Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tibrotrippeln, natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tibrotrippeln, natt
Arrangörsorganisation: Tibro OK
Datum: fredag 4 april 2014

D21

6 640 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara JonssonLinköpings OK59:238:56
2Anette CarlssonKFUM Örebro OK59:24+0:018:56
3Maja PetterssonOK Kolmården59:37+0:148:58
4Lovisa HanssonHestra IF59:40+0:178:59
5Sara HelanderDomnarvets GOIF1:00:05+0:429:02
6Emelie SvalinVänersborgs SK1:05:36+6:139:52
7Kristine SvenssonFalköpings AIK OK1:07:28+8:0510:09
8Lovisa FalkHagaby GOIF1:07:30+8:0710:09
9Sara KarlssonOK Skogsstjärnan1:07:32+8:0910:10
10Rebecka LindbergOK Roslagen1:09:35+10:1210:28
11Maria BrodinFossum IF1:18:48+19:2511:52
12Ida HyvönenOK Tyr1:18:49+19:2611:52
13Anna LundqvistKils OK1:25:22+25:5912:51
14Karin HåkanssonOK Gränsen1:51:38+52:1516:48
Elsa EkelinKFUM Örebro OKej start
Lucie WeissovaJönköpings OKej start

H21

9 900 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik MartinssonLinköpings OK1:02:136:17
2Olle KaleredOK Denseln1:02:17+0:046:17
3Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:02:19+0:066:17
4Christian ArnessonUlricehamns OK1:02:24+0:116:18
5Johan WikströmOK Tyr1:02:38+0:256:19
6Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:02:42+0:296:20
7Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:03:46+1:336:26
8Björn CederbergOK Pan-Kristianstad1:06:40+4:276:44
9Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna1:06:44+4:316:44
10Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:06:51+4:386:45
11Håkan ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:06:53+4:406:45
12Conny RantzowHestra IF1:06:56+4:436:45
13Jan OlmKils OK1:07:05+4:526:46
14Marcus KvarndalUlricehamns OK1:10:47+8:347:08
15Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK1:10:49+8:367:09
16Oskar EklöfUlricehamns OK1:10:53+8:407:09
17Tommy LindbergOK Roslagen1:12:34+10:217:19
18Johan TörnrothHjobygdens OK1:12:35+10:227:19
19Simon LarssonMarkbygdens OK1:12:36+10:237:20
20Marcus Karlsson SennevikIK Hakarpspojkarna1:13:30+11:177:25
21Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK1:13:32+11:197:25
22Jesper NilssonUlricehamns OK1:23:03+20:508:23
23Linus BohmanHjärnarps GH OL1:28:12+25:598:54
23Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:28:12+25:598:54
25Johan LövgrenDegerfors OK1:34:28+32:159:32
26Jonas LindellStigsökarna1:38:26+36:139:56
27Erik RåbergOK Tyr1:41:05+38:5210:12
28Michal BestaJönköpings OK1:41:12+38:5910:13
29Klas GrönqvistJönköpings OK1:48:19+46:0610:56
30Andreas Brag JonssonIK Gandvik1:51:26+49:1311:15
31David JonssonOK Klyftamo2:14:04+1:11:5113:32
Christoffer AndersénIK Gandvikej godkänd
Martin IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Jesper LiderudLidköpings VSKej godkänd
Sebastian MånssonHagaby GOIFej godkänd
Simon SanderiHagaby GOIFej godkänd
Henrik EricksonUlricehamns OKej start
Thomas GustavssonGudhems IFej start
Markus HederskogIK Hakarpspojkarnaej start
Johan HellmanVänersborgs SKej start
Frode KonstIL Tyrvingej start
Oscar VagmanOK Klemmingenej start

D20

4 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa JohanssonJönköpings OK42:568:53
2Stina NilssonUmeå OK43:08+0:128:55
3Sara NilssonOK Tranan47:28+4:329:49
4Eva GustafssonHagaby GOIF48:10+5:149:58
5Sara SchmidtTrollhättans SOK51:01+8:0510:33

D18

4 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa PetterssonOK Dacke35:587:29
2Sara KindlundOK Tranan39:02+3:048:07
3Elin LindbergOK Djerf40:08+4:108:21
4Hanna LindströmOK Tranan41:31+5:338:38
5Märta Ransjö-ZanderOK Tyr45:21+9:239:26
6Agnes WesterbergTrollhättans SOK48:06+12:0810:01
7Maria GustafssonHagaby GOIF52:13+16:1510:52
8Emma KindbomIF Hagen1:00:32+24:3412:36
Anna KristianssonTrollhättans SOKej start

H18

6 180 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip JacobssonDegerfors OK38:156:11
2Samuel PlumppuHestra IF38:32+0:176:14
3Anton HanssonIK Hakarpspojkarna42:47+4:326:55
4Arvid NordIK Hakarpspojkarna44:19+6:047:10
5Amadeus HanssonGotlands Bro OK44:47+6:327:14
6Harald LarssonHagaby GOIF45:40+7:257:23
7Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna46:10+7:557:28
8Filip KarlssonIF Hagen46:24+8:097:30
9Andreas PeterssonBurseryds IF47:26+9:117:40
10Tom CampbellLustens OK47:47+9:327:43
11Robin SvennbergDegerfors OK59:55+21:409:41
12Simon OlaussonOK Tranan1:03:28+25:1310:16
13Ivar SörqvistMarkbygdens OK1:07:35+29:2010:56
14Jan DalheimerIK Vikings OK1:09:18+31:0311:12
15Ola HoltbringOK Amne1:13:46+35:3111:56
16Gustav JohanssonUlricehamns OK1:15:49+37:3412:16
Carl StrandbySOK Träffej godkänd
John GunnarssonSurahammars SOKej godkänd
Ludwig JohanssonUlricehamns OKej godkänd
Filip SödervallIK Gandvikej start
Markus PetterssonVänersborgs SKej start
Felix Tiderman-BjörkblomSöders-Tyresöej start

D17-20 Kort

3 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina LiderudLidköpings VSK1:24:4121:39

H17-20 Kort

4 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar ErikssonOK Älgen1:07:5614:27

D16

3 910 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa HolmgårdKils OK30:407:50
2Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan30:59+0:197:55
3ELIN RANSJÖ ZANDEROK Tyr31:47+1:078:07
4Alice AronengHestra IF33:34+2:548:35
5Sofia GrahnHestra IF35:28+4:489:04
6Klara AxelssonMarkbygdens OK35:38+4:589:06
7Emma NordbergOK Tranan36:29+5:499:19
8Agnes BerglundUlricehamns OK37:35+6:559:36
9Lovisa MartinssonOK Tyr38:05+7:259:44
10Sofia KlassonHestra IF42:50+12:1010:57
11Sofia ÖstermanVänersborgs SK43:39+12:5911:09
12Maria ErikssonEds SK44:08+13:2811:17
13Mathilda HögbergSöders-Tyresö56:19+25:3914:24
14Hanna RöstinSöders-Tyresö1:00:42+30:0215:31
15Maja AnderssonTrollhättans SOK1:01:42+31:0215:46
Klara AskMarkbygdens OKej godkänd
Johanna HagströmFalköpings AIK OKej godkänd
Ebba JanssonSöders-Tyresöej godkänd
Malin JanssonHjobygdens OKej start
Ida KristianssonTrollhättans SOKej start

H16

4 700 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix AxelssonMarkbygdens OK32:016:48
2Andreas UllerKils OK32:15+0:146:51
3Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK35:39+3:387:35
4David RisbergSkattkärrs IF35:48+3:477:37
5Hampus NyströmIF Hagen36:11+4:107:41
6Per KarlssonOK Tylöskog37:22+5:217:57
7Eric RosjöJönköpings OK37:29+5:287:58
8Ole HennselerJönköpings OK37:56+5:558:04
9Carl HolmbergIF Hagen38:09+6:088:07
10Albin AlsiöFalköpings AIK OK38:12+6:118:07
11Olof SkoglundKils OK38:48+6:478:15
12Arvid ClaessonJönköpings OK39:15+7:148:21
13Axel HalvarssonOK Kroppefjäll40:48+8:478:40
14Emil PetterssonOK Dacke41:08+9:078:45
15Viktor WassénVänersborgs SK42:16+10:158:59
16Erik SvenssonOK Klyftamo43:06+11:059:10
17Olle HedmanIF Hagen46:06+14:059:48
18Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna47:55+15:5410:11
19Tim OlssonBrattås CK48:27+16:2610:18
20Eskil TryggöTrollhättans SOK48:31+16:3010:19
21Oscar StombergIF Hagen59:43+27:4212:42

D16 Kort

3 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin HållHJS-Vansbro OK33:229:35
2Filippa GrelzSöders-Tyresö48:39+15:1713:58
Linnea HedinSöders-Tyresöej godkänd
Magdalena HedbergSöders-Tyresöej godkänd
Ida HoltbringOK Amneej start

D14

3 480 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella PalmIK Hakarpspojkarna24:076:55
2Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK25:05+0:587:12
3Frida JohanssonOK Djerf27:22+3:157:51
4Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK28:07+4:008:04
5Ellen BlennowFalköpings AIK OK28:52+4:458:17
6Amanda JanssonOK Djerf29:29+5:228:28
7Elsa LindeblomIK Omega30:26+6:198:44
8Ella NordströmKils OK31:30+7:239:03
9Erica OlssonOK Djerf34:10+10:039:49
10Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK35:28+11:2110:11
11Tove ErikssonRyda SK36:12+12:0510:24
12Maja KindlundOK Tranan36:36+12:2910:31
13Sofia JohanssonOK Skärmen38:11+14:0410:58
14Ida RoosSOK Träff39:19+15:1211:17
15Alma LiderudLidköpings VSK39:50+15:4311:26
16Malin KristianssonTrollhättans SOK40:23+16:1611:36
17Julia MarkendahlOK Klyftamo45:34+21:2713:05
Alva SonessonFalköpings AIK OKej godkänd
Linn LugneKils OKej godkänd
Moa AlsiöFalköpings AIK OKej godkänd

H14

3 510 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlmKils OK25:217:13
2Daniel BogrenIF Hagen25:53+0:327:22
3Filip RosjöJönköpings OK26:20+0:597:30
4Linus KristianssonTrollhättans SOK27:21+2:007:47
5Elias RöstinSöders-Tyresö27:55+2:347:57
6Marcus CarlssonIF Hagen29:06+3:458:17
7Joel PlumppuBredareds IF29:20+3:598:21
8Elias OlssonOK Kroppefjäll29:27+4:068:23
9Erik ErikssonOK Älgen30:49+5:288:46
10Hugo StrömUlricehamns OK33:30+8:099:32
11Samuel ErikssonEds SK33:44+8:239:36
12Gustav ÖstenssonOK Tranan33:48+8:279:37
13Eric BerlinTrollhättans SOK36:50+11:2910:29
14Oscar KarlssonTrollhättans SOK37:08+11:4710:34
15Viktor ZetterlundVänersborgs SK37:58+12:3710:49
16Anton KarlssonMariestads FK39:28+14:0711:14
17Alfred PetterssonFalköpings AIK OK40:01+14:4011:24
18Anders BjörklundTrollhättans SOK42:02+16:4111:58
19Tim DalheimerIK Vikings OK43:32+18:1112:24
20Anton HanssonOK Djerf48:14+22:5313:44
21Petter Leibe BergstedtMarkbygdens OK53:36+28:1515:16
22Joar TryggöTrollhättans SOK53:53+28:3215:21
23Olle Leibe BergstedtMarkbygdens OK58:34+33:1316:41
24Zeb PalmHJS-Vansbro OK1:00:59+35:3817:22
Erik LindströmOK Trananej godkänd
Oscar RoosSOK Träffej start
Axel BerglundUlricehamns OKej start
Jonathan UllerKils OKej start

D12

2 970 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LingJönköpings OK21:007:04
2Irma SvenssonOK Klyftamo23:55+2:558:03
3Clara JohanssonOK Skärmen26:33+5:338:56
4Tilda PalmIK Hakarpspojkarna26:56+5:569:04
5Olivia GrönqvistJönköpings OK27:31+6:319:15
6Emma StråhleSöders-Tyresö29:10+8:109:49
7Moa SkoogIF Hagen32:52+11:5211:03
8Moa ErikssonTrollhättans SOK33:00+12:0011:06
9Frida JohanssonOK Skärmen34:24+13:2411:34
10Hedda RöstinSöders-Tyresö38:11+17:1112:51
11Alma AppelgrenTrollhättans SOK38:15+17:1512:52
12Malin StombergIF Hagen52:24+31:2417:38
Ronja AnderssonTrollhättans SOKej godkänd
Lilian PalmHJS-Vansbro OKej start

H12

2 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid BjörkTrollhättans SOK18:276:12
2Anton CarlssonIF Hagen19:29+1:026:33
3Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan19:51+1:246:41
4Gustav OhlinOK Tranan21:02+2:357:04
5Hugo MandingerTrollhättans SOK21:33+3:067:15
5Alexander JanssonOK Djerf21:33+3:067:15
7Erik LingJönköpings OK24:27+6:008:13
8Arvid AronssonOK Kroppefjäll25:00+6:338:25
9Oskar DahlinIK Gandvik27:50+9:239:22
10Lucas ChavdaSöders-Tyresö31:58+13:3110:45
Olle MelénTrollhättans SOKej godkänd

D12 Kort

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga LiljaSöders-Tyresö51:0220:34

H12 Kort

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Teodor LundborgHjobygdens OK21:418:44

H10

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig KarlssonTrollhättans SOK33:1113:22

H35

7 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:01:548:40
2Jimmy LanevikOK Kullingshof1:24:53+22:5911:54

D40

4 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika SundströmVästerås SOK44:3510:22
2Marina AxelssonMarkbygdens OK45:47+1:1210:38
3Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu1:02:59+18:2414:38
4Anna-Karin RybergOK Klyftamo1:03:46+19:1114:49

H40

6 380 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel BrohedeOK Älgen51:278:03
2Calle AnderssonOK Skogsstjärnan52:28+1:018:13
3Anders LingJönköpings OK57:24+5:578:59
4Mats KindlundOK Tranan1:00:33+9:069:29
5Jonas UllerKils OK1:01:00+9:339:33
6Magnus DahlinIK Gandvik1:07:52+16:2510:38
7Fredrik PlumppuBredareds IF1:11:47+20:2011:15
8Mika TolonenOK Amne1:13:35+22:0811:32
9Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:37:00+45:3315:12
Magnus SödervallIK Gandvikej godkänd
Håkan SonessonFalköpings AIK OKej godkänd
Mikael LundborgHjobygdens OKej godkänd
Johan LindeblomIK Omegaej godkänd
Magnus KarlssonRyda SKej godkänd
Fredrik SvenssonJönköpings OKej start

D45

4 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Sofie BarkLinköpings OK40:039:18
2Suzy LarssonOK Skogshjortarna42:44+2:419:56
3Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo44:51+4:4810:25
4Agneta BerlinTrollhättans SOK48:21+8:1811:14
5Eva MartinssonOK Tyr50:31+10:2811:44
6Anna JohanssonJönköpings OK51:00+10:5711:51
7Eva PetterssonOK Dacke52:03+12:0012:06
8Christina HalvarssonOK Kroppefjäll53:11+13:0812:22
9Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK53:15+13:1212:23
10Charlotte ÖstermanVänersborgs SK54:40+14:3712:42
11Erica HållHJS-Vansbro OK1:11:21+31:1816:35
Karin TorstenssonFalköpings AIK OKej godkänd
Anna StombergIF Hagenej godkänd

H45

6 180 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik OlssonBrattås CK43:116:59
2Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan44:06+0:557:08
3Per JanssonOK Djerf45:07+1:567:18
4Björn KristianssonTrollhättans SOK46:38+3:277:32
5Per KällvikÅmåls OK52:59+9:488:34
6Mats HedmanIF Hagen53:11+10:008:36
7Jonas HagströmFalköpings AIK OK54:07+10:568:45
8Claus JohanssonJönköpings OK58:34+15:239:28
9Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK58:53+15:429:31
10Björn SvenssonOK Djerf59:04+15:539:33
11Martin MandingerTrollhättans SOK1:01:01+17:509:52
12Lars JacobssonDegerfors OK1:01:19+18:089:55
13Urban LarssonOK Tyr1:01:57+18:4610:01
14Krister RosjöJönköpings OK1:03:45+20:3410:18
15Tomas SvennbergDegerfors OK1:11:29+28:1811:34
16Håkan LindbergOK Djerf1:12:00+28:4911:39
17Tobias den BraverOK Gränsen1:13:24+30:1311:52
18Mats LiljaOK Älgen1:14:43+31:3212:05
19Bo WesterbergTrollhättans SOK1:19:53+36:4212:55
20Svante BerglundUlricehamns OK1:22:09+38:5813:17
21Dennis RoosSOK Träff1:36:21+53:1015:35
22Jan HanssonOK Djerf1:36:49+53:3815:39
Fredrik AskMarkbygdens OKej godkänd
Henrik PetterssonFalköpings AIK OKej godkänd
Jonas NiklassonFalköpings AIK OKej godkänd
Anders PetterssonOK Dackeej start
Stefan ErikssonOK Älgenej start

D50

3 570 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria WidmarkIF Hagen32:279:05
2Maria SkogsbergMariestads FK32:32+0:059:06
3Anna-Birgitta GustavssonOK Tylöskog36:16+3:4910:09
4Anne-Marie EricssonKristinehamns OK37:46+5:1910:34
5Helena PepaHagaby GOIF38:23+5:5610:45
6Annika DavidssonVästerås SOK40:28+8:0111:20
7Christina BirathStenungsunds OK40:42+8:1511:24
8Sari HåkanssonOK Gränsen42:44+10:1711:58
9Britta SahlinVänersborgs SK42:47+10:2011:59
10Ingrid KensbyOK Tyr44:30+12:0312:27
11Ann-Sofie HultsvedOK Tyr46:13+13:4612:56
12Susanne OlssonTidaholm SOK Sisu46:47+14:2013:06
13Lena MarkendahlOK Klyftamo47:40+15:1313:21
14Gunnel SvenssonOK Tranan48:16+15:4913:31
15Margareta Almqvist MandingerTrollhättans SOK50:11+17:4414:03
16Nina BejbomUddevalla OK55:00+22:3315:24
Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisuej start

H50

5 620 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HolmbergIF Hagen41:047:18
2Hans MelinGöteborg-Majorna OK42:30+1:267:33
3Kent KlassonHestra IF43:03+1:597:39
4Bengt NorrmanTrollhättans SOK45:17+4:138:03
5Bo GustavssonOK Tylöskog54:43+13:399:44
6Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan54:48+13:449:45
7Lasse KarlssonIstrums SK55:28+14:249:52
8Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK55:34+14:309:53
9Pär LundqvistHagaby GOIF56:12+15:0810:00
10Jan HanssonStenungsunds OK56:43+15:3910:05
11Håkan SchmidtTrollhättans SOK58:02+16:5810:19
12Mikael DavidssonVästerås SOK1:01:22+20:1810:55
13Mats KensbyOK Tyr1:03:06+22:0211:13
14Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:10:40+29:3612:34
15Bernt HenrikssonGudhems IF1:14:02+32:5813:10
16Dag TryggöTrollhättans SOK1:17:29+36:2513:47
17Fritiof AnderssonTidaholm SOK Sisu1:18:16+37:1213:55
18Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:24:07+43:0314:58
Per SundströmVästerås SOKej godkänd
Johan OskarssonLaxå OKej start
Lars AnderssonOK Tyrej start

D55

3 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin AnderssonRyda SK33:159:18
2Elisabeth ÖströmOK Tyr35:49+2:3410:01
3Inger WesterbergIF Hagen37:48+4:3310:35
4Carina Berger/SvenssonMotala AIF OL43:47+10:3212:15
5Jane JohanssonIstrums SK44:06+10:5112:21
6Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:20:29+47:1422:32

H55

5 130 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL48:139:23
2Rolf WikströmOK Tyr48:49+0:369:30
3Lars NordströmKils OK52:32+4:1910:14
4Mikael JohanssonOK Gisle55:05+6:5210:44
5Jan GustafssonHagaby GOIF57:45+9:3211:15
6Håkan SanderiLidköpings VSK1:05:10+16:5712:42
7Owe TörnrothHjobygdens OK1:06:43+18:3013:00
8Thomas SvenssonMotala AIF OL1:08:22+20:0913:19
9Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:09:52+21:3913:37
10Thomas AlmqvistVästerviks OK1:15:37+27:2414:44
11Håkan HåkanssonOK Gränsen1:25:41+37:2816:42
Tommy RoosFalköpings AIK OKej godkänd
Ulf PalmérUlricehamns OKej start

D60

3 460 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica MartinssonOK Tranan40:4211:45
2Monica IvarssonOK Skogshjortarna57:12+16:3016:31
3Britt-Marie AnderssonOK Amne58:35+17:5316:55
4Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu1:03:09+22:2718:15
Siv LarssonVäxjö AISej godkänd
Gunilla HogedalVänersborgs SKej godkänd
Britt GunnarssonKristinehamns OKej godkänd

H60

4 820 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland SvenssonMariestads FK47:589:57
2Uno MagnussonIF Hagen48:50+0:5210:07
3Ingvar AnderssonOK Amne49:42+1:4410:18
4Bent GalborgenSkaukameratene OL52:02+4:0410:47
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK52:30+4:3210:53
6Sten OlssonOK Klyftamo54:08+6:1011:13
7Tommy WesterbergIF Hagen55:52+7:5411:35
8Jan-Åke EmilssonGudhems IF58:46+10:4812:11
9Klas BjörkIK Hakarpspojkarna1:00:45+12:4712:36
10Bo AnderssonFalköpings AIK OK1:01:04+13:0612:40
11Stefan ArbinAnnebergs GIF1:02:55+14:5713:03
12Anders KäckMariestads FK1:04:32+16:3413:23
13Lennart SibeckFalköpings AIK OK1:06:27+18:2913:47
14Olov ÖströmOK Tyr1:08:32+20:3414:13
15Kent IvarssonOK Skogshjortarna1:09:39+21:4114:27
16Gunnar BejbomUddevalla OK1:11:35+23:3714:51
17Arvid GalborgenEds SK1:18:36+30:3816:18
18Börje GustavssonTrollhättans SOK1:18:39+30:4116:19
19Anders GunnarssonSurahammars SOK1:24:45+36:4717:34
20Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:38:58+51:0020:31
Bengt JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Tommy HoltbringOK Amneej godkänd

D65

3 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK34:4211:15
2Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK34:55+0:1311:20
3Margareta LarssonOK Njudung40:27+5:4513:07

H65

4 080 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Gösta BernhardMariestads FK37:309:11
2Håkan OlssonHjobygdens OK38:34+1:049:27
3Stefan G LarssonOK Njudung40:26+2:569:54
3Stig JohanssonFalköpings AIK OK40:26+2:569:54
5Tore MartinssonDegerfors OK41:25+3:5510:09
6Ingemar ZiljatOK Djerf42:53+5:2310:30
7Roger DanielssonLinköpings OK43:10+5:4010:34
8Torbjörn WikströmOK Orinto43:34+6:0410:40
9Torgny PetterssonMarkbygdens OK44:15+6:4510:50
10Bertil KarlssonHjobygdens OK44:17+6:4710:51
11Kjell MartinssonOK Tranan45:47+8:1711:13
12Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo45:57+8:2711:15
13Christer NälemarkOK Djerf46:43+9:1311:27
14Karl Evert SvenssonIF Hagen46:58+9:2811:30
15Sven-Olof LarssonVäxjö AIS48:09+10:3911:48
16Stellan AhnströmForserums SOK49:12+11:4212:03
17Ronny RagnarssonMarkbygdens OK53:57+16:2713:13
18Per GranevikJönköpings OK1:02:18+24:4815:16
19Roger AnderssonOK Skogshjortarna1:06:59+29:2916:25
20Christer GillenäsKristinehamns OK1:11:26+33:5617:30
21Lars KarlssonOK Tisaren1:13:00+35:3017:53
Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Nils KarlssonVäxjö AISej start
Christer SandhOK Roxenej start

D70

3 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta StenströmVänersborgs SK37:2512:08
2Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK37:26+0:0112:09
3Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK39:41+2:1612:53
4Kerstin ErnvidUlricehamns OK42:32+5:0713:48
5Britt RangertIK Ymer42:36+5:1113:49

H70

3 720 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna34:249:14
2Roland NilssonFalköpings AIK OK40:00+5:3610:45
3Lars-B LarssonOK Tyr40:56+6:3211:00
4Henrik BergmanOK Linné41:39+7:1511:11
5Kurt FredrixonOK Skogshjortarna43:29+9:0511:41
6Erland LingJönköpings OK43:45+9:2111:45
7Lennart HöijeOK Ravinen43:54+9:3011:48
8Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna44:22+9:5811:55
9Stig IsraelssonOK Tylöskog44:35+10:1111:59
10Ivan ErnvidUlricehamns OK45:26+11:0212:12
11Åke NordbergOK Klyftamo47:45+13:2112:50
12Thord RådbergOK Roslagen47:54+13:3012:52
13Lars-Erik LarssonOK Amne49:02+14:3813:10
14Lars WahlströmIstrums SK52:55+18:3114:13
15Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK53:54+19:3014:29
16Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK57:49+23:2515:32
17Lennart KarlssonTrollhättans SOK58:40+24:1615:46
18Lars-Erik NilssonMariestads FK1:00:47+26:2316:20
19Lars LjungbergTrollhättans SOK1:04:08+29:4417:14
20Gunnar BrystHjobygdens OK1:05:16+30:5217:32
21Svein BakkenStigsökarna1:05:32+31:0817:36
22Knut HöökOK Klyftamo1:11:52+37:2819:19
23Ingemar LindblomIFK Göteborg1:14:45+40:2120:05
Kurt ÅbergOK Tisarenej godkänd

D75

3 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne-Catrine PerssonMariestads FK54:4017:44
Margareta HolmbergIF Hagenej godkänd

H75

3 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar HolmbergIF Hagen45:2713:08
2Rolf LarssonDegerfors OK47:43+2:1613:47
3Sven-Olof LundinSol Tranås1:05:55+20:2819:03
4Torild BornetunSkillingaryds FK1:11:04+25:3720:32
5Folke HörstrandOK Klyftamo1:33:27+48:0027:00
6Arvo HyvönenSkattkärrs IF1:33:42+48:1527:04
7Kuno EkdahlOK P41:57:04+1:11:3733:50
Kjell PerssonMariestads FKej godkänd

Inskolning

1 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Edith BergenfurSkattkärrs IFfullföljt
Lilly BergenfurSkattkärrs IFfullföljt
Noé KarlssonHjobygdens OKfullföljt
Erik KindlundOK Trananfullföljt
Nils MelénTrollhättans SOKfullföljt
Noah OlssonStigsökarnafullföljt
Wilhelm OlssonStigsökarnafullföljt
Ellen SandströmTibro OKej start

U1

2 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK27:1711:30
2Albin AppelgrenTrollhättans SOK30:40+3:2312:56
3Felix LindOK Älgen41:48+14:3117:38

U2

2 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva BjörkTrollhättans SOK25:2310:14
2Lisa ÖstenssonOK Tranan26:21+0:5810:37
3Elin RisbergSkattkärrs IF27:23+2:0011:02
4Edith OlssonOK Kroppefjäll29:39+4:1611:57
5Sanna TolonenOK Amne46:44+21:2118:50
5Sofia TolonenOK Amne46:44+21:2118:50

Öppen motion 1

2 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK24:5510:02
2Yvonne GustafssonIstrums SK25:12+0:1710:09
3Leif-Erik KarlssonIstrums SK25:16+0:2110:11
4Gunnel GillenäsKristinehamns OK29:43+4:4811:58
5Sandra LingJönköpings OK36:41+11:4614:47
6Emil LingJönköpings OK36:47+11:5214:49
7Ayan LingJönköpings OK37:38+12:4315:10

Öppen motion 3

2 970 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Sophie OhlinOK Tranan23:007:44
2Karl-Johan OhlinOK Tranan24:53+1:538:22
3Heléne SvenssonKristinehamns OK27:41+4:419:19
4Isak OlssonStigsökarna28:08+5:089:28
5Hasse AdolfssonOK Gisle29:36+6:369:57
6Matilda RenlundStigsökarna30:57+7:5710:25
7Jenny OlssonStigsökarna30:58+7:5810:25
8Gertie SamuelssonIK Ymer37:11+14:1112:31
9Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK44:01+21:0114:49

Öppen motion 5

3 480 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HedinKils OK29:558:35
2Mats KarlssonIF Hagen32:09+2:149:14
3Helena ErikssonEds SK32:54+2:599:27
4Jeanette SigenstamMarkbygdens OK35:18+5:2310:08
5Helena JohanssonOK Gisle35:50+5:5510:17
6Robert SkoogIF Hagen37:17+7:2210:42
7Calle FogelstrandRyda SK37:22+7:2710:44
8Maria SkoogIF Hagen37:41+7:4610:49
9Ella JohanssonIF Hagen38:30+8:3511:03
10Siv OlssonOK Kroppefjäll38:56+9:0111:11
11Charlotte SkoglundKils OK38:58+9:0311:11
12Lars-Åke JohanssonIK Ymer39:24+9:2911:19
13Hans-Åke DjurbäckKinnaströms SK41:08+11:1311:49
14Sofia JanssonHjobygdens OK42:55+13:0012:19
14Malin JanssonHjobygdens OK42:55+13:0012:19
16Olivia HoffmanGudhems IF45:43+15:4813:08
17Lena Weiming-NybergKinnaströms SK50:05+20:1014:23
18Linus RoosSOK Träff52:25+22:3015:03
19Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:03:11+33:1618:09

Öppen motion 6

4 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel ValfridssonBoxholm-Mjölby OL36:078:10

Öppen motion 7

3 570 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jessica HolstOK Klyftamo37:5010:35
2Per CarlssonIF Hagen39:36+1:4611:05
3Kurt EkbergOK Orinto44:19+6:2912:24
4Bengt NilssonAlvesta SOK44:43+6:5312:31
5Ann HyvönenSkattkärrs IF45:50+8:0012:50
6Martina PeterssonBurseryds IF46:35+8:4513:02
7Christer BergagårdUtby IK47:35+9:4513:19
8Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb53:37+15:4715:01
9Bert ThorssonRyda SK1:04:12+26:2217:58

Öppen motion 8

4 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik SkaarRyda SK40:018:17
2Claes SetthagenOK Tranan46:07+6:069:32
3Mikael LindOK Älgen58:04+18:0312:01
4Hans-Olof KarlssonKlubblös1:20:31+40:3016:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser