Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: Fritsla VIK / Horreds SK / Kinnaströms SK / OK Mark / OK Räven / Skene Sim o IS
Datum: fredag 1 augusti 2014

D-18, sträcka 2

78 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Line CederbergVänersborgs SK 130:29
2Hanna LindströmOK Tranan 131:40+1:11
3Amanda Falck WeberEksjö SOK 131:56+1:27
4Josefina SundmanHiidenkiertäjät 132:32+2:03
5Erica EdmanKorsnäs IF OK 133:28+2:59
6Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF 133:42+3:13
7Ebba SöderlundTormestorps IF 133:43+3:14
8Elin Ransjö ZanderOK Tyr / Kristinehamns OK / Västvärmlands OK 235:15+4:46
9Moa WestbladOK Ravinen 136:04+5:35
10Kajsa HedinHjärnarps GH OL 136:31+6:02
11Selja KaartinenAngelniemen Ankkuri 136:37+6:08
12Johanna Källvik-LeuffvenBohuslän-Dals OF 137:01+6:32
13Amelia SkalbergBredaryds SOK 137:09+6:40
13Jonna ForsOK Grip / Strängnäs-Malmby OL / Ärla IF 137:09+6:40
15Lotta EerolaTampereen Pyrintö 137:17+6:48
16Elin SchagerströmOK Djerf / Garphyttans IF / OK Milan 237:22+6:53
17Helena MatilainenHelsingin Suunnistajat 137:30+7:01
18Myrra CarlssonOK Orion 137:49+7:20
18Ragne WiklundNydalens SK 137:49+7:20
20Amanda RangertIK Hakarpspojkarna 138:09+7:40
21Antonia HolmgrenIF Sibbo-Vargarna 138:10+7:41
22Julia HedOK Skogsfalken 138:38+8:09
23Ella SkogKoovee 138:39+8:10
24Emma HagrotTäby OK 138:43+8:14
25Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK 138:44+8:15
26Venla KinnalaTurun Suunnistajat 138:49+8:20
27Heini TarvainenNavi 138:59+8:30
28Elisa StåhlbergEspoon Suunta 139:35+9:06
29Johanna NilssonKungälvs OK 139:40+9:11
30Alva RingiOK Kåre 140:00+9:31
31Reetta PakkanenSuomusjärven Sisu / Kuopion Suunnistajat / Vehkalahden Veikot 140:12+9:43
31Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna 240:12+9:43
33Elsa LindeblomHestra IF 140:37+10:08
34Maja MosslindVästerås SOK / Köping-Kolsva OK / Vandrarringen 140:53+10:24
35Emelie KarlssonOK Landehof 140:58+10:29
36Ellen HeinäaroHelsingin Suunnistajat 241:08+10:39
37Hanne-Line EkströmMS Parma 141:32+11:03
38Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK 141:41+11:12
39Ida JussilaTampereen Pyrintö 242:23+11:54
40Mirabella TolonenRajamäen Rykmentti 143:01+12:32
41Kristine Eide RappNydalens SK / Halden SK / Raumar Orientering 243:13+12:44
42Amanda JohanssonRonneby OK / OK Dacke 143:16+12:47
42Ella NordströmKils OK 143:16+12:47
44Lisa BerggrenOK Kolmården 143:17+12:48
45Heini RintanenKangasala SK 143:53+13:24
46Frida HectorSnättringe SK 144:44+14:15
47Linnéa CarlssonOK Hällen 145:00+14:31
48Ellen SarasGrycksbo IF OK 145:01+14:32
49Märta SkogTullinge SK 145:18+14:49
50Emma LindellLinköpings OK 245:52+15:23
51Amanda DelvénNyköpings OK 146:08+15:39
52Clara CoxLerums SOK 146:20+15:51
53Frida VikströmSundsvalls OK 146:57+16:28
53Johanna GuståsLinköpings OK 146:57+16:28
55Emma PetterssonOK Roxen 147:00+16:31
56Maja MörthLeksands OK 147:12+16:43
57Hedvig ReisenIF Hagen 149:32+19:03
58Penise HlostaNaturfreunde Wien 149:45+19:16
59Maja WelanderOK Djerf 150:38+20:09
60Jenny EdgrenTrollhättans SOK 151:46+21:17
61Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK 252:44+22:15
62Isabella AgerhällOK Tisaren 155:13+24:44
63Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK 156:34+26:05
64Emmy AlbinssonJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 157:12+26:43
65Taru HeinaroEspoon Suunta 259:32+29:03
66Clara JakobssonMullsjö SOK / Istrums SK / Tidaholm SOK Sisu 11:00:33+30:04
66Anna NordholmSävedalens AIK 11:00:33+30:04
68Jenna LehtinenHämeenlinnan Suunnistajat 11:02:02+31:33
69Lovisa LängheimTullinge SK 21:02:03+31:34
70Elin NilssonBrobyggarna 11:02:22+31:53
71Liina MikkolaRastikarhut 11:03:25+32:56
72Johanna AnderssonLidköpings VSK 11:04:53+34:24
73Elin CarlssonIK Trenne Ullared 11:06:18+35:49
74Jenny VehkalahtiValkeakosken Haka / Ikaalisten Nouseva-Voima / Kyrös-Rasti 11:10:19+39:50
75Linda SainioKangasala SK 21:14:54+44:25
76Janina SaloOK Orient 11:20:42+50:13
77Renja RoosAngelniemen Ankkuri 21:21:03+50:34
78Isabelle JohanssonAnderstorps OK / Burseryds IF / OK Vivill 11:22:10+51:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser