Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Traneträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Traneträffen
Arrangörsorganisation: OK Tranan
Datum: lördag 12 april 2014

D21

3 840 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina SvenssonBredaryds SOK28:137:20
2Linda HallbergBredareds IF29:25+1:127:39
3Linnéa BäckströmHestra IF30:36+2:237:58
4Anna RunessonOK Vivill31:23+3:108:10
5Therese BarjeJönköpings OK31:34+3:218:13
6Jenny JohanssonOK Gisle33:06+4:538:37
7Anne HanssonMarkbygdens OK34:09+5:568:53
8Frida StrömgårdUddevalla OK35:27+7:149:13
9Amanda ClaessonSävedalens AIK37:04+8:519:39
10Sofie SöderblomFalkenbergs OK38:28+10:1510:01

H21

4 890 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias CarlssonIK Trenne Ullared28:335:50
2Erik GrothKFUM Örebro OK29:38+1:056:03
3Rickard HolmqvistHestra IF30:37+2:046:15
4Albin AnderssonMarkbygdens OK30:50+2:176:18
5Thomas AspIFK Göteborg31:01+2:286:20
6Henrik EricksonUlricehamns OK31:17+2:446:23
7Nils Wallentin TärkHalmstad OK32:34+4:016:39
8Mattias HolmstrandIFK Göteborg32:37+4:046:40
9Fredrik SvenssonJönköpings OK33:13+4:406:47
10Erik MemmiHalmstad OK33:19+4:466:48
11Jan-Olof SvenssonHalmstad OK33:33+5:006:51
12Filip HolmHalmstad OK35:26+6:537:14
13Andreas SamuelssonOK Reftele35:54+7:217:20
14Mikael TrofastJönköpings OK35:56+7:237:20
15Daniel HjortvallHestra IF37:15+8:427:37
16Jesper NilssonUlricehamns OK38:10+9:377:48
17Simon NilssonEksjö SOK41:30+12:578:29
18Joakim MagnussonOK Reftele43:15+14:428:50
19Johan LöfströmJönköpings OK43:31+14:588:53
20Jimmy HäggFK Friskus-Varberg44:05+15:329:00
21Jan HildingHestra IF54:43+26:1011:11
Fredrik RosénJönköpings OKej start
Oskar NilssonOK Stigenej start
Marcus KvarndalUlricehamns OKej start
Andreas HolmqvistHestra IFej start
Andreas PeterssonBurseryds IFej start
Jon PeterssonIK Hakarpspojkarnaej start

D20

3 490 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lisa ElmbladBredaryds SOKej start

H20

4 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Einar NordgrenHestra IF39:079:00

D18

3 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna KarlssonMarkbygdens OK25:388:02
2Linnea LarssonUlricehamns OK31:49+6:119:58
3Clara MannfolkUlricehamns OK31:56+6:1810:00
4Annie ÖnstenIK Vista32:26+6:4810:10
5Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK32:44+7:0610:15
Julia SvenssonBredaryds SOKej start

H18

3 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar SörqvistMarkbygdens OK23:136:02
2Edvin AnderssonOK Norrvirdarna27:39+4:267:12
3Gustav JohanssonUlricehamns OK32:09+8:568:22
4David GunnarssonIK Hakarpspojkarna32:41+9:288:30
5Ludwig JohanssonUlricehamns OK43:50+20:3711:24

D16

3 260 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AxelssonMarkbygdens OK23:277:11
2Klara ElmbladBredaryds SOK28:45+5:188:49
3Agnes BerglundUlricehamns OK29:52+6:259:09
4Klara AskMarkbygdens OK31:01+7:349:30
5Ebba WidmanIK Ymer31:31+8:049:40
6Elise JosefssonAnderstorps OK32:53+9:2610:05
7Mimmi DahlbergBredaryds SOK33:46+10:1910:21
8Sofie JosefssonAnderstorps OK36:39+13:1211:14
9Elin LundbergHestra IF46:20+22:5314:12
10Moa AbrahamssonHylte OK52:04+28:3715:58

H16

3 260 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HelgessonHestra IF20:456:21
2Felix AxelssonMarkbygdens OK21:24+0:396:33
3Emil KarlssonHestra IF23:58+3:137:21
4Axel HalvarssonOK Kroppefjäll24:28+3:437:30
5Hampus NyströmIF Hagen24:41+3:567:34
6Carl HolmbergIF Hagen25:55+5:107:56
7Olle SörqvistMarkbygdens OK26:09+5:248:01
8Olle HedmanIF Hagen26:10+5:258:01
9Elias AnderssonOK Norrvirdarna26:21+5:368:04
10Albin AlsiöFalköpings AIK OK26:51+6:068:14
11Axel LomanderMarkbygdens OK28:03+7:188:36
12Adam LöfströmJönköpings OK30:51+10:069:27
13Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK32:02+11:179:49
14David JohanssonBredaryds SOK38:12+17:2711:43
15Simon AlvhageHestra IF49:22+28:3715:08

D16 Kort

2 650 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Clara KrantzIK Ymerej start

H16 Kort

2 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel JemssonOK Norrvirdarna35:0211:43

D14

2 650 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna19:327:22
2Ida RoosSOK Träff19:44+0:127:26
3Elsa LindeblomIK Omega20:49+1:177:51
4Ebba HjertbergHestra IF21:30+1:588:06
5Julia ThuressonBurseryds IF22:18+2:468:24
6Moa AlsiöFalköpings AIK OK23:04+3:328:42
7Vendela LönkvistOK Vivill24:47+5:159:21
8Nora AronengHestra IF24:50+5:189:22
9Ida HelgessonHestra IF28:06+8:3410:36
10Lovisa BlomgrenSOK Aneby32:00+12:2812:04

H14

2 990 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus CarlssonIF Hagen20:226:48
2Daniel BogrenIF Hagen20:42+0:206:55
3Joel PlumppuBredareds IF23:27+3:057:50
4Hugo StrömUlricehamns OK23:33+3:117:52
5Hugo HåkanssonIK Ymer23:41+3:197:55
6Hugo JohanssonOK Reftele26:51+6:298:58
7Axel BerglundUlricehamns OK26:54+6:328:59
8August AbrahamssonGällstadbygdens SOK27:29+7:079:11
9Karl HjellströmGränna-Bygdens OK29:16+8:549:47
10Tim KonradssonIK Omega29:21+8:599:48
11Hugo LomanderMarkbygdens OK33:27+13:0511:11
12Johan HolmbergIF Hagen34:08+13:4611:24
13Axel ÅkessonMarkbygdens OK34:35+14:1311:33
14David NeroNässjö OK40:57+20:3513:41
15Hampus FyhrSOK Aneby41:13+20:5113:47
16Clas Wullf NorgrenGällstadbygdens SOK46:22+26:0015:30
17Isak SnällsIK Hakarpspojkarna54:53+34:3118:21
18Mattis AbrahamssonMarkbygdens OK56:02+35:4018:44

D14 Kort

2 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma StrömgrenSOK Aneby30:3112:30

H14 Kort

2 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gideon ClaessonJönköpings OK30:2912:29

D12

2 440 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna16:036:34
2Emma LingJönköpings OK18:08+2:057:25
3Lisa ÅkessonMarkbygdens OK19:11+3:087:51
4Emely WeihartOK Orinto21:19+5:168:44
5Alma GustafssonSOK Aneby21:24+5:218:46
6Alma HjertbergHestra IF21:41+5:388:53
7Ebba RosanderSOK Aneby23:16+7:139:32
8Erika ÅkessonMarkbygdens OK23:20+7:179:33
9Ellen SigvardsonBredaryds SOK25:13+9:1010:20
10Ebba KonradssonIK Omega25:14+9:1110:20
11Clara SamuelssonOK Vivill26:05+10:0210:41
12Moa SteneborgOK Orinto28:57+12:5411:51
13Evelina JonasonSOK Aneby29:50+13:4712:13
14Matilda BorglundIK Omega30:12+14:0912:22
15Elna OlssonUlricehamns OK38:35+22:3215:48
16Ellen JohanssonBurseryds IF46:34+30:3119:05
Amanda KarmetunOK Njudungej start
Alice StrömgrenSOK Anebyej start

H12

2 440 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton GunnarssonBredaryds SOK15:346:22
2Benjamin ClaessonJönköpings OK16:19+0:456:41
3Erik LingJönköpings OK17:14+1:407:03
4Albin PerssonHalmstad OK18:21+2:477:31
4Axel ElmbladBredaryds SOK18:21+2:477:31
6Anton CarlssonIF Hagen19:22+3:487:56
7Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna20:32+4:588:24
8Felix AbrahamssonHylte OK20:36+5:028:26
9Anton BlomqvistMarkbygdens OK21:09+5:358:40
10Lukas GustafssonIK Ymer21:29+5:558:48
11Erik IngemarssonHestra IF21:34+6:008:50
12Oskar LundbergHestra IF22:25+6:519:11
13Oscar OlinIK Hakarpspojkarna23:39+8:059:41
14Albin WidmanIK Ymer25:19+9:4510:22
15Albin HjellströmGränna-Bygdens OK27:39+12:0511:19
16Curt Wullf NorgrenGällstadbygdens SOK32:39+17:0513:22
17Axel ÅhlanderSjövalla FK33:36+18:0213:46
18Alfred SandellHestra IF36:21+20:4714:53
19Hampus StockhedenIF Hallby SOK40:16+24:4216:30

D12 Kort

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora AnderssonOK Norrvirdarna25:0813:57

D10

1 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AlsiöFalköpings AIK OK15:158:28
2Sandra LingJönköpings OK18:49+3:3410:27
3Tuva NylundBredaryds SOK19:34+4:1910:52
4Ida RosjöJönköpings OK23:41+8:2613:09
5Tilda RosanderSOK Aneby24:28+9:1313:35
6Matilda AspIFK Göteborg25:02+9:4713:54
7Felicia FyhrSOK Aneby25:34+10:1914:12

H10

1 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias ThunbergOK Vivill56:2331:19
2Simon GottingGällstadbygdens SOK58:27+2:0432:28

D35

3 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AxelssonJönköpings OK42:0512:03
2Ulrika JohnssonAnderstorps OK44:57+2:5212:52
3Liselott SvenssonJönköpings OK49:58+7:5314:19

H35

4 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ThunbergOK Vivill38:288:51
2Magnus WåkeråsRydboholms SK40:05+1:379:14
3Robert GottingGällstadbygdens SOK48:57+10:2911:16

D40

3 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena BååthHestra IF23:597:31
2Sara ÅbergHestra IF25:39+1:408:02
3Marina AxelssonMarkbygdens OK26:11+2:128:12
4Maria Krafft-HelgessonHestra IF26:49+2:508:24
5Martina LindbergIK Ymer28:38+4:398:58
6Veronica AdolfssonAnderstorps OK29:05+5:069:07
7Maria FolkestadAnderstorps OK30:54+6:559:41
8Carin RosjöJönköpings OK31:28+7:299:51
9Kristina Josefsson AreskougAnderstorps OK31:32+7:339:53
10Jenny JohanssonIK Ymer33:19+9:2010:26
11Annica BerglundUlricehamns OK36:03+12:0411:18
12Emma RosénJönköpings OK40:23+16:2412:39
13Katarina StockhedenIF Hallby SOK41:03+17:0412:52

H40

3 840 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus OlinIK Hakarpspojkarna23:516:12
2Mattias GunnarssonBredaryds SOK24:47+0:566:27
3Daniel OlssonDalsjöfors IF24:57+1:066:29
4Anders LingJönköpings OK26:14+2:236:49
5Joakim KarmetunOK Njudung27:42+3:517:12
6Magnus ClaessonJönköpings OK28:16+4:257:21
7Ulf JohanssonOK Gisle29:16+5:257:37
8Mattias StockhedenIF Hallby SOK29:45+5:547:44
9Fredrik PlumppuBredareds IF30:50+6:598:01
10Johan LundbladMarkbygdens OK38:10+14:199:56
11Anders FranzénLidköpings VSK38:25+14:3410:00
Johan LindeblomIK Omegaej start
Henrik ÅhlanderSjövalla FKej start

D45

3 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie OlssonTibro OK25:418:03
2Anna Nero NordmarkNässjö OK27:22+1:418:34
3Ing-Marie AronengBredareds IF28:54+3:139:03
4Maria BogrenIF Hagen31:20+5:399:49
5Anneli CarlssonFK Finn31:39+5:589:55
6Lena ThuressonBurseryds IF35:26+9:4511:06
7Jeanette SigenstamMarkbygdens OK38:30+12:4912:04
8Ewa HolmbergIF Hagen42:45+17:0413:24
Helena ÅhlinHelsingborgs SOKej godkänd
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OKej start

H45

3 840 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna21:015:28
2Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna24:40+3:396:25
3Kalle WraneSävedalens AIK25:23+4:226:36
4Mats NylundBredaryds SOK25:31+4:306:38
5Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna25:45+4:446:42
6Per SigvardsonBredaryds SOK26:10+5:096:48
7Magnus AbrahamssonHylte OK27:06+6:057:03
8Klas FriborgJönköpings OK27:59+6:587:17
9Krister RosjöJönköpings OK29:08+8:077:35
10Jörgen LarssonUlricehamns OK29:10+8:097:35
11Johan WannbergIK Omega29:24+8:237:39
12Fredrik AskMarkbygdens OK30:28+9:277:56
13Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK30:36+9:357:58
14Jonas AnderssonOK Norrvirdarna30:44+9:438:00
15Jan ThuressonBurseryds IF31:24+10:238:10
16Per JohanssonOK Reftele32:09+11:088:22
17Anders SjöbergOK Reftele35:58+14:579:21
18Hans JohanssonOK Reftele36:34+15:339:31
19Pontus LöfströmJönköpings OK37:07+16:069:39
20Stefan SpetzUlricehamns OK37:44+16:439:49
21Svante BerglundUlricehamns OK38:33+17:3210:02
22Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK49:03+28:0212:46
23Mats FranzénUlricehamns OK1:03:28+42:2716:31
Martin SvenssonMarkbygdens OKej godkänd
Lennart JohanssonUlricehamns OKej godkänd

D50

2 940 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maritha HenrikssonJönköpings OK26:339:01
2Kristina JohanssonBredaryds SOK28:02+1:299:32
3Christina SöderblomÄtrans IF29:38+3:0510:04
4Eva CarlssonJönköpings OK30:13+3:4010:16
5Lena ErikssonElfsborg SOK30:16+3:4310:17
6Annika PeterssonBurseryds IF30:43+4:1010:26
7Anne TuressonBredaryds SOK32:00+5:2710:53
8Ann-Marie AnderssonTenhults SOK32:01+5:2810:53
9Helena JohanssonOK Gisle32:19+5:4610:59
10Anita BodinGällstadbygdens SOK32:46+6:1311:08
11Lisa AnderssonUlricehamns OK34:12+7:3911:37
12Lena ThuressonRydboholms SK34:32+7:5911:44
13Susann BerntssonOK Reftele39:20+12:4713:22
14Annika MarthinssonHylte OK42:51+16:1814:34
Maria SturessonAnderstorps OKej start

H50

3 490 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK22:536:33
2Fredrik BarrulfOK Tyr23:24+0:316:42
3Lars HolmbergIF Hagen23:33+0:406:44
4Stefan OlofssonOK Gisle24:40+1:477:04
5Pär ClaessonSävedalens AIK25:49+2:567:23
6Stefan SvenssonBredaryds SOK26:25+3:327:34
7Christer MannfolkUlricehamns OK28:24+5:318:08
8Johan ByströmKFUK-KFUM IA Göteborg29:48+6:558:32
9Anders NilssonGällstadbygdens SOK31:16+8:238:57
10Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK31:35+8:429:02
11Johan FalkUlricehamns OK31:49+8:569:06
12Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna32:11+9:189:13
13Per-Gunnar JohanssonOK Reftele35:24+12:3110:08
14Stig GustafssonIK Ymer35:45+12:5210:14
15Gunnar GustavssonOK Reftele42:53+20:0012:17
16Thomas AlmgrenBorås GIF46:58+24:0513:27
Bengt MarthinssonHylte OKej godkänd
Peter ValterssonAnderstorps OKej start

D55

2 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona ÅkermanValbo AIF26:429:04
2Gunilla LarssonBredareds IF30:32+3:5010:23
3Lena RunessonOK Vivill31:15+4:3310:37
4Maria AnderssonBredaryds SOK33:12+6:3011:17
5Marianne ThorssonIK Trenne Ullared36:03+9:2112:15
6Ann SvärmOK Gisle42:45+16:0314:32

H55

3 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna21:456:49
2Torbjörn LöfvingFalköpings AIK OK24:41+2:567:44
3Mikael JohanssonOK Gisle25:06+3:217:52
4Per-Olof LarssonHestra IF27:07+5:228:30
5Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna27:11+5:268:31
6Magnus AnderssonUlricehamns OK27:32+5:478:37
7Lennart LarssonJönköpings OK27:34+5:498:38
8Jan-Olof SvenssonBurseryds IF27:58+6:138:46
9Lars RunessonOK Vivill28:04+6:198:47
10Bengt PeterssonIK Hakarpspojkarna29:40+7:559:17
11Dag SvenssonHylte OK33:02+11:1710:21
12Lars ErikssonMarkbygdens OK36:01+14:1611:17
13Bo JosefssonRydboholms SK36:21+14:3611:23
Mikael BodénMarkbygdens OKej start

D60

2 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta JohanssonHalmstad OK28:2411:08
2Eva AndreassonBorås GIF30:27+2:0311:56
3Anita EklöfIK Ymer33:07+4:4312:59
4Pia AdolfssonOK Gisle39:26+11:0215:27
5Marianne SjöbergIF Hallby SOK41:10+12:4616:08
6Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared46:19+17:5518:09
7Marita LarssonMarkbygdens OK49:30+21:0619:24
Ingrid BrelindMarkbygdens OKej godkänd

H60

2 940 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth WalterssonBredaryds SOK20:346:59
2Arne AnderssonBredaryds SOK24:28+3:548:19
3Björn PetterssonUlricehamns OK24:53+4:198:27
4Hans EkbergTrollhättans SOK25:38+5:048:43
5Lars EkbergTrollhättans SOK25:42+5:088:44
6Bengt JohanssonOK Skogshjortarna26:40+6:069:04
7Hans TrofastTenhults SOK27:40+7:069:24
8Torgny PetterssonMarkbygdens OK28:02+7:289:32
9Håkan AnderssonMarkbygdens OK28:13+7:399:35
10Hasse AdolfssonOK Gisle28:18+7:449:37
11Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK28:43+8:099:46
12Arne SvärmOK Gisle29:47+9:1310:07
13Fredrik OdelbergIK Ymer31:06+10:3210:34
14Tomas GöranssonIK Ymer33:07+12:3311:15
15Göran EklöfIK Ymer56:25+35:5119:11
Kjell NeroNässjö OKej start
Bengt EkHalmstad OKej start

D65

2 550 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta LarssonOK Njudung31:5712:31
2Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna32:14+0:1712:38
3Monica BråhnJönköpings OK34:44+2:4713:37
4Marianne RosénIK Ymer38:01+6:0414:54
5Linnéa ClaessonRydboholms SK39:27+7:3015:28
6Enid IngemarssonHestra IF40:07+8:1015:43
7Barbro AnderssonOK Skogshjortarna40:15+8:1815:47
8May-Sofie OlssonForserums SOK45:28+13:3117:49
9Gerd WallinJönköpings OK47:31+15:3418:38
10Vega SlottnerJönköpings OK48:02+16:0518:50
11Sinikka KukkohoviAnderstorps OK54:39+22:4221:25
12Maritha HallbergIK Ymer56:41+24:4422:13
13Ulla BjörkmanIK Ymer1:07:11+35:1426:20

H65

2 940 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan WinnbergIK Trenne Ullared23:077:51
2Christer SandhOK Roxen23:13+0:067:53
3Stefan G LarssonOK Njudung23:46+0:398:05
4Ove ThorssonIK Trenne Ullared24:09+1:028:12
5Carl-Henry AnderssonOK Orinto24:17+1:108:15
6Stig JohanssonBredaryds SOK25:50+2:438:47
7Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK26:08+3:018:53
8Morgan LjungVaggeryds SOK26:17+3:108:56
9Lars-Göran MolinMarkbygdens OK27:54+4:479:29
10Stellan AhnströmForserums SOK28:49+5:429:48
11Sture GrytheimElfsborg SOK28:54+5:479:49
12Rolf HermanssonMarkbygdens OK28:59+5:529:51
13Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna29:01+5:549:52
14Per-Olof FernbergIS Skanne29:31+6:2410:02
15Rune EliassonFalkenbergs OK29:37+6:3010:04
16Lars T LorénOK Frisene29:49+6:4210:08
17Åke SjöbergIF Hallby SOK30:49+7:4210:28
18Kurt BodinGällstadbygdens SOK31:23+8:1610:40
19Bengt SörensenJönköpings OK32:12+9:0510:57
20Torbjörn WikströmOK Orinto32:35+9:2811:04
21Ronny RagnarssonMarkbygdens OK32:52+9:4511:10
22Bengt MattssonOK Orinto34:58+11:5111:53
23Kurt JohanssonOK Gisle35:15+12:0811:59
24Gösta ClaessonRydboholms SK35:31+12:2412:04
25Lars-Olof RönnqvistOK Löftan37:06+13:5912:37
26Jörgen HallbergIK Ymer39:50+16:4313:32

D70

2 280 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid HermanssonIK Ymer26:2011:32
2Kerstin ErnvidUlricehamns OK27:34+1:1412:05
3Eva IsakssonOK Skogshjortarna27:38+1:1812:07
4Marie-Louise LundströmOK Löftan28:05+1:4512:19
5Gunnel SvenssonIK Ymer28:08+1:4812:20
6Birgitta CarlssonOK Orinto29:24+3:0412:53
7Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK31:09+4:4913:39
8Ingrid ÅhlundSvenljunga OK31:51+5:3113:58
9Birgit Smedberg-NilssonHestra IF32:03+5:4314:03
10Ann-Marie BirgerssonForserums SOK33:25+7:0514:39
11Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK35:36+9:1615:36
12Karin ClaessonJönköpings OK39:32+13:1217:20
13Inger BylanderSvenljunga OK41:02+14:4217:59

H70

2 690 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK22:498:28
2Henrik BergmanOK Linné24:08+1:198:58
3Sören AnderssonIK Dran24:46+1:579:12
4Dag LorénOK Frisene25:00+2:119:17
5Gösta LindqvistOK Löftan25:54+3:059:37
6Lars JohanssonOK Skogshjortarna25:57+3:089:38
7Lars TuvessonUlricehamns OK26:35+3:469:52
8Erland LingJönköpings OK27:18+4:2910:08
9Ronny AnderssonOK Skogshjortarna27:35+4:4610:15
9Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna27:35+4:4610:15
11Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK28:37+5:4810:38
12Alf OlssonForserums SOK29:57+7:0811:08
13Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna30:40+7:5111:24
14Göran BengtssonTockarps IK31:57+9:0811:52
15Bengt NilssonHestra IF32:19+9:3012:00
16Bertil IngemarssonHestra IF32:34+9:4512:06
17Gunnar AnderssonIK Vista32:35+9:4612:06
18Bengt-Åke SvenssonIK Ymer32:42+9:5312:09 Ladda ner rutt i gpx-format
19Leif BjörkmanIK Ymer32:49+10:0012:11
20Hans CarlssonOK Orinto33:13+10:2412:20
21Sven Erik SjöholmMullsjö SOK34:45+11:5612:55
22Gunnar WallinJönköpings OK35:04+12:1513:02
22Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK35:04+12:1513:02
24Bo GustafssonOK Gränsen35:07+12:1813:03
25Erling SvenssonIK Trenne Ullared37:08+14:1913:48
26Harry LundströmOK Löftan47:24+24:3517:37
Kalle JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Lars FranssonBottnaryds IFej start
Ivan ErnvidUlricehamns OKej start

D75

1 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna29:4015:03
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK31:21+1:4115:54
3Gunni EkbergÄtrans IF35:19+5:3917:55
4Brita SärdquistIK Ymer35:38+5:5818:05

H75

2 690 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig FranssonOK Stigen29:4611:03
2Ernie BroströmHalmstad OK30:37+0:5111:22
3Sören BråhnJönköpings OK32:53+3:0712:13
4Rune AhlanderJönköpings OK33:19+3:3312:23
5Per LarssonJönköpings OK34:21+4:3512:46
6Sven Olof FranssonOK Stigen35:21+5:3513:08
7Bernt JohanssonOK Gisle35:36+5:5013:14
8Stig JohanssonHalmstad OK41:03+11:1715:15
9Lennart ErikssonOK Stigen42:37+12:5115:50
10Gunnar BylundRydboholms SK43:24+13:3816:08
11Karl-Eric WannbergIK Omega47:06+17:2017:30
12Mats BirgerssonForserums SOK47:50+18:0417:46
13Stellan HelgessonMarkbygdens OK48:38+18:5218:04
14JB LarssonOK Löftan55:17+25:3120:33
15Erland OlssonDalsjöfors IF57:38+27:5221:25
Sigvard RudolfssonOK Gisleej godkänd
Eibert DanielssonSkillingaryds FKej start

D80

1 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg47:4324:13

H80

2 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Erik LundAnderstorps OK24:4510:51
2Bertil JohanssonMarkbygdens OK31:08+6:2313:39
3Lasse OlssonIK Trenne Ullared35:54+11:0915:44
Sven AnderssonOK Stigenej start

H85

2 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helmer EkbergÄtrans IF35:5315:44

Inskolning

1 620 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Noel AnderssonOK Trananfullföljt
Gustav AspIFK Göteborgfullföljt
Colin AxelssonJönköpings OKfullföljt
Lilly AxelssonJönköpings OKfullföljt
Elin BlomqvistMarkbygdens OKfullföljt
Gustav BorglundIK Omegafullföljt
Julia EkbergTrollhättans SOKfullföljt
Amanda FyhrSOK Anebyfullföljt
Robin HildingHestra IFfullföljt
Elsa IngemarssonHestra IFfullföljt
Emilia JohnssonAnderstorps OKfullföljt
Erik KindllundTranemo IFfullföljt
Ellen LindbergIK Ymerfullföljt
Teo PalmérUlricehamns OKfullföljt
Alexander RydbergOK Trananfullföljt
Liselott SvenssonJönköpings OKfullföljt
Hanna SöderströmIK Ymerfullföljt
Nikki WeihartOK Orintofullföljt
Albin WraneHestra IFfullföljt
Felicia WraneHestra IFfullföljt
Hjalmar HörnquistAnderstorps OKej godkänd

U1

2 370 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingJönköpings OK17:347:24
2Vilma GrimmergårdBredareds IF18:54+1:207:58
3Philip EkbergTrollhättans SOK19:28+1:548:12
4Tim AnderssonOK Tranan20:44+3:108:44
5Viktor HörnquistAnderstorps OK22:01+4:279:17
6Tom WeihartOK Orinto22:57+5:239:41
7Hugo KonradssonIK Omega23:19+5:459:50
8Isak JohanssonOK Gisle25:15+7:4110:39
9Axel GamlénOK Gisle25:37+8:0310:48
10Ísak HenningssonOK Gisle25:59+8:2510:57
11Tove BååthHestra IF26:17+8:4311:05
12Alfred HallqvistUlricehamns OK26:53+9:1911:20
13Viktor HollanderGällstadbygdens SOK27:20+9:4611:31
14Alma AdolfssonOK Tranan27:25+9:5111:34
15Oskar HjertbergIK Ymer27:40+10:0611:40
16Otto LarssonOK Tranan32:18+14:4413:37
17Alma LarssonOK Tranan35:47+18:1315:05
18Olle NordinUlricehamns OK36:53+19:1915:33
19Adam NeroNässjö OK37:49+20:1515:57
20Albin ThunbergOK Vivill39:50+22:1616:48
21Elin  JohanssonBurseryd IF48:33+30:5920:29
22Oskar Andrén-SkoglundOK Vivill48:44+31:1020:33

U2

2 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin GenbergUlricehamns OK31:2112:23
2Emma OlinIK Hakarpspojkarna32:45+1:2412:56
3Maja NordinUlricehamns OK33:39+2:1813:18
4Hanna LöfströmJönköpings OK35:43+4:2214:07
5Hannes VeithBurseryds IF39:54+8:3315:46
6Elvin LomanderMarkbygdens OK40:31+9:1016:00
7Stella BurénIK Ymer43:24+12:0317:09
8Iris HallqvistUlricehamns OK44:00+12:3917:23
9Hulda HallqvistUlricehamns OK44:01+12:4017:23
10Victor HörnquistAnderstorps OK45:55+14:3418:08
11Joel IngemarssonHestra IF47:32+16:1118:47

Öppen motion 1

2 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina J. WalterssonUlricehamns OK34:0413:27
2Markus RagnarssonMarkbygdens OK35:03+0:5913:51
3annelie olssonUlricehamns OK36:22+2:1814:22
4Benita AdolfssonOK Tranan37:57+3:5315:00
5Marie HjalmarssonIK Omega51:03+16:5920:10
6Maria HerrmanssonIK Ymer55:33+21:2921:57
7Gunnar SvenssonOK Tranan57:52+23:4822:52
8Stefan OdelbergIK Ymer1:16:47+42:4330:20

Öppen motion 3

2 950 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna DahlbergBredaryds SOK27:529:26
2Isac KarlssonOK Tranan30:01+2:0910:10
3Katarina KonradssonIK Omega30:02+2:1010:10
4Fredrik FinnskogOK Tranan30:45+2:5310:25
5Lars MagnussonOK Tranan33:42+5:5011:25
6Åsa DryseliusMarkbygdens OK33:57+6:0511:30
7Bengt JacobssonÖverlida IK34:30+6:3811:41
8Anneli BlomgrenSOK Aneby35:07+7:1511:54
9William BodinGällstadbygdens SOK35:09+7:1711:54
10Magnus HallqvistUlricehamns OK35:31+7:3912:02
11Anna YmsjöKlubblös35:57+8:0512:11
12Göran SvahnBorås GIF35:58+8:0612:11
13Gudrun DahlbergBredaryds SOK36:49+8:5712:28
14Ingrid KrafftHestra IF37:58+10:0612:52
15Mikael SedvallIK Ymer38:29+10:3713:02
16Bertil BorglundIK Omega38:58+11:0613:12
17Irene SandellHestra IF42:59+15:0714:34
18Marita JohanssonMarkbygdens OK44:03+16:1114:55
19Marita RosénOK Vivill44:15+16:2315:00
20Åke JohanssonTenhults SOK52:20+24:2817:44
21Ing-Mari LarssonOK Löftan55:41+27:4918:52
22Helena SteneborgOK Orinto55:46+27:5418:54
23Inga LarssonOK Tranan56:21+28:2919:06
24Håkan LarssonOK Tranan56:31+28:3919:09
Moa SågbyJönköpings OKej godkänd
Jan SkoglundOK Vivillej godkänd
Rasmus JacobssonÖverlida IKej godkänd
Nils LarssonOK Trananej godkänd
Helene KrantzIK Ymerej start

Öppen motion 5

3 460 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BlomdahlIK Hakarpspojkarna23:296:47
2Susanne BiörsOK Tranan30:42+7:138:52
3Helena BlomqvistMarkbygdens OK32:30+9:019:23
4Robert BurénIK Ymer34:28+10:599:57
5Marianne HanssonBredareds IF35:31+12:0210:15
6Erik FinnskogOK Tranan36:54+13:2510:39
7Ulrika LjungIK Ymer40:18+16:4911:38
8Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna41:04+17:3511:52
9Ida ThunbergOK Vivill41:47+18:1812:04
10Lars WiderströmIK Ymer42:17+18:4812:13
11Helena HjertbergIK Ymer42:24+18:5512:15
12Jonas NilssonBredaryds SOK42:41+19:1212:20
13Ingela LarssonHestra IF42:45+19:1612:21
14Cecilia WidmanIK Ymer44:35+21:0612:53
15Thomas KrafftHestra IF44:46+21:1712:56
16Mikael FyhrSOK Aneby46:08+22:3913:20
17Jan EliassonTenhults SOK47:37+24:0813:45
18Kjell RosénOK Vivill47:40+24:1113:46
18Peter StrömgrenSOK Aneby47:40+24:1113:46
20Jörgen PihlOK Skogshjortarna48:29+25:0014:00
21Pär NorgrenGällstadbygdens SOK49:25+25:5614:16
22Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK50:00+26:3114:27
23Stefan HåkanssonIK Ymer51:43+28:1414:56
24Karin HelmiusOK Reftele51:45+28:1614:57
25Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared51:50+28:2114:58
26Jenny RönnqvistOK Löftan52:51+29:2215:16
27John SandellHestra IF53:25+29:5615:26
28Stig WallermanBorås GIF56:36+33:0716:21
29Lars JosefssonAnderstorps OK56:58+33:2916:27
30Monika HjellströmGränna-Bygdens OK58:44+35:1516:58
30Dan LundbergHestra IF58:44+35:1516:58
32Eva-Lotta LundbergHestra IF58:47+35:1816:59
33Anette BarrulfOK Tyr1:03:43+40:1418:24
34Jan WiderströmIK Ymer1:03:51+40:2218:27
35Maria JonasonSOK Aneby1:16:02+52:3321:58
Kristina TellqvistIK Dranej godkänd
Juha KrantzIK Ymerej start

Öppen motion 7

2 690 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan NordinUlricehamns OK20:477:43
2Bosse HaglundBredareds IF23:12+2:258:37
3Benny MildGällstadbygdens SOK26:09+5:229:43
4Karin ÖhlinSOK Aneby26:28+5:419:50
5Maria IngemarssonHestra IF26:42+5:559:55
6Dennis RoosSOK Träff27:37+6:5010:15
7Johanna WillstrandBurseryds IF27:53+7:0610:21
8Per-Ola WidmanIK Ymer28:26+7:3910:34
9Niclas KonradssonIK Omega28:39+7:5210:39
10Pernilla PeterssonBurseryds IF30:05+9:1811:11
11Stina AlbinssonBredaryds SOK30:11+9:2411:13
12Marita HaglundBredareds IF30:15+9:2811:14
13Linnea BurénIK Ymer31:31+10:4411:42
14Bernt KarlssonBredaryds SOK32:39+11:5212:08
15Ann-Sofie JärsenholtUlricehamns OK32:51+12:0412:12
16Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna33:06+12:1912:18
17Johanna HallqvistUlricehamns OK33:18+12:3112:22
18Monica MartinssonOK Tranan33:38+12:5112:30
19Bo AndreassonOK Reftele34:19+13:3212:45
20Camilla WeihartOK Orinto34:24+13:3712:47
21Ola SamuelssonOK Vivill34:41+13:5412:53
22Weine GustavssonSkillingaryds FK34:50+14:0312:56
23Nils GruvebäckIK Ymer35:48+15:0113:18
24Johan BlomgrenSOK Aneby37:30+16:4313:56
25Janis SandersBorås GIF39:22+18:3514:38
26Helena AnderssonMarkbygdens OK40:08+19:2114:55
27Kajsa NordinUlricehamns OK41:01+20:1415:14
28Bo AdofssonIK Ymer41:35+20:4815:27
29Sara JosefssonRydboholms SK44:01+23:1416:21
30Frida MannfolkUlricehamns OK44:10+23:2316:25
31Börje JohanssonOK Stigen44:37+23:5016:35
32Ulla LingJönköpings OK44:41+23:5416:36
33Katarina Bonander AnderssonGällstadbygdens SOK45:54+25:0717:03
34Jörgen FriskMarkbygdens OK46:27+25:4017:16
35Lena NilssonUlricehamns OK47:47+27:0017:45
36Jan RosénIK Ymer49:15+28:2818:18
37Anna DurgéKFUK-KFUM IA Göteborg49:45+28:5818:29
38Pia AlvhageHestra IF59:01+38:1421:56
39Margareta EliassonTenhults SOK1:13:23+52:3627:16

Öppen motion 8

4 340 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peder HallbergIK Ymer30:337:02
2Martin HjertbergIK Ymer30:52+0:197:06
3Håkan AnderssonHalmstad OK30:53+0:207:06
4Roger KarlssonAnderstorps OK32:56+2:237:35
5Philip HjellströmGränna-Bygdens OK33:23+2:507:41
6Ola WillstrandOK Gisle33:42+3:097:45
7Mogan BodinGällstadbygdens SOK36:18+5:458:21
8Sten KarlssonAnderstorps OK36:20+5:478:22
9Tobias GrimmergårdBredareds IF36:47+6:148:28
10Jonas KarlssonMarkbygdens OK38:27+7:548:51
11Mikael HanssonBredaryds SOK38:44+8:118:55
12Henric JohnssonBredaryds SOK39:48+9:159:10
13Niklas FriskMarkbygdens OK41:21+10:489:31
14Micael ElmbladBredaryds SOK41:23+10:509:32
15Dennis TollOK Njudung41:51+11:189:38
16Karin IsraelssonKlubblös42:26+11:539:46
17Max LarssonOK Tranan44:42+14:0910:17
18Martin UddMarkbygdens OK47:30+16:5710:56
19Lars BjörfjällBredareds IF51:42+21:0911:54
20Magnus HenningssonHestra IF51:43+21:1011:54
21Ulf NordgrenBredareds IF51:50+21:1711:56
22Martina JohanssonBredareds IF53:15+22:4212:16
23Ulf BäckströmHestra IF53:48+23:1512:23
24Johanna SkogumOK Räven56:04+25:3112:55
25Staffan EdströmOK Gisle56:39+26:0613:03
26Lennart WiderströmIK Ymer57:08+26:3513:09
27Sven-Arne SvenningssonKlubblös1:15:14+44:4117:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser