Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: Fritsla VIK / Horreds SK / Kinnaströms SK / OK Mark / OK Räven / Skene Sim o IS
Datum: fredag 1 augusti 2014

HD-18, sträcka 2

63 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Topi SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat 137:47
2Ollipekka HeikkiläLynx 139:14+1:27
3Ludvig EkNyköpings OK / OK Hällen 139:35+1:48
4Ville JohanssonOK Kolmården 139:37+1:50
5Henrik JohannessonRonneby OK / OK Dacke 140:37+2:50
6Filip GrahnHestra IF 141:17+3:30
7Victor ImarkTullinge SK 142:05+4:18
8Henrik EklundVäxjö OK 142:10+4:23
9Axel GranqvistOK Ravinen 142:23+4:36
10August MollenFalköpings AIK OK 142:38+4:51
11Akseli RuotiolaMS Parma 143:10+5:23
12Eemeli SuominenHiidenkiertäjät 143:16+5:29
13Nils GumaeliusSnättringe SK / Järla Orientering / Waxholms OK 144:03+6:16
14Per LindmanFinspångs SOK 144:20+6:33
15Konsta PurjanenTampereen Pyrintö 145:21+7:34
16Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF 145:24+7:37
17Mathias Myrefelt NorlingerJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 245:26+7:39
18Jaakko SkogKoovee 146:04+8:17
19Viktor WassénTrollhättans SOK / Vänersborgs SK 146:25+8:38
20Hermanni WillmanRastikarhut 146:42+8:55
21David SvenssonSkåneslättens OL / Hjärnarps GH OL / Lunds OK 146:52+9:05
22Emil SeveliusOK Orient 147:10+9:23
23Oskari JumppanenHyvinkään Rasti 147:46+9:59
24Tommi HakuliSK Uusi 148:24+10:37
25Gjermund Törnqvist HaldenNydalens SK 150:24+12:37
26Rasmus LundbergOK Bävern / Sol Tranås 150:33+12:46
27Matias ArolaAngelniemen Ankkuri / Paimion Rasti / Rasti 88 150:51+13:04
28Hugo LillieströmOK Roxen 151:01+13:14
29August KollbergEksjö SOK 151:29+13:42
30Carl HolmbergIF Hagen 151:42+13:55
31Eric JanssonOK Tranan 151:53+14:06
32Emil ÅbergOK Kåre / Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK 151:57+14:10
33Joakim SkärlénHaninge SOK 152:06+14:19
34Simon HardenTolered-Utby Ol-klubb / FK Boken / Lerums SOK 152:21+14:34
35Christoffer HindsbergIF Sibbo-Vargarna / OK77 152:54+15:07
36Mårten OlssonGävle OK 153:15+15:28
37Albin ClaessonSävedalens AIK / OK Landehof 153:29+15:42
38Klas UddMarkbygdens OK 154:18+16:31
39Joha RauhalaEspoon Suunta 154:22+16:35
40Mattis HallbergFrölunda OL / IK Uven 154:40+16:53
41Mathias PeterSK Zabovresky Brno 154:58+17:11
42Rasmus NiinimäkiValkeakosken Haka / Ikaalisten Nouseva-Voima / Kyrös-Rasti 155:47+18:00
43Lukas OlmKils OK 156:25+18:38
44Jan DalheimerOK Tyr / Degerfors OK / IK Vikings OK 156:56+19:09
45Simon EckerlidVästerviks OK / Gamleby OK 157:44+19:57
46Arvid NordIK Hakarpspojkarna 158:07+20:20
47Akseli JulkunenHämeenlinnan Suunnistajat 158:48+21:01
48Filip RosjöJönköpings OK 11:00:20+22:33
49Kiri HuhtanenTampereen Pyrintö 21:00:47+23:00
50David JansonJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 11:01:05+23:18
51Nicolas KastnerNaturfreunde Wien 11:01:15+23:28
52Veeti OtsamoHelsingin Suunnistajat 21:02:23+24:36
53Jeremias JoutsensaariKangasala SK 11:03:27+25:40
54Johan StenströmLinköpings OK 11:04:10+26:23
55Filip SvenssonOK Löftan 11:05:24+27:37
56Alfred LönnVästerås SOK 11:05:51+28:04
57Gustav JohanssonUlricehamns OK 11:08:12+30:25
58Elin WihlborgOK Vilse 87 / OK Gynge 11:10:32+32:45
59Hugo ErikssonBrobyggarna 11:12:52+35:05
60Algot NajvikFK Göingarna 11:13:00+35:13
61Rasmus TäckOK Hammaren 11:16:10+38:23
Johan GustafssonFK Friskus-Varberg / OK Nackhe 1ej godkänd
Vilppu ViinikainenEspoon Suunta 2ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser