Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: Fritsla VIK / Horreds SK / Kinnaströms SK / OK Mark / OK Räven / Skene Sim o IS
Datum: fredag 1 augusti 2014

D-18

78 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Eksjö SOK 12:42:19
Sanna Fasth (vacant)35:1920+4:0235:1920
Amanda Falck Weber (vacant)31:563+1:271:07:156-14
Fanny Sundblad (vacant)20:444+0:191:27:592-4
Klara Höglund (vacant)24:2447+3:591:31:39
Wilma Bergander (vacant)35:15145+14:501:42:30
Gabriella Bergander (vacant)25:155+3:001:53:1420
Linnéa Golsäter (vacant)49:059+5:162:42:191-1
2Korsnäs IF OK 12:43:35
Ronja Jungåker33:0111+1:4433:0111
Erica Edman33:285+2:591:06:294-7
Lova Klasér21:5412+1:291:28:233-1
Frida Fredriksson21:5513+1:301:28:24
Jenny Perérs22:0514+1:401:28:34
Lina Fredriksson30:2135+8:061:58:446+3
Jonna Jungåker44:512+1:022:43:352-4
3Södertälje-Nykvarn OF 12:46:42
Tyra Kleijn31:17131:171
Anna Kindlundh33:426+3:131:04:5910
Jessica Grahn30:02120+9:371:35:019+8
Kristin Willamo32:02129+11:371:37:01
Alva Bergquist35:22147+14:571:40:21
Amanda Kleijn22:1511:57:163-6
Jeanette Jönsson Hellstadius49:2614+5:372:46:4230
4Tampereen Pyrintö 12:47:34
Johanna Viilo34:3415+3:1734:3415
Lotta Eerola37:1715+6:481:11:5112-3
Salla Pitkänen20:292+0:041:32:205-7
Kaisa Haanpää20:323+0:071:32:23
Saara Yli-Hietanen21:035+0:381:32:54
Jutta Jussila26:129+3:571:58:3250
Anni Haanpää49:028+5:132:47:344-1
5OK Tyr / Kristinehamns OK / Västvärmlands OK 22:48:38
Lovisa Martinsson36:3931+5:2236:3931
Elin Ransjö Zander35:158+4:461:11:5413-18
Malin Nyman22:0915+1:441:34:038-5
Ingrid Stake24:5057+4:251:36:44
Rebecka Salenbäck24:5258+4:271:36:46
Hanna Gustavsson23:522+1:371:57:554-4
Märta Ransjö Zander50:4321+6:542:48:385+1
6Tormestorps IF 12:53:13
Nelly Carlsson (OK Hällen)31:192+0:0231:192
Ebba Söderlund (OK Hällen)33:437+3:141:05:0220
Astrid Einarsson (OK Hällen)31:29125+11:041:36:3111+9
Tilda Henriksson (OK Hällen)34:34143+14:091:39:36
Anna Jönsson (OK Hällen)ej godkändfullföljt
Nellie Henriksson (OK Hällen)27:4820+5:332:04:199-2
Elin Carlsson (OK Hällen)48:547+5:052:53:136-3
7Täby OK 12:53:48
Anna Herbert35:3121+4:1435:3121
Emma Hagrot38:4324+8:141:14:1418-3
Matilda Andersson23:1530+2:501:37:2914-4
Ellen Andersson27:53100+7:281:42:07
Linnea Johansson27:0315+4:482:04:3211-3
Hanna Hänström49:1612+5:272:53:487-4
8OK Ravinen 12:53:57
Tone Albrektsson36:1024+4:5336:1024
Moa Westblad36:049+5:351:12:1414-10
Amanda Karlsson21:4410+1:191:33:587-7
Tilda Anderssonej godkändfullföljt
Elin Berg24:3952+4:141:36:53
Emilia Engel30:3136+8:162:04:2910+3
Ebba Pegestam49:2815+5:392:53:578-2
9Göteborg-Majorna OK 12:54:10
Kajsa Jungbjer (Kils OK)36:1625+4:5936:1625
Elvira Sellgren (Kils OK)38:4425+8:151:15:0022-3
Moa Kuhlin (Kils OK)21:309+1:051:36:3010-12
Agnes Spånér (Kils OK)ej godkändfullföljt
Ella Wallinder (Kils OK)28:0622+5:512:04:3612+2
Kerstin Wadman (Kils OK)49:3416+5:452:54:109-3
10Helsingin Suunnistajat 12:54:40
Annika Matilainen32:549+1:3732:549
Helena Matilainen37:3017+7:011:10:247-2
Anna Kuronen22:2818+2:031:32:526-1
Iida Heiskanen22:3220+2:071:32:56
Emilia Tala27:0489+6:391:37:28
Essi Roininen25:528+3:371:58:4460
Inka Salonen55:5635+12:072:54:4010+4
11IK Hakarpspojkarna 22:56:22
Ebba Envall (Kils OK)38:0547+6:4838:0547
Alice Svensson Finndahl (Kils OK)40:1231+9:431:18:1735-12
Evelina Svensson Finndahl (Kils OK)22:3521+2:101:40:5225-10
Ebba Lindman (Kils OK)22:3723+2:121:40:54
Julia Rangert (Kils OK)23:4134+3:161:41:58
Ella Palm (Kils OK)25:196+3:042:06:1117-8
Karin Björnlinger (Kils OK)50:1118+6:222:56:2211-6
12OK Kåre 12:56:24
Emma Forsberg (OK Hällen)38:0648+6:4938:0648
Alva Ringi (OK Hällen)40:0030+9:311:18:0634-14
Ida johnsson (OK Hällen)22:5827+2:331:41:0427-7
Cecilia Lindgren (OK Hällen)24:4556+4:201:42:51
Tove Ringi (OK Hällen)ej startfullföljt
Vilma Von Krusenstierna (OK Hällen)23:522+1:372:04:5613-14
Kajsa Mattsson (OK Hällen)51:2824+7:392:56:2412-1
13OK Skogsfalken 12:56:33
Vilma Persson (OK Hällen)38:1349+6:5638:1349
Julia Hed (OK Hällen)38:3822+8:091:16:5126-23
Elin Emilsson (OK Hällen)24:4354+4:181:41:3429+3
Tova Danielsson (OK Hällen)24:5659+4:311:41:47
Klara Andrén (OK Hällen)25:0863+4:431:41:59
Patricia Edgarsson (OK Hällen)27:5421+5:392:09:2825-4
Pim Hedberg (OK Hällen)47:055+3:162:56:3313-12
14Espoon Suunta 12:57:25
Ella Mahlamäki37:0439+5:4737:0439
Elisa Ståhlberg39:3528+9:061:16:3923-16
Saara Pernu22:3119+2:061:39:1018-5
Liisa Raasakka22:3622+2:111:39:15
Aino Palmén26:0879+5:431:42:47
Maria Määttänen27:3819+5:232:06:48180
Emilia Ståhlberg50:3719+6:482:57:2514-4
15Suomusjärven Sisu / Kuopion Suunnistajat / Vehkalahden Veikot 12:57:27
Tiina Anttila36:3829+5:2136:3829
Reetta Pakkanen40:1231+9:431:16:5025-4
Henna Yliluikki21:257+1:001:38:1516-9
Mariklei Nygård26:4613+4:312:05:0115-1
Johanna Räsenen52:2629+8:372:57:27150
16Turun Suunnistajat 12:58:52
Ilona Haapasaari40:5055+9:3340:5055
Venla Kinnala38:4926+8:201:19:3937-18
Alli Haavisto21:096+0:441:40:4824-13
Inna Autikainen24:2749+4:021:44:06
Laura Jekku28:1523+6:002:09:03240
Enni Jalava49:4917+6:002:58:5216-8
17Kangasala SK 12:59:37
Ronja Kontkanen33:3214+2:1533:3214
Heini Rintanen43:5345+13:241:17:2529+15
Fanny Kukonlehto21:278+1:021:38:5217-12
Miina Rautakorpi24:3551+4:101:42:00
Annika Pajula29:3731+7:222:08:2920+3
Vilma Annala51:0822+7:192:59:3717-3
18Rajamäen Rykmentti 13:00:30
Julia Himilä37:2341+6:0637:2341
Mirabella Tolonen43:0140+12:321:20:24410
Melina Lahdenperä23:5136+3:261:44:1534-7
Pinja Koskinen24:1343+3:481:44:37
Seela Nurmi31:46128+11:211:52:10
Riika Haltia26:5914+4:442:11:1426-8
Annabella Tolonen49:1612+5:273:00:3018-8
19Navi 13:01:14
Sanni Marttinen35:1819+4:0135:1819
Heini Tarvainen38:5927+8:301:14:1720+1
Venla Riipinen22:5827+2:331:37:1513-7
Elina Nissinen23:0929+2:441:37:26
Iita Pulkkinen28:4325+6:282:05:5816+3
Petra Aho55:1634+11:273:01:1419+3
20Vänersborgs SK 13:02:31
Olivia Nyman (vacant)35:3323+4:1635:3323
Line Cederberg (vacant)30:2911:06:023-20
Sofia Österman (vacant)23:3533+3:101:29:374+1
Sofia Pettersson (vacant)28:11101+7:461:34:13
Amanda Nyman (vacant)34:47144+14:221:40:49
Wilma Jansson (vacant)35:2056+13:052:04:5714+10
Emelie Andersson (vacant)57:3440+13:453:02:3120+6
21MS Parma 13:05:14
Essi Rantanen32:474+1:3032:474
Hanne-Line Ekström41:3237+11:031:14:1921+17
Essi Valtonen25:3170+5:061:39:5022+1
Laura Laukkanen28:50110+8:251:43:09
Elina Heinonen34:25141+14:001:48:44
Hanne-Line Ekström27:0315+4:482:06:5319-3
Anni Valtonen58:2141+14:323:05:1421+2
22Hiidenkiertäjät 13:05:42
Sohvi Souminen39:1853+8:0139:1853
Josefina Sundman32:324+2:031:11:5011-42
Helmi Jokinen26:1481+5:491:38:0415+4
Sonja Laitamäki29:13114+8:481:41:03
Nea Kytäjä29:16115+8:511:41:06
Veera Roine30:3938+8:242:08:4321+6
Jenna Tulonen56:5939+13:103:05:4222+1
23Lerums SOK 13:11:03
Klara Djerf (vacant)35:0818+3:5135:0818
Clara Cox (vacant)46:2052+15:511:21:2845+27
Matilda Hagstrand (vacant)26:2984+6:041:47:5741-4
Maja Gunnarsson (vacant)27:1291+6:471:48:40
Selma Moqvist (vacant)30:1034+7:552:18:0738-3
Emma Djerf (vacant)52:5632+9:073:11:0323-15
24OK Orion 13:11:32
Kajsa Andersson49:5964+18:4249:5964
Myrra Carlsson37:4918+7:201:27:4851-13
Ellen Wahlbom26:2182+5:561:54:0948-3
Linda Jonsson26:2283+5:571:54:10
Klara Anderssonej startfullföljt
Linnea Dagsberg31:3443+9:192:25:4344-4
Tilda Johansson45:493+2:003:11:3224-20
25Bohuslän-Dals OF 13:11:53
Maria Eriksson36:5838+5:4136:5838
Johanna Källvik-Leuffven37:0112+6:321:13:5915-23
Klara Wassenius22:4224+2:171:36:4112-3
Erika Källvik Leufven27:2817+5:132:04:098-4
Oivia Sprod1:07:4458+23:553:11:5325+17
26OK Tisaren 13:12:13
Anna Hallmén32:5510+1:3832:5510
Isabella Agerhäll55:1362+24:441:28:0852+42
Lisa Johansson25:4672+5:211:53:5446-6
Lisa Hallmén28:25106+8:001:56:33
Johanna Särnbrink34:3053+12:152:28:2449+3
Andrea Svensson43:4913:12:1326-23
27OK Landehof 13:12:29
Hanna Åberg36:4433+5:2736:4433
Emelie Karlsson40:5835+10:291:17:4232-1
Emma Karlsson23:4935+3:241:41:3128-4
Emelie Roos29:5232+7:372:11:2327-1
Emelie Lorén1:01:0645+17:173:12:29270
28Helsingin Suunnistajat 23:12:49
Venla Turakainen36:5436+5:3736:5436
Ellen Heinäaro41:0836+10:391:18:0233-3
Juulia Tala22:5126+2:261:40:5326-7
Venla Salonen23:2131+2:561:41:23
Aino Kangasahoej startfullföljt
Heidi Mustonen31:3744+9:222:12:3028+2
Elsi Pöllänen1:00:1944+16:303:12:49280
29Trollhättans SOK 13:14:52
Josefine Kristiansson33:1012+1:5333:1012
Jenny Edgren51:4660+21:171:24:5649+37
Maja Andersson27:0087+6:351:51:5643-6
Siri Björklund34:0450+11:492:26:0046+3
Elvira Björklund48:526+5:033:14:5229-17
30OK Djerf / Garphyttans IF / OK Milan 23:14:53
Frida Johansson36:4635+5:2936:4635
Elin Schagerström37:2216+6:531:14:0816-19
Cecilia Winqvist25:1867+4:531:39:2620+4
Erica Olsson28:11101+7:461:42:19
Ida Wikman33:1747+11:022:12:4329+9
Saga Sander1:02:1047+18:213:14:5330+1
31OK Grip / Strängnäs-Malmby OL / Ärla IF 13:15:00
Lisa Eriksson37:0640+5:4937:0640
Jonna Fors37:0913+6:401:14:1519-21
Linnéa Berg34:31142+14:061:48:4642+23
Heidi Forsej startfullföljt
Johanna Henriksson37:0363+14:482:25:4945+3
Anna Eriksson49:1111+5:223:15:0031-14
32Hjärnarps GH OL 13:15:12
Erica Eriksson (OK Hällen)53:4972+22:3253:4972
Kajsa Hedin (OK Hällen)36:3110+6:021:30:2055-17
Vilma Svantesson (OK Hällen)24:4354+4:181:55:0349-6
Sophie Nilsson (OK Hällen)31:0140+8:462:26:0448-1
Matilda Arborelius (OK Hällen)49:0810+5:193:15:1232-16
33Bredaryds SOK 13:15:51
Moa Hansson (vacant)33:2113+2:0433:2113
Amelia Skalberg (vacant)37:0913+6:401:10:308-5
Mimmi Dahlberg (vacant)29:00112+8:351:39:3021+13
Klara Elmblad (vacant)29:2029+7:052:08:5023+2
Elsa Andersson1:07:0156+23:123:15:5133+10
34Koovee 13:16:38
Susanna Suojanen38:0146+6:4438:0146
Ella Skog38:3923+8:101:16:4024-22
Noora Ahola25:1365+4:481:41:5332+8
Idaliina Kuusisto28:15104+7:501:44:55
Emmi Kortteinen32:42134+12:171:49:22
Pirjo Ala-Mäyry42:2470+20:092:24:1742+10
Iiris Taubert52:2128+8:323:16:3834-8
35OK Kolmården 13:16:43
Julia Eriksson (OK Hällen)39:3854+8:2139:3854
Lisa Berggren (OK Hällen)43:1744+12:481:22:5548-6
Tora Westerberg (OK Hällen)24:0437+3:391:46:5939-9
Emma Eriksson (OK Hällen)24:0739+3:421:47:02
Alva Selerud (OK Hällen)24:2045+3:551:47:15
Emilia Östlund (OK Hällen)33:3448+11:192:20:3341+2
Moa Hedegård (OK Hällen)56:1037+12:213:16:4335-6
36Naturfreunde Wien 13:17:16
Fredrika Von Essen36:3628+5:1936:3628
Penise Hlosta49:4558+19:161:26:2150+22
Maya Kastner25:4471+5:191:52:0544-6
Rita Tielenböck26:0276+5:371:52:23
Johanna Trummer28:2524+6:102:20:3040-4
Carina Polzer56:4638+12:573:17:1636-4
37Västerås SOK / Köping-Kolsva OK / Vandrarringen 13:20:09
Emma Helmersson36:3829+5:2136:3829
Maja Mosslind40:5334+10:241:17:3130+1
Emma-Karin Rehnman24:2146+3:561:41:5231+1
Maja Ahlström25:0261+4:371:42:33
Felicia Sahlén47:23161+26:582:04:54
Magdalena Mosslind30:5739+8:422:12:4930-1
Sara Hamrefors1:07:2057+23:313:20:0937+7
38Ronneby OK / OK Dacke 13:20:13
Hanna Johannesson37:5945+6:4237:5945
Amanda Johansson43:1642+12:471:21:1543-2
Matilda Graad24:1041+3:451:45:2536-7
Tova Ericsson27:2598+7:001:48:40
Louise Lagerkvist35:21146+14:561:56:36
Lovisa Johansson31:3242+9:172:16:5733-3
Moa Pettersson1:03:1649+19:273:20:1338+5
39OK Hällen 13:20:14
Frida Zeijlon36:2527+5:0836:2527
Linnéa Carlsson45:0047+14:311:21:2544+17
Beatrice Eriksson24:0437+3:391:45:2937-7
Linnea Gustafsson31:3945+9:242:17:0835-2
Chantelle Hesselberg1:03:0648+19:173:20:1439+4
40Falköpings AIK OK 13:20:31
Ellen Blennow46:3061+15:1346:3061
Alma Wilhelmsson56:3463+26:051:43:0466+5
Moa Alsiö25:1064+4:452:08:1458-8
Alva Sonesson26:2711+4:122:34:4154-4
Johanna Hagström45:504+2:013:20:3140-14
41Sundsvalls OK 13:20:41
Hanna Hugosson31:583+0:4131:583
Frida Vikström46:5753+16:281:18:5536+33
Frida Svedberg21:5211+1:271:40:4723-13
Ann Johansson36:3861+14:232:17:2537+14
Stina Nordin1:03:1649+19:273:20:4141+4
42OK Djerf 13:22:27
Elin Lindblad (OK Hällen)41:3558+10:1841:3558
Maja Welander (OK Hällen)50:3859+20:091:32:13580
Amanda Jansson (OK Hällen)25:0562+4:401:57:1852-6
Linnea Wahlström (OK Hällen)42:53158+22:282:15:06
Stina Lindberg (OK Hällen)33:5749+11:422:31:15520
Elin Lindberg (OK Hällen)51:1223+7:233:22:2742-10
43Linköpings OK 13:26:30
Stina Gustås44:0559+12:4844:0559
Johanna Gustås46:5753+16:281:31:0256-3
Frida Sahlman24:1041+3:451:55:1250-6
Tove Ekström30:0333+7:482:25:1543-7
Sarah Magnusson (vacant)1:01:1546+17:263:26:30430
44Snättringe SK 13:28:29
Vilma Karlsson32:538+1:3632:538
Frida Hector44:4446+14:151:17:3731+23
Karin Kallhauge24:0739+3:421:41:4430-1
Sofia Fureby24:2648+4:011:42:03
Märta Fröjd35:2558+13:102:17:0936+6
Kristina Tedhamre1:11:2061+27:313:28:2944+8
45Kils OK 13:29:31
Ida Hedin38:1650+6:5938:1650
Ella Nordström43:1642+12:471:21:3246-4
Emma Hedin26:0478+5:391:47:3640-6
Linn Lugne26:0980+5:441:47:41
Amanda Mellerdahl38:2564+16:102:26:0147+7
Klara Holmgård1:03:3051+19:413:29:3145-2
46Kungälvs OK 13:34:55
Kajsa Rask37:4043+6:2337:4043
Johanna Nilsson39:4029+9:111:17:2028-15
Hanna Gabrielsson27:1897+6:531:44:3835+7
Elsa Aderstedt Althoff32:1446+9:592:16:5231-4
Elin Hermansson1:18:0365+34:143:34:5546+15
47Hestra IF 13:37:23
Sofia Klasson (vacant)36:2326+5:0636:2326
Elsa Lindeblom (vacant)40:3733+10:081:17:0027+1
Alma Hjertberg25:5373+5:281:42:5333+6
Ida Helgesson (vacant)30:45123+10:201:47:45
Nora Aroneng34:0751+11:522:17:0034+1
Ebba Hjertberg (vacant)1:20:2367+36:343:37:2347+13
48Tullinge SK 13:37:40
Ebba Leickt (Kils OK)51:5369+20:3651:5369
Märta Skog (Kils OK)45:1849+14:491:37:1162-7
Ella Sjöberg (Kils OK)23:2432+2:592:00:3554-8
Trine Karlberg (Kils OK)46:2874+24:132:47:0359+5
Amanda Berggren (Kils OK)50:3719+6:483:37:4048-11
49Nyköpings OK 13:38:35
Linnea Wejås34:5417+3:3734:5417
Amanda Delvén46:0851+15:391:21:0242+25
Alice Ek24:4053+4:151:45:4238-4
Nadja Dixon-Kassman25:5875+5:331:47:00
Caroline Guttke32:14131+11:491:53:16
Signe Nilsson31:1041+8:552:16:5231-7
Linnea Nilsson1:21:4368+37:543:38:3549+18
50Grycksbo IF OK 13:42:32
Ella Olsson (Kils OK)36:4032+5:2336:4032
Ellen Saras (Kils OK)45:0148+14:321:21:4147+15
Elin Bryggar (Kils OK)52:01163+31:362:13:4263+16
Maria Bergström (Kils OK)35:2759+13:122:49:0960-3
Tova Olsson (Kils OK)53:2333+9:343:42:3250-10
51Hämeenlinnan Suunnistajat 13:42:57
Meiju Lehtinen36:5737+5:4036:5737
Jenna Lehtinen1:02:0268+31:331:38:5963+26
Heta Virtanen22:2116+1:562:01:2055-8
Jenni Kivikko31:34127+11:092:10:33
Jenna Leipijärvi28:5626+6:412:30:1650-5
Melina Ávelin1:12:4163+28:523:42:5751+1
52Rastikarhut 13:44:37
Saina Pöyhönen41:1256+9:5541:1256
Liina Mikkola1:03:2571+32:561:44:3767+11
Nea Koivunen26:5686+6:312:11:3361-6
Anniina Murto27:1393+6:482:11:50
Pinja Jutila27:1796+6:522:11:54
Laura Nylund40:1566+18:002:51:48610
Jasmina Rantala52:4931+9:003:44:3752-9
53Leksands OK 13:46:34
Elin Fältman (vacant)47:0562+15:4847:0562
Maja Mörth (vacant)47:1256+16:431:34:1759-3
Sara Junevik (vacant)22:2317+1:581:56:4051-8
Clara Spik (vacant)25:2068+4:551:59:37
Adelina Funke (vacant)34:1352+11:582:30:53510
Amanda Halvarson (vacant)1:15:4164+31:523:46:3453+2
54Nydalens SK / Halden SK / Raumar Orientering 23:47:12
Hedda Raadal Bjørlo36:4534+5:2836:4534
Kristine Eide Rapp43:1341+12:441:19:5839+5
Hanne Eide Rapp32:54135+12:291:52:5245+6
Karianne Olsvik Dengerud27:3418+5:192:20:2639-6
Synne Eide Rapp1:26:4670+42:573:47:1254+15
55IF Hagen 13:54:39
Stina Larsson (vacant)38:4552+7:2838:4552
Hedvig Reisen (vacant)49:3257+19:031:28:1753+1
Malin Kindbom (vacant)36:05149+15:402:04:2256+3
Malin Stomberg (vacant)36:09150+15:442:04:26
Erica Bogren (vacant)50:5277+28:372:55:1462+6
Emma Kindbom (vacant)59:2543+15:363:54:3955-7
56Sävedalens AIK 13:55:29
Tuva Carlsson Wallum (vacant)41:2857+10:1141:2857
Anna Nordholm (vacant)1:00:3366+30:041:42:0164+7
Rebecca Lekberg (vacant)29:16115+8:512:11:1760-4
Linnéa Bengtsson Creaser (vacant)29:23118+8:582:11:24
Anna Henriksson (vacant)33:44136+13:192:15:45
Kajsa Carlsson Wallum (vacant)34:3955+12:242:45:5658-2
Emma Renberg (vacant)1:09:3359+25:443:55:2956-2
57Valkeakosken Haka / Ikaalisten Nouseva-Voima / Kyrös-Rasti 13:55:51
Veera Haavisto44:0960+12:5244:0960
Jenny Vehkalahti1:10:1974+39:501:54:2869+9
Ida Kurri32:15132+11:502:26:4367-2
Sannimaari Paavola36:5062+14:353:03:3365-2
Maiju Oksanen52:1827+8:293:55:5157-8
58Linköpings OK 24:00:54
Sofia Borg (vacant)49:0163+17:4449:0163
Emma Lindell (vacant)45:5250+15:231:34:5360-3
Hanna Roth (vacant)30:37121+10:122:05:3057-3
Hanna Lundgren (vacant)31:24124+10:592:06:17
Emma S Johansson (vacant)29:1628+7:012:34:4655-2
Linnea Borg (vacant)1:26:0869+42:194:00:5458+3
59Helsingborgs SOK 14:01:02
Astrid Henriksson50:2967+19:1250:2967
Ellen Rosenkvist41:4138+11:121:32:1057-10
Thea Bökman39:45156+19:202:11:5562+5
Alva Cruce43:16159+22:512:15:26
Louise Drenth50:1076+27:553:02:0564+2
Malin Thorneman58:5742+15:084:01:0259-5
60Nydalens SK 14:03:25
Synne Eikeland Röstadsand52:2470+21:0752:2470
Ragne Wiklund37:4918+7:201:30:1354-16
Ada Wulfsberg27:1494+6:491:57:2753-1
Stine Rokne Vågen29:21117+8:561:59:34
Karen Frankrig29:23118+8:581:59:36
Frida Bakken Ulseth36:1560+14:002:33:42530
Maiken Sandberg1:29:4371+45:544:03:2560+7
61OK Orient 14:06:49
Janika Uitiäinen38:2751+7:1038:2751
Janina Salo1:20:4276+50:131:59:0972+21
Sabina Aumo26:5385+6:282:26:0264-8
Melissa Lönnström27:0990+6:442:26:18
Chira Gullqvist27:1291+6:472:26:21
Isabella Aumo35:2257+13:073:01:2463-1
Iina Hasu1:05:2555+21:364:06:4961-2
62Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 14:13:00
Agnes Lundqvist1:32:0978+1:00:521:32:0978
Emmy Albinsson57:1264+26:432:29:2177-1
Isa Lundqvist25:2469+4:592:54:4574-3
Elin Bjessmo26:0276+5:372:55:23
Jonna Lundbäck27:1595+6:502:56:36
Karin Modin25:367+3:213:20:2171-3
Rebecca Waldenfjord52:3930+8:504:13:0062-9
63Tampereen Pyrintö 24:14:13
Lotta Välkki37:4144+6:2437:4144
Ida Jussila42:2339+11:541:20:0440-4
Villa Mustajoki33:59137+13:341:54:0347+7
Vilma Vuorisalmi34:07139+13:421:54:11
Outi Sauisaari34:08140+13:431:54:12
Salla Mustunen41:5168+19:362:35:5456+9
Hilla Vahvelainen1:38:1973+54:304:14:1363+7
64Göteborg-Majorna OK 24:14:15
Alva Sellgren (vacant)50:1966+19:0250:1966
Frida Andersson (vacant)52:4461+22:151:43:0365-1
Linn Himmelmann (vacant)25:1365+4:482:08:1659-6
Fanny Andersson (vacant)29:05113+8:402:12:08
Julia Blom34:3554+12:202:42:5157-2
Sara Almehed1:31:2472+47:354:14:1564+7
65Anderstorps OK / Burseryds IF / OK Vivill 14:14:58
Elise Josefsson50:0465+18:4750:0465
Isabelle Johansson1:22:1078+51:412:12:1475+10
Amy Frank28:14103+7:492:40:2871-4
Klara Hagstrand44:59160+24:342:57:13
Sara Erlandssonej startfullföljt
Julia Thuresson30:3737+8:223:11:0568-3
Sofie Josefsson1:03:5352+20:044:14:5865-3
66Lidköpings VSK 14:18:40
Filippa Andersson53:4771+22:3053:4771
Johanna Andersson1:04:5372+34:241:58:40710
Alma Liderud31:29125+11:042:30:0968-3
Molly Ingman41:16157+20:512:39:56
Frida Kjellman44:1472+21:593:14:2369+1
Sara Hägnander1:04:1754+20:284:18:4066-3
67Brobyggarna 14:27:37
Viktoria Eriksson1:07:2376+36:061:07:2376
Elin Nilsson1:02:2270+31:532:09:4574-2
Åsa Friberg24:1744+3:522:34:0270-4
Ida Dahlgren24:3450+4:092:34:19
Beatrice Söderlind50:14162+29:492:59:59
Anna Lampinen42:2269+20:073:16:24700
Johanna Häggström1:11:1360+27:244:27:3767-3
68Tullinge SK 24:31:23
Lovisa Larsson (OK Hällen)56:2074+25:0356:2074
Lovisa Längheim (OK Hällen)1:02:0369+31:341:58:2370-4
Tilda Andersson (OK Hällen)28:17105+7:522:26:4066-4
Klara Bolin (OK Hällen)30:38122+10:132:29:01
Lovisa Danielsson (OK Hällen)32:31133+12:062:30:54
Amanda Blomdahl (OK Hällen)44:2373+22:083:11:0367+1
Caroline Längheim (OK Hällen)1:20:2066+36:314:31:2368+1
69IK Trenne Ullared 14:41:05
Mathilda Andersson (Kils OK)1:06:1475+34:571:06:1475
Elin Carlsson (Kils OK)1:06:1873+35:492:12:3276+1
Tilda M-Henningsson (Kils OK)34:04138+13:392:46:3673-3
Felicia Carlsson (Kils OK)36:14151+15:492:48:46
Clara Henningsson (Kils OK)42:3171+20:163:29:07730
Moa M-Henningsson (Kils OK)1:11:5862+28:094:41:0569-4
70Kangasala SK 25:02:40
Venla Annala51:2368+20:0651:2368
Linda Sainio1:14:5475+44:252:06:1773+5
Katri Kontio37:23152+16:582:43:4072-1
Veera Olkkonen38:51154+18:262:45:08
Veera Paasikivi40:1365+17:583:23:53720
Jonna Järvinen1:38:4774+54:585:02:4070-2
71Angelniemen Ankkuri 25:26:26
Siiri Siikarla1:10:1877+39:011:10:1877
Renja Roos1:21:0377+50:342:31:2178+1
Maria Kemppainen28:49109+8:243:00:1075-3
Ronja Kemppainen28:58111+8:333:00:19
Kaisa Kaartinen39:41155+19:163:11:02
Veera Kuusisto47:2575+25:103:47:3574-1
Henna Ylimaa1:38:5175+55:025:26:2671-3
OK Roxen 1ej godkänd
Lova Eveborn32:485+1:3132:485
Emma Pettersson47:0055+16:311:19:4838+33
Linnea Hanssonej godkändej godkänd
Malin Kärrström22:4224+2:17ej godkänd
Malva Eveborn25:5574+5:30ej godkänd
Tove Pettersson26:2610+4:11ej godkänd
Fanny Asketun51:5925+8:10ej godkänd
IF Sibbo-Vargarna 1ej godkänd
Kardiina Martikainen32:506+1:3332:506
Antonia Holmgren38:1021+7:411:11:009+3
Anni Pakkanenej godkändej godkänd
Anna Korhonen28:31107+8:06ej godkänd
Venla Nieminen28:39108+8:14ej godkänd
Helmi Koli29:0427+6:49ej godkänd
Tuulia Kivistö56:0536+12:16ej godkänd
IK Hakarpspojkarna 1ej godkänd
Sophia Björnlinger (Kils OK)32:527+1:3532:527
Amanda Rangert (Kils OK)38:0920+7:401:11:0110+3
Sara Granstedt (Kils OK)ej godkändej godkänd
Alma Holmqvist Johansson (Kils OK)ej startej godkänd
Isa Envall (Kils OK)26:4212+4:27ej godkänd
Elin Granstedt (Kils OK)52:1026+8:21ej godkänd
Mullsjö SOK / Istrums SK / Tidaholm SOK Sisu 1ej godkänd
Alice Axelsson34:4416+3:2734:4416
Clara Jakobsson1:00:3366+30:041:35:1761+45
Ada Snäll57:21164+36:562:32:3869+8
Linnea Holmvikej godkändej godkänd
Lina Lundberg1:04:1653+20:27ej godkänd
OK Tranan 1ej godkänd
Lisa Johansson (OK Hällen)35:3222+4:1535:3222
Hanna Lindström (OK Hällen)31:402+1:111:07:125-17
Victoria Andersson (OK Hällen)20:2511:27:371-4
Lina Sundqvist (OK Hällen)27:0288+6:371:34:14
Emma Nordberg (OK Hällen)38:34153+18:091:45:46
Emma Nilsson (OK Hällen)24:404+2:251:52:1710
Sara Kindlundej godkändej godkänd
Angelniemen Ankkuri 1ej godkänd
Jonna Juva37:3442+6:1737:3442
Selja Kaartinen36:3711+6:081:14:1117-25
Aino Reiman25:0160+4:361:39:1219+2
Aleksandra Rautianen27:2899+7:031:41:39
Nella Rontu29:3630+7:212:08:4822+3
Emilia Vuoriej godkändej godkänd
Espoon Suunta 2ej godkänd
Jina Ridanpää54:3373+23:1654:3373
Taru Heinaro59:3265+29:031:54:0568-5
Saana Munck32:10130+11:452:26:1565-3
Nana Munck35:42148+15:172:29:47
Aino Lehikoinen40:3767+18:223:06:5266+1
Noora Arantolaej godkändej godkänd
OK Hammaren 1ej start
vacant (Kangasala SK)ej startej start
vacant (Kangasala SK)ej startej start
vacant (Kangasala SK)ej startej start
vacant (Kangasala SK)ej startej start
vacant (Kangasala SK)ej startej start
vacant (Kangasala SK)ej startej start
vacant (Kangasala SK)ej startej start
OK Tyr 1ej start
vacant (Kangasala SK)ej startej start
vacant (Kangasala SK)ej startej start
vacant (Kangasala SK)ej startej start
vacant (Kangasala SK)ej startej start
vacant (Kangasala SK)ej startej start
vacant (Kangasala SK)ej startej start
vacant (Kangasala SK)ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser