Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: Fritsla VIK / Horreds SK / Kinnaströms SK / OK Mark / OK Räven / Skene Sim o IS
Datum: fredag 1 augusti 2014

HD-18, sträcka 5

153 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Lauri HeinaroEspoon Suunta 117:12
2Ruben BryngelssonTullinge SK 117:37+0:25
3Kasperi NiemiHelsingin Suunnistajat 117:50+0:38
4Vili MähönenTampereen Pyrintö 117:53+0:41
5Lukas ArkängTullinge SK 118:03+0:51
5Paavo HeinonenHelsingin Suunnistajat 118:03+0:51
7Lasse ViiloTampereen Pyrintö 118:05+0:53
8David BorgSödertälje-Nykvarn OF 118:11+0:59
9Johannes LouhiHelsingin Suunnistajat 118:30+1:18
9Eero PenttiläHämeenlinnan Suunnistajat 118:30+1:18
11Aleksi HellmanMS Parma 118:42+1:30
12Joona ParsanenMS Parma 118:45+1:33
13Oskari LepistöMS Parma 118:48+1:36
14Allan HedbergSkåneslättens OL / Hjärnarps GH OL / Lunds OK 118:58+1:46
14Matias LautamäkiHämeenlinnan Suunnistajat 118:58+1:46
16Benjamin ClaessonJönköpings OK 119:09+1:57
17Jakob PetersonLinköpings OK 119:18+2:06
18Ylvi KastnerNaturfreunde Wien 119:50+2:38
19Juho OjalaRastikarhut 119:51+2:39
19Florian JandlNaturfreunde Wien 119:51+2:39
21Erik LingJönköpings OK 119:55+2:43
22Joel SchûleKoovee 120:01+2:49
23Axel JohanssonOK Bävern / Sol Tranås 120:05+2:53
24Axel EnglundBrobyggarna 120:20+3:08
25Anton UllerKils OK 120:24+3:12
26Peder Stenberg-NilsenNydalens SK 120:29+3:17
26Anton SilierJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 120:29+3:17
28Gustav FrænellBrobyggarna 120:43+3:31
29Anton CarlssonIF Hagen 120:47+3:35
30Alexander SmebyNydalens SK 120:50+3:38
31Ossi JärvinenTampereen Pyrintö 120:53+3:41
32Albin FalkNyköpings OK / OK Hällen 121:04+3:52
33Casper SkeppSävedalens AIK / OK Landehof 121:20+4:08
34Simon JohanssonOK Kolmården 121:21+4:09
35Arvid SkeppSävedalens AIK / OK Landehof 121:27+4:15
36Stina JohanssonOK Bävern / Sol Tranås 121:31+4:19
37Olli KoskinenHiidenkiertäjät 121:32+4:20
37Christoffer LindgrenOK Kåre / Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK 121:32+4:20
39Alexander AugustssonOK Bävern / Sol Tranås 121:33+4:21
40Rasmus ToivanenHiidenkiertäjät 121:39+4:27
41Eelis JohanssonOK Orient 121:41+4:29
42Arvid BlomsterRonneby OK / OK Dacke 121:46+4:34
43Aaro AngerpuruHelsingin Suunnistajat 221:47+4:35
44Jonas AnderssonOK Roxen 121:52+4:40
45Jakob ThellsénOK Roxen 121:54+4:42
46Hugo DalhammerOK Roxen 122:02+4:50
47Håkan ÖrstedalNydalens SK 122:06+4:54
48Noah BechtelFK Friskus-Varberg / OK Nackhe 122:12+5:00
49Kristian KetolaKoovee 122:13+5:01
50Wille LaitamäkiHiidenkiertäjät 122:17+5:05
51Marcus KopraOK Orient 122:23+5:11
52Simon GiselssonRonneby OK / OK Dacke 122:25+5:13
53Ines ZettelSK Zabovresky Brno 122:29+5:17
54Emma BrännebyOK Kolmården 122:49+5:37
55Victor HanssonOK Löftan 122:52+5:40
56Johan KindbomIF Hagen 122:53+5:41
56Tobias JohanssonOK Löftan 122:53+5:41
58Fredrik OrmöSnättringe SK / Järla Orientering / Waxholms OK 122:55+5:43
58Iivo AngerpuruHelsingin Suunnistajat 222:55+5:43
60Vertti LaitinenKoovee 123:02+5:50
60Joonas OjanenHyvinkään Rasti 123:02+5:50
60Anton HamppuHelsingin Suunnistajat 223:02+5:50
63Jakob FrolundEksjö SOK 123:04+5:52
64Antti LeonsaariKangasala SK 123:07+5:55
65Albin EvertssonVäxjö OK 123:09+5:57
66Carl WärnsbergEksjö SOK 123:10+5:58
67Santeri HölttäHyvinkään Rasti 123:11+5:59
68Ilona TikkakoskiTampereen Pyrintö 223:17+6:05
69Silja Yli-HietanenTampereen Pyrintö 223:19+6:07
70David KindlundOK Tyr / Degerfors OK / IK Vikings OK 123:22+6:10
71Isabel SchafferSK Zabovresky Brno 123:31+6:19
72Simon SwahnEksjö SOK 123:35+6:23
73Ida PauserSK Zabovresky Brno 123:37+6:25
74Rasmus NordgrenOK Kåre / Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK 123:38+6:26
74Juho LeonsaariKangasala SK 123:38+6:26
76Olli TiainenEspoon Suunta 123:44+6:32
77Sara WänströmFinspångs SOK 123:48+6:36
78Hugo MandingerTrollhättans SOK / Vänersborgs SK 124:01+6:49
79Alexander BromanderFalköpings AIK OK 124:03+6:51
80Noel BraunVäxjö OK 124:11+6:59
80Martin RinnbäckOK Ravinen 124:11+6:59
82Jakob ÖstermanTrollhättans SOK / Vänersborgs SK 124:16+7:04
82Topias AholaKangasala SK 124:16+7:04
84Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF 124:19+7:07
85Måns ErikssonBrobyggarna 124:28+7:16
85Lauri PuupponenEspoon Suunta 224:28+7:16
87Viktor Jellvert BörjessonFrölunda OL / IK Uven 124:46+7:34
88Niilo MelkasIF Sibbo-Vargarna / OK77 124:49+7:37
89Iisa JutilaRastikarhut 124:56+7:44
90Johanna FranssonJönköpings OK 124:58+7:46
91Johanna RundqvistFK Friskus-Varberg / OK Nackhe 125:01+7:49
92Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg / OK Nackhe 125:11+7:59
93Malin NilssonOK Tranan 125:17+8:05
94Isak SnällsIK Hakarpspojkarna 125:25+8:13
95Gustav LidmarSnättringe SK / Järla Orientering / Waxholms OK 125:31+8:19
96Erik JönssonSkåneslättens OL / Hjärnarps GH OL / Lunds OK 125:34+8:22
97Alfred LiljeströmGävle OK 125:41+8:29
98Erik OlssonOK Kåre / Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK 125:43+8:31
99Hanna MalinenSK Uusi 125:47+8:35
100Hanna HakuliSK Uusi 125:50+8:38
101Christa BorgmanIF Sibbo-Vargarna / OK77 126:00+8:48
102Jensine SvenssonFinspångs SOK 126:08+8:56
103Alice JohanssonFinspångs SOK 126:12+9:00
104Tilda PalmIK Hakarpspojkarna 126:23+9:11
105Karim MbembelaLynx 126:29+9:17
106Teodor MeijerVästerås SOK 127:19+10:07
107Venla SilvennoinenOK Orient 127:24+10:12
108Yngve RahlénOK Ravinen 127:27+10:15
109Simon AlvhageHestra IF 127:41+10:29
109Fabian LundellHestra IF 127:41+10:29
111Nils GrimbeckSävedalens AIK / OK Landehof 127:44+10:32
112Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb / FK Boken / Lerums SOK 128:02+10:50
113Oskar VamlingFrölunda OL / IK Uven 128:12+11:00
114Erik FlodmanOK Hammaren 128:28+11:16
115Samuel JohanssonOK Hammaren 128:29+11:17
116William GrunderJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 228:56+11:44
117Caroline HägelIF Sibbo-Vargarna / OK77 129:15+12:03
118Ilkka KivikkoHämeenlinnan Suunnistajat 129:18+12:06
119Viljami ImbergRastikarhut 129:22+12:10
120Lauri AaltonenHyvinkään Rasti 129:26+12:14
121Irma SvenssonFalköpings AIK OK 129:35+12:23
122Adam BrattTullinge SK 130:06+12:54
123Victor ModigFK Göingarna 130:29+13:17
124Filip StorellHaninge SOK 130:42+13:30
125Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb / FK Boken / Lerums SOK 130:47+13:35
126Edvin SelinFK Göingarna 130:54+13:42
127Milla KärkkäinenSK Uusi 131:28+14:16
128Ina ÅmanOK Vilse 87 / OK Gynge 131:30+14:18
129Veikka VirtanenAngelniemen Ankkuri / Paimion Rasti / Rasti 88 132:29+15:17
130Daniel GlimténOK Löftan 132:51+15:39
131Elvira BjörnbergVästerås SOK 133:20+16:08
132Richard TakeOK Tyr / Degerfors OK / IK Vikings OK 133:31+16:19
133Elias BergenfurOK Tyr / Degerfors OK / IK Vikings OK 133:37+16:25
134My LennartssonJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 133:39+16:27
135Isak BerggrenGävle OK 133:46+16:34
136Antti RejmanAngelniemen Ankkuri / Paimion Rasti / Rasti 88 134:01+16:49
137Tove WalleriusVästerviks OK / Gamleby OK 134:11+16:59
138Fabian WalleriusVästerviks OK / Gamleby OK 134:12+17:00
139Anna CalderaraLynx 134:34+17:22
140Hannes KarlssonFalköpings AIK OK 134:41+17:29
141Hugo AlmqvistIK Hakarpspojkarna 135:26+18:14
142Miia RollerJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 238:05+20:53
143Aron ThorinRonneby OK / OK Dacke 138:19+21:07
144Kristina LindgrenVästerås SOK 139:04+21:52
145Mikko MäätäläEspoon Suunta 248:31+31:19
146Kasimir NinimäkiValkeakosken Haka / Ikaalisten Nouseva-Voima / Kyrös-Rasti 150:56+33:44
147Oskar NilssonJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 21:02:25+45:13
148Tilde JohanssonMarkbygdens OK 11:11:23+54:11
Hugo LomanderMarkbygdens OK 1ej godkänd
Albin LindskogOK Ravinen 1ej godkänd
Filip ÅrnfeltLinköpings OK 1ej godkänd
Ingrid SvedhemUlricehamns OK 1ej godkänd
Veeti MähönenTampereen Pyrintö 2ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser