Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallandspremiären, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallandspremiären, långdistans
Arrangörsorganisation: Laholms IF OK
Datum: söndag 9 mars 2014

D21

7 280 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miri Thrane ØdumOK Pan Århus55:157:35
2Ellinor TjernlundOK Vilse 8758:46+3:318:04
3Fredrika VångellLinköpings OK1:01:07+5:528:23
4Ane LindeOK Pan Århus1:01:18+6:038:25
5Runa FremstadLarvik OK1:01:36+6:218:27
6Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:02:21+7:068:33
7Amanda LeoBredaryds SOK1:03:28+8:138:43
8Frida AnderssonFalkenbergs OK1:03:30+8:158:43
9Karolin OhlssonJärla Orientering1:03:32+8:178:43
10Sofia HolmgårdKils OK1:03:33+8:188:43
11Pia OlssonKalmar OK1:03:59+8:448:47
12Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad1:04:52+9:378:54
13Lovisa PerssonOK Tisaren1:06:06+10:519:04
14Frida BrogrenKungälvs OK1:06:08+10:539:05
15Julia OhlssonUddevalla OK1:06:43+11:289:09
16Hanna AluddenOK Pan Århus1:06:53+11:389:11
17Emma LindénFK Friskus-Varberg1:06:56+11:419:11
18Sanna ErikssonLinköpings OK1:07:04+11:499:12
19Ida DalhammerOK Roxen1:07:35+12:209:17
20Kristin SkaarRyda SK1:09:20+14:059:31
21Mette HjerrildOK Pan Århus1:09:39+14:249:34
22Jenny BjörkÖrkelljunga FK1:10:00+14:459:36
23Maria BrodinOK Tyr1:11:32+16:179:49
24Alicia Cobo CaballeroIstrums SK1:11:46+16:319:51
25Hanna ArnellFK Friskus-Varberg1:11:57+16:429:52
26Charlotte ThraneOK Øst Birkerød1:12:00+16:459:53
27Anna-Maria RoubertVäxjö OK1:12:09+16:549:54
28Sara PrinceMölndal Outdoor IF1:13:42+18:2710:07
29Agnes AdolfssonEksjö SOK1:13:53+18:3810:08
30Stefanie AnderssonHagaby GOIF1:14:20+19:0510:12
31Emilia HenryssonTibro OK1:17:07+21:5210:35
32Elin WallquistVäxjö OK1:17:18+22:0310:37
33Anna BrodinOK Tyr1:17:22+22:0710:37
34Johanna HolménHalmstad OK1:19:43+24:2810:57
35Ellen LarssonIF Hagen1:21:28+26:1311:11
36Sofie SöderblomFalkenbergs OK1:22:37+27:2211:20
37Carin StenbergHelsingborgs SOK1:23:14+27:5911:25
38Josephine Dewett KristensenOK Pan Århus1:23:51+28:3611:31
39Karin KarlssonHalmstad OK1:29:19+34:0412:16
40Sara BerganderEksjö SOK1:31:24+36:0912:33
Lovisa HanssonHestra IFej start
Rebecka HardingGöteborg-Majorna OKej start
Kristine BergliaEiker OLej start
Elin MånssonIFK Göteborgej start
Ane Sofie BjørgulHalden SKej start
Elin CarlssonIFK Lidingö SOKej start

H21

10 360 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Doug TullieTurun Metsänkävijät1:04:396:14
2Johan StrandGöteborg-Majorna OK1:04:44+0:056:14
3Kalle JohanssonHalmstad OK1:06:50+2:116:27
4Davis DislersIK Hakarpspojkarna1:07:03+2:246:28
5Karl WalheimÄrla IF1:08:07+3:286:34
6Anders CarlssonIFK Lidingö SOK1:08:10+3:316:34
7Patrik KarlssonVäxjö OK1:09:28+4:496:42
8Olof SandgrenOK Orion1:11:23+6:446:53
9Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna1:12:00+7:216:56
10Fredrik NilssonHelsingborgs SOK1:12:34+7:557:00
11Christian Faruga KarldénKvillebyns SK1:13:07+8:287:03
12Ulrik NielsenCopenhagenO1:13:16+8:377:04
13Oskar DanielsAttunda OK1:13:32+8:537:05
14Simon HedlundÄrla IF1:13:43+9:047:06
15Mathias HallménAttunda OK1:13:51+9:127:07
16Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:15:02+10:237:14
17Henrik OlofssonHelsingborgs SOK1:15:10+10:317:15
18Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK1:15:29+10:507:17
19Carsten JørgensenCopenhagenO1:15:38+10:597:18
20Marcus Karlsson SennevikIK Hakarpspojkarna1:15:41+11:027:18
21Andreas BerganderEksjö SOK1:15:48+11:097:18
22Martin AhlbergerHestra IF1:16:01+11:227:20
23Erik GustafssonNTNUI1:16:51+12:127:25
24Conny RantzowHestra IF1:17:06+12:277:26
25Aaron PrinceSävedalens AIK1:17:27+12:487:28
26Magnus DewettOK Pan Århus1:17:32+12:537:29
27Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:19:10+14:317:38
28Erik AlnervikHelsingborgs SOK1:19:14+14:357:38
29Johan AronssonOK Tisaren1:19:35+14:567:40
30Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:21:42+17:037:53
31Simon Thrane HansenOK Pan-Kristianstad1:25:29+20:508:15
32Daniel EvaldssonVäxjö OK1:27:01+22:228:23
33Mattias EngströmSkåneslättens OL1:27:02+22:238:24
34Martin WendtLunds OK1:28:16+23:378:31
35Erik MemmiHalmstad OK1:28:24+23:458:31
36Stefan Frands PetersenCopenhagenO1:28:33+23:548:32
37Nils Wallentin TärkHalmstad OK1:29:01+24:228:35
38Magnus ForsbergOK Norrvirdarna1:29:25+24:468:37
39Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK1:30:07+25:288:41
40Albin EvertssonOK Klyftamo1:32:28+27:498:55
41Lukas GustavssonLinköpings OK1:32:30+27:518:55
42Jonas HjertFalköpings AIK OK1:36:06+31:279:16
43Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:36:23+31:449:18
44Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:36:27+31:489:18
45Erik SkaarRyda SK1:36:32+31:539:19
46Johan RunessonGöteborg-Majorna OK1:37:23+32:449:23
47Måns BrännebyOK Kolmården1:40:18+35:399:40
48Mats HalvarssonFjärås AIK1:41:28+36:499:47
49Ulrik MagnussonHalmstad OK1:44:34+39:5510:05
50Christoffer AndersénIK Gandvik1:46:20+41:4110:15
51Tobias EdströmOK Gisle1:54:02+49:2311:00
52Simon BörjesonRyda SK1:54:56+50:1711:05
53Benjamin GrahnKvillebyns SK2:10:04+1:05:2512:33
54André BjärbyFrosta OK2:33:46+1:29:0714:50
Håkan AnderssonHalmstad OKej godkänd
Henrik TostebergLinköpings OKej godkänd
Mattias KarlssonOK Alehofej godkänd
Oscar VångellÄrla IFej godkänd
Fredrik AnderssonIF Rigorej start
Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarnaej start
Niclas TjernlundOK Vilse 87ej start

H21 Kort

8 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Simon NilssonEksjö SOKej godkänd

D20

5 740 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine LindOK Gorm45:447:58
2Filippa JohanssonJönköpings OK54:43+8:599:31
3Klara PålssonKungälvs OK55:35+9:519:41
4Julia DahlHelsingborgs SOK56:58+11:149:55
5Caroline GjøterupFaaborg OK57:42+11:5810:03
6Ulrika TofteredIF Rigor58:37+12:5310:12
7Emma BacklundSäterbygdens OK59:04+13:2010:17
8Elin ClassonOK Orinto59:45+14:0110:24
9Sabine RothaugHalden SK1:01:07+15:2310:38
10Frida StrömgårdUddevalla OK1:01:09+15:2510:39
11Anna WallinGöteborg-Majorna OK1:01:44+16:0010:45
12Jessica NilssonOK Torfinn1:03:11+17:2711:00
13Caroline LindelöwHärlövs IF1:03:42+17:5811:05
14Filippa SpånérSävedalens AIK1:05:31+19:4711:24
15Cherie SjöblomFrölunda OL1:11:10+25:2612:23
16Elinor LindelöwHärlövs IF1:26:47+41:0315:07
17Elin KjellssonFalkenbergs OK1:29:26+43:4215:34
Agnes LeoBredaryds SOKej godkänd
Cecilie Friberg KlysnerCopenhagenOej start

H20

7 880 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna49:126:14
2Markus HolterHalden SK51:02+1:506:28
3Oskar NykvistJönköpings OK54:17+5:056:53
4Victor FlingmarkUddevalla OK55:54+6:427:05
5Petter JohanssonLinköpings OK57:27+8:157:17
6Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg57:58+8:467:21
7Harald OttmerTormestorps IF59:23+10:117:32
8Pontus JanssonOK Orinto1:02:20+13:087:54
9Aske JepsenCopenhagenO1:03:06+13:548:00
10Einar JohanssonOK Tyr1:04:34+15:228:11
11Morten SchouTeam Vejle Orientering1:13:04+23:529:16
12Joakim DamgaardTeam Vejle Orientering1:13:15+24:039:17
13Jesper LiderudLidköpings VSK1:13:38+24:269:20
14Henrik PetterssonVästerviks OK1:20:54+31:4210:15
Jonatan AronssonOK Tisarenej godkänd
Albin AxelssonIK Hakarpspojkarnaej start
Henning OttmerTormestorps IFej start
Erik BengtssonOK Skogsfalkenej start

D18

5 290 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erica EdmanKorsnäs IF OK47:268:57
2Nelly CarlssonTormestorps IF49:08+1:429:17
3Louise LundgrenVäxjö OK49:31+2:059:21
4Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL49:33+2:079:22
5Hanna TorjusenFredrikstad SK55:48+8:2210:32
6Lina PålssonKungälvs OK58:22+10:5611:02
7Marie HartmeyerFIF Hillerød58:28+11:0211:03
8Erica ErikssonHjärnarps GH OL58:48+11:2211:06
9Helena HagströmFalkenbergs OK1:08:08+20:4212:52
10Maren Roll PaulsenFredrikstad SK1:08:54+21:2813:01
11Emma EricssonFalkenbergs OK1:11:25+23:5913:30
12Sigrid Marie Stål VikFredrikstad SK1:19:06+31:4014:57
13Sara FreylandSOK Aneby1:24:05+36:3915:53
Filippa AnderssonLidköpings VSKej godkänd
Emma BrännebyOK Kolmårdenej godkänd
Amanda JohanssonOK Dackeej start

H18

6 680 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna45:106:45
2Håkon Raadal BjørloHalden SK45:29+0:196:48
3Martin OlssonTibro OK49:07+3:577:21
4Arvid NordIK Hakarpspojkarna52:30+7:207:51
5Mattis HallbergIK Uven53:26+8:167:59
6Andreas PeterssonBurseryds IF53:28+8:188:00
7Peter NordbrødenHalden SK54:31+9:218:09
8Asgeir RistesundFredrikstad SK54:45+9:358:11
9Loke AgmarkenHalmstad OK56:12+11:028:24
10Lasse SimonsenFredrikstad SK56:34+11:248:28
11Rasmus ArfwedsonFrölunda OL58:05+12:558:41
12Johan EklundVäxjö OK59:44+14:348:56
13John GabrielssonSävedalens AIK1:01:48+16:389:15
14Jonathan EnvallTullinge SK1:04:02+18:529:35
15Moltas ViebkeMalmö OK1:07:04+21:5410:02
16Johan GustafssonOK Nackhe1:09:29+24:1910:24
17August BengtssonOK Nackhe1:19:24+34:1411:53
Håkon BlågestadIndre Østfold OKej godkänd
Simon RuneforsVäxjö OKej godkänd
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Albin PålssonKungälvs OKej start

D16

4 570 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AxelssonMarkbygdens OK39:398:40
2Jenny WegebroUmeå OK40:10+0:318:47
3Emma DjerfLerums SOK42:19+2:409:15
4Klara DjerfLerums SOK42:55+3:169:23
5Moa HanssonBredaryds SOK43:11+3:329:26
6Nikoline Holm SplittorffFIF Hillerød43:56+4:179:36
7Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK44:07+4:289:39
8Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK44:17+4:389:41
9Elsa HolmgårdKils OK44:25+4:469:43
10Lise TermansenTeam Vejle Orientering44:44+5:059:47
11Kristin OttesenFredrikstad SK51:53+12:1411:21
12Mia Mathisen BekhusFredrikstad SK51:58+12:1911:22
13Alma Haugen KvisgaardFredrikstad SK52:25+12:4611:28
14Johanna RundqvistOK Nackhe52:32+12:5311:29
15Elsa AnderssonBredaryds SOK53:28+13:4911:41
16Karoline AuneHalden SK54:38+14:5911:57
17Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss55:56+16:1712:14
18Synne Malene BrækkeHalden SK56:08+16:2912:16
19Emelie SvenssonIF Rigor56:36+16:5712:23
20Sigrid Saur ModahlFredrikstad SK56:41+17:0212:24
21Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK56:58+17:1912:27
22Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK57:06+17:2712:29
23Clara CoxLerums SOK57:57+18:1812:40
24Nora TorgersenHalden SK59:19+19:4012:58
25Jonna HalonenFjärås AIK1:00:14+20:3513:10
26Malin ThornemanHelsingborgs SOK1:03:42+24:0313:56
27Isabelle Kempff-AndersenFIF Hillerød1:04:25+24:4614:05
28Emmy HelmerssonHässleholms OK1:04:26+24:4714:05
29Helena ÅsbergSarpsborg OL1:05:20+25:4114:17
30Tove LindOK Lindéna1:06:32+26:5314:33
31Elise JosefssonAnderstorps OK1:10:32+30:5315:26
32Amanda CarlssonIK Trenne Ullared1:12:49+33:1015:56
33Amanda IsaksenTeam Vejle Orientering1:16:22+36:4316:42
34Louise DrenthHelsingborgs SOK1:19:21+39:4217:21
35Rebecka BrorssonTockarps IK1:25:27+45:4818:41
Ronja JungåkerKorsnäs IF OKej godkänd
Ebba BengtssonOK Lindénaej godkänd
Rikke IngesenSarpsborg OLej godkänd
Marie BergstrømHalden SKej start
Alice HultinOK Löftanej start
Camilla LarsenFIF Hillerødej start

H16

5 650 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo LillieströmOK Roxen38:176:46
2Oliwer LundbergOK Bävern38:37+0:206:50
3Håkon Østraat SævareidHalden SK38:59+0:426:53
4Victor ImarkTullinge SK39:33+1:166:59
5Fredrik JohanssonOK Nackhe40:05+1:487:05
6August Asheim  BirkelandHalden SK40:10+1:537:06
7Rasmus LundbergOK Bävern40:20+2:037:08
8Filip TrofastBredaryds SOK41:02+2:457:15
9Olav Schmitt GranHalden SK41:48+3:317:23
10Isak PrellnerSkåneslättens OL41:51+3:347:24
11Andreas JonssonOK Dacke42:07+3:507:27
12Lukas LundgrenVäxjö OK42:17+4:007:29
13Fritjof AxelssonFK Göingarna43:29+5:127:41
14Johan WehlinSkogspojkarnas OK43:41+5:247:43
15Olle JosarpFK Friskus-Varberg44:06+5:497:48
16Felix AxelssonMarkbygdens OK44:38+6:217:53
17Jakob HöstHjärnarps GH OL46:36+8:198:14
18Tim OlssonBrattås CK47:50+9:338:27
19Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna48:42+10:258:37
20Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK48:47+10:308:38
21Adam SegerslättSkåneslättens OL48:49+10:328:38
22Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna50:10+11:538:52
23Trygve Kristoffer LøvliHalden SK51:28+13:119:06
24Emil JohanssonOK Bävern54:15+15:589:36
25Adam BrobergIF Rigor54:41+16:249:40
26Hans V. PetersenTeam Vejle Orientering54:57+16:409:43
27Jørgen VisterIndre Østfold OK55:34+17:179:50
28Isak HertinVästerviks OK56:34+18:1710:00
29Victor KristensenTeam Vejle Orientering56:40+18:2310:01
30Viktor ÖstergrenVäxjö OK56:45+18:2810:02
31Emil PetterssonOK Dacke57:28+19:1110:10
32Filip SvenssonOK Löftan58:36+20:1910:22
33Gustav NilssonHelsingborgs SOK58:49+20:3210:24
34Casper ThygesenTeam Vejle Orientering59:28+21:1110:31
35Hugo DalhammerOK Roxen1:01:41+23:2410:55
36Erlend BrendstuenHalden SK1:04:53+26:3611:29
37Axel LindebergVästerviks OK1:05:36+27:1911:36
38Oscar LangVästerviks OK1:10:12+31:5512:25
39Benjamin AasenSarpsborg OL1:13:05+34:4812:56
40Ville GrahnIK Uven1:22:57+44:4014:40
41Emil LøwengreenSarpsborg OL1:28:08+49:5115:35
Herman Ryen MartinsenFredrikstad SKej godkänd
Erik SvenssonOK Klyftamoej godkänd
Oscar JohanssonOK Dackeej start

D16 Kort

3 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Beata FranssonEmmaboda Verda OK1:03:0815:49
2Siri PedersenSarpsborg OL1:32:12+29:0423:06

H16 Kort

4 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Haakon JohannesenIndre Østfold OK56:2013:38
2Johan JohanssonHalmstad OK1:09:19+12:5916:47
Alexander Skaug YtterbølHalden SKej godkänd

D14

3 990 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda AxelssonFK Göingarna37:079:18
2Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK37:26+0:199:22
3Hedda Raadal BjørloHalden SK38:15+1:089:35
4Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna38:18+1:119:35
5Julia ThuressonBurseryds IF40:14+3:0710:05
6Alicia LundgrenVäxjö OK40:52+3:4510:14
7Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK41:41+4:3410:26
8Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK42:51+5:4410:44
9Irmalinn NilssonHärlövs IF43:19+6:1210:51
10Maja PorleVäxjö OK43:22+6:1510:52
11Stina JohanssonOK Bävern43:46+6:3910:58
12Vilma SvantessonHjärnarps GH OL43:48+6:4110:58
13Elvira WildheimFK Friskus-Varberg44:26+7:1911:08
14Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna46:17+9:1011:35
15Tina LjungqvistLunds OK46:40+9:3311:41
16Karoline BjørnerødOK Moss46:54+9:4711:45
17Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK47:05+9:5811:48
18Aurora GjølsjøOK Moss47:18+10:1111:51
19Lovisa JohanssonOK Dacke49:10+12:0312:19
20Emma NilssonAlvesta SOK56:03+18:5614:02
21Lovisa RingHalmstad OK57:34+20:2714:25
22Emma DanevadFredrikstad SK58:33+21:2614:40
23Paulina JägstedtHalmstad OK59:07+22:0014:48
24Lina ErdeliusIF Rigor1:01:03+23:5615:18
25Elin CarlssonIK Trenne Ullared1:03:53+26:4616:00
26Frida BjörkÖrkelljunga FK1:04:21+27:1416:07
27Johanna WilhelmssonOK Dacke1:06:11+29:0416:35
28Hanna OlssonBrattås CK1:06:50+29:4316:45
29Linnea BengtssonFalkenbergs OK1:19:54+42:4720:01
30Elsa EricssonFK Friskus-Varberg1:30:19+53:1222:38
Kajsa RaskKungälvs OKej start
Jorid Nandrup NielsenIndre Østfold OKej start

H14

4 130 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HardenFK Boken32:297:51
2Isac EricssonVäxjö OK32:30+0:017:52
3Joar HertinVästerviks OK32:44+0:157:55
4Adrian VartiaOK Löftan32:48+0:197:56
5Lasse Falck WeberCopenhagenO35:28+2:598:35
6Gabriel SturessonLerums SOK35:31+3:028:35
7Niels Christian HellerudHalden SK36:06+3:378:44
8Algot NajvikFK Göingarna36:11+3:428:45
9Malthe PoulsenFIF Hillerød36:27+3:588:49
10Axel BlomFrölunda OL37:03+4:348:58
11Victor HanssonJönköpings OK37:11+4:429:00
12Soeren Thrane OedumOK Øst Birkerød38:11+5:429:14
13Albin KronkvistÖrkelljunga FK40:24+7:559:46
14Tim JohanssonFK Friskus-Varberg40:47+8:189:52
15Gustav RuneforsVäxjö OK41:51+9:2210:07
16Filip BengtssonOK Lindéna43:20+10:5110:29
17Runar Saur ModahlFredrikstad SK46:29+14:0011:15
18Oscar NilssonAlvesta SOK46:46+14:1711:19
19Oscar KjellssonFalkenbergs OK48:47+16:1811:48
20Sondre OttesenFredrikstad SK50:51+18:2212:18
21Simon SvenssonLaholms IF OK51:00+18:3112:20
22Jonathan LindOK Lindéna58:51+26:2214:14
23Pontus ErikssonHjärnarps GH OL1:00:28+27:5914:38
24Hugo AnderssonHjärnarps GH OL1:02:40+30:1115:10
25Noah BechtelFK Friskus-Varberg1:18:11+45:4218:55
Hugo OskarssonHalmstad OKej start
Carl JosefssonSävedalens AIKej start
Linus LundbergOK Bävernej start

D14 Kort

3 340 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa LagerHalmstad OK26:067:48
2Hanna MoumHalden SK32:46+6:409:48
3Marie Lindløv JensenSarpsborg OL34:12+8:0610:14
4Ida Aabogen HaugaardSkaukameratene OL37:07+11:0111:06
5Petra ErikssonOK Gynge37:09+11:0311:07
6Josefine SandbergOK Bävern38:08+12:0211:25
7Lisa JenssenHalden SK38:41+12:3511:34
8Evelina OlssonOK Nackhe39:20+13:1411:46
9Cornelia LydinOK Kontinent44:12+18:0613:14
10Elisabeth BrækkeHalden SK46:27+20:2113:54
11Kajsa EkdahlEmmaboda Verda OK47:03+20:5714:05

H14 Kort

3 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus KarmetunOK Bävern29:368:36
2Alexander AugustssonOK Bävern37:20+7:4410:51
3Oliver SchmidtOK Kontinent54:34+24:5815:51
4Samuel Stålhandske GarnerVäxjö OK58:37+29:0117:02

D12

3 340 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna22:306:44
2Emma LingJönköpings OK23:58+1:287:10
3Nora HolmgårdKils OK25:49+3:197:43
4Amanda KarmetunOK Njudung27:39+5:098:16
5Mathilde PoulsenFIF Hillerød29:34+7:048:51
6Thea BökmanHelsingborgs SOK30:22+7:529:05
7Klara PerssonHalmstad OK31:33+9:039:26
8Irma SvenssonOK Klyftamo32:55+10:259:51
9Elin HugossonLunds OK35:46+13:1610:42
10Unni GranforsIF Rigor36:01+13:3110:47
11Johanna SvenssonOK Löftan41:00+18:3012:16
Rebecca HardenFK Bokenej godkänd
Molly LindOK Lindénaej start
Erica MolinBoxholm-Mjölby OLej start
Eira HertinVästerviks OKej start

H12

3 440 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper JohanssonOK Löftan23:396:52
2Axel ElmbladBredaryds SOK23:57+0:186:57
3Hugo EricssonVäxjö OK24:52+1:137:13
4Anton GunnarssonBredaryds SOK25:00+1:217:16
5Emil JägstedtHalmstad OK28:57+5:188:24
6Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK29:17+5:388:30
7Erik LingJönköpings OK29:29+5:508:34
8Hannes RosendahlIF Marin Väst30:00+6:218:43
9Albin PerssonHalmstad OK31:11+7:329:03
10Ivar HelmerssonHässleholms OK33:02+9:239:36
11Alex JohanssonFK Friskus-Varberg33:42+10:039:47
12Agust KronkvistÖrkelljunga FK40:45+17:0611:50
13Edvin BorneFrölunda OL41:06+17:2711:56
14Alfred ErdeliusIF Rigor42:31+18:5212:21
15Klas LjungqvistLunds OK44:30+20:5112:56
16Jakob MobergOK Löftan49:29+25:5014:23
17Melvin NilssonHärlövs IF1:14:23+50:4421:37
Felix AbrahamssonHylte OKej start
Axel BechtelFK Friskus-Varbergej start

D12 Kort

2 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid RuskOK Kontinent23:189:49
2Julia SörensenOK Kontinent28:34+5:1612:03
3Adine IngesenSarpsborg OL29:25+6:0712:24
4Saga SchmidtOK Kontinent36:38+13:2015:27
Cornelia MöllerOK Kontinentej start

D10

2 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra LingJönköpings OK25:5810:57
2Maja GraadIF Rigor26:25+0:2711:08
3Kaia JørgensenTisvilde Hegn OK31:46+5:4813:24
4Anna SvenssonIF Rigor33:06+7:0813:57

H10

2 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor HanssonOK Löftan24:019:34
2Tobias JohanssonOK Löftan25:48+1:4710:16
3Isak BengtssonOK Lindéna27:29+3:2810:56
4Emil SeldénIF Rigor28:58+4:5711:32
5Albin HugossonLunds OK33:17+9:1613:15
6Melwin WildheimFK Friskus-Varberg35:49+11:4814:16
7Isak HolmgårdKils OK44:04+20:0317:33

D35

5 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Chrissie DahlqvistSkillingaryds FK54:189:06
2Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK58:51+4:339:52
3Jessica KarmetunOK Bävern1:10:31+16:1311:49
4Karin LindqvistFK Finn1:12:49+18:3112:13
5Anna AdolfssonOK Bävern1:21:48+27:3013:43

H35

8 170 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael TrofastJönköpings OK1:12:018:48
2Anders BestermanIK Trenne Ullared1:14:51+2:509:09
3Erik BengtssonFK Åsen1:25:29+13:2810:27
4Peter WaldenströmJönköpings OK1:28:47+16:4610:52
5Erik RåbergOK Tyr1:51:43+39:4213:40
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ronnie AnderssonFalkenbergs OKej godkänd
Fredrik StåhlHjärnarps GH OLej start

D40

5 290 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna49:009:15
2Louise AxelssonFK Göingarna53:31+4:3110:06
3Marina AxelssonMarkbygdens OK57:41+8:4110:54
4Anna LjungqvistLunds OK58:28+9:2811:03
5Kristina Josefsson AreskougAnderstorps OK1:03:37+14:3712:01
6Ulrika GranforsIF Rigor1:05:58+16:5812:28
7Susanne CoxLerums SOK1:06:14+17:1412:31
8Christina OlssonSkåneslättens OL1:17:11+28:1114:35
8Jessica ElmerssonOK Bävern1:17:11+28:1114:35
10Catarina HardenFK Boken1:18:08+29:0814:46
11Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared1:22:08+33:0815:31
Katarina VartiaOK Löftanej start
Maria R ThelinJönköpings OKej start

H40

7 700 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Espen DanevadFredrikstad SK58:027:32
2Mikael LundqvistFalkenbergs OK58:24+0:227:35
3Henrik OttesenFredrikstad SK59:31+1:297:43
4Stefan GraadIF Rigor1:04:49+6:478:25
5Conny RaskHjärnarps GH OL1:04:54+6:528:25
6Daniel ÅhmanLunds OK1:05:32+7:308:30
7Anders LeireSävedalens AIK1:05:57+7:558:33
8Mattias GunnarssonBredaryds SOK1:06:03+8:018:34
9Joakim KarmetunOK Njudung1:07:22+9:208:44
10Fredrik BartholdssonFrölunda OL1:08:33+10:318:54
11Robert SöderbergTäby OK1:08:57+10:558:57
12Anders ArfwedsonFrölunda OL1:10:06+12:049:06
13Fredrik HugossonLunds OK1:11:39+13:379:18
14Thomas JosarpFK Friskus-Varberg1:12:42+14:409:26
15Malte LennerstedtLunds OK1:13:12+15:109:30
16Henning Bratland CarlsenOK Moss1:14:37+16:359:41
17Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK1:14:42+16:409:42
18Anders LingJönköpings OK1:17:57+19:5510:07
19Fredrik HjortHelsingborgs SOK1:17:58+19:5610:07
20Henrik NordVäsby OK1:18:19+20:1710:10
21Urban SchmidtOK Kontinent1:19:44+21:4210:21
22Fabian LjungquistLunds OK1:20:30+22:2810:27
23Emil ErdeliusIF Rigor1:22:33+24:3110:43
24Jonas HöstHjärnarps GH OL1:22:45+24:4310:44
25Andreas NiemiEmmaboda Verda OK1:22:56+24:5410:46
26Mattias JägstedtHalmstad OK1:28:15+30:1311:27
27Fredrik AugustssonOK Bävern1:30:15+32:1311:43
28Nils HelmerssonHässleholms OK1:34:01+35:5912:12
29Jan GrahnIK Uven1:34:09+36:0712:13
30Peter RasmussenOK Kontinent1:37:17+39:1512:38
31Per PalmqvistOK Kontinent1:41:03+43:0113:07
32Björn Fredriksson MöllerOK Kontinent1:42:16+44:1413:16
33Johan HanssonOK Löftan1:44:52+46:5013:37
34Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK1:50:42+52:4014:22
35Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:51:40+53:3814:30
36Håkan RundqvistOK Nackhe1:53:12+55:1014:42
Peter AnderssonSöders-Tyresöej godkänd
Laust SörensenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Magnus EricssonVäxjö OKej godkänd
Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anders FranzénLidköpings VSKej start
Magnus HanssonOK Löftanej start
Martin SvenssonIF Rigorej start

D45

4 560 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva PetterssonOK Dacke45:139:54
2Ingela EkelövSkåneslättens OL46:13+1:0010:08
3Louise RundkvistIK Hakarpspojkarna46:22+1:0910:10
4Annika EricssonVäxjö OK47:36+2:2310:26
5Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL47:42+2:2910:27
6Åsa JosarpFK Friskus-Varberg48:09+2:5610:33
7Anne JohanssonOK Dacke48:28+3:1510:37
8Carina AnderssonFK Friskus-Varberg49:55+4:4210:56
9Catarina BengtssonOK Nackhe51:28+6:1511:17
10Annika JosefssonOK Dacke51:50+6:3711:22
11Suzy LarssonOK Skogshjortarna53:29+8:1611:43
12Anna JohanssonJönköpings OK54:13+9:0011:53
13Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL54:16+9:0311:54
14Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK54:41+9:2811:59
15Magdalena JohanssonHalmstad OK56:54+11:4112:28
16Lena ThuressonBurseryds IF59:38+14:2513:04
17Irene Felde OlaussenHalden SK1:00:40+15:2713:18
18Agneta Hallberg-HanssonJönköpings OK1:06:48+21:3514:38
19Carina Thynell LindelöwHärlövs IF1:16:36+31:2316:47
Ann-Marie HanssonIS Kullenej start

H45

6 600 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik RosénVäxjö OK47:047:07
2Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna47:16+0:127:09
3Ulrik OlssonBrattås CK48:55+1:517:24
4Matti YliluikkiLounais-Hämeen Rasti51:42+4:387:50
5Tim Falck WeberCopenhagenO54:22+7:188:14
6Bo SimonsenFIF Hillerød55:54+8:508:28
7Ulf JohanssonHalmstad OK55:59+8:558:28
8Geir TorgersenHalden SK56:13+9:098:31
9Håkan AxelssonFK Göingarna56:33+9:298:34
10Joachim FribergIstrums SK57:41+10:378:44
11Niklas EdvardssonHästveda OK57:56+10:528:46
12Johan  HanssonJönköpings OK58:37+11:338:52
13Thomas NajvikFK Göingarna58:40+11:368:53
14Peter AronssonFK Friskus-Varberg58:45+11:418:54
15Klas FriborgJönköpings OK58:49+11:458:54
16Per KällvikÅmåls OK59:02+11:588:56
17Sven LundgrenVäxjö OK1:00:12+13:089:07
18Kennet HorvathHalmstad OK1:00:55+13:519:13
19Rasmus OedumOK Øst Birkerød1:01:07+14:039:15
20Magnus LarsenFK Boken1:01:31+14:279:19
21Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna1:02:50+15:469:31
22Björn NilssonHärlövs IF1:06:19+19:1510:02
23Martin MandingerTrollhättans SOK1:06:50+19:4610:07
24Henrik SvenssonOK Löftan1:08:36+21:3210:23
25Mats NordahlHalmstad Garnisons IF1:08:39+21:3510:24
26Raul HindovLunds OK1:09:02+21:5810:27
27Peter BadenfeltFalkenbergs OK1:10:03+22:5910:36
28Håkan ErikssonHästveda OK1:10:19+23:1510:39
29Magnus TrofastBredaryds SOK1:11:10+24:0610:46
30David GabrielssonSävedalens AIK1:12:29+25:2510:58
31Jonas JohanssonOK Nackhe1:12:39+25:3511:00
32Anders GustavssonFK Friskus-Varberg1:13:27+26:2311:07
33Jyrki NeiminenLounais-Hämeen Rasti1:14:42+27:3811:19
34Lars SvenssonOK Nackhe1:16:47+29:4311:38
35Tobias den BraverOK Gränsen1:19:17+32:1312:00
36Thomas BorneFrölunda OL1:19:24+32:2012:01
37Anders SjöbergOK Reftele1:26:25+39:2113:05
38Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:28:00+40:5613:20
39Jonas HultinOK Löftan1:34:57+47:5314:23
40Henrik PoulsenFIF Hillerød1:49:50+1:02:4616:38
41Tommy VartiaOK Löftan2:05:33+1:18:2919:01
Magnus AbrahamssonHylte OKej godkänd
Gert WildheimFK Friskus-Varbergej godkänd
Richard BlomFrölunda OLej godkänd
Magnus JohanssonOK Löftanej start
Stefan AgmarkenHalmstad OKej start
Bengt JohanssonFK Friskus-Varbergej start
Johan BökmanHelsingborgs SOKej start

D50

4 110 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK37:179:04
2Anette LundOK Gorm39:05+1:489:30
3Pia Käck-FritzellGudhems IF39:55+2:389:42
4Tone HollowellOK Tyr40:18+3:019:48
5Ingrid KensbyOK Tyr40:49+3:329:55
6Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK41:16+3:5910:02
7Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK41:29+4:1210:05
8Eva EklundVäxjö OK41:46+4:2910:09
9Christina BjörkÖrkelljunga FK42:25+5:0810:19
10Kerstin AnderssonRyda SK42:39+5:2210:22
11Anne UddMarkbygdens OK43:23+6:0610:33
12Pia VångellLinköpings OK44:01+6:4410:42
13Christina SöderblomÄtrans IF44:24+7:0710:48
14Marita PhilipssonMarkaryds FK47:14+9:5711:29
15Nina BejbomUddevalla OK47:33+10:1611:34
16Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK48:05+10:4811:41
17Katarina Westin-KarlssonBredaryds SOK53:14+15:5712:57
18Mona OlssonBrattås CK54:20+17:0313:13
19Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna58:52+21:3514:19
20Annika PeterssonBurseryds IF59:12+21:5514:24
21Margareta Almqvist MandingerTrollhättans SOK1:00:10+22:5314:38
22Kirsten TofteredIF Rigor1:10:55+33:3817:15

H50

5 960 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Olof SvenssonHalmstad OK47:047:53
2Anders DalhammerOK Roxen47:16+0:127:55
3Lars SvantessonHjärnarps GH OL48:15+1:118:05
4Anders MolinBoxholm-Mjölby OL48:33+1:298:08
5Mats JönssonKorsnäs IF OK48:51+1:478:11
6Göran MånssonOK Dacke50:44+3:408:30
7Lars HolmgårdKils OK51:47+4:438:41
8Kjell EinarssonOK Skogshjortarna52:02+4:588:43
8Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK52:02+4:588:43
10Claes EkbergLidköpings VSK52:58+5:548:53
11Bengt OlssonEslövs FK53:53+6:499:02
12Robert HallbergIK Uven54:11+7:079:05
13Tom HollowellOK Tyr54:48+7:449:11
14Magnus BacklundSäterbygdens OK55:13+8:099:15
15Torben UtzonOK Pan Århus55:22+8:189:17
16Ulf LinderfalkSkåneslättens OL55:50+8:469:22
17Øistein JensenSarpsborg OL56:56+9:529:33
18Mikael HanssonBredaryds SOK59:21+12:179:57
19Bengt HolménHylte OK1:00:16+13:1210:06
20Per GerdleHalmstad OK1:02:15+15:1110:26
21Patrick DjerfLerums SOK1:02:24+15:2010:28
22Stefan DahlHelsingborgs SOK1:04:11+17:0710:46
23Stefan OlofssonOK Gisle1:04:33+17:2910:49
24Benjamin ViebkeMalmö OK1:05:37+18:3311:00
25Sverker ErikssonOK Gynge1:07:15+20:1111:17
26Mats KensbyOK Tyr1:12:08+25:0412:06
27Stefan NorrestamHelsingborgs SOK1:12:18+25:1412:07
28Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:13:55+26:5112:24
29Lars ErikssonHjärnarps GH OL1:16:07+29:0312:46
30Patrik FranssonEmmaboda Verda OK1:21:46+34:4213:43
31Thomas BäckströmIF Rigor1:22:59+35:5513:55
32Anders PetterssonVästerviks OK1:29:11+42:0714:57
33Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:33:15+46:1115:38
Tony DellrosHjärnarps GH OLej godkänd
Peter ValterssonAnderstorps OKej start
Egon GustavssonOK Bävernej start
Magnus JosefssonSävedalens AIKej start
Yngve KihlbergHalmstad OKej start
Hans WedbergSjövalla FKej start

D55

4 110 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina SegerslättSkåneslättens OL44:3710:51
2Bente KällVäxjö OK46:28+1:5111:18
3Marianne KlassonUlricehamns OK48:32+3:5511:48
4Lena KarlssonHalmstad OK48:59+4:2211:55
5Lena RunessonOK Vivill50:01+5:2412:10
6Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK52:43+8:0612:49
7Marianne ThorssonIK Trenne Ullared53:46+9:0913:04
8Maria AnderssonBredaryds SOK54:15+9:3813:11
9Helle SchouTeam Vejle Orientering1:06:44+22:0716:14
10Monika NilssonOK Alehof1:08:44+24:0716:43
Monica KnutssonSävedalens AIKej start

H55

5 740 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten WestlundOK Tyr44:457:47
2Mats BrorssonTockarps IK48:52+4:078:30
3Ulf PalmérUlricehamns OK51:55+7:109:02
4Torbjörn HalvarssonFjärås AIK55:41+10:569:42
5Ingmar EkelövSkåneslättens OL56:00+11:159:45
6Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK56:30+11:459:50
7Pierre KarlssonOK Alehof57:02+12:179:56
8Stefan SjöblomFrölunda OL57:46+13:0110:03
9Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK1:00:09+15:2410:28
10Jan KarlssonVäxjö OK1:00:11+15:2610:29
11Tomas KarlssonOK Kolmården1:03:34+18:4911:04
12Ingemar MånssonRonneby OK1:03:47+19:0211:06
13Sten SegerslättSkåneslättens OL1:05:57+21:1211:29
14Urban LarssonOK Gipen1:06:12+21:2711:31
15Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:10:45+26:0012:19
16Lars StrömbergOK Skogshjortarna1:11:15+26:3012:24
17Bengt KlassonUlricehamns OK1:11:45+27:0012:30
18Rudolf BrogrenKungälvs OK1:12:18+27:3312:35
19Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:12:47+28:0212:40
20Alf B JohanssonFK Friskus-Varberg1:14:49+30:0413:02
21Dag SvenssonHylte OK1:15:00+30:1513:03
22Leif LindauOK Torfinn1:15:36+30:5113:10
23Tor UddMarkbygdens OK1:18:47+34:0213:43
24Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK1:19:27+34:4213:50
25Bernt AnderssonIF Rigor1:19:49+35:0413:54
26Jan OttmerTormestorps IF1:20:46+36:0114:04
27Lars EklundVäxjö OK1:23:23+38:3814:31
28Torbjörn MovertOK Kompassen1:32:12+47:2716:03
Tomas VångellLinköpings OKej godkänd
Roy GjerdingOK Mossej start
Stig NilssonOskarströms OKej start
Anders SpånérGöteborg-Majorna OKej start
Sten GustafssonEds SKej start

D60

3 660 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel MånssonOK Vilse 8742:3711:38
2Åsa StåhlHjärnarps GH OL48:55+6:1813:21
3Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad49:46+7:0913:35
4Eva PetterssonVäxjö OK53:44+11:0714:40
5Karin AxelssonIK Uven54:49+12:1214:58
6Lisa KumlinVäxjö OK57:23+14:4615:40
7Ingrid JessenFrämmestads IK1:01:44+19:0716:52
8Karin LarssonOK Kompassen1:02:50+20:1317:10
9Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL1:03:13+20:3617:16
10Siv LarssonVäxjö AIS1:08:45+26:0818:47
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej start

H60

5 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ken RagnarssonOK Kompassen45:338:45
2Roland WareniusDalaportens OL48:09+2:369:15
3Kent KardellLjungskile FK48:46+3:139:22
4Kent ErikssonLerums SOK51:01+5:289:48
5Carl BachmanTäby OK51:29+5:569:54
6Arne AnderssonBredaryds SOK58:22+12:4911:13
7Göran JohnssonSkåneslättens OL59:00+13:2711:20
8Christer HåkanssonFalkenbergs OK59:11+13:3811:22
9Björn NilssonOK Nackhe59:33+14:0011:27
10Gert OlssonTockarps IK1:00:55+15:2211:42
11Arne AnderssonOK Torfinn1:01:00+15:2711:43
12Robert JessenFrämmestads IK1:02:55+17:2212:05
13Jan ÅsbergHäverödals SK1:03:10+17:3712:08
14Hans TrofastTenhults SOK1:05:43+20:1012:38
15Gunnar BejbomUddevalla OK1:05:55+20:2212:40
16Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:06:19+20:4612:45
17Christer LjungdahlHjärnarps GH OL1:09:12+23:3913:18
Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstadej start
Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOKej start
Bo MånssonOK Löftanej start

D65

3 660 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK41:0711:14
2Britt-Mari KarlssonVäxjö OK46:27+5:2012:41
3Britt Forsell PirozziLunds OK46:43+5:3612:45
4Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK47:37+6:3013:00
5Inge JørgensenOK Roskilde52:10+11:0314:15
6Ylva HäggströmIF Rigor54:00+12:5314:45
7Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK55:28+14:2115:09
8Rosa JohanssonIK Uven57:53+16:4615:48
9Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK59:37+18:3016:17
10Lotta BörjessonSävedalens AIK1:01:41+20:3416:51
11Eva HöijeOK Ravinen1:02:11+21:0416:59
12Maj-Britt ByströmSkåneslättens OL1:13:08+32:0119:58
13Ellbritt SvenssonFK Finn1:15:02+33:5520:30
14Sinikka KukkohoviAnderstorps OK1:33:32+52:2525:33

H65

4 870 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan WinnbergIK Trenne Ullared42:398:45
2Leif SandgrenFrosta OK43:10+0:318:51
3Nils KarlssonVäxjö AIS47:34+4:559:46
4Bill SchölinTockarps IK48:09+5:309:53
5Ingemar JohanssonVäxjö OK48:58+6:1910:03
6Christer SandhOK Roxen50:12+7:3310:18
7Ronald McGrailHjärnarps GH OL50:54+8:1510:27
8Kenth SundgrenSkåneslättens OL53:00+10:2110:52
9Torbjörn WikströmOK Orinto53:14+10:3510:55
10Per-Olof FernbergIS Skanne53:26+10:4710:58
11Hans M CarlssonIFK Göteborg53:27+10:4810:58
12Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK54:36+11:5711:12
13Göran SvenssonFK Finn56:38+13:5911:37
14Håkan NilssonMalmö OK57:32+14:5311:48
15Lars PerssonOK Kompassen57:47+15:0811:51
16Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK58:01+15:2211:54
17Anders WidénOLG Säuliamt58:54+16:1512:05
18Christer SamuelssonOK Löftan59:42+17:0312:15
18Bengt StåhlHjärnarps GH OL59:42+17:0312:15
20Stig JohanssonHelsingborgs SOK1:00:09+17:3012:21
21Stellan AhnströmForserums SOK1:00:10+17:3112:21
22Sven-Olof LarssonVäxjö AIS1:01:36+18:5712:38
23Leif AlfredssonVäxjö AIS1:02:33+19:5412:50
24John ÖstlundSundbybergs IK1:04:21+21:4213:12
25Arne JohanssonOK Älme1:04:24+21:4513:13
26Kjell JeppsonIF Rigor1:04:29+21:5013:14
27Stefan ErlandssonGarda IK1:05:28+22:4913:26
28Gert OlssonSkåneslättens OL1:07:36+24:5713:52
29Ebbe MalmMarkaryds FK1:09:22+26:4314:14
30Krister NilssonVäxjö OK1:10:57+28:1814:34
31Anders HedinMotala AIF OL1:11:26+28:4714:40
32Nils-Erik BondessonFrosta OK1:12:52+30:1314:57
33Lars ÖsterbergSävedalens AIK1:13:22+30:4315:03
34Ulf SkogtjärnOK Linné1:14:57+32:1815:23
35Bo SenjeHalmstad OK1:20:55+38:1616:36
36Leif MalmMarkaryds FK1:28:46+46:0718:13
Leif KarlssonFrosta OKej godkänd
Morgan LjungVaggeryds SOKej godkänd
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej godkänd
Karsten RichardtKøge OKej start

D70

3 250 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helen AndertoftMarkaryds FK37:2211:29
2Gunilla GrönbladHärlövs IF50:28+13:0615:31
3Margareta BengtssonOK Gläntan50:45+13:2315:36
4Gull SvenssonTockarps IK50:57+13:3515:40
5Britt RangertIK Ymer51:36+14:1415:52
6Ann-Charlotte JensenHässleholms OK54:41+17:1916:49
7Christina SchedwinIK Stern1:01:46+24:2419:00
8Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK1:08:34+31:1221:05
9Kerstin NilssonOK Gynge1:20:06+42:4424:38
Barbro NilssonAlvesta SOKej godkänd
Siv EkelöfVärend GN OLej godkänd

H70

4 230 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna36:488:41
2Björn LinnersjöOK Orion38:56+2:089:12
3Åke EckerbomIFK Sävsjö41:19+4:319:46
4Gösta LindqvistOK Löftan42:08+5:209:57
5Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna44:01+7:1310:24
6Lars JohanssonOK Skogshjortarna44:08+7:2010:26
7Lars FinbomOK Landehof45:16+8:2810:42
8Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK46:26+9:3810:58
9Roland NilssonFalköpings AIK OK47:55+11:0711:19
10Lennart HöijeOK Ravinen48:06+11:1811:22
11Kent JohanssonÖrkelljunga FK48:29+11:4111:27
12Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK49:19+12:3111:39
13Magne HagströmFrölunda OL49:29+12:4111:41
14Kjell MånssonRonneby OK49:54+13:0611:47
15Krister SandbladVäxjö OK50:45+13:5711:59
16Kjell LindauOK Kompassen50:48+14:0012:00
17Ronny AnderssonOK Skogshjortarna51:13+14:2512:06
18Erling LarssonHässleholms OK52:31+15:4312:24
19Bo SvenssonTockarps IK52:37+15:4912:26
20Christer GrönbladHärlövs IF53:14+16:2612:35
21Steffen HäggströmIF Rigor53:43+16:5512:41
22Ole  SvendsenOK Roskilde53:51+17:0312:43
23Bengt GardOskarströms OK54:04+17:1612:46
24Bengt NilssonAlvesta SOK55:28+18:4013:06
25Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad55:56+19:0813:13
26Erling EkelöfVärend GN OL57:31+20:4313:35
27Hubert HugossonOK Gynge58:09+21:2113:44
28Lars HenrikssonOK Älme1:00:06+23:1814:12
29Lars LjungbergTrollhättans SOK1:01:22+24:3414:30
30Rolf HallbergFK Finn1:02:16+25:2814:43
31Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:06:55+30:0715:49
32Christer WestbergIFK Göteborg1:08:56+32:0816:17
33Gösta MalmerIF Marin Väst1:10:17+33:2916:36
34Göran ThourVärend GN OL1:11:03+34:1516:47
35Björn HolmerKungälvs OK1:16:02+39:1417:58
Bertil AhlbergOK Gyngeej godkänd
Göran BengtssonTockarps IKej start
Bengt HanssonOK Löftanej start
Anders BuhréNybro OKej start

D75

3 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna59:2718:17
2Karin LexellOK Torfinn1:04:33+5:0619:51
3Birgitta BergGarda IK1:16:00+16:3323:23
4Gunnel BörjessonIK Uven1:20:36+21:0924:48
5Inger HallbergIK Uven1:24:26+24:5925:58

H75

3 620 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ernie BroströmHalmstad OK42:3511:45
2Göran OlofssonFjärås AIK42:41+0:0611:47
3St John VallinOK Hedströmmen45:20+2:4512:31
4Torsten ClaessonOK Älme47:44+5:0913:11
5Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad49:35+7:0013:41
6Torild BornetunSkillingaryds FK49:43+7:0813:44
7Stig FranssonOK Stigen53:02+10:2714:39
8Werner TörnblomVäxjö OK54:15+11:4014:59
9Johan JanssonVäxjö OK55:52+13:1715:25
10Inge NilssonOK Älme1:09:54+27:1919:18
11Lennart ErikssonOK Stigen1:09:55+27:2019:18
12Jan-Eric NelkingFK Åsen1:14:48+32:1320:39
Sven Olof FranssonOK Stigenej godkänd
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FKej godkänd

D80

2 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg42:4317:26
Eva FalkIK Sternej start

H80

3 280 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas TykessonSkåneslättens OL49:0614:58
2Ingvar PeterssonHässleholms OK52:13+3:0715:55
3Bengt EdvardssonOK Torfinn52:35+3:2916:01
4Torsten HannrupOK Kompassen1:03:37+14:3119:23
5Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:04:07+15:0119:32
Ingvar LLunds OKej godkänd
Gillis AlmVäxjö OKej godkänd
Sven AnderssonOK Stigenej godkänd
Bertil JohanssonSkåneslättens OLej start

H85

3 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK58:0017:40
2Helmer EkbergÄtrans IF1:10:39+12:3921:32
Åke DahlströmFK Snapphanarnaej godkänd

Inskolning

2 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Anton CedercrantzHalmstad Garnisonfullföljt
Gabriel EkströmHalmstad OKfullföljt
Joel HolmgårdKils OKfullföljt
Oskar MobergOK Löftanfullföljt
Klara MöllerOK Kontinentfullföljt
Wilda SchmidtOK Kontinentfullföljt

U1

1 890 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka MolinBoxholm-Mjölby OL21:0811:10
2Ellen UllmanOK Pan-Kristianstad24:37+3:2913:01
3Samuel RasmussenOK Kontinent26:18+5:1013:54
4Emil LingJönköpings OK27:58+6:5014:47
5Lova JohanssonFK Friskus-Varberg28:03+6:5514:50
6Albin JägstedtHalmstad OK29:30+8:2215:36
7Elliot JägstedtHalmstad OK29:37+8:2915:40
8Emma PerssonHalmstad OK29:59+8:5115:51
9Gustav NilssonAlvesta SOK32:56+11:4817:25
10Maja SörensenOK Kontinent34:31+13:2318:15
11Ellen NilssonKlubblös35:38+14:3018:51
12Lovis JacobssonLaholms IF OK35:40+14:3218:52
13Vera NilssonKlubblös36:12+15:0419:09
Andy GranforsIF Rigorej start

U2

2 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna28:1311:54
2Simon CorneliussonOK Löftan30:35+2:2212:54
3Elvira PerssonOK Kontinent37:19+9:0615:44
4Olle RuskOK Kontinent37:38+9:2515:52
5Agnes GranOK Lindéna55:08+26:5523:15
6Linnéa GranOK Lindéna56:47+28:3423:57
Emil JacobssonLaholms IF OKej godkänd
Filip HanssonOK Löftanej start
Wilhelm KarmetunOK Njudungej start

Öppen motion 1

2 510 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa BäckströmIF Rigor33:0913:12
2Sandra BergelinIF Rigor34:34+1:2513:46
3Berit NilssonOK Älme35:43+2:3414:13
4Albert NordSnättringe SK36:40+3:3114:36
5Annette SeldénIF Rigor36:56+3:4714:42
6Marius NyhegnFIF Hillerød42:52+9:4317:04
7Therese NilssonKlubblös43:26+10:1717:18
8Andreas GrönvallHelsingborgs SOK46:27+13:1818:30
9Ida AlnervikHelsingborgs SOK47:39+14:3018:59
10Evelyn PalenrydOK Lindéna50:00+16:5119:55
11Karin OlssonKungälvs OK50:24+17:1520:04
12Jenny PerssonOK Kontinent50:49+17:4020:14
13Mauritz BrorssonSimlångsdalens IF52:06+18:5720:45
14Ebbe BergGarda IK56:57+23:4822:41
15Ingrid WerlinSimlångsdalens IF1:04:31+31:2225:42

Öppen motion 2

3 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla TengnérFK Friskus-Varberg1:44:5728:35
Veronica DahlbomHelsingborgs SOKej godkänd

Öppen motion 3

3 440 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil BergGarda IK33:439:48
2Eva RådströmÖrkelljunga FK34:48+1:0510:06
3Andreas OttossonÖrkelljunga FK36:14+2:3110:31
4Ayan LingJönköpings OK36:25+2:4210:35
5Krister KristianssonOK Lindéna39:24+5:4111:27
6Gertie SamuelssonIK Ymer44:44+11:0113:00
7Thilda SeldénIF Rigor45:48+12:0513:18
8Helene JohanssonOK Nackhe48:09+14:2613:59
9Emma AnderssonÖrkelljunga FK50:10+16:2714:35
10Cecilia EricssonFK Friskus-Varberg50:31+16:4814:41
11Helle RagnarssonOK Kompassen52:38+18:5515:18
12Elin WelanderÖrkelljunga FK52:43+19:0015:19
13Karl PalmqvistOK Kontinent56:30+22:4716:25
14Nils PalmqvistOK Kontinent56:34+22:5116:26
15Ingrid SalomonssonOK Kompassen57:26+23:4316:41
16Kerstin JönssonVäxjö AIS58:42+24:5917:03
17Karin MovertOK Kompassen59:49+26:0617:23
18Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:01:37+27:5417:54
19Gunilla JohanssonVäxjö OK1:06:05+32:2219:12
20Ditte MobergOskarströms OK1:06:15+32:3219:15
21Susanne BäckströmIF Rigor1:10:27+36:4420:28
22Marianne SjölanderOK Gynge1:14:14+40:3121:34
23Rosita KarlssonVäxjö AIS1:15:42+41:5922:00

Öppen motion 4

4 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik BrorssonTockarps IK33:547:37
2Ellen HenryssonTibro OK36:04+2:108:06
3Fredrik EkströmHalmstad OK46:48+12:5410:31
4Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK47:41+13:4710:42
5Jesper LarssonSjövalla FK48:28+14:3410:53
6Hanna ErixonFK Friskus-Varberg51:00+17:0611:27
7Lotta Lewis-JonssonHelsingborgs SOK52:23+18:2911:46
8Frida RönnqvistOK Löftan1:08:20+34:2615:21
9Jenny RönnqvistOK Löftan1:13:47+39:5316:34
10Linda LjungdahlHjärnarps GH OL1:14:46+40:5216:48

Öppen motion 5

3 690 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle PenttinenIFK Hedemora OK35:499:42
2Andreas NilssonKlubblös47:24+11:3512:50
3Annika EnvallKlubblös48:28+12:3913:08
4Simon FreylandSOK Aneby48:44+12:5513:12
5Malin FritzellMullsjö SOK49:15+13:2613:20
6Thomas HenryssonTibro OK52:02+16:1314:06
7Annica HenryssonTibro OK52:20+16:3114:10
8Marie SöderströmOskarströms OK53:23+17:3414:28
9Hanna UllmanOK Pan-Kristianstad55:45+19:5615:06
10Anna JohnssonOK Gläntan56:00+20:1115:10
11Anders ElvlandHalmstad OK56:17+20:2815:15
12Emma KribladHjärnarps GH OL58:46+22:5715:55
13Henrik AnderssonIFK Göteborg59:11+23:2216:02
14Peter RuskOK Kontinent59:23+23:3416:05
15Linn ErikssonOK Gynge1:01:13+25:2416:35
16Ulrik JuveusOK Bävern1:02:29+26:4016:55
17Katarina RingHalmstad OK1:03:02+27:1317:04
18Therese EkströmHalmstad OK1:04:17+28:2817:25
19Bo CederlöfKlubblös1:08:29+32:4018:33
20Christer OskarssonHalmstad OK1:09:27+33:3818:49
21Karin CederlöfKlubblös1:09:43+33:5418:53
22Malin AlbrektssonIFK Göteborg1:10:46+34:5719:10
23Sara JägstedtHalmstad OK1:11:23+35:3419:20
24Kerstin OlssonEslövs FK1:12:01+36:1219:31
25Gun-Britt KribladHjärnarps GH OL1:15:12+39:2320:22
26Kristian KribladHjärnarps GH OL1:15:13+39:2420:23
27Linda NilssonAlvesta SOK1:17:06+41:1720:53
28Lilian LindnérOK Räven1:18:27+42:3821:15
29Anders LindnérOK Räven1:18:37+42:4821:18
30Ulla Tranesjö NilssonHelsingborgs SOK1:19:46+43:5721:37
31Christina MalmqvistFalkenbergs OK1:21:52+46:0322:11
Marie KarlssonVäxjö OKej godkänd

Öppen motion 6

5 560 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola AndertoftMarkaryds FK48:238:42
2Daniel SeverinssonKlubblös52:05+3:429:22
3Fredrik BöregårdOK Gläntan52:12+3:499:23
4Kirsi AronssonOK Tisaren57:49+9:2610:23
5Nils AronssonOK Tisaren57:52+9:2910:24
6Peter HagströmFalkenbergs OK59:22+10:5910:40
7Lars MelanderLidköpings VSK1:02:39+14:1611:16
8Simon GunnarssonKlubblös1:06:13+17:5011:54
9Martin EricssonFalkenbergs OK1:06:48+18:2512:00
10Joackim LarssonHalmstad OK1:07:51+19:2812:12
11Joel LundbladEksjö SOK1:15:22+26:5913:33
12Kjerstin SegerKlubblös1:21:41+33:1814:41
13Linda NordströmOK Älvsjö-Örby1:33:33+45:1016:49
Daniel LundkvistHalmstad OKej godkänd

Öppen motion 7

3 000 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ole IngesenSarpsborg OL25:338:31
2Anders JonssonIF Marin Väst28:15+2:429:25
3Sten-Åke NilssonOK Alehof30:21+4:4810:07
4Fredrik UllmanOK Pan-Kristianstad30:57+5:2410:19
5Anna LarssonOK Landehof33:22+7:4911:07
6Ylva SunessonOK Alehof34:21+8:4811:27
7Anna WelinSkogspojkarnas OK34:41+9:0811:33
8Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna35:03+9:3011:41
9Berit BengtssonOK Lindéna35:48+10:1511:56
10Marie GrönlundLunds OK36:00+10:2712:00
11Annika BechtelFK Friskus-Varberg36:10+10:3712:03
12Liselotte JohanssonOK Löftan36:19+10:4612:06
13Lennart NylanderOK Lindéna37:03+11:3012:21
14Annika LeufvénÅmåls OK37:44+12:1112:34
15Henrik EklundVäxjö OK38:14+12:4112:44
16Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL38:46+13:1312:55
17Jenny HolménHylte OK39:58+14:2513:19
18Anna Weckner WestlundOK Tyr40:53+15:2013:37
19Linda MartinssonIF Marin Väst42:49+17:1614:16
20Ingvar PerssonOK Tyringe43:11+17:3814:23
20Roland ErikssonHästveda OK43:11+17:3814:23
22Gert IvarssonOK Skogshjortarna43:19+17:4614:26
23Carina ErikssonHjärnarps GH OL44:06+18:3314:42
24Johanna SjonsIFK Hedemora OK44:26+18:5314:48
25Arne OlssonKungälvs OK44:31+18:5814:50
26Anne TuressonBredaryds SOK45:01+19:2815:00
27Lars-Åke JohanssonIK Ymer45:33+20:0015:11
28Lena StrandMarkaryds FK45:57+20:2415:19
29Lisa LarssonSjövalla FK46:36+21:0315:32
30Ingrid OlofssonFK Snapphanarna48:34+23:0116:11
31Torgny ÅstedtHärlövs IF49:11+23:3816:23
32Kenneth ArvidssonAlvesta SOK49:19+23:4616:26
33Torill SvendsenLunds OK49:20+23:4716:26
34Mats RosénHästveda OK49:26+23:5316:28
35John OlanderssonÖrkelljunga FK49:31+23:5816:30
36Berit IvarssonOK Skogshjortarna50:01+24:2816:40
37Kenneth WerlinSimlångsdalens IF50:08+24:3516:42
38Helen NilssonHärlövs IF51:30+25:5717:10
39Lars LarssonSjövalla FK52:08+26:3517:22
40Anita KarlssonOskarströms OK52:35+27:0217:31
41Sandra DavidssonOK Bävern52:51+27:1817:37
42Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad53:07+27:3417:42
43Lena SiemesKlubblös53:16+27:4317:45
44Lena FritzellIF Rigor53:19+27:4617:46
45Anna SimesKlubblös53:35+28:0217:51
46Marie AugustssonOK Bävern53:59+28:2617:59
47Kenneth LindblomVäxjö OK54:37+29:0418:12
48Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna56:06+30:3318:42
49Rickard HenrikssonHelsingborgs SOK56:22+30:4918:47
50Arne AnderssonOskarströms OK56:31+30:5818:50
51Eva ArvidssonAlvesta SOK56:32+30:5918:50
52Mattias SörensenOK Kontinent56:53+31:2018:57
52Bengt PeterssonOK Älme56:53+31:2018:57
54Gunnel WesterÖrkelljunga FK57:05+31:3219:01
55Torbjörn ToresonOK Löftan58:12+32:3919:24
56Monica LydinOK Kontinent58:28+32:5519:29
57Lisa NilssonOK Torfinn58:35+33:0219:31
58Susanne BerganderEksjö SOK58:38+33:0519:32
59Frida KjellmanLidköpings VSK59:31+33:5819:50
60Bernt KarlssonBredaryds SOK59:34+34:0119:51
61Anna HagströmFalkenbergs OK1:01:30+35:5720:30
62Kåre TengnérFK Friskus-Varberg1:02:43+37:1020:54
63Gunnar BengtssonOK Gläntan1:05:22+39:4921:47
64Ingrid HolménHylte OK1:08:07+42:3422:42
65Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:09:06+43:3323:02
66Mogens KöhlerBallerup OK1:10:04+44:3123:21
67Hanna NorrestamHelsingborgs SOK1:10:24+44:5123:28
68Barbro NorrestamHelsingborgs SOK1:10:25+44:5223:28
69Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:16:11+50:3825:23
70Susanne GöranssonFrosta OK1:17:41+52:0825:53
71Gun RosendahlIF Marin Väst1:18:16+52:4326:05
72Annika GustafssonOK Nackhe1:20:47+55:1426:55
73Karl-Erik AnderssonOskarströms OK1:22:12+56:3927:24
Gustaf SchejaFrosta OKej godkänd
Erika RaskKungälvs OKej start

Öppen motion 8

4 560 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1My WestlundOK Tyr39:258:38
2Martin SchagerlindTrollhättans SOK39:48+0:238:43
3Johan NilssonSävedalens AIK39:51+0:268:44
4Fredrik AnderssonIF Rigor40:05+0:408:47
5Håkan FlingmarkUddevalla OK41:34+2:099:06
6Jan ThuressonBurseryds IF42:05+2:409:13
7Ingela AlvmyrenHalmstad OK42:18+2:539:16
8Andreas SimonssonHalmstad OK42:53+3:289:24
9Stefan SvenssonBredaryds SOK43:22+3:579:30
10Josefin HanningOK Löftan46:02+6:3710:05
11Fredrik OlssonEslövs FK46:32+7:0710:12
12Stellan MartinssonOK Tyringe47:04+7:3910:19
13Mårten CedercrantzHalmstad Garnison47:33+8:0810:25
14Martin LarssonFrosta OK48:16+8:5110:35
15Björn DavidssonOK Bävern51:34+12:0911:18
16Therese AlfredssonSävedalens AIK51:42+12:1711:20
17Micael ElmbladBredaryds SOK52:27+13:0211:30
18Jan KarlssonHalmstad OK52:31+13:0611:31
19Amanda MartinssonFalkenbergs OK52:46+13:2111:34
20Mikael WidénFK Boken53:23+13:5811:42
21Cecilia WidénFK Boken54:00+14:3511:50
22Lars PetrissonHjärnarps GH OL54:42+15:1711:59
23Johnny FranssonÄrla IF54:55+15:3012:02
24Lena Norrman-NyströmIS Kullen55:13+15:4812:06
25Göran GustafssonOK Nackhe55:59+16:3412:16
26Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad57:11+17:4612:32
27Sören AnderssonFK Boken57:59+18:3412:42
28Per FredrikssonOK Skogshjortarna58:34+19:0912:50
29Oliver KarmetunOK Bävern58:37+19:1212:51
30Oscar GrönvallHelsingborgs SOK58:54+19:2912:55
31Gunilla MartinssonFalkenbergs OK1:00:47+21:2213:19
32Cirkin MirzetÖrkelljunga FK1:02:09+22:4413:37
33Cecilia BerganderEksjö SOK1:06:17+26:5214:32
34Ingvar OlofssonFK Snapphanarna1:09:42+30:1715:17
35Nina DjerfLerums SOK1:09:59+30:3415:20
36Cecilia KarmetunOK Njudung1:11:22+31:5715:39
37Bertil FritzellIF Rigor1:11:56+32:3115:46
38Jonas BäckströmIF Rigor1:16:05+36:4016:41
39Cecilia HugossonLunds OK1:28:37+49:1219:26
40Pernilla LindOK Lindéna1:36:37+57:1221:11
Martin JohanssonFalkenbergs OKej godkänd
Ola NilssonAlvesta SOKej start

Öppen motion 9

7 550 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SchagerlindOK Bävern1:03:238:23
2Rasmus GrönlundLunds OK1:06:23+3:008:47
3Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF1:09:39+6:169:13
4Simon MånssonÖrkelljunga FK1:15:42+12:1910:01
5Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK1:17:46+14:2310:18
6Hanne FoghOK Sorø1:20:28+17:0510:39
7Stefan RosénHästveda OK1:28:43+25:2011:45
8Per RudqvistHelsingborgs SOK1:38:59+35:3613:06
9Jens ArboreliusIS Kullen1:43:31+40:0813:42
10Willie OhlssonRävetofta OK1:44:08+40:4513:47
11Kim FolanderOK Sorø1:49:02+45:3914:26
12Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:51:07+47:4414:43
13Pia-Maria BondessonFrosta OK1:52:20+48:5714:52
14Staffan EdströmOK Gisle1:52:53+49:3014:57
Anders HerrströmKlubblösej godkänd
Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamoej godkänd
Nicoline FribergCopenhagenOej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser