Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Långhundradubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Långhundradubbeln
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: söndag 17 augusti 2014

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Länna IF

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Maximilian BerglundH14 Kort (4)36:3112:10
1Elin MokvistD17-20 (1)1:46:2222:37
2Katarina SellingÖppen 1 (3)33:22+13:2413:20
4Ewa NordlundD65 (6)1:12:26+21:1319:03
5Margaretha NyströmD70 (9)1:08:56+27:1322:58
5Leif NordlundH65 (23)55:30+10:2412:20
5Britt LarssonD60 (10)1:05:48+22:1217:18
6Cornelia KrafftD12 (29)33:43+7:4511:14
7Aron BromanH10 (26)20:54+5:498:21
8Bengt-Göran StjernaH65 (23)1:04:28+19:2214:19
9Andreas KrafftÖppen 8 (33)55:17+17:3712:17
12Malin BromanD50 (16)1:11:30+35:3718:48
13Inger SkantzD50 (16)1:31:42+55:4924:07
14Hanna KarlssonD14 (18)1:11:40+37:2716:40
14Tommy ErikssonH55 (19)1:14:37+25:3313:19
15Karolina AnderssonD40 (16)1:36:12+50:4619:14
15Stefan MokvistH55 (19)1:19:13+30:0914:08
16Hannes HämäläinenU2 (41)30:20+9:2912:08
17Hedvig LundkvistD10 (27)28:53+10:3411:33
18William HämäläinenU1 (56)26:49+8:4912:11
21Malin AlmÖppen 8 (33)1:08:40+31:0015:15
22Per EdenhamnH50 (37)1:10:52+23:1811:48
23Erik WadstedtU2 (41)32:47+11:5613:06
25Einar LundkvistH12 (37)49:01+25:3816:20
26Isabella ForssellD10 (27)45:20+27:0118:08
27Carl LundkvistÖppen 7 (41)54:35+28:4718:11
27Nils StråleU1 (56)28:45+10:4513:04
28Alve BerglundU1 (56)28:57+10:5713:09
28Anton KarlssonH12 (37)55:31+32:0818:30
29Felicia KrafftU2 (41)34:57+14:0613:58
30Agnes BergvallU1 (56)29:29+11:2913:24
31Ann-Sofie EdenhamnÖppen 7 (41)58:17+32:2919:25
31Elliot HarryssonU1 (56)29:36+11:3613:27
32Mya BerglundU2 (41)37:31+16:4015:00
33Elin LundkvistÖppen 7 (41)1:03:40+37:5221:13
33Per-Olof SvenssonH50 (37)1:50:48+1:03:1418:28
35Erik CnattingiusH12 (37)1:17:45+54:2225:55
38Jonna TaxénU2 (41)47:16+26:2518:54
39Noah UmlandtU1 (56)31:41+13:4114:24
42Hugo BerglundU1 (56)33:18+15:1815:08
43Jelmer SellingU1 (56)33:26+15:2615:11
44Albin ÖnerudU1 (56)33:43+15:4315:19
53Sheldon NealisU1 (56)40:13+22:1318:16
Karin MokvistD55 (11)diskvalificerad
Stefan ÖnerudÖppen 8 (33)diskvalificerad
Kristoffer BerglundÖppen 5 (35)ej start
Eira AnderssonU2 (41)ej start
Frida ÖnerudU2 (41)ej start
Therése NealisÖppen 3 (17)ej start
Jonas SellingH35 (3)ej start
Idun AnderssonInskolning (15)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser