06 +36:20 13:36
Amanda Holmgren Vittjärvs IK ej godkänd
Maria Westher OK Tisaren ej start
Maria Björklund Leksands OK ej start

M21 Elite 1

16 080 m, 75 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Gustav Bergman OK Ravinen 1:23:03 5:09
2 Anders Holmberg Järla Orientering 1:26:09 +3:06 5:21
3 Albin Ridefelt OK Linné 1:27:30 +4:27 5:26
4 Rassmus Andersson OK Linné 1:28:58 +5:55 5:31
5 Olle Kalered OK Denseln 1:32:41 +9:38 5:45
6 Joakim Svensk Stora Tuna OK 1:33:14 +10:11 5:47
7 Marcus Millegård Halden SK 1:33:20 +10:17 5:48
8 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 1:34:40 +11:37 5:53
9 Jussi Suna Turun Metsänkävijät 1:34:55 +11:52 5:54
10 Sergej Fedatsenka Sävedalens AIK 1:34:58 +11:55 5:54
11 Fredrik Johansson IFK Lidingö SOK 1:35:04 +12:01 5:54
12 Erik Pettersson OK Denseln 1:35:14 +12:11 5:55
13 Fredrik Edén OK Kåre 1:35:51 +12:48 5:57
14 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 1:35:59 +12:56 5:58
15 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 1:36:21 +13:18 5:59 Ladda ner rutt i gpx-format
16 Jesper Lysell Rehns BK 1:36:32 +13:29 6:00
17 Kalvis Mihailovs IK Hakarpspojkarna 1:36:34 +13:31 6:00
18 Daniel Stenlund Paimion Rasti 1:36:55 +13:52 6:01
19 Måns Sandgren OK Orion 1:37:00 +13:57 6:01
20 Josef Nordlund OK Linné 1:37:14 +14:11 6:02
21 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 1:37:24 +14:21 6:03
22 Daniel Attås OK Tisaren 1:37:26 +14:23 6:03
23 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna 1:37:32 +14:29 6:03
24 Mattias Millinger Järla Orientering 1:37:47 +14:44 6:04
25 Martin Regborn Hagaby GOIF 1:37:51 +14:48 6:05
26 Johan Aronsson OK Tisaren 1:38:17 +15:14 6:06
27 Robbin Kantarp Ärla IF 1:38:42 +15:39 6:08
28 Erik Andersson Järla Orientering 1:38:48 +15:45 6:08
29 Jakob Enmark Gävle OK 1:38:52 +15:49 6:08
29 Pavlo Ushkvarok OK Denseln 1:38:52 +15:49 6:08
31 Kalle Bergman OK Ravinen 1:39:23 +16:20 6:10
32 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 1:39:39 +16:36 6:11
33 Niclas Jonasson IFK Göteborg 1:39:52 +16:49 6:12
34 Kaspar Hägler Järla Orientering 1:39:58 +16:55 6:13
35 David Bejbom Järla Orientering 1:40:07 +17:04 6:13
36 Ruslan Glebov OK Ravinen 1:40:10 +17:07 6:13
37 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 1:40:27 +17:24 6:14
38 Michal Krajcik OK Orion 1:40:29 +17:26 6:14
39 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 1:40:48 +17:45 6:16
40 Roman Ryapolov IFK Moras OK 1:40:49 +17:46 6:16
41 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 1:40:53 +17:50 6:16
42 Mathias Hallmén Attunda OK 1:41:54 +18:51 6:20
43 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 1:42:46 +19:43 6:23
44 Lukas Diener Tullinge SK 1:42:50 +19:47 6:23
45 Denys Shcherbakov OK Pan-Kristianstad 1:42:54 +19:51 6:23
46 Olivier Blanc-Tranchant OK Denseln 1:42:57 +19:54 6:24
47 Patrik Karlsson Växjö OK 1:43:31 +20:28 6:26
48 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 1:44:13 +21:10 6:28
49 Jo Indgaard IFK Lidingö SOK 1:44:20 +21:17 6:29
50 Erik Classon OK Orinto 1:44:43 +21:40 6:30
51 Daniel Hájek Täby OK 1:45:19 +22:16 6:32
52 Jakob Andersson Bredaryds SOK 1:46:08 +23:05 6:36
53 Klaus Schgaguler IFK Lidingö SOK 1:46:45 +23:42 6:38
54 Viktor Larsson Hagaby GOIF 1:46:51 +23:48 6:38
55 Martin Vister Järla Orientering 1:48:06 +25:03 6:43
56 Theo Fleurent OK Denseln 1:48:49 +25:46 6:46
57 Sven Aschwanden Stora Tuna OK 1:50:49 +27:46 6:53
58 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 1:50:50 +27:47 6:53
59 Simon Arbter Lillomarka OL 1:51:09 +28:06 6:54
60 Kristian Algers OK Hällen 1:52:16 +29:13 6:58
61 Emil Svensk Stora Tuna OK 1:55:50 +32:47 7:12
62 Ross Smith OK Linné 1:56:47 +33:44 7:15
63 Jens Wängdahl Nyköpings OK 1:57:51 +34:48 7:19
64 Thomas Van der Kleij OK Skogshjortarna 2:02:11 +39:08 7:35
65 Benjamin Anciaux OK Skogshjortarna 2:04:11 +41:08 7:43
66 Matija Razum OK Linné 2:18:04 +55:01 8:35
Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna ej godkänd
Per Harald Havnen Johansen Varegg Fleridrett ej godkänd
David Lingfors OK Linné ej godkänd
Alain Denzler Järla Orientering ej godkänd
Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK ej godkänd
Doug Tullie Turun Metsänkävijät ej godkänd
Mårten Boström IFK Lidingö SOK ej godkänd
Oleksandr Kratov OK Orion ej godkänd
Thierry Gueorgiou Kalevan Rasti ej godkänd
Simon Svensson OK Pan-Kristianstad ej start
Anders Carlsson IFK Lidingö SOK ej start
Fredrik Ingelsson Rehns BK ej start
Jerker Lysell Rehns BK ej start
Oskar Daniels Attunda OK återbud
Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK återbud
Petter Eriksson Ärla IF återbud
Johan Lindberg IFK Moras OK återbud
Karl Walheim Ärla IF återbud
Johan Högstrand Markbygdens OK återbud
Jarkko Huovila Kalevan Rasti återbud
Aleksei Alekseyonok IK Hakarpspojkarna återbud
Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna återbud
Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF återbud
Filip Dahlgren IFK Lidingö SOK återbud
Leonas Mockunas Hellas Orientering återbud

M21 Elite 2

14 390 m, 84 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 1:28:24 6:08
2 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 1:31:45 +3:21 6:22
3 Jonas Engström OK Hällen 1:31:48 +3:24 6:22
4 Niklas Serrander IFK Lidingö SOK 1:33:50 +5:26 6:31
5 Anton Hallor OK Tisaren 1:34:17 +5:53 6:33
6 Jakob Wallenhammar Hagaby GOIF 1:34:52 +6:28 6:35
7 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 1:35:44 +7:20 6:39
8 Andreas Bergander Eksjö SOK 1:36:01 +7:37 6:40
9 Christoph Meier Järla Orientering 1:36:38 +8:14 6:42
10 Emil Lauri IFK Lidingö SOK 1:36:59 +8:35 6:44
11 Harri Karlsson OK Denseln 1:37:05 +8:41 6:44
12 Markus Adolfsson Tullinge SK 1:37:13 +8:49 6:45
13 Pontus Petersson OK Orion 1:37:22 +8:58 6:45
14 Per Carlborg Linköpings OK 1:37:31 +9:07 6:46
15 Mattias Andersson OK Tisaren 1:37:33 +9:09 6:46
16 Johan Kärrström Tullinge SK 1:38:04 +9:40 6:48
17 Marcus Berggren Nyköpings OK 1:38:17 +9:53 6:49
18 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 1:38:38 +10:14 6:51
19 Mikael Andersson Linköpings OK 1:38:51 +10:27 6:52 Ladda ner rutt i gpx-format
20 Csaba Gösswein OK Linné 1:39:14 +10:50 6:53
21 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 1:39:27 +11:03 6:54
22 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 1:39:58 +11:34 6:56
23 Oscar Björck Järla Orientering 1:40:21 +11:57 6:58
24 Viktor Silvemark Ärla IF 1:40:28 +12:04 6:58
25 Oscar Vångell Ärla IF 1:40:54 +12:30 7:00
26 Martin Ahlberger Hestra IF 1:41:05 +12:41 7:01
27 Robert Johansson Täby OK 1:41:12 +12:48 7:01
28 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 1:41:50 +13:26 7:04
29 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 1:42:30 +14:06 7:07
30 Patrik Lind Ärla IF 1:42:31 +14:07 7:07
31 Hans Persson Gävle OK 1:42:32 +14:08 7:07
32 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 1:42:39 +14:15 7:08
33 Fredrik Åkerlind Vallentuna-Össeby OL 1:42:44 +14:20 7:08
34 Johan Hamelius OK Linné 1:43:14 +14:50 7:10
35 Peter Eriksson Linköpings OK 1:43:29 +15:05 7:11
36 Anders Håkansson OK Linné 1:43:33 +15:09 7:11
37 Johan Sjögren OK Tyr 1:43:41 +15:17 7:12
38 Sebastian Månsson Hagaby GOIF 1:44:14 +15:50 7:14
39 Dag Aalvik Lillomarka OL 1:44:30 +16:06 7:15
40 Per Eklöf KFUM Örebro OK 1:45:19 +16:55 7:19
41 Johan Wikström OK Tyr 1:45:20 +16:56 7:19
42 Viktor Antonsson Eksjö SOK 1:45:36 +17:12 7:20
43 Mattias Mårts Stora Tuna OK 1:46:05 +17:41 7:22
44 Erik Sköld Linköpings OK 1:47:15 +18:51 7:27
45 Vladimir Legubov Malungs OK Skogsmårdarna 1:48:10 +19:46 7:31
46 Henrik Jonsson OK Rodhen 1:48:33 +20:09 7:32
47 Erik Boman Gävle OK 1:48:51 +20:27 7:33
48 Ilya Belianka Sävedalens AIK 1:49:02 +20:38 7:34
49 Anders Axling Södertälje-Nykvarn OF 1:49:34 +21:10 7:36
50 Jonatan Rosendahl Ärla IF 1:49:42 +21:18 7:37
51 Erik Lind IFK Umeå 1:49:54 +21:30 7:38
52 Rasmus Elmelid Skåneslättens OL 1:50:00 +21:36 7:38
53 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 1:50:26 +22:02 7:40
54 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 1:50:31 +22:07 7:40
55 Emil Andersson Ärla IF 1:51:23 +22:59 7:44
56 Giancarlo Simion IFK Lidingö SOK 1:51:40 +23:16 7:45
57 Erik Fernlund Säterbygdens OK 1:53:43 +25:19 7:54
58 Hirokazu Osaki Göteborg-Majorna OK 1:56:10 +27:46 8:04
59 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 1:56:15 +27:51 8:04
60 Anton Tynong Gävle OK 1:56:27 +28:03 8:05
61 Joost Talloen OK Skogshjortarna 1:56:39 +28:15 8:06
62 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 2:01:33 +33:09 8:26
63 Jonas Lindahl OK Milan 2:04:00 +35:36 8:37
64 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 2:05:25 +37:01 8:42
65 Jacob Lindstam OK Ravinen 2:06:22 +37:58 8:46
66 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 2:07:42 +39:18 8:52
Robert Wetterlöf OK Pan-Kristianstad ej godkänd
Peter Arnesson Malungs OK Skogsmårdarna ej godkänd
Anton Sundgren Långhundra IF ej godkänd
Simon Sanderi Hagaby GOIF ej godkänd
Olof Sandgren OK Orion ej godkänd
Marcus Jansson KFUM Örebro OK ej godkänd
Ulrik Imberg OK Linné ej godkänd
Mattias Karlsson Växjö OK ej godkänd
Niels-Peter Foppen IFK Lidingö SOK ej godkänd
Rikard Claesson Stora Tuna OK ej godkänd
Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna ej godkänd
Andreas Calleberg Rehns BK ej godkänd
Leon Keely Sävedalens AIK ej godkänd
Marcus Wadell Ulricehamns OK ej godkänd
Clément Fumey Tullinge SK ej godkänd
Fredrik Mattsson OK Kåre ej godkänd
Aleksander Bernaciak OK Orion ej godkänd
Emil Folino Nielsen OK Denseln ej godkänd
Simon Hedlund Ärla IF ej start
Simon Waller IFK Umeå ej start
Axel Wrådhe Attunda OK ej start
Jonas Lundgren Linköpings OK ej start
Henrik Hammas Attunda OK ej start

H21 Elit 3

13 780 m, 30 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Henrik Löfås OK Linné 1:26:32 6:16
2 Håkan Öhlund IK Hakarpspojkarna 1:31:29 +4:57 6:38
3 Andreas Peterson Hagaby GOIF 1:37:22 +10:50 7:03
4 Anders Jansson Täby OK 1:37:58 +11:26 7:06
5 Emil Kalered OK Denseln 1:38:29 +11:57 7:08
6 Erik Gustafsson NTNUI 1:39:17 +12:45 7:12
7 Love Berzell OK Ravinen 1:40:15 +13:43 7:16
8 Johan Norberg OK Orion 1:40:32 +14:00 7:17
9 Alexander Moberg OK Tyr 1:40:47 +14:15 7:18
10 Albin Sjöhed Gävle OK 1:43:11 +16:39 7:29
11 Anders Hultgren Sundsvalls OK 1:43:31 +16:59 7:30
12 Marek Schuster OK Pan-Kristianstad 1:47:21 +20:49 7:47
13 Johan Lindqvist Täby OK 1:48:32 +22:00 7:52
14 Niclas Tjernlund OK Vilse 87 1:51:04 +24:32 8:03
15 Pontus Johansson OK Linné 1:51:14 +24:42 8:04
16 Oskar Höglund Motala AIF OL 1:51:46 +25:14 8:06
17 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 1:53:06 +26:34 8:12
18 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 1:54:28 +27:56 8:18
19 Fredrik Berndtsson Skåneslättens OL 1:55:17 +28:45 8:21
20 Joel Käll-Karlsson Linköpings OK 1:55:45 +29:13 8:23
21 Charlie Stolt Rehns BK 1:56:51 +30:19 8:28
22 Marcus Ramström OK Kåre 2:04:22 +37:50 9:01
23 Jonathan Andersson Hagaby GOIF 2:07:57 +41:25 9:17
24 Fabio Marsoner Täby OK 2:10:38 +44:06 9:28
Federico Venezian Täby OK ej godkänd
Frode Konst IL Tyrving ej godkänd
Ola Nyberg OK Kåre ej godkänd
Markus Lang Stora Tuna OK ej godkänd
Urban Larsson OK Tyr ej godkänd
Erik Toomingas Sundsvalls OK ej godkänd
Egil Edvardsen Göteborg-Majorna OK ej start
Philipp Schiel Ulricehamns OK ej start
Olof Eriksson OK Linné ej start

D20 Elit 1

7 750 m, 67 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Frida Sandberg Säterbygdens OK 1:02:48 8:06
2 Malin Leandersson OK Tyr 1:03:06 +0:18 8:08
3 Josefine Klintberg Eksjö SOK 1:05:29 +2:41 8:26
4 Emma Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 1:06:10 +3:22 8:32
5 Cecilie Friberg Klysner CopenhagenO 1:06:15 +3:27 8:32
5 Miri Thrane Ødum OK Pan Århus 1:06:15 +3:27 8:32
7 Julia Ohlsson Uddevalla OK 1:07:40 +4:52 8:43
8 Agnes Leo Bredaryds SOK 1:08:29 +5:41 8:50
9 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 1:08:58 +6:10 8:53
10 Alice Hugosson Sundsvalls OK 1:09:06 +6:18 8:54
11 Kristin Olovsson Rehns BK 1:09:07 +6:19 8:55
12 Josefine Wallenhammar Hagaby GOIF 1:09:15 +6:27 8:56
13 Tove Lagerberg OK Södertörn 1:09:40 +6:52 8:59
14 Markéta Novotná OK Hällen 1:09:55 +7:07 9:01
15 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 1:09:56 +7:08 9:01
16 Moa Leijon Lind Haninge SOK 1:10:14 +7:26 9:03
17 Filippa Johansson Jönköpings OK 1:10:17 +7:29 9:04
18 Ellen Reinhard Lillomarka OL 1:10:35 +7:47 9:06
19 Aina Edgren Trollhättans SOK 1:12:33 +9:45 9:21
20 Martina Ruch OK Kåre 1:12:35 +9:47 9:21
21 Maria Andersson Västerbergslagens OL 1:12:48 +10:00 9:23
22 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 1:13:02 +10:14 9:25
23 Malin Widén Uddevalla OK 1:13:03 +10:15 9:25
24 Ida Kallur OK Ravinen 1:13:57 +11:09 9:32
25 Anna Wallin Göteborg-Majorna OK 1:14:22 +11:34 9:35
26 Erica Pettersson IFK Göteborg 1:14:30 +11:42 9:36
27 Stina Nilsson Umeå OK 1:14:40 +11:52 9:38
28 Annika Carlberg Sundsvalls OK 1:14:53 +12:05 9:39
29 Cecilia Imark Tullinge SK 1:15:22 +12:34 9:43
30 Linnea Malmberg Stora Tuna OK 1:15:38 +12:50 9:45
31 Nicoline Friberg Klysner CopenhagenO 1:15:52 +13:04 9:47
32 Linnea Adolfsson Tullinge SK 1:16:02 +13:14 9:48
33 Akvile Preiksaite IFK Lidingö SOK 1:16:53 +14:05 9:55
34 Frida Lövgren IFK Moras OK 1:16:57 +14:09 9:55
35 Lisa Malmström GOIF Tjalve 1:17:00 +14:12 9:56
36 Emma Backlund Säterbygdens OK 1:18:00 +15:12 10:03
37 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 1:18:05 +15:17 10:04
38 Mathilda Karlsson OK Rodhen 1:18:53 +16:05 10:10
39 Ebba Askeljung OK Klemmingen 1:19:18 +16:30 10:13
40 Moa Svensson IK Hakarpspojkarna 1:19:29 +16:41 10:15
41 Rebecka Hylander Nyköpings OK 1:19:30 +16:42 10:15
42 Amelie Ekström OK Kåre 1:20:06 +17:18 10:20
43 Elin Högstrand Markbygdens OK 1:20:16 +17:28 10:21
44 Elin Classon OK Orinto 1:20:56 +18:08 10:26
45 Sofie Gustavsson OK Tyr 1:20:57 +18:09 10:26
46 Josefin Andersson Markbygdens OK 1:23:11 +20:23 10:44
47 Sara Schmidt Trollhättans SOK 1:23:24 +20:36 10:45
48 Hanna Östenberg Eksjö SOK 1:23:31 +20:43 10:46
49 Laura D'Angelo Attunda OK 1:24:09 +21:21 10:51
50 Lydia Martinsson OK Tyr 1:24:20 +21:32 10:52
51 Julia Adolfsson OK Kåre 1:24:30 +21:42 10:54
52 Johanna Lindgren IF Hallby SOK 1:25:56 +23:08 11:05
53 Ellen Johnsson OK Nackhe 1:26:04 +23:16 11:06
54 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 1:26:24 +23:36 11:08
55 Nicole Ljungdahl Hjärnarps GH OL 1:29:28 +26:40 11:32
56 Sanna Skoog Södertälje-Nykvarn OF 1:29:33 +26:45 11:33
57 Linnéa Hahne Insjöns IF OK 1:30:32 +27:44 11:40
58 Lisa Elmblad Bredaryds SOK 1:32:36 +29:48 11:56
59 Alexandra Lengquist Tullinge SK 1:33:16 +30:28 12:02
60 Eva Gustafsson Hagaby GOIF 1:33:24 +30:36 12:03
61 Ebba Jansson Järpling OK Klemmingen 1:34:03 +31:15 12:08
62 Channa Lönne Tullinge SK 1:38:42 +35:54 12:44
63 Nina Hallor OK Tisaren 1:43:27 +40:39 13:20
64 Josefin Carlsson Tormestorps IF 2:30:27 +1:27:39 19:24
Hanna Sahlin OK Kåre ej godkänd
Mikaela Rönnbäck Visborgs OK ej godkänd
Moa Enmark Gävle OK ej godkänd
Camilla Bevensee Dansk Orienteringsforbund ej start
Linn Möller Visborgs OK ej start
Felicia Stuhlhofer OK Landehof ej start
Sara Hagström Falköpings AIK OK återbud

H20 Elit 1

12 160 m, 68 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Anton Johansson OK Orion 1:13:12 6:01
2 Rudolfs Zernis Ärla IF 1:14:36 +1:24 6:08
3 Oskar Lundqvist OK Orion 1:15:37 +2:25 6:13
4 Algirdas Bartkevi?ius OK Denseln 1:15:55 +2:43 6:14
5 Oskar Andrén OK Tisaren 1:15:59 +2:47 6:14
6 Thor Nørskov IFK Göteborg 1:16:29 +3:17 6:17
7 Ivan Kuchmenko Järla Orientering 1:16:50 +3:38 6:19
8 William Pommer Stora Tuna OK 1:16:59 +3:47 6:19
9 Assar Hellström OK Ravinen 1:17:11 +3:59 6:20
10 Jens Rönnols Täby OK 1:17:58 +4:46 6:24
11 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 1:19:19 +6:07 6:31
12 Erik Andersson OK Orion 1:19:38 +6:26 6:32
13 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 1:20:30 +7:18 6:37
14 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 1:20:37 +7:25 6:37
15 Martin Hunhammar OK Ravinen 1:21:11 +7:59 6:40
16 Anton Nilsson OK Tranan 1:21:41 +8:29 6:43
17 Arvid Våg Lerums SOK 1:21:46 +8:34 6:43
18 Piotr Parfianowicz Södertälje-Nykvarn OF 1:22:20 +9:08 6:46
19 Simon Andersson OK Rodhen 1:22:45 +9:33 6:48
20 Max Berggren OK Denseln 1:24:03 +10:51 6:54
21 Martin Gelinder Attunda OK 1:24:29 +11:17 6:56
22 Henning Ottmer Tormestorps IF 1:24:33 +11:21 6:57
23 Gustav Hindér OK Tisaren 1:25:42 +12:30 7:02
24 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 1:26:15 +13:03 7:05
25 Niklas Gustafsson OK Tisaren 1:26:51 +13:39 7:08
26 Jonatan Aronsson OK Tisaren 1:27:08 +13:56 7:09
27 Simon Lundin Finspångs SOK 1:27:12 +14:00 7:10
28 Andreas Zeijlon OK Hällen 1:27:21 +14:09 7:11
29 Pontus Karlsson Markbygdens OK 1:28:06 +14:54 7:14
30 Magnus Maag CopenhagenO 1:28:09 +14:57 7:14
31 Daniel Nilsson Nyköpings OK 1:28:48 +15:36 7:18
32 Yves Aschwanden Stora Tuna OK 1:29:33 +16:21 7:21
33 Erik Karlsson OK Ravinen 1:29:57 +16:45 7:23
34 Vitaliy Gichko Sävedalens AIK 1:30:04 +16:52 7:24
35 Victor Flingmark Uddevalla OK 1:30:40 +17:28 7:27
36 Jonas Egger IK Hakarpspojkarna 1:31:00 +17:48 7:29
37 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 1:31:05 +17:53 7:29
38 Kasper Westman Västerås SOK 1:32:18 +19:06 7:35
39 Simon Thrane Hansen OK Pan-Kristianstad 1:32:34 +19:22 7:36
40 Sixten Walheim OK Rodhen 1:32:45 +19:33 7:37
41 Carl Näslund Västerås SOK 1:33:12 +20:00 7:39
42 Didrik Hall Nyköpings OK 1:33:20 +20:08 7:40
43 Carl Boman Västerås SOK 1:33:38 +20:26 7:42
44 Kevin Ståhl OK Hammaren 1:34:33 +21:21 7:46
45 Jakob Ivarsson Haninge SOK 1:35:33 +22:21 7:51
46 Jefta Langerak Järfälla OK 1:35:58 +22:46 7:53
47 Albin Detterfelt Linköpings OK 1:36:15 +23:03 7:54
48 Anders Vedin Sundsvalls OK 1:38:44 +25:32 8:07
49 Pontus Jansson OK Orinto 1:38:56 +25:44 8:08
50 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 1:39:01 +25:49 8:08
51 Harald Ottmer Tormestorps IF 1:39:40 +26:28 8:11
52 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 1:40:38 +27:26 8:16
53 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 1:40:52 +27:40 8:17
54 Jesper Lund Haninge SOK 1:43:30 +30:18 8:30
55 Johan Söderlund Leksands OK 1:44:58 +31:46 8:37
56 Stefan Frands Petersen CopenhagenO 1:47:32 +34:20 8:50
57 Martin Dahlgren Rosen Järla Orientering 1:50:30 +37:18 9:05
58 Johan Sandlund OK Njudung 1:51:09 +37:57 9:08
59 David Mellin Sundbybergs IK 1:51:16 +38:04 9:09
60 Erik Bengtsson OK Skogsfalken 1:51:52 +38:40 9:11
61 Anton Blomdahl Tullinge SK 1:58:57 +45:45 9:46
Joël Borner OK Ravinen ej godkänd
Henrik Håkansson OK Kolmården ej godkänd
Erik Berzell Attunda OK ej godkänd
Elias Öhgren Stora Tuna OK ej godkänd
Joakim Byström Järfälla OK ej godkänd
Jonathan Karlsson OK Tisaren ej godkänd
Fredrik Wigertz Långhundra IF ej godkänd
Arvid Henriksson Järla Orientering återbud
Erik Lindgren KFUM Örebro OK återbud
Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad återbud
Emil Granqvist OK Ravinen återbud

H20 Elit 2

10 020 m, 21 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Remo Ruch OK Kåre 1:10:21 7:01
2 Einar Johansson OK Tyr 1:11:07 +0:46 7:05
3 Petter Johansson Linköpings OK 1:11:13 +0:52 7:06
4 Magnus Dewett OK Pan Århus 1:14:38 +4:17 7:26
5 Johan Badenfelt OK Pan-Kristianstad 1:18:17 +7:56 7:48
6 Emil Andersson Tullinge SK 1:20:24 +10:03 8:01
7 Emil Wikström OK Tyr 1:20:53 +10:32 8:04
8 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 1:21:01 +10:40 8:05
9 Jesper Kullin Alfredsson OK Tyr 1:22:47 +12:26 8:15
10 Simon Martelius Attunda OK 1:23:49 +13:28 8:21
11 Martin Sklenar Ulricehamns OK 1:24:30 +14:09 8:25
12 Gustav Andersson Stora Tuna OK 1:25:19 +14:58 8:30
13 Emil Rankka OK Roxen 1:26:02 +15:41 8:35
14 Håkan Palm OK Klemmingen 1:26:49 +16:28 8:39
15 Erik Björklund Bjursås OK 1:27:30 +17:09 8:43
16 Johan Larsson OK Skogshjortarna 1:28:56 +18:35 8:52
17 Simon Kappel OK Södertörn 1:37:55 +27:34 9:46
18 Laurenz Elstner OK Linné 1:39:09 +28:48 9:53
19 Henrik Pettersson Västerviks OK 1:54:43 +44:22 11:26
20 Anton Daniels Attunda OK 2:00:24 +50:03 12:00
Justas Misiunas Rehns BK ej godkänd
Oskar Jensen Sondén OK Orion ej start

D18 Elit 1

6 700 m, 63 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Andrea Svensson OK Tisaren 52:08 7:46
2 Johanna Öberg Ryda SK 53:11 +1:03 7:56
3 Tilda Johansson OK Orion 53:18 +1:10 7:57
4 Moa Pettersson OK Dacke 56:12 +4:04 8:23
5 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 56:36 +4:28 8:26
6 Josefine Lind OK Pan Århus 56:38 +4:30 8:27
7 Elin Pettersson IFK Göteborg 56:40 +4:32 8:27
8 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 57:23 +5:15 8:33
9 Erica Edman Korsnäs IF OK 57:58 +5:50 8:39
10 Elin Carlsson Tormestorps IF 59:29 +7:21 8:52
11 Louise Lundgren Växjö OK 59:32 +7:24 8:53
12 Pim Hedberg OK Skogsfalken 59:34 +7:26 8:53
13 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 59:53 +7:45 8:56
14 Magdalena van de Voorde Tullinge SK 1:00:13 +8:05 8:59
15 Vilma Blennow Falköpings AIK OK 1:00:27 +8:19 9:01
16 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 1:00:50 +8:42 9:04
17 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 1:02:09 +10:01 9:16
18 Elin Johansson Finspångs SOK 1:03:18 +11:10 9:26
19 Moa Gustafsson Uddevalla OK 1:03:31 +11:23 9:28
20 Sanna Fasth Eksjö SOK 1:03:37 +11:29 9:29
21 Melina Carlsson Stora Tuna OK 1:03:40 +11:32 9:30
22 Nikoline Tillingsøe CopenhagenO 1:03:41 +11:33 9:30
23 Line Cederberg Vänersborgs SK 1:03:49 +11:41 9:31
24 Sara Wadman IFK Moras OK 1:04:04 +11:56 9:33
25 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna 1:04:06 +11:58 9:34
25 Ebba Pegestam OK Ravinen 1:04:06 +11:58 9:34
27 Emma Nilsson OK Tranan 1:04:14 +12:06 9:35
28 Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna 1:04:17 +12:09 9:35
29 Astrid Maag CopenhagenO 1:04:30 +12:22 9:37
29 Amanda Falck Weber Eksjö SOK 1:04:30 +12:22 9:37
31 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 1:04:52 +12:44 9:40
32 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 1:05:19 +13:11 9:44
33 Elvira Björklund Trollhättans SOK 1:05:25 +13:17 9:45
34 Fanny Asketun OK Roxen 1:05:50 +13:42 9:49
35 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 1:06:08 +14:00 9:52
36 Elin Lindberg OK Djerf 1:06:16 +14:08 9:53 Ladda ner rutt i gpx-format
37 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 1:06:26 +14:18 9:54
38 Vanessa Fricker Stora Tuna OK 1:06:48 +14:40 9:58
39 Amanda Berggren Tullinge SK 1:07:24 +15:16 10:03
40 Hanna Åberg OK Landehof 1:07:34 +15:26 10:05
41 Hanna Gustavsson OK Tyr 1:07:46 +15:38 10:06
42 Klara Djerf Lerums SOK 1:08:06 +15:58 10:09
43 Märta Zander OK Tyr 1:08:29 +16:21 10:13
44 Hanna Lindström OK Tranan 1:08:34 +16:26 10:14
45 Kajsa Mattsson OK Kåre 1:08:51 +16:43 10:16
46 Ronja Björklund Bjursås OK 1:09:43 +17:35 10:24
47 Nelly Carlsson Tormestorps IF 1:09:59 +17:51 10:26
47 Matilda Arborelius Hjärnarps GH OL 1:09:59 +17:51 10:26
49 Sara Kindlund OK Tranan 1:10:07 +17:59 10:27
50 Ebba Ekman OK Tyr 1:10:10 +18:02 10:28
51 Rebecca Waldenfjord Järfälla OK 1:11:46 +19:38 10:42
52 Frida Junegard Tullinge SK 1:13:51 +21:43 11:01
53 Sandra Näslund Västerås SOK 1:14:12 +22:04 11:04
54 Julia Eriksson OK Kolmården 1:15:05 +22:57 11:12
55 Patricia Edgarsson OK Skogsfalken 1:15:37 +23:29 11:17
56 Josefine Höög Hagaby GOIF 1:15:44 +23:36 11:18
57 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 1:16:24 +24:16 11:24
58 Ella Wallinder Göteborg-Majorna OK 1:17:26 +25:18 11:33
59 Petra Gunnarsdotter Tenhults SOK 1:17:47 +25:39 11:36
60 Emma Helmersson Vandrarringen 1:22:15 +30:07 12:16
61 Emma Hagrot Täby OK 1:25:04 +32:56 12:41
Caroline Finderup OK Pan Århus ej godkänd
Tyra Kleijn Södertälje-Nykvarn OF ej godkänd
Matilda Eriksson Västerbergslagens OL ej start
Emma Djerf Lerums SOK återbud
Kajsa Hedin Hjärnarps GH OL återbud
Hanna Karlsson Markbygdens OK återbud
Amanda Johansson OK Dacke återbud

D18 Elit 2

5 690 m, 32 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Märta Berggren OK Kolmården 1:00:06 10:33
2 Moa Hedegård OK Kolmården 1:01:20 +1:14 10:46
3 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 1:03:55 +3:49 11:13
4 Caroline Løchting Thunberg OK Roslagen 1:04:42 +4:36 11:22
5 Maria Gustafsson Hagaby GOIF 1:06:38 +6:32 11:42
5 Kristin Boman Gävle OK 1:06:38 +6:32 11:42
7 Maja Enges Leksands OK 1:07:09 +7:03 11:48
8 Clara Mannfolk Ulricehamns OK 1:07:14 +7:08 11:48
9 Jennifer Andersson Haninge SOK 1:07:46 +7:40 11:54
10 Alice Frost OK Roslagen 1:09:28 +9:22 12:12
11 Jenny Lindberg Vandrarringen 1:10:05 +9:59 12:19
12 Linnea Gustafsson OK Gynge 1:10:31 +10:25 12:23
13 Erica Eriksson Hjärnarps GH OL 1:10:54 +10:48 12:27
14 Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK 1:12:21 +12:15 12:42
15 Johanna Henriksson Ärla IF 1:13:11 +13:05 12:51
16 Signe Edsen Nordvest OK 1:14:09 +14:03 13:01
17 Annie Önsten IK Vista 1:14:46 +14:40 13:08
18 Elin Fältman Leksands OK 1:15:49 +15:43 13:19
19 Kajsa Johansson Jönköpings OK 1:15:55 +15:49 13:20
20 Sigrid Holmgren OK Renen 1:16:30 +16:24 13:26
21 Carolina Nealis Länna IF 1:16:45 +16:39 13:29
22 Elin Lundqvist Nybro OK 1:18:02 +17:56 13:42
23 Olivia Kvarnlöf OK Roslagen 1:19:54 +19:48 14:02
24 Emma Bengtsson Årsunda IF 1:20:11 +20:05 14:05
25 Cecilia Spångberg Lunds OK 1:24:28 +24:22 14:50
26 Clara Berlin Trollhättans SOK 1:24:59 +24:53 14:56
27 Caroline Längheim Tullinge SK 1:29:09 +29:03 15:40
28 Jenny Edgren Trollhättans SOK 1:30:59 +30:53 15:59
29 Elsa Andersson Domnarvets GOIF 1:35:44 +35:38 16:49
30 Klara Andrén OK Skogsfalken 1:35:57 +35:51 16:51
31 Sophie Nilsson Hjärnarps GH OL 1:40:52 +40:46 17:43
Jessica Hallqvist OK Tisaren ej godkänd
Hanna Barkergren Stora Tuna OK ej start

H18 Elit 1

8 740 m, 63 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Simon Imark Tullinge SK 57:44 6:36
2 Filip Grahn Hestra IF 58:02 +0:18 6:38
3 Ville Johansson OK Kolmården 58:30 +0:46 6:41
4 Emil Ljungemyr OK Kolmården 59:53 +2:09 6:51
5 Filip Jacobsson Degerfors OK 59:58 +2:14 6:51
6 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 1:00:48 +3:04 6:57
7 Anton Forsberg Långhundra IF 1:01:06 +3:22 6:59
8 Oskar Leinonen OK Kolmården 1:01:12 +3:28 7:00
9 Lucas Sundblad Eksjö SOK 1:01:53 +4:09 7:04
9 Isac von Krusenstierna OK Kåre 1:01:53 +4:09 7:04
11 Emil Thellsén OK Roxen 1:02:08 +4:24 7:06
12 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 1:02:23 +4:39 7:08
13 Harald Larsson Hagaby GOIF 1:02:25 +4:41 7:08
14 Niklas Sundqvist Tullinge SK 1:02:35 +4:51 7:09
15 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 1:03:08 +5:24 7:13
16 Filip Wadsten OK Landehof 1:03:47 +6:03 7:17
17 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 1:03:57 +6:13 7:19
18 Heino Ollin Sävedalens AIK 1:04:00 +6:16 7:19
19 Karl Enges Attunda OK 1:04:09 +6:25 7:20
20 Oskar Lind Eksjö SOK 1:04:13 +6:29 7:20
21 August Mikaelsson Västerås SOK 1:04:21 +6:37 7:21
22 Philip Edvardsson Eksjö SOK 1:04:24 +6:40 7:22
23 Jesper Svensk Stora Tuna OK 1:04:42 +6:58 7:24
24 Per Lindman Finspångs SOK 1:05:21 +7:37 7:28
25 Simon Wikström Halmstad OK 1:06:00 +8:16 7:33
26 Gustaf Sundbüe OK Hällen 1:06:14 +8:30 7:34
27 Amadeus Hansson Gotlands Bro OK 1:06:31 +8:47 7:36
28 Albin Lillieström OK Roxen 1:06:44 +9:00 7:38
29 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 1:06:51 +9:07 7:38
30 Ivar Sörqvist Markbygdens OK 1:07:59 +10:15 7:46
31 Tobia Pezzati Eksjö SOK 1:08:14 +10:30 7:48
32 Nils Gumaelius Waxholms OK 1:08:27 +10:43 7:49
33 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 1:08:35 +10:51 7:50
34 Olle Andersson Tullinge SK 1:08:36 +10:52 7:50
35 August Kollberg Eksjö SOK 1:09:25 +11:41 7:56
36 Mattias Johansson Stångenäs AIS 1:09:27 +11:43 7:56
37 Markus Larsson Hestra IF 1:09:34 +11:50 7:57
38 Martin Olsson Tibro OK 1:09:44 +12:00 7:58
39 Sven Engström Linköpings OK 1:10:06 +12:22 8:01
40 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 1:10:19 +12:35 8:02
41 Oliwer Lundberg OK Bävern 1:10:20 +12:36 8:02
42 Per Karlsson OK Tylöskog 1:10:21 +12:37 8:02
43 Johannes Ridefelt OK Linné 1:10:44 +13:00 8:05
44 Fredrik Johansson OK Nackhe 1:11:01 +13:17 8:07
45 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 1:11:13 +13:29 8:08
46 Emil Åberg Korsnäs IF OK 1:11:39 +13:55 8:11
47 Lukas Lundgren Växjö OK 1:12:52 +15:08 8:20
48 Andreas Hultqvist Tullinge SK 1:14:17 +16:33 8:29
49 Albin Bergkvist Bjursås OK 1:14:23 +16:39 8:30
50 Victor Imark Tullinge SK 1:14:50 +17:06 8:33
51 Johan Lenning Skåneslättens OL 1:15:03 +17:19 8:35
52 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 1:15:19 +17:35 8:37
53 Isak Langerak Järfälla OK 1:15:57 +18:13 8:41
54 Loke Agmarken Halmstad OK 1:16:59 +19:15 8:48
55 Filip Karlsson IF Hagen 1:17:18 +19:34 8:50
56 Anton Gumaelius Waxholms OK 1:19:29 +21:45 9:05
57 André Andersson Västerbergslagens OL 1:20:07 +22:23 9:10
58 Henrik Eklund Växjö OK 1:22:13 +24:29 9:24
59 Emil Øbro CopenhagenO 1:25:53 +28:09 9:49
60 Alexander Wiklund Finspångs SOK 1:27:16 +29:32 9:59
61 Jonas Gustafsson OK Kåre 1:28:46 +31:02 10:09
Filip Ivarsson OK Hammaren ej godkänd
Oskar Sandberg Säterbygdens OK ej godkänd
Thomas Knudsen OK Pan Århus återbud
Oskar Lindqvist Sävedalens AIK återbud

H18 Elit 2

7 420 m, 48 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Joel Einarsson Tormestorps IF 54:51 7:23
2 August Mollén OK Denseln 55:33 +0:42 7:29
3 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 56:43 +1:52 7:38
4 Jonathan Envall Tullinge SK 58:12 +3:21 7:50
5 Martin Illum CopenhagenO 58:45 +3:54 7:55
6 Mikkel Aaen CopenhagenO 59:12 +4:21 7:58
7 Hugo Dahlberg Haninge SOK 59:29 +4:38 8:00
8 Olle Hansson OK Roxen 59:45 +4:54 8:03
9 Andreas Petersson Burseryds IF 59:54 +5:03 8:04
10 Martin Norrbom Sala OK 1:00:32 +5:41 8:09
11 Eric Rosjö Jönköpings OK 1:00:55 +6:04 8:12
12 Lukas Eveborn OK Roxen 1:02:19 +7:28 8:23
13 Adrian Dahlström IFK Moras OK 1:02:28 +7:37 8:25
14 Johan Eklund Växjö OK 1:02:30 +7:39 8:25
15 Andreas Uller Kils OK 1:02:46 +7:55 8:27
16 Klas Udd Markbygdens OK 1:03:29 +8:38 8:33
17 Elias Rankka OK Roxen 1:04:14 +9:23 8:39
18 Joel Pettersson Tullinge SK 1:04:30 +9:39 8:41
19 Rickard Olsson Tibro OK 1:05:20 +10:29 8:48
20 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 1:06:06 +11:15 8:54
21 Simon Runefors Växjö OK 1:06:27 +11:36 8:57
22 Joakim Skärlén Haninge SOK 1:07:23 +12:32 9:04
23 David Svensson Skåneslättens OL 1:07:30 +12:39 9:05
24 Erik Forsberg OK Ravinen 1:08:12 +13:21 9:11
25 Jakob Fransson OK Milan 1:08:18 +13:27 9:12 Ladda ner rutt i gpx-format
26 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 1:08:38 +13:47 9:14
26 Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 1:08:38 +13:47 9:14
28 Hampus Larsson FK Göingarna 1:09:36 +14:45 9:22
29 Johan Nordin Sundsvalls OK 1:11:09 +16:18 9:35
30 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 1:11:27 +16:36 9:37
31 Eric Danielsson OK Kåre 1:11:45 +16:54 9:40
32 Daniel Andersson OK Löftan 1:12:41 +17:50 9:47
33 Johan Ryding Södertälje-Nykvarn OF 1:13:56 +19:05 9:57
34 Lukas Olsson Väsby OK 1:14:55 +20:04 10:05
35 Felix Garmer Göteborg-Majorna OK 1:15:30 +20:39 10:10
36 Olle Nilsson OK Linné 1:16:13 +21:22 10:16
37 Robin Svennberg Degerfors OK 1:17:08 +22:17 10:23
38 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 1:18:43 +23:52 10:36
39 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 1:19:51 +25:00 10:45
40 Simon Jansson Järpling OK Klemmingen 1:22:01 +27:10 11:03
41 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 1:25:55 +31:04 11:34
42 Frej Hegg Svaide Roma SOK 1:26:41 +31:50 11:40
43 Lars Olovsson Rehns BK 1:37:43 +42:52 13:10
44 Axel Lindberg Svaide Roma SOK 2:12:40 +1:17:49 17:52
Noak Sanderberg Åmåls OK ej godkänd
David Axelsson Finspångs SOK ej godkänd
Johan Stenström Linköpings OK ej godkänd
Edvin Carlsson Markbygdens OK ej godkänd
Martin Herbert Täby OK ej start
Ludvig Sandahl IFK Enskede ej start
Nils Alexandersson Stora Tuna OK ej start
Oskar Engman Nyköpings OK återbud

D21

7 010 m, 38 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Lina Samor Sävedalens AIK 1:01:36 8:47
2 Emma Andersson Ärla IF 1:03:44 +2:08 9:05
3 Karin Persson Hagaby GOIF 1:05:08 +3:32 9:17
4 Samantha Ahlgren OK Roslagen 1:06:03 +4:27 9:25
5 Karolina Källstrand Göteborg-Majorna OK 1:07:52 +6:16 9:40
6 Bodil Halvarsson Göteborg-Majorna OK 1:08:27 +6:51 9:45
7 Annalena Axelsson Tjällmo-Godegårds OK 1:09:09 +7:33 9:51
8 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 1:09:13 +7:37 9:52
9 Susanne Eriksson KFUM Örebro OK 1:10:37 +9:01 10:04
10 Ida Hyvönen OK Tyr 1:10:45 +9:09 10:05
11 Elin Sundqvist Tullinge SK 1:10:53 +9:17 10:06
12 Ida Dalhammer OK Roxen 1:11:00 +9:24 10:07
13 Terese Wängdahl OK Hällen 1:11:01 +9:25 10:07
14 Karin Waldemarsson Köping-Kolsva OK 1:11:59 +10:23 10:16
15 Karin Gustafsson Hagaby GOIF 1:13:08 +11:32 10:25
16 Hanna Nilsson OK Denseln 1:14:25 +12:49 10:36
17 Lisa Pettersson OK Kolmården 1:14:30 +12:54 10:37
18 Jenny Björk Örkelljunga FK 1:14:39 +13:03 10:38
19 Sofia Levin OK Tyr 1:15:02 +13:26 10:42
20 Märta Mollén Sävedalens AIK 1:15:52 +14:16 10:49
21 Anna Håkansson Linköpings OK 1:15:56 +14:20 10:49
22 Maja Andersson OK Orion 1:19:11 +17:35 11:17
23 Lovisa Ljung OK Njudung 1:20:06 +18:30 11:25
24 Lisa Westerberg OK Milan 1:22:05 +20:29 11:42
25 Marie Jacobsson OK Rodhen 1:23:29 +21:53 11:54
26 Anna Brodin OK Tyr 1:24:22 +22:46 12:02
27 Sandra Burén Köping-Kolsva OK 1:24:29 +22:53 12:03
28 Jenny Sandh OK Nolaskogsarna 1:25:46 +24:10 12:14
29 Josefin Lindberg IFK Moras OK 1:26:15 +24:39 12:18
30 Frida Andersson OK Orion 1:26:37 +25:01 12:21
31 Anna Algotson OK Tylöskog 1:27:36 +26:00 12:29
32 Stina Sterner Linköpings OK 1:29:38 +28:02 12:47
33 Charlotte Lindkvist Leksands OK 1:32:35 +30:59 13:12
34 Sofie Åberg Wiklund Tjällmo-Godegårds OK 1:33:11 +31:35 13:17
35 Marika Lindahl OK Milan 1:36:38 +35:02 13:47
36 Sara Bergander Eksjö SOK 1:49:42 +48:06 15:38
Anna Birkestål Köping-Kolsva OK ej godkänd
Jenny Ekström OK Österåker ej godkänd
Martina Petersson Burseryds IF ej start
Hanna Persson Göteborg-Majorna OK ej start
Frida Erkers Leksands OK ej start
Lina Johansson Skattkärrs IF ej start
Hilla Lamminpää Paimion Rasti ej start

H21

10 950 m, 51 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Niklas Olsson Skåneslättens OL 1:20:24 7:20
2 Göran Winblad Rehns BK 1:21:55 +1:31 7:28
3 Henrik Pilvinge OK Kolmården 1:22:12 +1:48 7:30
4 Johan Persson Hagaby GOIF 1:24:33 +4:09 7:43
5 Brent Godman Gotlands Bro OK 1:26:37 +6:13 7:54
6 Jonas Våtz Boxholm-Mjölby OL 1:28:18 +7:54 8:03
7 Björn Karlsson Halmstad OK 1:28:44 +8:20 8:06
8 Jan Johansson IFK Umeå 1:29:03 +8:39 8:07
9 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 1:29:06 +8:42 8:08
10 Otto Lundman OK Roslagen 1:29:44 +9:20 8:11
11 Måns Bränneby OK Kolmården 1:29:54 +9:30 8:12
12 Robert Johansson Göteborg-Majorna OK 1:30:14 +9:50 8:14
13 Erik Mattsson Järla Orientering 1:30:54 +10:30 8:18
14 Erik Sundberg Stora Tuna OK 1:31:44 +11:20 8:22
15 Mikael Bergstedt Markbygdens OK 1:32:26 +12:02 8:26
16 Nils Wallentin Tärk Halmstad OK 1:33:17 +12:53 8:31
17 Gustav Åhren Motala AIF OL 1:33:22 +12:58 8:31
18 Erling Sommerfeldt Turun Metsänkävijät 1:33:34 +13:10 8:32
19 Erik Memmi Halmstad OK 1:33:51 +13:27 8:34
20 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 1:34:00 +13:36 8:35
21 Marcus Eek Köping-Kolsva OK 1:34:08 +13:44 8:35
22 Erik Sandh OK Nolaskogsarna 1:34:22 +13:58 8:37
23 Anders Lindberg Motala AIF OL 1:35:10 +14:46 8:41
24 Robert Sandberg OK Roslagen 1:36:13 +15:49 8:47
25 Boris Granovskiy OK Linné 1:38:18 +17:54 8:58
26 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 1:38:25 +18:01 8:59
27 Nils Nedfors OK Linné 1:38:29 +18:05 8:59
28 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 1:38:32 +18:08 8:59
29 Erik Harlén KFUM Örebro OK 1:38:37 +18:13 9:00
30 Per Jonhed KFUM Örebro OK 1:39:14 +18:50 9:03
31 Mariusz Pabich Täby OK 1:39:16 +18:52 9:03
32 Måns Faxén Växjö OK 1:41:12 +20:48 9:14
33 Simon Andersson Forsa OK 1:43:19 +22:55 9:26
34 Andreas Liljegren Gotlands Bro OK 1:43:28 +23:04 9:26
35 Michael Hertin Västerviks OK 1:44:24 +24:00 9:32
36 Johan Celander Köping-Kolsva OK 1:55:24 +35:00 10:32
37 Aliaksandr Khodan OK Hällen 2:04:06 +43:42 11:20
38 Håkan Andersson Halmstad OK 2:05:03 +44:39 11:25
39 Per Östlund OK Roxen 2:06:15 +45:51 11:31
40 Martin Sedström KFUM Örebro OK 2:17:23 +56:59 12:32
Arvo Gelbis Turun Metsänkävijät ej godkänd
Jonas Lundgren Stora Tuna OK ej godkänd
Andreas Bjärkmar Halmstad OK ej godkänd
Albin Olausson Askersunds OK ej godkänd
Daniel Forsell OK Raseborg ej godkänd
Tomek Pabich Täby OK ej godkänd
Esa Huttunen Turun Metsänkävijät ej godkänd
Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK ej godkänd
Thomas Eek Köping-Kolsva OK ej godkänd
Johan Eriksson Linköpings OK ej godkänd
Martin Hammarlund Motala AIF OL ej godkänd
Sven Larsson Leksands OK ej start
Arvid Johnson Degerfors OK ej start
Anders Persson Växjö OK ej start
Martins Sirmais Turun Metsänkävijät ej start
Viktor Stensson Göteborg-Majorna OK ej start
Victor Bergstrand Motala AIF OL ej start
Johan Lövgren Degerfors OK ej start
Marcus Hardt KFUM Örebro OK ej start

D21 Kort

4 990 m, 16 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Amy Rankka Linköpings OK 47:11 9:27
2 Sara Helander Domnarvets GOIF 58:33 +11:22 11:44
3 Johanna Ragvald OK Linné 59:51 +12:40 11:59
4 Ida Åkesson Forsa OK 1:00:06 +12:55 12:02
5 Ida Olsson OK Orion 1:02:48 +15:37 12:35
6 Anette Önerud OK Ravinen 1:05:28 +18:17 13:07
7 Marika Lundin Tjällmo-Godegårds OK 1:07:43 +20:32 13:34
8 Beatrice Köhler Säterbygdens OK 1:13:10 +25:59 14:39
9 Isabelle Sjöberg OK Österåker 1:15:40 +28:29 15:09
10 Sofie Svensson Björkfors GOIF 1:16:09 +28:58 15:15
11 Linda Harlén KFUM Örebro OK 1:16:27 +29:16 15:19
12 Kim Geypen OK Skogshjortarna 1:16:51 +29:40 15:24
13 Filippa Arman Nyköpings OK 1:20:12 +33:01 16:04
14 Kristin Andrée Järla Orientering 1:23:26 +36:15 16:43
Frida Karlsson Linköpings OK ej godkänd
Johanna Junker Ärla IF ej godkänd
Maria Rost Linköpings OK ej start

H21 Kort

8 980 m, 35 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Florian Schneider IFK Lidingö SOK 58:57 6:33
2 Niklaus Rey Nyköpings OK 1:05:46 +6:49 7:19
3 Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 1:07:00 +8:03 7:27
4 Magnus Sager OK Orion 1:07:21 +8:24 7:30
5 Daniel Gunnarsson OK Orion 1:08:27 +9:30 7:37
6 Mika Hämälistö Turun Metsänkävijät 1:11:06 +12:09 7:55
7 David Kleman Täby OK 1:12:14 +13:17 8:02
8 Samuel Keller Nyköpings OK 1:13:58 +15:01 8:14
9 Juha Suntila Turun Metsänkävijät 1:16:41 +17:44 8:32
10 Patrik Wägeli Nyköpings OK 1:16:56 +17:59 8:34
11 Vidar Sjögren Tjällmo-Godegårds OK 1:18:20 +19:23 8:43
12 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 1:19:23 +20:26 8:50
13 Thomas Lilja OK Denseln 1:19:38 +20:41 8:52
14 Emil Berger OK Orion 1:21:29 +22:32 9:04
15 Jens Öström OK Tyr 1:23:55 +24:58 9:20
16 Oscar Arman Nyköpings OK 1:25:54 +26:57 9:33
17 Tobias Andersson OK Österåker 1:26:51 +27:54 9:40
18 Tobias Karlsson Hagaby GOIF 1:27:21 +28:24 9:43
19 Peter Markendahl Hagaby GOIF 1:30:46 +31:49 10:06
20 Emil Hammarström OK Måsen 1:31:12 +32:15 10:09
21 Joakim Olsson Väsby OK 1:33:04 +34:07 10:21
22 Martin Svärd OK Tylöskog 1:35:37 +36:40 10:38
23 Christian Hedqwist OK Tyr 1:36:32 +37:35 10:44
24 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 1:38:56 +39:59 11:01
25 Anders Bachhausen CopenhagenO 1:40:34 +41:37 11:11
26 Robin Larsson FK Göingarna 1:50:58 +52:01 12:21
27 Daniel Stunz KFUM Örebro OK 1:57:10 +58:13 13:02
28 Simon Nyberg NAIS Orienteringsklubb 2:03:48 +1:04:51 13:47
29 William Erlandsson OK Österåker 2:06:46 +1:07:49 14:06
30 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 2:24:01 +1:25:04 16:02
Kristaps J JAudzems Turun Metsänkävijät ej godkänd
Isak Bergman OK Skogsfalken ej godkänd
Desmond Franssen OK Skogshjortarna ej godkänd
Karl Dannbring Skåneslättens OL ej godkänd
Sami Hämälistö Turun Metsänkävijät ej godkänd
Calle Stenberg OK Skogshjortarna ej start
Jesper Stamp Dansk Orienteringsforbund ej start

D20

5 500 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Elin Giding Vallentuna-Össeby OL 1:04:56 11:48
2 Ebba Westerberg OK Kolmården 1:10:49 +5:53 12:52
3 Lovisa Johansson Västerviks OK 1:28:25 +23:29 16:04

H20

7 440 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Johnny Rahlén OK Ravinen 2:21:53 19:04

D18

5 010 m, 9 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Elvira Johansson OK Österåker 56:48 11:20
2 Kajsa Johansson Skattkärrs IF 58:20 +1:32 11:38
3 Isabella Agerhäll OK Tisaren 1:16:55 +20:07 15:21
4 Ebba Karlsson Visborgs OK 1:26:47 +29:59 17:19
5 Elin Johnsson Svaide Roma SOK 1:30:40 +33:52 18:05
6 Linnea Borg Linköpings OK 1:34:11 +37:23 18:47
7 Anna Björklund Bjursås OK 1:35:11 +38:23 18:59
8 Lisa Erlandsson OK Österåker 1:40:50 +44:02 20:07
Tyra Mellin Svaide Roma SOK ej godkänd
Emma Lindell Linköpings OK ej start
Johanna Hansson Boxholm-Mjölby OL ej start

H18

6 540 m, 7 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Simone Bettega OK Denseln 1:06:03 10:05
2 Oscar Perers Korsnäs IF OK 1:08:18 +2:15 10:26
3 Giacomo Pezzé OK Denseln 1:13:12 +7:09 11:11
4 Gustav Johansson Ulricehamns OK 1:14:02 +7:59 11:19
5 Hampus Ahl OK Tisaren 1:22:17 +16:14 12:34
6 Adam Thellsén OK Roxen 1:23:21 +17:18 12:44
7 Marcus Beckius OK Tyr 1:35:55 +29:52 14:39

D17-20 Kort

4 360 m, 2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Elin Johansson Skattkärrs IF 58:05 13:19
2 Lovisa Knutsson Boxholm-Mjölby OL 1:26:57 +28:52 19:56

D16

4 340 m, 50 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Jenny Wegebro Umeå OK 33:44 7:46
2 Anna Hallmén OK Tisaren 33:47 +0:03 7:47
3 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 35:12 +1:28 8:06
4 Stina Nordin Sundsvalls OK 35:22 +1:38 8:08
5 Sandra Boström OK Linné 37:03 +3:19 8:32
6 Lova Eveborn OK Roxen 37:10 +3:26 8:33 Ladda ner rutt i gpx-format
7 Moa Westblad OK Ravinen 37:28 +3:44 8:37
8 Johanna Hagström Falköpings AIK OK 38:07 +4:23 8:46
9 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 39:56 +6:12 9:12
10 ELIN RANSJÖ ZANDER OK Tyr 40:10 +6:26 9:15
11 Gabriella Bergander Eksjö SOK 40:24 +6:40 9:18
12 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 40:30 +6:46 9:19
13 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 40:32 +6:48 9:20
14 Fanny Sundblad Eksjö SOK 40:41 +6:57 9:22
15 Ebba Envall IK Hakarpspojkarna 41:57 +8:13 9:39
16 Alice Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 42:27 +8:43 9:46
17 Klara Andersson FK Göingarna 42:50 +9:06 9:52
18 Lovisa Martinsson OK Tyr 43:02 +9:18 9:54
19 Elsa Andersson Bredaryds SOK 43:09 +9:25 9:56
20 Jenny Perérs Korsnäs IF OK 43:22 +9:38 9:59
21 Lisa Berggren OK Kolmården 43:50 +10:06 10:05
22 Tora Westerberg OK Kolmården 44:06 +10:22 10:09
23 Saga Sander OK Milan 44:17 +10:33 10:12
24 Ellen Broman OK Roslagen 44:31 +10:47 10:15
25 Klara Ljunggren Linköpings OK 44:56 +11:12 10:21
26 Frida Fredriksson Korsnäs IF OK 45:22 +11:38 10:27
27 Malin Kärrström OK Roxen 45:36 +11:52 10:30
28 Clara Cox Lerums SOK 46:35 +12:51 10:44
29 Amanda Karlsson OK Ravinen 47:04 +13:20 10:50
30 Emelie Jonasson Forsa OK 47:39 +13:55 10:58
31 Wilma Gille OK Roslagen 48:36 +14:52 11:11
32 Matilda Forsberg OK Ravinen 48:42 +14:58 11:13
33 Emma Pettersson OK Roxen 49:47 +16:03 11:28
34 Lova Klasér Korsnäs IF OK 51:34 +17:50 11:52
35 Erika Duhlbo IFK Moras OK 52:11 +18:27 12:01
36 Sofia Borg Linköpings OK 52:52 +19:08 12:10
37 Elin Johansson Forsa OK 52:55 +19:11 12:11
38 Victoria Asketun OK Roxen 53:19 +19:35 12:17
39 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 53:30 +19:46 12:19
40 Ellen Frost OK Roslagen 55:26 +21:42 12:46
41 Maja Gunnarsson Lerums SOK 56:38 +22:54 13:02
42 Josefin Bovellan NAIS Orienteringsklubb 57:41 +23:57 13:17
43 Hannele Möller Linköpings OK 57:42 +23:58 13:17
44 Vilma Berger Domnarvets GOIF 1:00:50 +27:06 14:01
45 Julia Knutsson Boxholm-Mjölby OL 1:04:45 +31:01 14:55
46 Alma Andersson Domnarvets GOIF 1:05:56 +32:12 15:11
Stina Lindberg OK Djerf ej godkänd
Kerstin Wadman Göteborg-Majorna OK ej godkänd
Ida Hamner OK Ravinen ej godkänd
Sarah Magnusson Linköpings OK ej godkänd
Tilda Andersson OK Ravinen ej start
Emilia Östlund OK Kolmården ej start

H16

5 670 m, 56 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Ludvig Ek Nyköpings OK 37:45 6:39
2 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 39:29 +1:44 6:57
3 Hugo Lillieström OK Roxen 40:13 +2:28 7:05
4 Viktor Skoog Kils OK 41:25 +3:40 7:18
5 Simon Larsson OK Hällen 41:48 +4:03 7:22
6 Fritjof Axelsson FK Göingarna 43:51 +6:06 7:44
7 Olle Grywenz OK Linné 44:04 +6:19 7:46
8 Edvin Nordström Täby OK 44:16 +6:31 7:48
9 Jason Bransome Skogsluffarnas OK 44:48 +7:03 7:54
10 Andreas Jonsson OK Dacke 45:12 +7:27 7:58
11 Gustav Johnsson OK Tor 45:29 +7:44 8:01
12 Carl Carlsson Nyköpings OK 45:40 +7:55 8:03
13 Rasmus Lundberg OK Bävern 46:15 +8:30 8:09
14 Albin Andersson Tullinge SK 47:42 +9:57 8:24
15 Pontus Lindblom OK Roxen 48:33 +10:48 8:33
16 André Lindgren OK Ravinen 48:36 +10:51 8:34
17 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 48:55 +11:10 8:37
18 Olof Skoglund Kils OK 49:07 +11:22 8:39
19 Emil Pettersson OK Dacke 49:21 +11:36 8:42
20 Isak Åberg Korsnäs IF OK 49:27 +11:42 8:43
21 David Risberg Skattkärrs IF 49:35 +11:50 8:44
22 Isak Hertin Västerviks OK 50:22 +12:37 8:52
23 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 50:38 +12:53 8:55
24 Antoine Guenin OK Skogshjortarna 51:15 +13:30 9:02
25 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 51:20 +13:35 9:03
26 Felix Lindell Öhman OK Måsen 51:43 +13:58 9:07
27 Fredrik Norlin IFK Moras OK 52:14 +14:29 9:12
28 Gustav Engman OK Denseln 52:33 +14:48 9:16
29 Oscar Johansson OK Dacke 53:08 +15:23 9:22
30 Johan Persson OK Österåker 53:31 +15:46 9:26
31 Hugo Ekinge OK Motala 53:40 +15:55 9:27
32 Joel Karnehed OK Roxen 53:57 +16:12 9:30
33 Johan Lindman Finspångs SOK 54:07 +16:22 9:32
34 Rasmus Jonsson Tjällmo-Godegårds OK 57:31 +19:46 10:08
35 Tuve Möller OK Linné 58:07 +20:22 10:14
36 Jonas Norlin IFK Moras OK 59:40 +21:55 10:31
37 Fredrik Stenbeck OK Österåker 1:02:21 +24:36 10:59
38 Joel Sjödin OK Kolmården 1:04:01 +26:16 11:17
39 Benjamin Sturek SOK Viljan 1:04:09 +26:24 11:18
40 Gustaf Hedegård OK Kolmården 1:04:47 +27:02 11:25
41 Kasper Fransson OK Ravinen 1:07:06 +29:21 11:50
42 Hugo Dalhammer OK Roxen 1:07:09 +29:24 11:50
43 Elias Andersson OK Norrvirdarna 1:09:21 +31:36 12:13
44 Ludvig Waktel Svaide Roma SOK 1:27:25 +49:40 15:25
45 Gustav Hjellström Gränna-Bygdens OK 1:31:06 +53:21 16:04
46 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 1:36:27 +58:42 17:00
47 Marcus Dolk Ljusdals OK 1:38:59 +1:01:14 17:27
48 Joakim Björkegren Gotlands Bro OK 1:44:32 +1:06:47 18:26
49 Emil Alpberg Almby IK 1:58:54 +1:21:09 20:58
Jakob Vestman OK Österåker ej godkänd
Axel Granqvist OK Ravinen ej godkänd
Albin Andersson OK Ravinen ej godkänd
Simon Sandqvist OK Österåker ej godkänd
Simon Törnqvist OK Ravinen ej godkänd
Emil Arvidsson Säterbygdens OK ej godkänd
Oscar Prytz GOIF Tjalve ej godkänd
Max Klasson OK Ravinen ej start
Otto Stuhlhofer OK Landehof ej start
Lukas Hellgren OK Ravinen ej start
Viktor Barkegren Stora Tuna OK ej start
Hugo Thorell OK Ravinen ej start

D16 Kort

4 090 m, 2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Henrietta Möller Linköpings OK 51:59 12:42
Emilia Samuelsson NAIS Orienteringsklubb ej godkänd

H16 Kort

4 340 m, 2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Viktor Rönnbäck OK Eken 50:11 11:33
2 Linus Classon NAIS Orienteringsklubb 1:04:33 +14:22 14:52

D14

4 180 m, 47 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Sara Granstedth IK Hakarpspojkarna 29:36 7:04
2 Ella Palm IK Hakarpspojkarna 31:24 +1:48 7:30
3 Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 32:37 +3:01 7:48
4 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 33:13 +3:37 7:56
5 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 33:56 +4:20 8:07
6 Hilda Axelsson FK Göingarna 34:32 +4:56 8:15
7 Ebba Berglin OK Dacke 34:41 +5:05 8:17
8 Tove Pettersson OK Roxen 34:59 +5:23 8:22
9 Alicia Lundgren Växjö OK 36:19 +6:43 8:41
10 Frida Johansson OK Djerf 36:33 +6:57 8:44
11 Tove Ekström Linköpings OK 36:50 +7:14 8:48
12 Amanda Ivehammar Linköpings OK 37:06 +7:30 8:52
13 Agnes Broman OK Roslagen 38:06 +8:30 9:06
14 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 38:44 +9:08 9:15
15 Lovisa Johansson OK Dacke 39:27 +9:51 9:26
16 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 39:34 +9:58 9:27
17 Lovisa Wigertz Långhundra IF 40:05 +10:29 9:35
18 Frida Andersson Göteborg-Majorna OK 41:52 +12:16 10:00
19 Emelie Brudin IFK Moras OK 41:58 +12:22 10:02
20 Tuva Nikolausson Svaide Roma SOK 42:42 +13:06 10:12
21 Ellen Nilsson NAIS Orienteringsklubb 43:05 +13:29 10:18
22 Alva Selerud OK Kolmården 43:31 +13:55 10:24
23 Tove Pihlström OK Roxen 44:26 +14:50 10:37
24 Frida Sahlman Linköpings OK 44:30 +14:54 10:38
25 Emma Eriksson OK Kolmården 44:47 +15:11 10:42
26 Malva Eveborn OK Roxen 45:18 +15:42 10:50
27 Therese Ekman Finspångs SOK 47:45 +18:09 11:25
28 Emma Johnsson OK Tor 48:08 +18:32 11:30
29 Klara Möller OK Linné 49:55 +20:19 11:56
30 Alva Lindell IF Thor 50:38 +21:02 12:06
31 Elin Ericson Tjällmo-Godegårds OK 50:39 +21:03 12:07
32 Elin Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 51:06 +21:30 12:13
33 Lovisa Sandqvist OK Österåker 52:23 +22:47 12:31
34 Klara Wallinder Göteborg-Majorna OK 53:29 +23:53 12:47
35 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 53:59 +24:23 12:54
36 Elin Norlin IFK Moras OK 55:53 +26:17 13:22
37 Linnea Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 55:56 +26:20 13:22
38 Sofia Giding Vallentuna-Össeby OL 56:05 +26:29 13:25
39 Smilla Tengvall Boxholm-Mjölby OL 56:08 +26:32 13:25
40 Ida Johansson Boxholm-Mjölby OL 56:59 +27:23 13:37
41 Tilda Andersson Tullinge SK 59:31 +29:55 14:14
42 Moa Hjorth Domnarvets GOIF 1:02:14 +32:38 14:53
43 Linnéa Bodin Almby IK 1:05:10 +35:34 15:35
44 Johanna Wilhelmsson OK Dacke 1:05:40 +36:04 15:42
45 Elin Gustafsson OK Gynge 1:13:24 +43:48 17:33
Maja Kindlund OK Tranan ej godkänd
Lovisa Nord Sol Tranås ej godkänd
Alexandra Persson OK Österåker ej start
Else Holmgren Bergnäsets AIK ej start
Linnéa Gustafsson OK Hällen ej start
Linnea Jonsson Tjällmo-Godegårds OK ej start

H14

4 340 m, 46 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 27:50 6:24
2 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 30:08 +2:18 6:56
3 Arvid Westerberg OK Kolmården 30:28 +2:38 7:01
4 Victor Hansson Jönköpings OK 31:06 +3:16 7:09
5 Joar Hertin Västerviks OK 31:47 +3:57 7:19
6 Olof Ljunggren Linköpings OK 31:58 +4:08 7:21
7 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 32:29 +4:39 7:29
8 Trevor Bransome Skogsluffarnas OK 32:57 +5:07 7:35
9 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 33:18 +5:28 7:40
9 Philip Carlsson Nyköpings OK 33:18 +5:28 7:40
11 Emanuel Herberthson Linköpings OK 33:42 +5:52 7:45
12 Elias Röstin Söders-Tyresö 33:44 +5:54 7:46
13 Leo Johansson OK Kolmården 34:22 +6:32 7:55
14 Elias Axelsson Finspångs SOK 34:28 +6:38 7:56
15 Filip Rosjö Jönköpings OK 35:20 +7:30 8:08
16 Jakob Thellsén OK Roxen 36:04 +8:14 8:18
17 Josef Wennblom Hagaby GOIF 36:19 +8:29 8:22
18 Joel Wahlqvist OK Roslagen 36:56 +9:06 8:30
19 Viggo Klasson OK Ravinen 37:35 +9:45 8:39
20 Simon Frisk Gustavsbergs OK 38:24 +10:34 8:50
21 Thorsten Svensson Finspångs SOK 39:07 +11:17 9:00
22 Oscar Modig FK Göingarna 39:14 +11:24 9:02
23 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 40:21 +12:31 9:17
24 Joel Ernstsson Finspångs SOK 40:22 +12:32 9:18
25 Gunnar Engström Linköpings OK 41:55 +14:05 9:39
26 Adam Hane Insjöns IF OK 42:26 +14:36 9:46
27 Johan Alpberg Almby IK 43:29 +15:39 10:01
28 Andreas Näslund Västerås SOK 43:48 +15:58 10:05
29 Linus Lundberg OK Bävern 44:01 +16:11 10:08
30 Arvid Önsten IK Vista 44:17 +16:27 10:12
31 Duncan Robertson Svaide Roma SOK 44:38 +16:48 10:17
32 Algot Najvik FK Göingarna 45:15 +17:25 10:25
33 Martin Hillbom Finspångs SOK 45:44 +17:54 10:32
34 Edvin Johnsson Svaide Roma SOK 48:02 +20:12 11:04
35 Olle Svangren Gotlands Bro OK 48:37 +20:47 11:12
36 Josef Helander OK Roxen 49:30 +21:40 11:24
37 Jimmy Johansson Forsa OK 50:06 +22:16 11:32
38 Axel Johansson Finspångs SOK 50:16 +22:26 11:34
39 Oskar Pettersson Boxholm-Mjölby OL 51:31 +23:41 11:52
39 Simon Vind Finspångs SOK 51:31 +23:41 11:52
41 Karl Hjellström Gränna-Bygdens OK 52:52 +25:02 12:10
42 Jonatan Graversen IFK Lidingö SOK 53:22 +25:32 12:17
43 John Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 54:13 +26:23 12:29
44 Rasmus Virgin Gotlands Bro OK 54:40 +26:50 12:35
45 Marcus Kohtamäki Finspångs SOK 55:11 +27:21 12:42
46 Daniel Kjellman OK Ravinen 1:09:26 +41:36 15:59
Rasmus Wallström Nyköpings OK ej start
William Scherlin OK Ravinen ej start

D14 Kort

3 010 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Lisa Hallmén OK Tisaren 28:46 9:33
2 Maja Johansson Skattkärrs IF 28:57 +0:11 9:37
Ellen Ekström OK Ravinen ej godkänd

H14 Kort

2 990 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Viktor Granström Vingåkers OK 42:58 14:22

D12

3 010 m, 51 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 18:13 6:03
2 Evelina Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 18:48 +0:35 6:14
3 Kerstin Ljungemyr OK Kolmården 19:47 +1:34 6:34
4 Linn Karlsson OK Vilse 87 21:22 +3:09 7:05
5 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 21:54 +3:41 7:16
6 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 22:20 +4:07 7:25
7 Amanda Granqvist OK Ravinen 22:22 +4:09 7:25
8 Elvira Karnehed OK Roxen 22:46 +4:33 7:33
9 Emma Ericson Tjällmo-Godegårds OK 23:06 +4:53 7:40
9 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 23:06 +4:53 7:40
11 Elsa Albinsson OK Tyr 23:26 +5:13 7:47
12 Olivia Asketun OK Roxen 24:04 +5:51 7:59
13 Smilla Mogensen OK Ravinen 24:07 +5:54 8:00
14 Alva Svensk Tjällmo-Godegårds OK 24:09 +5:56 8:01
15 Therese Nilsson OK Österåker 24:14 +6:01 8:03
16 Jensine Svensson Finspångs SOK 24:15 +6:02 8:03
17 Linnea Lundh OK Kolmården 25:28 +7:15 8:27
18 Olivia Grönqvist Jönköpings OK 25:44 +7:31 8:32
19 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 25:45 +7:32 8:33
20 Erica Molin Boxholm-Mjölby OL 25:46 +7:33 8:33
21 Lovisa Nilsson Attunda OK 25:55 +7:42 8:36
22 Alma Hellström Attunda OK 26:21 +8:08 8:45
23 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 27:24 +9:11 9:06
23 Hanna Roth Linköpings OK 27:24 +9:11 9:06
25 Caroline Guttke Nyköpings OK 27:35 +9:22 9:09
26 Tilda Mårtensson OK Ravinen 27:56 +9:43 9:16
27 Ylva Johansson OK Djerf 28:48 +10:35 9:34
28 Elin Lindberg Vandrarringen 29:00 +10:47 9:38
29 Eira Hertin Västerviks OK 29:01 +10:48 9:38
30 Sara Wänström Finspångs SOK 29:07 +10:54 9:40
31 Julia Berg KFUM Örebro OK 29:44 +11:31 9:52
32 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 30:18 +12:05 10:03
33 Sofie Bodin Almby IK 30:34 +12:21 10:09
34 Ellen Ekinge OK Motala 31:33 +13:20 10:28
35 Alice Helmersson Vandrarringen 31:37 +13:24 10:30
36 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 32:01 +13:48 10:38
37 Sanna Sander OK Milan 32:22 +14:09 10:45
38 Karolina Rönnbäck OK Eken 32:33 +14:20 10:48
39 Fanny Östlund OK Kolmården 32:38 +14:25 10:50
40 Hanna Lundgren Linköpings OK 33:08 +14:55 11:00
41 Klara Johansson Västvärmlands OK 33:56 +15:43 11:16
42 Agnes Liwell Södertälje-Nykvarn OF 34:01 +15:48 11:18
43 Sofie Vind Finspångs SOK 34:36 +16:23 11:29
44 Ebba Lindell IF Thor 35:02 +16:49 11:38
45 Stina Lind SOK Viljan 35:10 +16:57 11:40
46 Matilda Kohtamäki Finspångs SOK 35:36 +17:23 11:49
47 Alice Ek Nyköpings OK 39:19 +21:06 13:03
48 Tilde Jonsson OK Österåker 44:03 +25:50 14:38
49 Tilde Carlinger Skogsluffarnas OK 56:26 +38:13 18:44
Mikaela Johansson Västerviks OK ej godkänd
Tilda Palm IK Hakarpspojkarna ej godkänd

H12

2 990 m, 32 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Valter Pettersson OK Tisaren 17:36 5:53
2 Karl Grywenz OK Linné 17:45 +0:09 5:56
3 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 18:00 +0:24 6:01
4 Melker Andersson FK Göingarna 18:03 +0:27 6:02
5 Emil Boström OK Linné 18:59 +1:23 6:20
6 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 19:17 +1:41 6:26
7 Karl Lundin Katrineholms OK 19:47 +2:11 6:36
8 Tobias Sjöstedt OK Måsen 20:45 +3:09 6:56
9 Sverre Röjgård OK Kolmården 20:50 +3:14 6:58
10 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 21:10 +3:34 7:04
11 Elliot Erlandsson OK Österåker 21:16 +3:40 7:06
12 Oskar Karlsson Målilla OK 21:37 +4:01 7:13
13 Melker Lundin Katrineholms OK 21:43 +4:07 7:15
14 Linus Malm KFUM Örebro OK 22:02 +4:26 7:22
15 Olle Kallur OK Ravinen 22:18 +4:42 7:27
16 Ludvig Classon NAIS Orienteringsklubb 22:39 +5:03 7:34
17 Isak Gelius Snättringe SK 23:41 +6:05 7:55
18 Victor Modig FK Göingarna 23:55 +6:19 7:59
19 Albin Eronn Linköpings OK 24:06 +6:30 8:03
20 Martin Rinnbäck OK Ravinen 24:55 +7:19 8:20
21 Malte Eveborn OK Roxen 25:24 +7:48 8:29
22 Emil Wallström Nyköpings OK 25:31 +7:55 8:32
23 Albin Hjellström Gränna-Bygdens OK 25:53 +8:17 8:39
24 Olof Ekman Finspångs SOK 26:59 +9:23 9:01
25 Samuel Camarda Tjällmo-Godegårds OK 27:56 +10:20 9:20
26 Hugo Larsson OK Dacke 28:26 +10:50 9:30
27 David Strömbäck OK Denseln 28:39 +11:03 9:34
28 Anders Widlund IFK Lidingö SOK 31:31 +13:55 10:32
29 Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK 31:34 +13:58 10:33
30 Arvid Pettersson Boxholm-Mjölby OL 31:57 +14:21 10:41
31 Gustaf Kullberg Björkfors GOIF 34:15 +16:39 11:27
Vilgot Wennblom Hagaby GOIF ej godkänd
Folke Svangren Gotlands Bro OK ej start
Karl Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb ej start

D12 Kort

2 310 m, 6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Emma Almgren OK Ravinen 18:16 7:54
2 Malva Möller OK Linné 23:30 +5:14 10:10
3 Johanna Almgren OK Ravinen 23:57 +5:41 10:22
4 Alina Johnsson Lerums SOK 30:11 +11:55 13:03
5 Minoo Karlsson OK Ravinen 34:15 +15:59 14:49
6 Nora Andersson OK Norrvirdarna 52:10 +33:54 22:34

H12 Kort

2 380 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Martin Kvilleng Finspångs SOK 18:41 7:51
2 Hampus Wikner OK Österåker 23:13 +4:32 9:45
3 Fabian Mellberg Svaide Roma SOK 31:52 +13:11 13:23

D10

2 310 m, 19 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Alice Johansson Finspångs SOK 18:15 7:54
2 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 18:24 +0:09 7:57
3 Annie Lundh OK Kolmården 19:46 +1:31 8:33
4 Alice Ericson Tjällmo-Godegårds OK 19:52 +1:37 8:36
5 Miranda Fredriksson Nyköpings OK 20:51 +2:36 9:01
6 Yrsa Röjgård OK Kolmården 22:37 +4:22 9:47
7 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 24:11 +5:56 10:28
8 Ella Liwell Södertälje-Nykvarn OF 24:30 +6:15 10:36
9 Vendela Sturek SOK Viljan 24:41 +6:26 10:41
10 Elin Jonhed KFUM Örebro OK 24:42 +6:27 10:41
11 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 27:34 +9:19 11:56
12 Ida Rosjö Jönköpings OK 27:53 +9:38 12:04
13 Sofie Ettling Skogspojkarnas OK 31:04 +12:49 13:26
14 Ellen Andersson FK Göingarna 31:27 +13:12 13:36
15 Moa Algers-Omholt Skogspojkarnas OK 32:18 +14:03 13:58
16 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 32:57 +14:42 14:15
17 Maja Harrysson Finspångs SOK 35:25 +17:10 15:19
18 Kajsa Träff NAIS Orienteringsklubb 36:11 +17:56 15:39
19 Alva Grönqvist Jönköpings OK 36:52 +18:37 15:57

H10

2 380 m, 18 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Linus Nilsson OK Österåker 16:42 7:01
2 Odin Ek Nyköpings OK 16:46 +0:04 7:02
3 Gustav Andersson FK Göingarna 16:53 +0:11 7:05
4 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 17:13 +0:31 7:14
5 Viktor Boström OK Linné 17:47 +1:05 7:28
6 Daniel Jonsson Tjällmo-Godegårds OK 18:17 +1:35 7:40
7 Melker Carlinger Skogsluffarnas OK 18:53 +2:11 7:56
8 August Ekinge OK Motala 23:08 +6:26 9:43
9 Pepijn Pieterse Finspångs SOK 24:24 +7:42 10:15
10 Elmer Waldfelt Finspångs SOK 25:56 +9:14 10:53
11 Arvid Johansson OK Djerf 26:29 +9:47 11:07
12 Simon Albinsson OK Tyr 27:46 +11:04 11:40
13 Karl Pettersson Boxholm-Mjölby OL 31:06 +14:24 13:04
14 Olle Malm KFUM Örebro OK 34:00 +17:18 14:17
15 Viktor Lundqvist Nybro OK 34:23 +17:41 14:26
16 Axel Wikner OK Österåker 46:17 +29:35 19:26
17 Noel Helmersson OK Tisaren 1:13:31 +56:49 30:53
Hjalmar Axelsson FK Göingarna ej godkänd
Emil Larsson OK Tisaren ej start

D35

5 910 m, 9 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Emma Claesson Stora Tuna OK 49:54 8:26
2 Veronica Lundh OK Kolmården 54:22 +4:28 9:11
3 Kajsa Karlsson Nyköpings OK 1:05:06 +15:12 11:00
4 Elin Tudén IK Hakarpspojkarna 1:09:31 +19:37 11:45
5 Charlotte Wahlström Almby IK 1:10:40 +20:46 11:57
6 Liselott Ericson Linköpings OK 1:13:50 +23:56 12:29
7 Elin Sundkvist Berg KFUM Örebro OK 1:24:34 +34:40 14:18
8 Lina Jonhed KFUM Örebro OK 1:31:08 +41:14 15:25
Linda Larsson OK Dacke ej godkänd
Therese Bergqvist Korsnäs IF OK ej start
Malin Wiklund Almby IK ej start

H35

9 090 m, 13 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Björn Wrahme IFK Moras OK 1:06:57 7:21
2 Tommy Lindberg OK Roslagen 1:08:31 +1:34 7:32
3 Hans Olof Amblie IFK Lidingö SOK 1:08:54 +1:57 7:34
4 Bertil Eronn Linköpings OK 1:09:31 +2:34 7:38
5 Lars Jonhed KFUM Örebro OK 1:13:25 +6:28 8:04
6 Marcus Andersson Matteus SI 1:20:20 +13:23 8:50
7 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 1:27:35 +20:38 9:38
8 Magnus Fransson SOK Aneby 1:35:57 +29:00 10:33
9 Lars Danielson Matteus SI 1:36:37 +29:40 10:37
10 Markus Henriksson Linköpings OK 1:38:38 +31:41 10:51
11 Hans Egefalk Hagaby GOIF 1:38:56 +31:59 10:53
12 James Melander Tjällmo-Godegårds OK 1:41:30 +34:33 11:09
13 Jörgen Nilsson Kalmar OK 1:53:47 +46:50 12:31
Ulf Bergqvist Gävle OK ej start
Andreas Persson Göteborg-Majorna OK ej start

D40

5 250 m, 36 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Hanna Palm IK Hakarpspojkarna 42:35 8:06
2 Annica Crispin OK Denseln 45:24 +2:49 8:38
3 Lena Ström Tjällmo-Godegårds OK 46:16 +3:41 8:48
4 Tina Junegard Tullinge SK 47:18 +4:43 9:00
5 Susanne Andersson FK Göingarna 47:33 +4:58 9:03
6 Annika Ivarsson Linköpings OK 48:49 +6:14 9:17
7 Eva Albinsson OK Tyr 49:16 +6:41 9:23
8 Annika Asketun OK Roxen 49:47 +7:12 9:28
9 Maria Pettersson Boxholm-Mjölby OL 50:47 +8:12 9:40
10 Anna Envall IK Hakarpspojkarna 50:53 +8:18 9:41
11 Åsa Eskilsson IK Hakarpspojkarna 50:59 +8:24 9:42
12 Maria Ossiansson IK Hakarpspojkarna 51:01 +8:26 9:43
13 Marika Nylund Ek Nyköpings OK 53:54 +11:19 10:16
14 Ulrika Kindlund OK Tranan 54:40 +12:05 10:24
15 Marie Nord Sol Tranås 56:53 +14:18 10:50
16 Karin Lindell IF Thor 57:21 +14:46 10:55
17 Malin Holmqvist IK Hakarpspojkarna 58:11 +15:36 11:04
18 Louise Axelsson FK Göingarna 1:00:13 +17:38 11:28
19 Anna Berggren Gävle OK 1:01:55 +19:20 11:47
20 Jenny Östlund OK Kolmården 1:02:07 +19:32 11:49
21 Cecilia Johnsson OK Tor 1:02:17 +19:42 11:51
22 Anna Kullberg Björkfors GOIF 1:02:58 +20:23 11:59
23 Gith Thellsén OK Roxen 1:05:36 +23:01 12:29
24 Anna Mattsson OK Norrvirdarna 1:09:21 +26:46 13:12
25 Susanne Cox Lerums SOK 1:09:33 +26:58 13:14
26 Linda Gunnarsson Lerums SOK 1:12:03 +29:28 13:43
27 Maria Broström OK Denseln 1:17:16 +34:41 14:43
28 Maria Modig FK Göingarna 1:17:22 +34:47 14:44
29 Carin Rosjö Jönköpings OK 1:17:41 +35:06 14:47
30 Mary Healy GEN 1:28:58 +46:23 16:56
31 Viktoria Lindberg OK Djerf 1:32:19 +49:44 17:35
32 Liselott Roth Linköpings OK 1:41:52 +59:17 19:24
Ulrika Sander OK Milan ej godkänd
Anna-Karin Jonsson OK Orion ej godkänd
Ulrika Nikolausson Svaide Roma SOK ej godkänd
Kristina Ljunggren Linköpings OK ej godkänd
Ylva Svangren Gotlands Bro OK ej start

H40

7 410 m, 39 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Staffan Eriksson Stora Tuna OK 48:21 6:31
2 Anders Boström OK Linné 49:27 +1:06 6:40
3 Magnus Persson OK Tisaren 50:47 +2:26 6:51
4 Mattias Westfält Gotlands Bro OK 53:30 +5:09 7:13
5 Henrik Modig FK Göingarna 53:36 +5:15 7:14
6 Andreas Nikolausson Visborgs OK 54:39 +6:18 7:22
7 Dan Larsson OK Tisaren 55:00 +6:39 7:25
8 Mats Kindlund OK Tranan 56:15 +7:54 7:35
9 Sören Nilsson Påledal OK Roxen 56:50 +8:29 7:40
10 Stefan Nyström OK Roxen 56:51 +8:30 7:40
11 Christian Enberg Linköpings OK 59:15 +10:54 7:59
12 Per Magnusson Linköpings OK 59:26 +11:05 8:01
13 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 1:00:02 +11:41 8:06
14 Christian Eriksson Linköpings OK 1:01:53 +13:32 8:21
15 Tomas Johansson OK Motala 1:03:05 +14:44 8:30
16 Tommy Johansson Västvärmlands OK 1:03:08 +14:47 8:31
17 Klas Grönqvist Jönköpings OK 1:04:17 +15:56 8:40
18 Mats Liwell Södertälje-Nykvarn OF 1:05:31 +17:10 8:50
19 Anders Doverfors Tjällmo-Godegårds OK 1:05:46 +17:25 8:52 Ladda ner rutt i gpx-format
20 Patrik Blidefalk OK Södertörn 1:07:13 +18:52 9:04 Ladda ner rutt i gpx-format
21 Jonas Uller Kils OK 1:08:40 +20:19 9:16
22 Peter Tudén IK Hakarpspojkarna 1:08:59 +20:38 9:18
23 Åke Ljunggren Linköpings OK 1:09:24 +21:03 9:21
24 Henrik Persson Sundbybergs IK 1:11:07 +22:46 9:35
25 Tobias Borger Kalmar OK 1:11:18 +22:57 9:37
26 Magnus Forsberg OK Motala 1:11:56 +23:35 9:42
27 Sven-Johan Prytz GOIF Tjalve 1:15:23 +27:02 10:10
28 Peter Ettling Skogspojkarnas OK 1:19:15 +30:54 10:41
29 Thorbjörn Gustafsson Tjällmo-Godegårds OK 1:21:05 +32:44 10:56
30 Jakob Berg KFUM Örebro OK 1:22:08 +33:47 11:05
31 Patrik Frisk Gustavsbergs OK 1:22:48 +34:27 11:10
32 Niklas Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 1:23:31 +35:10 11:16
33 Patrik Lundqvist Nybro OK 1:23:55 +35:34 11:19
34 Patric Malmström GOIF Tjalve 1:27:41 +39:20 11:49
35 Jonathan Nealis Länna IF 1:49:02 +1:00:41 14:42
Stefan Svensson Gelius Snättringe SK ej godkänd
Magnus Larsson OK Dacke ej godkänd
Fredrik Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb ej godkänd
Mats Gustafsson KFUM Örebro OK ej godkänd
Örjan Sandell OK Roxen ej start

D45

4 480 m, 64 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Carina Svensson Bredaryds SOK 34:55 7:47
2 Anette Granstedt IK Hakarpspojkarna 35:42 +0:47 7:58
3 Yvonne Andersson Tullinge SK 38:02 +3:07 8:29
4 Lena Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 40:27 +5:32 9:01
5 Anna Sofie Bark Linköpings OK 41:26 +6:31 9:14
6 Susanne Pettersson OK Roxen 42:15 +7:20 9:25
7 Anna Von Krusenstierna OK Kåre 42:29 +7:34 9:28
8 Agneta Eriksson OK Kolmården 42:33 +7:38 9:29
9 Anna Johansson Jönköpings OK 42:51 +7:56 9:33
10 Annica Berggren OK Kolmården 43:13 +8:18 9:38
11 Lotta J-Sundblad Eksjö SOK 43:39 +8:44 9:44
12 Anna Samelius Visborgs OK 43:44 +8:49 9:45
13 Anna Nordin Sundsvalls OK 43:47 +8:52 9:46
14 Ina Skalberg Bredaryds SOK 44:27 +9:32 9:55
15 Lena Malmström GOIF Tjalve 45:28 +10:33 10:08
16 Karin Svensk Stora Tuna OK 46:03 +11:08 10:16
17 Anna Åhrén Motala AIF OL 46:34 +11:39 10:23
18 Ingela Eriksson Gävle OK 46:36 +11:41 10:24
19 Gitte Engström Linköpings OK 46:39 +11:44 10:24
20 Eva Kindlundh Trosabygdens OK 47:05 +12:10 10:30
21 Kristina Nilsson OK Tranan 47:18 +12:23 10:33
22 Monica Boman Gävle OK 47:19 +12:24 10:33
23 Anne Johansson OK Dacke 47:27 +12:32 10:35
24 Mia Lindberg Boxholm-Mjölby OL 47:39 +12:44 10:38
25 Nina Gumaelius Tibro OK 48:09 +13:14 10:44
26 Eva Pettersson OK Dacke 48:26 +13:31 10:48
27 Kerstin Imark Tullinge SK 48:42 +13:47 10:52
28 Helen Skoog Kils OK 49:10 +14:15 10:58
29 Anna Öhrwall Rönnbäck OK Eken 49:23 +14:28 11:01
30 Anna-Lena Lindström Sundsvalls OK 49:29 +14:34 11:02
31 Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 49:53 +14:58 11:08
32 Carina Bergander Eksjö SOK 50:37 +15:42 11:17
33 Annelie Alenius Boxholm-Mjölby OL 50:42 +15:47 11:19
34 Annika Josefsson OK Dacke 50:56 +16:01 11:22
35 Laila Hallmén OK Tisaren 50:58 +16:03 11:22
35 Maria Hart OK Linné 50:58 +16:03 11:22
37 Eeva Päiväniemi Laxå OK 50:59 +16:04 11:22
38 Ann Granqvist OK Ravinen 52:49 +17:54 11:47
39 Karin Swärd Lindberg Vandrarringen 53:00 +18:05 11:49
40 Anna Norrbom Sala OK 54:08 +19:13 12:04
41 Maria Lillieström OK Roxen 56:21 +21:26 12:34
42 Carina Kalered OK Denseln 56:23 +21:28 12:35
43 Maria Kvarnlöf OK Roslagen 57:02 +22:07 12:43
44 Karin Skullman Linköpings OK 57:03 +22:08 12:44
45 Bodil Molin Boxholm-Mjölby OL 57:50 +22:55 12:54
46 Carina Gustafsson OK Gynge 59:21 +24:26 13:14
47 Annika Selerud OK Kolmården 59:44 +24:49 13:19
48 Helena Holm OK Roxen 59:58 +25:03 13:23
49 Charlotte Johansson Skattkärrs IF 1:00:20 +25:25 13:28
50 Anna Ek Södertälje-Nykvarn OF 1:00:28 +25:33 13:29
51 Åsa Wadensjö Leo Bredaryds SOK 1:00:34 +25:39 13:31
52 Johanna Wallinder Göteborg-Majorna OK 1:01:47 +26:52 13:47
53 Ann-Sofie Larsson Laxå OK 1:03:10 +28:15 14:05
54 Åsa Detterfelt Linköpings OK 1:03:16 +28:21 14:07
55 Eva Martinsson OK Tyr 1:03:32 +28:37 14:10
56 Karin Olofsson Linköpings OK 1:04:32 +29:37 14:24
57 Erika Carlinger Skogsluffarnas OK 1:05:05 +30:10 14:31
58 Eva Engman OK Denseln 1:05:20 +30:25 14:35
59 Agneta Hallberg-Hansson Jönköpings OK 1:05:52 +30:57 14:42
60 Ebba Hedegård OK Kolmården 1:13:16 +38:21 16:21
61 Lena Strömbäck Linköpings OK 1:22:24 +47:29 18:23
62 Anna Hertin Västerviks OK 1:27:45 +52:50 19:35
Maria Wallström Nyköpings OK ej godkänd
Karin Tidevall Skogsluffarnas OK ej godkänd
Lotta Borg Linköpings OK ej start
Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK ej start
Anna-Lena Jacobsson Degerfors OK ej start

H45

6 540 m, 81 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Mats Röjgård OK Kolmården 40:48 6:14
2 Anders Svensk Tjällmo-Godegårds OK 42:12 +1:24 6:27
3 Conny Forsberg Långhundra IF 42:19 +1:31 6:28
4 Per Ek Nyköpings OK 42:25 +1:37 6:29
5 Per Mårtensson OK Ravinen 45:09 +4:21 6:54
6 Magnus Albinsson OK Tyr 45:21 +4:33 6:56
7 Johan Pettersson OK Motala 45:29 +4:41 6:57
8 Peter Lundh OK Kolmården 46:26 +5:38 7:05
9 Anders Gustafsson Uddevalla OK 47:18 +6:30 7:13
10 Per Johansson Motala AIF OL 47:52 +7:04 7:19
11 Lars Karlsson Valbo AIF 48:06 +7:18 7:21
12 Anders Lillieström OK Roxen 48:14 +7:26 7:22
13 Håkan Mattsson Gotlands Bro OK 48:30 +7:42 7:24
14 Niklas Rönnbäck OK Eken 48:39 +7:51 7:26
15 Mikael Westerberg OK Kolmården 48:49 +8:01 7:27
16 Pontus Gille OK Roslagen 49:35 +8:47 7:34
17 Stefan Berglin OK Dacke 49:43 +8:55 7:36
18 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 50:22 +9:34 7:42
19 Anders Wadsten OK Landehof 50:42 +9:54 7:45
20 Rune Lindström Sundsvalls OK 50:56 +10:08 7:47
21 Fredrik Jönsson Motala AIF OL 51:08 +10:20 7:49
22 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 51:28 +10:40 7:52
23 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 51:47 +10:59 7:55
24 Kjell Almgren OK Ravinen 52:20 +11:32 8:00
25 Gunnar Melin OK Kolmården 52:42 +11:54 8:03
26 Per Sigvardson Bredaryds SOK 52:47 +11:59 8:04
27 Peter Thelin Bredaryds SOK 52:50 +12:02 8:04
28 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 53:09 +12:21 8:07
29 Johan Enges Leksands OK 53:35 +12:47 8:11
30 Mats Granstedt IK Hakarpspojkarna 53:43 +12:55 8:12
31 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 53:46 +12:58 8:13
32 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 54:32 +13:44 8:20
33 Håkan Axelsson FK Göingarna 54:49 +14:01 8:22
34 Erik Berggren Tullinge SK 54:56 +14:08 8:23
35 Henrik Pettersson OK Roxen 55:58 +15:10 8:33
36 Magnus Hjorth Domnarvets GOIF 56:05 +15:17 8:34
37 Patrik Rönnbäck Visborgs OK 56:11 +15:23 8:35
38 Peter Agerhäll OK Tisaren 57:51 +17:03 8:50
39 Christer Alm Hagaby GOIF 58:26 +17:38 8:56
40 Anders Pettersson OK Dacke 58:33 +17:45 8:57
41 Per Thellsén OK Roxen 58:43 +17:55 8:58
42 Johan Möller OK Linné 58:57 +18:09 9:00
43 Anders Johansson NAIS Orienteringsklubb 59:15 +18:27 9:03
43 Henrik Ljungemyr OK Kolmården 59:15 +18:27 9:03
45 Krister Rosjö Jönköpings OK 1:00:45 +19:57 9:17
46 Björn Axelsson Tullinge SK 1:01:13 +20:25 9:21
47 Jonas Andersson OK Norrvirdarna 1:01:29 +20:41 9:24
48 Peter Lind SOK Viljan 1:01:45 +20:57 9:26
49 Jonas Pettersson OK Tisaren 1:01:55 +21:07 9:28
50 Thomas Najvik FK Göingarna 1:02:05 +21:17 9:29
51 Jonas Hagström Falköpings AIK OK 1:02:27 +21:39 9:32
52 Jonas Roth Linköpings OK 1:02:30 +21:42 9:33
53 Rob Hart OK Linné 1:03:15 +22:27 9:40
54 Stefan Karlsson OK Ravinen 1:03:35 +22:47 9:43
55 Sven Lundgren Växjö OK 1:04:15 +23:27 9:49
56 Claus Johansson Jönköpings OK 1:04:38 +23:50 9:52
57 Bo Söderquist IK Hakarpspojkarna 1:04:46 +23:58 9:54
58 Anders Ekinge OK Motala 1:04:51 +24:03 9:54
59 Staffan Broman OK Roslagen 1:05:08 +24:20 9:57
60 Björn Svensson OK Djerf 1:05:19 +24:31 9:59
61 Fredrik Engman OK Denseln 1:05:38 +24:50 10:02
62 Lars Jacobsson Degerfors OK 1:06:05 +25:17 10:06
63 Lars Klasson OK Ravinen 1:06:20 +25:32 10:08
64 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 1:07:50 +27:02 10:22
65 Christer Eriksson OK Kolmården 1:09:05 +28:17 10:33
66 Erik Åberg Korsnäs IF OK 1:09:19 +28:31 10:35
67 Niklas Sander OK Milan 1:09:43 +28:55 10:39
68 Mikael Gustafsson OK Gynge 1:11:45 +30:57 10:58
69 Erik Forsberg OK Ravinen 1:12:33 +31:45 11:05
70 Arne Jansson OK Klemmingen 1:12:39 +31:51 11:06
71 Per Johnsson Lerums SOK 1:14:50 +34:02 11:26
72 Niclas Nilsson OK Österåker 1:18:19 +37:31 11:58
73 Christer Broström OK Denseln 1:20:18 +39:30 12:16
74 Staffan Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 1:23:28 +42:40 12:45
75 Håkan Andersson OK Dacke 1:25:26 +44:38 13:03
76 Johan Åberg OK Landehof 1:33:19 +52:31 14:16
77 Anders Enström OK Eken 1:50:02 +1:09:14 16:49
78 Peter Vestman OK Österåker 1:59:41 +1:18:53 18:18
79 Fredrik Malm KFUM Örebro OK 2:15:41 +1:34:53 20:44
Henrik Johnsson OK Tor ej godkänd
Kristian Palm IK Hakarpspojkarna ej godkänd
Per-Ola Thuresson OK Tylöskog ej start
Christer Lindell Linköpings OK ej start
Erik Helander OK Roxen ej start
Ola Hultin OK Roslagen ej start
Magnus Sahlman Linköpings OK ej start
Staffan Kjellman OK Ravinen ej start
Lars Nordgren Eksjö SOK ej start
Torbjörn Nilsson Stora Tuna OK ej start

D50

4 170 m, 31 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Helena Sellgren Göteborg-Majorna OK 40:35 9:43
2 Lotta Ransjö OK Tyr 41:16 +0:41 9:53
3 Elisabet Enmark Gävle OK 42:16 +1:41 10:08
4 Monica Kollberg Eksjö SOK 42:27 +1:52 10:10
5 Carina Sandberg Säterbygdens OK 43:43 +3:08 10:29
6 Gunilla Boman Västerås SOK 44:19 +3:44 10:37
7 Birgit Åkerblom Stora Tuna OK 44:26 +3:51 10:39
8 Anna-Lena Tynong Gävle OK 45:41 +5:06 10:57
9 Åsa Nyberg Göteborg-Majorna OK 46:57 +6:22 11:15
10 Anne Bodin Almby IK 48:02 +7:27 11:31
11 Kerstin Tjernlund OK Vilse 87 49:25 +8:50 11:51
12 Anna Weckner Westlund OK Tyr 50:12 +9:37 12:02
13 Ing-Marie Lindahl OK Milan 50:45 +10:10 12:10
14 Anna-Karin Adolfsson OK Kåre 51:14 +10:39 12:17
15 Marie Högstrand Markbygdens OK 53:33 +12:58 12:50
16 Mia Gustafsson OK Kåre 55:51 +15:16 13:23
17 Christina Perneby IFK Lidingö SOK 56:10 +15:35 13:28
18 Kristina Spångberg Lunds OK 56:44 +16:09 13:36
19 Karin Lundström Stjärnorps SK 57:35 +17:00 13:48
20 Eva Eklund Växjö OK 58:06 +17:31 13:55
21 Anna Lindskoog-Pettersson Attunda OK 58:52 +18:17 14:07
22 Ann-Louise Hjorth Arboga OK 1:00:50 +20:15 14:35
23 Monika Algotson OK Tylöskog 1:12:10 +31:35 17:18
24 Susanne Dahlberg GOIF Tjalve 1:12:18 +31:43 17:20
25 Åsa Persson Laxå OK 1:16:05 +35:30 18:14
26 Astrid Lundmark Linköpings OK 1:18:19 +37:44 18:46
27 Elke Myrhede Motala AIF OL 1:22:23 +41:48 19:45
28 Christel Nilsson Haninge SOK 1:25:22 +44:47 20:28
29 Susanne Magnusson NAIS Orienteringsklubb 1:28:05 +47:30 21:07
30 Ann-Katrin Johansson Västerviks OK 1:33:54 +53:19 22:31
Gunilla Gedin Göteborg-Majorna OK ej godkänd
Tone Hollowell OK Tyr ej start
Marianne Nyman Tjällmo-Godegårds OK ej start
Christina Sterner OK Njudung ej start

H50

6 270 m, 63 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Joakim Ingelsson OK Hammaren 45:46 7:17
2 Michael Wehlin Södertälje-Nykvarn OF 46:37 +0:51 7:26
3 Hans Melin Göteborg-Majorna OK 46:39 +0:53 7:26
4 Peter Nordström Täby OK 48:45 +2:59 7:46
5 Pär Westblad OK Ravinen 48:52 +3:06 7:47
6 Hans Sundqvist Tullinge SK 48:54 +3:08 7:47
7 Lasse Jansson Gävle OK 49:21 +3:35 7:52
8 Lars Palmqvist Järfälla OK 49:42 +3:56 7:55
9 Sven Wigertz Långhundra IF 51:38 +5:52 8:14
10 Mats Jönsson Korsnäs IF OK 52:08 +6:22 8:18
11 Johan Palmgren Täby OK 52:35 +6:49 8:23
12 Anders Dalhammer OK Roxen 52:41 +6:55 8:24
13 Johan Hallgren Bjursås OK 53:00 +7:14 8:27
14 Lars Mattsson OK Kåre 53:27 +7:41 8:31
15 Stefan Thellsén OK Roxen 53:47 +8:01 8:34
16 Harry Hietanen Gävle OK 54:00 +8:14 8:36
17 Roger Hugosson Sundsvalls OK 54:02 +8:16 8:37
18 Kalle Persson OK Österåker 54:18 +8:32 8:39
19 Magnus Herberthson Linköpings OK 54:34 +8:48 8:42
20 Peo Svensk Stora Tuna OK 54:38 +8:52 8:42
21 Anders Molin Boxholm-Mjölby OL 55:12 +9:26 8:48
22 Gunnar Karlsson Målilla OK 56:47 +11:01 9:03
23 Peter Lillen Nilsson OK Tranan 58:34 +12:48 9:20
24 Johan Oskarsson Laxå OK 58:51 +13:05 9:23
25 Mats Hall Nyköpings OK 58:53 +13:07 9:23
26 Anders Enmark Gävle OK 1:01:24 +15:38 9:47
27 Per Carlsson Nyköpings OK 1:01:53 +16:07 9:52
28 Thomas Hahne Insjöns IF OK 1:02:15 +16:29 9:55
29 Mikael Perérs Korsnäs IF OK 1:02:31 +16:45 9:58
30 Karl Olsson Tibro OK 1:02:36 +16:50 9:59
31 Magnus Backlund Säterbygdens OK 1:03:50 +18:04 10:10
32 Peter Brämerson Tibro OK 1:04:36 +18:50 10:18
32 Sune Södergrann Tullinge SK 1:04:36 +18:50 10:18
34 Jan Johansson Björkfors GOIF 1:04:51 +19:05 10:20
35 Jarkko Hietaoja Helsingin Suunnistajat 1:06:03 +20:17 10:32
36 Stig Larsson Göteborg-Majorna OK 1:06:46 +21:00 10:38
37 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 1:06:48 +21:02 10:39
38 Per Sandberg Säterbygdens OK 1:08:47 +23:01 10:58
39 Peter Berggren OK Kolmården 1:09:07 +23:21 11:01
40 Rolf E Johansson Västerviks OK 1:09:40 +23:54 11:06
41 Ulf Johansson OK Dacke 1:09:55 +24:09 11:09
42 Rikard Borg Linköpings OK 1:10:14 +24:28 11:12
43 Christer Gustavsson OK Tylöskog 1:11:50 +26:04 11:27
44 Conny Bruhn Boxholm-Mjölby OL 1:12:28 +26:42 11:33
45 Jörgen Sköld Linköpings OK 1:12:57 +27:11 11:38
46 Patrick Djerf Lerums SOK 1:13:23 +27:37 11:42
47 Lars Gustafsson OK Kåre 1:13:42 +27:56 11:45
48 Håkan Persson Laxå OK 1:14:26 +28:40 11:52
49 Erik Wadman IFK Moras OK 1:14:45 +28:59 11:55
50 Christer Mannfolk Ulricehamns OK 1:22:20 +36:34 13:07
51 Per Andersson Ulricehamns OK 1:27:12 +41:26 13:54
52 Karri Lindell OK Måsen 1:28:16 +42:30 14:04
53 Fredrik Nilsson KFUM Örebro OK 1:29:35 +43:49 14:17
54 Robert Östlund Säterbygdens OK 1:30:13 +44:27 14:23
55 Anders Pettersson Västerviks OK 1:35:26 +49:40 15:13
56 Ove Rinnbäck OK Ravinen 1:38:41 +52:55 15:44
57 Jan Dahlberg Haninge SOK 1:42:21 +56:35 16:19
Håkan Svensson Bredaryds SOK ej godkänd
Tomas Hultqvist Tullinge SK ej godkänd
Johan Hammarström OK Måsen ej godkänd
Tom Hollowell OK Tyr ej godkänd
Torbjörn Söderlund Leksands OK ej godkänd
Nils Aronsson OK Tisaren ej godkänd
Göran Stuhlhofer OK Landehof ej start
Ulf Nilsson Järfälla OK ej start
Ulf Wallin Göteborg-Majorna OK ej start
Roger Engman Hagaby GOIF ej start

D55

3 970 m, 24 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Kane Andersson IFK Moras OK 38:18 9:38
2 Mona Åkerman Valbo AIF 39:18 +1:00 9:53
3 Karin Gunnarsson Stora Tuna OK 40:18 +2:00 10:09
4 Elisabeth Öström OK Tyr 40:37 +2:19 10:13
5 Marie Rapp IFK Moras OK 43:08 +4:50 10:51
6 Birgitta Olsson OK Skogsfalken 43:30 +5:12 10:57
7 My Rönnols Täby OK 43:35 +5:17 10:58
8 Mari-Louise Lundgren Stora Tuna OK 44:35 +6:17 11:13
9 Barbro Isaksson OK Tisaren 45:00 +6:42 11:20
10 Lena Jansson Garphyttans IF 45:13 +6:55 11:23
11 Helena Bachman Täby OK 49:20 +11:02 12:25
12 Birgitta Gustafsson Hagaby GOIF 49:28 +11:10 12:27
13 Eva-Karin Jönsson OK Kolmården 50:25 +12:07 12:41
14 Inger Johansson NAIS Orienteringsklubb 51:28 +13:10 12:57
15 Vivianne Lindstam Sol Tranås 51:57 +13:39 13:05
16 Bibi Silvemark Dalaportens OL 52:25 +14:07 13:12
17 Kristina Eriksson Dalaportens OL 53:37 +15:19 13:30
18 Lena Fröberg GOIF Tjalve 54:44 +16:26 13:47
19 Marianne Axelsson Tjällmo-Godegårds OK 56:21 +18:03 14:11
20 Gunilla Axelsson Sävedalens AIK 56:34 +18:16 14:14
21 Eva Walheim Robertsfors IK 58:52 +20:34 14:49
22 Maria Andersson Bredaryds SOK 1:02:11 +23:53 15:39
23 Lena Helander Domnarvets GOIF 1:07:16 +28:58 16:56
24 Catharina Forsén OK Denseln 1:27:40 +49:22 22:04

H55

5 340 m, 47 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Jan Nordin Sundsvalls OK 39:37 7:25
2 Rolf Wikström OK Tyr 41:31 +1:54 7:46
3 Thomas Sellgren Göteborg-Majorna OK 41:41 +2:04 7:48
4 Christer Skoog Kils OK 43:03 +3:26 8:03
5 Sixten Westlund OK Tyr 44:22 +4:45 8:18
6 Lars Sjökvist Stora Tuna OK 45:54 +6:17 8:35
7 Krister Gumaelius Waxholms OK 46:03 +6:26 8:37
8 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 46:57 +7:20 8:47
9 Göran Valfridsson Boxholm-Mjölby OL 48:27 +8:50 9:04
10 Peter Karlberg Snättringe SK 48:50 +9:13 9:08
11 Lars Persson Hagaby GOIF 49:04 +9:27 9:11
12 Lars-Gunnar Nilsson Eksjö SOK 49:17 +9:40 9:13
13 Tommy Berger Gävle OK 49:26 +9:49 9:15
14 Arne Klintberg Eksjö SOK 50:41 +11:04 9:29
15 Thomas Stenström Linköpings OK 50:47 +11:10 9:30
16 Bengt Schwartz OK Kolmården 51:07 +11:30 9:34
17 Tommy Eriksson GOIF Tjalve 51:34 +11:57 9:39
18 Anders Silvemark Dalaportens OL 52:43 +13:06 9:52
19 Mats Carlsvärd Almby IK 52:55 +13:18 9:54
20 Åke Algotson OK Tylöskog 52:57 +13:20 9:54
21 Örjan Wängdahl OK Gipen 53:52 +14:15 10:05 Ladda ner rutt i gpx-format
22 Stefan Gustafsson OK Hällen 54:37 +15:00 10:13
23 Jan Gustafsson Hagaby GOIF 54:52 +15:15 10:16
24 Ulf Henriksson Korsnäs IF OK 55:51 +16:14 10:27
25 Mats Walheim Robertsfors IK 56:05 +16:28 10:30
26 Richard Holmgren Bergnäsets AIK 56:21 +16:44 10:33
27 Ronny Persson OK Österåker 59:09 +19:32 11:04
28 Karl Mollén OK Denseln 59:43 +20:06 11:10
29 Sigfrid Weise OK Tisaren 1:00:11 +20:34 11:16
30 Curt Rahlén OK Ravinen 1:00:14 +20:37 11:16
31 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 1:00:45 +21:08 11:22
32 Lars Eklund Växjö OK 1:00:46 +21:09 11:22
33 Sven-Erik Brodin Kristinehamns OK 1:01:51 +22:14 11:34
34 Mats Lindqvist Sävedalens AIK 1:02:41 +23:04 11:44
35 Hans Garmer Göteborg-Majorna OK 1:06:03 +26:26 12:22
36 Lars Rönnols Täby OK 1:08:44 +29:07 12:52
37 Leif Svangren Gotlands Bro OK 1:09:17 +29:40 12:58
38 Ralf Lindgren NAIS Orienteringsklubb 1:14:09 +34:32 13:53
39 Leif Gustafsson Säterbygdens OK 1:15:10 +35:33 14:04
40 Jouni Hansen-Haug Askersunds OK 1:15:42 +36:05 14:10
41 Håkan Svensson Almby IK 1:16:51 +37:14 14:23
42 Lars Spångmyr IK Jarl Rättvik 1:17:16 +37:39 14:28
43 Ove Ericsson Nyköpings OK 1:22:50 +43:13 15:30
44 Werner Köhler Tullinge SK 1:29:18 +49:41 16:43
45 Tore Tjernlund OK Vilse 87 1:38:37 +59:00 18:28
Åke Kappel Gotlands Bro OK ej godkänd
Roland Notstam Arboga OK ej godkänd
Hans Tarandi IFK Lidingö SOK ej start
Johnny Junegard Tullinge SK ej start
Anders Löfgren Järfälla OK ej start
Jan Lundgren Linköpings OK ej start
Henry Vestergård Almby IK ej start

D60

3 440 m, 16 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Maria Nordwall OK Kolmården 39:02 11:20
2 Lena Persson Gamleby OK 40:30 +1:28 11:46
3 Ingrid E Ström Täby OK 41:12 +2:10 11:58
4 Kerstin Svensk OK Hällen 42:05 +3:03 12:14
5 Mona Forsberg Hagaby GOIF 43:23 +4:21 12:36
6 Titti Bergendahl OK Måsen 43:24 +4:22 12:36
7 Ann-Britt Göransson Almby IK 45:09 +6:07 13:07
8 Monica Svärd OK Klemmingen 53:26 +14:24 15:31
9 Annette Ragvald Vingåkers OK 53:30 +14:28 15:33
10 Carin Andersson OK Denseln 56:30 +17:28 16:25
11 Gerd Uppsäll-Larsson Hagaby GOIF 57:49 +18:47 16:48
12 Mona Hull Almby IK 58:04 +19:02 16:52
13 Eva Svanström Västerviks OK 1:01:00 +21:58 17:43
14 Margareta Hallmén Attunda OK 1:01:29 +22:27 17:52
15 Lena Johansson Skogspojkarnas OK 1:15:31 +36:29 21:57
16 Gunnel Nilsson OLC Wienerwald 1:20:45 +41:43 23:28
Maud Göthe-Lundgren Linköpings OK ej start
Lena Alsheden IFK Enskede ej start

H60

5 050 m, 41 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 37:28 7:25
2 Carl Bachman Täby OK 45:08 +7:40 8:56
3 Eidar Lindgren OK Ravinen 45:27 +7:59 9:00
4 Örjan Svahn IFK Moras OK 46:23 +8:55 9:11
5 Rolf Axelsson Tjällmo-Godegårds OK 46:46 +9:18 9:15
5 Göran Svenson SOK Viljan 46:46 +9:18 9:15
7 Tomas Olausson Askersunds OK 48:14 +10:46 9:33
8 Per-Åke Tengvall Boxholm-Mjölby OL 48:32 +11:04 9:36
9 Lennart Hävrén Tullinge SK 48:42 +11:14 9:38
10 Anders Gunnar Dahlgren Hagaby GOIF 49:32 +12:04 9:48
11 Hans Göran Pettersson KFUM Örebro OK 49:44 +12:16 9:50
12 Göran Hansson Täby OK 50:18 +12:50 9:57
13 Björn Tholén Stjärnorps SK 52:50 +15:22 10:27
14 Anders Hallmén Attunda OK 53:26 +15:58 10:34
15 Per Eriksson Linköpings OK 54:44 +17:16 10:50
16 Ingemar Persson Gamleby OK 55:04 +17:36 10:54
17 Lars Östlin Björkfors GOIF 55:08 +17:40 10:55
18 Nils-olof Bodin Almby IK 55:46 +18:18 11:02
19 Anders Robertsson Almby IK 56:15 +18:47 11:08
20 Robert Larsson Hagaby GOIF 57:11 +19:43 11:19
21 Mats Hastad Fellingsbro GOIF 57:56 +20:28 11:28
22 Roland Berg Säterbygdens OK 59:38 +22:10 11:48
23 Ragnar Olsson Tibro OK 59:53 +22:25 11:51
24 Per-Åke Hull Almby IK 1:01:16 +23:48 12:07
25 Pelle Skullman Linköpings OK 1:01:55 +24:27 12:15
26 Matts Björke Söders-Tyresö 1:04:00 +26:32 12:40
27 Hans Ek GOIF Tjalve 1:05:51 +28:23 13:02
28 Arne Andersson Bredaryds SOK 1:06:49 +29:21 13:13
29 Leif Wadman Köping-Kolsva OK 1:06:56 +29:28 13:15
30 Ludwig Genderjahn LOK Berlin 1:07:00 +29:32 13:16
31 Lars Andersson OK Roxen 1:07:25 +29:57 13:20
32 Hans Ragvald Vingåkers OK 1:08:48 +31:20 13:37
33 Torgny Johansson Björkfors GOIF 1:11:21 +33:53 14:07
34 Juergen Ziesche LOK Berlin 1:11:25 +33:57 14:08
35 Leif Åkerblom Stora Tuna OK 1:13:02 +35:34 14:27
36 Bengt Östlund OK Roxen 1:18:47 +41:19 15:36
37 Anders Valdemarsson Köping-Kolsva OK 1:29:38 +52:10 17:44
Tommy Eriksson Tullinge SK ej godkänd
Tore Högnäs IF Brahe ej godkänd
Peter Rasmussen Nyköpings OK ej godkänd
Karl-Göran Wahlström Almby IK ej godkänd
Olov Öström OK Tyr ej start

D65

3 330 m, 5 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Gerd Lindholm Sol Tranås 52:24 15:44
2 Eva Lindgren Linköpings OK 1:01:13 +8:49 18:23
3 Kerstin Blom OK Kolmården 1:01:46 +9:22 18:32
4 Inger Pettersson Björkfors GOIF 1:11:04 +18:40 21:20
Ulla Lindell OK Hällen ej godkänd
Vivianne Holgersson OK Måsen ej start
Inga Johansson Nyköpings OK ej start

H65

4 550 m, 28 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Christer Sandh OK Roxen 38:15 8:24
2 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 38:47 +0:32 8:31
2 Lars-Åke Wall OK Tisaren 38:47 +0:32 8:31 Ladda ner rutt i gpx-format
4 Carl-Henry Andersson OK Orinto 41:36 +3:21 9:08
5 Hans Aurell Gävle OK 43:03 +4:48 9:27
6 Göran Andersson OK Tylöskog 43:06 +4:51 9:28
7 Hans Svenson SOK Viljan 45:26 +7:11 9:59
8 Ingemar Magnusson Boxholm-Mjölby OL 46:32 +8:17 10:13
9 Bo Jernberg OK Roxen 47:09 +8:54 10:21
10 Roger Danielsson Linköpings OK 47:25 +9:10 10:25
11 Claes Nideborn Stora Tuna OK 49:01 +10:46 10:46
12 Göran Forsberg Hagaby GOIF 49:05 +10:50 10:47 Ladda ner rutt i gpx-format
13 Roland Nilsson SOK Viljan 53:18 +15:03 11:42
14 Runar Aldén OK Kolmården 53:22 +15:07 11:43
15 Anders Axelsson Sävedalens AIK 55:22 +17:07 12:10
16 Johnny Gustafsson Gamleby OK 56:15 +18:00 12:21
17 Christer Johansson OK Motala 56:36 +18:21 12:26
18 Hans Persson Matteus SI 59:17 +21:02 13:01
19 Tord Fransson Motala AIF OL 1:00:00 +21:45 13:11
20 Per Våtz Boxholm-Mjölby OL 1:01:33 +23:18 13:31
21 Göran Svärd OK Klemmingen 1:02:20 +24:05 13:41
22 Ove Johansson OK Kolmården 1:02:34 +24:19 13:45
23 Gunnar Spännar OK Roslagen 1:02:40 +24:25 13:46
24 Benny Rendalen Korsnäs IF OK 1:02:44 +24:29 13:47
25 Jerry Martinsson OK Motala 1:03:32 +25:17 13:57
26 Olle Arman Nyköpings OK 1:08:37 +30:22 15:04
27 Sievert Gustafsson Tjällmo-Godegårds OK 1:16:21 +38:06 16:46
28 Kjell Lindholm Sol Tranås 1:25:24 +47:09 18:46
Curt Carlsson Nyköpings OK ej start
Rune Ringsgård OK Roxen ej start
Hans Holgersson OK Måsen ej start
Ove Vesterberg Lycksele IF ej start
Karl-Gösta Harvenberg Nyköpings OK ej start

D70

3 010 m, 7 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 37:01 12:17
2 Birgitta Arlebo KFUM Örebro OK 43:20 +6:19 14:23
3 Sonja Hansson GOIF Tjalve 49:14 +12:13 16:21
4 Margareta Tidman OK Kolmården 52:20 +15:19 17:23
5 Britt Pettersson OK Roxen 58:45 +21:44 19:31
6 Kerstin Bengtsson Motala AIF OL 59:26 +22:25 19:44
7 Ulla Nilsson SOK Viljan 1:00:17 +23:16 20:01

H70

4 060 m, 19 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Runo Johansson Kristinehamns OK 40:48 10:02
2 Roland Alsén OK Roxen 41:16 +0:28 10:09
3 Hans Kruskopf Korsnäs IF OK 49:19 +8:31 12:08
4 Mats Jodal Göteborg-Majorna OK 49:22 +8:34 12:09
5 Lennart Pettersson Björkfors GOIF 49:34 +8:46 12:12
6 Stig Israelsson OK Tylöskog 50:43 +9:55 12:29
7 Lennart Sturesson Linköpings OK 50:58 +10:10 12:33
8 Kjell Holmström Björkfors GOIF 55:07 +14:19 13:34
9 Kjell Johansson Nyköpings OK 55:55 +15:07 13:46
10 Bo Andersson Matteus SI 56:52 +16:04 14:00
11 Leif Samor Tjällmo-Godegårds OK 58:10 +17:22 14:19
12 Nils Sjödin GOIF Tjalve 1:00:42 +19:54 14:57
13 Bertil Ardell OK Roxen 1:01:48 +21:00 15:13
14 Arne Berg Stjärnorps SK 1:02:29 +21:41 15:23
15 Bertil Wahlqvist IFK Norrköpings OK 1:03:17 +22:29 15:35
16 Alf Mattsson OK Kolmården 1:04:10 +23:22 15:48
17 Arne Andersson OK Motala 1:07:59 +27:11 16:44
18 Anders Johansson Nyköpings OK 1:12:29 +31:41 17:51
Gunnar Carlson OK Roxen ej godkänd
Johnny Wallinge OK Kolmården ej start
Gösta Brunell OK Kolmården ej start
Rolf-Inge Karlsson Boxholm-Mjölby OL ej start
Ulf Waldenfjord Linköpings OK ej start
John Oskarsson Laxå OK ej start
Tore Karlsson Tjällmo-Godegårds OK ej start
Kurt Åberg OK Tisaren ej start
Anders Sternö OK Roxen ej start

D75

2 800 m, 2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Karin Renberg OK Kolmården 56:18 20:06
2 Gunilla Wickenberg IBM-Klubben 1:06:39 +10:21 23:48
Jonna Engblom Linköpings AIK ej start

H75

3 530 m, 10 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Curt Thorén Nyköpings OK 39:23 11:09
2 Jan-Olof Gust Katrineholms OK 43:27 +4:04 12:18
3 Per-Inge Svensson OK Eken 51:21 +11:58 14:32
4 Kjell Hagström Linköpings OK 53:31 +14:08 15:09
5 Otto Holmdahl Linköpings OK 55:09 +15:46 15:37
6 Stig Bengtsson Motala AIF OL 1:03:24 +24:01 17:57
7 Arne Wallberg OK Eken 1:03:36 +24:13 18:01
8 Holger Persson OK Eken 1:17:54 +38:31 22:04
9 Evert Elgefjord OK Kolmården 1:26:15 +46:52 24:26
Tord Lidström Hagaby GOIF ej godkänd
Ola Kleist Boxholm-Mjölby OL ej start

H80

3 010 m, 6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Allan Håkansson SOK Viljan 44:57 14:56
2 Sven Jonsson OK Roxen 49:08 +4:11 16:19
3 Bo Elmgren Sundbybergs IK 1:04:01 +19:04 21:16
4 Lars Magnusson Kristinehamns OK 1:07:05 +22:08 22:17
Nils-Erik Åberg Tjällmo-Godegårds OK ej godkänd
Karl Åkerman Motala AIF OL ej godkänd
Rubert Engblom Linköpings AIK ej start

Inskolning

2 020 m, 24 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
Amanda Blidefalk OK Södertörn fullföljt
Emmy Borg OK Denseln fullföljt
Hugo Claesson Stora Tuna OK fullföljt
Alice Classon NAIS Orienteringsklubb fullföljt
Emma Engström Finspångs SOK fullföljt
Alice Ettling Skogspojkarnas OK fullföljt
Thea Gelius Snättringe SK fullföljt
Olof Hertin Västerviks OK fullföljt
Ella Johansson Finspångs SOK fullföljt
Sanna Kallin KFUM Örebro OK fullföljt
Johanna Kleist Boxholm-Mjölby OL fullföljt
Moa Kleist Boxholm-Mjölby OL fullföljt
Karl Kullberg Björkfors GOIF fullföljt
Saga Lindell OK Motala fullföljt
Alvin Lundgren Växjö OK fullföljt
Sofia Melin Sundbybergs IK fullföljt
Adam Nordström Täby OK fullföljt
Alfred Ripskog Finspångs SOK fullföljt
Ebba Skullman Linköpings OK fullföljt
Elliot Tysk Leksands OK fullföljt
Noah Tysk Leksands OK fullföljt
Alma vINTERHJÄRTA FSOK fullföljt
Estrid vINTERHJÄRTA FSOK fullföljt
Leonardo Melin OK Kolmården ej godkänd

U1

2 250 m, 32 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Mattias Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 17:21 7:42
2 Axel Eriksson Stora Tuna OK 20:18 +2:57 9:01
3 Rebecka Molin Boxholm-Mjölby OL 21:25 +4:04 9:31
4 Charlie Fasth Boxholm-Mjölby OL 22:30 +5:09 10:00
5 Melker Waldfelt Finspångs SOK 23:54 +6:33 10:37
6 Ida Ernstsson Finspångs SOK 24:43 +7:22 10:59
7 Samuel Selerud OK Kolmården 25:04 +7:43 11:08
8 Saga Ringels Klubblös 25:10 +7:49 11:11
9 Moa Göhl Finspångs SOK 26:04 +8:43 11:35
10 Petter Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 26:19 +8:58 11:41
11 Tilde Eveborn OK Roxen 26:56 +9:35 11:58
12 Edvin Waltersson OK Roxen 26:57 +9:36 11:58
13 Moa Karlsson Nyköpings OK 28:34 +11:13 12:41
14 Lisa Malm KFUM Örebro OK 29:03 +11:42 12:54
15 Sanna Sigvardson Bredaryds SOK 29:55 +12:34 13:17
16 Fanny Waltersson OK Roxen 29:58 +12:37 13:19
17 Johanna Linell Finspångs SOK 31:51 +14:30 14:09
18 Pontus Allmungs Leksands OK 32:18 +14:57 14:21
19 Tyra Lindell OK Roxen 33:10 +15:49 14:44
20 Mindra Langer OK Roxen 33:36 +16:15 14:56
21 Mille Langer OK Roxen 33:43 +16:22 14:59
22 Hilda Brantvall OK Denseln 34:15 +16:54 15:13
23 Gustav Lindberg OK Roslagen 34:39 +17:18 15:24
24 Moa Pihlström OK Roxen 34:58 +17:37 15:32
25 Theo Doverfors Tjällmo-Godegårds OK 35:30 +18:09 15:46
26 Jonna Linell Finspångs SOK 36:59 +19:38 16:26
27 Simone Clifford Larfeldt Finspångs SOK 37:08 +19:47 16:30
28 Ted Johnsson Matteus SI 38:26 +21:05 17:04
29 Marcus Olander Täby OK 39:37 +22:16 17:36
30 Milla Klasson OK Ravinen 47:00 +29:39 20:53
31 Signe Eskilsson IK Hakarpspojkarna 49:27 +32:06 21:58
Judit Wennblom Hagaby GOIF ej godkänd
Ronja Fransson Finspångs SOK ej start

U2

2 460 m, 44 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Frida Berglin OK Dacke 17:06 6:57
2 Oskar Gårdman Finspångs SOK 18:07 +1:01 7:21
3 Joel Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 18:14 +1:08 7:24
4 Max Jansson Skogspojkarnas OK 18:15 +1:09 7:25
5 Maria Björnlinger IK Vista