Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Göteborgsdubbeln, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Göteborgsdubbeln, medeldistans
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: söndag 13 april 2014

D21

3 520 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK33:489:36
2Lotta SaetreOK Landehof39:24+5:3611:11
3Frida NeroGöteborg-Majorna OK40:39+6:5111:32
4Anna WallinGöteborg-Majorna OK41:28+7:4011:46
5Helena StrandOK Landehof43:01+9:1312:13
6Linnea GustafssonUddevalla OK46:16+12:2813:08
7Emilia HenryssonTibro OK47:00+13:1213:21
8Annie LarssonOK Skogshjortarna47:38+13:5013:31
9Lisa WeimannIK Uven48:56+15:0813:54
10Julia TorstenssonOK Landehof48:58+15:1013:54
11Ellen LarssonIF Hagen50:27+16:3914:19
12Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK50:49+17:0114:26
13Lena BirkebaekStora Tuna OK51:58+18:1014:45
14Kristin AnderOK Landehof53:06+19:1815:05
15Sofia LarssonHestra IF53:18+19:3015:08
16Anja MinörGöteborg-Majorna OK53:27+19:3915:11
17Maria KlamfeltTibro OK54:02+20:1415:21
18Louise BorgOK Enen55:45+21:5715:50
19Matilda StenssonHelsingborgs SOK56:44+22:5616:07
20Carin StenbergHelsingborgs SOK56:47+22:5916:07
21Anna NilssonFK Snapphanarna1:00:28+26:4017:10
22Linnea KjellanderGöteborg-Majorna OK1:00:59+27:1117:19
23Anna-Maria SandbergGöteborg-Majorna OK1:01:02+27:1417:20
24Zeinab El-CharifTolered-Utby Ol-klubb1:02:08+28:2017:39
25Cecilia GrothKungälvs OK1:04:45+30:5718:23
26Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb1:13:21+39:3320:50
Anna NiklassonJönköpings OKej start
Mikaela JönssonGöteborgs SKej start
Sara PrinceMölndal Outdoor IFej start
Petra HalvarssonGöteborg-Majorna OKej start

H21

4 560 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HögstrandMarkbygdens OK33:067:15
2Johan StrandGöteborg-Majorna OK34:48+1:427:37
3Anders HedbergGöteborg-Majorna OK35:34+2:287:47
4Robert JohanssonGöteborg-Majorna OK37:32+4:268:13
5Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK37:50+4:448:17
6Jonas AnderssonIF Rigor38:32+5:268:27
7Fredrik LöwegrenIFK Göteborg39:09+6:038:35
8Fredrik NilssonHelsingborgs SOK39:39+6:338:41
9Tobias NobornIFK Göteborg39:41+6:358:42
10Tobias LindellVänersborgs SK40:30+7:248:52
11Ilya BeliankaSävedalens AIK42:14+9:089:15
12Ken PeetersGöteborg-Majorna OK42:43+9:379:22
13Johan AntonssonOK Löftan42:59+9:539:25
14Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK43:28+10:229:31
15Anders HöijeGöteborg-Majorna OK43:33+10:279:33
16Joakim AntonssonOK Löftan44:03+10:579:39
17Victor AxbomOK Landehof44:10+11:049:41
18Per-Anders EggertsenIFK Göteborg44:22+11:169:43
19Erik GustafssonNTNUI44:32+11:269:45
20Johan BlickOK Alehof44:36+11:309:46
21Patrik JohanssonHelsingborgs SOK45:49+12:4310:02
22Tobias JohanssonOK Skogshjortarna46:12+13:0610:07
23Jonas LundgrenStora Tuna OK46:21+13:1510:09
24Mattias NilssonVänersborgs SK46:50+13:4410:16
25Jonatan FridolfssonOK Gränsen47:21+14:1510:23
26Daniel OlssonUddevalla OK48:57+15:5110:44
27Jonatan AnderssonFalkenbergs OK49:13+16:0710:47
28Anton HemlinIK Uven49:19+16:1310:48
29Christoffer AndersenIK Gandvik49:28+16:2210:50
30Björn HellrupHelsingborgs SOK49:42+16:3610:53
31Emil AndreassonOK Skogshjortarna50:22+17:1611:02
32Andreas BjärkmarHalmstad OK51:07+18:0111:12
33Simon LarssonMarkbygdens OK51:14+18:0811:14
34Sven LarssonLeksands OK53:50+20:4411:48
35Stefan RoosGöteborg-Majorna OK53:59+20:5311:50
36Jonas HemlinIK Uven54:41+21:3511:59
37Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb54:57+21:5112:03
38Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK56:02+22:5612:17
39Oscar SvalinOK Alehof56:39+23:3312:25
40Hirokazu OsakiGöteborg-Majorna OK56:55+23:4912:28
41Klas BringertKatrineholms OK57:32+24:2612:37
42Niclas StåhlIK Uven1:00:12+27:0613:12
43Aron DavidssonUddevalla OK1:03:16+30:1013:52
44Anton MarmelidHelsingborgs SOK1:03:57+30:5114:01
45Klas PeterssonIF Marin Väst1:05:13+32:0714:18
Martin IvarssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Karl GellermanGöteborgs SKej godkänd
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKej godkänd
Fredrik AnderssonIF Rigorej godkänd
David RunemalmNybro OKej start
Oscar GustafssonIdefjordens SKej start
Martin LarssonIFK Göteborgej start
Jonas WallinVänersborgs SKej start
Arvid VågLerums SOKej start
Calle StenbergOK Skogshjortarnaej start
Anders JonssonIF Marin Västej start
Gustav ÖstlingOK Skogshjortarnaej start

D20

3 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin BlickOK Alehof53:2114:59
2Josefin AronssonFK Friskus-Varberg56:31+3:1015:52
3Cherie SjöblomFrölunda OL1:09:03+15:4219:23
Elin HögstrandMarkbygdens OKej start

H20

3 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus KarlssonMarkbygdens OK34:239:46
2Leif SvenssonOK Tisaren34:40+0:179:50
3Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK39:18+4:5511:09
4Joakim SjöbergHelsingborgs SOK40:14+5:5111:25
5Vitaliy GichkoSävedalens AIK42:25+8:0212:03
6Oskar CervinHelsingborgs SOK45:05+10:4212:48
7Karl RydénSjövalla FK57:04+22:4116:12
Colin Fransson LeeOK Alehofej start

D18

3 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna ÅbergOK Landehof42:3311:57
2Moa GustafssonUddevalla OK44:49+2:1612:35
3Ella WallinderGöteborg-Majorna OK46:59+4:2613:11
4Elisabet AronssonFK Friskus-Varberg59:46+17:1316:47
Hanna KarlssonMarkbygdens OKej start

H18

3 520 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar SörqvistMarkbygdens OK32:049:06
2Erik ForsHestra IF39:36+7:3211:15
3Jesper JanssonKungälvs OK40:00+7:5611:21
4Edvin CarlssonMarkbygdens OK44:10+12:0612:32
5Herman KirsteSkien OK45:49+13:4513:00
6Erik HagmanGöteborg-Majorna OK46:56+14:5213:20
7Anton BobergIF Rigor56:05+24:0115:55
8Joakim HandinOK Löftan1:08:34+36:3019:28
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Arvid HammarFK Herkulesej start
Alfred SteindahlStenungsunds OKej start

D16

3 350 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara DjerfLerums SOK34:5310:24
2Klara AxelssonMarkbygdens OK35:42+0:4910:39
3Sofia GrahnHestra IF39:14+4:2111:42
4Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK39:37+4:4411:49
5Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK42:48+7:5512:46
6Isabella LagoGöteborg-Majorna OK43:17+8:2412:55
7Emelie KarlssonOK Landehof44:02+9:0913:08
8Maria ErikssonEds SK44:25+9:3213:15
9Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK44:39+9:4613:19
10Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK44:56+10:0313:24
11Elin HermanssonKungälvs OK45:46+10:5313:39
12Signe SteindahlStenungsunds OK45:52+10:5913:41
13Amanda BacklundTrollhättans SOK46:22+11:2913:50
14Emma DjerfLerums SOK47:22+12:2914:08
15Emelie LorénOK Landehof49:04+14:1114:38
16Sara ForsbergIK Uven50:23+15:3015:02
17Maja GunnarssonLerums SOK53:09+18:1615:51
18Alice BarreforsIK Uven55:44+20:5116:38
19Sara HeslykOK Landehof57:01+22:0817:01
20Clara CoxLerums SOK1:00:48+25:5518:08
21Agnes AspMölndal Outdoor IF1:02:19+27:2618:36
22Janneke SnijderIK Uven1:13:05+38:1221:48
23Märta BlideLerums SOK1:17:08+42:1523:01
Emma KarlssonOK Landehofej godkänd
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OKej start

H16

3 350 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto StuhlhoferOK Landehof27:498:18
2Johan LammFrölunda OL29:18+1:298:44
3Johan OlsonIK Uven30:16+2:279:02
4Albin ClaessonSävedalens AIK31:39+3:509:26
5Felix AxelssonMarkbygdens OK32:45+4:569:46
6Axel HalvarssonOK Kroppefjäll33:30+5:4110:00
7Linus AnderssonOK Skogshjortarna33:54+6:0510:07
8Axel ForsmanFK Herkules34:43+6:5410:21
9Jonatan LarssonSävedalens AIK35:58+8:0910:44
10Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK36:28+8:3910:53
11Douglas Fransson LeeOK Alehof36:37+8:4810:55
11Joel LeanderOK Landehof36:37+8:4810:55
13Tim OlssonBrattås CK37:32+9:4311:12
14Vilhelm MelkstamLerums SOK38:31+10:4211:29
15Jonas LauriFK Herkules38:41+10:5211:32
16Olle SörqvistMarkbygdens OK39:43+11:5411:51
17Karl PalmLerums SOK47:50+20:0114:16
18Olof BlideLerums SOK1:00:27+32:3818:02
19Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubb1:13:15+45:2621:51
Anton Blaho MildtonIK Uvenej godkänd
Immanuel StensötaFrölunda OLej start

D16 Kort

2 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa Bengtsson CreaserSävedalens AIK37:3213:57
2Anna NordholmSävedalens AIK39:34+2:0214:42

H16 Kort

2 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl AgrellSävedalens AIK50:5118:54

D14

2 690 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK30:4111:24
2Selma MoqvistLerums SOK30:53+0:1211:28
3Johanna NilssonKungälvs OK32:16+1:3511:59
4Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK33:09+2:2812:19
5Tove PerssonMölndal Outdoor IF33:25+2:4412:25
6Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK34:20+3:3912:45
7Ellika GrothKungälvs OK38:44+8:0314:23
8Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb40:36+9:5515:05
9Matilda HagstrandLerums SOK45:16+14:3516:49
10Lisa BörnstedtTolered-Utby Ol-klubb48:11+17:3017:54
11Erica AbrahamssonMölndal Outdoor IF49:33+18:5218:25
12Ida ErikssonOK Landehof49:39+18:5818:27
13Rebecca LekbergSävedalens AIK54:13+23:3220:09
14Klara WallinderGöteborg-Majorna OK56:16+25:3520:55
15Hanna OlssonBrattås CK1:00:44+30:0322:34
16Kajsa HomannOK Orinto1:03:31+32:5023:36
17Emelie RönnborgIK Uven1:03:53+33:1223:44
18Sara EckerlidVästerviks OK1:06:44+36:0324:48
Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OKej start

H14

2 690 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan GrahnIK Uven26:029:40
2Martin LammFrölunda OL26:56+0:5410:00
3Samuel PihlströmOK Landehof26:57+0:5510:01
4Carl JosefssonSävedalens AIK28:05+2:0310:26
5Gabriel SturessonLerums SOK29:05+3:0310:48
6Axel BlomFrölunda OL30:38+4:3611:23
7Erik HogedalGöteborg-Majorna OK35:19+9:1713:07
8Petter HinderTolered-Utby Ol-klubb35:47+9:4513:18
9Samuel ErikssonEds SK36:25+10:2313:32
10Nils HammarFK Herkules37:17+11:1513:51
11Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb37:46+11:4414:02
12Alvin Martinsson GrbicMölndal Outdoor IF47:29+21:2717:39
13Viktor LeClaireFK Herkules1:01:13+35:1122:45
Oliver Fransson LeeOK Alehofej godkänd
Martin LindenOK Landehofej godkänd

D14 Kort

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa NormanSävedalens AIK38:4416:08

D12

2 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa MoqvistLerums SOK23:179:42
2Thea FagerströmIFK Göteborg24:04+0:4710:01
3Elsa KarlssonOK Landehof25:55+2:3810:47
4Felicia LorénOK Landehof28:15+4:5811:46
5Johanna FredrixonOK Skogshjortarna33:43+10:2614:02
6Emilia KraftIK Uven35:22+12:0514:44
7Elsa AspMölndal Outdoor IF37:18+14:0115:32
8Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb42:53+19:3617:52
9Rebecka PihlströmOK Landehof43:33+20:1618:08
10Josephine CaronSjövalla FK45:40+22:2319:01
11Julia ArvidssonIF Rigor1:06:19+43:0227:37

H12

2 400 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils KörleOK Landehof18:547:52
2Lukas LarssonOK Skogshjortarna19:01+0:077:55
3Rasmus FjordsideSävedalens AIK20:24+1:308:30
4Casper SkeppSävedalens AIK20:33+1:398:33
5Jakob GunnarssonLerums SOK20:40+1:468:36
6Albin NyqvistOK Landehof21:27+2:338:56
7Felix DrejmoOK Landehof22:12+3:189:15
8Jacob MikkelsenHorsens OK22:14+3:209:15
9Arvid AronssonOK Kroppefjäll22:26+3:329:20
10Hannes RosendahlIF Marin Väst24:28+5:3410:11
11Simon NordbergGöteborg-Majorna OK24:35+5:4110:14
12Elias BrattbergOK Landehof26:00+7:0610:50
13Lucas LjungdahlOK Skogshjortarna26:51+7:5711:11
14Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna28:03+9:0911:41
15Arvid PerssonMölndal Outdoor IF28:23+9:2911:49
16Alexander MitchellHOC28:48+9:5412:00
17Axel BechtelFK Friskus-Varberg29:21+10:2712:13
18Linus BacklundTrollhättans SOK32:17+13:2313:27
19Hugo HolmsboOK Orinto33:03+14:0913:46
20Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK36:24+17:3015:10
21Jacob GrahnIK Uven36:43+17:4915:17
22Tobias UndelandIFK Göteborg38:50+19:5616:10
Emil AxelssonLerums SOKej start
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start

H12 Kort

2 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil RavakkoSävedalens AIK19:089:31
2Erik ÖstlingKungälvs OK24:20+5:1212:06
Olle ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej godkänd
Alfred ErdeliusIF Rigorej start
Elis NorinFrölunda OLej start

D10

2 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb21:5110:52
2Elina ReinholdssonOK Alehof25:39+3:4812:45
3Ida BruhnIF Rigor29:47+7:5614:49
4Emilia SandinOK Skärmen33:59+12:0816:54
5Ida KörleOK Landehof37:52+16:0118:50
Emelie BrattbergOK Landehofej start
Elsa BobergIF Rigorej start

H10

2 010 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK14:397:17
2Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb16:56+2:178:25
3Elias NordbergGöteborg-Majorna OK17:15+2:368:34
4William RönnborgIK Uven19:00+4:219:27
5Lukas GrothKungälvs OK19:05+4:269:29
6Elias PeterssonIK Ymer19:30+4:519:42
7Arthur MitchellHOC21:20+6:4110:36
8Lowe HammarFK Herkules22:25+7:4611:09
9Simon BååthSävedalens AIK22:31+7:5211:12
10Elias NyqvistOK Landehof22:59+8:2011:26
11Sebastian MitchellHOC31:03+16:2415:26
12Erik KlerforsFK Herkules35:09+20:3017:29
13Joel RingströmOK Landehof50:39+36:0025:11
Andreas HandinOK Löftanej start

D35

3 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb56:4016:25
2Anna LöwegrenKatrineholms OK1:00:35+3:5517:33
3Veronika PalmertzHelsingborgs SOK1:05:59+9:1919:07
4Anna LarssonOK Gipen1:12:47+16:0721:05
Jenny JohanssonIFK Göteborgej godkänd
Martina GabrielssonTrollhättans SOKej godkänd
Hanna HagbergFrölunda OLej godkänd

H35

4 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mads MikkelsenHorsens OK58:4412:57
Staffan LjungqvistIFK Göteborgej godkänd

D40

3 560 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK39:3811:07
2Pia JohanssonOK Landehof40:12+0:3411:17
3Charlotte FlansbjerOK Djerf44:58+5:2012:37
4Sara LorénOK Landehof47:26+7:4813:19
5Marina AxelssonMarkbygdens OK47:40+8:0213:23
6Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK54:48+15:1015:23
7Andrea Wallenius-ErikssonGöteborg-Majorna OK55:23+15:4515:33
8Gisela LindFK Herkules58:04+18:2616:18
9Irene MikkelsenHorsens OK59:23+19:4516:40
10Mari KraftIK Uven1:01:27+21:4917:15
11Annika BechtelFK Friskus-Varberg1:03:26+23:4817:49
12Sofia KarlssonOK Landehof1:05:51+26:1318:29
13Pernilla KarlssonOK Landehof1:14:04+34:2620:48
14Anna HandinOK Löftan1:14:59+35:2121:03
15Agneta LarssonIK Uven1:21:37+41:5922:55
Anna RönnborgIK Uvenej godkänd
Anna LövgärdOK Alehofej godkänd
Anna-Carin SteindahlStenungsunds OKej godkänd
Sara ÅbergHestra IFej start

H40

3 930 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas KarlssonOK Landehof43:1511:00
2Emil ErdeliusIF Rigor45:54+2:3911:40
3Carl ForsströmFrölunda OL45:56+2:4111:41
4Johan MattssonTolered-Utby Ol-klubb47:46+4:3112:09
5Erik AderstedtKungälvs OK47:53+4:3812:11
6Odd WallanderBrattås CK50:06+6:5112:44
7Erik LauriFK Herkules55:52+12:3714:12
8Roger LundinFK Herkules59:59+16:4415:15
9Gary LarssonOK Skogshjortarna1:01:36+18:2115:40
10Thomas SteindahlStenungsunds OK1:04:45+21:3016:28
11Mathias FredrixonOK Skogshjortarna1:08:15+25:0017:21
12Arjan SnijderIK Uven1:27:57+44:4222:22
Jonas AxelssonLerums SOKej start

D45

3 060 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena ErikssonEds SK44:3214:33
2Lena BlomGöteborg-Majorna OK46:27+1:5515:10
3Anna AbrahamssonMölndal Outdoor IF47:03+2:3115:22
4Suzy LarssonOK Skogshjortarna49:59+5:2716:20
5Annica TholénOK Skogshjortarna53:14+8:4217:23
6Susanne BerghMölndal Outdoor IF53:15+8:4317:24
7Erika AspMölndal Outdoor IF1:02:34+18:0220:26
8Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK1:02:57+18:2520:34
9Agnetha leClaireFK Herkules1:13:35+29:0324:02
Kerstin MitchellHOCej godkänd
Åsa JellvertGöteborg-Majorna OKej start
Annika KuhlinGöteborg-Majorna OKej start
Cecilia PalmLerums SOKej start

H45

3 930 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna37:289:32
2Ulrik OlssonBrattås CK42:52+5:2410:54
3Peter AronssonFK Friskus-Varberg44:48+7:2011:23
3Lars BjörkingOK Skogshjortarna44:48+7:2011:23
5Jan EckerlidVästerviks OK45:05+7:3711:28
6Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb46:45+9:1711:53
7Bjarne BäcklundIFK Göteborg47:12+9:4412:00
8Pär MoqvistLerums SOK48:00+10:3212:12
9Claes HagstrandLerums SOK49:35+12:0712:36
10Richard BlomFrölunda OL49:47+12:1912:40
11Per KjellanderGöteborg-Majorna OK53:15+15:4713:32
12Torbjörn GrahnIK Uven1:02:20+24:5215:51
13Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:02:59+25:3116:01
14Mats RönnborgIK Uven1:08:35+31:0717:27
15Bjørn Richard KirsteSkien OK1:11:01+33:3318:04
16Torbjörn KjörkFrölunda OL1:14:23+36:5518:55
17Pär JohannessonFrölunda OL1:20:44+43:1620:32
18Graham KempGöteborg-Majorna OK1:23:02+45:3421:07
Bernt BerndtssonFrölunda OLej godkänd
Johan ÅbergOK Landehofej godkänd
Mikael BergstedtMarkbygdens OKej godkänd
Carl NorinFrölunda OLej start

D50

3 060 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules39:4012:57
2Ann-Charlotte BäcklundIFK Göteborg44:55+5:1514:40
3Åsa NybergGöteborg-Majorna OK46:20+6:4015:08
4Jane MelinGöteborg-Majorna OK48:00+8:2015:41
5Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK48:47+9:0715:56
6Eva PedersenOK Skogshjortarna51:22+11:4216:47
7Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK51:26+11:4616:48
8Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna52:49+13:0917:15
9Christina BirathStenungsunds OK53:07+13:2717:21
10Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK54:56+15:1617:57
11Agneta SanderGöteborg-Majorna OK55:21+15:4118:05
12Nina BejbomUddevalla OK55:29+15:4918:07
13Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK58:43+19:0319:11
14Mona OlssonBrattås CK59:58+20:1819:35
15Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:00:51+21:1119:53
16Helena LarssonHestra IF1:03:11+23:3120:38
17Anette FritzonHjobygdens OK1:03:21+23:4120:42
18Annika HogedalGöteborg-Majorna OK1:05:11+25:3121:18
19Christel NilssonHaninge SOK1:17:42+38:0225:23
20Jenny HomannOK Orinto1:27:08+47:2828:28
Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarnaej godkänd
Lena HermanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Helena SellgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Marie HögstrandMarkbygdens OKej start

H50

3 450 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans MelinGöteborg-Majorna OK37:5911:00
2Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK39:57+1:5811:34
3Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb40:24+2:2511:42
4Andres LaasOK Skogshjortarna42:19+4:2012:15
5Per SanderGöteborg-Majorna OK42:23+4:2412:17
6Kjell EinarssonOK Skogshjortarna42:50+4:5112:24
7Lennart JosefssonRydboholms SK43:24+5:2512:34
8Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK46:39+8:4013:31
9Andrew LagoGöteborg-Majorna OK48:26+10:2714:02
9Lars G JohanssonIFK Göteborg48:26+10:2714:02
11Mikael JungbjerGöteborgs SK49:11+11:1214:15
12Stefan HammarFK Herkules50:53+12:5414:44
13Ragnar UppströmFK Herkules51:01+13:0214:47
14Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK51:41+13:4214:58
15Hans LindgrenOK Skogshjortarna53:00+15:0115:21
16Patrick DjerfLerums SOK56:35+18:3616:24
17Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:11:39+33:4020:46
18Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:21:59+44:0023:45
19Krister WessmarkOK Flundrehof1:23:00+45:0124:03
20Martin CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:41:08+1:03:0929:18
Ulf WallinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ulf AlmehedFrölunda OLej godkänd
Magnus Karlsson 1OK Landehofej start
Göran StuhlhoferOK Landehofej start
Christer BorgGöteborg-Majorna OKej start
Roger HallgrenIFK Göteborgej start

D55

3 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann Warma-LaasOK Skogshjortarna58:4819:12
2Birgitta LööfGöteborg-Majorna OK1:04:19+5:3121:01
3Eva KarlssonUddevalla OK1:07:37+8:4922:05
4Lena LundqvistKungälvs OK1:09:57+11:0922:51
5Monika NilssonOK Alehof1:13:29+14:4124:00
6Christina NilssonLerums SOK1:14:45+15:5724:25
Anneli Brander NilssonStenungsunds OKej godkänd

H55

3 450 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK41:1311:56
2Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK43:09+1:5612:30
3Per AnderssonOK Orinto46:30+5:1713:28
4Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK46:38+5:2513:31
5Anders WassbladVänersborgs SK46:56+5:4313:36
6Björn BorgGöteborg-Majorna OK50:21+9:0814:35
7Pierre KarlssonOK Alehof50:42+9:2914:41
8Jan-Olof BäckOK Djerf53:07+11:5415:23
9Urban LarssonOK Gipen53:55+12:4215:37
10Bernt AnderssonIF Rigor54:31+13:1815:48
11Henrik CarlssonIK Uven57:56+16:4316:47
12Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK1:02:12+20:5918:01
13Sven-Åke AnderssonIF Rigor1:04:56+23:4318:49
14Jan ArvidssonOK Skogshjortarna1:06:09+24:5619:10
15Christer Brander NilssonStenungsunds OK1:08:49+27:3619:56
16Magnus UppströmFK Herkules1:15:37+34:2421:55
17Lars StrömbergOK Skogshjortarna1:18:03+36:5022:37
18Bert-Ove LarssonUddevalla OK1:21:15+40:0223:33
Jan RydénSjövalla FKej godkänd
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Anders SpånérGöteborg-Majorna OKej godkänd
Stefan SjöblomFrölunda OLej godkänd
Anders JohanssonHestra IFej start
Peter LarssonTrollhättans SOKej start
Jörgen IvarssonHestra IFej start

D60

2 280 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK31:5113:58
2Solveig HedenblomSjövalla FK37:37+5:4616:29
3Lena GranefeltOK Tyr40:40+8:4917:50
4Ingela NelsénFalkenbergs OK41:34+9:4318:13
5Maria NorellFrölunda OL43:28+11:3719:03
6Karin AxelssonIK Uven43:56+12:0519:16
7Titti BergendahlOK Måsen51:38+19:4722:38
8Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb53:49+21:5823:36
9Ingrid BrelindMarkbygdens OK1:08:14+36:2329:55
10Marita LarssonMarkbygdens OK1:13:23+41:3232:11
11Eva BlomströmIK Stern1:13:54+42:0332:24

H60

3 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HerderssonMarkbygdens OK37:3410:49
2Yngve NorellFrölunda OL38:16+0:4211:01
3Lennart HålsjöOK Skogshjortarna38:48+1:1411:10
4Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe42:24+4:5012:13
5Anders BengtssonFalkenbergs OK43:08+5:3412:25
6Kent ErikssonLerums SOK43:10+5:3612:26
7Hans AntonssonOK Löftan44:18+6:4412:45
8Sten BlomströmIK Stern49:56+12:2214:23
9Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb53:17+15:4315:21
10Gunnar BejbomUddevalla OK56:10+18:3616:11
11Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK58:33+20:5916:52
12Arne AlfredssonUddevalla OK1:00:13+22:3917:21
Henrik UndelandIFK Göteborgdiskvalificerad
Ulf PetterssonKungälvs OKej godkänd
Christer HåkanssonFalkenbergs OKej start
Björn JägerströmIK Uvenej start

D65

2 280 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer41:2518:09
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof42:17+0:5218:32
3Eva HöijeOK Ravinen52:00+10:3522:48
4Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb54:01+12:3623:41
5Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK54:03+12:3823:42
6Barbro AnderssonOK Skogshjortarna55:22+13:5724:17
7Ann-Britt JohanssonIK Stern56:57+15:3224:58
8Karin PerssonOK Tyringe1:03:46+22:2127:58
9Rosa JohanssonIK Uven1:20:35+39:1035:20
Ingegerd OlssonOK Alehofej godkänd
Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OKej godkänd
Barbro BörjesonSigtuna OKej godkänd
Ingrid CullbrandIK Sternej start

H65

3 010 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto38:0312:38
2Lars GrankvistTäby OK39:00+0:5712:57
3Lars GranefeltOK Tyr39:44+1:4113:12
4Torbjörn WikströmOK Orinto47:29+9:2615:46
5Sören SvenssonSjövalla FK47:32+9:2915:47
6Benny IvarssonFjärås AIK49:00+10:5716:16
7Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb51:08+13:0516:59
8Ronald McGrailHjärnarps GH OL51:32+13:2917:07
9Johnny KarlssonUddevalla OK56:21+18:1818:43
10Lennart AlmströmIK Stern57:00+18:5718:56
11Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb58:56+20:5319:34
12Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb59:49+21:4619:52
13Sten OlssonOK Alehof1:01:51+23:4820:32
14Kjell JeppsonIF Rigor1:02:34+24:3120:47
15Bengt MattssonOK Orinto1:03:16+25:1321:01
16Christer SamuelssonOK Löftan1:07:18+29:1522:21
17Arne BigstenFK Herkules1:08:09+30:0622:38
18Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:08:49+30:4622:51
19Lars MathiassonIK Stern1:10:07+32:0423:17
20Per-Olof FernbergIS Skanne1:17:22+39:1925:42
Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Anders BjörnbergFrölunda OLej godkänd
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubbej start
Stig OvelandValbo AIFej start
Erland SvenssonKvillebyns SKej start
Jonas LarssonOK Kullingshofej start
Lennart AnderssonGöteborgs SKej start

D70

2 340 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer45:4419:32
2Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK47:00+1:1620:05
3Britt RangertIK Ymer48:51+3:0720:52
4Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK58:28+12:4424:59
5Barbro JohanssonSjövalla FK58:52+13:0825:09
6Inga PerssonOK Landehof1:10:26+24:4230:05
7Elvy BörjessonOK Alehof1:13:28+27:4431:23
8Berit BobergIF Rigor1:21:50+36:0634:58
9Lillemor HallinOK Landehof1:47:07+1:01:2345:46
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Christina SchedwinIK Sternej godkänd

H70

2 920 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magne HagströmFrölunda OL37:3812:53
2Åke GatelidSigtuna OK40:36+2:5813:54
3Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK41:23+3:4514:10
4Lennart HöijeOK Ravinen41:30+3:5214:12
5Stig-Ove TollIK Stern43:03+5:2514:44
6Hans CarlssonOK Orinto43:24+5:4614:51
7Ronny AnderssonOK Skogshjortarna46:37+8:5915:57
8Lars TuvessonUlricehamns OK48:14+10:3616:31
9Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK48:48+11:1016:42
10Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK49:01+11:2316:47
11Bengt-Åke SvenssonIK Ymer51:32+13:5417:38
12Hans C JohanssonIK Stern54:48+17:1018:46
13Göran LefflerLerums SOK55:22+17:4418:57
14Lars-Åke LarssonOK Tranan56:40+19:0219:24
15Christer WestbergIFK Göteborg57:47+20:0919:47
16Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna59:47+22:0920:28
17Gösta MalmerIF Marin Väst1:00:22+22:4420:40
18Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:01:05+23:2720:55
19Bert LuvöFK Herkules1:06:38+29:0022:49
Lars-Erik SällOK Alehofej godkänd
Kalle JohanssonOK Skogshjortarnaej start

D75

1 950 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger HallbergIK Uven52:4327:02
2Gull-Britt GrönbergKungälvs OK58:34+5:5130:02
3Eva FalkIK Stern59:54+7:1130:43
4Barbro VallinKungälvs OK1:04:11+11:2832:54
Lisa HedströmOK Pan-Kristianstadej godkänd
Christina HogedalKungälvs OKej godkänd
Eivor Steen-OlssonKungälvs OKej godkänd
Gunnel BörjessonIK Uvenej start

H75

2 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlofssonFjärås AIK37:2515:59
2Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb37:34+0:0916:03
3Ingemar AlfredssonIK Uven45:08+7:4319:17
4Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OK53:20+15:5522:47
5Åke HogedalKungälvs OK1:12:51+35:2631:07
Palle HolmbergLjungskile FKej godkänd

H80

1 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Carl-Henrik HallbergIK Uvenej godkänd
Björn BromanGöteborg-Majorna OKej start

H85

1 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav ElvmyrTolered-Utby Ol-klubb1:04:5133:15

Inskolning

1 400 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emil Alenvik-DahlOK Alehoffullföljt
Maja Alenvik-DahlOK Alehoffullföljt
Oskar BjurströmeAction Pointfullföljt
Ally BlomFrölunda OLfullföljt
Rebecca ErikssonOK Skärmenfullföljt
Nelly GrothKungälvs OKfullföljt
Ossian HoglandGöteborg-Majorna OKfullföljt
Elin JohanssonIFK Göteborgfullföljt
Gustav LiljerosTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Helena LindbergIFK Göteborgfullföljt
Elias PalmertzHelsingborgs SOKfullföljt
Saga PalmertzHelsingborgs SOKfullföljt
Herman PetterssonSävedalens AIKfullföljt
Hedda  RoosGöteborg-Majorna OKfullföljt
Frida ÖhrvallOK Skogshjortarnafullföljt
Joar FöranderKlubblösej godkänd
Christian SennelövKlubblösej godkänd
Ellen LindersTolered-Utby Ol-klubbej start
Ebba LövgärdOK Alehofej start
Emil WalleniusFrölunda OLej start

U1

2 110 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon GrahnIK Uven21:1010:01
2Ella MikkelsenHorsens OK21:20+0:1010:06
3Clara LövgärdOK Alehof21:22+0:1210:07
4Ella PetterssonSävedalens AIK23:15+2:0511:01
5Tuva ÖhgrenSävedalens AIK24:35+3:2511:39
5Linn BäckströmKlubblös24:35+3:2511:39
7Linus BååthSävedalens AIK25:25+4:1512:02
8Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna25:59+4:4912:18
9Felix LindOK Älgen26:20+5:1012:28
10Wilma RosénGöteborg-Majorna OK27:20+6:1012:57
11Emil SkeppSävedalens AIK28:46+7:3613:38
12Arvid LundbergGöteborgs SK29:03+7:5313:46
13Elsa LiljerosTolered-Utby Ol-klubb29:19+8:0913:53
14Ida BorledGöteborg-Majorna OK29:42+8:3214:04
15Albin SvenssonFK Herkules30:11+9:0114:18
16Valter DrejmoOK Landehof30:12+9:0214:18
17Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb30:31+9:2114:27
18Simone SnijderIK Uven30:48+9:3814:35
19Sebastian CaronSjövalla FK36:35+15:2517:20
20Rut Olsson RaneklintKinnaströms SK39:14+18:0418:35
21Signe HördegårdhIFK Göteborg39:30+18:2018:43
22Mira FlansbjerKinnaströms SK41:07+19:5719:29
23Gustav TjellströmFK Herkules50:00+28:5023:41
24Jakob AxelssonHalmstad OK50:45+29:3524:03
25Julia TjellströmFK Herkules52:36+31:2624:55
25Liva SkårmanFrölunda OL52:36+31:2624:55
Erika FredrixonOK Skogshjortarnaej start
William KraftIK Uvenej start

U2

2 570 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK22:578:55
2Vanna DarrellKlubblös23:46+0:499:14
3Isak BjurströmeAction Point23:49+0:529:16
4Petra ErikssonLerums SOK27:12+4:1510:35
5Emma WahlstenSävedalens AIK27:37+4:4010:44
6Emma KarlssonOK Landehof28:30+5:3311:05
7Alexander WahlströmSävedalens AIK29:56+6:5911:38
8Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb33:41+10:4413:06
9Matilda LekbergSävedalens AIK34:24+11:2713:23
10Felicia SandinOK Skärmen34:37+11:4013:28
11Wilma ReinholdssonOK Alehof37:10+14:1314:27
12Albin SchmidtFrölunda OL38:13+15:1614:52
13Moa CharliemoOK Alehof40:36+17:3915:47
14Klara IsakssonKlubblös41:17+18:2016:03
15Ellen NormanSävedalens AIK41:54+18:5716:18
16Egil MorénLerums SOK43:02+20:0516:44
17Melwin ArvidssonIF Rigor43:54+20:5717:04
18Fredrika UlfvensköldTolered-Utby Ol-klubb50:04+27:0719:28
19Johan ÖstlingKungälvs OK56:15+33:1821:53

Öppen motion 1

2 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria WahlstenSävedalens AIK40:0615:36
2Caroline WessmarkOK Flundrehof42:49+2:4316:39
3Jessica BrandtKinnaströms SK46:05+5:5917:55
4Lina Martinsson GrbicMölndal Outdoor IF55:27+15:2121:34

Öppen motion 3

2 680 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan NormanSävedalens AIK25:569:40
2Henrik ÅslundIK Uven28:09+2:1310:30
3Lena ThorneusSävedalens AIK28:25+2:2910:36
4Mark HoglandGöteborg-Majorna OK29:30+3:3411:00
5Jessika FritzonHjobygdens OK31:22+5:2611:42
6Linda WestlundGöteborgs SK31:43+5:4711:50
7William SturessonLerums SOK31:45+5:4911:50
8Jennie HoglandGöteborg-Majorna OK32:11+6:1512:00
9Christer NelsénFalkenbergs OK33:31+7:3512:30
10Malin AnderssonOK Skogshjortarna34:18+8:2212:47
11Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK35:29+9:3313:14
12Sandra AppeltoffIK Uven37:12+11:1613:52
13Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK38:03+12:0714:11
14Gustaf SterneKlubblös39:00+13:0414:33
15Mia RavakkoSävedalens AIK39:05+13:0914:35
16Alma JohanssonOK Skogshjortarna39:41+13:4514:48
17Jenny FöranderKlubblös41:25+15:2915:27
18Emil Martinsson GrbicMölndal Outdoor IF43:45+17:4916:19
19Mary LarnerGöteborg-Majorna OK53:28+27:3219:57
20Frida WallentinKlubblös54:42+28:4620:24
21Mathilde SnijderIK Uven55:24+29:2820:40
22Britt AlfredssonIK Uven58:25+32:2921:47
23Eva-Lotta StoldtVänersborgs SK58:44+32:4821:54
24Lil AlfredssonUddevalla OK1:01:36+35:4022:59
25Anders KlerforsFK Herkules1:05:58+40:0224:36
26Lena KlerforsFK Herkules1:06:04+40:0824:39
27Bengt leClaireFK Herkules1:06:09+40:1324:40
Andreas PihlströmOK Landehofej godkänd
Ingegerd ArvidssonIF Rigorej godkänd

Öppen motion 5

3 230 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Richard DahlOK Alehof31:239:42
2Torbjörn SaetreOK Landehof38:36+7:1311:57
3Daniel TorstenssonGöteborgs SK41:19+9:5612:47
4Arvid AronssonOK Kroppefjäll46:18+14:5514:20
5Bo CederlöfKlubblös46:24+15:0114:21
6Martin LindmarkKlubblös46:27+15:0414:22
7Frida StrandbergGöteborg-Majorna OK46:31+15:0814:24
8Eva NilssonKungälvs OK50:24+19:0115:36
9Christoffer AugustssonKinnaströms SK50:53+19:3015:45
10Kristina AronssonFK Friskus-Varberg51:24+20:0115:54
11Rasmus AgustssonKinnaströms SK53:12+21:4916:28
12Magnus ErikssonLerums SOK56:20+24:5717:26
13ÅKE ERIKSSONGöteborg-Majorna OK57:50+26:2717:54
14Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna58:19+26:5618:03
15Eric PalanderKlubblös58:46+27:2318:11
16Catarina ÅkerströmFK Herkules59:47+28:2418:30
17Malin AlbrektssonIFK Göteborg1:00:09+28:4618:37
18Veronika FritzonHjobygdens OK1:01:47+30:2419:07
19Camilla JanssonGöteborg-Majorna OK1:03:12+31:4919:33
20Miriam ZetterlundGöteborg-Majorna OK1:05:07+33:4420:09
21Karin CederlöfKlubblös1:06:51+35:2820:41
22Margareta PeterssonIF Marin Väst1:07:37+36:1420:56
23Kristin BlomdahlKlubblös1:08:01+36:3821:03
24Colin FranssonOK Alehof1:08:03+36:4021:04
25Camilla TjellströmFK Herkules1:08:07+36:4421:05
26Maria GrahnElfsborg SOK1:09:48+38:2521:36
27Johanna LindersTolered-Utby Ol-klubb1:12:21+40:5822:23
28Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:12:32+41:0922:27
29Lars TorstenssonGöteborgs SK1:12:34+41:1122:27
30Jessica ArfwedsonFrölunda OL1:13:42+42:1922:49
31Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:15:24+44:0123:20
32Elisabeth RunessonOK Orinto1:15:55+44:3223:30
33Ingrid AnderssonIF Rigor1:19:43+48:2024:40
34Birgitta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:21:54+50:3125:21
35Ann-Christine BorgFrölunda OL1:22:47+51:2425:37
36Phil MullinsSjövalla FK1:23:12+51:4925:45
37Hans AlvebrattKlubblös1:23:27+52:0425:50
38Per RobertssonIFK Göteborg1:26:54+55:3126:54
39Mikael BergerKlubblös1:32:07+1:00:4428:31
40Lisa KulldorfKlubblös1:32:51+1:01:2828:44
41Daniel OlssonKlubblös1:57:29+1:26:0636:22
42Anita SidebyFrölunda OL1:59:53+1:28:3037:06
Gunnar BlideLerums SOKej godkänd
Anna-Lena BerthagHalmstad OKej godkänd
Fredrik PetterssonLerums SOKej godkänd

Öppen motion 7

2 920 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OK29:1710:01
2Henrik BechtelFK Friskus-Varberg32:43+3:2611:12
3Anders LammFrölunda OL34:00+4:4311:38
4Pär JohanssonKlubblös35:02+5:4511:59
4Jörgen FeltenbyGöteborg-Majorna OK35:02+5:4511:59
6Leif EinarssonKungälvs OK35:28+6:1112:08
7Lotta RosénGöteborg-Majorna OK36:27+7:1012:28
8Tobias RingströmOK Landehof36:41+7:2412:33
9Linda ErikssonOK Skärmen37:02+7:4512:40
10Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OK37:36+8:1912:52
11Julia AnderssonOK Enen37:37+8:2012:52
12Linnea BurénIK Ymer39:07+9:5013:23
13Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb39:12+9:5513:25
14Niklas LarssonIK Uven39:20+10:0313:28
15Anna ErikssonOK Landehof39:35+10:1813:33
16Lottie LindOK Älgen39:37+10:2013:34
17Karin OlssonMölndal Outdoor IF40:14+10:5713:46
18Sven ErikssonOK Landehof40:58+11:4114:01
19Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna42:01+12:4414:23
20Josefin BernhedSävedalens AIK42:51+13:3414:40
21Frida KjellbergIFK Göteborg43:12+13:5514:47
22Christer NordbergGöteborg-Majorna OK43:25+14:0814:52
23Malin BruhnIF Rigor43:55+14:3815:02
24Isabell HåkanssonSävedalens AIK44:10+14:5315:07
25Göran GustafssonOK Nackhe44:59+15:4215:24
26Hans KarlssonGöteborg-Majorna OK45:16+15:5915:30
27Maria OlssonLerums SOK45:52+16:3515:42
28Agnes RamleKlubblös45:55+16:3815:43
29Lena OlssonKinnaströms SK46:21+17:0415:52
30Cecilia TofteredIF Rigor46:27+17:1015:54
30Tomas AxelssonGöteborg-Majorna OK46:27+17:1015:54
32Ronja ArvidssonSkåneslättens OL46:28+17:1115:54
33Sara SvenssonTibro OK46:50+17:3316:02
34Jan AxelssonIK Uven46:51+17:3416:02
35Jonas SvedbergTibro OK46:55+17:3816:04
36Marie-Louise PerssonFK Herkules47:52+18:3516:23
37Peter RamleSjövalla FK48:25+19:0816:34
38David GrimforsIFK Göteborg48:32+19:1516:37
39Kjell EhrencronaIFK Göteborg48:50+19:3316:43
40Karin SundströmKlubblös49:00+19:4316:46
41Ingvar PerssonOK Tyringe50:21+21:0417:14
42Nils GruvebäckIK Ymer50:32+21:1517:18
43Lars BohrlidKlubblös51:02+21:4517:28
44Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK51:36+22:1917:40
45Monica LarssonOK Tranan51:51+22:3417:45
46Mats WendelFK Herkules52:03+22:4617:49
47Charlotte DrejmoOK Landehof52:55+23:3818:07
48Ragnar GudmundssonIF Rigor53:13+23:5618:13
49Helena LindbergIFK Göteborg54:24+25:0718:37
50Maria PollKlubblös54:27+25:1018:38
51Thomas TjellströmFK Herkules54:54+25:3718:48
52Helen AxelssonIK Uven54:56+25:3918:48
53Lizzie HansenOK Landehof58:03+28:4619:52
54Lena KollenIF Marin Väst1:00:41+31:2420:46
55Carolina EhrencronaIFK Göteborg1:01:12+31:5520:57
56Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK1:01:34+32:1721:05
57Olof CarlssonUtby IK1:03:28+34:1121:44
58Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:07:47+38:3023:12
59Sofia AnderssonCentrum OK1:08:08+38:5123:20
60Melvin KristiansenIF Rigor1:08:35+39:1823:29
61Lena MelvinsdotterIF Rigor1:09:29+40:1223:47
62Olof AnderssonIF Rigor1:09:47+40:3023:53
63Anna GrahnIK Uven1:10:03+40:4623:59
64Elisabet HemlinIK Uven1:10:06+40:4924:00
65Nicklas LorénOK Landehof1:11:40+42:2324:32
66Mikael HolmsboOK Orinto1:13:40+44:2325:13
67Fredrik ForsmanFK Herkules1:18:30+49:1326:53
68Gun RosendahlIF Marin Väst1:18:32+49:1526:53
69Karin ElfmanIF Marin Väst1:25:46+56:2929:22
Linda MartinssonIF Marin Västej godkänd
Stefan StoltVänersborgs SKej godkänd
Linnea LarssonUddevalla OKej start

Öppen motion 8

4 530 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK40:018:50
2Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK43:02+3:019:29
3Magnus ZetterlundGöteborg-Majorna OK46:12+6:1110:11
4Emil TengvallGöteborgs SK46:58+6:5710:22
5Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK48:07+8:0610:37
6Björn GrothKungälvs OK49:08+9:0710:50
7Fredrik NobornIFK Göteborg49:17+9:1610:52
8Jens ThorildIFK Göteborg49:42+9:4110:58
9Christoffer FredrikssonSödertälje IF50:19+10:1811:06
10Staffan NethGöteborgs SK51:53+11:5211:27 Ladda ner rutt i gpx-format
11Anders LövgärdOK Alehof52:54+12:5311:40
12Mattias HolmstrandIFK Göteborg53:14+13:1311:45
13Mattias PrickUddevalla OK55:56+15:5512:20
14Arne Kjell VikhagenSkåla IL58:27+18:2612:54
15Stefan JohanssonKungälvs OK58:38+18:3712:56
16Johan BerthagHalmstad OK59:14+19:1313:04
17Malin PerssonMarkbygdens OK59:58+19:5713:14
18Anders LundellMarkbygdens OK1:00:13+20:1213:17
19Pål SchmidtSträngnäs-Malmby OL1:02:53+22:5213:52
20Henrik SahlströmFrämmestads IK1:04:40+24:3914:16
21Simon OlivestamEksjö SOK1:05:00+24:5914:20
22Svante LundgrenKlubblös1:05:10+25:0914:23
23Mikael LindOK Älgen1:05:56+25:5514:33
24Johan HåkanssonGöteborgs SK1:08:15+28:1415:03
25Marcus WetterKungälvs OK1:08:53+28:5215:12
26Håkan SalbergKlubblös1:09:37+29:3615:22
27Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:10:23+30:2215:32
28Irma HåkanssonOK Gränsen1:10:28+30:2715:33
29Magnus HenningssonHestra IF1:10:48+30:4715:37
30David HäggGotlands Bro OK1:11:30+31:2915:47
31Susanne CoxLerums SOK1:11:34+31:3315:47
32Ulf NyqvistOK Landehof1:13:38+33:3716:15
33Anders HolménGöteborg-Majorna OK1:16:46+36:4516:56
34Filip HolménKlubblös1:16:49+36:4816:57
35Monica OlssonUddevalla OK1:18:06+38:0517:14
36Linda WetterKungälvs OK1:19:47+39:4617:36
37Anders RylanderGöteborgs SK1:19:49+39:4817:37
38Peter ElofssonLerums SOK1:20:43+40:4217:49
39Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:21:14+41:1317:55
40Thomas BlomqvistKFUK-KFUM IA Göteborg1:21:25+41:2417:58
41Anders BerglundOK Skogshjortarna1:23:59+43:5818:32
42Johan BlomdahlKlubblös1:32:00+51:5920:18
43Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL1:32:03+52:0220:19
44Ingemar BertilssonOK Landehof1:38:11+58:1021:40
45Gunnar BarreforsIK Uven1:39:25+59:2421:56
46Krister AlfredssonOK Orinto1:52:11+1:12:1024:45
46Anders JägardSjövalla FK1:52:11+1:12:1024:45
Klaus KrischanEnnstalej godkänd
Lars ÖstlingKungälvs OKej godkänd
Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OLej godkänd
Kristofer DrejmoOK Landehofej godkänd
Otto PileKFUK-KFUM IA Göteborgej godkänd

ÖM 10 Trail

9 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael SvenssonFK Herkules55:126:03
2Simon EckerlidVästerviks OK57:49+2:376:21
3Henrik AxelssonHalmstad OK1:03:19+8:076:57
4Arne AlexanderssonStenungsunds OK1:04:53+9:417:07
5Tobias LövgrenKlubblös1:09:50+14:387:40
6Axel NicklassonIK Uven1:12:34+17:227:58
7Eva LiljerosTolered-Utby Ol-klubb1:14:58+19:468:14
8Jesper AugustssonKinnaströms SK1:22:59+27:479:07
9Tomas ÅkerströmFK Herkules1:33:41+38:2910:17
9Stefan BengtssonFK Herkules1:33:41+38:2910:17
11Anna HagmanKlubblös1:34:51+39:3910:25
12Marie AlenvikOK Alehof1:59:06+1:03:5413:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser