Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för DM Stockholm Lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Stockholm Lång
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: söndag 3 februari 2013

D21

7 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara LundbladTullinge SK49:486:59
2Lina KarlbergTullinge SK56:37+6:497:57
3Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK1:22:00+32:1211:31
Daniela RennerOK Södertörnej godkänd
Embla MorastHaninge SOKej start

H21

12 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter DahlbergIFK Kiruna1:07:585:19
2Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL1:18:25+10:276:08
3Mikael NilssonSnättringe SK1:21:52+13:546:24
Johan EklövTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Jonas KarlssonDalaportens OLej godkänd
Kent LundvallTäby OKej godkänd
Henrik WiklundBromma-Vällingby SOKej godkänd
Fredrik BjernulfSundbybergs IKej godkänd
Patrik NilssonSnättringe SKej start
Tintin KarlbergTullinge SKej start
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start

D18

7 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jennifer AnderssonHaninge SOK1:18:1310:59
2Hanna KorhonenHaninge SOK1:45:22+27:0914:47

H18

11 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil GranqvistOK Ravinen1:01:545:36
2Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL1:08:45+6:516:13
3Nils GumaeliusWaxholms OK1:15:35+13:416:50
4Niklas SundqvistTullinge SK1:17:13+15:196:59
5David HectorSnättringe SK1:33:11+31:178:26
6Anton GumaeliusWaxholms OK1:43:14+41:209:21
Martin NilssonSnättringe SKej godkänd

D16

4 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna HänströmTäby OK30:077:31
2Rebecca WaldenfjordJärfälla OK31:54+1:477:58
3Tilda AnderssonOK Ravinen33:13+3:068:18
4Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering33:56+3:498:29
5Hanna RöstinSöders-Tyresö38:33+8:269:38
6Elsa AnderssonDomnarvets GOIF39:10+9:039:47
7Märta FröjdSnättringe SK42:43+12:3610:40
8Emma HagrotTäby OK44:54+14:4711:13
9Astrid SimonssonSundbybergs IK46:49+16:4211:42
10Marlene BergerHaninge SOK48:30+18:2312:07
11Caroline LängheimTullinge SK49:45+19:3812:26
12Ida TorbiörnssonJärla Orientering1:06:02+35:5516:30
Agnes LundqvistJärfälla OKej start

H16

7 120 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor ImarkTullinge SK51:597:18
2Hugo DahlbergHaninge SOK1:01:42+9:438:39
3Simon HectorSnättringe SK1:02:43+10:448:48
4Olle SkogTullinge SK1:05:13+13:149:09
5Albin AnderssonOK Ravinen1:21:40+29:4111:28
6Felix Tiderman BjörkblomSöders-Tyresö1:22:40+30:4111:36
7Joakim SkärlénHaninge SOK1:33:15+41:1613:05
Jonathan EnvallTullinge SKej godkänd
Egil MorastHaninge SOKej start
Simon ImarkTullinge SKej start

D14

4 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmy AlbinssonJärfälla OK47:5711:59
2Trine KarlbergTullinge SK49:55+1:5812:28
3Amanda KarlssonOK Ravinen53:23+5:2613:20
Moa WestbladOK Ravinenej godkänd
Selma GumaeliusWaxholms OKej godkänd
Moa HillTumba-Mälarhöjden OKej start
Anna HerbertTäby OKej start
Isa LundqvistJärfälla OKej start

H14

4 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin NordströmTäby OK24:086:02
2Albin AnderssonTullinge SK24:13+0:056:03
3Oskar EdvardssonJärfälla OK30:43+6:357:40
4Benjamin LangerakJärfälla OK31:33+7:257:53
5Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK32:20+8:128:05
6Axel GranqvistOK Ravinen32:22+8:148:05
7Noel WaldenfjordJärfälla OK35:42+11:348:55
8Oskar ForsbergTullinge SK37:44+13:369:26
9Ruben BryngelssonTullinge SK38:17+14:099:34
10Emil AnderssonHaninge SOK44:37+20:2911:09
11Felix PerssonHaninge SOK50:37+26:2912:39
12Viking FreijSnättringe SK52:16+28:0813:04
13Rasmus WinbergHaninge SOK52:36+28:2813:09
14Martin SkärlénHaninge SOK54:35+30:2713:38
Erik NordlundJärla Orienteringej godkänd
Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Johan HerbertTäby OKej start
Tobias KarlssonSnättringe SKej start

D12

2 840 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia EngelOK Ravinen22:127:49
2Klara BolinTullinge SK30:45+8:3310:49
3Nina PerssonHaninge SOK35:00+12:4812:19
4Hanna ÅbergTumba-Mälarhöjden OK35:14+13:0212:24
5Linda RennerOK Södertörn39:53+17:4114:02
6Sofia EdvardssonJärfälla OK42:17+20:0514:53
7Lova AggeforsOK Ravinen42:18+20:0614:53
Alva BladhTullinge SKej godkänd

H12

2 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David BorgSödertälje-Nykvarn OF20:177:08
2Casper HedarOK Tor22:48+2:318:01
3Johan LangerakJärfälla OK24:15+3:588:32
4Linus AlbinssonJärfälla OK25:05+4:488:49
5Johannes BladhTullinge SK53:19+33:0218:46
6Elliot AgriwillJärla Orientering57:51+37:3420:22
Elias RöstinSöders-Tyresöej start
Adam BrattTullinge SKej start

H10

2 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus HatlenTullinge SK26:209:16
2Johan FochsenWaxholms OK27:04+0:449:31
3Erik BovalliusJärfälla OK31:35+5:1511:07
4Olle KallurOK Ravinen34:20+8:0012:05

D40

7 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny Tirén BergOK Ravinen52:017:18
2Emma SimmerleinHaninge SOK1:26:00+33:5912:04
Malin AlbinssonJärfälla OKej godkänd

H40

11 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan BergOK Ravinen54:184:55
2Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:00:53+6:355:30
3Jonny EngelOK Ravinen1:01:51+7:335:36
4Fredrik TrahnJärla Orientering1:04:37+10:195:51
5Nils EdvardssonJärfälla OK1:10:46+16:286:24
6Fredrik HedinIFK Enskede1:12:43+18:256:35
7Ulf AnderssonHaninge SOK1:48:58+54:409:52
Johan SällforsIFK Lidingös Skid o OKej start
Henrik MorastHaninge SOKej start

D45

7 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sara HektorJärla Orienteringej godkänd
Susanne BovalliusJärfälla OKej start

H45

11 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent BerggrenTullinge SK1:07:026:04
2Joakim PerssonHaninge SOK1:16:57+9:556:58
3Magnus HektorJärla Orientering1:25:18+18:167:43
Urban FreijSnättringe SKej godkänd
Fredrik MorastHaninge SOKej start

D50

7 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK1:10:149:51
2Madelene BjernulfSundbybergs IK2:06:26+56:1217:45

H50

7 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter NordströmTäby OK44:366:15
2Bengt HallJärla Orientering46:38+2:026:32
3Mats HerbertTäby OK48:42+4:066:50
4Thomas PetterssonSträngnäs-Malmby OL51:17+6:417:12
5Lars PalmqvistJärfälla OK54:26+9:507:38
6Hans OlsénSundbybergs IK54:39+10:037:40
7Björn SalomonssonSnättringe SK1:00:50+16:148:32
8Jörgen HectorSnättringe SK1:09:16+24:409:43
Bo LauriSnättringe SKej godkänd

H55

7 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Krister GumaeliusWaxholms OK1:01:348:38
2Jonny NilssonSnättringe SK1:02:22+0:488:45
3Jan EskilssonHaninge SOK1:03:38+2:048:56
4Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL1:04:24+2:509:02
5Örjan KampegårdOK Södertörn1:22:07+20:3311:31

H60

4 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan LindbergVäsby OK28:397:09
2Clas-Göran HerrgårdTäby OK30:17+1:387:34
3Juri BelevichStockholms OK37:36+8:579:24
4Hans-Erik PerssonSundbybergs IK39:34+10:559:53

H65

4 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif CarlssonSkarpnäcks OL27:146:48
2Bengt EklundFredrikshofs IF Skid & OK30:39+3:257:39
3Bernt ErikssonSpårvägens OK33:50+6:368:27
4Ebbe AdolfssonSundbybergs IK37:10+9:569:17
Mats LundbladTäby OKej start

D70

4 000 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Berit LindungerHaninge SOKej start

H70

4 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars EnglundJärla Orientering27:566:59
2Rune CarlssonSundbybergs IK33:19+5:238:19
3Erland LjungströmSpårvägens OK48:24+20:2812:06
4Göran KaijserSundbybergs IK1:02:57+35:0115:44
5Lars LöthmanJärfälla OK1:25:49+57:5321:27

Öppen motion 1

2 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annica HänströmTäby OK33:1411:42

Öppen motion 2

4 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica FröjdSnättringe SK35:488:57
2Alf LundkvistOK Tor45:22+9:3411:20
3Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF56:33+20:4514:08
4Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF56:40+20:5214:10
5Rene BallnusSnättringe SK1:14:17+38:2918:34
6Marie BallnusSnättringe SK1:14:19+38:3118:34

Öppen motion 3

7 120 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie HedarOK Tor56:457:58
2Pia ÅströmCentrum OK1:01:32+4:478:38
3Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:06:32+9:479:20
4Lina MatthewsTullinge SK1:09:06+12:219:42
5Matts AnderssonOK Ravinen1:10:03+13:189:50
6Mattias ThorsellKlubblös1:19:20+22:3511:08
7Mats KaijserSundbybergs IK1:27:58+31:1312:21
8Lena GumaeliusWaxholms OK1:33:22+36:3713:06
Maria HenriquesSpårvägens OKej godkänd
Lena SundqvistTullinge SKej godkänd

Öppen motion 4

11 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten FrendeliusIFK Lidingös Skid o OK56:285:06
2Rolf SöderholmSeskarö IF1:08:29+12:016:12
3Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:09:51+13:236:19
4Mats FryxellTullinge SK1:13:16+16:486:38
5Peter AnderssonSöders-Tyresö1:17:08+20:406:59
6Martin LerjenCentrum OK1:32:51+36:238:24
Johan SandwallSkarpnäcks OLej godkänd
Emil TallhageCentrum OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser