Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Uppsala möte, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Uppsala möte, långdistans
Arrangörsorganisation: OK Linné
Datum: söndag 27 april 2014

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9 | ÖM10

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H50

6 240 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Harry HietanenGävle OK43:34
2Lars PalmqvistJärfälla OK43:44+0:10
3Tommy ÅhmanLånghundra IF45:45+2:11
4Anders EnmarkGävle OK46:40+3:06
5Anders JönssonOK Triangeln47:59+4:25
6Anders LundhJärfälla OK48:06+4:32
7Johan MarkstedtOK Södertörn49:52+6:18
8Sven WigertzLånghundra IF51:03+7:29
9Jan-Olov BergmanVästerås SOK51:24+7:50
9Gunnar ForsgrenForsa OK51:24+7:50
11Ulf RaskSigtuna OK51:54+8:20
12Anders OhlinRånäs OK52:09+8:35
13Peter HambäckLånghundra IF55:30+11:56
14Christer JohanssonKöping-Kolsva OK55:50+12:16
15Karl-Erik EngblomValbo AIF55:57+12:23
16Hans OlsénSundbybergs IK56:13+12:39
17Sune SödergrannTullinge SK57:19+13:45
18Mikael DavidssonVästerås SOK58:21+14:47
19Robert ElveröVäsby OK1:00:36+17:02
20Leif AnderssonRånäs OK1:02:18+18:44
21Michael HolmgrenIF Thor1:02:58+19:24
22Mats BäckströmOK Enen1:04:22+20:48
23Olle AnderssonRehns BK1:06:17+22:43
24Mats LundqvistÖstersunds OK1:06:20+22:46
25Per BrahmLånghundra IF1:08:59+25:25
26Per HanssonHärnösands OK1:10:18+26:44
27Bosse WiggeSäterbygdens OK1:12:59+29:25
28Anders KarlssonÅrsunda IF1:13:32+29:58
29Mats BernersonOK Enen1:16:22+32:48
30Per WadmanVästerås SOK1:27:33+43:59
31Magnus BergströmRånäs OK1:41:16+57:42
32Johan KarlssonNorbergs OK1:47:18+1:03:44
Peter SkyttnerLjusdals OKej godkänd
Johan PalmgrenTäby OKej godkänd
Göran LarsendahlVästerås SOKej godkänd
Håkan LångLänna IFej godkänd
Marcus ErikssonVK Uvarnaej start
Peter WippJärla Orienteringej start
Tomas HultqvistTullinge SKej start
Per ÖgrenBergnäsets AIKej start
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser