Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: Fritsla VIK / Horreds SK / Kinnaströms SK / OK Mark / OK Räven / Skene Sim o IS
Datum: fredag 1 augusti 2014

D-18, sträcka 4

78 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF 122:15
2Hanna GustavssonOK Tyr / Kristinehamns OK / Västvärmlands OK 223:52+1:37
2Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre 123:52+1:37
4Emma NilssonOK Tranan 124:40+2:25
5Gabriella BerganderEksjö SOK 125:15+3:00
6Ella PalmIK Hakarpspojkarna 225:19+3:04
7Karin ModinJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 125:36+3:21
8Essi RoininenHelsingin Suunnistajat 125:52+3:37
9Jutta JussilaTampereen Pyrintö 126:12+3:57
10Tove PetterssonOK Roxen 126:26+4:11
11Alva SonessonFalköpings AIK OK 126:27+4:12
12Isa EnvallIK Hakarpspojkarna 126:42+4:27
13Mariklei NygårdSuomusjärven Sisu / Kuopion Suunnistajat / Vehkalahden Veikot 126:46+4:31
14Riika HaltiaRajamäen Rykmentti 126:59+4:44
15Linnea JohanssonTäby OK 127:03+4:48
15Hanne-Line EkströmMS Parma 127:03+4:48
17Erika Källvik LeufvenBohuslän-Dals OF 127:28+5:13
18Karianne Olsvik DengerudNydalens SK / Halden SK / Raumar Orientering 227:34+5:19
19Maria MäättänenEspoon Suunta 127:38+5:23
20Nellie HenrikssonTormestorps IF 127:48+5:33
21Patricia EdgarssonOK Skogsfalken 127:54+5:39
22Ella WallinderGöteborg-Majorna OK 128:06+5:51
23Laura JekkuTurun Suunnistajat 128:15+6:00
24Johanna TrummerNaturfreunde Wien 128:25+6:10
25Iita PulkkinenNavi 128:43+6:28
26Jenna LeipijärviHämeenlinnan Suunnistajat 128:56+6:41
27Helmi KoliIF Sibbo-Vargarna 129:04+6:49
28Emma S JohanssonLinköpings OK 229:16+7:01
29Klara ElmbladBredaryds SOK 129:20+7:05
30Nella RontuAngelniemen Ankkuri 129:36+7:21
31Annika PajulaKangasala SK 129:37+7:22
32Emelie RoosOK Landehof 129:52+7:37
33Tove EkströmLinköpings OK 130:03+7:48
34Selma MoqvistLerums SOK 130:10+7:55
35Lina FredrikssonKorsnäs IF OK 130:21+8:06
36Emilia EngelOK Ravinen 130:31+8:16
37Julia ThuressonAnderstorps OK / Burseryds IF / OK Vivill 130:37+8:22
38Veera RoineHiidenkiertäjät 130:39+8:24
39Magdalena MosslindVästerås SOK / Köping-Kolsva OK / Vandrarringen 130:57+8:42
40Sophie NilssonHjärnarps GH OL 131:01+8:46
41Signe NilssonNyköpings OK 131:10+8:55
42Lovisa JohanssonRonneby OK / OK Dacke 131:32+9:17
43Linnea DagsbergOK Orion 131:34+9:19
44Heidi MustonenHelsingin Suunnistajat 231:37+9:22
45Linnea GustafssonOK Hällen 131:39+9:24
46Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK 132:14+9:59
47Ida WikmanOK Djerf / Garphyttans IF / OK Milan 233:17+11:02
48Emilia ÖstlundOK Kolmården 133:34+11:19
49Stina LindbergOK Djerf 133:57+11:42
50Siri BjörklundTrollhättans SOK 134:04+11:49
51Nora AronengHestra IF 134:07+11:52
52Adelina FunkeLeksands OK 134:13+11:58
53Johanna SärnbrinkOK Tisaren 134:30+12:15
54Julia BlomGöteborg-Majorna OK 234:35+12:20
55Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK 134:39+12:24
56Wilma JanssonVänersborgs SK 135:20+13:05
57Isabella AumoOK Orient 135:22+13:07
58Märta FröjdSnättringe SK 135:25+13:10
59Maria BergströmGrycksbo IF OK 135:27+13:12
60Frida Bakken UlsethNydalens SK 136:15+14:00
61Ann JohanssonSundsvalls OK 136:38+14:23
62Sannimaari PaavolaValkeakosken Haka / Ikaalisten Nouseva-Voima / Kyrös-Rasti 136:50+14:35
63Johanna HenrikssonOK Grip / Strängnäs-Malmby OL / Ärla IF 137:03+14:48
64Amanda MellerdahlKils OK 138:25+16:10
65Veera PaasikiviKangasala SK 240:13+17:58
66Laura NylundRastikarhut 140:15+18:00
67Aino LehikoinenEspoon Suunta 240:37+18:22
68Salla MustunenTampereen Pyrintö 241:51+19:36
69Anna LampinenBrobyggarna 142:22+20:07
70Pirjo Ala-MäyryKoovee 142:24+20:09
71Clara HenningssonIK Trenne Ullared 142:31+20:16
72Frida KjellmanLidköpings VSK 144:14+21:59
73Amanda BlomdahlTullinge SK 244:23+22:08
74Trine KarlbergTullinge SK 146:28+24:13
75Veera KuusistoAngelniemen Ankkuri 247:25+25:10
76Louise DrenthHelsingborgs SOK 150:10+27:55
77Erica BogrenIF Hagen 150:52+28:37
Linnea HolmvikMullsjö SOK / Istrums SK / Tidaholm SOK Sisu 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser