Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM Stafett
Arrangörsorganisation: IF Thor
Datum: söndag 28 september 2014

H21

108 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stora Tuna OK 12:32:05
Anton Sjökvist53:166+0:4353:166
Joakim Svensk48:5911:42:152-4
Emil Svensk49:507+2:102:32:051-1
2IFK Lidingö SOK 12:33:50
Øystein Kvaal Østerbø53:085+0:3553:085
Filip Dahlgren51:3511+2:361:44:436+1
Fredrik Johansson49:075+1:272:33:502-4
3OK Ravinen 12:35:24
Martin Lindskog54:3425+2:0154:3425
Kalle Bergman53:1023+4:111:47:4416-9
Gustav Bergman47:4012:35:243-13
4Rehns BK 12:35:28
Jesper Lysell53:198+0:4653:198
Göran Winblad52:5720+3:581:46:1615+7
Jerker Lysell49:126+1:322:35:284-11
5Järla Orientering 22:35:46
David Bejbom54:1216+1:3954:1216
Håkon Jarvis Westergård50:333+1:341:44:457-9
Espen Hultgreen Weltzien51:0111+3:212:35:465-2
6Ärla IF 12:35:47
Karl Walheim52:33152:331
Emil Andersson50:405+1:411:43:133+2
Rudolfs Zernis52:3414+4:542:35:476+3
7OK Linné 12:35:53
Rassmus Andersson52:392+0:0652:392
Albin Ridefelt49:342+0:351:42:131-1
Oskar Sjöberg53:4018+6:002:35:537+6
8OK Linné 22:35:59
David Lingfors54:2620+1:5354:2620
Jan Troeng51:218+2:221:45:4713-7
Henrik Löfås50:128+2:322:35:598-5
9IFK Lidingö SOK 22:37:21
Mårten Boström53:063+0:3353:063
Julian Dent52:0616+3:071:45:1211+8
Jo Indgaard52:0913+4:292:37:219-2
10Malungs OK Skogsmårdarna 12:37:25
Johan Bäckman56:4949+4:1656:4949
Anton Östlin51:4113+2:421:48:3017-32
William Lind48:553+1:152:37:2510-7
11IFK Göteborg 12:37:39
Niclas Jonasson53:5813+1:2553:5813
Tobias Noborn51:3612+2:371:45:3412-1
Jonas Pilblad52:0512+4:252:37:3911-1
12Malungs OK Skogsmårdarna 22:37:48
Johan Nordlund54:2219+1:4954:2219
Erik Rost50:486+1:491:45:1010-9
Jakob Lööf52:3815+4:582:37:4812+2
13OK Orion 12:38:27
Pontus Petersson54:4431+2:1154:4431
Måns Sandgren54:4727+5:481:49:3120-11
Oleksandr Kratov48:564+1:162:38:2713-7
14Järla Orientering 12:38:41
Rasmus Thrane Hansen56:4141+4:0856:4141
Mattias Millinger53:1624+4:171:49:5722-19
Olle Boström48:442+1:042:38:4114-8
15OK Denseln 12:39:03
Sigge Lundedal53:2710+0:5453:2710
Pavlo Ushkvarok50:364+1:371:44:034-6
Erik Pettersson55:0020+7:202:39:0315+11
16IFK Lidingö SOK 42:39:41
Niklas Serrander54:3022+1:5754:3022
Johan Näsman51:4514+2:461:46:1514-8
John Fredriksson53:2616+5:462:39:4116+2
17Södertälje-Nykvarn OF 32:42:55
Erik Liljequist54:1617+1:4354:1617
Kent Ohlsson50:486+1:491:45:049-8
Mats Hellstadius57:5135+10:112:42:5517+8
18OK Pan-Kristianstad 12:43:08
Johan Modig56:5352+4:2056:5352
Niklas Olofsson52:4218+3:431:49:3521-31
Gernot Kerschbaumer53:3317+5:532:43:0818-3
19IFK Lidingö SOK 32:43:09
Nicolas Simonin53:2911+0:5653:2911
Anders Carlsson51:2610+2:271:44:558-3
Erik Ivarsson Sandberg58:1437+10:342:43:0919+11
20Hagaby GOIF 12:44:15
Jakob Wallenhammar54:3526+2:0254:3526
Martin Regborn53:5726+4:581:48:3218-8
Viktor Larsson55:4329+8:032:44:1520+2
21Göteborg-Majorna OK 12:44:18
Erik Öhlund1:01:0372+8:301:01:0372
Johan Strand52:5119+3:521:53:5434-38
Johan Runesson50:249+2:442:44:1821-13
22Ärla IF 22:48:06
Oscar Vångell56:2935+3:5656:2935
Patrik Lind57:4235+8:431:54:1137+2
Robbin Kantarp53:5519+6:152:48:0622-15
23Södertälje-Nykvarn OF 22:48:14
Pål Skogtjärn54:4030+2:0754:4030
Scott Fraser58:1236+9:131:52:52300
Eric Börjeskog55:2225+7:422:48:1423-7
24Järla Orientering 32:49:28
Peter Hemmyr54:0514+1:3254:0514
Emil Lauri57:3034+8:311:51:3526+12
Morten Jarvis Westergård57:5336+10:132:49:2824-2
25Markbygdens OK 12:49:29
Albin Andersson56:5050+4:1756:5050
Simon Larsson1:02:1062+13:111:59:0054+4
Johan Högstrand50:2910+2:492:49:2925-29
26IK Hakarpspojkarna 12:49:36
Andreas Jansson1:01:0473+8:311:01:0473
Joakim Hederskog52:5720+3:581:54:0136-37
Davis Dislers55:3527+7:552:49:3626-10
27Bergnäsets AIK 12:50:20
Gunnar Holmgren54:3323+2:0054:3323
Joar Svartholm59:3846+10:391:54:1137+14
Ulrik Nordberg56:0930+8:292:50:2027-10
28Malungs OK Skogsmårdarna 32:50:21
Peter Arnesson56:4848+4:1556:4848
Martin Hammarberg55:5929+7:001:52:4728-20
Thomas Carlsson57:3433+9:542:50:21280
29Göteborg-Majorna OK 22:50:26
Anders Hedberg56:4747+4:1456:4747
Christian Tingström58:3439+9:351:55:2144-3
Andreas Johansson55:0521+7:252:50:2629-15
30Linköpings OK 12:50:31
Per Carlborg54:2921+1:5654:2921
Peter Eriksson59:2644+10:271:53:5535+14
Mikael Andersson56:3631+8:562:50:3130-5
31OK Tisaren 12:50:35
Johan Aronsson53:4312+1:1053:4312
Ivan Forsgren1:01:3858+12:391:55:2144+32
Daniel Attås55:1422+7:342:50:3531-13
32Vänersborgs SK 12:50:38
Rickard Börjesson (Säterbygdens OK)54:4532+2:1254:4532
Tommy Andersson (Säterbygdens OK)1:00:3853+11:391:55:2347+15
Johan Hellman (Säterbygdens OK)55:1524+7:352:50:3832-15
33Sävedalens AIK 12:53:24
Johan Levin1:01:2775+8:541:01:2775
Henrik Lundgren56:1731+7:181:57:4449-26
Leon Russell-Keely55:4028+8:002:53:2433-16
34IFK Umeå 12:53:38
Fredrik Åhman56:4645+4:1356:4645
Lukas Peterson52:2317+3:241:49:0919-26
Oskar Malmberg1:04:2959+16:492:53:3834+15
35Järla Orientering 52:53:45
Oscar Björck56:3137+3:5856:3137
Erik Andersson53:3325+4:341:50:0423-14
Martin Härberg1:03:4151+16:012:53:4535+12
36Stora Tuna OK 22:53:47
Rikard Claesson56:5251+4:1956:5251
Mikael Andersson58:2337+9:241:55:1541-10
Markus Lang58:3239+10:522:53:4736-5
37Gävle OK 12:54:16
Gustav Nordström56:4342+4:1056:4342
Erik Boman1:02:1964+13:201:59:0255+13
Jakob Enmark55:1422+7:342:54:1637-18
38OK Roslagen 12:54:27
Joel Lännevall58:4465+6:1158:4465
Robert Sandberg1:00:1150+11:121:58:5553-12
Tommy Lindberg55:3226+7:522:54:2738-15
39OK Pan-Kristianstad 22:56:10
Simon Svensson56:3639+4:0356:3639
Gustaf Wennerberg58:3540+9:361:55:1140+1
Richard Sjöholm1:00:5946+13:192:56:1039-1
40IFK Moras OK 12:56:55
Zsolt Lenkei56:1734+3:4456:1734
Johan Lindberg56:3432+7:351:52:5129-5
Artem Panchenko1:04:0455+16:242:56:5540+11
41OK Linné 32:57:43
Matt Ogden58:2461+5:5158:2461
Jörgen Ohlin1:01:3157+12:321:59:5558-3
Johan Hamelius57:4834+10:082:57:4341-17
42Rehns BK 22:57:44
Fredrik Ingelsson54:4733+2:1454:4733
Andreas Calleberg56:4333+7:441:51:3025-8
Charlie Stolt1:06:1464+18:342:57:4442+17
43IFK Moras OK 22:57:51
Roman Ryapolov54:3727+2:0454:3727
Erik Folkesson Blom59:1042+10:111:53:4732+5
Linus Rapp1:04:0455+16:242:57:5143+11
44OK Denseln 22:58:55
Emil Kalered58:4566+6:1258:4566
Mattias Eriksson1:01:5059+12:512:00:3562-4
Henrik Berggren58:2038+10:402:58:5544-18
45Järla Orientering 42:58:56
Petter Jönsson58:4668+6:1358:4668
Mats Nordbrøden59:5848+10:591:58:4451-17
Dan Wester1:00:1243+12:322:58:5645-6
46Halmstad OK 12:59:09
Kalle Johansson53:074+0:3453:074
Björn Karlsson1:02:1062+13:111:55:1742+38
Nils Wallentin Tärk1:03:5253+16:122:59:0946+4
47Ärla IF 32:59:14
Jonathan Rosendahl54:3727+2:0454:3727
Viktor Silvemark55:2928+6:301:50:0624-3
Kalle Larsson1:09:0873+21:282:59:1447+23
48Göteborg-Majorna OK 33:00:31
Joakim Eliasson56:3538+4:0256:3538
Daniel Martinsson58:3338+9:341:55:0839+1
Viktor Runnby1:05:2362+17:433:00:3148+9
49Skogslöparna 13:00:39
Börje Pauler54:1718+1:4454:1718
Stefan Sjölund59:3345+10:341:53:5033+15
Jonas Byström1:06:4965+19:093:00:3949+16
50Växjö OK 13:00:48
Mattias Karlsson1:01:4578+9:121:01:4578
Patrik Karlsson51:4915+2:501:53:3431-47
Oscar Stensson-Bohman1:07:1468+19:343:00:4850+19
51OK Linné 43:02:06
Ross Smith58:4264+6:0958:4264
Anders Håkansson1:04:0071+15:012:02:4266+2
Liutauras Bilevicius59:2442+11:443:02:0651-15
52Gävle OK 23:03:22
Hans Persson54:3829+2:0554:3829
Albin Sjöhed1:04:1272+15:131:58:5052+23
Simon Sjöhed1:04:3260+16:523:03:22520
53IFK Umeå 23:03:25
Erik Lind57:0155+4:2857:0155
Joel Sjölander1:03:1066+14:112:00:1161+6
Simon Waller1:03:1450+15:343:03:2553-8
54Sävedalens AIK 23:03:40
Fredrik Weihard56:3940+4:0656:3940
Jonas Palm58:4141+9:421:55:2043+3
Karl Levin1:08:2072+20:403:03:4054+11
55Långhundra IF 23:03:55
Anton Sundgren1:03:3082+10:571:03:3082
Fredrik Wigertz59:5647+10:572:03:2667-15
Erik Åhlin1:00:2945+12:493:03:5555-12
56Söders-Tyresö 13:04:12
Markus Martinelle58:5569+6:2258:5569
Göran Thimberg1:00:5555+11:561:59:5057-12
Niklas Wrane1:04:2258+16:423:04:1256-1
57Täby OK 13:05:19
Anders Jansson56:4342+4:1056:4342
Robert Johansson1:05:4375+16:442:02:2665+23
Johan Lindahl1:02:5349+15:133:05:1957-8
58Järfälla OK 13:06:52
Christoffer Winander-Schönning1:04:1084+11:371:04:1084
Anders Boström1:03:5870+14:592:08:0874-10
Rasmus Palmqvist Aslaksen58:4440+11:043:06:5258-16
59IFK Göteborg 23:07:06
Erik Engstrand57:2356+4:5057:2356
Henrik Laas1:00:3351+11:341:57:5650-6
Rikard Pentonen1:09:1074+21:303:07:0659+9
60OK Tyr 13:07:09
Johan Wikström56:5352+4:2056:5352
Magnus Albinsson1:05:1473+16:152:02:0763+11
Lars-Håkan Bengtsson1:05:0261+17:223:07:0960-3
61IFK Moras OK 33:07:26
Simon Hodler56:4645+4:1356:4645
Kristian Dahlström1:02:2465+13:251:59:1056+11
Ola Svahn1:08:1671+20:363:07:2661+5
62IFK Umeå 33:09:50
Samuel Andersson56:3036+3:5756:3036
Jan Johansson1:00:3552+11:361:57:0548+12
Tomas Johansson1:12:4579+25:053:09:5062+14
63Hestra IF 13:10:02
Martin Ahlberger54:3323+2:0054:3323
Benjamin Edlund1:00:4954+11:501:55:2246+23
Peter Grahn1:14:4084+27:003:10:0263+17
64Nyköpings OK 13:10:43
Daniel Nilsson57:5760+5:2457:5760
Tomas Reibring1:02:0661+13:072:00:03600
Marcus Berggren1:10:4078+23:003:10:4364+4
65Ulricehamns OK 13:11:05
Nils Spetz1:03:2781+10:541:03:2781
Marcus Wadell1:06:1478+17:152:09:4177-4
Oskar Eklöf1:01:2447+13:443:11:0565-12
66Tullinge SK 13:11:09
Markus Adolfsson57:5559+5:2257:5559
Johan Kärrström1:07:0582+18:062:05:0071+12
Magnus Cederlöf1:06:0963+18:293:11:0966-5
67Långhundra IF 13:12:16
Simon Jakobsson1:06:0288+13:291:06:0288
Robin Pousette1:07:1283+18:132:13:1481-7
Conny Forsberg59:0241+11:223:12:1667-14
68Bredaryds SOK 13:12:49
Henrik Andersson1:01:3477+9:011:01:3477
Fredrik Johansson1:13:5794+24:582:15:3184+7
Jakob Andersson57:1832+9:383:12:4968-16
69Attunda OK 13:12:58
Mathias Hallmén1:01:2374+8:501:01:2374
Axel Wrådhe1:03:3269+14:332:04:5570-4
Oskar Daniels1:08:0370+20:233:12:5869-1
70Stora Tuna OK 33:13:49
Staffan Eriksson56:4342+4:1056:4342
Mattias Mårts1:03:1868+14:192:00:0159+17
Gustav Andersson1:13:4882+26:083:13:4970+11
71OK Rodhen 13:13:54
Sixten Walheim57:5158+5:1857:5158
Martin Jansson1:05:4375+16:442:03:3468+10
Simon Andersson1:10:2077+22:403:13:5471+3
72Gävle OK 33:16:41
Erik Sisell1:02:1880+9:451:02:1880
Patrik Svedberg1:07:2485+18:252:09:4278-2
Dan Norin1:06:5966+19:193:16:4172-6
73OK Södertörn 13:16:52
Josh Beech1:07:3590+15:021:07:3590
Fredrik Larsson1:06:4680+17:472:14:2182-8
Johan Sisell1:02:3148+14:513:16:5273-9
74Nyköpings OK 23:17:21
Daniel Wejås1:09:5894+17:251:09:5894
Per Ek1:00:0449+11:052:10:0279-15
Ola Brönnheden1:07:1969+19:393:17:2174-5
75Skåneslättens OL 13:18:09
Rasmus Elmelid58:4063+6:0758:4063
Niklas Olsson1:06:2079+17:212:05:0071+8
David Svensson1:13:0981+25:293:18:0975+4
76Söders-Tyresö 23:18:47
Alexander Hansen58:4566+6:1258:4566
Olle Carlsson1:10:1588+21:162:09:0076+10
Mattias Hovmöller1:09:4775+22:073:18:47760
77Linköpings OK 23:19:11
Joel Käll-Karlsson57:2557+4:5257:2557
Erik Sköld1:07:0181+18:022:04:2669+12
Henrik Tosteberg1:14:4585+27:053:19:1177+8
78OK Kåre 13:20:06
Ola Nyberg1:20:32104+27:591:20:32104
Leif Bader59:1943+10:202:19:5189-15
Fredrik Mattsson1:00:1544+12:353:20:0678-11
79Motala AIF OL 13:25:33
Anders Lindberg1:11:0996+18:361:11:0996
Oskar Höglund1:07:1484+18:152:18:2388-8
Victor Bergstrand1:07:1067+19:303:25:3379-9
80OK Orinto 13:25:49
Erik Classon1:02:1079+9:371:02:1079
Pontus Jansson1:10:4789+21:482:12:5780+1
Magnus Homann1:12:5280+25:123:25:49800
81OK Roslagen 23:29:15
Otto Lundman1:15:02100+22:291:15:02100
Ola Hultin1:09:5686+20:572:24:5896-4
Torbjörn Lännevall1:04:1757+16:373:29:1581-15
82OK Rodhen 23:30:36
Torbjörn Jacobsson1:18:50102+26:171:18:50102
Jonas Eklund1:01:3056+12:312:20:2091-11
Magnus Blåudd1:10:1676+22:363:30:3682-9
83Järfälla OK 23:32:37
Nils Edvardsson1:01:2976+8:561:01:2976
Eric Roller1:14:5595+25:562:16:2485+9
Lars Palmqvist1:16:1386+28:333:32:3783-2
84Tumba-Mälarhöjden OK 13:42:18
Daniel Lind1:11:2797+18:541:11:2797
Joakim Törnros1:10:1487+21:152:21:4193-4
Anders Boström1:20:3788+32:573:42:1884-9
85Täby OK 23:44:15
David Pettersson1:19:34103+27:011:19:34103
Johan Lindqvist1:03:1267+14:132:22:4695-8
Kent Lundvall1:21:2989+33:493:44:1585-10
86Forsa OK 13:47:42
Simon Andersson1:14:5799+22:241:14:5799
Anders Trolin1:18:1398+29:142:33:1098-1
Henrik Trolin1:14:3283+26:523:47:4286-12
87Täby OK 35:37:56
Gustav Lindeborg1:29:44107+37:111:29:44107
Peter Nordström1:23:03100+34:042:52:47100-7
David Kleman2:45:0992+1:57:295:37:5687-13
88OK Kullingshof 14:05:33
Simon Andersson1:07:5591+15:221:07:5591
Jesper Sjögren1:12:5392+23:542:20:4892+1
Andreas Claesson1:44:4591+57:054:05:3388-4
89Falkenbergs OK 14:07:15
Rasmus Blockgren1:08:3892+16:051:08:3892
Mikael Lundqvist1:24:09101+35:102:32:4797+5
Daniel Johansson1:34:2890+46:484:07:1589-8
Södertälje-Nykvarn OF 1ej godkänd
Ivar Lundanes53:177+0:4453:177
Jonas Leandersson51:259+2:261:44:425-2
Ralph Streetej godkändej godkänd
Leksands OK 1ej godkänd
Mikael Kristensson53:249+0:5153:249
Kalle Dalinej godkändej godkänd
Fredrik Norman1:03:4852+16:08ej godkänd
OK Ravinen 2ej godkänd
Love Berzell54:1015+1:3754:1015
Erik B Forsbergej godkändej godkänd
Torbjörn Kölzow1:20:3687+32:56ej godkänd
OK Milan 1ej godkänd
Per Eklöf56:5454+4:2156:5454
Jakob Fransson1:05:2174+16:222:02:1564+10
Jonas Lindahlej startej godkänd
OK Hällen 1ej godkänd
Tommy Söderberg58:3762+6:0458:3762
Peter Öberg53:0322+4:041:51:4027-35
vacant ej startej godkänd
Eksjö SOK 1ej godkänd
Viktor Antonsson59:1670+6:4359:1670
Andreas Bergander1:15:1996+26:202:14:3583+13
Anders Reimertzej startej godkänd
OK Tisaren 2ej godkänd
Martin Sand1:00:3271+7:591:00:3271
Mattias Andersson1:06:0777+17:082:06:3973+2
Albin Petterssonej startej godkänd
Ulricehamns OK 2ej godkänd
Jesper Nilsson1:03:3183+10:581:03:3183
Niklas Österlund1:12:5392+23:542:16:2485+2
Gustav Eklöfej godkändej godkänd
IK Hakarpspojkarna 2ej godkänd
Erik Hansson1:04:2885+11:551:04:2885
Fredrik Lindgren1:15:3897+26:392:20:0690+5
vacant ej startej godkänd
Bjursås OK 1ej godkänd
Albin Bergkvist1:05:1586+12:421:05:1586
Johan Hallgren1:12:4891+23:492:18:0387+1
Erik Björklundej startej godkänd
OK Denseln 3ej godkänd
Emil Folino Nielsen1:05:4387+13:101:05:4387
Thomas Perssonej godkändej godkänd
Max Berggrenej startej godkänd
Malungs OK Skogsmårdarna 4ej godkänd
Stefan Jonsson1:06:0889+13:351:06:0889
Håkan Eriksson1:02:0260+13:032:08:1075-14
Martin Hederskogej startej godkänd
Domnarvets GOIF 1ej godkänd
Fredrik Persson1:09:5293+17:191:09:5293
Jiri Prochazka1:12:4690+23:472:22:3894+1
Patrik Morisej startej godkänd
OK Linné 5ej godkänd
Pontus Johansson1:10:0195+17:281:10:0195
vacant ej startej start
vacant (Attunda OK)ej startej godkänd
Söderhamns OK 1ej godkänd
David Sundström1:12:5998+20:261:12:5998
Daniel Berggren1:22:4499+33:452:35:4399+1
Martin Sundströmej startej godkänd
Halmstad OK 2ej godkänd
Andreas Bjärkmar1:16:32101+23:591:16:32101
Filip Holm2:01:12103+1:12:133:17:44102+1
Filip Holmej startej godkänd
OK Rodhen 3ej godkänd
Erik Engsten1:24:22105+31:491:24:22105
Per Melinej startej start
Ulf Bergströmej startej godkänd
Säterbygdens OK 1ej godkänd
Per Sandberg1:28:02106+35:291:28:02106
Magnus Backlund1:24:46102+35:472:52:48101-5
vacant ej startej godkänd
Hagaby GOIF 2ej godkänd
Harald Larssonej godkändej godkänd
Andreas Peterson55:5929+7:00ej godkänd
Love Sintring1:04:0154+16:21ej godkänd
IFK Göteborg 3ej start
vacant (Attunda OK)ej startej start
vacant (Attunda OK)ej startej start
vacant (Attunda OK)ej startej start
OK Alehof 1ej start
vacant (Attunda OK)ej startej start
vacant (Attunda OK)ej startej start
vacant (Attunda OK)ej startej start
OK Klemmingen 1ej start
Arne Janssonej startej start
Håkan Palmej startej start
Arne Janssonej startej start
Sundbybergs IK 1ej start
Fredrik Bjernulfej startej start
Morgan Karlssonej startej start
Mårten Lundquistej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser