Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjust 2-dagars, dag 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjust 2-dagars, dag 2
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: onsdag 2 juli 2014

D21

7 360 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma BergmanGöteborg-Majorna OK53:047:12
2Jenny JohanssonIFK Göteborg53:32+0:287:16
3Anna MårsellStora Tuna OK54:56+1:527:27
4Lovisa PerssonOK Tisaren55:02+1:587:28
5Josefine KlintbergEksjö SOK1:00:13+7:098:10
6Sofie SvenssonIK Hakarpspojkarna1:01:06+8:028:18
7Stina PerssonGamleby OK1:08:23+15:199:17
8Stefanie AnderssonHagaby GOIF1:17:24+24:2010:30
Lina SamorSävedalens AIKej godkänd
Therese KlintbergEksjö SOKej godkänd
Anastasiia DanylovaOK Denselnej start
Helena ForsbergSkogslöparnaej start
Andrea SvenssonOK Tisarenej start

H21

10 320 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalvis MihailovsIK Hakarpspojkarna1:03:256:08
2Patrik MartnerIFK Göteborg1:06:08+2:436:24
3Jonas PilbladIFK Göteborg1:07:23+3:586:31
4Peter ErikssonLinköpings OK1:10:00+6:356:46
5Jacob LindstamOK Ravinen1:14:09+10:447:11
6Henrik ErikssonCentrum OK1:14:24+10:597:12
7Philip PerssonOK Orion1:18:36+15:117:36
8Johan WennermarkOK Skogsfalken1:26:15+22:508:21
9Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK1:35:27+32:029:14
10Johan SandlundOK Njudung1:42:44+39:199:57
11Måns FaxénVäxjö OK1:45:02+41:3710:10
12Petter WaleriusGamleby OK1:52:56+49:3110:56
13Robert LarssonGamleby OK2:06:03+1:02:3812:12
Erik AnderssonOK Orionej godkänd
Robert NiewiedzialaRonneby OKej godkänd
Max BerggrenOK Denselnej start
Henrik BerggrenOK Denselnej start
Kalle BergmanOK Ravinenej start

D21 Kort

5 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marta KozielUKS Siodemka Rumia1:06:2712:49
2Justyna KuzbaUKS Siodemka Rumia1:10:36+4:0913:37
3My LarssonNässjö OK1:22:43+16:1615:58
Karolina FalkVimmerby OKej start

H21 Kort

8 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL1:07:168:24
Andreas BergLinköpings OKej godkänd

D20

5 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa MalmströmGOIF Tjalve52:359:29
2Hanna ÖstenbergEksjö SOK1:05:29+12:5411:49
Ellen JohnssonOK Nackheej godkänd
Josefine DahlstedtGOIF Tjalveej start

H20

7 810 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas Falck WeberEksjö SOK57:127:19
2Erik Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK1:14:36+17:249:33
3Kalle KarlssonGOIF Tjalve1:15:13+18:019:37
4Vojtech HájekOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou1:28:40+31:2811:21
5Ondrej VanišOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou1:29:48+32:3611:29
6Johan LiljebjörnNybro OK1:32:20+35:0811:49

D18

5 180 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise LundgrenVäxjö OK42:138:08
2Fanny AsketunOK Roxen49:16+7:039:30
3Hedwig Almqvist HaasNybro OK53:15+11:0210:16
4Amanda JohanssonOK Dacke59:48+17:3511:32
5Petra OlejnikOK Skogsfalken1:05:47+23:3412:41
6Ella WallinderGöteborg-Majorna OK1:08:16+26:0313:10

H18

6 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna47:187:07
2Arvid NordIK Hakarpspojkarna48:53+1:357:21
3Sven EngströmLinköpings OK52:04+4:467:50
4Jan SmausOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou1:04:44+17:269:44

D16

4 420 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa WestbladOK Ravinen37:018:22
2Fanny SundbladEksjö SOK38:36+1:358:43
3Anna HerbertTäby OK40:14+3:139:06
4Sarah PerssonOK Denseln40:32+3:319:10
5Elsa HolmgårdKils OK40:52+3:519:14
6Agnes LundqvistJärfälla OK43:21+6:209:48
7Emelie LorénOK Landehof44:30+7:2910:04
8Anna HallménOK Tisaren44:48+7:4710:08
9Emelie KarlssonOK Landehof46:16+9:1510:28
10Victoria AsketunOK Roxen46:38+9:3710:33
11Isabella LagoGöteborg-Majorna OK47:19+10:1810:42
12Alma LaudonVännäs OK48:50+11:4911:02
13Alma AnderssonDomnarvets GOIF49:10+12:0911:07
14Elin HermanssonKungälvs OK49:13+12:1211:08
15Alice HultinOK Löftan49:25+12:2411:10
16Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre50:43+13:4211:28
17Emma PetterssonOK Roxen53:08+16:0712:01
18Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF54:53+17:5212:25
19Nora HallJärla Orientering54:59+17:5812:26
20Hanna JohanssonSträngnäs-Malmby OL55:09+18:0812:28
21Elin VikerOK Kåre59:28+22:2713:27
22Lisa DammvikStora Tuna OK1:02:50+25:4914:12
23Maja GunnarssonLerums SOK1:03:19+26:1814:19
24Jessica GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:03:24+26:2314:20
25Linnea NilssonNyköpings OK1:03:40+26:3914:24
26Vilma BergerDomnarvets GOIF1:05:30+28:2914:49
27Agnes AspMölndal Outdoor IF1:05:38+28:3714:50
28Anna-Maria AntonowiczUNTS Warszawa1:13:13+36:1216:33
29Elin KarlssonGOIF Tjalve1:33:20+56:1921:06
Amanda KarlssonOK Ravinenej godkänd
Lovisa LindqvistBoxholm-Mjölby OLej start
Emma KarlssonOK Landehofej start
Emelie SvenssonIF Rigorej start
Sofia ErikssonStora Tuna OKej start

H16

5 260 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonTullinge SK35:496:48
2Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK36:27+0:386:55
3Oscar JohanssonOK Dacke36:55+1:067:01
4Rasmus LundbergOK Bävern37:23+1:347:06
5Filip TrofastBredaryds SOK37:27+1:387:07
6Erik HerneOK Ravinen37:54+2:057:12
7Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna38:20+2:317:17
8Ludvig EkNyköpings OK38:30+2:417:19
9Lukas LundgrenVäxjö OK38:32+2:437:19
10Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna38:36+2:477:20
11Niklas CarlssonSundbybergs IK39:17+3:287:28
12Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK39:21+3:327:28
13Carl CarlssonNyköpings OK39:36+3:477:31
14Míra JanecekOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou40:07+4:187:37
15Johan WehlinSkogspojkarnas OK41:09+5:207:49
16Axel GranqvistOK Ravinen41:41+5:527:55
17Oskar ForsbergTullinge SK43:36+7:478:17
18Isac JohanssonSol Tranås44:01+8:128:22
18Emil PetterssonOK Dacke44:01+8:128:22
20Hugo ThorellOK Ravinen46:15+10:268:47
21Edvin NordströmTäby OK46:29+10:408:50
22Oskar EngesAttunda OK46:49+11:008:54
23Erik WinbladhLunds OK47:38+11:499:03
24Pontus LindblomOK Roxen47:51+12:029:05
25Carl EkbringKexholms SK50:35+14:469:36
25Filip NovákOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou50:35+14:469:36
27Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna51:35+15:469:48
28Gustav MalmströmGOIF Tjalve55:52+20:0310:37
29Radim CísarOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou56:17+20:2810:42
30Albin LagerNässjö OK57:44+21:5510:58
31Emil AnderssonHaninge SOK57:58+22:0911:01
32Emil JohanssonOK Bävern59:41+23:5211:20
33Axel HalvarssonOK Kroppefjäll1:00:37+24:4811:31
34Karl PalmLerums SOK1:03:38+27:4912:05
35David MichekOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou1:07:31+31:4212:50
36Hugo DalhammerOK Roxen1:08:19+32:3012:59
37Erik LiljebjörnNybro OK1:14:14+38:2514:06
38Marek NovotnýOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou1:22:38+46:4915:42
Lukas ArkängTullinge SKej godkänd
Andreas JonssonOK Dackeej start
Viktor RönnbäckOK Ekenej start
Anton OlivestamVimmerby OKej start
Egil MorastHaninge SOKej start
Oliwer LundbergOK Bävernej start

D16 Kort

4 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Natalia DawidowskaUKS Siodemka Rumia1:07:4115:42
2Olivia KreftUKS Siodemka Rumia1:11:37+3:5616:36

H16 Kort

4 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Szymon MelzerUKS Siodemka Rumia51:4311:59

D14

4 310 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia LundgrenVäxjö OK37:238:40
2Alva RingiOK Kåre37:57+0:348:48
3Stina JohanssonOK Bävern39:54+2:319:15
4Tove EkströmLinköpings OK41:18+3:559:34
5Tove PetterssonOK Roxen42:34+5:119:52
6Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK43:58+6:3510:12
7Julia ArvidssonVimmerby OK44:34+7:1110:20
8Amanda IvehammarLinköpings OK44:42+7:1910:22
9Lovisa NordSol Tranås45:44+8:2110:36
10Adéla RýdlováOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou46:20+8:5710:45
11Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK47:29+10:0611:01
12Ophelia Almqvist-HaasNybro OK49:36+12:1311:30
13Natalja NiggliHellas Orientering50:12+12:4911:38
14Lovisa JohanssonOK Dacke50:46+13:2311:46
15Signe NilssonNyköpings OK50:52+13:2911:48
16Isa LundqvistJärfälla OK57:20+19:5713:18
17Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK1:00:51+23:2814:07
18Lovisa BlomgrenSOK Aneby1:01:39+24:1614:18
19Zofia MelzerUKS Siodemka Rumia1:11:09+33:4616:30
20Lidmila BaloghováOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou1:14:35+37:1217:18
21Michaela ŠklíbováOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou1:15:28+38:0517:30
22Aleksandra BieleckaUKS Siodemka Rumia1:16:51+39:2817:49
23Karolina BlaszkiewiczUKS Siodemka Rumia1:18:27+41:0418:12
Smilla TengvallBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Klara WallinderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Klara HöglundEksjö SOKej start

H14

4 310 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac EricssonVäxjö OK32:537:37
2Simon HardenFK Boken36:04+3:118:22
3Emanuel HerberthsonLinköpings OK36:20+3:278:25
4Linus LundbergOK Bävern37:39+4:468:44
5William NilssonNyköpings OK37:49+4:568:46
6Gabriel SturessonLerums SOK38:05+5:128:50
7Loke ÖstangårdGamleby OK40:20+7:279:21
8Olof LjunggrenLinköpings OK41:23+8:309:36
9Josef NemecekOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou42:46+9:539:55
10Philip CarlssonNyköpings OK43:06+10:1310:00
11Albin TollOK Njudung43:16+10:2310:02
12Gunnar EngströmLinköpings OK44:47+11:5410:23
13Noel WaldenfjordJärfälla OK45:25+12:3210:32
14Michal PierzchalaUNTS Warszawa46:48+13:5510:51
15Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb47:12+14:1910:57
16Carl JosefssonSävedalens AIK50:10+17:1711:38
17Viktor PetterssonGamleby OK53:52+20:5912:29
18Antonín SmausOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou54:46+21:5312:42
19Josef NagyOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou55:04+22:1112:46
20Ondrej BudskýOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou55:40+22:4712:54
21Melker ElofssonOK Njudung55:48+22:5512:56
22Axel JohanssonSol Tranås56:33+23:4013:07
23Oliver ValleriusGamleby OK57:28+24:3513:20
24Oskar PetterssonBoxholm-Mjölby OL58:49+25:5613:38
25Isak EricssonNyköpings OK59:00+26:0713:41
26Erik AxelssonGamleby OK59:53+27:0013:53
27Bartlomiej OgdowskiUKS Siodemka Rumia1:01:08+28:1514:11
28Edvin SchillerOK Njudung1:01:50+28:5714:20
29Martin AdamecOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou1:05:05+32:1215:06
30Gustaf NilssonVimmerby OK1:05:55+33:0215:17
31Jakub KuzbaUKS Siodemka Rumia1:07:31+34:3815:39
32Olle SylvanOK Roxen1:09:44+36:5116:10
33MatyᚠRutaOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou1:17:02+44:0917:52
Grzegorz ZurekUKS Siodemka Rumiaej godkänd

D14 Kort

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna VancurováOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou1:07:2922:25
2Katerina StuchlíkováOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou1:16:08+8:3925:17

H14 Kort

3 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip SedlácekOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou31:1510:22
2Michal RokosOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou38:11+6:5612:41
3Jan VáclavuOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou42:15+11:0014:02

D12

3 010 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LingJönköpings OK27:379:10
2Linda JonssonOK Orion28:10+0:339:21
3Kristin HerberthsonLinköpings OK30:09+2:3210:00
4Rebecca HardenFK Boken30:49+3:1210:14
5Olivia AsketunOK Roxen32:21+4:4410:44
6Alina NiggliHellas Orientering32:30+4:5310:47
7Elin RindstigSOK Viljan33:41+6:0411:11
8Agnes LiwellSödertälje-Nykvarn OF34:18+6:4111:23
9Olivia AspIFK Göteborg35:04+7:2711:39
10Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb35:47+8:1011:53
11Miranda KarlssonGOIF Tjalve37:48+10:1112:33
12Marta ZurekUKS Siodemka Rumia38:14+10:3712:42
13Alma GustafssonSOK Aneby39:40+12:0313:10
14Stina LindSOK Viljan39:45+12:0813:12
15Sofia EjlertssonBjörkfors GOIF39:55+12:1813:15
16Karolína KarolínaOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou40:06+12:2913:19
17Lucie NedomlelováOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou40:19+12:4213:23
18Linn AldénOK Roxen41:40+14:0313:50
19Malva TengvallBoxholm-Mjölby OL41:49+14:1213:53
20Zuzanna MoskalUKS Siodemka Rumia44:22+16:4514:44
21Ebba KleinBjörkfors GOIF45:22+17:4515:04
22Eliška VitebskáOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou50:05+22:2816:38
23Evelina JonasonSOK Aneby50:17+22:4016:42
24Lena ChabieraUNTS Warszawa51:20+23:4317:03
25Anna BudskáOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou54:19+26:4218:02
26Maja AxelssonGamleby OK1:12:51+45:1424:12
27Matilda HonethVäxjö OK1:13:41+46:0424:28
28Ellen OlovssonGamleby OK1:17:36+49:5925:46
Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIFej godkänd
Julia ZurekUKS Siodemka Rumiaej godkänd
Clara WärnsbergMålilla OKej start
Ebba RosanderSOK Anebyej start
Karolina RönnbäckOK Ekenej start

H12

3 010 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK25:108:21
2Vojtech DejnožkaOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou25:29+0:198:27
3Albin EronnLinköpings OK26:16+1:068:43
4LukᚠVitebskýOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou27:04+1:548:59
5William SturessonLerums SOK29:14+4:049:42
6Erik LingJönköpings OK29:45+4:359:53
7Viktor LindqvistBoxholm-Mjölby OL30:45+5:3510:12
8Hugo EricssonVäxjö OK33:02+7:5210:58
9Oscar HultgrenOK Njudung35:27+10:1711:46
10Måns BjörnskiöldOK Roxen36:46+11:3612:12
11Gustav LevanderLinköpings OK37:02+11:5212:18
12Fabian WalleriusGamleby OK37:06+11:5612:19
13Henrik PetterssonGamleby OK40:49+15:3913:33
14Olle EkbringKexholms SK42:36+17:2614:09
15Arvid PetterssonBoxholm-Mjölby OL42:40+17:3014:10
16David StrömbäckOK Denseln43:58+18:4814:36
17Arvid PetterssonGamleby OK45:11+20:0115:00
18Gustaf KullbergBjörkfors GOIF49:35+24:2516:28
19Isak TellmanGamleby OK1:05:05+39:5521:37
20Hannes DegermanGamleby OK1:15:19+50:0925:01
21Gustav LidmanTibro OK1:28:52+1:03:4229:31
Johan WinbladhLunds OKej godkänd
Aron ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Karl PetersénOK Njudungej godkänd

D12 Kort

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia ErlandssonSOK Aneby22:428:43
2Veronika MrkvickováOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou26:56+4:1410:21
3Elin ThunströmSOK Aneby27:15+4:3310:28

D10

2 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa SwartzOK Orion20:117:45
2Emma ZettervallOK Dacke20:50+0:398:00
3Ida BengtssonOK Alehof22:25+2:148:37
4Alice NilssonVimmerby OK22:33+2:228:40
5Hanna ÖbergGamleby OK22:48+2:378:46
6Sigrid LjunggrenLinköpings OK22:49+2:388:46
7Tove ValleriusGamleby OK22:53+2:428:48
8Sandra LingJönköpings OK23:14+3:038:56
9Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF26:37+6:2610:14
10Ellen TollOK Njudung27:21+7:1010:31
11Linn AnderssonOK Tyr28:11+8:0010:50
12Natálie ZankováOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou28:43+8:3211:02
13Ellen LindforsBjörkfors GOIF30:06+9:5511:34
14Sofie EttlingSkogspojkarnas OK32:49+12:3812:37
15Hannah MalmersjöGamleby OK33:12+13:0112:46
16Hanna EjlertssonBjörkfors GOIF51:36+31:2519:50
Elsa HöglundEksjö SOKej start
Tilda RosanderSOK Anebyej start

H10

2 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo, PeterssonOK Nolaskogsarna18:327:07
2Ludvig EronnLinköpings OK18:41+0:097:11
3Hugo PerssonOK Denseln19:27+0:557:28
4Malte GunnarssonEmmaboda Verda OK20:12+1:407:46
5Johan ÅrbrinkLinköpings OK21:23+2:518:13
6Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF21:33+3:018:17
7Adam PlawskiOK Roxen23:29+4:579:01
8Albin ErikssonLinköpings OK24:56+6:249:35
9Samuel KleinBjörkfors GOIF24:58+6:269:36
10Carl ÖbergGamleby OK25:41+7:099:52
11Albin KjellbergBjörkfors GOIF26:46+8:1410:17
12Johan Wall JungbjerGöteborgs SK29:38+11:0611:23
13Jakob AspIFK Göteborg30:02+11:3011:33
14Jan AntonowiczUNTS Warszawa30:09+11:3711:35
15Karl PetterssonBoxholm-Mjölby OL38:47+20:1514:55
Nils SwartzOK Orionej godkänd

D35

6 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Gornicka-AntonowiczUNTS Warszawa1:01:5610:19
2Jessica WestmanFrösö IF1:33:50+31:5415:38
3Daria NiggliHellas Orientering1:34:10+32:1415:41

H35

8 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil EronnLinköpings OK57:017:07
2Jan BaloghOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou1:40:07+43:0612:30
3Joakim KjellbergBjörkfors GOIF2:41:37+1:44:3620:12

D40

5 180 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina LjunggrenLinköpings OK44:558:40
2Annika IvarssonLinköpings OK48:17+3:229:19
3Susanne AldénOK Roxen48:58+4:039:27
4Anna-Karin JonssonOK Orion51:03+6:089:51
5Annika AsketunOK Roxen51:41+6:469:58
6Mia EronnLinköpings OK58:35+13:4011:18
7Anna KullbergBjörkfors GOIF1:00:45+15:5011:43
8Annika BengtssonOK Alehof1:01:22+16:2711:50
9Jessica ElmerssonOK Bävern1:05:07+20:1212:34
10Catarina HardenFK Boken1:08:36+23:4113:14
11Maria AspIFK Göteborg1:12:43+27:4814:02
12Susanne GrahnGamleby OK1:18:28+33:3315:08
13Maria HonethVäxjö OK1:20:20+35:2515:30
14Maria NilssonGamleby OK1:41:47+56:5219:38
15Kornelia BieleckaUKS Siodemka Rumia1:45:33+1:00:3820:22
Anneli Arvidsson JutheVimmerby OKej godkänd

H40

7 810 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper GidingKamrat och IF KIF54:246:57
2Åke LjunggrenLinköpings OK56:47+2:237:16
3Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK58:05+3:417:26
4Fredrik SvenssonJönköpings OK58:09+3:457:26
5Christian EnbergLinköpings OK59:42+5:187:38
6Oskar ForsbergSkogslöparna1:00:25+6:017:44
7Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:00:45+6:217:46
8Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna1:01:52+7:287:55
9Peter AspIFK Göteborg1:02:22+7:587:59
10Christian ErikssonLinköpings OK1:02:54+8:308:03
11Anders LingJönköpings OK1:03:21+8:578:06
12Karl EnelandFrösö IF1:07:07+12:438:35
13Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:08:49+14:258:48
14Gunnar ÅhlénRånäs OK1:09:37+15:138:54
15Magnus ClaessonJönköpings OK1:12:48+18:249:19
16Magnus EricssonVäxjö OK1:14:16+19:529:30
17Richard OlovssonGamleby OK1:14:50+20:269:34
18John HylandStjärnorps SK1:18:34+24:1010:03
19Fredrik LarssonFrösö IF1:29:17+34:5311:25
20Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna1:40:14+45:5012:50
Stefan JohanssonFrölunda OLej godkänd
Henrik MorastHaninge SOKej start
Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OFej start
Patric MalmströmGOIF Tjalveej start
Fredrik MorastHaninge SOKej start

D45

4 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva PetterssonOK Dacke43:079:02
2Magda Rýdlová, Mgr.OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou46:41+3:349:47
3Anna EkbringKexholms SK50:12+7:0510:31
4Lena MalmströmGOIF Tjalve50:13+7:0610:31
5Susanne CurmanIFK Lidingö SOK52:02+8:5510:54
6Anne JohanssonOK Dacke57:19+14:1212:00
7Sonja HaasNybro OK58:34+15:2712:16
8Gunilla GustavssonOK Orion1:01:18+18:1112:51
9Susanne PetterssonOK Roxen1:05:23+22:1613:42
10Sofia SvedevallOK Roxen1:09:32+26:2514:34
11Karin OlofssonLinköpings OK1:11:44+28:3715:02
12Dana ŠmausováOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou1:15:00+31:5315:43
Cecilia PalmLerums SOKej start
Anna Öhrwall RönnbäckOK Ekenej start
Gitte EngströmLinköpings OKej start

H45

6 640 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas RönnbäckOK Eken48:537:21
2Jonas PerssonTorsås OK51:34+2:417:45
3Sören PeterssonOK Nolaskogsarna53:14+4:218:01
4Tim Falck WeberCopenhagenO53:48+4:558:06
5Per JohanssonMotala AIF OL54:05+5:128:08
6Henrik PetterssonOK Roxen58:28+9:358:48
7Jürg NiggliHellas Orientering58:39+9:468:49
8Magnus LarsenFK Boken1:00:02+11:099:02
9Thomas JohanssonGamleby OK1:01:17+12:249:13
10Andreas HellgrenHammarkinds OK1:01:48+12:559:18
11Göran NordSol Tranås1:01:59+13:069:20
12Ola WallinderGöteborg-Majorna OK1:08:08+19:1510:15
13Dennis TollOK Njudung1:08:14+19:2110:16
14Bo SöderquistIK Hakarpspojkarna1:10:32+21:3910:37
15Rickard DanielssonVimmerby OK1:10:45+21:5210:39
16Staffan JohanssonSol Tranås1:14:41+25:4811:14
17Johan FridströmFinspångs SOK1:16:03+27:1011:27
18Tobias den BraverOK Gränsen1:17:06+28:1311:36
19Christer BroströmOK Denseln1:29:04+40:1113:24
20Ulf LiljebjörnNybro OK1:29:22+40:2913:27
21Björn ZettervallOK Dacke1:31:20+42:2713:45
22Thomas LjungqvistTibro OK1:32:32+43:3913:56
23Peter ThörnTenhults SOK1:33:04+44:1114:00
24Magnus EklundVimmerby OK1:36:01+47:0814:27
25Anders NilssonVimmerby OK1:50:30+1:01:3716:38
26Ulf HonethVäxjö OK1:51:51+1:02:5816:50
Thomas PerssonOK Denselnej godkänd
Anders PetterssonOK Dackeej godkänd
Pär EricsonNyköpings OKej start
Klas FriborgJönköpings OKej start

D50

4 460 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK42:089:26
2Inger BergLinköpings OK42:57+0:499:37
3Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK48:39+6:3110:54
4Christina SöderblomÄtrans IF48:43+6:3510:55
5Pia LundbergOK Bävern48:57+6:4910:58
6Lena Sandgren SwartzOK Orion52:01+9:5311:39
7Karina SvenssonVimmerby OK1:01:52+19:4413:52
8Ann-Sofie FalkVimmerby OK1:02:18+20:1013:58
Eva TollsternVäxjö AISej godkänd

H50

6 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF43:437:17
2Magnus JosefssonSävedalens AIK52:14+8:318:42
3Magnus IhreskogGotlands Bro OK54:20+10:379:03
4Dan NilssonNyköpings OK54:33+10:509:05
5Anders BergLinköpings OK54:48+11:059:08
6Magnus HerberthsonLinköpings OK56:18+12:359:23
7Ivan SmausOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou58:05+14:229:40
8Per CarlssonNyköpings OK1:00:57+17:1410:09
9Egon GustavssonOK Bävern1:02:06+18:2310:21
10Göran LundqvistJärfälla OK1:02:29+18:4610:24
11Kent LarssonNässjö OK1:02:46+19:0310:27
12Bo SvedevallOK Roxen1:09:21+25:3811:33
13Filip BorgemoGamleby OK1:32:12+48:2915:22
14Benjamin ViebkeMalmö OK1:34:43+51:0015:47

D55

4 460 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena RosanderFinspångs SOK55:4212:29
2Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK58:40+2:5813:09
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb59:53+4:1113:25
4Ingrid JohanssonGamleby OK1:05:41+9:5914:43
5Christina OlssonSkåneslättens OL1:08:14+12:3215:17
6Eva WildmarkFK Boken1:09:04+13:2215:29
7Leila LjunggrenMarkbygdens OK1:17:11+21:2917:18
8Catharina ForsénOK Denseln1:21:46+26:0418:20
Yvonne JohanssonGamleby OKej godkänd
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOKej start
Kerstin Caap HällgrenHärnösands OKej start

H55

5 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK42:347:41
2Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL49:01+6:278:50
3Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK52:58+10:249:33
4Leif EfraimssonMotala AIF OL59:08+16:3410:40
5Ingemar MånssonRonneby OK1:00:47+18:1310:58
6Evert JohanssonOK Bävern1:02:01+19:2711:11
7Fredrik HjortHelsingborgs SOK1:03:15+20:4111:25
8Arne KlintbergEksjö SOK1:03:49+21:1511:31
9Mats RosanderFinspångs SOK1:04:58+22:2411:43
Anders LöfgrenJärfälla OKej start
Peter KarlbergSnättringe SKej start

D60

3 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena SöderbergOK Skogsfalken52:5615:17
2Kerstin SvenskOK Hällen53:23+0:2715:25
3Lena GranefeltOK Tyr53:57+1:0115:35
4Lena PerssonGamleby OK58:10+5:1416:48
5Gerd HagströmGOIF Tjalve1:06:56+14:0019:20
6Kristin JohanssonOK Dacke1:09:37+16:4120:07
7Majvie AnnegårdSOK Viljan1:30:08+37:1226:03
8Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:33:48+40:5227:06

H60

5 180 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer FolkessonEksjö SOK47:509:14
2Göran SvensonSOK Viljan50:30+2:409:44
3Pär ForsströmStjärnorps SK53:15+5:2510:16
4Kent ErikssonLerums SOK53:23+5:3310:18
5Adrian JüniOLG Hondrich54:01+6:1110:25
6Per ErikssonLinköpings OK54:02+6:1210:25
7Weine WolterÅkers IF54:19+6:2910:29
8Ingemar PerssonGamleby OK55:02+7:1210:37
9Leif CarlssonSOK Viljan55:55+8:0510:47
10Peter RasmussenNyköpings OK58:22+10:3211:16
11Benedykt KrolUKS Siodemka Rumia58:26+10:3611:16
12Erik HallgrenFinspångs SOK58:57+11:0711:22
13Ulf SvenssonOK Njudung59:47+11:5711:32
14Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF1:02:59+15:0912:09
15Sven-Inge NylundJärfälla OK1:08:11+20:2113:09
16Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:08:14+20:2413:10
17Kjell ErikssonStjärnorps SK1:10:52+23:0213:40
18Lennart GustavssonJönköpings OK1:11:21+23:3113:46
19Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:17:18+29:2814:55
20Kurt EkbergOK Orinto1:21:30+33:4015:44
Anders JohanssonSol Tranåsej godkänd
Thomas AlmqvistFK Vittusej godkänd
Jan JohanssonGamleby OKej godkänd
Jan Erik LundqvistOK Ekenej start
Lars ÖstlinBjörkfors GOIFej start
Björn TholénStjärnorps SKej start

D65

3 460 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Mari KarlssonVäxjö OK53:3315:28
2Inga JohanssonNyköpings OK56:04+2:3116:12
3Gullevi SvenssonRonneby OK58:06+4:3316:47
4Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK1:01:33+8:0017:47
5Ulla HåkanssonOK Gynge1:02:18+8:4518:00
6Margareta SvensonAnkarsrums OK1:09:21+15:4820:02
7Eivor PetterssonGamleby OK1:13:07+19:3421:07
8Ros-Mari KarlssonNybro OK1:14:54+21:2121:38
9Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK1:15:35+22:0221:50
10Kerstin BlomOK Kolmården1:18:02+24:2922:33
11Birgitta WallinTrosabygdens OK1:20:59+27:2623:24
12Ulla LingJönköpings OK1:26:04+32:3124:52
13Marianne SellgrenSigtuna OK1:26:59+33:2625:08
14Eva ArvidssonAlvesta SOK1:30:26+36:5326:08
15Kristina JohanssonMullsjö SOK1:33:22+39:4926:59
16Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:33:43+40:1027:05
17Solbritt GustafssonOK Virdarna1:37:56+44:2328:18
18Kristina FranssonOK Virdarna1:40:05+46:3228:55
19Britt-Marie OlsOK Roxen1:42:00+48:2729:28
20Lena SandahlGamleby OK1:44:07+50:3430:05
21Margareta WikströmVäxjö AIS1:48:12+54:3931:16
22Birgitta NylundJärfälla OK1:55:36+1:02:0333:24
23Karin TibbelinTurebergs IF1:58:08+1:04:3534:08
Margareta LarssonOK Njudungej godkänd
Ulla LindellOK Hällenej godkänd
Ann-Christine EkNyköpings OKej godkänd
Marianne BergVimmerby OKej godkänd

H65

4 770 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer SandhOK Roxen40:158:26
2Kenneth JohanssonEskilstuna OL43:07+2:529:02
3Torgny PetterssonMarkbygdens OK44:12+3:579:15
4Lars GranefeltOK Tyr44:51+4:369:24
5Roger DanielssonLinköpings OK45:09+4:549:27
6Stefan G LarssonOK Njudung46:21+6:069:43
7Lennart BohmanFK Vittus47:11+6:569:53
8Kenth SundgrenSkåneslättens OL48:15+8:0010:06
9Göran DehlinAnnebergs GIF48:56+8:4110:15
10Ingemar JohanssonVäxjö OK49:02+8:4710:16
11Tord FranssonMotala AIF OL49:32+9:1710:23
12Ove VesterbergLycksele IF51:23+11:0810:46
13Rune RingsgårdOK Roxen52:19+12:0410:58
14Anders SellgrenSigtuna OK53:10+12:5511:08
15Per VåtzBoxholm-Mjölby OL53:55+13:4011:18
16Roland NilssonSOK Viljan54:43+14:2811:28
17Gunnar EnbergMålilla OK54:56+14:4111:30
18Bo TuressonOK Bävern55:22+15:0711:36
19Bo SegerEskilstuna OL55:50+15:3511:42
20Håkan NilssonMalmö OK55:57+15:4211:43
21Tommy OlssonOK Dacke58:24+18:0912:14
22Johnny GustafssonGamleby OK59:04+18:4912:22
23Leif AlfredssonVäxjö AIS59:06+18:5112:23
24Nils KarlssonVäxjö AIS1:00:24+20:0912:39
25Lars PetterssonVimmerby OK1:01:33+21:1812:54
26Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan1:01:52+21:3712:58
27Jan HanssonLunds OK1:03:03+22:4813:13
28Lars LångVimmerby OK1:04:00+23:4513:25
29Björn LiljeholmAnkarsrums OK1:04:09+23:5413:26
30Jan FlansbjerKinnaströms SK1:06:34+26:1913:57
31Gert OlssonSkåneslättens OL1:07:16+27:0114:06
32Hans SvensonSOK Viljan1:07:44+27:2914:11
33Ove JohanssonOK Kolmården1:11:15+31:0014:56
34Ingvar JohnssonVärend GN OL1:15:05+34:5015:44
Bo EklundVimmerby OKej godkänd
Morgan LjungVaggeryds SOKej godkänd
Bendy WallinTrosabygdens OKutgått
Peter HagströmGOIF Tjalveej start
Lars EkholmBjörkfors GOIFej start
Kenneth RulanderBjörkfors GOIFej start
Anders EdlingOK Linnéej start

D70

3 160 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sonja HanssonGOIF Tjalve50:2115:56
2Margareta TidmanOK Kolmården50:47+0:2616:04
3Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK52:40+2:1916:40
4Greta KarlssonVimmerby OK57:30+7:0918:11
5Britten PerssonFinspångs SOK1:00:12+9:5119:03
6Kerstin ErnvidUlricehamns OK1:02:08+11:4719:39
7Lotta GranholmLinköpings OK1:05:58+15:3720:52
8Kerstin BengtssonMotala AIF OL1:07:20+16:5921:18
9Ann-Marie BirgerssonForserums SOK1:12:24+22:0322:54
10Gunnel ChristianssonGamleby OK1:13:02+22:4123:06
11Berit NilssonOK Älme1:16:22+26:0124:10
12Ulla NilssonSOK Viljan1:17:50+27:2924:37
13Siv EkelöfVärend GN OL1:27:53+37:3227:48
14Liane RinghBjörkfors GOIF1:53:58+1:03:3736:03
Chatarina AnderssonOK Motalaej godkänd
Harriet KarlssonTorsås OKej godkänd
Birgitta PeterssonAlvesta SOKej godkänd
Wiwi-Anne NilssonNyköpings OKej godkänd
Karin LindénOK Gyngeej godkänd
Helen AndertoftMarkaryds FKej godkänd

H70

4 020 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland AlsénOK Roxen42:2710:33
2Jerry HolmEskilstuna OL43:47+1:2010:53
3Inge PerssonFK Boken46:06+3:3911:28
4Roland NilssonFalköpings AIK OK47:06+4:3911:42
5Ulf WaldenfjordLinköpings OK48:11+5:4411:59
6Rune ArvidssonMarkbygdens OK50:02+7:3512:26
7Göran BengtssonTockarps IK50:48+8:2112:38
8Gunnar CarlsonOK Roxen51:42+9:1512:51
9Kjell MånssonRonneby OK52:26+9:5913:02
10Lennart PetterssonBjörkfors GOIF52:47+10:2013:07
11Erland LingJönköpings OK53:19+10:5213:15
12Reine FriskVaggeryds SOK53:31+11:0413:18
13Hans-Åke ChristianssonGamleby OK55:17+12:5013:45
14Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK55:51+13:2413:53
15Erling EkelöfVärend GN OL55:52+13:2513:53
16Börje OlssonLinköpings AIK56:02+13:3513:56
17Lars PerssonFinspångs SOK57:31+15:0414:18
18Sven Erik SjöholmMullsjö SOK58:48+16:2114:37
19Lennart SturessonLinköpings OK59:35+17:0814:49
20Ivan ErnvidUlricehamns OK59:48+17:2114:52
21Tom LindströmSOK Viljan1:00:22+17:5515:00
22Lars HenrikssonOK Älme1:01:21+18:5415:15
23Lars-Erik OlsOK Roxen1:01:41+19:1415:20
24Conny BerggrenGOIF Tjalve1:02:56+20:2915:39
25Bengt HenriksonVäxjö AIS1:03:03+20:3615:41
26Ingemar AnderssonOK Orion1:04:50+22:2316:07
27Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:05:06+22:3916:11
28Lars LindénOK Gynge1:05:11+22:4416:12
29Bengt OlssonMarkbygdens OK1:05:23+22:5616:15
30Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF1:05:53+23:2616:23
31Kjell HolmströmBjörkfors GOIF1:06:16+23:4916:29
32Alf MattssonOK Kolmården1:07:20+24:5316:44
33Stig KarlssonTorsås OK1:07:59+25:3216:54
34Hubert HugossonOK Gynge1:13:08+30:4118:11
35Torgny JonssonVäxjö AIS1:13:19+30:5218:14
36Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:16:34+34:0719:02
37Stig JonssonBjörkfors GOIF1:16:50+34:2319:06
38Christer WestbergIFK Göteborg1:17:21+34:5419:14
39Palle Møller NielsenOdense Orienteringsklub1:19:03+36:3619:39
40Arne AnderssonOK Motala1:20:23+37:5619:59
41Göran ThourVärend GN OL1:22:10+39:4320:26
Anders JohanssonNyköpings OKej godkänd
Folke SimonssonOK Roxenej godkänd
Anders SternöOK Roxenej godkänd
Anders SvensonAnkarsrums OKej godkänd
Kurt NilssonNyköpings OKej godkänd
Björn LinnersjöOK Orionej start
Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FKej start
Václav ZakourilO-RUN Turnovej start

D75

3 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt PetterssonOK Roxen58:5418:38
2Harriet AlbinssonBjörkfors GOIF1:09:25+10:3121:58
Karin RenbergOK Kolmårdenej start

H75

3 550 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Inge EklundVimmerby OK44:4812:37
2Roland KarlssonRonneby OK45:43+0:5512:52
3Rune AhlanderJönköpings OK51:11+6:2314:25
4Lars PerssonVäsby OK59:17+14:2916:41
5Per LarssonJönköpings OK1:00:24+15:3617:00
6Sören BråhnJönköpings OK1:01:05+16:1717:12
7Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby1:01:51+17:0317:25
8Kjell HagströmLinköpings OK1:02:06+17:1817:29
9Stig BengtssonMotala AIF OL1:05:36+20:4818:28
10Hans-Åke OlssonHultsfreds OK1:08:47+23:5919:22
11Göran HektorLinköpings OK1:11:22+26:3420:06
12Bernt PeterssonAlvesta SOK1:11:48+27:0020:13
13Arne WallbergOK Eken1:12:31+27:4320:25
14Per-Inge SvenssonOK Eken1:12:44+27:5620:29
15Holger PerssonOK Eken1:16:15+31:2721:28
16Sven PerssonTorsås OK1:18:51+34:0322:12
17Mats BirgerssonForserums SOK1:23:05+38:1723:24
18Bertil EngmanIFK Norrköpings OK1:25:56+41:0824:12
19Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL1:26:20+41:3224:19
Bo PerssonOK Roxenej godkänd
Leif AnderssonOK Motalaej godkänd
Roland SkyttBjörkfors GOIFej start
Otto HolmdahlLinköpings OKej start
Stig JaremalmVallentuna-Össeby OLej start
Bernt PetterssonOK Kolmårdenej start

D80

2 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna EngblomLinköpings AIK1:04:4927:20
Karin CarlssonNyköpings OKej godkänd

H80

3 160 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Allan HåkanssonSOK Viljan43:2513:44
2Tore JohanssonSOK Aneby58:42+15:1718:34
3Sven JonssonOK Roxen1:01:15+17:5019:22
4Bengt-Åke BorgemoSOK Viljan1:03:09+19:4419:59
5Gunvald BruceAnkarsrums OK1:07:42+24:1721:25
6Lennart FridellGamleby OK1:13:57+30:3223:24
7Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:14:57+31:3223:43
8Rubert EngblomLinköpings AIK1:21:06+37:4125:39

H85

3 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart KarlssonHultsfreds OK1:03:3220:06
2Olle KarlssonGamleby OK1:17:19+13:4724:28
3Kurt DoseKøge OK1:18:49+15:1724:56

Inskolning

1 470 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nora aldinStora Tuna OKfullföljt
Alice DegermanGamleby OKfullföljt
Anna EnbergLinköpings OKfullföljt
Vidar EnelandFrösö IFfullföljt
Alice EttlingSkogspojkarnas OKfullföljt
Anton FaxenVäxjö OKfullföljt
Signe ForsbergSkogslöparnafullföljt
Ture ForsbergSkogslöparnafullföljt
Tekla GunnarssonEmmaboda Verda OKfullföljt
Majken HamstedtAnkarsrums OKfullföljt
Märta HamstedtAnkarsrums OKfullföljt
Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Iris KällströmerNyköpings OKfullföljt
Alvin LundgrenVäxjö OKfullföljt
Sandra PetterssonVästerviks OKfullföljt
Julia PlawskiOK Roxenfullföljt
Malgorzata PorzyczUKS Siodemka Rumiafullföljt
Jack SvensonSOK Viljanfullföljt
Erik ZettervallOK Dackefullföljt
Edvin ÅttingLinköpings OKfullföljt
Julia ÅttingLinköpings OKfullföljt

U1

2 380 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice LevanderLinköpings OK20:358:38
2Theo ÅrbrinkLinköpings OK22:22+1:479:23
3Karl KullbergBjörkfors GOIF26:11+5:3611:00
4Oscar AnderssonOK Tyr26:52+6:1711:17
5Tilda MalmströmGOIF Tjalve27:04+6:2911:22
6Samuel HögblomLjungskile FK27:20+6:4511:29
7Leander SarbanKlubblös27:21+6:4611:29
8Sigrid AntonssonGamleby OK29:15+8:4012:17
9Sara BengtssonOK Alehof30:48+10:1312:56
10Emil LingJönköpings OK34:33+13:5814:31
10Ida EkholmBjörkfors GOIF34:33+13:5814:31
12Albin MärsundHammarkinds OK42:44+22:0917:57
13Linnea KarlssonHammarkinds OK42:48+22:1317:58
14Alva LindforsBjörkfors GOIF51:29+30:5421:37
15David BergbomBjörkfors GOIF1:14:08+53:3331:08
Leija ErlandssonSOK Anebyej godkänd
Agnes HöglundEksjö SOKej start
Katie SamuelssonBjörkfors GOIFej start

U2

2 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma RindstigSOK Viljan21:438:21
2Sofia TunessonSkogspojkarnas OK22:21+0:388:35
3Hector SarbanKlubblös26:57+5:1410:21
4Audrey HanssonFrölunda OL28:58+7:1511:08
5Conrad SarbanKlubblös29:28+7:4511:20
6Gustav EvebornSOK Viljan32:02+10:1912:19
7Nora KleinBjörkfors GOIF32:29+10:4612:29
8Emrik EvebornSOK Viljan33:01+11:1812:41
9Frida SamuelssonBjörkfors GOIF45:02+23:1917:19

Öppen motion 1

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena ThunströmSOK Aneby25:249:46
2Tuva ÖstangårdGamleby OK26:03+0:3910:01
3Frida SchillerOK Njudung34:39+9:1513:19
3Sofie SchillerOK Njudung34:39+9:1513:19
5Lucie HouskovaO-RUN Turnov35:56+10:3213:49
6Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK37:10+11:4614:17
6Anne-Marie JohanssonGamleby OK37:10+11:4614:17
8Isak StrömbäckOK Denseln39:29+14:0515:11

Öppen motion 2

4 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Zuzana BudskáOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou1:06:5615:06

Öppen motion 3

3 010 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie ErikssonLinköpings OK33:3911:10
2Claes ThunströmSOK Aneby40:06+6:2713:19
3Ayan LingJönköpings OK40:19+6:4013:23
4Petra TengvallBoxholm-Mjölby OL40:53+7:1413:34
5Helena HornychováOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou41:30+7:5113:47
6Anna PetterssonBoxholm-Mjölby OL42:39+9:0014:10
7Jaromír ŠklíbaOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou42:42+9:0314:11
8Marie MikkelsenSOK Viljan42:51+9:1214:14
9Andreas ErikssonKlubblös43:02+9:2314:17
10Elin JohanssonSOK Viljan43:58+10:1914:36
11Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK46:38+12:5915:29
12Lotta PetersénOK Njudung47:42+14:0315:50
13Pär AnderssonBoxholm-Mjölby OL48:29+14:5016:06
14Maud GustavssonOK Bävern48:34+14:5516:08
15Pontus JacobssonKlubblös48:45+15:0616:11
16Gunilla JohanssonVäxjö OK53:32+19:5317:47
17Ingela KlintbergEksjö SOK54:33+20:5418:07
18Vivi-Anne LiljeholmAnkarsrums OK55:46+22:0718:31
19Pernilla IvehammarLinköpings OK55:56+22:1718:34
20Malin GunnarssonEmmaboda Verda OK1:04:01+30:2221:16
21Axel EvebornSOK Viljan1:06:54+33:1522:13
22Anders RotvikerSOK Viljan1:07:57+34:1822:34
23Carl-Åke BergbomBjörkfors GOIF1:09:04+35:2522:56
24Marcus BergbomBjörkfors GOIF1:09:10+35:3122:58
25Boel JohnsonOK Denseln1:12:29+38:5024:04
26Bertil AhlbergOK Gynge1:14:28+40:4924:44
27Rosita KarlssonVäxjö AIS1:22:44+49:0527:29
28Margareta JacobssonVästerviks OK1:23:24+49:4527:42
29Henrik JonasonSOK Aneby1:23:43+50:0427:48
30Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:25:36+51:5728:26
31Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:36:47+1:03:0832:09
Kerstin JönssonVäxjö AISej godkänd
Ingrid LidmanTibro OKej start

Öppen motion 4

4 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martina RutováOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou1:13:0614:53
2Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:16:04+2:5815:29
3Albin CarlssonVimmerby OK1:18:04+4:5815:53
4Fredrik PetterssonLerums SOK1:23:04+9:5816:55
5Gabriela ŠmausováOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou1:34:31+21:2519:14
6Lenka Vitebská Mgr.OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou2:05:46+52:4025:36
Jenny KarlssonHammarkinds OKej godkänd

Öppen motion 5

4 310 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias OlssonOK Kroppefjäll44:3910:21
2Jirí DejnožkaOOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou48:06+3:2711:09
3Johan EvebornSOK Viljan48:29+3:5011:14
4Hans-inger HanssonFrosta OK56:08+11:2913:01
5Ulrika SandebäckÅlems OK1:01:58+17:1914:22
6Anneli BlomgrenSOK Aneby1:02:03+17:2414:23
7Therese LindqvistBoxholm-Mjölby OL1:02:06+17:2714:24
8Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL1:06:07+21:2815:20
9Emilia AnderssonVimmerby OK1:06:39+22:0015:27
10Carina EricssonNyköpings OK1:09:47+25:0816:11
11Viggo ViebkeMalmö OK1:09:53+25:1416:12
12Sofia KleinBjörkfors GOIF1:12:58+28:1916:55
13Eva BäcklundTrollhättans SOK1:14:21+29:4217:15
14Krisitan SamuelssonlBjörkfors GOIF1:15:39+31:0017:33
15Moa KjellbergBjörkfors GOIF1:18:54+34:1518:18
16Filip JohanssonSOK Viljan1:19:10+34:3118:22
17Åsa KjellbergBjörkfors GOIF1:19:32+34:5318:27
18Viveka Arbeståhl LundqvistJärfälla OK1:53:17+1:08:3826:17
Eva PetterssonGamleby OKej godkänd
Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIFej start
Pelle HöglundEksjö SOKej start
Annica KarlssonGOIF Tjalveej start
Mia LindforsBjörkfors GOIFej start

Öppen motion 6

5 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik JönssonMotala AIF OL49:128:47
2Martin AnderssonOK Skogsfalken54:34+5:229:44
3Markus KleinBjörkfors GOIF1:17:16+28:0413:47
4Tomas PeterssonSOK Viljan1:47:44+58:3219:14

Öppen motion 7

3 160 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK29:599:29
2Bo HultgrenOK Njudung35:18+5:1911:10
3Lars-Erik SpaakEksjö SOK36:18+6:1911:29
4Sara ÖbergOK Hällen36:36+6:3711:34
5Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL37:46+7:4711:57
6Manfred OlejnikSOK Viljan38:11+8:1212:05
7Karin ÖhlinSOK Aneby39:55+9:5612:37
8Kristin KällströmerNyköpings OK41:02+11:0312:59
9Claus BörstingMerlufsholm, DK43:25+13:2613:44
10Hans Åke DjurbäckKinnaströms SK44:19+14:2014:01
11Helena HolmOK Roxen44:29+14:3014:04
12Jerry SvenssonSOK Viljan45:44+15:4514:28
13Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK49:22+19:2315:37
14Roger BergvikVäxjö OK49:24+19:2515:37
15Lars KarlssonGamleby OK50:49+20:5016:04
16Stina AnderjonVäxjö OK52:43+22:4416:40
17Magnus Wall jungbjerGöteborgs SK52:46+22:4716:41
18Elisabet MikkelsenSOK Viljan54:31+24:3217:15
19Stefan CarlssonSOK Viljan55:27+25:2817:32
20Kenneth LindblomVäxjö OK56:24+26:2517:50
21Tommy PetersenKlubblös56:33+26:3417:53
22Ola GustafssonSOK Aneby57:05+27:0618:03
23Kurt AnderssonOK Denseln57:18+27:1918:07
24Thorwald FranssonOK Virdarna1:01:02+31:0319:18
25Caroline LiljebjörnNybro OK1:03:10+33:1119:59
26Östen ErikssonAvesta OK1:03:11+33:1219:59
27Karl-Erik JonassonKalmar OK1:04:59+35:0020:33
28Olle LarssonÅlems OK1:06:37+36:3821:04
29Roger StigssonLinköpings OK1:10:29+40:3022:18
30Lena JakobssonGamleby OK1:13:03+43:0423:07
31Åke TidmanOK Kolmården1:13:09+43:1023:08
32Karolina EkholmBjörkfors GOIF1:18:46+48:4724:55
33Maria JonasonSOK Aneby1:37:58+1:07:5931:00

Öppen motion 8

4 770 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Janusz PorzyczUKS Siodemka Rumia40:348:30
2Peter AnderssonOK Orion40:58+0:248:35
3Elin MånssonIFK Göteborg43:56+3:229:12
4Thomas JohanssonÖrkelljunga FK46:39+6:059:46
5Cecilia RönnfjärdOK Skogsfalken48:52+8:1810:14
6Mattias NilssonBjörkfors GOIF50:47+10:1310:38
7Stefan JohanssonSOK Viljan51:19+10:4510:45
8Håkan B SamorSävedalens AIK51:32+10:5810:48
9Stephan SvenssonLinköpings OK53:30+12:5611:12
10Per SandlundOK Njudung55:33+14:5911:38
11Susanne LundgrenVäxjö OK1:01:31+20:5712:53
12Dominik OpanowiczUKS Siodemka Rumia1:02:09+21:3513:01
13Torbjörn SandebäckÅlems OK1:02:45+22:1113:09
14Lars JohanssonÅlems OK1:05:20+24:4613:41
15Johan BlomgrenSOK Aneby1:14:00+33:2615:30
16Anders BockgårdHammarkinds OK1:14:13+33:3915:33
17Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:16:32+35:5816:02
18Ingrid SöderbergOK Skogsfalken1:18:41+38:0716:29
19Pertti HeedOK Orinto1:22:31+41:5717:17
20Helena LindbergIFK Göteborg1:33:58+53:2419:41
21Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:34:35+54:0119:49

Öppen motion 9

7 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard IngessonGamleby OK1:02:318:00
2Sven LundgrenVäxjö OK1:05:13+2:428:21
3Michael AdamssonNybro OK1:11:23+8:529:08
4Martin LindforsBjörkfors GOIF1:25:13+22:4210:54
Anders BlomZinkgruvans IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser