Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: Fritsla VIK / Horreds SK / Kinnaströms SK / OK Mark / OK Räven / Skene Sim o IS
Datum: fredag 1 augusti 2014

HD-18

63 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 15:08:16
Olle Andersson (vacant)43:523+2:3543:523
Victor Imark (vacant)42:057+4:181:25:5730
Andreas Hultqvist (vacant)26:334+0:431:52:302-1
Niklas Sundqvist (vacant)45:559+4:192:38:253+1
Ruben Bryngelsson (vacant)17:372+0:252:56:021-2
Lukas Arkäng (vacant)18:035+0:512:56:28
Adam Bratt (vacant)30:06122+12:543:08:31
Olle Skog (vacant)18:014+17:213:14:0310
Joel Pettersson (vacant)17:182+0:123:31:2110
Jonathan Envall (vacant)24:409+2:353:56:0110
Albin Andersson (vacant)21:372+0:554:17:3810
Simon Imark (vacant)50:389+3:485:08:1610
2Eksjö SOK 15:21:39
Oskar Lind (vacant)44:4316+3:2644:4316
August Kollberg (vacant)51:2929+13:421:36:1220+4
Philip Edvardsson (vacant)27:308+1:402:03:4214-6
Lukas Sundblad (vacant)45:337+3:572:49:155-9
Jakob Frolund23:0463+5:523:12:1950
Carl Wärnsberg (vacant)23:1066+5:583:12:25
Simon Swahn23:3572+6:233:12:50
Hugo Djurstedt (vacant)19:2510+18:453:31:4450
Adam Persson (vacant)17:0613:48:5050
Rafael Dobnik (vacant)22:072+0:024:10:574-1
Nils Wärnsberg (vacant)21:372+0:554:32:343-1
Tobra Pezzati49:056+2:155:21:392-1
3Hestra IF 15:22:32
Victor Helgesson (vacant)45:4119+4:2445:4119
Filip Grahn (vacant)41:176+3:301:26:588-11
Emil Karlsson (vacant)27:075+1:171:54:054-4
Samuel Plumppu (vacant)44:195+2:432:38:242-2
Simon Alvhage (vacant)27:41109+10:293:06:054+2
Fabian Lundell (vacant)27:41109+10:293:06:05
Jonatan Engström (vacant)20:0314+19:233:26:0840
Erik Fors (vacant)20:1919+3:133:46:2740
Tobias Pentonen (vacant)24:217+2:164:10:483-1
Linus Landergren (vacant)21:574+1:154:32:454+1
Markus Larsson (vacant)49:478+2:575:22:323-1
4MS Parma 15:23:57
Aaro Ryotiola49:3829+8:2149:3829
Akseli Ruotiola43:1011+5:231:32:4810-19
Eero Lapila26:102+0:201:58:587-3
Eero Heinonen44:326+2:562:43:304-3
Aleksi Hellman18:4211+1:303:02:123-1
Joona Parsanen18:4512+1:333:02:15
Oskari Lepistö18:4813+1:363:02:18
Rasmus Ekström17:103+16:303:19:222-1
Konsta Piironen17:416+0:353:37:0320
Aleks Hiidentiovi23:294+1:244:00:3220
Eero Jalli23:196+2:374:23:5120
Aaro Julkunen1:00:0621+13:165:23:574+2
5Tampereen Pyrintö 15:33:43
Konsta Pitkänen1:01:4742+20:301:01:4742
Konsta Purjanen45:2115+7:341:47:0831-11
Taavi Mustajoki28:0412+2:142:15:1228-3
Teemu Eerola50:1914+8:433:05:3124-4
Vili Mähönen17:534+0:413:23:2421-3
Lasse Viilo18:057+0:533:23:36
Ossi Järvinen20:5331+3:413:26:24
MikkoEerola 19:209+18:403:42:4418-3
Jonne Pitkänen17:193+0:134:00:0312-6
Vili Mustonen22:0514:22:085-7
Pyry Mustonen23:165+2:344:45:246+1
Anton Kuukka48:193+1:295:33:435-1
6OK Roxen 15:36:50
Albin Lillieström44:3714+3:2044:3714
Hugo Lillieström51:0128+13:141:35:3815+1
Olle Hansson27:5810+2:082:03:3612-3
Lukas Eveborn53:5324+12:172:57:2915+3
Jonas Andersson21:5244+4:403:19:2113-2
Jakob Thellsén21:5445+4:423:19:23
Hugo Dalhammer22:0246+4:503:19:31
Pontus Lindblom19:4313+19:033:39:0411-2
Adam Thellsén21:0029+3:544:00:0413+2
Elias Rankka22:323+0:274:22:367-6
Mathieu Perrin20:4214:43:185-2
Emil Thellsén53:3215+6:425:36:506+1
7Nydalens SK 15:43:17
Elias Jonsson44:4215+3:2544:4215
Gjermund Törnqvist Halden50:2425+12:371:35:0612-3
Sam Lunde28:3415+2:442:03:4013+1
Jörgen Wulfsberg51:1116+9:352:54:5111-2
Peder Stenberg-Nilsen20:2926+3:173:15:208-3
Alexander Smeby20:5030+3:383:15:41
Håkan Örstedal22:0647+4:543:16:57
Lars Young Vik21:1521+20:353:36:3580
Isak Jonsson20:2923+3:233:57:047-1
Halvor Törnqvist Halden32:2445+10:194:29:2816+9
Jostein Tandberg24:4810+4:064:54:169-7
Eirik Langedal Breivik49:015+2:115:43:177-2
8Hiidenkiertäjät 15:43:39
Vesa Lahtinen56:2438+15:0756:2438
Eemeli Suominen43:1612+5:291:39:4025-13
Janek Piirisild26:143+0:242:05:5417-8
Tuomas Puputti48:0112+6:252:53:559-8
Olli Koskinen21:3237+4:203:15:2710+1
Rasmus Toivanen21:3940+4:273:15:34
Wille Laitamäki22:1750+5:053:16:12
Markus Nikander20:5118+20:113:36:187-3
Leevi Roine24:2540+7:194:00:4315+8
Aato Korja28:2129+6:164:29:04150
Juuso Viskari25:1611+4:344:54:2010-5
Benjamin Tulonen49:197+2:295:43:398-2
9IK Hakarpspojkarna 15:44:30
Martin Olsson (vacant)44:2011+3:0344:2011
Arvid Nord (vacant)58:0746+20:201:42:2727+16
Andreas Gustafsson (vacant)28:3817+2:482:11:0525-2
Anton Hansson (vacant)43:344+1:582:54:3910-15
Isak Snälls (vacant)25:2594+8:133:20:0416+6
Tilda Palm (vacant)26:23104+9:113:21:02
Hugo Almqvist (vacant)35:26141+18:143:30:05
Hilda Holmqvist Johansson (vacant)20:5319+20:133:40:5714-2
Emil Öhlund (vacant)19:0511+1:594:00:0211-3
Hampus Lindman (vacant)28:0828+6:034:28:1013+2
Lukas Granstedt (vacant)23:218+2:394:51:317-6
Emil Björnlinger52:5914+6:095:44:309+2
10Espoon Suunta 15:47:36
Aleksi Sorsa41:17141:171
Joha Rauhala54:2239+16:351:35:3917+16
Niko Larmala30:2225+4:322:06:0118+1
Alvar Palmen56:3831+15:023:02:3921+3
Lauri Heinaro17:1213:19:5115-6
Olli Tiainen23:4476+6:323:26:23
Ilmari ikäheimo18:346+17:543:38:2510-5
Mikael Rautio19:1814+2:123:57:439-1
Miika Vehmas26:2515+4:204:24:088-1
Elias Lehikoinen29:1333+8:314:53:2180
Lari Pernu54:1516+7:255:47:3610+2
11OK Kolmården 15:47:43
Emil Ljungemyr (vacant)43:523+2:3543:523
Ville Johansson (vacant)39:374+1:501:23:291-2
Arvid Westerberg (vacant)30:4327+4:531:54:125+4
Josef Johansson (vacant)1:03:5547+22:192:58:0718+13
Simon Johansson (vacant)21:2134+4:093:19:2814-4
Emma Bränneby (vacant)22:4954+5:373:20:56
Sverre Röjgård (vacant)21:5226+21:123:41:2015+1
Leo Johansson (vacant)18:5710+1:514:00:1714-1
Gustaf Hedegård (vacant)27:4025+5:354:27:5712-2
Joel Sjödin (vacant)32:5647+12:145:00:5318+6
Oskar Leinonen (vacant)46:5015:47:4311-7
12Ronneby OK / OK Dacke 15:49:13
Oskar Johansson46:1122+4:5446:1122
Henrik Johannesson40:375+2:501:26:486-16
Albin Henrysson32:5535+7:051:59:438+2
Lukas Bökman54:0726+12:312:53:5080
Arvid Blomster21:4642+4:343:15:3611+3
Simon Giselsson22:2552+5:133:16:15
Aron Thorin38:19143+21:073:32:09
Anton Johansson Glivesson23:2932+22:493:39:0512+1
Mathias Blomster19:5015+2:443:58:5510-2
Emil Pettersson25:2112+3:164:24:169-1
Alexander Graad33:2149+12:394:57:3713+4
Andreas Jonsson51:3610+4:465:49:1312-1
13Snättringe SK / Järla Orientering / Waxholms OK 15:55:37
Martin Nilsson50:0431+8:4750:0431
Nils Gumaelius44:0313+6:161:34:0711-20
Anna Dahlgren-Rosén34:0138+8:112:08:0820+9
Simon Hector41:3612:49:446-14
Fredrik Ormö22:5558+5:433:12:3960
Gustav Lidmar25:3195+8:193:15:15
Jesper Lidmar21:4224+21:023:34:2160
Ivar Lidström Lauri20:4024+3:343:55:0160
Selma Gumaelius27:2723+5:224:22:2860
Tobias Karlsson32:1943+11:374:54:4712+6
Anton Gumaelius1:00:5024+14:005:55:3713+1
14Koovee 15:56:27
Akseli Ketola53:0233+11:4553:0233
Jaakko Skog46:0418+8:171:39:0624-9
Lauri Ketola29:4321+3:532:08:4921-3
Justus Laitinen51:1917+9:433:00:0819-2
Joel Schûle20:0122+2:493:20:0917-2
Kristian Ketola22:1349+5:013:22:21
Vertti Laitinen23:0260+5:503:23:10
Eemi Konttila21:4625+21:063:41:55170
Arttu Valkama22:0731+5:014:04:0216-1
Otso westerlund24:5010+2:454:28:5214-2
Eetu Pohja25:4714+5:054:54:3911-3
Severi Valkamo1:01:4826+14:585:56:2714+3
15IF Sibbo-Vargarna / OK77 15:59:18
Henri Pasanen46:0421+4:4746:0421
Christoffer Hindsberg52:5435+15:071:38:5823+2
Ilari Visori27:086+1:182:06:0619-4
Jesper Lindahl49:5513+8:192:56:0113-6
Niilo Melkas24:4988+7:373:20:5019+6
Christa Borgman26:00101+8:483:22:01
Caroline Hägel29:15117+12:033:25:16
Jonne Kunnas24:5438+24:143:45:44190
Maximilan Järvinen20:2020+3:144:06:0418-1
Rickard Svedberg29:3938+7:344:35:43180
Valtteri Alanko30:5940+10:175:06:4220+2
Fabian af Hällström52:3613+5:465:59:1815-5
16Växjö OK 16:02:15
Lukas Lundgren44:047+2:4744:047
Henrik Eklund42:108+4:231:26:144-3
Gustav Runefors37:1650+11:262:03:3010+6
Viktor Östergren54:0025+12:242:57:3016+6
Albin Evertsson23:0965+5:573:20:3918+2
Noel Braun24:1180+6:593:21:41
Alicia Lundgren21:0420+20:243:41:4316-2
Maja Porle22:2633+5:204:04:0917+1
Louise Lundgren26:5818+4:534:31:07170
Isac Ericsson27:0324+6:214:58:1015-2
Johan Eklund1:04:0531+17:156:02:1516+1
17Skåneslättens OL / Hjärnarps GH OL / Lunds OK 16:06:42
Isak Prellner48:5023+7:3348:5023
David Svensson46:5221+9:051:35:4218-5
Jakob Höst27:509+2:002:03:3211-7
Erik Barr Zeilon52:5122+11:152:56:2314+3
Allan Hedberg18:5814+1:463:15:219-5
Erik Jönsson25:3496+8:223:21:57
Edvin Mårtensson21:5927+21:193:37:2090
Elias Möller20:2020+3:143:57:408-1
Tova Hermodsson29:3737+7:324:27:1711+3
Erik Winbladh30:3839+9:564:57:5514+3
Adam Segerslätt1:08:4737+21:576:06:4217+3
18Sävedalens AIK / OK Landehof 16:07:13
Heino Ollin44:016+2:4444:016
Albin Claesson53:2937+15:421:37:3021+15
Jonatan Larsson32:5434+7:042:10:2424+3
John Gabrielsson1:04:5849+23:223:15:2229+5
Casper Skepp21:2033+4:083:36:4227-2
Arvid Skepp21:2735+4:153:36:49
Nils Grimbeck27:44111+10:323:43:06
Daniel Holmgren23:3633+22:564:00:1829+2
Johannes Holmgren22:1832+5:124:22:36290
Carl Josefsson28:5831+6:534:51:3425-4
Samuel Pihlström26:4020+5:585:18:1423-2
Filip Wadsten48:594+2:096:07:1318-5
19Angelniemen Ankkuri / Paimion Rasti / Rasti 88 16:10:00
Mikko Lindberg44:1810+3:0144:1810
Matias Arola50:5127+13:041:35:0913+3
Vesa Nokka28:3516+2:452:03:4415+2
Atte Nokka59:2439+17:483:03:0822+7
Veikka Virtanen32:29129+15:173:35:3725+3
Antti Rejman34:01136+16:493:37:09
Atte Saastamoinen20:2115+19:413:55:58250
Simo Siltanen18:279+1:214:14:2521-4
Klas Haampää29:0432+6:594:43:29210
Tobias Arola25:5616+5:145:09:25210
Arttu Laaksonen1:00:3522+13:456:10:0019-2
20Nyköpings OK / OK Hällen 16:12:15
Simon Larsson43:555+2:3843:555
Ludvig Ek39:353+1:481:23:302-3
Carl Carlsson28:0211+2:121:51:321-1
Gustaf Sundbüe45:337+3:572:37:0510
Albin Falk21:0432+3:522:58:092+1
Isak Ericsson23:3633+22:563:21:453+1
Philip Carlsson20:1317+3:073:41:5830
William Nilsson44:1659+22:114:26:1410+7
Arvid Linder33:3351+12:514:59:4716+6
Oskar Engman1:12:2841+25:386:12:1520+4
21IF Hagen 16:17:28
Hampus Nyström (vacant)1:03:3944+22:221:03:3944
Carl Holmberg (vacant)51:4230+13:551:55:2140-4
Olle Hedman (vacant)28:0513+2:152:23:2637-3
Jesper Lindström (vacant)1:00:3144+18:553:23:5739+2
Anton Carlsson (vacant)20:4729+3:353:44:4437-2
Johan Kindbom (vacant)22:5356+5:413:46:50
Johan Holmberg (vacant)28:1251+27:324:12:5638+1
Marcus Carlsson (vacant)17:314+0:254:30:2736-2
Daniel Bogren (vacant)23:545+1:494:54:2131-5
Oscar Stomberg (vacant)27:1925+6:375:21:4027-4
Filip Karlsson (vacant)55:4818+8:586:17:2821-6
22Naturfreunde Wien 16:17:49
Jannis Bonek53:1334+11:5653:1334
Nicolas Kastner1:01:1551+23:281:54:2839+5
Clemens Wolfram28:5319+3:032:23:2136-3
Dominik Jandl54:1427+12:383:17:3532-4
Ylvi Kastner19:5018+2:383:37:2530-2
Florian Jandl19:5119+2:393:37:26
Erik Bonek19:2912+18:493:56:5427-3
Tina Tiefenböck24:1539+7:094:21:09270
Anika Garner31:3943+9:344:52:4830+3
Jasmine Garner25:4213+5:005:18:3024-6
Florian Kurz59:1920+12:296:17:4922-2
23Falköpings AIK OK 16:19:12
Rickard Olsson44:128+2:5544:128
August Mollen42:3810+4:511:26:507-1
Erik Svensson27:127+1:221:54:023-4
Albin Alsiö58:1236+16:362:52:147+4
Alexander Bromander24:0379+6:513:16:1712+5
Irma Svensson29:35121+12:233:21:49
Hannes Karlsson34:41140+17:293:26:55
Wilmer Forsgren29:4455+29:043:46:0120+8
Eric Nystrand20:4125+3:354:06:4219-1
Alfred Pettersson29:0733+7:024:35:49190
William Lundstedt26:5923+6:175:02:48190
Ola Löseth1:16:2443+29:346:19:1223+4
24OK Bävern / Sol Tranås 16:19:44
Oliver Lundberg44:5518+3:3844:5518
Rasmus Lundberg50:3326+12:461:35:2814-4
Hampus Karmetun34:4142+8:512:10:0923+9
Isac Johansson1:06:5351+25:173:17:0231+8
Axel Johansson20:0523+2:533:37:0729-2
Stina Johansson21:3136+4:193:38:33
Alexander Augustsson21:3339+4:213:38:35
Lovisa Nord24:0735+23:274:01:1431+2
Elin Posch23:1836+6:124:24:32310
Linus Lundberg28:0027+5:554:52:3229-2
Emil Johansson29:5137+9:095:22:23290
Viktor Thörnkvist57:2119+10:316:19:4424-5
25Kils OK 16:20:10
Viktor Skoog45:4420+4:2745:4420
Lukas Olm56:2543+18:381:42:0926+6
Elsa Holmgård32:4333+6:532:14:5227+1
Olof Skoglund51:4018+10:043:06:3225-2
Anton Uller20:2425+3:123:26:5622-3
Nora Holmgård27:3450+26:543:54:3023+1
Gustav Perman23:3338+6:274:18:0324+1
Måns Olm38:1755+16:124:56:2035+11
Elis Nordström31:2342+10:415:27:4334-1
Andreas Uller52:2712+5:376:20:1025-9
26Hämeenlinnan Suunnistajat 16:20:38
Jere Kommio49:3327+8:1649:3327
Akseli Julkunen58:4847+21:011:48:2134+7
Niko Kommio30:5428+5:042:19:1530-4
Juho Elovaara1:02:3746+21:013:21:5237+7
Eero Penttilä18:309+1:183:40:2231-6
Matias Lautamäki18:5814+1:463:40:50
Ilkka Kivikko29:18118+12:063:51:10
Jussi Jalonen18:295+17:493:58:5128-3
Ville Laakso19:1713+2:114:18:0825-3
Antti Kivikko27:1320+5:084:45:2122-3
Aleksi Vihelä27:4328+7:015:13:04220
Joona Leipijärvi1:07:3434+20:446:20:3826+4
27OK Tyr / Degerfors OK / IK Vikings OK 16:21:36
Robin Svennberg55:1136+13:5455:1136
Jan Dalheimer56:5644+19:091:52:0738+2
Hannes Bergenfur34:3941+8:492:26:4641+3
Filip Jacobsson46:3111+4:553:13:1728-13
David Kindlund23:2270+6:103:36:3926-2
Richard Take33:31132+16:193:46:48
Elias Bergenfur33:37133+16:253:46:54
Samuel Axelson19:2611+18:463:56:05260
Oskar Nyman19:1212+2:064:15:1722-4
Tim Dalheimer35:4152+13:364:50:5824+2
Pontus Kullin Alfredsson28:3932+7:575:19:3725+1
Marcus Beckius1:01:5927+15:096:21:3627+2
28Brobyggarna 16:24:48
Jesper Wikman44:3613+3:1944:3613
Hugo Eriksson1:12:5259+35:051:57:2843+30
Oscar Sundlöf29:0220+3:122:26:3040-3
Alexander Hörnquist55:0529+13:293:21:3536-4
Axel Englund20:2024+3:083:41:5534-2
Gustav Frænell20:4328+3:313:42:18
Måns Eriksson24:2885+7:163:46:03
Martin Storkamp18:587+18:184:00:5330-4
Simon Dahlberg20:2622+3:204:21:1928-2
Axel Martin31:1140+9:064:52:30280
Erik Hansson29:5137+9:095:22:21280
Johan Nordin1:02:2729+15:376:24:48280
29Finspångs SOK 16:34:13
Alexander Wiklund44:4917+3:3244:4917
Per Lindman44:2014+6:331:29:099-8
Johan Lindman32:1831+6:282:01:2790
Sebastian Svensson56:0430+14:282:57:3117+8
Sara Wänström23:4877+6:363:21:1920+3
Jensine Svensson26:08102+8:563:23:39
Alice Johansson26:12103+9:003:23:43
Axel Johansson25:5743+25:173:47:1621+1
Martin Hillbom33:2258+16:164:20:3826+5
Joel Ernstsson30:0639+8:014:50:4423-3
Thorsten Svensson32:4545+12:035:23:2930+7
Elin Johansson1:10:4440+23:546:34:1329-1
30Kangasala SK 16:39:55
Erik Ahola1:01:5943+20:421:01:5943
Jeremias Joutsensaari1:03:2753+25:402:05:2647+4
Tuomas Sainio33:0836+7:182:38:3446-1
Eevert Toivonen41:513+0:153:20:2535-11
Antti Leonsaari23:0764+5:553:43:3236+1
Juho Leonsaari23:3874+6:263:44:03
Topias Ahola24:1682+7:043:44:41
Matti Hakola23:2330+22:434:06:55360
Vilhelm Toivonen24:2841+7:224:31:2337+1
Emil Piippo29:1334+7:085:00:36370
Kimmo Kontio24:229+3:405:24:5832-5
Mikko Ahola1:14:5742+28:076:39:5530-2
31Frölunda OL / IK Uven 16:43:05
Johan Lamm (vacant)48:5524+7:3848:5524
Mattis Hallberg (vacant)54:4040+16:531:43:3529+5
Johan Olson (vacant)30:0924+4:192:13:4426-3
Martin Jellvert Börjesson (vacant)51:4519+10:093:05:2923-3
Viktor Jellvert Börjesson24:4687+7:343:30:1524+1
Oskar Vamling (vacant)28:12113+11:003:33:41
Marcus Lamm (vacant)ej startfullföljt
Axel Halvarsson25:0140+24:213:55:16240
Erik Hogedal22:2734+5:214:17:4323-1
Axel Blom (vacant)34:4250+12:374:52:2527+4
Martin Lamm (vacant)28:0330+7:215:20:2826-1
Nils Ingelhag (vacant)1:22:3751+35:476:43:0531+5
32Jönköpings OK 16:43:22
Eric Rosjö (vacant)49:4230+8:2549:4230
Filip Rosjö (vacant)1:00:2048+22:331:50:0235+5
Kajsa Johansson (vacant)36:2346+10:332:26:2538+3
Victor Hansson (vacant)59:5641+18:203:26:2140+2
Benjamin Claesson (vacant)19:0916+1:573:45:3038-2
Erik Ling (vacant)19:5521+2:433:46:16
Johanna Fransson (vacant)24:5890+7:463:51:19
Emma Ling (vacant)21:3422+20:544:07:0437-1
Edvin Claesson (vacant)17:345+0:284:24:3832-5
Elizabete Blumentale (vacant)31:1140+9:064:55:4934+2
Adam Löfström (vacant)39:5061+19:085:35:3937+3
Arvid Claesson (vacant)1:07:4335+20:536:43:2232-5
33OK Tranan 16:44:12
Jesper Svensk44:159+2:5844:159
Eric Jansson51:5331+14:061:36:0819+10
Gustav Östensson (vacant)42:2058+16:302:18:2829+10
Erik Lindström (vacant)57:0133+15:253:15:2930+1
Malin Nilsson (vacant)25:1793+8:053:40:4632+2
Julia Elverlind (vacant)24:5739+24:174:05:4333+1
Gustav Ohlin (vacant)20:4326+3:374:26:26330
Maja Kindlund (vacant)40:0857+18:035:06:3438+5
Hugo Setthagen (vacant)27:3627+6:545:34:1035-3
Simon Olausson (vacant)1:10:0239+23:126:44:1233-2
34OK Ravinen 16:46:10
Felix Hellgren1:08:1149+26:541:08:1149
Axel Granqvist42:239+4:361:50:3437-12
Viktor Wohlgemuth28:4618+2:562:19:2031-6
Erik Herne59:0038+17:243:18:2033+2
Martin Rinnbäck24:1180+6:593:42:3135+2
Albin Lindskogej godkändfullföljt
Yngve Rahlén27:27108+10:153:45:47
Kasper Fransson23:2731+22:474:05:5834-1
Lukas Hellgren21:3430+4:284:27:3235+1
Hugo Thorell24:146+2:094:51:4626-9
Hannes Svahn33:0348+12:215:24:4931+5
Albin Andersson1:21:2150+34:316:46:1034+3
35Södertälje-Nykvarn OF 16:54:47
Joakim Andén41:232+0:0641:232
Jesper Sjöblom45:2416+7:371:26:475+3
Johan Ryding30:3226+4:421:57:196+1
Erik Wigle58:1236+16:362:55:3112+6
David Borg18:118+0:593:13:427-5
Klara Borg24:1984+7:073:19:50
Sofia Wigleej startfullföljt
Christoffer Ahlsén26:0646+25:263:39:4813+6
Ellen Bergquist44:0960+27:034:23:5730+17
Jonathan Ahlsen31:1942+9:144:55:1633+3
Henrik Willamo39:3960+18:575:34:5536+3
Patrik Roos1:19:5248+33:026:54:4735-1
36Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 16:55:07
Johan Langerak1:07:2648+26:091:07:2648
David Janson1:01:0550+23:182:08:31480
Benjamin Langerak29:4723+3:572:38:1844-4
Viktor Janrik1:07:1952+25:433:45:37440
Anton Silier20:2926+3:174:06:0642-2
My Lennartsson33:39134+16:274:19:16
Linus Albinsson29:4254+29:024:35:48420
Noel Waldenfjord20:0316+2:574:55:51420
Ludwig Bergfalk28:3630+6:315:24:2741-1
Oskar Edvardsson25:5717+5:155:50:24410
Isak Langerak1:04:4332+17:536:55:0736-5
37Lynx 17:00:42
Henrik Asklöf1:03:4845+22:311:03:4845
Ollipekka Heikkilä39:142+1:271:43:0228-17
Sami Raitola38:0853+12:182:21:1033+5
Ville Rehn1:05:2550+23:493:26:3541+8
Karim Mbembela26:29105+9:173:53:0440-1
Anna Calderara34:34139+17:224:01:09
Kristian Boström30:1356+29:334:23:17400
Matias Maronen26:5550+9:494:50:12400
Suvi Heikkilä34:2549+12:205:24:3742+2
Tuuli Heikkilä27:2726+6:455:52:04420
Niklas Sarparanta1:08:3836+21:487:00:4237-5
38OK Orient 17:01:11
Casper Linnoula1:13:2954+32:121:13:2954
Emil Sevelius47:1022+9:232:00:3945-9
Niklas Salo37:3951+11:492:38:1844-1
Emil Lönnström41:422+0:063:20:0034-10
Eelis Johansson21:4141+4:293:41:4133-1
Marcus Kopra22:2351+5:113:42:23
Venla Silvennoinen27:24107+10:123:47:24
Kristian Salo24:4037+24:004:06:2135+2
Ville Sevelius26:3848+9:324:32:5938+3
Ville Varjolaakso27:1421+5:095:00:1336-2
Algot Silvennoinen37:1158+16:295:37:2438+2
Eric Lönnström1:23:4752+36:577:01:11380
39SK Zabovresky Brno 17:03:15
Otakar Hirs55:2437+14:0755:2437
Mathias Peter54:5841+17:111:50:2236-1
Markéta Firesova36:0745+10:172:26:2939+3
Stefan Kubelka57:1534+15:393:23:4438-1
Ines Zettel22:2953+5:173:46:1339+1
Isabel Schaffer23:3171+6:193:47:15
Ida Pauser23:3773+6:253:47:21
Lenka Koporova31:0359+30:234:17:16390
Marlene Berger28:1255+11:064:45:28390
Maximilan Lerchegger27:3124+5:265:12:59390
Hana Nedbalkova33:2350+12:415:46:2240+1
Vladimir Kelbe1:16:5345+30:037:03:1539-1
40Hyvinkään Rasti 17:07:35
Ville Tiljander1:29:2158+48:041:29:2158
Oskari Jumppanen47:4623+9:592:17:0753-5
Sanni Norrbacka36:3047+10:402:53:3750-3
Tomi-André Piirmets1:00:3945+19:033:54:1646-4
Joonas Ojanen23:0260+5:504:17:1845-1
Santeri Hölttä23:1167+5:594:17:27
Lauri Aaltonen29:26120+12:144:23:42
Ronja Friman24:3836+23:584:41:56450
Werti Autio24:5543+7:495:06:51450
Vinsci Kivinen25:0911+3:045:32:0044-1
Sakari Puolakanaho26:2519+5:435:58:2543-1
Veiko Vinkel1:09:1038+22:207:07:3540-3
41Trollhättans SOK / Vänersborgs SK 17:18:13
Eskil Tryggö1:00:4441+19:271:00:4441
Viktor Wassén46:2519+8:381:47:0932-9
Anders Björklund34:5043+9:002:21:5934+2
Elias Bäcklund-Ekvall50:5915+9:233:12:5827-7
Hugo Mandinger24:0178+6:493:36:5928+1
Jakob Österman24:1682+7:043:37:14
Oscar Karlsson25:0441+24:244:02:0332+4
Viktor Zetterlund25:0044+7:544:27:0334+2
Joar Tryggö27:5626+5:514:54:5932-2
Filip Johansson31:1941+10:375:26:1833+1
Markus Pettersson1:51:5559+1:05:057:18:1341+8
42Gävle OK 17:19:51
Erik Hållström (vacant)1:09:5550+28:381:09:5550
Mårten Olsson (vacant)53:1536+15:282:03:1046-4
Nils Ottosson (vacant)40:1955+14:292:43:2947+1
Emma Hållström (vacant)1:00:2443+18:483:43:5343-4
Alfred Liljeström (vacant)25:4197+8:294:09:34430
Isak Berggren (vacant)33:46135+16:344:17:39
Ebba Ottoson (vacant)ej startfullföljt
Erik Lindgren (vacant)27:2049+26:404:36:5444+1
Emma Lilje (vacant)27:0851+10:025:04:02440
Jakob Sjöberg (vacant)27:2622+5:215:31:2843-1
Klara Larsson (vacant)44:2562+23:436:15:5346+3
Erik Olsson (vacant)1:03:5830+17:087:19:5142-4
43OK Löftan 17:23:38
Daniel Andersson (vacant)50:0732+8:5050:0732
Filip Svensson (vacant)1:05:2455+27:371:55:3141+9
Alice Hultin (vacant)39:3054+13:402:35:0142+1
Magnus Johansson (vacant)59:5942+18:233:35:00420
Victor Hansson (vacant)22:5255+5:403:57:5241-1
Tobias Johansson22:5356+5:413:57:53
Daniel Glimtén32:51130+15:394:07:51
Jakob Svensson26:0545+25:254:23:57410
Joakim Handin (vacant)26:3047+9:244:50:27410
Jesper Johansson (vacant)26:5919+4:545:17:2640-1
Adrian Vartia (vacant)27:5529+7:135:45:2139-1
Samuel Henningsson (vacant)1:38:1756+51:277:23:3843+4
44FK Göingarna 17:29:10
Fritjof Axelsson (vacant)56:3439+15:1756:3439
Algot Najvik (vacant)1:13:0060+35:132:09:3449+10
Hilda Axelsson (vacant)37:1249+11:222:46:4648-1
Hampus Lakssonen (vacant)1:04:0448+22:283:50:5045-3
Victor Modig (vacant)30:29123+13:174:21:1946+1
Edvin Selin (vacant)30:54126+13:424:21:44
Matilda Nilsson (vacant)27:0948+26:294:48:28460
Lovisa Nilsson (vacant)27:1952+10:135:15:4747+1
Oscar Modig (vacant)26:5017+4:455:42:3745-2
Melker Andersson (vacant)26:5121+6:096:09:2844-1
Klara Andersson (vacant)1:19:4247+32:527:29:10440
45Helsingin Suunnistajat 27:53:07
Lauri Syrjäläinen1:12:4453+31:271:12:4453
Veeti Otsamo1:02:2352+24:362:15:0752-1
Henri Malmerg51:3961+25:493:06:4657+5
Teemu Mustonen57:5135+16:154:04:3750-7
Aaro Angerpuru21:4743+4:354:26:2448-2
Iivo Angerpuru22:5558+5:434:27:32
Anton Hamppu23:0260+5:504:27:39
Luca Kallela28:4852+28:084:55:12480
Leevi Väisänen23:2237+6:165:18:34480
Atte Ikola29:3436+7:295:48:0847-1
Aapu Salonen39:0359+18:216:27:1149+2
Joona Malmi1:25:5653+39:067:53:0745-4
46Haninge SOK 18:04:00
Hugo Dahlberg (vacant)54:1135+12:5454:1135
Joakim Skärlén (vacant)52:0633+14:191:46:1730-5
Martin Skärlén (vacant)50:0560+24:152:36:2243+13
Emil Andersson (vacant)1:30:0160+48:254:06:2352+9
Filip Storell (vacant)30:42124+13:304:37:0551-1
Nillo Syrjälä (vacant)19:038+18:234:56:0849-2
Elmeri Syrjälä25:3846+8:325:21:46490
Martin Andersson-Björk44:3860+22:336:06:24490
Hugo Dahlberg26:1218+5:306:32:3648-1
Joakim Skärlen1:31:2454+44:348:04:0046-2
47Linköpings OK 18:16:24
Olof Ljunggren (vacant)1:22:4256+41:251:22:4256
Johan Stenström (vacant)1:04:1054+26:232:26:5257+1
Gunnar Engström (vacant)34:3540+8:453:01:2755-2
Sven Engström (vacant)54:4928+13:133:56:1648-7
Jakob Peterson (vacant)19:1817+2:064:15:3444-4
Filip Årnfelt (vacant)ej godkändfullföljt
Jonathan Jylltorp (vacant)20:4217+20:024:36:1643-1
Ludvig Forslund (vacant)23:1535+6:094:59:31430
Jakob Tomasson (vacant)48:2961+26:245:48:0046+3
Emanuel Herberthson (vacant)25:2712+4:456:13:2745-1
Axel Kullberg (vacant)2:02:5760+1:16:078:16:2447+2
48Västerviks OK / Gamleby OK 18:49:35
Emil Sjöö1:21:1955+40:021:21:1955
Simon Eckerlid57:4445+19:572:19:03550
Oscar Lang41:5657+16:063:00:5954-1
Joar Hertin1:09:1654+27:404:10:15540
Tove Wallerius34:11137+16:594:44:2652-2
Fabian Wallerius34:12138+17:004:44:27
Ida-Lee Fjelstrenius37:5860+37:185:22:2451-1
Isak Liljeholm26:3949+9:335:49:0350-1
Eira Hertin43:0258+20:576:32:05500
Oliver Vallerius36:5556+16:137:09:0052+2
Jenny Jakobsson1:40:3557+53:458:49:3548-4
49Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 29:22:43
Adam Arthursson1:50:5760+1:09:401:50:5760
Mathias Myrefelt Norlinger45:2617+7:392:36:2359-1
Niklas Svensson37:4452+11:543:14:0758-1
Albin Kvarnefalk1:41:4361+1:00:074:55:50580
William Grunder28:56116+11:445:24:4654-4
Miia Roller38:05142+20:535:33:55
Oskar Nilsson1:02:25147+45:135:58:15
Albin Söderlind46:2462+45:446:11:10540
Erik Arthursson55:0962+38:037:06:19540
Sofia Edvardsson38:5356+16:487:45:1253-1
Marie-Chantal Ballnus36:5455+16:128:22:0651-2
Johan Lundbäck1:00:3723+13:479:22:4349-2
50OK Vilse 87 / OK Gynge 19:28:53
Joel Einarsson49:3528+8:1849:3528
Elin Wihlborg1:10:3258+32:452:00:0744+16
Petra Eriksson (vacant)54:4562+28:552:54:5252+8
Benjamin Sturek1:07:5353+26:174:02:4549-3
Ina Åman (vacant)31:30128+14:184:34:15490
Linn Karlsson (vacant)29:4053+29:005:03:5550+1
Vilmalee Suwan Kuusela (vacant)53:3661+36:305:57:3151+1
Klara Ingelström (vacant)37:1053+15:056:34:41510
Hjalmar Jönsson (vacant)1:21:4363+1:01:017:56:2453+2
Gustav Åman (vacant)1:32:2955+45:399:28:5350-3
Helsingin Suunnistajat 1diskvalificerad
Ville Mannonen1:10:1151+28:541:10:1151
Topi Syrjäläinen37:4711:47:5833-18
Miika Tala31:2930+5:392:19:2732-1
Tuomas Heikkilädiskvalificeraddiskvalificerad
Kasperi Niemi17:503+0:38diskvalificerad
Paavo Heinonen18:035+0:51diskvalificerad
Johannes Louhi18:309+1:18diskvalificerad
Matias Salonen16:432+16:03diskvalificerad
Artur Kulagin18:007+0:54diskvalificerad
Topias Niemi24:328+2:27diskvalificerad
Anton Salmenkylä25:5215+5:10diskvalificerad
Topi Raitanen48:142+1:24diskvalificerad
Rastikarhut 1ej godkänd
Jarkko Koivumäki48:5625+7:3948:5625
Hermanni Willman46:4220+8:551:35:3815-10
Roope Lohikoski28:2114+2:312:03:5916+1
Tommo Kukkulaej godkändej godkänd
Juho Ojala19:5119+2:39ej godkänd
Iisa Jutila24:5689+7:44ej godkänd
Viljami Imberg29:22119+12:10ej godkänd
Iivari Willman25:3142+24:51ej godkänd
Pyry Willman20:1818+3:12ej godkänd
Erik Kesti32:1944+10:14ej godkänd
Pietu Jutila35:1654+14:34ej godkänd
Konsta Jutila1:02:1528+15:25ej godkänd
Markbygdens OK 1ej godkänd
Ivar Sörqvist (vacant)44:2312+3:0644:2312
Klas Udd (vacant)54:1838+16:311:38:4122+10
Klara Axelsson (vacant)31:2329+5:332:10:04220
Felix Axelsson (vacant)52:2520+10:493:02:2920-2
Hugo Lomanderej godkändej godkänd
Tilde Johansson1:11:23148+54:11ej godkänd
Hugo Lom (vacant)ej startej godkänd
Axel Lomander0:401ej godkänd
Axel Åkesson (vacant)20:4727+3:41ej godkänd
Olle Sörqvist (vacant)26:3216+4:27ej godkänd
Klara Ask (vacant)28:0531+7:23ej godkänd
Edvin Carlsson (vacant)54:3517+7:45ej godkänd
OK Kåre / Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK 1ej godkänd
Martin Mörsell1:04:2846+23:111:04:2846
Emil Åberg51:5732+14:101:56:2542-4
Gustav Öhgren25:5012:22:1535-7
Isac von Krusenstierna46:1610+4:403:08:3126-9
Christoffer Lindgren21:3237+4:203:30:0323-3
Rasmus Nordgren23:3874+6:263:32:09
Erik Olsson25:4398+8:313:34:14
Lucas Granberg23:1529+22:353:53:1822-1
Jonathan Persson18:048+0:584:11:2220-2
Isak Åberg25:2413+3:194:36:46200
Eric Danielsson23:207+2:385:00:0617-3
Jonas Gustafssonej godkändej godkänd
Västerås SOK 1ej godkänd
Fredrik Hamrefors (vacant)1:06:5447+25:371:06:5447
Alfred Lönn (vacant)1:05:5156+28:042:12:4550+3
Henrik Hamrefors (vacant)34:3039+8:402:47:1549-1
Simon Österlund (vacant)1:21:2157+39:454:08:3653+4
Teodor Meijer (vacant)27:19106+10:074:35:5550-3
Elvira Björnberg (vacant)33:20131+16:084:41:56
Kristina Lindgren (vacant)39:04144+21:524:47:40
Emil Ahlström (vacant)ej godkändej godkänd
Pontus Lindgren (vacant)32:2057+15:14ej godkänd
Markus Österlund (vacant)53:1662+31:11ej godkänd
Andreas Näslund (vacant)33:3752+12:55ej godkänd
Sixten Thörnkvist1:40:5858+54:08ej godkänd
OK Hammaren 1ej godkänd
Filip Ivarsson (vacant)56:5940+15:4256:5940
Rasmus Täck (vacant)1:16:1061+38:232:13:0951+11
Tove Flodman (vacant)41:2856+15:382:54:37510
Andreas Persson (vacant)59:4140+18:053:54:1847-4
Erik Flodman (vacant)28:28114+11:164:22:46470
Samuel Johansson (vacant)28:29115+11:174:22:47
Linus Täck (vacant)27:0347+26:234:49:49470
Ellen Skoog (vacant)25:1545+8:095:15:0446-1
Emma Blixt (vacant)33:5348+11:485:48:5748+2
Viktor Ivarsson (vacant)29:4536+9:036:18:4247-1
Kalle Johansson (vacant)ej godkändej godkänd
Ulricehamns OK 1ej godkänd
Ludwig Johansson (vacant)1:10:3852+29:211:10:3852
Gustav Johansson (vacant)1:08:1257+30:252:18:5054+2
Linnea Larsson (vacant)36:3348+10:432:55:2353-1
Clara Mannfolk (vacant)1:09:5955+28:234:05:2251-2
Ingrid Svedhem (vacant)ej godkändej godkänd
Jacob Jonstoij (vacant)30:1356+29:33ej godkänd
Felicia Järsenholt (vacant)28:0754+11:01ej godkänd
Axel Berglund (vacant)35:2951+13:24ej godkänd
Hugo Ström (vacant)29:2234+8:40ej godkänd
Agnes Berglund (vacant)1:20:4649+33:56ej godkänd
Tolered-Utby Ol-klubb / FK Boken / Lerums SOK 1ej godkänd
Elias Ljungqvist1:27:2057+46:031:27:2057
Simon Harden52:2134+14:342:19:4156-1
Hugo Söderberg1:04:4063+38:503:24:2159+3
Gabriel Sturesson1:14:0156+32:254:38:2257-2
Samuel Ljungqvist28:02112+10:505:06:2453-4
Simon Gårdsby30:47125+13:355:09:09
Kalle Lundgren25:5944+25:195:32:2352-1
Lisa Börnstedt43:1459+26:086:15:37520
Petter Hinder37:3454+15:296:53:11520
Elina Hanson32:3844+11:567:25:4950-2
Carl Börnstedtej godkändej godkänd
Tampereen Pyrintö 2ej godkänd
Miikka Korhonen1:33:2659+52:091:33:2659
Kiri Huhtanen1:00:4749+23:002:34:1358-1
Ossi Mustonen32:2532+6:353:06:3856-2
Leevi Keronen1:26:0058+44:244:32:3855-1
Veeti Mähönenej godkändej godkänd
Ilona Tikkakoski23:1768+6:05ej godkänd
Silja Yli-Hietanen23:1969+6:07ej godkänd
Tommi Viilo39:2861+38:48ej godkänd
Olli Mustajokiej godkändej godkänd
Titus Mustajoki29:2435+7:19ej godkänd
Leo Matinheikki29:2435+8:42ej godkänd
Antti Rissanen1:19:3546+32:45ej godkänd
Valkeakosken Haka / Ikaalisten Nouseva-Voima / Kyrös-Rasti 1ej godkänd
Atte Isolähteenmäki2:06:2761+1:25:102:06:2761
Rasmus Niinimäki55:4742+18:003:02:1460-1
Ilmari Aho35:1144+9:213:37:25600
Aaro Aho56:4032+15:044:34:0556-4
Kasimir Ninimäki50:56146+33:445:25:0155-1
Seeti Salonen22:4528+22:055:47:4653-2
Eerik Aaltio31:1456+14:086:19:00530
Lauri Naskaliej godkändej godkänd
Samuli Pulkkinen37:0357+16:21ej godkänd
Viktor Aaltio1:16:2744+29:37ej godkänd
Espoon Suunta 2ej godkänd
Nikko Tervakangasej godkändej godkänd
Vilppu Viinikainenej godkändej godkänd
Sakari Munck44:1959+18:29ej godkänd
Leevi Halén1:29:5259+48:16ej godkänd
Lauri Puupponen24:2885+7:16ej godkänd
Mikko Määtälä48:31145+31:19ej godkänd
Daniel Rautio30:3558+29:55ej godkänd
Otso Pajuoja27:3653+10:30ej godkänd
Emil Laaksonen33:0647+11:01ej godkänd
Antti Sorsa33:3953+12:57ej godkänd
Aapo Linjama1:06:4633+19:56ej godkänd
FK Friskus-Varberg / OK Nackhe 1ej godkänd
Fredrik Johansson48:5726+7:4048:5726
Johan Gustafssonej godkändej godkänd
Sara Josarp33:3537+7:45ej godkänd
Martin Skyggeson52:4621+11:10ej godkänd
Noah Bechtel22:1248+5:00ej godkänd
Johanna Rundqvist25:0191+7:49ej godkänd
Hanna Carlqvist25:1192+7:59ej godkänd
Sofia Johansson21:3623+20:56ej godkänd
Elvira Wildheim24:3342+7:27ej godkänd
Tim Johansson32:4046+10:35ej godkänd
August Bengtsson32:5046+12:08ej godkänd
Olle Josarp51:5411+5:04ej godkänd
SK Uusi 1ej godkänd
Teemu Lehtorantaej godkändej godkänd
Tommi Hakuli48:2424+10:37ej godkänd
Aleksi Pietikäinen29:4522+3:55ej godkänd
Samuli Saukkonen53:2623+11:50ej godkänd
Hanna Malinen25:4799+8:35ej godkänd
Hanna Hakuli25:50100+8:38ej godkänd
Milla Kärkkäinen31:28127+14:16ej godkänd
Eemeli Saukkonen20:3316+19:53ej godkänd
Matti Kallio20:5828+3:52ej godkänd
Benjamin Lamberg26:2214+4:17ej godkänd
Teo Kettunen26:5322+6:11ej godkänd
Mikko Hulkkonen1:01:2525+14:35ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser