Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: Fritsla VIK / Horreds SK / Kinnaströms SK / OK Mark / OK Räven / Skene Sim o IS
Datum: fredag 1 augusti 2014

D-18, sträcka 5

78 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Andrea SvenssonOK Tisaren 143:49
2Jonna JungåkerKorsnäs IF OK 144:51+1:02
3Tilda JohanssonOK Orion 145:49+2:00
4Johanna HagströmFalköpings AIK OK 145:50+2:01
5Pim HedbergOK Skogsfalken 147:05+3:16
6Elvira BjörklundTrollhättans SOK 148:52+5:03
7Elin CarlssonTormestorps IF 148:54+5:05
8Anni HaanpääTampereen Pyrintö 149:02+5:13
9Linnéa GolsäterEksjö SOK 149:05+5:16
10Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL 149:08+5:19
11Anna ErikssonOK Grip / Strängnäs-Malmby OL / Ärla IF 149:11+5:22
12Hanna HänströmTäby OK 149:16+5:27
12Annabella TolonenRajamäen Rykmentti 149:16+5:27
14Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF 149:26+5:37
15Ebba PegestamOK Ravinen 149:28+5:39
16Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK 149:34+5:45
17Enni JalavaTurun Suunnistajat 149:49+6:00
18Karin BjörnlingerIK Hakarpspojkarna 250:11+6:22
19Emilia StåhlbergEspoon Suunta 150:37+6:48
19Amanda BerggrenTullinge SK 150:37+6:48
21Märta Ransjö ZanderOK Tyr / Kristinehamns OK / Västvärmlands OK 250:43+6:54
22Vilma AnnalaKangasala SK 151:08+7:19
23Elin LindbergOK Djerf 151:12+7:23
24Kajsa MattssonOK Kåre 151:28+7:39
25Fanny AsketunOK Roxen 151:59+8:10
26Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna 152:10+8:21
27Maiju OksanenValkeakosken Haka / Ikaalisten Nouseva-Voima / Kyrös-Rasti 152:18+8:29
28Iiris TaubertKoovee 152:21+8:32
29Johanna RäsenenSuomusjärven Sisu / Kuopion Suunnistajat / Vehkalahden Veikot 152:26+8:37
30Rebecca WaldenfjordJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 152:39+8:50
31Jasmina RantalaRastikarhut 152:49+9:00
32Emma DjerfLerums SOK 152:56+9:07
33Tova OlssonGrycksbo IF OK 153:23+9:34
34Petra AhoNavi 155:16+11:27
35Inka SalonenHelsingin Suunnistajat 155:56+12:07
36Tuulia KivistöIF Sibbo-Vargarna 156:05+12:16
37Moa HedegårdOK Kolmården 156:10+12:21
38Carina PolzerNaturfreunde Wien 156:46+12:57
39Jenna TulonenHiidenkiertäjät 156:59+13:10
40Emelie AnderssonVänersborgs SK 157:34+13:45
41Anni ValtonenMS Parma 158:21+14:32
42Malin ThornemanHelsingborgs SOK 158:57+15:08
43Emma KindbomIF Hagen 159:25+15:36
44Elsi PöllänenHelsingin Suunnistajat 21:00:19+16:30
45Emelie LorénOK Landehof 11:01:06+17:17
46Sarah MagnussonLinköpings OK 11:01:15+17:26
47Saga SanderOK Djerf / Garphyttans IF / OK Milan 21:02:10+18:21
48Chantelle HesselbergOK Hällen 11:03:06+19:17
49Moa PetterssonRonneby OK / OK Dacke 11:03:16+19:27
49Stina NordinSundsvalls OK 11:03:16+19:27
51Klara HolmgårdKils OK 11:03:30+19:41
52Sofie JosefssonAnderstorps OK / Burseryds IF / OK Vivill 11:03:53+20:04
53Lina LundbergMullsjö SOK / Istrums SK / Tidaholm SOK Sisu 11:04:16+20:27
54Sara HägnanderLidköpings VSK 11:04:17+20:28
55Iina HasuOK Orient 11:05:25+21:36
56Elsa AnderssonBredaryds SOK 11:07:01+23:12
57Sara HamreforsVästerås SOK / Köping-Kolsva OK / Vandrarringen 11:07:20+23:31
58Oivia SprodBohuslän-Dals OF 11:07:44+23:55
59Emma RenbergSävedalens AIK 11:09:33+25:44
60Johanna HäggströmBrobyggarna 11:11:13+27:24
61Kristina TedhamreSnättringe SK 11:11:20+27:31
62Moa M-HenningssonIK Trenne Ullared 11:11:58+28:09
63Melina ÁvelinHämeenlinnan Suunnistajat 11:12:41+28:52
64Amanda HalvarsonLeksands OK 11:15:41+31:52
65Elin HermanssonKungälvs OK 11:18:03+34:14
66Caroline LängheimTullinge SK 21:20:20+36:31
67Ebba HjertbergHestra IF 11:20:23+36:34
68Linnea NilssonNyköpings OK 11:21:43+37:54
69Linnea BorgLinköpings OK 21:26:08+42:19
70Synne Eide RappNydalens SK / Halden SK / Raumar Orientering 21:26:46+42:57
71Maiken SandbergNydalens SK 11:29:43+45:54
72Sara AlmehedGöteborg-Majorna OK 21:31:24+47:35
73Hilla VahvelainenTampereen Pyrintö 21:38:19+54:30
74Jonna JärvinenKangasala SK 21:38:47+54:58
75Henna YlimaaAngelniemen Ankkuri 21:38:51+55:02
Sara KindlundOK Tranan 1ej godkänd
Emilia VuoriAngelniemen Ankkuri 1ej godkänd
Noora ArantolaEspoon Suunta 2ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser