Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO DM Lång Ångermanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO DM Lång Ångermanland
Arrangörsorganisation: OK Nipan
Datum: söndag 16 februari 2014

D21

4 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna35:357:15
2Kristin HylanderNyköpings OK42:50+7:158:44
3Agnetha FredrikssonKramfors-Alliansen48:36+13:019:55
4Johanna SjölundSundsvalls OK54:36+19:0111:08
Stina ÅströmSundsvalls OKej start

H21

5 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn EngbergHärnösands OK42:097:23
2Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna58:30+16:2110:15
Jonas SöderlundSkogslöparnaej start

H18

5 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan NordinSundsvalls OK43:197:35
2Erik HanssonHärnösands OK43:57+0:387:42
Oscar SundlöfSundsvalls OKej start

D16

4 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Beatrice SöderlindÖrnsköldsviks OK1:12:5814:53
2Emma WibergSkogslöparna1:19:09+6:1116:09
3Evelina SöderlundSkogslöparna1:29:52+16:5418:20

H16

4 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna31:246:24
2Jesper WikmanOK Nolaskogsarna39:23+7:598:02
3Axel EnglundSundsvalls OK44:49+13:259:08
4Simon DahlbergOK Nolaskogsarna47:35+16:119:42
Gustav FrænellSundsvalls OKej godkänd

D14

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie WibergSkogslöparna48:5512:13
Tilde EngbergHärnösands OKej start
Elin EdströmHärnösands OKej start

H14

4 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak ErikssonOK Nolaskogsarna22:285:37
2William StrandlundOK Nipan52:22+29:5413:05
Elis SjödinOK Nipanej godkänd

H55

4 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Ivar FlodinLugnviks IF42:428:42
2Thomas LarssonLugnviks IF1:02:08+19:2612:40

H65

4 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten ErikssonOK Branten48:4112:10
2Bertil NordinSkogslöparna1:04:49+16:0816:12

Öppen motion 2

4 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna NieminenOK Nipan29:017:15
2Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK35:39+6:388:54
3Lucas StrandlundOK Nipan39:31+10:309:52
4Joel SjödinOK Nipan46:37+17:3611:39

Öppen motion 5

5 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats JernströmOK Nipan59:4710:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser