Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sjövallaslaget

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sjövallaslaget
Arrangörsorganisation: Sjövalla FK
Datum: söndag 30 mars 2014

D21

6 980 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK58:498:25
2Karin Aneland-ThernOK Skogshjortarna59:44+0:558:33
3Lovisa HanssonHestra IF1:01:58+3:098:52
4Laura PortinPaimion Rasti1:04:19+5:309:12
5Agnes LeoBredaryds SOK1:04:22+5:339:13
6Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK1:06:00+7:119:27
7Emma SilvennoinenPaimion Rasti1:06:24+7:359:30
8Emma LindénFK Friskus-Varberg1:07:07+8:189:36
9Eveliina HirvonenPaimion Rasti1:07:18+8:299:38
10Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:08:08+9:199:45
11Malin AnderssonOK Nolaskogsarna1:08:24+9:359:47
12Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK1:10:26+11:3710:05
13Elin HamreforsSävedalens AIK1:10:55+12:0610:09
14Linda HallbergBredareds IF1:11:34+12:4510:15
15Petra HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:13:40+14:5110:33
16Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK1:13:56+15:0710:35
17Hilla LamminpääPaimion Rasti1:15:36+16:4710:49
18Stina GranefeltOK Tyr1:19:32+20:4311:23
19Louise BorgOK Enen1:22:03+23:1411:45
20Lovisa NilssonSävedalens AIK1:22:53+24:0411:52
21Jessica LevinSävedalens AIK1:44:12+45:2314:55

H21

10 330 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK1:06:356:26
2Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:07:18+0:436:30
3Fredrik PerssonIFK Göteborg1:09:36+3:016:44
4Simon AnderssonOK Kullingshof1:11:30+4:556:55
5Sami ValkamaPaimion Rasti1:11:37+5:026:55
6Tuomo IstolahtiYlistaron Kilpa-Veljet1:11:56+5:216:57
7Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:13:48+7:137:08
8Martin IvarssonOK Skogshjortarna1:14:41+8:067:13
9Conny RantzowHestra IF1:14:52+8:177:14
10Teemu VärePaimion Rasti1:16:04+9:297:21
11Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:16:16+9:417:22
12Johan TörnrothHjobygdens OK1:16:27+9:527:24
13Janne NieminenPaimion Rasti1:17:02+10:277:27
14Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:17:06+10:317:27
15Andreas BerganderEksjö SOK1:17:44+11:097:31
16Fredrik WeihardSävedalens AIK1:18:28+11:537:35
17Roman NazarovPaimion Rasti1:18:37+12:027:36
18Daniel StenlundPaimion Rasti1:18:40+12:057:36 Ladda ner rutt i gpx-format
19Viktor AntonssonEksjö SOK1:19:06+12:317:39
20Simon LarssonMarkbygdens OK1:20:31+13:567:47
21Jakob EngIFK Göteborg1:21:31+14:567:53
22Jesper SjögrenOK Kullingshof1:21:55+15:207:55
23Lasse KauttoVaajakosken Terä1:22:37+16:027:59
24Rikard PentonenIFK Göteborg1:23:17+16:428:03
25Per-Anders EggertsenIFK Göteborg1:23:23+16:488:04
26Henri KalvePaimion Rasti1:23:24+16:498:04
27Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:27:35+21:008:28
28Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK1:28:47+22:128:35
29Hirokazu OsakiGöteborg-Majorna OK1:28:54+22:198:36
30Jaakko IstolahtiYlistaron Kilpa-Veljet1:29:36+23:018:40
31Ken PeetersGöteborg-Majorna OK1:31:15+24:408:50
32Joakim AntonssonOK Löftan1:31:45+25:108:52
33Victor AxbomOK Landehof1:32:03+25:288:54
34Sven LarssonLeksands OK1:32:23+25:488:56
35Tobias ThorssonOK Löftan1:34:52+28:179:11
36Albin ThunbergOK Alehof1:36:19+29:449:19
37Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK1:38:25+31:509:31
38Patrik BergagårdBoxholm-Mjölby OL1:41:36+35:019:50
39Marcus UllmanOK Alehof1:51:01+44:2610:44
40Karl GellermanGöteborgs Skidklubb1:59:14+52:3911:32
41Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb2:03:30+56:5511:57
42Håkan AnderssonHalmstad OK2:08:04+1:01:2912:23
Fredric PortinPaimion Rastidiskvalificerad
Hampus OlesundOK Landehofdiskvalificerad
Johan AntonssonOK Löftandiskvalificerad
Niklas HelmertzFrölunda OLdiskvalificerad
David RunemalmNybro OKej start
Jere SipponenPaimion Rastiej start
Fredrik AnderssonIF Rigorej start
Kim FageruddPaimion Rastiej start
Jonathan FröjdöPaimion Rastiej start

D21 Kort

5 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla OlssonSkåneslättens OL48:119:29
2Heli HartvikPaimion Rasti48:18+0:079:30
3Milla SaarimäkiPaimion Rasti49:15+1:049:41
4Charlotte GustafssonSävedalens AIK51:49+3:3810:12
5Desiré RexOK Landehof52:45+4:3410:23
6Eleonora Swenson BäckelinTolered-Utby Ol-klubb1:02:03+13:5212:12
7Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb1:05:59+17:4812:59
8Anna NilssonFK Snapphanarna1:07:23+19:1213:15
9Zeinab El-CharifTolered-Utby Ol-klubb1:09:40+21:2913:42
10Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb1:09:47+21:3613:44

H21 Kort

8 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil BacklundGöteborg-Majorna OK1:08:418:25
2Patrik NordgrenSävedalens AIK1:10:21+1:408:37
3Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:12:55+4:148:56
4Thorbjörn EkströmUddevalla OK1:18:35+9:549:38
5Tobias CapleIK Uven1:21:25+12:449:59
6Johan WinteråsVästerbergslagens OL1:22:44+14:0310:09

D20

5 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aina EdgrenTrollhättans SOK53:509:46
2Amanda BlennowFalköpings AIK OK54:33+0:439:54
3Elin ClassonOK Orinto55:27+1:3710:03
4Lovisa LemanGöteborgs Skidklubb56:00+2:1010:09
5Filippa SpånérSävedalens AIK1:05:59+12:0911:58
6Sofia SjögrenOK Kullingshof1:06:27+12:3712:03
7Lisa WallinHestra IF1:14:02+20:1213:26
8Cherie SjöblomFrölunda OL1:18:41+24:5114:16
9Sofia HelmertzFrölunda OL2:13:00+1:19:1024:08
Josefin AronssonFK Friskus-Varbergej start
Anna WallinGöteborg-Majorna OKej start

H20

7 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid VågLerums SOK53:197:03
2Anton NilssonOK Tranan55:27+2:087:20
3Pontus JanssonOK Orinto56:17+2:587:27
4Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK58:44+5:257:46
5Karl ModigOK Alehof1:00:58+7:398:04
6Rasmus LarssonOK Alehof1:04:03+10:448:29
7Erik Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK1:13:03+19:449:40
8Gustav SandstedtEksjö SOK1:16:34+23:1510:08
9Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:37:40+44:2112:56
Anton BlomGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Gustav BoquistIK Uvenej start

D18

5 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK44:108:41
2Sara KindlundOK Tranan48:31+4:219:33
3Emma NilssonOK Tranan48:39+4:299:34
4Elvira LarssonRyda SK51:58+7:4810:13
5Hanna ÅbergOK Landehof52:27+8:1710:19
6Lina LandergrenHestra IF56:31+12:2111:07
7Kajsa JohanssonJönköpings OK58:27+14:1711:30
8Elisabet AronssonFK Friskus-Varberg58:28+14:1811:30
9Lydia NorinFrölunda OL1:01:15+17:0512:03
10Jenny EdgrenTrollhättans SOK1:01:42+17:3212:08

H18

6 570 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip WadstenOK Landehof50:017:36
2Lucas SundbladEksjö SOK51:18+1:177:48
3Oskar LindEksjö SOK53:47+3:468:11
4Philip EdvardssonEksjö SOK53:54+3:538:12
5August KollbergEksjö SOK55:25+5:248:26
6Linus LandergrenHestra IF55:58+5:578:31
7Rasmus ArfwedsonFrölunda OL56:51+6:508:39
8Mattis HallbergIK Uven57:00+6:598:40
9Tobias PentonenHestra IF57:50+7:498:48
10Nils WärnsbergEksjö SOK58:23+8:228:53
11Ludvig HolmbergOK Tranan1:00:48+10:479:15
12John GabrielssonSävedalens AIK1:00:57+10:569:16
13Yusuke HamauzuOC TORTOISE1:00:59+10:589:16
14Oscar RenbergSävedalens AIK1:07:13+17:1210:13
15Adam JohanssonTrollhättans SOK1:08:41+18:4010:27
16Anton BobergIF Rigor1:10:40+20:3910:45
17Arvid HammarFK Herkules1:40:36+50:3515:18

D17-20 Kort

4 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK54:2012:01

D16

4 520 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma DjerfLerums SOK40:358:58
2Vilma BlennowFalköpings AIK OK44:07+3:329:45
3Sanna FasthEksjö SOK44:26+3:519:49
4Saga BacktemanLerums SOK46:08+5:3310:12
5Klara AxelssonMarkbygdens OK47:55+7:2010:36
6Gabriella BerganderEksjö SOK48:39+8:0410:45
7Lisa JohanssonOK Tranan48:41+8:0610:46
8Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK49:02+8:2710:50
9Alice AronengHestra IF49:46+9:1111:00
10Fanny SundbladEksjö SOK49:54+9:1911:02
11Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK50:04+9:2911:04
12Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK50:47+10:1211:14
13Amelia SkalbergBredaryds SOK50:58+10:2311:16
14Alice BarreforsIK Uven55:19+14:4412:14
15Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK56:45+16:1012:33
16Emelie KarlssonOK Landehof1:00:15+19:4013:19
17Isabella LagoGöteborg-Majorna OK1:00:27+19:5213:22
18Sofia KlassonHestra IF1:01:06+20:3113:31
19Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK1:02:28+21:5313:49
20Emelie LorénOK Landehof1:03:24+22:4914:01
21Agnes AspMölndal Outdoor IF1:05:26+24:5114:28
22Sara ForsbergIK Uven1:07:32+26:5714:56
23Victoria AnderssonOK Tranan1:07:59+27:2415:02
24Maja GunnarssonLerums SOK1:08:59+28:2415:15
25Hanna BoquistIK Uven1:11:09+30:3415:44
26Emma RenbergSävedalens AIK1:17:41+37:0617:11
27Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK1:21:09+40:3417:57
28Rebecka PerssonMölndal Outdoor IF1:25:02+44:2718:48
29Janneke SnijderIK Uven1:32:34+51:5920:28
Emelie SvenssonIF Rigordiskvalificerad
Clara CoxLerums SOKej start
Emma KarlssonOK Landehofej start
Klara DjerfLerums SOKej start

H16

5 590 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliwer LundbergOK Bävern42:407:37
2Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK43:38+0:587:48
3Rickard OlssonTibro OK45:06+2:268:04
4Johan LammFrölunda OL45:08+2:288:04
5Filip TrofastBredaryds SOK45:32+2:528:08
6Johan OlsonIK Uven46:41+4:018:21
7Fredrik JohanssonOK Nackhe48:04+5:248:35
8Albin ClaessonSävedalens AIK49:48+7:088:54
9Eric RosjöJönköpings OK50:05+7:258:57
10Felix AxelssonMarkbygdens OK51:07+8:279:08
11Olle JosarpFK Friskus-Varberg51:13+8:339:09
12Adam BrobergIF Rigor51:54+9:149:17
13Emil KarlssonHestra IF53:40+11:009:36
14Joel LeanderOK Landehof56:11+13:3110:03
15Jonatan LarssonSävedalens AIK56:25+13:4510:05
16Axel ForsmanFK Herkules57:09+14:2910:13
17Rasmus LundbergOK Bävern58:54+16:1410:32
18Anton OlivestamVimmerby OK1:07:02+24:2211:59
19Olle SörqvistMarkbygdens OK1:07:37+24:5712:05
20Carl WärnsbergEksjö SOK1:08:10+25:3012:11
21Hugo ThunbergOK Alehof1:11:39+28:5912:49
22Karl PalmLerums SOK1:18:22+35:4214:01
Immanuel StensötaFrölunda OLdiskvalificerad
Viktor WassénVänersborgs SKdiskvalificerad
Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad
Otto StuhlhoferOK Landehofdiskvalificerad
Jonas LauriFK Herkulesej start

D16 Kort

3 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna NordholmSävedalens AIK53:2315:17
2Hilma MarkinhuhtaOK Landehof1:08:22+14:5919:35

H16 Kort

3 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton Blaho MildtonIK Uven1:04:1016:27

D14

3 900 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK36:299:21
2Kajsa RaskKungälvs OK40:47+4:1810:27
3Selma MoqvistLerums SOK43:06+6:3711:03
4Ellika GrothKungälvs OK44:53+8:2411:30
5Johanna NilssonKungälvs OK45:45+9:1611:43
6Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK46:54+10:2512:01
7Linnea SkalbergBredaryds SOK48:07+11:3812:20
8Anna FlakbergIFK Göteborg48:29+12:0012:25
9Elvira WildheimFK Friskus-Varberg48:44+12:1512:29
10Maja KindlundOK Tranan49:58+13:2912:48
11Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb50:43+14:1413:00
12Johanna WallbergOK Alehof52:20+15:5113:25
13Lisa BörnstedtTolered-Utby Ol-klubb54:08+17:3913:52 Ladda ner rutt i gpx-format
14Wilma BerganderEksjö SOK55:41+19:1214:16
15Julia ElverlindOK Tranan56:04+19:3514:22
16Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK57:25+20:5614:43
17Matilda HagstrandLerums SOK58:29+22:0014:59
18Nora AronengHestra IF59:36+23:0715:16
19Lina ErdleiusIF Rigor1:00:47+24:1815:35
20Klara HöglundEksjö SOK1:12:10+35:4118:30
21Kajsa HomannOK Orinto1:22:03+45:3421:02
22Amanda MullinsSjövalla FK1:27:28+50:5922:25
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Alma WilhelmssonFalköpings AIK OKdiskvalificerad
Ester FreidlitzOK Landehofej start
Klara WallinderGöteborg-Majorna OKej start
Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarnaej start

H14

3 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BlomFrölunda OL35:599:13
2Adrian VartiaOK Löftan38:23+2:249:50
3Hugo SetthagenOK Tranan41:18+5:1910:35
4Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb43:05+7:0611:02
5Carl JosefssonSävedalens AIK43:14+7:1511:05
6Tim JohanssonFK Friskus-Varberg43:16+7:1711:05
7Gabriel SturessonLerums SOK45:00+9:0111:32
8Anders BjörklundTrollhättans SOK46:58+10:5912:02
9Johan HjelmérSjövalla FK47:15+11:1612:06
10Hugo StrömUlricehamns OK47:56+11:5712:17
11Felix FalkGöteborg-Majorna OK48:45+12:4612:30
12Nils HammarFK Herkules49:26+13:2712:40
13Linus LundbergOK Bävern50:17+14:1812:53
14August AbrahamssonGällstadbygdens SOK50:56+14:5713:03
15Erik HogedalGöteborg-Majorna OK51:01+15:0213:04
16Hugo JacobssonEksjö SOK53:52+17:5313:48
17Olle Leibe BergstedtMarkbygdens OK55:43+19:4414:17
18Alexander RoosOK Landehof55:52+19:5314:19
19Elvis HammarkloSjövalla FK56:44+20:4514:32
20Gustav ÖstenssonOK Tranan59:53+23:5415:21
21Petter HinderTolered-Utby Ol-klubb1:00:01+24:0215:23
22Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb1:05:23+29:2416:45
23Adam OlssonSjövalla FK1:12:35+36:3618:36
24Joel HellmanSjövalla FK1:13:51+37:5218:56
25Viktor LeClaireFK Herkules1:21:39+45:4020:56
Hugo DjurstedtEksjö SOKdiskvalificerad
Mattis AbrahamssonMarkbygdens OKej start
Martin LammFrölunda OLej start
Filip RosjöJönköpings OKej start
Johan GrahnIK Uvenej start
Samuel PihlströmOK Landehofej start
Petter Leibe BergstedtMarkbygdens OKej start

D14 Kort

3 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda JohannessonFrölunda OL44:3014:35
2Erica AbrahamssonMölndal Outdoor IF45:12+0:4214:49
3Clars Berglund HiltunenGöteborg-Majorna OK45:39+1:0914:58
4Linnea BengtssonFalkenbergs OK46:11+1:4115:08
5Malin NilssonOK Tranan57:20+12:5018:47
6Moa BäckströmIF Rigor1:01:59+17:2920:19
7Emelie RönnborgIK Uven1:31:48+47:1830:05
Kajsa NormanSävedalens AIKdiskvalificerad

H14 Kort

3 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William BodinGällstadbygdens SOK1:06:0621:40

D12

3 030 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta LjungbergSjövalla FK23:567:53
2Emma LingJönköpings OK26:32+2:368:45
3Lovisa MoqvistLerums SOK30:28+6:3210:03
4Agnes DjurstedtEksjö SOK31:05+7:0910:15
5Olivia AspIFK Göteborg32:42+8:4610:47
6Eleonora AlinderSjövalla FK33:06+9:1010:55
7Alma BirklinOK Kåre33:30+9:3411:03
8Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK35:12+11:1611:37
9Olivia LundstedtSjövalla FK35:36+11:4011:44
10Maria LogrenSjövalla FK36:27+12:3112:01
11Unni GranforsIF Rigor36:34+12:3812:04
12Alma GustafssonSOK Aneby37:01+13:0512:13
13Elin FlakbergIFK Göteborg37:12+13:1612:16
14Thea FagerströmIFK Göteborg38:20+14:2412:39
15Ella BjörckIK Uven41:21+17:2513:38
16Thilda SeldénIF Rigor42:19+18:2313:57
17Lisa FalkGöteborg-Majorna OK45:43+21:4715:05
18Ella SöderberghIFK Göteborg50:38+26:4216:42
19Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK53:49+29:5317:45
20Disa RangertKungälvs OK53:53+29:5717:46
21Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:02:15+38:1920:32
22Sofia RaskKungälvs OK1:03:37+39:4120:59
23Emilia KraftIK Uven1:08:24+44:2822:34
Elsa KarlssonOK Landehofdiskvalificerad

H12

3 030 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan23:427:49
2Emil AxelssonLerums SOK24:52+1:108:12
3Gustav OhlinOK Tranan28:52+5:109:31
4Jakob GunnarssonLerums SOK29:05+5:239:35
5Casper SkeppSävedalens AIK29:35+5:539:45
6Rasmus FjordsideSävedalens AIK30:47+7:0510:09
7Filip KlingbergOK Alehof30:53+7:1110:11
8Gustav WärnsbergEksjö SOK31:30+7:4810:23
9Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK31:50+8:0810:30
10Arvid BacktemanLerums SOK31:58+8:1610:33
11Felix DrejmoOK Landehof32:04+8:2210:34
12Lucas LjungdahlOK Skogshjortarna33:45+10:0311:08
13Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK34:11+10:2911:16
14Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna34:18+10:3611:19
15Erik LingJönköpings OK35:19+11:3711:39
16Alex JohanssonFK Friskus-Varberg35:24+11:4211:40
16Oscar Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb35:24+11:4211:40
18Simon NordbergGöteborg-Majorna OK37:12+13:3012:16
18Oscar OlinIK Hakarpspojkarna37:12+13:3012:16
20Arvid EkströmStenungsunds OK38:13+14:3112:36
21Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb39:41+15:5913:05
22Edvin NilssonKungälvs OK40:17+16:3513:17
23Anton LundOK Skogshjortarna52:02+28:2017:10
24Edvin BorneFrölunda OL56:35+32:5318:40
25Jacob GrahnIK Uven1:05:27+41:4521:36
Simon BrovallGällstadbygdens SOKdiskvalificerad
Jacob PihelSjövalla FKdiskvalificerad
Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Nils KörleOK Landehofej start
Alfred ErdeliusIF Rigorej start

D12 Kort

2 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia ElverlindOK Tranan27:0911:36
2Ida KilnäsSjövalla FK36:25+9:1615:33
Ida JohannessonFrölunda OLdiskvalificerad

H12 Kort

2 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BohmanOK Orinto37:3716:04
2Erik ÖstlingKungälvs OK43:08+5:3118:25
Wilmer HolmqvistSjövalla FKdiskvalificerad
Elis NorinFrölunda OLej start

D10

2 340 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof21:459:17
2Maja GraadIF Rigor24:24+2:3910:25
3Anna SvenssonIF Rigor25:05+3:2010:43
4Julia WallbergOK Alehof26:03+4:1811:07
5Elsa BobergIF Rigor27:57+6:1211:56
6Emilia LundstedtSjövalla FK29:04+7:1912:25
7Sandra LingJönköpings OK30:18+8:3312:56
8Matilda WallströmSävedalens AIK31:04+9:1913:16
9Molly GranängKungälvs OK31:52+10:0713:37
10Ida BruhnIF Rigor36:40+14:5515:40
11Ida RosjöJönköpings OK42:08+20:2318:00
12Kristina BohmanOK Orinto1:02:12+40:2726:34
Ebba ThernOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Matilda FreidlitzOK Landehofutgått

H10

2 340 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias JohanssonOK Löftan19:448:25
2Victor HanssonOK Löftan20:45+1:018:52
3Lukas GrothKungälvs OK21:18+1:349:06
4Arvid SkeppSävedalens AIK21:28+1:449:10
5Emil SeldénIF Rigor22:20+2:369:32
6Isac BrovallGällstadbygdens SOK22:43+2:599:42
7Simon BååthSävedalens AIK27:01+7:1711:32
8Anton SöderbergIFK Göteborg28:25+8:4112:08
9Hannes EssungerSjövalla FK29:32+9:4812:37
10Jakob AspIFK Göteborg32:23+12:3913:50
11Felix CindricFK Herkules34:46+15:0214:51
12Elias NordbergGöteborg-Majorna OK35:30+15:4615:10
13Alfred JohanssonOK Alehof39:51+20:0717:01
14Walter BodinGällstadbygdens SOK44:20+24:3618:56
15Melwin WildheimFK Friskus-Varberg49:17+29:3321:03
16Mikael BjörckIK Uven56:39+36:5524:12
William RönnborgIK Uvendiskvalificerad
Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OKej start

D35

6 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida WallströmSävedalens AIK1:02:4410:20
2Ulrika BornetunSkillingaryds FK1:05:15+2:3110:44
3Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof1:05:29+2:4510:47
4Therése IvarssonOK Skogshjortarna1:09:20+6:3611:25

H35

8 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AndreassonOK Skogshjortarna1:04:487:57
2Andréas ThernOK Skogshjortarna1:05:02+0:147:58
3Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:13:27+8:399:00
Magnus JonssonVästvärmlands OKej start

D40

5 080 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika KindlundOK Tranan43:408:35
2Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK45:31+1:518:57
3Marina AxelssonMarkbygdens OK47:50+4:109:24
4Anna LövgärdOK Alehof49:15+5:359:41
5Sara LorénOK Landehof52:59+9:1910:25
6Johanna AspIFK Göteborg53:47+10:0710:35
7Karin KullmanOK Alehof53:59+10:1910:37
8Hanna RangertKungälvs OK55:08+11:2810:51
9Susanne CoxLerums SOK55:18+11:3810:53
10Cecilia GrothKungälvs OK55:24+11:4410:54
11Carin RosjöJönköpings OK55:29+11:4910:55
12Anna OlinIK Hakarpspojkarna1:00:09+16:2911:50
13Ellinor JohanssonOK Alehof1:01:12+17:3212:02
14Gisela LindFK Herkules1:05:58+22:1812:59
15Ulrika GranforsIF Rigor1:06:33+22:5313:06
16Jessica ElmerssonOK Bävern1:07:00+23:2013:11
17Marie-Louise PerssonFK Herkules1:07:08+23:2813:12
18Maria AspIFK Göteborg1:07:29+23:4913:17
19Cecilia FlakbergIFK Göteborg1:07:48+24:0813:20
20Mari KraftIK Uven1:09:08+25:2813:36
21Malin JohanssonFK Friskus-Varberg1:09:34+25:5413:41
22Mie ÖstlingKungälvs OK1:14:52+31:1214:44
23Anna RönnborgIK Uven1:15:26+31:4614:50

H40

7 550 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LöwegrenIFK Göteborg53:407:06
2Martin LarssonIFK Göteborg54:45+1:057:15
3Markus OlinIK Hakarpspojkarna58:26+4:467:44
4Pär HanssonIFK Göteborg59:59+6:197:56
5Mattias GrahnIFK Göteborg1:00:36+6:568:01
6Sören SturessonLerums SOK1:01:15+7:358:06
7Martin BobergIF Rigor1:02:01+8:218:12
8Mats KindlundOK Tranan1:02:39+8:598:17
9Stefan GraadIF Rigor1:04:20+10:408:31
10Ola TengnérIFK Göteborg1:05:01+11:218:36
11Magnus HomannOK Orinto1:05:28+11:488:40
12Jonas AxelssonLerums SOK1:06:09+12:298:45
13Kenneth JohanssonOK Tranan1:06:39+12:598:49
14Anders LövgärdOK Alehof1:06:52+13:128:51
15Johan SällforsIFK Lidingös Skid o OK1:07:21+13:418:55
16Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:08:13+14:339:02
17Ola JodalGöteborg-Majorna OK1:08:19+14:399:02
18Daniel OlssonDalsjöfors IF1:08:23+14:439:03
19Thomas JosarpFK Friskus-Varberg1:09:27+15:479:11
20Anders HellgrenFrölunda OL1:10:05+16:259:16
21Björn KarlssonOK Orinto1:10:30+16:509:20
22Björn GrothKungälvs OK1:10:41+17:019:21
23Peter AspIFK Göteborg1:10:55+17:159:23
24Magnus HanssonOK Löftan1:10:56+17:169:23
25Anders LingJönköpings OK1:11:24+17:449:27
26Emil ErdeliusIF Rigor1:16:25+22:4510:07
27William RexOK Landehof1:16:49+23:0910:10
28Anders ThulinKungälvs OK1:17:02+23:2210:12
29Claes SetthagenOK Tranan1:24:49+31:0911:14
30Fredrik PlumppuBredareds IF1:26:02+32:2211:23 Ladda ner rutt i gpx-format
31Erik LauriFK Herkules1:28:06+34:2611:40
32Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK1:37:51+44:1112:57
33Fredrik OlinderssonOK Löftan1:54:44+1:01:0415:11
34Ulric BjörckIK Uven2:00:58+1:07:1816:01
Mikael SvenssonFK Herkulesdiskvalificerad
Erik AderstedtKungälvs OKdiskvalificerad
Magnus FogelIK Uvenutgått
Martin SvenssonIF Rigorej start
Jens ArvidssonIF Rigorej start
Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Martin FogelbergVästvärmlands OKej start

D45

4 460 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK44:209:56
2Anette BernhedSävedalens AIK46:26+2:0610:24
3Lena CarlssonSävedalens AIK49:52+5:3211:10
4Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK50:08+5:4811:14
5Kristina NilssonOK Tranan51:26+7:0611:31
6Karin TorstenssonFalköpings AIK OK55:31+11:1112:26
7Ing-Marie AronengBredareds IF56:37+12:1712:41
8Anna AbrahamssonMölndal Outdoor IF57:05+12:4512:47
9Ina SkalbergBredaryds SOK59:58+15:3813:26
10Åsa JosarpFK Friskus-Varberg1:00:25+16:0513:32
11Anki BlennowFalköpings AIK OK1:01:17+16:5713:44
12Catarina BengtssonOK Nackhe1:02:20+18:0013:58
13Suzy LarssonOK Skogshjortarna1:02:39+18:1914:02
14Anna JohanssonJönköpings OK1:03:44+19:2414:17
15Carina AnderssonFK Friskus-Varberg1:06:21+22:0114:52
16Malin LammFrölunda OL1:07:19+22:5915:05
17Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg1:09:45+25:2515:38
18Cecilia PalmLerums SOK1:11:18+26:5815:59
19Carina BerganderEksjö SOK1:15:12+30:5216:51
20Tuuli SaariFK Herkules1:22:04+37:4418:24
21Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:24:24+40:0418:55
22Katarina BorneFrölunda OL1:34:52+50:3221:16
Agnetha leClaireFK Herkulesdiskvalificerad

H45

6 570 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna47:297:13
2Magnus JohanssonOK Löftan52:50+5:218:02
3Nichlas WallströmSävedalens AIK54:32+7:038:18
4Anders AspMölndal Outdoor IF55:22+7:538:25
5Stefan AronengHestra IF56:46+9:178:38
6Peter AronssonFK Friskus-Varberg56:58+9:298:40
7Claes HagstrandLerums SOK57:35+10:068:45
8Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna59:06+11:378:59
9Henrik NordholmSävedalens AIK1:01:18+13:499:19
10Gert WildheimFK Friskus-Varberg1:01:40+14:119:23
11Lars NordgrenEksjö SOK1:03:14+15:459:37
12Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:04:40+17:119:50
13Patrik FalkGöteborg-Majorna OK1:04:44+17:159:51
14Claus JohanssonJönköpings OK1:04:47+17:189:51
15Pär MoqvistLerums SOK1:05:13+17:449:55
16Magnus Ö BernhedSävedalens AIK1:07:03+19:3410:12
17Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:08:04+20:3510:21
18Carl NorinFrölunda OL1:08:17+20:4810:23
19Daniel FredrikssonFrölunda OL1:09:32+22:0310:35
20Krister RosjöJönköpings OK1:10:53+23:2410:47
21David GabrielssonSävedalens AIK1:12:13+24:4410:59
22Magnus TrofastBredaryds SOK1:13:56+26:2711:15
23Johan WettergrenIK Uven1:13:58+26:2911:15
24Per JohnssonLerums SOK1:17:04+29:3511:43
25Ulf ÄrligOK Gränsen1:17:07+29:3811:44
26Thomas BorneFrölunda OL1:17:49+30:2011:50
27Anders GustavssonFK Friskus-Varberg1:18:51+31:2212:00
28Pär JohannessonFrölunda OL1:43:34+56:0515:45
29Graham KempGöteborg-Majorna OK1:44:50+57:2115:57
30Mats RönnborgIK Uven1:48:55+1:01:2616:34
31Tommy VartiaOK Löftan2:17:13+1:29:4420:53
Per-Anders AxelssonMarkbygdens OKej start
Stefan PihlSOK 68ej start
Torbjörn GrahnIK Uvenej start

D50

4 070 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules40:349:58
2Annika AasaIK Uven51:18+10:4412:36
3Åsa NybergGöteborg-Majorna OK51:31+10:5712:39
4Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK54:53+14:1913:29
5Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK55:30+14:5613:38
6Marie HögstrandMarkbygdens OK58:14+17:4014:18
7Jenny HomannOK Orinto1:01:34+21:0015:07
8Ingrid KensbyOK Tyr1:02:12+21:3815:16
9Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:02:25+21:5115:20
10Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:04:25+23:5115:49
11Jane MelinGöteborg-Majorna OK1:06:10+25:3616:15
12Karin HelmertzFrölunda OL1:26:43+46:0921:18
Maria OlssonLerums SOKdiskvalificerad

H50

6 070 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SvenssonBredaryds SOK44:157:17
2Magnus JosefssonSävedalens AIK52:22+8:078:37
3Magnus Karlsson 1OK Landehof54:05+9:508:54
4Torsten BacktemanLerums SOK54:16+10:018:56
5Peter Lillen NilssonOK Tranan54:53+10:389:02
6Bengt NorrmanTrollhättans SOK55:34+11:199:09
7Hans MelinGöteborg-Majorna OK56:07+11:529:14
8Kent KlassonHestra IF58:01+13:469:33
9Magnus JoelssonSOK 6858:54+14:399:42
10Per FlakbergIFK Göteborg59:08+14:539:44
11Pär ClaessonSävedalens AIK59:24+15:099:47
12Per GustavssonGöteborg-Majorna OK59:58+15:439:52
13Christer BorgGöteborg-Majorna OK1:01:42+17:2710:09
14Mikael JungbjerGöteborgs Skidklubb1:04:25+20:1010:36
15Andres LaasOK Skogshjortarna1:04:54+20:3910:41
16Thomas AttforsSävedalens AIK1:05:00+20:4510:42
17Mikael BacklundDalaportens OL1:05:26+21:1110:46
18Stefan OlofssonOK Gisle1:07:00+22:4511:02
19Anders LindénFrölunda OL1:08:34+24:1911:17
20Anders SjögrenOK Kullingshof1:08:46+24:3111:19
21Ulf AlmehedFrölunda OL1:09:28+25:1311:26
22Andrew LagoGöteborg-Majorna OK1:14:14+29:5912:13
23Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:17:45+33:3012:48
24Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:17:53+33:3812:49
25Magnus BlennowFalköpings AIK OK1:20:36+36:2113:16
26Patrick DjerfLerums SOK1:21:37+37:2213:26
27Mats KensbyOK Tyr1:25:02+40:4714:00
28Anders NilssonGällstadbygdens SOK1:27:21+43:0614:23
29Thomas BäckströmIF Rigor1:27:24+43:0914:23
30Leif HagmanIK Uven1:35:50+51:3515:47
31Martin CarlssonTolered-Utby Ol-klubb2:12:08+1:27:5321:46
Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OKej start

D55

4 070 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta OlivestamVimmerby OK51:3012:39
2Gunilla LarssonBredareds IF53:25+1:5513:07
3Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK56:13+4:4313:48
4Ann-Christine LööfEksjö SOK58:17+6:4714:19
5Gunilla AxelssonSävedalens AIK58:19+6:4914:19
6Monica KnutssonSävedalens AIK58:47+7:1714:26
7Ann Warma-LaasOK Skogshjortarna1:01:33+10:0315:07
8Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:05:37+14:0716:07
9Birgitta LööfGöteborg-Majorna OK1:12:48+21:1817:53
10My EngströmLerums SOK1:13:48+22:1818:07
11Christina NilssonLerums SOK1:18:21+26:5119:15
12Carina SwensonTolered-Utby Ol-klubb1:55:47+1:04:1728:26
Monica WassFalkenbergs OKdiskvalificerad

H55

5 510 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK50:289:09
2Anders JohanssonHestra IF52:22+1:549:30
3Stefan JohanssonTrollhättans SOK52:25+1:579:30
4Pierre KarlssonOK Alehof54:26+3:589:52
5Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK54:41+4:139:55
6Anders BjörklundSävedalens AIK57:18+6:5010:23
7Torbjörn HalvarssonFjärås AIK1:00:09+9:4110:54
8Stefan SjöblomFrölunda OL1:00:46+10:1811:01
9Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:01:28+11:0011:09
10Sven-Åke AnderssonIF Rigor1:03:12+12:4411:28
11Roger AnderssonSävedalens AIK1:09:28+19:0012:36
12Bertil AxbomOK Landehof1:09:56+19:2812:41
13Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:10:21+19:5312:46
14Torbjörn AlmgrenGöteborgs Skidklubb1:10:43+20:1512:50
15Bernt AnderssonIF Rigor1:13:11+22:4313:16
16Lars StrömbergOK Skogshjortarna1:21:00+30:3214:42
Bo HermanssonGöteborg-Majorna OKej start
Klavs MadsenOdense OKej start
Ulf PalmérUlricehamns OKej start

D60

3 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK39:0611:08
2Randveig BergGöteborg-Majorna OK46:44+7:3813:18
3Britt-Marie LarssonSOK 6846:58+7:5213:22
4Lena GranefeltOK Tyr48:02+8:5613:41
5Karin AxelssonIK Uven59:12+20:0616:51
6Eva JohanssonKungälvs OK1:01:24+22:1817:29
7Ingela NelsénFalkenbergs OK1:01:39+22:3317:33
8Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:03:19+24:1318:02
9Marita LarssonMarkbygdens OK1:05:31+26:2518:39
10Eva BlomströmIK Stern1:13:18+34:1220:52
11Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:21:35+42:2923:14
12Margareta SchölinTockarps IK1:24:33+45:2724:05
Eva AndreassonBorås GIFej start
Maria NorellFrölunda OLej start

H60

5 080 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HerderssonMarkbygdens OK43:438:36
2Lennart HålsjöOK Skogshjortarna48:24+4:419:31
3Björn JägerströmIK Uven48:33+4:509:33
4Ulf PeterssonKungälvs OK51:25+7:4210:07
5Bill AnderssonI 15 IF52:57+9:1410:25
6Kjell NeroNässjö OK54:02+10:1910:38
7Sten BlomströmIK Stern54:56+11:1310:48
8Björn PetterssonUlricehamns OK56:12+12:2911:03
9Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe56:18+12:3511:04
10Christer HåkanssonFalkenbergs OK58:19+14:3611:28
11Björn NilssonOK Nackhe59:19+15:3611:40
12Håkan AnderssonMarkbygdens OK1:00:09+16:2611:50
13Björn EngströmLerums SOK1:01:54+18:1112:11
14Stefan HermanssonTenhults SOK1:02:56+19:1312:23
15Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb1:03:05+19:2212:25
16Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK1:03:49+20:0612:33
17Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:10:45+27:0213:55
18Lennart JakobsonTibro OK1:12:43+29:0014:18
Yngve NorellFrölunda OLej start
Anders BengtssonFalkenbergs OKej start
Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OKej start
Kent ErikssonLerums SOKej start
Thom SandvikAvesta OKej start
Bengt GruvbergerOK Djerfej start

D65

3 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK49:1814:02
2Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK55:21+6:0315:46
3Margareta LarssonOK Njudung58:15+8:5716:35
4Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK59:04+9:4616:49
5Monica LarssonOK Tranan1:03:30+14:1218:05
6Ingrid Rex WallströmOK Landehof1:04:25+15:0718:21
7Gunnel KarlssonSOK 681:05:21+16:0318:37
8Rosa JohanssonIK Uven1:07:04+17:4619:06
9Lotta BörjessonSävedalens AIK1:09:55+20:3719:55
10Ann-Britt JohanssonIK Stern1:15:20+26:0221:27
11Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:15:39+26:2121:33
Ulla LingJönköpings OKdiskvalificerad

H65

4 550 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle AdolfssonLerums SOK47:4110:28
2Stefan G LarssonOK Njudung50:32+2:5111:06
3Lars GranefeltOK Tyr51:01+3:2011:12
4Carl-Henry AnderssonOK Orinto51:10+3:2911:14
5Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL51:15+3:3411:15
6Anders BjörnbergFrölunda OL52:27+4:4611:31
7Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK53:56+6:1511:51
8Per-Erik WåhlbergOK Linné55:03+7:2212:05
9Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK55:13+7:3212:08
10Stig JohanssonBredaryds SOK55:47+8:0612:15
11Per-Olof FernbergIS Skanne56:26+8:4512:24
12Ove ThorssonIK Trenne Ullared56:42+9:0112:27
13Bill SchölinTockarps IK57:03+9:2212:32
14Lars-Göran MolinMarkbygdens OK57:33+9:5212:38
15Hans CarlstedtSävedalens AIK59:19+11:3813:02
16Torbjörn WikströmOK Orinto59:50+12:0913:09
17Benny IvarssonFjärås AIK1:01:17+13:3613:28
18Lennart AlmströmIK Stern1:01:46+14:0513:34
19Hans M CarlssonIFK Göteborg1:01:56+14:1513:36
20Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK1:03:31+15:5013:57
21Stig OvelandValbo AIF1:04:11+16:3014:06
22Stellan AhnströmForserums SOK1:05:23+17:4214:22
23Rune EliassonFalkenbergs OK1:10:41+23:0015:32
24Inge LöwegrenKatrineholms OK1:12:07+24:2615:50
25Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:12:54+25:1316:01
26Lennart AnderssonGöteborgs Skidklubb1:14:03+26:2216:16
27Lars ÖsterbergSävedalens AIK1:18:29+30:4817:14
28Kjell JeppsonIF Rigor1:28:51+41:1019:31
29Sten HelmertzFrölunda OL1:52:27+1:04:4624:42
Lars-Olof RönnqvistOK Löftandiskvalificerad
Håkan WinnbergIK Trenne Ullareddiskvalificerad
Christer SamuelssonOK Löftandiskvalificerad
Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad
Christer SandhOK Roxenej start
Ingemar JohanssonVäxjö OKej start

D70

3 050 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK44:0414:26
2Kerstin ErnvidUlricehamns OK48:40+4:3615:57
3Inger SundinOK Landehof49:39+5:3516:16
4Lena WaernTrollhättans SOK49:43+5:3916:18
5Ingrid HermanssonIK Ymer50:22+6:1816:30
6Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb51:02+6:5816:43
7Britt RangertIK Ymer51:34+7:3016:54
8Marie-Louise LundströmOK Löftan53:06+9:0217:24
9Ulla SönsterödSOK 6856:16+12:1218:26
10Kerstin JohanssonMarkbygdens OK57:56+13:5218:59
11Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK58:40+14:3619:14
12Ann-Catrine AhlströmFjärås AIK1:06:21+22:1721:45
13Birgitta ParknerOK Landehof1:07:56+23:5222:16
14Elvy BörjessonOK Alehof1:10:17+26:1323:02
15Inga PerssonOK Landehof1:15:07+31:0324:37
16Lillemor HallinOK Landehof1:39:11+55:0732:31

H70

3 930 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke EckerbomIFK Sävsjö40:4910:23
2Roland NilssonFalköpings AIK OK41:02+0:1310:26
3Lars FinbomOK Landehof42:35+1:4610:50
4Magne HagströmFrölunda OL43:20+2:3111:01
5Dag LorénOK Frisene44:03+3:1411:12
6Kalle JohanssonOK Skogshjortarna44:46+3:5711:23
7Jerry HolmEskilstuna OL45:09+4:2011:29
8Lars TuvessonUlricehamns OK46:05+5:1611:43
9Henrik HvoslefIK Stern46:26+5:3711:48
10Ingemar LindblomIFK Göteborg46:45+5:5611:53
11Ronny AnderssonOK Skogshjortarna47:04+6:1511:58
12Erland LingJönköpings OK47:23+6:3412:03
13Rune ArvidssonMarkbygdens OK48:20+7:3112:17
14Hans CarlssonOK Orinto49:17+8:2812:32
15Lars JohanssonOK Skogshjortarna49:52+9:0312:41
16Ivan ErnvidUlricehamns OK51:06+10:1713:00
17Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna53:26+12:3713:35
18Gunnar VallinOK Landehof53:54+13:0513:42
19Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK53:55+13:0613:43
20Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK55:11+14:2214:02
21Mårten SvenssonOK Gipen1:00:48+19:5915:28
22Lars-Åke LarssonOK Tranan1:06:08+25:1916:49
23Tore PetterssonOK Gipen1:06:32+25:4316:55
24Christer WestbergIFK Göteborg1:12:53+32:0418:32
25Göran LefflerLerums SOK1:13:40+32:5118:44
26Bert LuvöFK Herkules1:18:23+37:3419:56
27Ragnar BewertOK Landehof1:27:17+46:2822:12
28Bengt HanssonOK Löftan1:29:04+48:1522:39
Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OKutgått
Hans C JohanssonIK Sternej start

D75

3 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK44:1314:29
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK56:50+12:3718:38
3Vivi-Anne BylundRydboholms SK57:06+12:5318:43
4Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:01:15+17:0220:04
5Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna1:04:33+20:2021:09
6Gunnel BörjessonIK Uven1:07:33+23:2022:08
7Christina HogedalKungälvs OK1:15:24+31:1124:43
8Inger HallbergIK Uven1:20:51+36:3826:30
Anita AnderssonFjärås AIKej start

H75

3 580 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SkogumMarkbygdens OK47:1813:12
2Andre AlexanderssonKungälvs OK47:41+0:2313:19
3Roland BrandshageSävedalens AIK47:48+0:3013:21
4Göran OlofssonFjärås AIK49:28+2:1013:49
5Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb52:54+5:3614:46
6Ingemar AlfredssonIK Uven55:16+7:5815:26
7Per-Hugo LundgrenLerums SOK1:00:20+13:0216:51
8Åke HogedalKungälvs OK1:00:22+13:0416:51
9Per LarssonJönköpings OK1:02:07+14:4917:21
10Kurt RydinOK Tranan1:03:46+16:2817:48
11Gunnar WaernTrollhättans SOK1:05:04+17:4618:10
12Holger PerssonOK Eken1:06:43+19:2518:38
13Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OK1:16:54+29:3621:28
14Erland OlssonDalsjöfors IF1:28:58+41:4024:51
15Gunnar BylundRydboholms SK1:30:17+42:5925:13
16Alban KarlbomLerums SOK1:33:36+46:1826:08
Torild BornetunSkillingaryds FKdiskvalificerad
JB LarssonOK Löftanej start

D80

2 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva FalkIK Stern50:4018:25
2Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg50:42+0:0218:26
3Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad1:08:37+17:5724:57
Anna-Lisa BerglundSävedalens AIKutgått

H80

3 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif EdsandSävedalens AIK52:1217:06
2Bertil JohanssonMarkbygdens OK52:34+0:2217:14
3Rolf BlomFrölunda OL53:45+1:3317:37
4Carl-Henrik HallbergIK Uven58:17+6:0519:06
5Lasse OlssonIK Trenne Ullared59:01+6:4919:20
6Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:04:42+12:3021:12
7Björn BromanGöteborg-Majorna OK1:20:12+28:0026:17
Bengt FranckGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad

Inskolning

1 360 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Olle AdrianKlubblösfullföljt
Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OKfullföljt
Albin BergmanIK Uvenfullföljt
Gunnar BroströmSjövalla FKfullföljt
linus BruhnIF Rigorfullföljt
Gustaf DarleSjövalla FKfullföljt
Hilma EkströmStenungsunds OKfullföljt
Matilda FagerlindOK Rävenfullföljt
Gustaf FredmanSjövalla FKfullföljt
Hedvig GrahnIFK Göteborgfullföljt
Simon GrahnIK Uvenfullföljt
Rasmus GranängKungälvs OKfullföljt
Ebba HagstrandLerums SOKfullföljt
Noah HedenblomMarkbygdens OKfullföljt
ossian HoglandGöteborg-Majorna OKfullföljt
Edith HolmstrandIFK Göteborgfullföljt
Anna JohannessonFrölunda OLfullföljt
Elin JohanssonIFK Göteborgfullföljt
Sebastian JohanssonSjövalla FKfullföljt
Alvar LundSjövalla FKfullföljt
Ebba LövgärdOK Alehoffullföljt
Isak OllanderIFK Göteborgfullföljt
Wilgot RappKlubblösfullföljt
Mattias ReulOK Orintofullföljt
Gustav RexOK Landehoffullföljt
Jakob RingströmOK Landehoffullföljt
Patrik RydénKlubblösfullföljt
Elin SalbergIK Uvenfullföljt
Embla SternöFrölunda OLfullföljt
Stina ThenOK Skogshjortarnafullföljt
Moa WallströmSävedalens AIKfullföljt
Linnea LundstedtSjövalla FKdiskvalificerad
Filippa FagerströmIFK Göteborgutgått
Elis GrahnIFK Göteborgutgått

U1

1 960 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AspIFK Göteborg17:068:43
2Hannes PerssonFK Herkules17:18+0:128:49
3Emilia ElverlindOK Tranan19:06+2:009:44
4Filip HanssonOK Löftan19:37+2:3110:00
5Emelina HolmqvistSjövalla FK19:54+2:4810:09
6Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb20:26+3:2010:25
7Ida KörleOK Landehof20:29+3:2310:27
8Elin AxelssonLerums SOK20:31+3:2510:28
9Wilma RosénGöteborg-Majorna OK20:36+3:3010:30
10Anton RaskKungälvs OK21:31+4:2510:58
11Marcus LammFrölunda OL22:14+5:0811:20
12Erik KlerforsFK Herkules22:58+5:5211:43
13Signe AlbinssonSjövalla FK23:04+5:5811:46
14Ally BlomFrölunda OL23:09+6:0311:48
15Agnes IvarssonOK Skogshjortarna23:40+6:3412:04
16Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK24:08+7:0212:18
17Emil SkeppSävedalens AIK24:54+7:4812:42
18Clara LövgärdOK Alehof24:56+7:5012:43
19Emil LingJönköpings OK25:15+8:0912:52
20Lova JohanssonFK Friskus-Varberg25:30+8:2413:00
21Sara BengtssonOK Alehof25:48+8:4213:09
22Albin SvenssonFK Herkules26:19+9:1313:25
23Signe KullmanOK Alehof27:19+10:1313:56
24Albin SchmidtFrölunda OL28:38+11:3214:36
25Olle KullmanOK Alehof28:39+11:3314:37
26Samuel RingströmOK Landehof28:43+11:3714:39
27Andy GranforsIF Rigor28:47+11:4114:41
28Linn JägardSjövalla FK30:19+13:1315:28
29Erik WettergrenIK Uven32:56+15:5016:48
30Bruno FovaeusSävedalens AIK33:26+16:2017:03
31Simon KilnäsSjövalla FK35:38+18:3218:10
32Tyra AskelundIK Uven37:37+20:3119:11
33Elsa LiljerosTolered-Utby Ol-klubb38:28+21:2219:37
34Linnea PölderKlubblös39:07+22:0119:57
35Gustav TjellströmFK Herkules39:18+22:1220:03
36Magnus HammarqvistSjövalla FK40:30+23:2420:39
37Liva SkårmanFrölunda OL42:26+25:2021:38
38Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK43:00+25:5421:56
39Elin BorgOK Orinto44:51+27:4522:52
40Benjamin ReulOK Orinto44:57+27:5122:56
41Olivia FreiholtzSjövalla FK46:06+29:0023:31
Julia TjellströmFK Herkulesdiskvalificerad
William KraftIK Uvendiskvalificerad

U2

2 340 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebbe HolmqvistSjövalla FK21:319:11
2Emma OlinIK Hakarpspojkarna25:55+4:2411:04
3Sara OhlinOK Tranan26:10+4:3911:10
4Melvin LundOK Skogshjortarna26:24+4:5311:16
5Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK28:22+6:5112:07
6Ludvig SjöbergGöteborg-Majorna OK28:32+7:0112:11
7Leo BernardoSjövalla FK30:02+8:3112:50
8Fabian AlinderSjövalla FK30:06+8:3512:51
9Ellen NormanSävedalens AIK30:16+8:4512:56
10Adam GranhageSjövalla FK30:42+9:1113:07
11Linnéa EdvardssonEksjö SOK30:49+9:1813:10
12Klara LemurellSjövalla FK31:33+10:0213:28
12Lisa HolmgrenSjövalla FK31:33+10:0213:28
14Alvin OllanderOK Landehof31:35+10:0413:29
15Johan Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb31:42+10:1113:32
16Miranda WallströmSävedalens AIK32:27+10:5613:52
17Emma KarlssonOK Landehof32:52+11:2114:02
18Mathilda AspIFK Göteborg32:53+11:2214:03
19Gunnar FovaeusSävedalens AIK33:42+12:1114:24
20Hannah LandergrenHestra IF34:00+12:2914:31
21Lisa ÖstenssonOK Tranan34:16+12:4514:38
22Linus AlinderSjövalla FK37:02+15:3115:49
23Milton ÅbergSjövalla FK38:12+16:4116:19
24Eric OlofssonSjövalla FK40:28+18:5717:17
25Felix JohanssonOK Alehof40:48+19:1717:26
26Anton ÖstmanOK Landehof40:56+19:2517:29
27Wilhelm ÖstmanOK Landehof41:05+19:3417:33
28Isak LemurellSjövalla FK43:10+21:3918:26
29Maja AxelssonLerums SOK44:07+22:3618:51
30Erik SüdhoffSävedalens AIK45:31+24:0019:27
31Gustaf EngströmSjövalla FK45:40+24:0919:30
32Johan ÖstlingKungälvs OK45:44+24:1319:32
33mellvin ArvidssonIF Rigor46:00+24:2919:39
34Joel RingströmOK Landehof46:06+24:3519:42
35Johanna PihlströmOK Landehof47:20+25:4920:13
36Ingegerd ArvidssonIF Rigor47:21+25:5020:14
37Ella HammarSjövalla FK49:10+27:3921:00
38Felicia PihelSjövalla FK49:19+27:4821:04
39Emil HammarSjövalla FK49:37+28:0621:12
40Ebba YngveSjövalla FK50:12+28:4121:27
41Noam ÅbergSjövalla FK54:35+33:0423:19
42Simone SnijderIK Uven1:01:14+39:4326:10

Öppen motion 1

2 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika EdhOK Skogshjortarna22:129:29
2Reinhold ReulOK Orinto31:35+9:2313:29
3Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb32:41+10:2913:58
4Anneli AnderssonOK Skogshjortarna41:31+19:1917:44
5Rut Olsson RaneklintKinnaströms SK58:22+36:1024:56
6Jessika BrandtKinnaströms SK58:27+36:1524:58
7Marie HjalmarssonIK Omega1:11:55+49:4330:44

Öppen motion 3

3 050 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ÖhlinSOK Aneby34:1111:12
2Moa FrimanTolered-Utby Ol-klubb38:30+4:1912:37
3Elias BrattbergOK Landehof43:05+8:5414:07
4Emelie BrattbergOK Landehof43:06+8:5514:07
5Stefan NormanSävedalens AIK44:08+9:5714:28
6Thomas NilssonKungälvs OK44:33+10:2214:36
7Katarina BrovallGällstadbygdens SOK46:40+12:2915:18
8Magdalena PerssonMölndal Outdoor IF47:13+13:0215:28
9Jessica ArfwedsonFrölunda OL47:54+13:4315:42
10Rune JungbjerGöteborgs Skidklubb48:27+14:1615:53
11Tobias BruhnIF Rigor49:17+15:0616:09
12Christer NelsénFalkenbergs OK51:11+17:0016:46
13Olle ElfströmOK Orinto52:16+18:0517:08
14Lotta EliassonFK Friskus-Varberg52:37+18:2617:15
15Magnus StrömUlricehamns OK53:37+19:2617:34
16Mark HoglandGöteborg-Majorna OK54:28+20:1717:51
17Merete BergerudIK Uven55:24+21:1318:09
18Ann-Sofie JordviKinnaströms SK56:50+22:3918:38
19Febe JacobssonGöteborg-Majorna OK56:53+22:4218:39
20Cecilia RoosOK Landehof59:08+24:5719:23
21Malin AnderssonOK Skogshjortarna1:00:25+26:1419:48
22Susanne BäckströmIF Rigor1:02:02+27:5120:20
23Birgitta NilssonFK Snapphanarna1:03:23+29:1220:46
24Ann Charlotte PetterssonOK Tranan1:03:55+29:4420:57
25Lucy LouTibro OK1:05:26+31:1521:27
26Anna LundkvistKlubblös1:07:50+33:3922:14
27Eva Westerholm-LannfeltOK Skogshjortarna1:08:29+34:1822:27
28Dalia KhairallahTolered-Utby Ol-klubb1:10:18+36:0723:02
29Martina WessbergKlubblös1:10:26+36:1523:05
30Ayan LingJönköpings OK1:12:45+38:3423:51
31Bengt leClaireFK Herkules1:14:06+39:5524:17
32Anders KlerforsFK Herkules1:14:08+39:5724:18
33Lena KlerforsFK Herkules1:14:18+40:0724:21
34Elisabeth HagbergFK Friskus-Varberg1:16:27+42:1625:03
35Britt-Marie EkbergOK Orinto1:24:30+50:1927:42
36Ulla TengnérFK Friskus-Varberg1:27:33+53:2228:42
37Lisa OttossonOK Landehof1:30:56+56:4529:48
38Inger Alice EismarkIFK Göteborg1:35:14+1:01:0331:13
Gun JohanssonOK Landehofdiskvalificerad
Hanna BeckströmIF Rigordiskvalificerad
Ing-Mari LarssonOK Löftanej start

Öppen motion 4

5 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens FasthBoxholm-Mjölby OL51:3210:18
2Ronja ArvidssonSkåneslättens OL59:11+7:3911:50
3Sofia PehrssonOK Alehof1:12:16+20:4414:27
4Fredrik PettersonLerums SOK1:13:46+22:1414:45
5Frida RönnqvistOK Löftan1:14:36+23:0414:55
6Karin ÅkesdotterKlubblös1:16:27+24:5515:17
7Ola NiklassonKlubblös1:19:39+28:0715:55
8Eysteinn HelgasonKlubblös1:25:40+34:0817:08
9Halla BjörnsdotterKlubblös1:25:43+34:1117:08
10Mikael KönigssonFK Herkules1:31:40+40:0818:20
11Liselott KönigssonFK Herkules1:31:41+40:0918:20
12Jenny RönnqvistOK Löftan1:37:30+45:5819:30
13Andrea FasthKlubblös1:51:00+59:2822:12
14Carin Arrestad-KarlssonOK Orinto1:53:21+1:01:4922:40
14Lisbeth BorgesandKlubblös1:53:21+1:01:4922:40

Öppen motion 5

3 490 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl ForsströmFrölunda OL34:499:58
2Per PerssonFK Herkules35:32+0:4310:10
3Erik BergmanIK Uven40:03+5:1411:28
4Hans VokseppOK Skogshjortarna40:13+5:2411:31
5Patrik GryttbornGällstadbygdens SOK44:30+9:4112:45
6Arjan SnijderIK Uven45:05+10:1612:55
7Fredrik KörleOK Landehof46:04+11:1513:11
8Aleksander WeddmarkOK Räven46:19+11:3013:16
9Jörgen FeltenbyGöteborg-Majorna OK46:23+11:3413:17
10Gustav SamuelssonBrattås CK47:31+12:4213:36
11Maria JohannessonKlubblös47:58+13:0913:44
12Katarina ÅkerströmFK Herkules48:29+13:4013:53
13Charlotte DrejmoOK Landehof49:26+14:3714:09
14Robert BengtssonFjärås AIK49:46+14:5714:15
15Birgitta LarssonRyda SK50:19+15:3014:25
16Eric PalanderKlubblös50:42+15:5314:31
17Pernilla KarlssonOK Landehof50:50+16:0114:33
18Eva LiljerosTolered-Utby Ol-klubb51:15+16:2614:41
19Liselotte JohanssonOK Löftan51:18+16:2914:41
20Thomas TjellströmFK Herkules51:38+16:4914:47 Ladda ner rutt i gpx-format
21Bertil TallkvistKlubblös51:40+16:5114:48
22Christine LundOK Skogshjortarna51:57+17:0814:53
23Malin MobergKlubblös54:05+19:1615:29
24Ingela LöwegrenIFK Göteborg54:27+19:3815:36
25Helena LindbergIFK Göteborg54:37+19:4815:38
26Marika ElverlindOK Tranan54:55+20:0615:44
27Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs Skidklubb55:14+20:2515:49
28Linnéa Bengtsson CreaserSävedalens AIK57:23+22:3416:26
29Maria EngmanKlubblös57:27+22:3816:27
30Erik KarlssonOK Orinto58:17+23:2816:42
31Niklas DahlströmFK Herkules1:00:44+25:5517:24
32Emma DahlströmFK Herkules1:01:09+26:2017:31
33Daniel HäggbringLerums SOK1:01:32+26:4317:37
34Celine BodinGällstadbygdens SOK1:01:57+27:0817:45
35Jonas LarssonDegerfors OK1:02:38+27:4917:56 Ladda ner rutt i gpx-format
36Bo CederlöfKlubblös1:02:48+27:5917:59
37Eva NilssonKungälvs OK1:04:04+29:1518:21
38Eva BergmannIK Uven1:04:37+29:4818:30
39Kerstin OlesundOK Landehof1:06:25+31:3619:01
40Camilla TjellströmFK Herkules1:06:44+31:5519:07
41Gun-Britt MolinMarkbygdens OK1:08:12+33:2319:32
42Christina SchultzOK Löftan1:09:14+34:2519:50
42Tony SchultzOK Löftan1:09:14+34:2519:50
44Catarina BlombergGöteborg-Majorna OK1:09:58+35:0920:02
45Andrea ErdeliusIF Rigor1:11:57+37:0820:36
46Calla BlombergGöteborg-Majorna OK1:13:44+38:5521:07
47Annika CarlungerFK Herkules1:13:47+38:5821:08
48Andrea AnderssonElfsborg SOK1:14:34+39:4521:21
49Johanna FridhagenOK Skogshjortarna1:14:48+39:5921:25
50Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:16:46+41:5721:59
51Hannes NorrmanGöteborg-Majorna OK1:16:54+42:0522:02
52Yvonne JungbjerGöteborgs Skidklubb1:17:08+42:1922:06
53Karin ErikssonGöteborg-Majorna OK1:17:18+42:2922:08
54Susanne BerganderEksjö SOK1:19:03+44:1422:39
55Ingrid AnderssonIF Rigor1:20:09+45:2022:57
56Rebecka HollIFK Göteborg1:22:39+47:5023:40
57Karin CederlöfKlubblös1:22:46+47:5723:42
58Karl Henrik LindblomOK Räven1:36:49+1:02:0027:44
59Johanna LindersTolered-Utby Ol-klubb1:40:15+1:05:2628:43
Christina VestergrenIK Uvendiskvalificerad
Peter RosholmOK Orintodiskvalificerad
Linda SternöFrölunda OLdiskvalificerad
Karin AlthoffKungälvs OKej start

Öppen motion 6

6 010 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas LarssonIK Uven57:389:35
2Olle PenttinenIFK Hedemora OK58:19+0:419:42
3Sven Olof HermanssonKlubblös1:03:26+5:4810:33
4Mikael KuhlienGöteborg-Majorna OK1:03:50+6:1210:37
5Martin AnderssonOK Räven1:04:25+6:4710:43
6Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs Skidklubb1:05:30+7:5210:53
7Patrik FredrikssonFK Herkules1:10:22+12:4411:42
8Magnus Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb1:16:23+18:4512:42
9Erik WallinMarkbygdens OK1:17:05+19:2712:49
10Lars LundkvistKlubblös1:17:08+19:3012:50
11Peter BrobergIF Rigor1:24:04+26:2613:59
12Kristofer HolmbergOK Tranan1:28:01+30:2314:38
13Håkan SalbergKlubblös1:30:26+32:4815:02
14Stefan AnerönnGnellspikes Multisport Club1:31:00+33:2215:08
15Mats LandinGnellspikes Multisport Club1:31:03+33:2515:08
16Mårten VästerdalKlubblös1:41:24+43:4616:52
17Ola WesterdalKlubblös1:57:10+59:3219:29
18Steffen RosénIK Uven2:05:46+1:08:0820:55

Öppen motion 7

3 050 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael ÖhgrenSävedalens AIK26:578:50
2Andreas WannbergIK Omega31:57+5:0010:28
3Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK32:18+5:2110:35
4Emelie UnossonBredareds IF33:06+6:0910:51
5Lena BlomGöteborg-Majorna OK34:08+7:1111:11
6Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK34:11+7:1411:12
7Maria KlamfeltTibro OK34:13+7:1611:13
8Liselotte FalkGöteborg-Majorna OK34:58+8:0111:27
9Lennart EkvallTrollhättans SOK35:27+8:3011:37
10Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK35:33+8:3611:39
11Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna35:41+8:4411:41
12Helena BengtssonSävedalens AIK35:42+8:4511:42
13Josefiune BernhedSävedalens AIK36:30+9:3311:58
14Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OK37:43+10:4612:21
15Lars KullmanOK Alehof37:46+10:4912:22
16Agneta TörnqvistKlubblös38:06+11:0912:29
17Jonas NielsenOK Skogshjortarna38:28+11:3112:36
18Carolina RåbergOK Landehof39:02+12:0512:47
19Niklas RosholmFalköpings AIK OK40:11+13:1413:10
20Maria WärnsbergEksjö SOK40:20+13:2313:13
21Ulf RaskKungälvs OK40:37+13:4013:19
22Karl-Johan OhlinOK Tranan40:47+13:5013:22
23Jenny EkströmStenungsunds OK40:54+13:5713:24
24Marika OgreliusIFK Göteborg40:57+14:0013:25
25Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb40:58+14:0113:25
26Emil DahlströmFK Herkules41:00+14:0313:26
27Ingemar BrunssonOK Skogshjortarna41:23+14:2613:34
28Sara HolmbergGöteborg-Majorna OK42:56+15:5914:04
29Lena Rabe JosefssonFjärås AIK43:18+16:2114:11
30Anders LundOK Skogshjortarna43:26+16:2914:14
31Kristofer DrejmoOK Landehof43:36+16:3914:17
32Kurt BodinGällstadbygdens SOK44:15+17:1814:30
33Jenny JohanssonIFK Göteborg44:16+17:1914:30
34Mats WendelFK Herkules44:37+17:4014:37
35Peter LarssonTrollhättans SOK45:25+18:2814:53
35Ola SteneborgOK Orinto45:25+18:2814:53
37Annika HogedalGöteborg-Majorna OK45:36+18:3914:57
38Malin DahlbergFalköpings AIK OK45:49+18:5215:01
39Linda MartinssonIF Marin Väst46:03+19:0615:05
40Johanna SjonsIFK Hedemora OK47:50+20:5315:40
41Anita BodinGällstadbygdens SOK48:16+21:1915:49
42Per-Johan PerssonFjärås AIK49:24+22:2716:11
43Filip JohanssonTrollhättans SOK50:49+23:5216:39
44Rasmus AugustssonKinnaströms SK50:59+24:0216:42
45Lena OlssonKinnaströms SK51:05+24:0816:44
46Nils-Erik GunnarssonOK Gipen51:50+24:5316:59
47Agneta LarssonIK Uven51:57+25:0017:01
48Lisa JonssonSävedalens AIK52:13+25:1617:07
49Tommy JonssonSävedalens AIK52:16+25:1917:08
50Charlotta MalmMarkbygdens OK53:00+26:0317:22
51Anna KarlssonSOK 6853:16+26:1917:27
52Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK53:18+26:2117:28
53Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK53:31+26:3417:32
54Annika BörjessonSävedalens AIK54:07+27:1017:44
55Ylva HäggströmIF Rigor54:22+27:2517:49
56Carina StrandefjordIF Rigor54:35+27:3817:53
57Conny WernerssonOK Orinto54:41+27:4417:55
58Sofia SörqvistMarkbygdens OK54:46+27:4917:57
59Bo BengtssonOK Alehof56:00+29:0318:21
60Malin IvermarkFrölunda OL56:07+29:1018:23
61Helena StensötaFrölunda OL57:19+30:2218:47
62Christina GreenÖstersunds OK57:29+30:3218:50
63Tineke SnijderIK Uven58:55+31:5819:19
64Tommy PederssenKlubblös59:45+32:4819:35
65Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK1:00:06+33:0919:42
66Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:02:23+35:2620:27
67Anna Ekbom OlsonIK Uven1:03:22+36:2520:46
68Linda DanielssonLerums SOK1:04:31+37:3421:09
69Kåre TengnérFK Friskus-Varberg1:05:31+38:3421:28
70Karin ElfmanIF Marin Väst1:05:58+39:0121:37
71Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:10:08+43:1122:59
72Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:10:38+43:4123:09
73Eva-Lena DjerfKlubblös1:10:53+43:5623:14
74Anne FagerbergIK Uven1:12:06+45:0923:38
75Cecilia BjörckIK Uven1:15:49+48:5224:51
76Lena NilssonUlricehamns OK1:16:44+49:4725:09
77Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK1:33:25+1:06:2830:37
78Annika BengtssonOK Alehof3:10:51+2:43:541:02:34
Kjell RybergIFK Göteborgdiskvalificerad
Ann-Sophie OhlinOK Tranandiskvalificerad
Sofia ÖstenssonOK Tranandiskvalificerad
Karl-Eric WannbergIK Omegadiskvalificerad

Öppen motion 8

4 460 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel GrahnIFK Göteborg36:078:05
2Stefan N-DjurstedtEksjö SOK38:17+2:108:35
3Mattias HolmstrandIFK Göteborg38:23+2:168:36
4Henrik RuudAsker SK40:06+3:598:59
5Pål SchmidtSträngnäs-Malmby OL46:01+9:5410:19
6Sofia EbermarkKlubblös46:03+9:5610:19
7Simon NilssonEksjö SOK46:26+10:1910:24
8Johan GranforsIF Rigor48:12+12:0510:48
9Anders FagerlindOK Räven48:17+12:1010:49
10Johan WannbergIK Omega48:47+12:4010:56
11Mattias IvermarkSäffle OK49:46+13:3911:09
12Pia JohanssonOK Landehof49:51+13:4411:10
13Annie LarssonOK Skogshjortarna50:02+13:5511:13
14Heikki IsolahtiYlistaron Kilpa-Veljet50:05+13:5811:13
15Morgan BodinGällstadbygdens SOK50:10+14:0311:14
16Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK50:11+14:0411:15
17Per AnderssonOK Orinto50:17+14:1011:16
18Anders EdvardssonEksjö SOK50:19+14:1211:16
19Anders LammFrölunda OL50:25+14:1811:18
20Annica EngIFK Göteborg51:13+15:0611:29
21Stig LarssonGöteborg-Majorna OK51:21+15:1411:30
22Mikael AxelssonOK Skogshjortarna53:32+17:2512:00
23Stefan O JanssonLerums SOK54:04+17:5712:07
24Lotta RosénGöteborg-Majorna OK54:13+18:0612:09
25Ingvar LarssonVänersborgs SK54:35+18:2812:14
26Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK55:15+19:0812:23
27Erik SparrevikLerums SOK57:22+21:1512:51
28Cristian OlivestamVimmerby OK57:59+21:5213:00
29Einar KIarlssonVimmerby OK58:00+21:5313:00
30Jimmy HäggFK Friskus-Varberg58:56+22:4913:12
31Arne Kjell VikhagenSkåla IL59:22+23:1513:18
32Jonas BäckströmIF Rigor59:48+23:4113:24
33Amanda ClaessonSävedalens AIK1:02:33+26:2614:01
34Magnus ElverlindOK Tranan1:04:40+28:3314:29
35Mats DahlrotIK Uven1:06:38+30:3114:56
36Magnus WallinMarkbygdens OK1:06:48+30:4114:58
37Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:07:38+31:3115:09
38Line RuudAsker SK1:08:16+32:0915:18
39Krister AlfredssonOK Orinto1:08:41+32:3415:23
40Torsten LindersTolered-Utby Ol-klubb1:08:52+32:4515:26
41Eva PedersenOK Skogshjortarna1:09:24+33:1715:33
42Karin OlssonMölndal Outdoor IF1:10:07+34:0015:43
43Linda WetterKungälvs OK1:10:37+34:3015:50
44Ann ChihaniKlubblös1:10:42+34:3515:51
45Ingrid ÖhlundUlricehamns OK1:11:39+35:3216:03
46Eric BergmanGöteborg-Majorna OK1:12:06+35:5916:09
47Kurt EkbergOK Orinto1:12:35+36:2816:16
48Nina DjerfLerums SOK1:13:28+37:2116:28
49Jessica WahlstedtFK Herkules1:15:00+38:5316:48
50Henrik RosholmFalköpings AIK OK1:17:08+41:0117:17
51Thord Stefan EkströmUddevalla OK1:19:47+43:4017:53
52Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:20:41+44:3418:05
53Gunnar BarreforsIK Uven1:21:36+45:2918:17
54Lars-Johan VågLerums SOK1:21:58+45:5118:22
55Pertti HeedOK Orinto1:30:37+54:3020:19
Axel HansonTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad
Andrea Wallenius-ErikssonGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Thomas JaremoFK Herkulesdiskvalificerad

Öppen motion 9

7 550 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert JohanssonTäby OK54:187:11
2Martin ClaessonOK Landehof56:01+1:437:25 Ladda ner rutt i gpx-format
3Anders JanssonTäby OK56:06+1:487:25
4Erik RåbergOK Landehof59:34+5:167:53
5Joakim BerglundSävedalens AIK1:00:57+6:398:04
6Magnus ZetterlundGöteborg-Majorna OK1:05:56+11:388:43
7Markus BåthOK Landehof1:06:02+11:448:44
8Michael AdrianKlubblös1:09:04+14:469:08
9Johnny HålsjöVänersborgs SK1:11:39+17:219:29
10Björn AxelssonOK Räven1:18:08+23:5010:20
11Per HillerborgKlubblös1:18:29+24:1110:23
12Anders RylanderGöteborgs Skidklubb1:18:31+24:1310:23
13Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb1:21:07+26:4910:44
14Staffan NethGöteborgs Skidklubb1:21:25+27:0710:47
15Svante LundgrenKlubblös1:22:14+27:5610:53
16Fredrik EinarssonKlubblös1:22:49+28:3110:58
17Ingemar BlomGnellspikes Multisport Club1:25:30+31:1211:19
18Martin AxelssonOK Skogshjortarna1:28:45+34:2711:45
Martin JohanssonOK Orintodiskvalificerad
Herman RosénGöteborg-Majorna OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser