Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tibrotrippeln, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tibrotrippeln, långdistans
Arrangörsorganisation: Tibro OK
Datum: lördag 5 april 2014

D21

6 900 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EnvallIK Hakarpspojkarna54:427:55
2Rebecka LindbergOK Roslagen54:47+0:057:56
3Linnéa HolmqvistHagaby GOIF55:52+1:108:05
4Sofia HolmgårdKils OK57:35+2:538:20
5Marie PetterssonOK Djerf57:53+3:118:23
6Josefine KlintbergEksjö SOK58:59+4:178:32
7Kristin SkaarRyda SK59:58+5:168:41
8Lovisa AdolfssonOK Denseln1:00:50+6:088:48
9Malin LeanderssonOK Tyr1:02:13+7:319:01
10Sara JonssonLinköpings OK1:03:08+8:269:08
11Ida DalhammerOK Roxen1:03:15+8:339:10
12Lisa PetterssonOK Kolmården1:04:52+10:109:24
13Sara HelanderDomnarvets GOIF1:05:50+11:089:32
14Ulrika FredrikssonGudhems IF1:05:57+11:159:33
15Louise BorgOK Enen1:06:08+11:269:35
16Anette CarlssonKFUM Örebro OK1:06:35+11:539:38
17Maria BrodinFossum IF1:07:17+12:359:45
18Anna-Karin MattssonSkattkärrs IF1:08:09+13:279:52
19Maja PetterssonOK Kolmården1:08:21+13:399:54
20Emelie SvalinVänersborgs SK1:08:22+13:409:54
21Lisa PalmSävedalens AIK1:08:52+14:109:58
22Anna HåkanssonLinköpings OK1:10:46+16:0410:15
23Therese BarjeJönköpings OK1:11:16+16:3410:19
24Elin WinbladHagaby GOIF1:11:30+16:4810:21
25Lisa WesterbergOK Milan1:11:47+17:0510:24
26Hanna JohanssonSkattkärrs IF1:12:30+17:4810:30
27Elin TörnrothHjobygdens OK1:13:24+18:4210:38
28Lovisa FalkHagaby GOIF1:14:46+20:0410:50
29Malin SörstrandOK Klyftamo1:15:25+20:4310:55
30Ida HyvönenOK Tyr1:16:14+21:3211:02
31Sara KarlssonOK Skogsstjärnan1:17:12+22:3011:11
32Lovisa MannfolkUlricehamns OK1:17:37+22:5511:14
33Anna LundqvistKils OK1:21:11+26:2911:45
34Veronica SjödinOK Klyftamo1:22:22+27:4011:56
35Kristine SvenssonFalköpings AIK OK1:27:59+33:1712:45
36Sandra BomanLustens OK1:45:00+50:1815:13
Benita HanssonHagaby GOIFej start
Elsa EkelinKFUM Örebro OKej start
Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OKej start
Sanna KauppilaAngelniemen Ankkuriej start

H21

11 200 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KaleredOK Denseln1:02:545:36
2Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:04:22+1:285:44
3Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:05:13+2:195:49
4Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:07:52+4:586:03
5Mikael AnderssonLinköpings OK1:09:21+6:276:11
6Erik MartinssonLinköpings OK1:09:57+7:036:14
7Albin PetterssonOK Tisaren1:10:14+7:206:16
8Jakob WallenhammarHagaby GOIF1:10:19+7:256:16
9Martin IvarssonOK Skogshjortarna1:10:21+7:276:16
10Emil Folino NielsenOK Denseln1:10:28+7:346:17
11Tommy AnderssonVänersborgs SK1:10:56+8:026:20
12Erik ÖhlundUlricehamns OK1:11:51+8:576:24
13Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK1:12:32+9:386:28
14Jan OlmKils OK1:12:34+9:406:28
15Andreas HolmqvistHestra IF1:12:56+10:026:30
16Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:13:00+10:066:31
17Björn KarlssonHalmstad OK1:13:08+10:146:31
18Johan TörnrothHjobygdens OK1:14:19+11:256:38
19Andreas PetersonHagaby GOIF1:15:14+12:206:43
20Oskar EklöfUlricehamns OK1:15:38+12:446:45
21Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:15:43+12:496:45
22Fredrik RosénJönköpings OK1:16:47+13:536:51
23Anders LindbergMotala AIF OL1:17:52+14:586:57
24Anders LindbergOK Tyr1:18:02+15:086:58
25Tommy LindbergOK Roslagen1:20:31+17:377:11
26Fredrik SvenssonJönköpings OK1:21:14+18:207:15
27Johan WikströmOK Tyr1:21:54+19:007:18
28Jonathan KarlssonOK Tisaren1:22:06+19:127:19
29Per FredbergKristinehamns OK1:22:21+19:277:21
30Niclas WesterbergIF Hagen1:22:23+19:297:21
31Urban LarssonOK Tyr1:23:14+20:207:25
32Måns SandgrenOK Orion1:24:34+21:407:33
33Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:26:19+23:257:42
34David JonssonOK Klyftamo1:26:45+23:517:44
35Jonathan AnderssonHagaby GOIF1:27:25+24:317:48
36Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:27:34+24:407:49
37Gustav ÅhrenMotala AIF OL1:28:09+25:157:52
38Erik MemmiHalmstad OK1:28:20+25:267:53
39Marcus UllmanOK Alehof1:30:07+27:138:02
40Nils Wallentin TärkHalmstad OK1:32:00+29:068:12
41Simon BörjesonRyda SK1:33:15+30:218:19
42Marcus JohnssonOK Kullingshof1:33:53+30:598:22
43Mattihas KjellFrämmestads IK1:36:25+33:318:36
44Oscar VagmanOK Klemmingen1:38:30+35:368:47
45Erik HanssonBredareds IF1:38:57+36:038:50
46Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:42:25+39:319:08
47Lars KarlssonOK Skogsstjärnan1:43:04+40:109:12
48Erik SkaarRyda SK1:46:28+43:349:30
49Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan1:46:35+43:419:30
50Andreas ClaessonOK Kullingshof1:48:15+45:219:39
51Martin HammarlundMotala AIF OL1:55:30+52:3610:18
52Benjamin GrahnKvillebyns SK2:04:52+1:01:5811:08
53Christoffer AndersénIK Gandvik2:09:02+1:06:0811:31
54Pontus JohanssonOK Kullingshof2:22:36+1:19:4212:43
55Simon DanielssonKvillebyns SK2:40:15+1:37:2114:18
Patrik WallinFalköpings AIK OKej godkänd
Emil WikströmOK Tyrej godkänd
Simon LarssonMarkbygdens OKej godkänd
Henrik OlofssonHelsingborgs SOKej godkänd
Sebastian MånssonHagaby GOIFej godkänd
Simon SanderiHagaby GOIFej godkänd
Henrik BalaguéFalköpings AIK OKej godkänd
Tobias MattssonTrollhättans SOKej godkänd
Mikael BergstedtMarkbygdens OKej godkänd
Erik RåbergOK Tyrej godkänd
Marcus Karlsson SennevikIK Hakarpspojkarnaej start
Johan HellmanVänersborgs SKej start
Frode KonstIL Tyrvingej start
Johan SjögrenOK Tyrej start
Andreas Brag JonssonIK Gandvikej start
Henrik EricksonUlricehamns OKej start
Marcus WadellUlricehamns OKej start

D21 Kort

5 320 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SahlénIF Hagen50:499:33
2Lotta NilssonOK Alehof55:23+4:3410:24
3Lina JohanssonSkattkärrs IF56:05+5:1610:32
4Sieglinde KundischOK Pan-Kristianstad56:36+5:4710:38
5Carolina NilssonOK Kompassen1:02:11+11:2211:41
6Martina PeterssonBurseryds IF1:02:37+11:4811:46
7Malin SvenssonIK Vista1:04:25+13:3612:06
8Sofie KarlssonKFUM Örebro OK1:06:10+15:2112:26
9Olivia HoffmanGudhems IF1:27:23+36:3416:25
Jenny JohanssonOK Gisleej start

H21 Kort

7 950 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas NybergOK Alehof1:07:368:30
2Christoffer OhlssonUddevalla OK1:13:28+5:529:14
3Marcus KempeSävedalens AIK1:14:27+6:519:21
4Fredrik TörnmarckAskersunds OK1:16:06+8:309:34
5Johan LövgrenDegerfors OK1:20:04+12:2810:04
6Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:48:59+41:2313:42
Andreas BergLinköpings OKej godkänd

D20

5 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie GustavssonOK Tyr47:518:59
2Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF53:37+5:4610:04
3Eva GustafssonHagaby GOIF57:10+9:1910:44
4Sara SchmidtTrollhättans SOK59:39+11:4811:12
5Frida StrömgårdUddevalla OK1:07:09+19:1812:37
6Sara NilssonOK Tranan1:08:57+21:0612:57

H20

7 950 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jesper LiderudLidköpings VSKej start

D18

5 170 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ÖbergRyda SK34:306:40
2Moa PetterssonOK Dacke37:10+2:407:11
3Line CederbergVänersborgs SK40:08+5:387:45
4Elin LindbergOK Djerf41:24+6:548:00 Ladda ner rutt i gpx-format
5Elvira BjörklundTrollhättans SOK41:38+7:088:03
6Hanna LindströmOK Tranan43:20+8:508:22
6Elvira LarssonRyda SK43:20+8:508:22
8Märta Ransjö-ZanderOK Tyr44:37+10:078:37
9Agnes WesterbergTrollhättans SOK44:56+10:268:41
10Josefine HöögHagaby GOIF47:46+13:169:14
11Sara KindlundOK Tranan48:40+14:109:24
12Hanna GustavssonOK Tyr50:21+15:519:44
13Maria GustafssonHagaby GOIF51:19+16:499:55
14Clara MannfolkUlricehamns OK51:57+17:2710:02
15Frida JohanssonLinköpings OK52:32+18:0210:09
16Emelie AnderssonVänersborgs SK53:00+18:3010:15
17Sara HägnanderLidköpings VSK1:02:24+27:5412:04
18Emma KindbomIF Hagen1:06:20+31:5012:49
19Cecilia BomanLustens OK1:14:36+40:0614:25
20Erika AhlqvistOK Tyr1:26:37+52:0716:45
Isabella AgerhällOK Tisarenej godkänd
Frida KjellmanLidköpings VSKej godkänd
Anna KristianssonTrollhättans SOKej start
Lisa WassénVänersborgs SKej start

H18

6 790 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip KarlssonIF Hagen41:036:02
2Filip JacobssonDegerfors OK45:42+4:396:43
3Ivar SörqvistMarkbygdens OK45:53+4:506:45
4Martin SärnbrinkOK Tisaren46:05+5:026:47
5Amadeus HanssonGotlands Bro OK46:43+5:406:52
6Anton HanssonIK Hakarpspojkarna46:45+5:426:53
7Linus LandergrenHestra IF47:11+6:086:56
8Emil ThellsénOK Roxen48:20+7:177:07
9Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna48:53+7:507:11
10John GunnarssonSurahammars SOK49:14+8:117:15
11Tom CampbellLustens OK52:09+11:067:40
12Andreas PeterssonBurseryds IF52:36+11:337:44
13Jan DalheimerIK Vikings OK58:40+17:378:38
14Robin SvennbergDegerfors OK1:02:01+20:589:08
15Edvin CarlssonMarkbygdens OK1:02:38+21:359:13
Ludvig HolmbergOK Trananej godkänd
Samuel PlumppuHestra IFej godkänd
Carl StrandbySOK Träffej start
Markus PetterssonVänersborgs SKej start
Felix Tiderman-BjörkblomSöders-Tyresöej start

D17-20 Kort

4 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella JohanssonIF Hagen1:10:0715:20
2Stina LiderudLidköpings VSK1:51:58+41:5124:30

H17-20 Kort

5 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Oskar ErikssonOK Älgenej godkänd

D16

4 570 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna FasthEksjö SOK34:177:30
2Vilma BlennowFalköpings AIK OK36:19+2:027:56
3Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan36:59+2:428:05
4Lisa JohanssonOK Tranan38:17+4:008:22
5Malin NymanOK Tyr40:24+6:078:50
6Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna41:17+7:009:02
7Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna41:46+7:299:08
8Sofia GrahnHestra IF42:18+8:019:15
9Maria ErikssonEds SK42:28+8:119:17
10Saga SanderOK Milan42:37+8:209:19
11Elsa HolmgårdKils OK42:54+8:379:23
12ELIN RANSJÖ ZANDEROK Tyr42:55+8:389:23
13Emma DjerfLerums SOK43:56+9:399:36
14Agnes BerglundUlricehamns OK44:20+10:039:42
15Klara AxelssonMarkbygdens OK44:26+10:099:43
16Hanna RöstinSöders-Tyresö44:43+10:269:47
17Klara AskMarkbygdens OK46:40+12:2310:12
18Emma NordbergOK Tranan47:04+12:4710:17
19Klara DjerfLerums SOK47:38+13:2110:25
20Lovisa MartinssonOK Tyr48:21+14:0410:34
21Ida HedinKils OK49:17+15:0010:47
22Alice AxelssonMullsjö SOK51:06+16:4911:10
23Alice AronengHestra IF51:25+17:0811:15
24Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb53:26+19:0911:41
25Alice SödervallIK Gandvik53:28+19:1111:41
26Emma BergmanOK Tyr55:17+21:0012:05
27Sofia KlassonHestra IF55:26+21:0912:07
28Mathilda HögbergSöders-Tyresö56:03+21:4612:15
29Natalie LarssonRyda SK56:19+22:0212:19
30Amanda RangertIK Hakarpspojkarna56:20+22:0312:19
31Victoria AnderssonOK Tranan58:16+23:5912:44
32Emma S JohanssonLinköpings OK1:01:10+26:5313:23
33Maja WalleniusOK Skogsstjärnan1:02:23+28:0613:39
34Sofia ÖstermanVänersborgs SK1:04:33+30:1614:07
35Elin HållHJS-Vansbro OK1:08:42+34:2515:01
36Ebba JanssonSöders-Tyresö1:10:34+36:1715:26
Johanna HagströmFalköpings AIK OKej godkänd
Stina LindbergOK Djerfej godkänd
Malin JanssonHjobygdens OKej godkänd
Maja AnderssonTrollhättans SOKej godkänd
Ida KristianssonTrollhättans SOKej start
Wilma JanssonVänersborgs SKej start
Rebecka SalenbäckKristinehamns OKej start

H16

5 840 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK37:446:27
2Victor HelgessonHestra IF41:40+3:567:08
3Felix AxelssonMarkbygdens OK43:38+5:547:28
4Hugo LillieströmOK Roxen44:28+6:447:36
5Per KarlssonOK Tylöskog44:37+6:537:38
6Eskil TryggöTrollhättans SOK46:02+8:187:52
7David RisbergSkattkärrs IF46:11+8:277:54
8Ole HennselerJönköpings OK46:43+8:597:59
9Andreas UllerKils OK46:54+9:108:01
10Ola LösethFalköpings AIK OK49:13+11:298:25
11Viktor WassénVänersborgs SK50:20+12:368:37
12Tim OlssonBrattås CK50:37+12:538:40
13Olof SkoglundKils OK51:41+13:578:50
14Axel HalvarssonOK Kroppefjäll52:29+14:458:59
15Emil PetterssonOK Dacke52:33+14:498:59
16Simon WiklundFalköpings AIK OK52:39+14:559:00
17Erik SvenssonOK Klyftamo53:11+15:279:06
18Emil KarlssonHestra IF53:28+15:449:09
19Carl HolmbergIF Hagen53:38+15:549:11
20Olle HedmanIF Hagen57:14+19:309:48
21Hampus NyströmIF Hagen58:09+20:259:57
22Albin AlsiöFalköpings AIK OK58:12+20:289:57
23Oscar StombergIF Hagen1:00:04+22:2010:17
24Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna1:00:20+22:3610:19
25Arvid ClaessonJönköpings OK1:02:03+24:1910:37
26Hugo DalhammerOK Roxen1:04:50+27:0611:06
27Olle SörqvistMarkbygdens OK1:11:20+33:3612:12
28Gustav NymanVänersborgs SK1:11:59+34:1512:19
29Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK1:32:09+54:2515:46
30Ville GrahnIK Uven1:37:35+59:5116:42
Viktor SkoogKils OKej godkänd

D16 Kort

3 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda TengströmFrämmestads IK1:01:4815:29
2Filippa GrelzSöders-Tyresö1:02:03+0:1515:33
3Linnea HedinSöders-Tyresö1:08:27+6:3917:09
4Magdalena HedbergSöders-Tyresö1:19:24+17:3619:53
5Anna AnderssonIK Gandvik1:24:44+22:5621:14
Elin Larsson-LoodIK Gandvikej godkänd

H16 Kort

4 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer ForsgrenTidaholm SOK Sisu52:4312:07
2Linus JonassonVänersborgs SK56:47+4:0413:03
3Eric CampbellLustens OK1:03:19+10:3614:33

D14

3 990 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK28:597:15
2Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK29:43+0:447:26
3Ellen BlennowFalköpings AIK OK30:19+1:207:35
4Frida JohanssonOK Djerf31:25+2:267:52
5Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK32:12+3:138:04
6Ida RoosSOK Träff32:58+3:598:15
7Ella PalmIK Hakarpspojkarna33:34+4:358:24
8Isa EnvallIK Hakarpspojkarna35:31+6:328:54
9Elsa LindeblomIK Omega36:44+7:459:12
10Ella NordströmKils OK40:22+11:2310:07
11Moa AlsiöFalköpings AIK OK41:01+12:0210:16
12Julia RangertIK Hakarpspojkarna42:21+13:2210:36
13Linn LugneKils OK43:37+14:3810:55
14Tove ErikssonRyda SK46:38+17:3911:41
15Amanda JanssonOK Djerf46:46+17:4711:43
16Sofia JohanssonOK Skärmen49:28+20:2912:23
17Alva SonessonFalköpings AIK OK50:39+21:4012:41
18Maja KindlundOK Tranan52:47+23:4813:13
19Alma LiderudLidköpings VSK53:30+24:3113:24
20Johanna SärnbrinkOK Tisaren53:42+24:4313:27
21Ida HelgessonHestra IF54:58+25:5913:46
22Thea BadLustens OK57:34+28:3514:25
23Elin LindbladOK Djerf58:26+29:2714:38
24Erica OlssonOK Djerf59:02+30:0314:47
25Julia ElverlindOK Tranan1:02:49+33:5015:44
26Matilda RännareHjobygdens OK1:35:02+1:06:0323:49
Hanna OlssonBrattås CKej godkänd
Malin KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Sara GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarnaej start

H14

4 350 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias RöstinSöders-Tyresö32:417:30
2Alfred PetterssonFalköpings AIK OK35:19+2:388:07
3Erik LindströmOK Tranan36:45+4:048:26
4Lukas OlmKils OK36:58+4:178:29
5Linus KristianssonTrollhättans SOK39:02+6:218:58
6Joel PlumppuBredareds IF39:53+7:129:10
7Marcus CarlssonIF Hagen40:01+7:209:11
8Jonathan UllerKils OK41:16+8:359:29
9Daniel BogrenIF Hagen42:32+9:519:46
10Anton HanssonOK Djerf42:47+10:069:50
11Hugo SetthagenOK Tranan43:32+10:5110:00
12Hugo StrömUlricehamns OK45:13+12:3210:23
13Elias OlssonOK Kroppefjäll45:57+13:1610:33
14Tim DalheimerIK Vikings OK46:19+13:3810:38
15Samuel ErikssonEds SK47:03+14:2210:48
16Oscar KarlssonTrollhättans SOK47:20+14:3910:52
17Viktor ZetterlundVänersborgs SK47:42+15:0110:57
18Erik ErikssonOK Älgen48:20+15:3911:06
19Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna48:42+16:0111:11
20Gustav ÖstenssonOK Tranan48:47+16:0611:12
21Joar TryggöTrollhättans SOK50:05+17:2411:30
22Eric BerlinTrollhättans SOK50:53+18:1211:41
23Zeb PalmHJS-Vansbro OK52:08+19:2711:59
24Victor HanssonJönköpings OK52:28+19:4712:03
25Anton KarlssonMariestads FK53:48+21:0712:22
26Petter Leibe BergstedtMarkbygdens OK59:29+26:4813:40
27Anders BjörklundTrollhättans SOK1:01:24+28:4314:06
28Jonas PlanckIK Gandvik1:07:28+34:4715:30
29Axel BerglundUlricehamns OK1:27:05+54:2420:01
Karl HjellströmGränna-Bygdens OKej godkänd
Oskar NymanOK Tyrej start
Oscar RoosSOK Träffej start
Rasmus WallströmNyköpings OKej start
Olle Leibe BergstedtMarkbygdens OKej start
Teodor DanielssonIstrums SKej start

D14 Kort

2 870 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin JohanssonFrämmestads IK30:3710:40
2Amanda NymanVänersborgs SK33:59+3:2211:50
3Elin BlomkvistOK Tyr35:53+5:1612:30
4Saga HjerténIK Gandvik37:00+6:2312:53
5Sofia JanssonHjobygdens OK39:36+8:5913:47
6Tilda KartengrenVänersborgs SK41:11+10:3414:20
7Sofi AnderssonIK Gandvik53:09+22:3218:31

H14 Kort

2 860 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Eric ÅstrandFalköpings AIK OKej start

D12

2 870 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingJönköpings OK21:397:32
2Nora HolmgårdKils OK23:02+1:238:01
3Tilda PalmIK Hakarpspojkarna26:31+4:529:14
4Clara JohanssonOK Skärmen29:45+8:0610:21
5Moa ErikssonTrollhättans SOK31:31+9:5210:58
6Irma SvenssonOK Klyftamo31:46+10:0711:04
7Tilda WiklundFalköpings AIK OK32:13+10:3411:13
8Ronja AnderssonTrollhättans SOK33:24+11:4511:38
9Ylva JohanssonOK Djerf35:58+14:1912:31
10Hedda RöstinSöders-Tyresö36:53+15:1412:51
11Lilian PalmHJS-Vansbro OK36:59+15:2012:53
12Moa SkoogIF Hagen37:53+16:1413:11
13Sara WänströmFinspångs SOK42:15+20:3614:43
14Vera PetterssonFalköpings AIK OK44:18+22:3915:26
15Alma AppelgrenTrollhättans SOK44:44+23:0515:35
16Frida JohanssonOK Skärmen49:20+27:4117:11
17Emma IvarssonOK Kullingshof49:26+27:4717:13
18Tova JanssonVänersborgs SK53:23+31:4418:36
19Malin StombergIF Hagen1:06:51+45:1223:17
Klara NordströmKils OKej godkänd
Saga LiljaSöders-Tyresöej godkänd
Emma StråhleSöders-Tyresöej godkänd

H12

2 860 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid BjörkTrollhättans SOK20:217:06
2Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan21:24+1:037:28
3Anton CarlssonIF Hagen24:10+3:498:26
4Hugo MandingerTrollhättans SOK24:12+3:518:27
5Gustav OhlinOK Tranan24:15+3:548:28
6Arvid AronssonOK Kroppefjäll24:41+4:208:37
7Erik LingJönköpings OK26:05+5:449:07
8Isak OlssonStigsökarna27:10+6:499:29
9Alexander JanssonOK Djerf28:06+7:459:49
10Jacob ÖstermanVänersborgs SK28:43+8:2210:02
11Albin HjellströmGränna-Bygdens OK30:52+10:3110:47
12Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna31:01+10:4010:50
13Oskar DahlinIK Gandvik32:06+11:4511:13
14Olle MelénTrollhättans SOK35:05+14:4412:16
15Albin EronnLinköpings OK37:12+16:5113:00
16Lucas ChavdaSöders-Tyresö42:44+22:2314:56
17Hjalmar KällIK Gandvik50:29+30:0817:39
David ÅkerlindLustens OKej godkänd
Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OKej start
Emil WallströmNyköpings OKej start
Oscar OlinIK Hakarpspojkarnaej start

D12 Kort

2 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia ElverlindOK Tranan33:2312:53

H12 Kort

2 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin LarssonVänersborgs SK31:3212:10
Teodor LundborgHjobygdens OKej godkänd

D10

2 590 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AlsiöFalköpings AIK OK23:549:13
2Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna26:15+2:2110:08
3Jonna LindbladOK Djerf27:49+3:5510:44
4Ellen PelanderOK Djerf31:45+7:5112:15
5Elin AxelssonMullsjö SOK33:55+10:0113:05
6Alva BjörkTrollhättans SOK34:43+10:4913:24
7Lova ErikssonTrollhättans SOK35:23+11:2913:39
8Elsa SödervallIK Gandvik36:43+12:4914:10
9Sandra LingJönköpings OK37:05+13:1114:19
10Elsa BadLustens OK1:12:28+48:3427:58

H10

2 590 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl LjungbergDegerfors OK23:098:56
2Arvid JohanssonOK Djerf28:29+5:2010:59
3Gunnar FovaeusSävedalens AIK29:21+6:1211:19
4Ludvig KarlssonTrollhättans SOK35:52+12:4313:50
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd

D35

5 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda LarssonFrämmestads IK59:3011:27
2Lottie LindOK Älgen1:02:51+3:2112:06
3Elin TudénIK Hakarpspojkarna1:03:39+4:0912:15

H35

7 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK57:287:13
2Anders PåhlmanIstrums SK1:02:16+4:487:49
3Mikael TrofastJönköpings OK1:04:51+7:238:09
4Mathias HäggblomOK Klyftamo1:05:20+7:528:13
5Tomas JohanssonVänersborgs SK1:07:21+9:538:28
6Anders PelanderOK Djerf1:18:01+20:339:48
7Henrik SahlströmFrämmestads IK1:27:48+30:2011:02
8Martin AnderssonOK Amne1:30:44+33:1611:24
9Jan GrahnIK Uven1:46:27+48:5913:23
10Nils-Åke SkoglundOK Motala1:48:22+50:5413:37

D40

4 580 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn NilssonOK Tyr38:588:30
2Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna41:29+2:319:03
3Anna NordströmKils OK45:16+6:189:53
4Marina AxelssonMarkbygdens OK47:27+8:2910:21
5Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna47:58+9:0010:28
6Annika BäckOK Kullingshof49:52+10:5410:53
7Inger CederbergVänersborgs SK50:22+11:2410:59
8Maria Krafft-HelgessonHestra IF50:57+11:5911:07
9Agneta GustavssonOK Tyr51:36+12:3811:15
10Annika SundströmVästerås SOK54:10+15:1211:49
11Gith ThellsénOK Roxen55:08+16:1012:02
12Marie LindbladOK Djerf1:01:12+22:1413:21
13Viktoria LindbergOK Djerf1:08:55+29:5715:02
14Anna JanssonOK Djerf1:22:58+44:0018:06
15Emma RosénJönköpings OK1:23:25+44:2718:12
Martina LindbergIK Ymerej start
Ulrika KindlundOK Trananej start

H40

7 250 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper StenströmVänersborgs SK48:176:39
2Jörgen GranefeltKils OK49:25+1:086:48
3Mats KindlundOK Tranan50:04+1:476:54
4Kenneth JohanssonOK Tranan53:03+4:467:19
5Christian EnbergLinköpings OK53:57+5:407:26
6Urban LjungbergDegerfors OK54:02+5:457:27
7Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna54:23+6:067:30
8Peter TudénIK Hakarpspojkarna54:48+6:317:33
9Jonas BergenfurSkattkärrs IF57:01+8:447:51
10Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna57:04+8:477:52
11Richard TengströmFrämmestads IK57:34+9:177:56
12Jonas UllerKils OK57:53+9:367:59
13Daniel BrohedeOK Älgen58:25+10:088:03
14Ulf JohanssonOK Gisle1:01:01+12:448:24
15Henrik LindbladOK Djerf1:02:04+13:478:33
16Henrik GustavssonOK Tyr1:02:47+14:308:39
17Anders LingJönköpings OK1:03:40+15:238:46
18Magnus DahlinIK Gandvik1:08:47+20:309:29
19Magnus ClaessonJönköpings OK1:12:24+24:079:59
20Per-Fredrik AnderssonTrollhättans SOK1:12:48+24:3110:02
21Claes SetthagenOK Tranan1:14:53+26:3610:19
22Johan LindeblomIK Omega1:16:43+28:2610:34
23Mikael LundborgHjobygdens OK1:19:30+31:1310:57
24Anders FranzénLidköpings VSK1:19:55+31:3811:01
25Håkan SonessonFalköpings AIK OK1:21:15+32:5811:12
26Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:23:47+35:3011:33
27Fredrik PlumppuBredareds IF1:23:49+35:3211:33
28Jonas MelénTrollhättans SOK1:31:14+42:5712:35
29Niklas KarlssonLustens OK1:43:31+55:1414:16
Markus OlinIK Hakarpspojkarnaej start

D45

4 580 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK40:448:53
2Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK44:23+3:399:41
3Agneta BerlinTrollhättans SOK46:41+5:5710:11
4Maria OlofssonLinköpings OK47:28+6:4410:21
5Christina HalvarssonOK Kroppefjäll48:34+7:5010:36
6Jessica AnderssonVänersborgs SK49:27+8:4310:47
7Eva PetterssonOK Dacke50:02+9:1810:55
8Marita KarlssonOK Skogsstjärnan50:29+9:4511:01
9Anki BlennowFalköpings AIK OK51:20+10:3611:12
10Anna JohanssonJönköpings OK51:43+10:5911:17
11Carina IvarssonOK Kullingshof52:12+11:2811:23
12Maria WallströmNyköpings OK52:40+11:5611:29
13Eeva PäiväniemiLaxå OK52:43+11:5911:30
14Maria BogrenIF Hagen53:11+12:2711:36
15Kajsa HolmqvistHagaby GOIF54:16+13:3211:50
16Jeanette SigenstamMarkbygdens OK55:22+14:3812:05
17Helena ErikssonEds SK57:32+16:4812:33
18Britt-Marie ErlandssonStigsökarna58:02+17:1812:40
19Karin TorstenssonFalköpings AIK OK58:22+17:3812:44
20Suzy LarssonOK Skogshjortarna58:23+17:3912:44
21Anna Sofie BarkLinköpings OK59:18+18:3412:56
22Anette BergmanOK Tyr59:55+19:1113:04
23Erica HållHJS-Vansbro OK1:00:56+20:1213:18
24Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK1:01:57+21:1313:31
25Anna-Lena JacobssonDegerfors OK1:04:11+23:2714:00
26Carina RegbornHagaby GOIF1:05:09+24:2514:13
27Maria HolmbergJönköpings OK1:07:38+26:5414:46
28Heli MarjomaaStigsökarna1:08:45+28:0115:00
29Eva MartinssonOK Tyr1:11:09+30:2515:32
30Anna StombergIF Hagen1:14:03+33:1916:10
31Helena HammarTidaholm SOK Sisu1:19:45+39:0117:24
32Heléne SvenssonKristinehamns OK1:20:42+39:5817:37
33Ann-Sofie LarssonLaxå OK1:21:18+40:3417:45
34Carina OlssonFalköpings AIK OK1:24:18+43:3418:24
Agneta Hallberg-HanssonJönköpings OKej godkänd
Helen SkoogKils OKej godkänd
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

H45

6 810 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per JanssonOK Djerf46:246:48
2Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna46:25+0:016:48
3Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna46:58+0:346:53
4Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna48:22+1:587:06
5Ulrik OlssonBrattås CK48:38+2:147:08
6Björn ÖbergRyda SK49:11+2:477:13
7Björn KristianssonTrollhättans SOK50:54+4:307:28
8Joachim FribergIstrums SK51:05+4:417:30
9Per JohanssonMotala AIF OL51:43+5:197:35
10Andreas RangertIK Hakarpspojkarna51:45+5:217:35
11Mats HedmanIF Hagen54:23+7:597:59
12Svein NygårdLillomarka OL55:02+8:388:04
13Jonas HagströmFalköpings AIK OK56:50+10:268:20
14Peter AgerhällOK Tisaren59:08+12:448:40
15Fredrik JönssonMotala AIF OL59:35+13:118:44
16Pär EricsonNyköpings OK59:51+13:278:47
17Jan WiklundFalköpings AIK OK1:00:08+13:448:49
18Per KällvikÅmåls OK1:01:22+14:589:00
19Klas FriborgJönköpings OK1:01:45+15:219:04
20Bo SöderquistIK Hakarpspojkarna1:02:06+15:429:07
21Mats LiljaOK Älgen1:02:35+16:119:11
22Håkan BlomkvistSkattkärrs IF1:06:12+19:489:43
23Fredrik AskMarkbygdens OK1:06:42+20:189:47
24Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo1:07:27+21:039:54
25Lars JacobssonDegerfors OK1:07:44+21:209:56
26Martin MandingerTrollhättans SOK1:08:20+21:5610:02
27Henrik PetterssonFalköpings AIK OK1:09:35+23:1110:13
28Claus JohanssonJönköpings OK1:09:54+23:3010:15
29Thord SalenbäckKristinehamns OK1:10:47+24:2310:23
30Tommy BäckOK Kullingshof1:11:49+25:2510:32
31Jonny AdolfssonJönköpings OK1:12:32+26:0810:39
32Tony GustavsenIstrums SK1:12:45+26:2110:40
33Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:18:43+32:1911:33
34Björn SvenssonOK Djerf1:20:55+34:3111:52
35Jan HanssonOK Djerf1:21:03+34:3911:54
36Gert CarlssonLidköpings VSK1:21:32+35:0811:58
37Sören AnderssonLidköpings VSK1:23:34+37:1012:16
38Svante BerglundUlricehamns OK1:24:09+37:4512:21
39Dennis RoosSOK Träff1:25:25+39:0112:32
40Bo WesterbergTrollhättans SOK1:26:54+40:3012:45
41Håkan LindbergOK Djerf1:33:48+47:2413:46
42Mats KarlssonIF Hagen1:41:01+54:3714:50
43Keith LarsonIFK Kiruna1:50:46+1:04:2216:15
Kjell JohanssonOK Kullingshofej godkänd
Erik LösethFalköpings AIK OKej godkänd
Anders PetterssonOK Dackeej godkänd

D50

4 140 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK41:3210:01
2Britta SahlinVänersborgs SK41:59+0:2710:08
3Lotta RansjöOK Tyr42:04+0:3210:09
4Lotta StigsdotterIF Hagen42:50+1:1810:20
5Tone HollowellOK Tyr45:35+4:0311:00
6Maria SkogsbergMariestads FK46:03+4:3111:07
7Anna-Birgitta GustavssonOK Tylöskog47:36+6:0411:29
8Karin HederskogHJS-Vansbro OK47:53+6:2111:33
9Eva HägnanderLidköpings VSK48:54+7:2211:48
10Ingrid KensbyOK Tyr49:25+7:5311:56
11Agneta ErikssonUddevalla OK53:20+11:4812:52
12Pia Käck-FritzellGudhems IF53:36+12:0412:56
13Ann-Marie AnderssonTenhults SOK53:54+12:2213:01
14Christina BirathStenungsunds OK54:18+12:4613:06
15Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK54:55+13:2313:15
16Anna Weckner WestlundOK Tyr55:49+14:1713:28
17Anne-Marie EricssonKristinehamns OK56:18+14:4613:35
18Mona OlssonBrattås CK57:40+16:0813:55
19Helene SvenssonIK Vista57:50+16:1813:58
20Helena PepaHagaby GOIF58:09+16:3714:02
21Annika PeterssonBurseryds IF58:53+17:2114:13
22Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu1:00:01+18:2914:29
23Eva CarlssonJönköpings OK1:00:20+18:4814:34
24Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK1:05:51+24:1915:54
25Åsa SörlinLustens OK1:06:37+25:0516:05
26Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:06:41+25:0916:06
27Nina BejbomUddevalla OK1:07:13+25:4116:14
28Helena JohanssonOK Gisle1:10:02+28:3016:54
29Margareta Almqvist MandingerTrollhättans SOK1:11:30+29:5817:16
30Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:18:36+37:0418:59
31Susanne OlssonTidaholm SOK Sisu1:18:58+37:2619:04
32Annika DavidssonVästerås SOK1:20:51+39:1919:31
33Birgit HanssonHerrestads AIF1:34:54+53:2222:55
Monika AlgotsonOK Tylöskogej start
Maria TryggöTrollhättans SOKej start

H50

6 170 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK43:297:02
2Tord HederskogHJS-Vansbro OK45:40+2:117:24
3Stefan ThellsénOK Roxen46:11+2:427:29
4Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna49:20+5:517:59
5Lars HolmbergIF Hagen49:24+5:558:00
6Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK50:30+7:018:11
7Bengt NorrmanTrollhättans SOK50:50+7:218:14
8Håkan SchmidtTrollhättans SOK51:43+8:148:22
9Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan51:56+8:278:25
10Lars HolmgårdKils OK52:02+8:338:25
11Pär ClaessonSävedalens AIK52:19+8:508:28
12Elis BengtssonMalungs OK Skogsmårdarna53:53+10:248:43
13Tom HollowellOK Tyr54:14+10:458:47
14Kent KlassonHestra IF54:31+11:028:50
15Håkan SvenssonIK Vista54:40+11:118:51
16Per SundströmVästerås SOK54:41+11:128:51
17Jan HanssonStenungsunds OK57:43+14:149:21
18Bengt JohanssonOK Tyr58:13+14:449:26
19Urban BarkIF Hagen59:21+15:529:37
20Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:00:58+17:299:52
21Jan-Olof SvenssonHalmstad OK1:01:07+17:389:54
22Magnus BlennowFalköpings AIK OK1:01:16+17:479:55
23Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:02:13+18:4410:05
24Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:03:36+20:0710:18
25Thomas AttforsSävedalens AIK1:03:46+20:1710:20
26Mikael DavidssonVästerås SOK1:06:10+22:4110:43
27Jonas KarlssonOK Tylöskog1:07:58+24:2911:00
28Christer MannfolkUlricehamns OK1:08:40+25:1111:07
28Christer JohanssonKöping-Kolsva OK1:08:40+25:1111:07
30Magnus UllmanOK Alehof1:09:04+25:3511:11
31Mats LindströmOK Skärmen1:10:32+27:0311:25
32Torbjörn WrighedMotala AIF OL1:11:48+28:1911:38
33Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:13:05+29:3611:50
34Bo GustavssonOK Tylöskog1:13:16+29:4711:52
35Ingvar IvarssonOK Kullingshof1:13:24+29:5511:53
36Mats KensbyOK Tyr1:15:12+31:4312:11
37Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:16:25+32:5612:23
38Dag TryggöTrollhättans SOK1:17:32+34:0312:33
39Björn EngströmLustens OK1:18:52+35:2312:46
40Lars AnderssonOK Tyr1:18:58+35:2912:47
41Patrick DjerfLerums SOK1:19:09+35:4012:49
42Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:23:53+40:2413:35
43Karl ErikssonUddevalla OK1:30:39+47:1014:41
Johan OskarssonLaxå OKej start
Anders DalhammerOK Roxenej start
Lars HelgessonHestra IFej start

D55

4 140 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger WesterbergIF Hagen45:5811:06
2Eva Rabe MagnussonIF Hagen46:50+0:5211:18
3Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK49:35+3:3711:58
4Elisabeth ÖströmOK Tyr50:11+4:1312:07
5Kerstin AnderssonRyda SK50:13+4:1512:07
6Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK55:08+9:1013:19
7Märit GustafssonEds SK57:30+11:3213:53
8Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan57:36+11:3813:54
9Pia SvenssonFalköpings AIK OK1:01:51+15:5314:56
10Ewa-Liz Hedström-SällOK Alferna1:02:08+16:1015:00
11Elise JohanssonFalköpings AIK OK1:02:19+16:2115:03
12Lisbeth CelanderKristinehamns OK1:04:27+18:2915:34
13Kerstin BurmanKvillebyns SK1:09:10+23:1216:42
14Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:09:11+23:1316:42
15Lisa AnnersandOK Tyr1:13:45+27:4717:48
16Monika NilssonOK Alehof1:21:29+35:3119:40
17Lena FogléOK Alferna1:32:43+46:4522:23
18Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK2:15:36+1:29:3832:45

H55

5 790 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr44:227:39
2Rolf WikströmOK Tyr45:27+1:057:50
3Christer SkoogKils OK45:41+1:197:53
4Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna46:21+1:598:00
5Lars NordströmKils OK47:17+2:558:09
6Sten GustafssonEds SK51:26+7:048:52
7Stefan StombergIF Hagen56:15+11:539:42
8Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna56:46+12:249:48
9Håkan ForsmanRonneby OK57:10+12:489:52
10Mikael JohanssonOK Gisle57:20+12:589:54
11Roland NotstamArboga OK58:15+13:5310:03
12Lennart LarssonJönköpings OK59:05+14:4310:12
13Ingemar MånssonRonneby OK59:06+14:4410:12
14Arne KlintbergEksjö SOK59:09+14:4710:12
15Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK1:00:41+16:1910:28
16Owe TörnrothHjobygdens OK1:03:00+18:3810:52
17Jan-Olof BäckOK Djerf1:04:40+20:1811:10
18Jan GustafssonHagaby GOIF1:06:34+22:1211:29
19Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:10:01+25:3912:05
20Jan-Åke EmilssonGudhems IF1:12:02+27:4012:26
21Jerry SällHagaby GOIF1:13:17+28:5512:39
22Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1:14:03+29:4112:47
23Tommy RoosFalköpings AIK OK1:17:03+32:4113:18
24Alf SiewertzGudhems IF1:19:37+35:1513:45
25Lars ErikssonMarkbygdens OK1:22:02+37:4014:10
26Benny HoffmanGudhems IF1:23:24+39:0214:24
Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ulf PalmérUlricehamns OKej start
Lars-Gunnar NilssonEksjö SOKej start
Åke AlgotsonOK Tylöskogej start

D60

3 740 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie LarssonSOK 6837:4810:06
2Monica LööfMariestads FK40:32+2:4410:50
3Monica MartinssonOK Tranan40:52+3:0410:55
4Lena JanssonJärla Orientering42:24+4:3611:20
5Britt GunnarssonKristinehamns OK43:00+5:1211:29
6Lena GranefeltOK Tyr44:16+6:2811:50
7Mona ForsbergHagaby GOIF44:24+6:3611:52
8Gunvor ArbinAnnebergs GIF46:09+8:2112:20
9Marion HallstenUddevalla OK47:42+9:5412:45
10Gunilla HogedalVänersborgs SK47:48+10:0012:46
11Monica IvarssonOK Skogshjortarna48:40+10:5213:00
12Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu50:36+12:4813:31
13Gunnel GillenäsKristinehamns OK51:11+13:2313:41
14Evamarie LundahlIF Hagen55:46+17:5814:54
15Britt-Marie AnderssonOK Amne55:47+17:5914:54
16Marie SvernestamLinköpings OK59:09+21:2115:48
17Anita Lovén-AnderssonOK Skogshjortarna59:22+21:3415:52
18Siv LarssonVäxjö AIS1:03:05+25:1716:52
19Marita LarssonMarkbygdens OK1:06:39+28:5117:49

H60

5 240 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov ÖströmOK Tyr40:557:48
2Roland SvenssonMariestads FK43:46+2:518:21
3Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna45:27+4:328:40
4Per IvarssonTrollhättans SOK45:35+4:408:41
5Lars HogedalVänersborgs SK47:14+6:199:00
6Kjell NeroNässjö OK48:07+7:129:10
7Ulf SvenssonOK Njudung49:32+8:379:27
8Arvid GalborgenEds SK49:44+8:499:29
9Uno MagnussonIF Hagen50:15+9:209:35
10Sten OlssonOK Klyftamo51:25+10:309:48
11Ingvar AnderssonOK Amne51:43+10:489:52
12Klas BjörkIK Hakarpspojkarna53:40+12:4510:14
13Rainer ScholzIK Vista54:45+13:5010:26
14Kjell KaminskyIF Hagen56:00+15:0510:41
15Tommy WesterbergIF Hagen56:03+15:0810:41
16Bengt JohanssonOK Skogshjortarna56:32+15:3710:47
17Roalh KlevelandKvillebyns SK58:09+17:1411:05
18Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:00:25+19:3011:31
19Anders ErikssonIF Hagen1:01:40+20:4511:46
20Bent GalborgenSkaukameratene OL1:03:56+23:0112:12
21Lars GrehnMullsjö SOK1:04:23+23:2812:17
22Lennart SvernestamLinköpings OK1:05:01+24:0612:24
23Håkan AnderssonMarkbygdens OK1:06:19+25:2412:39
24Sören KarlssonMullsjö SOK1:09:10+28:1513:11
25Mats SunessonOK Skogsstjärnan1:09:21+28:2613:14
26Stefan ArbinAnnebergs GIF1:10:17+29:2213:24
27Anders GunnarssonSurahammars SOK1:12:56+32:0113:55
28Håkan LööfMariestads FK1:13:19+32:2413:59
29Kent IvarssonOK Skogshjortarna1:17:05+36:1014:42
30Hans LarssonOK P41:22:35+41:4015:45
31Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:24:10+43:1516:03
32Hasse AdolfssonOK Gisle1:26:54+45:5916:35
33Jan LenhammarOK Gränsen1:33:40+52:4517:52
34Cronje ForsgrenTidaholm SOK Sisu1:33:44+52:4917:53
35Börje GustavssonTrollhättans SOK1:37:57+57:0218:41
36Jens TörnmarckAskersunds OK2:04:28+1:23:3323:45
Lennart GustavssonJönköpings OKej godkänd
Christer FolkessonEksjö SOKej start

D65

3 300 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK39:4212:01
2Maria EhnTullinge SK39:48+0:0612:03
3Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK39:54+0:1212:05
4Inga JohanssonNyköpings OK40:29+0:4712:16
5Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL41:39+1:5712:37
6Gullevi SvenssonRonneby OK41:51+2:0912:40
7Anne-Marie TiveljungIK Gandvik42:03+2:2112:44
8Monica BråhnJönköpings OK42:08+2:2612:46
9Margareta LarssonOK Njudung43:54+4:1213:18
10Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna45:51+6:0913:53
11Eva HöijeOK Ravinen47:22+7:4014:21
12Kajsa TofténHjobygdens OK47:42+8:0014:27
13Monica LarssonOK Tranan48:35+8:5314:43
14Birgitta JohanssonOK Tranan51:52+12:1015:43
15Vega SlottnerJönköpings OK52:07+12:2515:47
16May-Sofie OlssonForserums SOK55:14+15:3216:44
17Margareta KarlssonStigsökarna1:09:30+29:4821:03
18Linnéa KarlssonOK Skogsstjärnan1:51:24+1:11:4233:45
Berit EdengrenNyköpings OKej godkänd

H65

4 520 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan G LarssonOK Njudung36:438:07
2Lars-Åke WallOK Tisaren38:36+1:538:32 Ladda ner rutt i gpx-format
3Ingvar BergmanOK Tranan38:48+2:058:35
4Torgny PetterssonMarkbygdens OK38:51+2:088:35
5Lars GranefeltOK Tyr40:21+3:388:55
6Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL41:36+4:539:12
7Roger DanielssonLinköpings OK41:53+5:109:15
8Rune LarssonOK Skogshjortarna42:01+5:189:17
9Kent JogelandIK Ymer42:57+6:149:30
10Ingemar ZiljatOK Djerf43:07+6:249:32
11Bertil KarlssonHjobygdens OK43:37+6:549:38
12Morgan LjungVaggeryds SOK45:08+8:259:59
13Stig JohanssonFalköpings AIK OK45:32+8:4910:04
14Christer JohanssonOK Motala45:41+8:5810:06
15Christer OttossonOK P446:08+9:2510:12
16Rune SandbergUddevalla OK46:20+9:3710:15
17Olle AdolfssonLerums SOK47:00+10:1710:23
18Göran ForsbergHagaby GOIF47:36+10:5310:31
19Styrbjörn JanssonIF Hagen47:55+11:1210:36
20Tord FranssonMotala AIF OL48:29+11:4610:43
21Håkan OlssonHjobygdens OK50:17+13:3411:07
22Jonas LarssonOK Kullingshof50:29+13:4611:10
23Eje AnderssonBodens BK50:54+14:1111:15
24Torbjörn WikströmOK Orinto51:20+14:3711:21
25Kjell MartinssonOK Tranan51:40+14:5711:25
26Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna52:35+15:5211:38
27Gunnar EhnTullinge SK55:17+18:3412:13
28Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo55:22+18:3912:14
29Bengt SörensenJönköpings OK56:03+19:2012:24
30Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OL57:37+20:5412:44
31Lars-Åke JohanssonIK Ymer57:53+21:1012:48
32Sven-Olof LarssonVäxjö AIS58:33+21:5012:57
33Roger AnderssonOK Skogshjortarna58:50+22:0713:00
34Bengtåke AnderssonOK Amne58:53+22:1013:01
35Christer GillenäsKristinehamns OK1:04:35+27:5214:17
36Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:06:45+30:0214:46
37Ronny RagnarssonMarkbygdens OK1:13:13+36:3016:11
38Jörgen WidlundNynäshamns OK1:18:37+41:5417:23
Börje RåbergOK Tyrej godkänd
Bror PalgrimVänersborgs SKej godkänd
Nils KarlssonVäxjö AISej start
Christer SandhOK Roxenej start

D70

3 300 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK35:0110:36
2Ingrid HermanssonIK Ymer39:39+4:3812:00
3Gunnel SvenssonIK Ymer42:42+7:4112:56
4Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK42:45+7:4412:57
5Britt RangertIK Ymer43:18+8:1713:07
6Britten PerssonFinspångs SOK44:54+9:5313:36
7Berith IvehagFrämmestads IK45:15+10:1413:42
8Mariann KjellbergBredareds IF45:54+10:5313:54
9Eva IsakssonOK Skogshjortarna46:49+11:4814:11
10Kerstin ErnvidUlricehamns OK47:21+12:2014:20
11Lena WaernTrollhättans SOK47:27+12:2614:22
12Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan47:47+12:4614:28
13Ingrid JanssonSäterbygdens OK48:02+13:0114:33
14Birgitta StenströmVänersborgs SK48:45+13:4414:46
15Ann-Marie BirgerssonForserums SOK51:03+16:0215:28
16Mariann NilssonLustens OK52:41+17:4015:57
17Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK52:56+17:5516:02
18Ulla HöökOK Klyftamo53:45+18:4416:17
19Lotta GranholmLinköpings OK55:02+20:0116:40
20Gunnel PalgrimVänersborgs SK55:48+20:4716:54
21Kerstin BengtssonMotala AIF OL56:08+21:0717:00
22Anita NordbergOK Klyftamo58:57+23:5617:51
23Birgit KarlssonMariestads FK1:02:35+27:3418:57
24Barbro NilssonAlvesta SOK1:04:05+29:0419:25
25Birgitta ParknerOK Landehof1:06:18+31:1720:05
26Marina WästlundOK Amne1:07:01+32:0020:18
27Ing-Marie WijkmarkIF Hagen1:11:38+36:3721:42
28Monica LindgrenLinköpings OK1:39:53+1:04:5230:16

H70

4 130 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars FinbomOK Landehof38:579:25
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK39:46+0:499:37
3Kenneth IvehagFrämmestads IK39:58+1:019:40
4Lars LjungbergTrollhättans SOK42:20+3:2310:15
5Henrik BergmanOK Linné42:21+3:2410:15
6Lars JohanssonOK Skogshjortarna42:33+3:3610:18
7Kalle JohanssonOK Skogshjortarna43:24+4:2710:30
8Ingemar LindblomIFK Göteborg45:45+6:4811:04
9Lennart HöijeOK Ravinen46:30+7:3311:15
10Stig IsraelssonOK Tylöskog46:32+7:3511:16
11Göte Johansson D-POK Tranan48:05+9:0811:38
12Lars-Erik NilssonMariestads FK51:00+12:0312:20
13Per-Göran JanssonSäterbygdens OK51:26+12:2912:27
14Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK52:30+13:3312:42
15Erland LingJönköpings OK53:00+14:0312:49
16Lars-Erik LarssonOK Amne53:52+14:5513:02
17Bengt NilssonAlvesta SOK54:04+15:0713:05
18Sven Erik SjöholmMullsjö SOK56:12+17:1513:36
19Thord RådbergOK Roslagen56:25+17:2813:39
20Åke NordbergOK Klyftamo56:29+17:3213:40
21Svein BakkenStigsökarna56:44+17:4713:44
22Carl-Otto WijkmarkIF Hagen58:01+19:0414:02
23Kurt FredrixonOK Skogshjortarna58:46+19:4914:13
24Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu58:56+19:5914:16
25Bengt-Åke SvenssonIK Ymer59:23+20:2614:22
26Knut HöökOK Klyftamo1:00:50+21:5314:43
27Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK1:05:04+26:0715:45
28Alf OlssonForserums SOK1:05:35+26:3815:52
29Reits HallOK Amne1:06:26+27:2916:05
30Gunnar AnderssonIK Vista1:06:51+27:5416:11
31Lars-B LarssonOK Tyr1:07:20+28:2316:18
31Lars-Åke LarssonOK Tranan1:07:20+28:2316:18
33Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:08:35+29:3816:36
34Anders JohanssonNyköpings OK1:09:17+30:2016:46
35Åke KarlssonSOK Träff1:16:15+37:1818:27
36Heikki RissanenMariestads FK1:25:54+46:5720:47
37Ingemar WästlundOK Amne1:33:02+54:0522:31
Gunnar BrystHjobygdens OKej godkänd
Ivan ErnvidUlricehamns OKej godkänd
Roland NilssonFalköpings AIK OKej godkänd
Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Regor NiklassonIK Albionej start

D75

2 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Catrine PerssonMariestads FK48:1516:45
2Margareta HolmbergIF Hagen50:23+2:0817:29
3Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna52:37+4:2218:16
4Britta SahlIF Hagen55:01+6:4619:06
5Gro BakkenStigsökarna1:06:27+18:1223:04

H75

3 740 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tord LidströmHagaby GOIF39:2810:33
2Roland KarlssonRonneby OK41:05+1:3710:59
3Torild BornetunSkillingaryds FK42:45+3:1711:25
4Åke IvanssonDegerfors OK43:26+3:5811:36
5Per LarssonJönköpings OK44:44+5:1611:57
6Ingemar HolmbergIF Hagen44:45+5:1711:57
7Rune AhlanderJönköpings OK45:19+5:5112:07
8Sören BråhnJönköpings OK46:33+7:0512:26
9Harry SundbergOK Klyftamo47:37+8:0912:43
10Stig BengtssonMotala AIF OL47:44+8:1612:45
11Sven-Olof LundinSol Tranås48:25+8:5712:56
12Kjell PerssonMariestads FK49:55+10:2713:20
13Guntram MånssonMariestads FK50:32+11:0413:30
14Kurt RydinOK Tranan51:07+11:3913:40
15Gunnar WaernTrollhättans SOK54:37+15:0914:36
16Göran HektorLinköpings OK55:09+15:4114:44
17Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OK56:41+17:1315:09
18Kuno EkdahlOK P41:00:32+21:0416:11
19Mats BirgerssonForserums SOK1:03:09+23:4116:53
20Bo BrånnAskersunds OK1:19:10+39:4221:10
Torbjörn EricssonHagaby GOIFej godkänd
Åke LindbergHerrljunga SK Skid o OLej start

H80

2 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvo HyvönenSkattkärrs IF40:2214:00
2Melvin NilssonLustens OK41:28+1:0614:23
3Stig SahlIF Hagen48:19+7:5716:46
4Lars MagnussonKristinehamns OK51:21+10:5917:49
5Karl ÅkermanMotala AIF OL1:17:34+37:1226:55

D85

2 880 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elvy FredinStigsökarnaej start

H85

2 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karleric FranssonTrollhättans SOK47:0216:19
2Bo ElvingssonHerrljunga SK Skid o OL53:00+5:5818:24
Lars-Gunnar EnströmOK Trananej godkänd
Torsten BjörkerothOK P4ej start

Inskolning

1 770 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hilda AhlgrenIK Gandvikfullföljt
Johannes AnderssonVänersborgs SKfullföljt
Elise AtterlöfIK Gandvikfullföljt
Melker CarlssonKFUM Örebro OKfullföljt
Hugo EngbladFrämmestads IKfullföljt
Axel GustafssonOK Tylöskogfullföljt
Elsa GustavssonOK Tylöskogfullföljt
Gabriel HogedalVänersborgs SKfullföljt
Joel HolmgårdKils OKfullföljt
Malin HållHJS-Vansbro OKfullföljt
Molly HöögIK Gandvikfullföljt
Imre IsebornFrämmestads IKfullföljt
Ida IvarssonOK Skogshjortarnafullföljt
Olle KardellSOK Träfffullföljt
Noé Karlsson DoriaHjobygdens OKfullföljt
Greta KarlssonLidköpings VSKfullföljt
Erik KindlundOK Trananfullföljt
Alice LejonOK Skogsstjärnanfullföljt
Gustav  LindbergOK Roslagenfullföljt
Noah OlssonStigsökarnafullföljt
Wilhelm OlssonStigsökarnafullföljt
Herman PetterssonSävedalens AIKfullföljt
Ragnar PetterssonFalköpings AIK OKfullföljt
Sigrid PetterssonFalköpings AIK OKfullföljt
Ellen SandströmTibro OKfullföljt
Felix SvenssonJönköpings OKfullföljt
Joar UmelandOK Älgenfullföljt
Tilde UmelandOK Älgenfullföljt
Irma WesthMullsjö SOKfullföljt
Julia WesthMullsjö SOKfullföljt

U1

2 050 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils MelénTrollhättans SOK16:448:09
2Emil LingJönköpings OK16:48+0:048:11
3Liam HogedalVänersborgs SK17:47+1:038:40
4Julius WiklundFalköpings AIK OK18:00+1:168:46
5Emilia ElverlindOK Tranan18:33+1:499:02
6Emma AhlénIF Hagen22:31+5:4710:59
7Felix LindOK Älgen22:52+6:0811:09
8Albert BrohedeOK Älgen22:54+6:1011:10
9Agnes IvarssonOK Skogshjortarna22:57+6:1311:11
10Ella PetterssonSävedalens AIK24:44+8:0012:03
11Bruno FovaeusSävedalens AIK28:52+12:0814:04
12Thula SkoglundOK Motala29:40+12:5614:28
13Vera SandelinIF Hagen29:41+12:5714:28
14Engla  RoslundIK Gandvik30:45+14:0115:00
15Elise RoslundIK Gandvik30:47+14:0315:00
16Ida HederIK Gandvik33:25+16:4116:18

U2

2 580 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EronnLinköpings OK25:299:52
2Lisa ÖstenssonOK Tranan25:47+0:189:59
3Linus AhlénIF Hagen26:41+1:1210:20
4Sara OhlinOK Tranan29:48+4:1911:33
5Ante Stattin-GustavssonSOK Träff31:17+5:4812:07
6Linnea EkmarkHjobygdens OK31:38+6:0912:15
7Elsa KällIK Gandvik32:06+6:3712:26
8Nora KällIK Gandvik32:07+6:3812:26
9Johan AnderssonIK Gandvik37:27+11:5814:30
10Tronje SkoglundOK Motala37:51+12:2214:40
11Isak HolmgårdKils OK39:11+13:4215:11
12Gustav LjungbergDegerfors OK41:23+15:5416:02
13Edith OlssonOK Kroppefjäll43:23+17:5416:48
14Dea SundmarkIK Gandvik43:56+18:2717:01
15Albin AppelgrenTrollhättans SOK44:17+18:4817:09
16Elin RisbergSkattkärrs IF45:38+20:0917:41
17Alma SandelinIF Hagen46:02+20:3317:50
18Nellie ErlandssonStigsökarna51:42+26:1320:02
19Alice EkmarkHjobygdens OK57:49+32:2022:24
20Signe EkmarkHjobygdens OK57:51+32:2222:25
21Julia JohanssonVänersborgs SK58:59+33:3022:51
22Maja NymanVänersborgs SK1:01:12+35:4323:43
Robin AnderssonTrollhättans SOKej start
Tuva SundmarkIK Gandvikej start

Öppen motion 1

2 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK29:4811:33
2Karin StattinSOK Träff31:38+1:5012:15
3Annika AgerhällOK Tisaren32:07+2:1912:26
4Hans TofténHjobygdens OK42:00+12:1216:16
5Ida JohanssonFrämmestads IK43:27+13:3916:50
6Berit HildénOK Skogshjortarna1:14:52+45:0429:01
7Inga-Lill BornetunSkillingaryds FK1:16:06+46:1829:29

Öppen motion 2

3 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas JohanssonFrämmestads IK1:16:2822:49

Öppen motion 3

3 110 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid KarlssonSOK Träff28:339:10
2Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan37:50+9:1712:09
3Britt-Marie EkbergOK Orinto38:12+9:3912:16
3Madelen ErikssonTrollhättans SOK38:12+9:3912:16
5Ann-Charlott PetterssonOK Tranan41:47+13:1413:26
6Sofie SvenssonIK Vista45:53+17:2014:45
7Ulla RagnarssonMarkbygdens OK46:49+18:1615:03
8Annelie JohanssonFalköpings AIK OK48:14+19:4115:30
9Alf KjellbergBredareds IF48:49+20:1615:41
10Lubov PospeshinaIF Hagen51:11+22:3816:27
11Fanny PijlVänersborgs SK52:18+23:4516:49
12Sandra AxelssonVänersborgs SK52:23+23:5016:50
13Sven ÖstermanVänersborgs SK54:27+25:5417:30
14Åke JohanssonTenhults SOK55:20+26:4717:47
15Eva OlssonHjobygdens OK58:12+29:3918:42
16Marie FranssonUlricehamns OK1:02:30+33:5720:05
17Magnus StrömUlricehamns OK1:02:31+33:5820:06
18Alexandra SätterbergOK Klyftamo1:07:50+39:1721:48
19Birgitta SunessonOK Skogsstjärnan1:18:19+49:4625:10
20Inger Alice EismarkIFK Göteborg1:20:22+51:4925:50
Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Ayan LingJönköpings OKej godkänd
Cenny AppelgrenTrollhättans SOKej start

Öppen motion 4

4 310 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens FasthBoxholm-Mjölby OL34:157:56
2Elin HerrmanFalköpings AIK OK42:07+7:529:46
3Clary SiewertzGudhems IF45:03+10:4810:27
4Gertie SamuelssonIK Ymer51:12+16:5711:52
5Stina AnderssonLidköpings VSK53:40+19:2512:27
6Karin HanssonSurahammars SOK55:34+21:1912:53
7Anneli AnderssonIK Gandvik1:00:38+26:2314:04
8Lena Carlsson-TellIF Hagen1:17:57+43:4218:05
9Hanna ArnholmIF Hagen1:30:36+56:2121:01

Öppen motion 5

3 500 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan KognerHJS-Vansbro OK31:339:00
2Peter ÖstenssonOK Tranan34:17+2:449:47
3Annika LeufvénÅmåls OK36:25+4:5210:24
4Stefan OlssonIF Hagen37:41+6:0810:46
5Mattias ErikssonTrollhättans SOK40:03+8:3011:26
6Terese OhlssonAXA SportsClub41:33+10:0011:52
7Johanna HoltetOK Tyr42:50+11:1712:14
8Iréne BanckIF Hagen43:34+12:0112:26
9Annica BerglundUlricehamns OK44:05+12:3212:35
10Gunnar BejbomUddevalla OK44:15+12:4212:38
11Helena BadSisu Forshaga SK45:06+13:3312:53
12Lisa JohanssonOK Tisaren45:39+14:0613:02
13Lena RoosSOK Träff46:07+14:3413:10
14Fredrika ErikssonRyda SK46:29+14:5613:16
15Maria SkoogIF Hagen46:39+15:0613:19
16Stefan SandelinIF Hagen46:54+15:2113:24
17Lars EkmarkHjobygdens OK47:06+15:3313:27
18Monica WalleniusOK Skogsstjärnan48:55+17:2213:58
19Siv OlssonOK Kroppefjäll49:14+17:4114:04
20Byron PalmHJS-Vansbro OK49:43+18:1014:12
21Birgitta LarssonRyda SK49:44+18:1114:12
21Karin SärnbrinkOK Tisaren49:44+18:1114:12
23Annette Falck-LarssonVänersborgs SK49:48+18:1514:13
24Helena SonessonFalköpings AIK OK50:23+18:5014:23
25Maria KarlssonHjobygdens OK51:12+19:3914:37
26Lena FredénFalköpings AIK OK52:27+20:5414:59
27Anna ErikssonOK Älgen52:34+21:0115:01
28Sofia PehrssonOK Alehof52:47+21:1415:04
29Kerstin LarssonIF Hagen53:05+21:3215:10
30Åke OlofssonSisu Forshaga SK53:59+22:2615:25
31Catarina KarlssonSOK Träff54:05+22:3215:27
32Matilda HoffstedtIF Hagen54:10+22:3715:28
33Pia AdolfssonOK Gisle55:07+23:3415:44
33Anders PlanckIK Gandvik55:07+23:3415:44
35Rocío BalaguéFalköpings AIK OK55:22+23:4915:49
36Jenny OlssonStigsökarna56:01+24:2816:00
37Anders LindströmOK Tranan57:04+25:3116:18
38Rasmus HåkanssonOK Klyftamo58:12+26:3916:37
39LOVISA ÅREBÄCKGöteborg-Majorna OK58:37+27:0416:44
40ÅKE ERIKSSONGöteborg-Majorna OK58:39+27:0616:45
41Julia BadSisu Forshaga SK58:43+27:1016:46
42Matilda RenlundStigsökarna59:42+28:0917:03
43Anna JohanssonFrämmestads IK59:49+28:1617:05
44Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:01:59+30:2617:42
45Lena UllmanOK Alehof1:02:06+30:3317:44
46Robert SkoogIF Hagen1:02:31+30:5817:51
47Sune HagströmIstrums SK1:03:58+32:2518:16
48Lena Weiming-NybergKinnaströms SK1:05:43+34:1018:46
49Ingrid TengelandIK Gandvik1:06:19+34:4618:56
50Elvira OlssonOK Kroppefjäll1:11:42+40:0920:29
51Kristina JohanssonOK Djerf1:11:59+40:2620:34
52Anette NordbergOK Tranan1:17:23+45:5022:06
53Linnéa HallOK Amne1:19:08+47:3522:36
54Kerstin HagströmIK Gandvik1:20:12+48:3922:54
55Gunnar EricsonNyköpings OK1:27:42+56:0925:03
56Maria Wallin-JohanssonOK Skogshjortarna1:29:13+57:4025:29
57Roland GustavssonHjobygdens OK1:34:04+1:02:3126:52
Christina JonssonOK Klyftamoej godkänd
Tommy HöögIK Gandvikej godkänd
Ingemar KarlssonMariestads FKej start
Staffan OlssonStigsökarnaej start

Öppen motion 6

4 680 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina AhlénIF Hagen49:0110:28
2Linus IsebornFrämmestads IK53:52+4:5111:30
3Kristofer HolmbergOK Tranan54:09+5:0811:34
4Anders LarssonRyda SK57:22+8:2112:15
5Lotta AndersdotterMariestads FK1:09:13+20:1214:47
6Ulrica VidfeltLindebygdens OK1:10:23+21:2215:02
7Erika UmelandOK Älgen1:12:54+23:5315:34
8Ingrid ÖhlundUlricehamns OK1:16:40+27:3916:22
9Ture ErikssonEds SK1:21:45+32:4417:28

Öppen motion 7

4 110 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian AgerhällOK Tisaren34:208:21
2Johan LilljeqvistStigsökarna39:52+5:329:41
3Morgan TallbergOK Älgen40:50+6:309:56
4Per-Inga JohanssonKlubblös42:08+7:4810:15
5Sten-Åke NilssonOK Alehof42:51+8:3110:25
6Malin FallgrenGudhems IF44:28+10:0810:49
7Anton UddOK Tyr45:36+11:1611:05
8Ellen LarssonIF Hagen46:17+11:5711:15
9Klaes AxelssonMullsjö SOK46:21+12:0111:16
10Anne HanssonMarkbygdens OK46:41+12:2111:21
11Per CarlssonIF Hagen47:42+13:2211:36
12Tove UddMarkbygdens OK47:56+13:3611:39
13Bernt HenrikssonGudhems IF48:29+14:0911:47
14Anne UddSkene Sim o IS48:46+14:2611:51
15Lisa AnderssonRyda SK50:02+15:4212:10
16Håkan AhlqvistOK Tyr51:05+16:4512:25
17Tomas SvennbergDegerfors OK51:15+16:5512:28
18Maria HederIK Gandvik51:35+17:1512:33
19Ulf SkoglundKils OK52:32+18:1212:46
20Anna LarssonIF Hagen53:00+18:4012:53
21Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK54:12+19:5213:11
22Michael PerssonIF Hagen54:15+19:5513:11
23Helena SödervallIK Gandvik54:25+20:0513:14
24Kurt EkbergOK Orinto55:16+20:5613:26
25Elin LundqvistKils OK55:24+21:0413:28
26Annelie JohanssonOK Skärmen55:50+21:3013:35
27Ann HyvönenSkattkärrs IF56:21+22:0113:42
28Tommy StenkvistRyda SK56:50+22:3013:49
29Carl-Christian SchmiterlöwHjobygdens OK57:05+22:4513:53
30Anders PetterssonMariestads FK57:43+23:2314:02
31Dan WidercrantzOK Skärmen57:45+23:2514:03
32Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL58:27+24:0714:13
33Pär LarssonIF Hagen58:30+24:1014:14
34Göran BanckIF Hagen58:53+24:3314:19
35Sofia ÖstenssonOK Tranan1:00:11+25:5114:38
36AnnaLena SvärdOK Tylöskog1:01:48+27:2815:02
37Charlotte SkoglundKils OK1:02:11+27:5115:07
38Alfred JanssonVänersborgs SK1:02:52+28:3215:17
39Mikael BomanLustens OK1:05:26+31:0615:55
40Marika ElverlindOK Tranan1:05:35+31:1515:57
41Lars BörjessonIstrums SK1:06:43+32:2316:13
42Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:06:53+32:3316:16
43Sonja PalmHJS-Vansbro OK1:07:19+32:5916:22
44Elis NordströmKils OK1:07:21+33:0116:23
45Ann-Sophie OhlinOK Tranan1:09:07+34:4716:49
46Johanna SkogumOK Räven1:09:54+35:3417:00
47Hans-Åke DjurbäckKinnaströms SK1:11:35+37:1517:25
48Per Gunnar GustavssonOK Roxen1:12:20+38:0017:35
49Per PetterssonOK Djerf1:14:22+40:0218:05
50Lars BroströmDegerfors OK1:16:11+41:5118:32
51Frida MannfolkUlricehamns OK1:18:32+44:1219:06
52Hans AnderssonIK Gandvik1:18:51+44:3119:11
53Helena SkoglundOK Motala1:18:55+44:3519:12
54Karl-Johan OhlinOK Tranan1:20:32+46:1219:35
55Linda SidebyGöteborg-Majorna OK1:20:35+46:1519:36
56Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:30:50+56:3022:06
57Anna LindeblomIK Omega1:31:23+57:0322:14
58Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:44:15+1:09:5525:21

Öppen motion 8

5 190 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LindströmIF Hagen42:288:10
2Pär NymanOK Tyr43:15+0:478:20
3Mattias HedfjärdGudhems IF45:40+3:128:47
4Pär SvenssonSöders-Tyresö49:11+6:439:28
5Andreas BranellRyda SK50:11+7:439:40
6Philip HjellströmGränna-Bygdens OK51:45+9:179:58
7Niklas FallgrenGudhems IF52:36+10:0810:08
8Filip SöderlundOK Milan53:35+11:0710:19
9Martin SvärdOK Tylöskog53:41+11:1310:20
10Oscar TörnrothHjobygdens OK56:27+13:5910:52
11Sven Arne KarlssonTrollhättans SK57:29+15:0111:04
12Magnus ElverlindOK Tranan59:15+16:4711:24
13Tord GustafssonOK Skogsstjärnan1:01:23+18:5511:49
14Michael KarlssonSKövde1:05:14+22:4612:34
15Johan SvärdOK Tylöskog1:05:44+23:1612:39
16Lasse LindholmMyrhult1:08:23+25:5513:10
17Lars MelanderLidköpings VSK1:11:41+29:1313:48
18Fritiof AnderssonTidaholm SOK Sisu1:12:07+29:3913:53
19Anders SwedinLidköpings VSK1:13:50+31:2214:13
20Ida NordbergOK Tranan1:14:01+31:3314:15
Åsa AlsiöFalköpings AIK OKej godkänd

Öppen motion 9

7 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RegbornHagaby GOIF45:476:18
2Anders BjörkTrollhättans SOK54:56+9:097:34
3Magnus SödervallIK Gandvik1:07:17+21:309:16
4Joel UddMarkbygdens OK1:07:34+21:479:19
5Johan WänströmFinspångs SOK1:10:05+24:189:40
6Örjan NilssonMariestads FK1:15:31+29:4410:24
7Anders BerglundOK Skogshjortarna1:45:18+59:3114:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser