Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: Fritsla VIK / Horreds SK / Kinnaströms SK / OK Mark / OK Räven / Skene Sim o IS
Datum: fredag 1 augusti 2014

HD-12, sträcka 4

109 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK 115:52
2David BorgSödertälje-Nykvarn OF 116:43+0:51
3Niilo SyrjäläValkeakosken Haka / Kyrös-Rasti / Lounais-Hämeen Rasti 117:25+1:33
4Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK 117:33+1:41
5Niklas EkströmMS Parma 117:43+1:51
6Valter PetterssonOK Tisaren 117:51+1:59
7Jesper JohanssonOK Löftan 118:01+2:09
8Simon JohanssonOK Kolmården 118:07+2:15
9Emma LingJönköpings OK 118:14+2:22
10Gustav WärnsbergEksjö SOK 118:32+2:40
11Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna 118:33+2:41
12Casper SkeppSävedalens AIK 118:45+2:53
13Kerstin LjungemyrOK Kolmården 218:47+2:55
14Topias AholaKangasala SK 118:50+2:58
15Nils KörleOK Landehof 118:53+3:01
16Axel ElmbladBredaryds SOK 118:56+3:04
17Lukas LarssonOK Skogshjortarna 119:02+3:10
18Hugo MandingerTrollhättans SOK 119:16+3:24
19Linus WernströmRonneby OK 119:31+3:39
20Ville LaitamäkiHiidenkiertäjät 119:33+3:41
21Olli MustajokiTampereen Pyrintö 119:34+3:42
22Anton CarlssonIF Hagen 120:05+4:13
23Elin EmilssonOK Skogsfalken 120:07+4:15
24Sofie FranzénAlmby IK 120:11+4:19
25Anti SorsaEspoon Suunta 120:13+4:21
26Matias MaronenLynx 120:19+4:27
27Marte Madslien BakkenNydalens SK 220:29+4:37
28Rasmus PetterssonOK Djerf 120:32+4:40
29Nora HolmgårdKils OK 120:40+4:48
30Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL 120:44+4:52
30Edvin HellstenNyköpings OK 120:44+4:52
32Gaute BerganNydalens SK 320:45+4:53
32Anton HamppuHelsingin Suunnistajat 120:45+4:53
32Johan LundbäckJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 220:45+4:53
35Albin LindskogOK Ravinen 221:10+5:18
35Melker NordgrenOK Kåre 121:10+5:18
35Märta LjungbergSjövalla FK 221:10+5:18
38Arvid KronmarFK Vittus 121:13+5:21
39Alice MarmelidOK Roxen 221:20+5:28
40Alfred LängheimTullinge SK 121:22+5:30
41Olivia AsketunOK Roxen 121:44+5:52
41Hugo DahlénOK Njudung 221:44+5:52
43Hugo KindbornOK Hällen 121:58+6:06
44Essi HölsöPaimion Rasti 121:59+6:07
44Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK 121:59+6:07
46Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK 222:02+6:10
47Victor ModigFK Göingarna 122:10+6:18
48Lisa ÅkessonMarkbygdens OK 122:11+6:19
49Alfred ErdeliusIF Rigor 122:15+6:23
50Ida LarssonVästerås SOK 122:21+6:29
51Arvid AronssonBohuslän-Dals OF 122:22+6:30
52Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK 122:25+6:33
53Olivia AspIFK Göteborg 122:33+6:41
54Eleonora AlinderSjövalla FK 122:35+6:43
55Elsa SonessonFalköpings AIK OK 122:40+6:48
56Martin RinnbäckOK Ravinen 122:56+7:04
57Svante SelinFK Göingarna 222:59+7:07
58Valteri LahtiRastikarhut 123:12+7:20
59Lenni VäisänenHelsingin Suunnistajat 223:19+7:27
60Alma HjertbergHestra IF 123:23+7:31
61Alex JohanssonFK Friskus-Varberg 123:42+7:50
62Lovisa MoqvistLerums SOK 124:10+8:18
63Nike PruthIK Hakarpspojkarna 224:24+8:32
64Oona MustonenHelsingin Suunnistajat 324:25+8:33
65Emma LiljeGävle OK / OK Hammaren24:26+8:34
66Katrin AsplundKungälvs OK 124:30+8:38
67Tilda M-HenningssonIK Trenne Ullared 124:33+8:41
68Mikko MäättäläEspoon Suunta 224:34+8:42
68Aron RudbergOK Bävern 124:34+8:42
70Hanna RothLinköpings OK 124:42+8:50
71Erik JohanssonOK Alehof 124:57+9:05
72Clara SamuelssonOK Vivill 124:59+9:07
73Cornelia KindlundOK Tyr 125:22+9:30
74Elin JennerstrandOK Njudung 125:28+9:36
75Olof FlinthLeksands OK 125:47+9:55
76Theodor MeijerVästerås SOK 225:58+10:06
77Marie-Chantal BallnusJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 126:01+10:09
78Vilmalee Suwan KuuselaOK Vilse 87 / OK Gynge 126:15+10:23
79Visa SalonenKoovee 126:29+10:37
80Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb 126:31+10:39
81John WolgastSnättringe SK 126:40+10:48
82Kajsa KaartinenAngelniemen Ankkuri 127:05+11:13
83Tommi ViiloTampereen Pyrintö 227:44+11:52
84Tova JanssonVänersborgs SK 128:10+12:18
85Julia FunkeLeksands OK 228:20+12:28
86Andreas HolmqvistNyköpings OK 228:21+12:29
87David MårtenssonGarphyttans IF 128:42+12:50
88Sofie BodinAlmby IK 228:56+13:04
89Axel LindgrenNyköpings OK 329:06+13:14
90Rebecka WestlundKils OK 229:17+13:25
91Joel HolmbergUlricehamns OK 129:46+13:54
92Alina JohnssonLerums SOK 229:49+13:57
93Sofia RaskKungälvs OK 229:54+14:02
94Elise Waerp HaugeNydalens SK 430:05+14:13
95Isak AngerdOK Tranan 130:23+14:31
96Elin AxelssonTidaholm SOK Sisu / Mullsjö SOK 131:02+15:10
97Lukas AndrénTibro OK 132:10+16:18
98Klara JohanssonVästvärmlands OK 132:25+16:33
99Oscar RagnarssonHjärnarps GH OL 132:30+16:38
100Ida EdvardssonEksjö SOK 232:31+16:39
101Veera OlkkonenKangasala SK 232:44+16:52
102Cecilia HectorSnättringe SK 233:10+17:18
103Josefin JohanssonLinköpings OK 234:13+18:21
104André WesterHjärnarps GH OL 236:17+20:25
105Christoffer BalkowOK Orinto 236:59+21:07
106Erik MelinGarphyttans IF 238:01+22:09
107Gustav BohmanOK Orinto 138:07+22:15
108Eero HaavuRastikarhut 238:20+22:28
109Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL 239:58+24:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser