Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: Fritsla VIK / Horreds SK / Kinnaströms SK / OK Mark / OK Räven / Skene Sim o IS
Datum: fredag 1 augusti 2014

HD-18, sträcka 8

63 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Vili MustonenTampereen Pyrintö 122:05
2Rafael DobnikEksjö SOK 122:07+0:02
3Elias RankkaOK Roxen 122:32+0:27
4Aleks HiidentioviMS Parma 123:29+1:24
5Daniel BogrenIF Hagen 123:54+1:49
6Hugo ThorellOK Ravinen 124:14+2:09
7Tobias PentonenHestra IF 124:21+2:16
8Topias NiemiHelsingin Suunnistajat 124:32+2:27
9Jonathan EnvallTullinge SK 124:40+2:35
10Otso westerlundKoovee 124:50+2:45
11Vinsci KivinenHyvinkään Rasti 125:09+3:04
12Emil PetterssonRonneby OK / OK Dacke 125:21+3:16
13Isak ÅbergOK Kåre / Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK 125:24+3:19
14Benjamin LambergSK Uusi 126:22+4:17
15Miika VehmasEspoon Suunta 126:25+4:20
16Olle SörqvistMarkbygdens OK 126:32+4:27
17Oscar ModigFK Göingarna 126:50+4:45
18Louise LundgrenVäxjö OK 126:58+4:53
19Jesper JohanssonOK Löftan 126:59+4:54
20Antti KivikkoHämeenlinnan Suunnistajat 127:13+5:08
21Ville VarjolaaksoOK Orient 127:14+5:09
22Jakob SjöbergGävle OK 127:26+5:21
23Selma GumaeliusSnättringe SK / Järla Orientering / Waxholms OK 127:27+5:22
24Maximilan LercheggerSK Zabovresky Brno 127:31+5:26
25Gustaf HedegårdOK Kolmården 127:40+5:35
26Joar TryggöTrollhättans SOK / Vänersborgs SK 127:56+5:51
27Linus LundbergOK Bävern / Sol Tranås 128:00+5:55
28Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna 128:08+6:03
29Aato KorjaHiidenkiertäjät 128:21+6:16
30Ludwig BergfalkJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 128:36+6:31
31Carl JosefssonSävedalens AIK / OK Landehof 128:58+6:53
32Klas HaampääAngelniemen Ankkuri / Paimion Rasti / Rasti 88 129:04+6:59
33Alfred PetterssonFalköpings AIK OK 129:07+7:02
34Emil PiippoKangasala SK 129:13+7:08
35Titus MustajokiTampereen Pyrintö 229:24+7:19
36Atte IkolaHelsingin Suunnistajat 229:34+7:29
37Tova HermodssonSkåneslättens OL / Hjärnarps GH OL / Lunds OK 129:37+7:32
38Rickard SvedbergIF Sibbo-Vargarna / OK77 129:39+7:34
39Joel ErnstssonFinspångs SOK 130:06+8:01
40Axel MartinBrobyggarna 131:11+9:06
40Elizabete BlumentaleJönköpings OK 131:11+9:06
42Jonathan AhlsenSödertälje-Nykvarn OF 131:19+9:14
43Anika GarnerNaturfreunde Wien 131:39+9:34
44Erik KestiRastikarhut 132:19+10:14
45Halvor Törnqvist HaldenNydalens SK 132:24+10:19
46Tim JohanssonFK Friskus-Varberg / OK Nackhe 132:40+10:35
47Emil LaaksonenEspoon Suunta 233:06+11:01
48Emma BlixtOK Hammaren 133:53+11:48
49Suvi HeikkiläLynx 134:25+12:20
50Axel BlomFrölunda OL / IK Uven 134:42+12:37
51Axel BerglundUlricehamns OK 135:29+13:24
52Tim DalheimerOK Tyr / Degerfors OK / IK Vikings OK 135:41+13:36
53Klara IngelströmOK Vilse 87 / OK Gynge 137:10+15:05
54Petter HinderTolered-Utby Ol-klubb / FK Boken / Lerums SOK 137:34+15:29
55Måns OlmKils OK 138:17+16:12
56Sofia EdvardssonJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 238:53+16:48
57Maja KindlundOK Tranan 140:08+18:03
58Eira HertinVästerviks OK / Gamleby OK 143:02+20:57
59William NilssonNyköpings OK / OK Hällen 144:16+22:11
60Martin Andersson-BjörkHaninge SOK 144:38+22:33
61Jakob TomassonLinköpings OK 148:29+26:24
62Markus ÖsterlundVästerås SOK 153:16+31:11
Lauri NaskaliValkeakosken Haka / Ikaalisten Nouseva-Voima / Kyrös-Rasti 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser