Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Älmes vårtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Älmes vårtävling
Arrangörsorganisation: OK Älme
Datum: torsdag 1 maj 2014

D21

4 260 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina PerssonOK Skogsfalken28:386:43
2Jenny BengtssonLånghundra IF30:46+2:087:13
3Josefin BengtssonLånghundra IF31:35+2:577:24
4Petra OlanderLånghundra IF33:38+5:007:53
5Maria JohanssonTorsås OK37:03+8:258:41
6Sarah LindströmRonneby OK37:47+9:098:52
7Caroline LindelöwHärlövs IF38:27+9:499:01
8Hanna WisniewskaOK Orion39:27+10:499:15
9Eva PerssonVäxjö OK41:32+12:549:44
10Camilla ÖhmanVallentuna-Össeby OL42:35+13:579:59
11Amanda JohanssonOK Dacke43:20+14:4210:10
12Lieke van OpstalKOVZ43:28+14:5010:12
13Agneta ErforsOK Torfinn45:46+17:0810:44
14Christina OlssonSkåneslättens OL47:15+18:3711:05
15Elinor LindelöwHärlövs IF51:15+22:3712:01
16Camilla NilssonOK Torfinn51:30+22:5212:05
17Hannah PetersonOK Torfinn1:26:56+58:1820:24

H21

5 870 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik Folkesson BlomIFK Moras OK32:425:34
2Isak BergmanOK Skogsfalken34:15+1:335:50
3Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL35:19+2:376:00
4Torgny LindströmRonneby OK35:35+2:536:03
5Per LenanderVäxjö OK36:02+3:206:08
6Ingemar EricssonRonneby OK37:22+4:406:21
7Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK37:30+4:486:23
8Björn KarlssonHalmstad OK37:51+5:096:26
9Thomas JohannessonRonneby OK38:18+5:366:31
9Henrik ModigFK Göingarna38:18+5:366:31
11Fredrik NilssonHelsingborgs SOK38:27+5:456:33
12Nils Wallentin TärkHalmstad OK39:54+7:126:47
13Linus BohmanHjärnarps GH OL40:03+7:216:49
14Johan WennermarkOK Skogsfalken40:04+7:226:49
15Jon EngkvistRonneby OK40:18+7:366:51
16Magnus LarssonFK Göingarna41:28+8:467:03
17Lukas LundgrenVäxjö OK41:55+9:137:08
18Patrik LindebergSkåneslättens OL42:12+9:307:11
19Patrik SjökvistOK Orion42:17+9:357:12
20Jan-Olof SvenssonHalmstad OK42:20+9:387:12
21Håkan AxelssonFK Göingarna43:25+10:437:23
22Oscar JohanssonOK Dacke43:37+10:557:25
23Dawid StefanskiRonneby OK43:48+11:067:27
24Filip HolmHalmstad OK43:54+11:127:28
25Niklas NilssonHärlövs IF44:32+11:507:35
26Simon RuneforsVäxjö OK45:59+13:177:50
27Håkan AnderssonHalmstad OK46:28+13:467:54
28Adam SegerslättSkåneslättens OL46:32+13:507:55
29Per Erik JönssonOK Torfinn47:43+15:018:07
30Anders JönssonOK Torfinn53:03+20:219:02
31Emanuel StridOK Torfinn55:30+22:489:27
32Daniel EvaldssonVäxjö OK56:05+23:239:33
33Stefan NilssonLunds OK58:30+25:489:57
34Leif LindauOK Torfinn59:04+26:2210:03
35Arne AnderssonOK Torfinn59:21+26:3910:06
36Lennart ErforsOK Torfinn1:00:18+27:3610:16
37Hans-Erik KarlssonOK Torfinn1:04:17+31:3510:57
38Stefan EdvardssonOK Torfinn1:08:50+36:0811:43
39Olaf WoertelKOVZ1:09:50+37:0811:53
40Jimmy KarlssonOK Torfinn1:14:19+41:3712:39
41Torgny OttossonOK Torfinn1:24:53+52:1114:27
42Gert OlssonTockarps IK1:25:59+53:1714:38
Fritjof AxelssonFK Göingarnaej godkänd
Jesper HåkanssonFK Göingarnaej start

H20

4 260 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Felix PerssonOK Skogsfalkenej start

D18

3 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda NilssonFK Göingarna58:1914:45
2Lovisa NilssonFK Göingarna58:43+0:2414:51

H18

4 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar PhilipssonMarkaryds FK45:2610:39

D16

3 750 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tereza JanosikovaJunior O-sport29:087:46
2Tereza CechovaJunior O-sport29:17+0:097:48
3Vilma PerssonOK Skogsfalken30:52+1:448:13
4Elin WihlborgOK Gynge32:09+3:018:34
5Tereza SoldanovaJunior O-sport34:20+5:129:09
6Veronika GrycovaJunior O-sport35:11+6:039:22
7Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad35:49+6:419:33
8Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK36:49+7:419:49
9Elinor DelinFK Åsen43:15+14:0711:32
10Klara IngelströmOK Gynge43:23+14:1511:34
11Sabina PilcovaJunior O-sport54:57+25:4914:39

H16

3 910 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otakar HirsJunior O-sport27:006:54
2Ondrej VystavelJunior O-sport27:22+0:226:59
3Simon HardenFK Boken29:23+2:237:30
4Petr KasparJunior O-sport31:36+4:368:04
5Alexander GraadRonneby OK33:43+6:438:37
6Rasmus SvenssonVärend GN OL37:28+10:289:34
7Josef KociJunior O-sport40:01+13:0110:14
8Mathias BlomsterRonneby OK41:48+14:4810:41
9Vit HorcickaJunior O-sport46:59+19:5912:00
10Magnus JohanssonOK Löftan50:03+23:0312:48
Carl EkbringKexholms SKej start
Melker LarssonFK Göingarnaej start

D14

3 510 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa AnderssonOK Orion28:448:11
2Maja PorleVäxjö OK32:01+3:179:07
3Alicia LundgrenVäxjö OK35:47+7:0310:11
4Louise LagerkvistRonneby OK37:12+8:2810:35
5Clara DahlHärlövs IF38:04+9:2010:50
6Tina LjungqvistLunds OK41:33+12:4911:50
7Sarka PlhalovaJunior O-sport45:34+16:5012:58
8Rebecca HardenFK Boken46:55+18:1113:21
9Hanna JohannessonRonneby OK50:13+21:2914:18
10Lovisa RingHalmstad OK50:27+21:4314:22
11Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad52:46+24:0215:01
12Tova EricssonRonneby OK54:39+25:5515:34
13Emilia HultFK Finn1:09:13+40:2919:43
Frida BjörkÖrkelljunga FKej godkänd
Lovisa JohanssonOK Dackeej start

H14

3 510 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AuseliusBredaryds SOK25:337:16
2Algot NajvikFK Göingarna26:21+0:487:30
3Mikulas JirkaJunior O-sport26:31+0:587:33
4Ludvig HallabroHässleholms OK29:10+3:378:18
5Gustav RuneforsVäxjö OK31:20+5:478:55
6Oscar ModigFK Göingarna31:21+5:488:55
7Albin KronkvistÖrkelljunga FK34:54+9:219:56
8Gustav ÅmanOK Vilse 8735:53+10:2010:13
9Axel NilssonOK Pan-Kristianstad37:20+11:4710:38
10Anton Johansson GlivessonRonneby OK38:23+12:5010:56
11Albin PerssonOK Pan-Kristianstad40:06+14:3311:25
12Max KärvhagOK Skogsfalken47:59+22:2613:40
13Aron ThorénRonneby OK50:07+24:3414:16
14Samuel LåstbomHärlövs IF53:32+27:5915:15
15Jonathan LjungbergOK Skogsfalken2:17:54+1:52:2139:17
Hjalmar JönssonOK Vilse 87ej godkänd
Måns PerssonAndrarums IFej start

D14 Kort

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annie FridRonneby OK27:159:52

H14 Kort

2 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel HåkanssonRonneby OK23:468:36
Albin BrinkMarkaryds FKej godkänd
Samuel KullbergOK Skogsfalkenej start

D12

2 760 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AnderssonOK Orion17:436:25
2Naomi Van OpstalKOVZ23:02+5:198:20
3Vilmalee Suwan KuuselaOK Vilse 8723:45+6:028:36
4Amanda SvenssonOK Orion25:41+7:589:18
5Hanna Sunnegårdh RingRonneby OK28:23+10:4010:17
6Elvira LjungbergOK Skogsfalken30:45+13:0211:08
7Linn KarlssonOK Vilse 8731:13+13:3011:18
8Thea BökmanHelsingborgs SOK32:57+15:1411:56
9Ella SöderbergOK Skogsfalken43:25+25:4215:43
10Natalie WestlundTorsås OK1:25:34+1:07:5131:00
Elin EmilssonOK Skogsfalkenej godkänd

H12

2 760 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agust KronkvistÖrkelljunga FK18:246:40
2Arvid BlomsterRonneby OK18:38+0:146:45
3Max PerssonOK Skogsfalken23:26+5:028:29
4Victor ModigFK Göingarna23:33+5:098:31
5Herman AlbinssonOK Skogsfalken24:42+6:188:56
6Albin LiljaRonneby OK25:19+6:559:10
7Brian AhlmAndrarums IF26:48+8:249:42
8Klas LjungqvistLunds OK28:09+9:4510:11
9Gabriel HåkanssonRonneby OK29:01+10:3710:30
10Simon ElmRonneby OK31:33+13:0911:25
11Emil ViktorssonOK Skogsfalken33:20+14:5612:04
12Arvid JönssonOK Vilse 8738:27+20:0313:55
13Fabian AnderssonRonneby OK39:00+20:3614:07
14Philip MartinssonFK Finn42:54+24:3015:32
15Hugo AuseliusBredaryds SOK43:19+24:5515:41
16Alfred ÖstergrenAlvesta SOK55:45+37:2120:11
17Edvin SelinFK Göingarna1:02:02+43:3822:28
Sebastian KullbergOK Skogsfalkenej start
Olle EkbringKexholms SKej start

D12 Kort

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jennie FridRonneby OK28:3511:48
1Ronja KarlssonRonneby OK28:3511:48

D10

2 420 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EmilssonOK Skogsfalken17:587:25
2Alice OlvegårdFK Göingarna19:24+1:268:00
3Maja BäcklundRonneby OK20:58+3:008:39
4Tuva SelinFK Göingarna22:26+4:289:16
5Maja LindénVäxjö OK25:12+7:1410:24
6Julia HultFK Finn28:23+10:2511:43
7Frida JönssonOK Vilse 8732:54+14:5613:35
8Moa ArvidssonOK Vilse 8736:03+18:0514:53
Ina ÅmanOK Vilse 87ej start

H10

2 420 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus WernströmRonneby OK14:466:06
2Ture LiljaRonneby OK16:34+1:486:50
3Svante SelinFK Göingarna16:59+2:137:01
4Wilmer SelinFK Göingarna17:18+2:327:08
5Hjalmar AxelssonFK Göingarna19:06+4:207:53
6Tobias Van OpstalKOVZ19:57+5:118:14
7Emil AlbinssonOK Skogsfalken20:14+5:288:21
8Erik NilssonOK Pan-Kristianstad21:30+6:448:53
9Oskar EricssonRonneby OK23:18+8:329:37
10Moltas ÖstergrenAlvesta SOK32:15+17:2913:19
Jakob IngelströmOK Gyngeej godkänd
Hugo CedervallÖrkelljunga FKej start

D35

3 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria MickelåkerAndrarums IF33:218:26
2Camilla SelinFK Göingarna38:18+4:579:41
3Karin LindqvistFK Finn41:27+8:0610:29

H35

5 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BäcklundRonneby OK59:1911:24

D40

3 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise AxelssonFK Göingarna38:129:47
2Lotta EkbergÖrkelljunga FK41:36+3:2410:40
3Anna HultFK Finn51:43+13:3113:15
4Nina RingRonneby OK53:59+15:4713:50
5Eva-Lotta Virgin JohanssonGotlands Bro OK1:08:48+30:3617:38
Maria TuressonHärlövs IFej godkänd

H40

5 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SelinFK Göingarna36:327:08
2Heide PerssonAndrarums IF36:54+0:227:12
3Fabian LjungquistLunds OK38:30+1:587:31
4Ola SöderbergOK Skogsfalken40:03+3:317:49
5Magnus GraadRonneby OK46:52+10:209:09
6Jonas K JohanssonOK Skogsfalken52:59+16:2710:20
7Roland van LoonKOVZ59:04+22:3211:32
Magnus WihlborgOK Gyngeej godkänd
Andreas NilssonOK Pan-Kristianstadej godkänd

D45

3 910 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine AlbinssonOK Skogsfalken31:007:55
2Camilla HolmqvistOK Stigen37:05+6:059:29
3Anne JohanssonOK Dacke38:19+7:199:47
4Magdalena JohanssonHalmstad OK39:01+8:019:58
5Anneli CarlssonFK Finn39:36+8:3610:07
6Ivana KasparovaJunior O-sport40:16+9:1610:17
7Susanne LundgrenVäxjö OK43:01+12:0111:00
8Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK43:59+12:5911:14
9Gunilla GustavssonOK Orion46:14+15:1411:49
10Lotta BerndtssonSkåneslättens OL49:03+18:0312:32
11Ulrica OlovssonLaholms IF OK53:19+22:1913:38
12Masja van de VenKOVZ1:13:22+42:2218:45
Carina Thynell LindelöwHärlövs IFej godkänd
Anna EkbringKexholms SKej start

H45

4 740 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad31:336:39
2Jonas PerssonTorsås OK33:02+1:296:58
3Stefan AgmarkenHalmstad OK35:40+4:077:31
4Magnus LarsenFK Boken36:19+4:467:39
5Per-Olof AnderssonOK Tyringe38:15+6:428:04
6Thomas LåstbomHärlövs IF39:00+7:278:13
7Harald PerssonAndrarums IF39:23+7:508:18
8Lars HarrieLunds OK39:29+7:568:19
9Niklas KronkvistÖrkelljunga FK39:51+8:188:24
10Håkan ErikssonHästveda OK41:04+9:318:39
11Johan AnderssonOK Skogsfalken41:25+9:528:44
12Håkan KarlssonFK Finn41:48+10:158:49
13Thomas NajvikFK Göingarna42:17+10:448:55
14Vladimir SoldanJunior O-sport42:21+10:488:56
15Johan BökmanHelsingborgs SOK45:23+13:509:34
16Håkan FranssonRonneby OK45:38+14:059:37
17Håkan AuseliusBredaryds SOK46:45+15:129:51
18Ola JönssonOK Vilse 8748:46+17:1310:17
19Lars ThorenRonneby OK55:34+24:0111:43
Stephan ÖstergrenAlvesta SOKej godkänd

D50

3 430 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK29:418:39
2Christel OlssonFK Åsen31:19+1:389:07
3Britt-Marie BengtssonFK Åsen33:48+4:079:51
4Ulrika JohanssonOK Löftan34:08+4:279:57
5Kerstin TjernlundOK Vilse 8734:11+4:309:57
6Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK35:15+5:3410:16
7Marita PhilipssonMarkaryds FK37:32+7:5110:56
8Wiveka ErnstssonFK Göingarna39:50+10:0911:36
9Kati NémethStigmännen Karlshamns OK41:23+11:4212:03
10Karin AnderssonSkåneslättens OL42:10+12:2912:17
11Barbro KärvhagOK Skogsfalken43:30+13:4912:40
12Eva TollsternVäxjö AIS48:28+18:4714:07
13Eva KarlssonOK Gynge51:06+21:2514:53

H50

4 160 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf JungstrandOK Skogsfalken27:496:41
2Stefan OlofssonOK Gisle27:56+0:076:42
3Elis BengtssonMalungs OK Skogsmårdarna28:13+0:246:46
4Henrik LarssonFK Göingarna29:52+2:037:10
5Mats AnderssonOK Orion30:59+3:107:26
6Lars PerssonOK Skogsfalken31:16+3:277:30
7Göran MånssonOK Dacke33:04+5:157:56
8Magnus PorleVäxjö OK33:38+5:498:05
9Ulf LinderfalkSkåneslättens OL33:56+6:078:09
10Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK36:08+8:198:41
11Göran SvenssonFalkenbergs OK36:52+9:038:51
12Bengt-Åke BerndtssonSkåneslättens OL37:03+9:148:54
13Lars HallabroHässleholms OK38:30+10:419:15
14Stefan NormanKalmar OK41:29+13:409:58
15Steven JochemsKOVZ41:45+13:5610:02
16Ulf JohanssonOK Dacke44:34+16:4510:42
17Jörgen SvenssonRonneby OK48:34+20:4511:40
18Dusan VystavelJunior O-sport52:13+24:2412:33
19Lennart StenssonHelsingborgs SOK52:59+25:1012:44
20Christer SvenssonRonneby OK1:04:32+36:4315:30
Glen HåkanssonVäxjö OKej start

D55

3 330 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ina LindebergSkåneslättens OL29:548:58
2Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK30:15+0:219:05
3Christina SegerslättSkåneslättens OL37:11+7:1711:09
4Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb38:25+8:3111:32
5Ingrid SvantesdotterFK Göingarna42:11+12:1712:40
6Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK42:39+12:4512:48
7Eva WildmarkFK Boken44:01+14:0713:13
8Eva GustavssonAlvesta SOK44:35+14:4113:23
9Berit RuneforsVäxjö OK47:44+17:5014:20
10Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK54:34+24:4016:23
11Elly van OpstalKOVZ1:01:20+31:2618:25

H55

4 070 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt LarssonFK Göingarna29:307:14
2Mats BrorssonTockarps IK30:23+0:537:27
3Tore TjernlundOK Vilse 8731:22+1:527:42
4Roger ThörnOK Vilse 8731:25+1:557:43
5Adrie Van OpstalKOVZ31:58+2:287:51
6Ingemar MånssonRonneby OK33:20+3:508:11
7Ingmar OlssonOK Vilse 8733:24+3:548:12
8Lars StrandSkåneslättens OL36:37+7:078:59
9Jan WahlströmSnättringe SK36:51+7:219:03
10Jan KarlssonVäxjö OK36:53+7:239:03
11Sten SegerslättSkåneslättens OL37:45+8:159:16
12Per NilssonStigmännen Karlshamns OK38:58+9:289:34
13Mats ArnessonNybro OK39:29+9:599:42
14Stellan MartinssonOK Tyringe41:16+11:4610:08
15Torbjörn MovertOK Kompassen42:56+13:2610:32
Håkan LindbergOK Vilse 87ej start

D60

3 060 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva TykessonSkåneslättens OL29:139:32
2Margareta SvenssonOK Vilse 8730:35+1:229:59
3Lena SöderbergOK Skogsfalken32:37+3:2410:39
4Gunnel MånssonOK Vilse 8734:19+5:0611:12
5Eva PetterssonVäxjö OK35:51+6:3811:42
6Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared41:25+12:1213:32
7Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK46:40+17:2715:15
8Siv LarssonVäxjö AIS52:27+23:1417:08

H60

3 910 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LindborgTormestorps IF33:598:41
2Yngve ErnstssonFK Göingarna34:02+0:038:42
3Jan KarlssonOK Virdarna35:15+1:169:00
4Jörgen NilssonRonneby OK38:51+4:529:56
5Anders PerssonOK Vilse 8741:09+7:1010:31
6Stefan NilssonYstads OK43:44+9:4511:11
7Lennart SmedenmarkRonneby OK44:14+10:1511:18
8Lars SvenssonOK Vilse 8744:56+10:5711:29
9Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad45:50+11:5111:43
10Agne KarlssonSimlångsdalens IF46:42+12:4311:56
11Bo JohanssonOK Vilse 8748:59+15:0012:31
12Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken49:35+15:3612:40
Lars MartinssonRonneby OKej godkänd
Per SvenssonRonneby OKej start
Göran JohnssonSkåneslättens OLej start
Olle BohmanHjärnarps GH OLej start

D65

3 030 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger GlansOK Torfinn35:3211:43
2Britt Forsell PirozziLunds OK38:41+3:0912:46
3Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad42:46+7:1414:06
4Karin PerssonOK Tyringe46:35+11:0315:22
5Astrid JohannessonHelsingborgs SOK47:04+11:3215:32
6Karin BengtssonOK Kompassen48:21+12:4915:57
7Maj-Britt ByströmSkåneslättens OL48:53+13:2116:07
8Gullevi SvenssonRonneby OK48:57+13:2516:09
9Ulla HåkanssonOK Gynge49:28+13:5616:19
10Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad50:03+14:3116:31
11Ellbritt SvenssonFK Finn50:46+15:1416:45
12Ann-Mari PerssonVäxjö OK54:59+19:2718:08
13Solbritt GustafssonOK Virdarna59:24+23:5219:36
14Britt-Marie PerssonFK Finn1:03:40+28:0821:00
15Siw BlomkvistOK Vilse 871:05:59+30:2721:46
16Eva ArvidssonAlvesta SOK1:08:53+33:2122:44
17Kristina FranssonOK Virdarna1:11:24+35:5223:33
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OKej start

H65

3 750 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif SandgrenFrosta OK28:177:32
2Krister NilssonVäxjö OK30:30+2:138:08
3Agne BengtssonOK Kompassen30:48+2:318:12
4Stig JohanssonBredaryds SOK31:13+2:568:19
5Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK34:13+5:569:07
6Nils KarlssonVäxjö AIS34:21+6:049:09
7Kenth SundgrenSkåneslättens OL34:43+6:269:15
8Håkan WinnbergIK Trenne Ullared35:02+6:459:20
9Ingemar JohanssonVäxjö OK35:46+7:299:32
10Tommy OlssonOK Dacke36:58+8:419:51
11Göran SvenssonFK Finn37:02+8:459:52
12Ingvar PerssonFK Åsen37:10+8:539:54
13Håkan NilssonMalmö OK37:49+9:3210:05
14Stig JohanssonHelsingborgs SOK38:04+9:4710:09
15Leif AlfredssonVäxjö AIS38:26+10:0910:14
16Ebbe MalmMarkaryds FK39:17+11:0010:28
17Sven-Olof LarssonVäxjö AIS39:26+11:0910:30
17Kent EkdahlEmmaboda Verda OK39:26+11:0910:30
19Sölve AnderssonFK Finn39:37+11:2010:33
20Lennart BohmanFK Vittus39:50+11:3310:37
21Per EngkvistRonneby OK40:10+11:5310:42
22Lennart AnderssonOK Orion41:03+12:4610:56
23Lars-Åke SjökvistVärend GN OL41:13+12:5610:59
24Ronald McGrailHjärnarps GH OL41:17+13:0011:00
25Lars PerssonOK Kompassen41:37+13:2011:05
26Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK41:39+13:2211:06
27Bo JohanssonOK Stigen41:45+13:2811:08
27Tommy PerssonVäxjö OK41:45+13:2811:08
29Åke PerssonHjärnarps GH OL42:35+14:1811:21
30Mats SvenssonOK Pan-Kristianstad44:00+15:4311:44
30Gert OlssonSkåneslättens OL44:00+15:4311:44
32Roland GustavssonAlvesta SOK45:22+17:0512:05
33Leif MalmMarkaryds FK48:11+19:5412:50
34Nils-Erik BondessonFrosta OK51:24+23:0713:42
35Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK56:53+28:3615:10
36Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK56:58+28:4115:11
37Tommy HeldFK Åsen58:51+30:3415:41

D70

2 530 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta OlssonRonneby OK27:0910:43
2Ann-Charlotte JensenHässleholms OK29:46+2:3711:45
3Helen AndertoftMarkaryds FK29:52+2:4311:48
4Gunilla GrönbladHärlövs IF35:23+8:1413:59
5Gull SvenssonTockarps IK36:29+9:2014:25
6Berit ByströmOK Virdarna37:35+10:2614:51
7Elsa SvenssonOK Vilse 8738:03+10:5415:02
8Kerstin NilssonOK Gynge39:32+12:2315:37
9Torill SvendsenLunds OK39:47+12:3815:43
10Marianne CarlssonSkåneslättens OL43:01+15:5217:00
11Harriet KarlssonTorsås OK44:03+16:5417:24
12Brita DahlbergHässleholms OK45:53+18:4418:08
13Karin LindénOK Gynge46:22+19:1318:19
14Barbro NilssonAlvesta SOK52:24+25:1520:42
15Siv EkelöfVärend GN OL53:01+25:5220:57
16Marita PusaFK Boken58:51+31:4223:15
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd

H70

3 430 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inge PerssonFK Boken29:238:33
2Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK29:41+0:188:39
3Björn LinnersjöOK Orion30:44+1:218:57
4Ingemar AnderssonOK Orion33:58+4:359:54
5Bo OlofssonHästveda OK34:01+4:389:55
6Stig KarlssonLessebo OK34:42+5:1910:06
7Roland OffrellFrosta OK34:59+5:3610:11
8Benkt AndersonLunds OK35:22+5:5910:18
9Christer GrönbladHärlövs IF35:49+6:2610:26
10Erling SamuelssonOK Vilse 8736:03+6:4010:30
11Bengt NilssonAlvesta SOK36:43+7:2010:42
12Kjell MånssonRonneby OK36:55+7:3210:45
13Bo SvenssonTockarps IK37:44+8:2111:00
14Gerth SällströmLessebo OK38:22+8:5911:11
15Bertil OttossonFK Göingarna38:54+9:3111:20
16Bertil ErikssonStigmännen Karlshamns OK39:34+10:1111:32
17Björn NordströmHässleholms OK40:07+10:4411:41
18Hubert HugossonOK Gynge41:47+12:2412:10
19Stig KarlssonTorsås OK42:16+12:5312:19
20Waste ByströmOK Virdarna42:23+13:0012:21
21Tom LindbergLunds OK43:37+14:1412:42
22Torgny JonssonVäxjö AIS43:57+14:3412:48
23Nils-Åke NilssonFK Göingarna44:28+15:0512:57
24Erling EkelöfVärend GN OL44:42+15:1913:01
25Göte GustafssonEmmaboda Verda OK45:05+15:4213:08
26Kenneth ArvidssonAlvesta SOK45:27+16:0413:15
27Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad48:32+19:0914:08
28Sven ThelanderssonLunds OK48:55+19:3214:15
29Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL49:52+20:2914:32
30Göran PerssonFK Finn51:33+22:1015:01
31Verner LönnqvistHärlövs IF57:52+28:2916:52
32Ronnie StoltzFK Göingarna1:05:56+36:3319:13

D75

2 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin LexellOK Torfinn35:5115:31
2Gun HanssonYstads OK42:06+6:1518:13
3Laila MalmqvistVäxjö OK46:13+10:2220:00

H75

3 160 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland KarlssonRonneby OK29:479:25
2Anders CarlssonSkåneslättens OL34:43+4:5610:59
3Ernie BroströmHalmstad OK35:00+5:1311:04
4Owe SvenssonOK Orion35:36+5:4911:15
5Bo WadensjöFK Finn36:26+6:3911:31
6Stig FranssonOK Stigen37:43+7:5611:56
7Werner TörnblomVäxjö OK39:29+9:4212:29
8Kurt BergstrandLessebo OK39:53+10:0612:37
9Sven Olof FranssonOK Stigen41:25+11:3813:06
10Lennart ErikssonOK Stigen43:07+13:2013:38
11Stig JohanssonHalmstad OK44:25+14:3814:03
12Jan-Eric NelkingFK Åsen49:00+19:1315:30
13Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK50:01+20:1415:49
14Göran FolkessonRonneby OK54:14+24:2717:09
15Ragnar OlssonRonneby OK59:11+29:2418:43
16Börje NilssonHässleholms OK1:05:54+36:0720:51
17Bengt OlofssonHjärnarps GH OL1:14:22+44:3523:32
Bo BengtssonHässleholms OKej godkänd
Sivert AxelssonKalmar OKej start
Burne NilssonOK Torfinnej start
Sven PerssonTorsås OKej start

D80

2 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunvor GöranssonLaholms IF OK36:0515:37
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start

H80

2 530 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif ClaessonTormestorps IF31:0712:17
2Ingvar PeterssonHässleholms OK31:29+0:2212:26
3Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF33:22+2:1513:11
4Gillis AlmVäxjö OK36:13+5:0614:18
5Bengt EdvardssonOK Torfinn37:54+6:4714:58
6Olle NilssonStigmännen Karlshamns OK42:55+11:4816:57
7Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK42:56+11:4916:58
8Torsten HannrupOK Kompassen43:09+12:0217:03
9Klas TykessonSkåneslättens OL43:20+12:1317:07
10Owe ÅkessonHärlövs IF46:57+15:5018:33
11Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK49:30+18:2319:33
12Leo ÅkessonHärlövs IF1:02:17+31:1024:37

H85

2 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Curth SvenssonSkåneslättens OL42:3016:47
2Rune IsakssonHelsingborgs SOK43:25+0:5517:09
3Harry AhlqvistVäxjö OK1:00:26+17:5623:53

Inskolning

1 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emma AnderssonOK Virdarnafullföljt
Max ArvidssonOK Vilse 87fullföljt
Emilia AugustssonLessebo OKfullföljt
Malte AxelssonOK Vilse 87fullföljt
Gunilla BohmanFK Bokenfullföljt
Hugo BäcklundRonneby OKfullföljt
Anton FaxenVäxjö OKfullföljt
Isak GustafssonHalmstad OKfullföljt
Alma HultFK Finnfullföljt
Olle HåkanssonRonneby OKfullföljt
August HärwellEslövs FKfullföljt
Hjalmar LindgårdFK Göingarnafullföljt
Alvin LundgrenVäxjö OKfullföljt
Johan SandströmOK Älmefullföljt
Linnéa SandströmOK Älmefullföljt
Olivia SvenssonFK Åsenfullföljt
Gustav TagessonFK Finnfullföljt

U1

2 060 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kasper AnderssonOK Älme16:107:50
2Albin TagessonFK Finn17:21+1:118:25
3Hugo MartinssonFK Finn17:39+1:298:34
4Anton KarlssonFK Finn18:21+2:118:54
5Noah MulleriOK Vilse 8719:37+3:279:31
6Amelia SvenssonOK Orion19:42+3:329:33
7Maja FranssonRonneby OK20:24+4:149:54
8Carl Johansson GlivessonRonneby OK20:45+4:3510:04
9Hilda PetterssonVäxjö OK20:56+4:4610:09
10Villyam JohanssonOK Tyringe21:44+5:3410:33
11Klara JohanssonFK Göingarna21:56+5:4610:38
12Matilda KokkonenOK Vilse 8723:14+7:0411:16
13Isak EngOK Pan-Kristianstad23:17+7:0711:18
14Erik WihlborgOK Gynge23:30+7:2011:24
15Emil Sunnegårdh RingRonneby OK24:11+8:0111:44
16Theo MarionOK Älme24:28+8:1811:52
17Josefina AndraeOK Vilse 8725:29+9:1912:22
18Nils  MarionOK Älme25:50+9:4012:32
19Elsa PetterssonVäxjö OK26:01+9:5112:37
20Magnus NyblomOK Älme26:08+9:5812:41
21Isac NyblomOK Älme26:10+10:0012:42
22Mikaela LandeliusLessebo OK26:26+10:1612:49
23Jennifer PerssonMarkaryds FK26:46+10:3612:59
24Tiffany JakobssonLunds OK27:03+10:5313:07
25Jon WikströmHästveda OK29:08+12:5814:08
26Emma WikströmHästveda OK29:14+13:0414:11
27Wilma JolinRonneby OK31:17+15:0715:11
28Elaine AugustssonLessebo OK31:44+15:3415:24
29Vilgot SvenssonFK Finn36:02+19:5217:29
30Millie ArvidssonOK Vilse 8736:25+20:1517:40
32Hanna BäcklundRonneby OK40:17+24:0719:33
33Jakob ElmRonneby OK40:59+24:4919:53
34Ling LeopoldRonneby OK41:54+25:4420:20
35Embla ThorénRonneby OK41:55+25:4520:20
36Edvin NilssonOskarströms OK42:00+25:5020:23
37Arvid EricssonRonneby OK44:19+28:0921:30
Emil AnderssonOK Virdarnaej godkänd
Max AnderssonOK Älmeej godkänd

U2

2 420 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus JohanssonOK Stigen18:597:50
2Eddie KarlssonOK Vilse 8721:22+2:238:49
3Wille WernströmRonneby OK24:25+5:2610:05
4Linnea ClassonOK Stigen25:10+6:1110:23
5Caspar PegardOK Gynge27:01+8:0211:09
6Bea MagnstedtOK Vilse 8730:44+11:4512:41
7Ebba BjörkOK Pan-Kristianstad31:17+12:1812:55
8Anna  ViktorssonOK Skogsfalken32:34+13:3513:27
9Alice LarssonOK Gynge33:41+14:4213:55
Herman PeterssonRonneby OKej godkänd

Öppen motion 1

2 420 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker Hesselbom NilssonOK Tyringe21:499:00
2Fredrika KindlundFK Finn23:11+1:229:34
3Edvin OpperudFK Göingarna24:18+2:2910:02
4Erik JohanssonLaholms IF OK25:08+3:1910:23
5Elna OpperudFK Göingarna26:31+4:4210:57
6Marcus FranssonRonneby OK26:57+5:0811:08
7Lena EricssonOK Gynge27:06+5:1711:11
8Andreas JohnssonOK Vilse 8730:59+9:1012:48
9Nathalie WerlinSimlångsdalens IF31:17+9:2812:55
10Amanda JohanssonSimlångsdalens IF35:51+14:0214:48
11Jessica MagnstedtOK Vilse 8737:29+15:4015:29
12Sebastian Slättsjö-JönssonSimlångsdalens IF40:03+18:1416:32
13Anders PerssonKlubblös41:42+19:5317:13
14Saga Jönsson SlättsjöSimlångsdalens IF43:14+21:2517:51
15Per-Gunnar PerssonOK Pan-Kristianstad55:09+33:2022:47
16Gunnar BladhOK Älme1:01:45+39:5625:30

Öppen motion 3

2 760 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anneli WihlborgOK Gynge24:468:58
2Lotten KindlundFK Finn24:56+0:109:02
3Marie FranssonRonneby OK25:31+0:459:14
4Björn JohanssonRonneby OK27:07+2:219:49
5Annemarie HolmAlstermo IF28:15+3:2910:14
6Fabian EvertssonLessebo OK28:17+3:3110:14
7Katarina RingHalmstad OK29:00+4:1410:30
8Rebecca SvenssonVärend GN OL30:04+5:1810:53
9Ella OlssonRonneby OK30:12+5:2610:56
10Cecilia OlssonRonneby OK30:28+5:4211:02
11Conny AnderssonRonneby OK30:42+5:5611:07
12Marie JönssonFK Åsen30:51+6:0511:10
13Oliver SvenssonOK Gynge30:58+6:1211:13
14Mats SvenssonOK Gynge30:59+6:1311:13
15Jessica SvenssonOK Gynge31:09+6:2311:17
16Christoffer MagnstedtOK Vilse 8731:11+6:2511:17
17Björn PerssonHässleholms OK32:24+7:3811:44
18Gustav ClassonOK Stigen33:08+8:2212:00
19Marita WiknerHögåkers OK34:32+9:4612:30
20Paula AndraeOK Vilse 8734:38+9:5212:32
21Per-Anders NilssonKlubblös34:43+9:5712:34
22Maria Elmq.-NygrenFK Boken34:59+10:1312:40
23Linda JönssonOK Pan-Kristianstad35:25+10:3912:49
24Hannes ÖstergrenAlvesta SOK35:34+10:4812:53
25Marita JohanssonOK Stigen36:15+11:2913:08
26Thorwald FranssonOK Virdarna36:44+11:5813:18
27Johanna MöllerYstads OK36:52+12:0613:21
28Birgit WahlströmSnättringe SK37:59+13:1313:45
29Mariann SvenssonVäxjö AIS38:26+13:4013:55
30Veronica DahlbomHelsingborgs SOK40:42+15:5614:44
31Kerstin JönssonVäxjö AIS41:16+16:3014:57
32Karin MalmgrenHjärnarps GH OL41:47+17:0115:08
33Margareta HeldFK Åsen42:37+17:5115:26
34Jonna SvenssonOK Pan-Kristianstad45:59+21:1316:39
35Aina NordströmGöingarna47:13+22:2717:06
36Wilma LarssonOK Gynge49:05+24:1917:47
37Ebba SvenssonOK Gynge49:12+24:2617:49
38Inga-Britt BengtssonOK Pan-Kristianstad50:34+25:4818:19
39Marianne SjölanderOK Gynge51:19+26:3318:35
40Eva SvenssonOK Pan-Kristianstad52:33+27:4719:02
41Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK53:55+29:0919:32
42Margareta RingRonneby OK58:25+33:3921:09
43Kristin LindbergLunds OK58:29+33:4321:11
44Jan DahlbergHässleholms OK58:53+34:0721:20
45Karin LundeqvistFK Åsen59:39+34:5321:36
46Elis LundkvistOK Gynge1:00:26+35:4021:53
47Ulla FolkessonFK Göingarna1:00:28+35:4221:54
48Yuwei LinRonneby OK1:00:58+36:1222:05
49Tianxia YanRonneby OK1:01:33+36:4722:18
50Ida JohanssonRonneby OK1:02:01+37:1522:28
51Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL1:06:59+42:1324:16
52Mikael Lindklubblös1:15:57+51:1127:31
53Inge van EngelandKOVZ1:16:44+51:5827:48
Bengt  HallerödOK Skogsfalkenej godkänd

Öppen motion 5

3 510 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan AxelssonOK Älme33:339:33
2Magnus ClassonOK Stigen34:10+0:379:44
3Cecilia RönnfjärdStigmännen Karlshamns OK34:55+1:229:56
4Martina KarlssonOK Vilse 8735:08+1:3510:00
5Conny BerggrenVäxjö AIS36:32+2:5910:24
6Johanna HärwellEslövs FK36:41+3:0810:27
7Martin AnderssonOK Skogsfalken37:20+3:4710:38
8Malin ClassonOK Stigen37:54+4:2110:47
9Peter JohanssonVäxjö OK38:21+4:4810:55
10Johan LindgårdFK Göingarna38:25+4:5210:56
11Britt ThörnOK Vilse 8739:12+5:3911:10
12Ulf ArvidssonVäxjö OK39:57+6:2411:22
13Gunnar ElmRonneby OK41:07+7:3411:42
14Teodor SamuelssonVäxjö OK41:35+8:0211:50
15Peter StrandKlubblös44:14+10:4112:36
16Lena StrandMarkaryds FK45:08+11:3512:51
17Jan SvenssonOK Orion45:16+11:4312:53
18Karin Karlsson SHalmstad OK45:22+11:4912:55
19Maria PetterssonHalmstad OK46:13+12:4013:10
20Martin JohanssonHalmstad OK46:15+12:4213:10
21Roland BernhardssonIFK Stockaryd46:42+13:0913:18
22Sandra NilssonFK Åsen46:47+13:1413:19
23Håkan KarlssonOK Gynge47:43+14:1013:35
24Ingela AnderssonOK Orion49:31+15:5814:06
25Arne PerssonOK Gynge50:35+17:0214:24
26Eva RådströmÖrkelljunga FK51:27+17:5414:39
27Theres GustafssonOK Virdarna51:32+17:5914:40
28Lena DanielssonHärlövs IF51:52+18:1914:46
29Lars NyvallVäxjö OK54:21+20:4815:29
30Agneta PeterssonRonneby OK55:06+21:3315:41
31Göran MagnussonFrosta OK55:40+22:0715:51
32Tova DanielssonOK Skogsfalken58:04+24:3116:32
33Pierre DanielssonOK Skogsfalken58:10+24:3716:34
34Pahn GardhemNybro OK58:56+25:2316:47
35Mia HallabroHässleholms OK1:00:56+27:2317:21
36Joel SjöholmOK Pan Kristianstad1:02:03+28:3017:40
37Roger FridRonneby OK1:02:11+28:3817:42
38Morgan KarlssonLessebo OK1:03:12+29:3918:00
39Anders AndreassonEmmaboda Verda OK1:03:28+29:5518:04
40Henrik ViktorssonOK Skogsfalken1:03:33+30:0018:06
40Adrian HardenFK Boken1:03:33+30:0018:06
42Siw BerggrenVäxjö AIS1:04:01+30:2818:14
43Jens WestlundTorsås OK1:05:13+31:4018:34
44Christina GöranssonOK Pan Kristianstad1:05:14+31:4118:35
45Bengt-Åke BengtssonOK Pan-Kristianstad1:05:36+32:0318:41
46Göran FastOK Pan Kristianstad1:06:00+32:2718:48
47Mats RuneforsVäxjö OK1:07:01+33:2819:05
48Mattias BerglieVäxjö OK1:09:44+36:1119:52
49Margareta LindgrenVärend GN OL1:09:52+36:1919:54
50Carina GöranssonYstads OK1:10:07+36:3419:58
51Elin WelanderÖrkelljunga FK1:10:20+36:4720:02
52Jenny EnglöfVäxjö OK1:12:37+39:0420:41
53Karin AnderssonOK Älme1:13:35+40:0220:57
54Anja Höhr-MarionOK Älme1:13:50+40:1721:02
55Christina Bjelk GerestrandVäxjö OK1:13:52+40:1921:02
56Bertrand MarionOK Älme1:13:54+40:2121:03
57Nina ÅströmVäxjö OK1:18:29+44:5622:21
58Gunilla Svensk ÖstergrenAlvesta SOK1:28:14+54:4125:08
59Sofia PorleVäxjö OK1:34:58+1:01:2527:03
60Frida StrömbladVäxjö OK1:45:01+1:11:2829:55
61Eva JohanssonVäxjö OK1:45:30+1:11:5730:03
62Liselott RamvikVäxjö OK1:45:43+1:12:1030:07
Lena KarlssonOK Skogsfalkenej godkänd
Gert BerggrenVäxjö AISej godkänd

Öppen motion 7

3 120 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim GustfssonHalmstd OK19:216:12
2Johan WiknerHögåkers OK25:33+6:128:11
3Peter SunnegårdhRonneby OK28:46+9:259:13
4Pär SvenssonVärend GN OL29:25+10:049:25
5Therese LiljaRonneby OK30:06+10:459:38
6Lisel ArvidssonVäxjö OK30:20+10:599:43
7Stefan PerssonRonneby OK31:25+12:0410:04
8Maria ModigFK Göingarna31:50+12:2910:12
9Göran JohanssonOK Tyringe31:59+12:3810:15
10Caroline LindgårdFK Göingarna33:00+13:3910:34
11Mats IngvarssonOK Vilse 8734:49+15:2811:09
12Agneta EmilssonOK Skogsfalken35:01+15:4011:13
13Bengt PerssonHalmstad OK36:10+16:4911:35
14Roger OlssonYstads OK37:05+17:4411:53
15Jonas PerssonAlstermo IF38:02+18:4112:11
16Roger BergvikVäxjö OK38:40+19:1912:23
17Johannes LindgrenVärend GN OL38:44+19:2312:24
18Alf JohanssonVäxjö OK38:48+19:2712:26
19Bodil HermanssonOK Gynge39:33+20:1212:40
20Martin NilssonHässleholms OK39:36+20:1512:41
21Kajsa BenattiRävetofta OK40:11+20:5012:52
22Ingvar PerssonOK Tyringe40:23+21:0212:56
23Carl Axel NilssonOK Tyringe40:27+21:0612:57
24Hanna FagerVäxjö OK41:12+21:5113:12
25Maria DelinFK Åsen41:31+22:1013:18
26Leif AxelssonSK Graal42:14+22:5313:32
27Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK42:52+23:3113:44
28Pi PerssonOK Orion47:14+27:5315:08
29Torgny ÅstedtHärlövs IF47:19+27:5815:09
30Mats RosénHästveda OK48:08+28:4715:25
31Anders HenrikssonOK Skogsfalken49:02+29:4115:42
32Tommy BengtssonHässleholms OK49:12+29:5115:46
33Brodde NilssonOK Skogsfalken49:28+30:0715:51
34Olle RingRonneby OK50:10+30:4916:04
35Arja IngvarssonOK Vilse 8750:16+30:5516:06
36Lennart ÖstergrenVäxjö OK50:32+31:1116:11
37Kenneth WerlinSimlångsdalens IF50:44+31:2316:15
38Bibzi PerssonHässleholms OK51:56+32:3516:38
39Ulrika DanielssonFK Göingarna55:30+36:0917:47
40Roland ErikssonHästveda OK55:37+36:1617:49
41Lars LindebergSkåneslättens OL56:01+36:4017:57
42Christin OlssonOK Gynge56:20+36:5918:03
43Ruben EdvardssonHästveda OK56:50+37:2918:12
44Rolf NilssonAndrarums IF57:33+38:1218:26
45Göran HolmbergMarkaryds FK58:14+38:5318:39
46Nils JohannssonHelsingborgs SOK1:01:16+41:5519:38
47Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK1:01:23+42:0219:40
48Maria AuseliusBredaryds SOK1:02:03+42:4219:53
49Karin LarssonOK Kompassen1:02:08+42:4719:54
50Lillemor BlomqvistOK Vilse 871:04:37+45:1620:42
51Annika JohnssonOK Vilse 871:04:40+45:1920:43
52Bertil AhlbergOK Gynge1:26:21+1:07:0027:40
Börje MagnussonHästveda OKej godkänd

Öppen motion 8

4 740 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip PerssonOK Orion30:066:21
2Patrik RosénVäxjö OK31:32+1:266:39
3Niklas EdvardssonHästveda OK36:03+5:577:36
4Magnus HärwellEslövs FK36:17+6:117:39
5Henrik EngOK Vilse 8736:34+6:287:42
6Magnus TenghagenHärlövs IF36:52+6:467:46
7Richard EngOK Pan-Kristianstad37:27+7:217:54
8Marie EngOK Pan-Kristianstad37:41+7:357:57
9Stefan RosénHästveda OK38:36+8:308:08
10Anders BlomqvistOK Skogsfalken39:36+9:308:21
11Johnny NimvikLunds OK40:05+9:598:27
12Sara EngOK Pan-Kristianstad40:06+10:008:27
13Jenny BjörkÖrkelljunga FK40:17+10:118:29
14Mats SvenssonHjärnarps GH OL40:33+10:278:33
15Måns FaxénVäxjö OK40:51+10:458:37
16Robin KarlssonAlvesta SOK41:42+11:368:47
17Jens NilssonOK Skogsfalken43:09+13:039:06
18Martin KribladHjärnarps GH OL44:58+14:529:29
19Magnus EmilssonOK Skogsfalken46:01+15:559:42
20Ulf HonethVäxjö OK46:37+16:319:50
21Martin LarssonOK Gynge47:20+17:149:59
22Martin JohanssonOK Stigen48:00+17:5410:07
23Willie OhlssonRävetofta OK48:16+18:1010:10
24Niklas WelanderÖrkelljunga FK48:22+18:1610:12
25Jonas FagerVäxjö OK48:45+18:3910:17
26Roger NilssonLaholms IF OK48:59+18:5310:20
27Per Arne EvaldssonOK Gynge50:03+19:5710:33
28Jan-I NygrenFK Boken50:05+19:5910:33
29Mats HolmVäxjö OK50:22+20:1610:37
30Elna MogensenOK Tyringe50:27+20:2110:38
31Simon SvenssonLaholms IF OK51:39+21:3310:53
32Linda JohanssonOK Löftan51:48+21:4210:55
33Elin SvenssonHjärnarps GH OL52:37+22:3111:06
34Stig NilssonOskarströms OK52:38+22:3211:06
35André BjärbyFrosta OK53:03+22:5711:11
36Lars DahlHärlövs IF53:05+22:5911:11
37Maureen Olsson LoLunds OK53:54+23:4811:22
38Per WikströmHästveda OK54:26+24:2011:29
39Ulf NilssonÖrkelljunga FK54:53+24:4711:34
40Anna WikströmHästveda OK55:26+25:2011:41
41Leif KarlssonFrosta OK55:44+25:3811:45
42Per JohanssonOK Löftan55:49+25:4311:46
43Susanne JohannessonRonneby OK56:21+26:1511:53
44Mikael SvenssonOK Pan-Kristianstad56:25+26:1911:54
45Stefan L NilssonFrosta OK56:37+26:3111:56
46Lena Norrman-NyströmIS Kullen57:19+27:1312:05
47Lennart MartinssonOK Tyringe58:20+28:1412:18
48Sven Erik JönssonOK Tyringe58:26+28:2012:19
49Mats NilssonOskarströms OK59:45+29:3912:36
50Rolf NilssonFrosta OK1:00:29+30:2312:45
51Bert GyselinckxKOVZ1:03:15+33:0913:20
52Sten Åke KvistIS Kullen1:05:35+35:2913:50
53Schenk HeleenKOVZ1:06:01+35:5513:55
54Vaes JosKOVZ1:07:38+37:3214:16
55Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad1:12:41+42:3515:20
56Gunnar SandströmOK Pan-Kristianstad1:13:11+43:0515:26
57Sven TörnqvistTormestorps IF1:13:13+43:0715:26
58Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:15:30+45:2415:55
59Göran LarssonOK Kompassen1:16:23+46:1716:06
60Nathalie Van TurnhoutKOVZ1:17:07+47:0116:16
61Bengt-Åke NilssonOK Torfinn1:22:33+52:2717:24
62Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:27:40+57:3418:29
63Leif  MagnussonOK Torfinn1:32:19+1:02:1319:28
64Kristina LandgrenMalmö OK2:19:26+1:49:2029:24
Håkan JönssonOK Pan-Kristianstadej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser