Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Långhundradubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Långhundradubbeln
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: söndag 17 augusti 2014

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

IF Thor

100 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elis QuistbergU1 (56)18:008:10
1Lina SvärdD14 (18)34:137:57
1Erik HannrupH14 (29)28:156:34
1Per JemthÖppen 5 (35)34:569:11
1Jesper HedbergÖppen 8 (33)37:408:22
1Fredrik ElwingerÖppen 7 (41)25:488:36
2Viktor JemthH10 (26)16:36+1:316:38
2Ammie BerglundD45 (19)49:10+6:0810:55
2Ebba LindellD12 (29)26:12+0:148:44
2Rebecka HoppeD18 Elit (11)1:05:33+9:3210:55
2Ida LindénÖppen 4 (5)1:20:34+0:2317:30
3Anna Karin OlmD40 (16)53:56+8:3010:47
3Anna CarlsonD14 Kort (5)55:47+15:3218:35
3Hugo BlomsterU1 (56)19:43+1:438:57
4Hans GustafssonÖppen 5 (35)38:15+3:1910:03
4Robert LarssonÖppen 6 (9)1:04:48+12:3411:22
4Rita Hugas SöderbaumD14 Kort (5)57:07+16:5219:02
4Gunilla SvärdD21 Elit (21)1:19:42+8:018:03
4Jesper NyströmH16 (7)1:38:31+53:3217:54
4Marianne GustafssonD35 (7)1:01:58+4:0910:19
4Sofie BergendahlÖppen 8 (33)47:55+10:1510:38
5Hugo BäsénH14 (29)42:16+14:019:49
5Håkan BerglöfÖppen 9 (20)1:06:20+18:048:50
6Valle LarssonU2 (41)24:48+3:579:55
6Terese OhlssonÖppen 6 (9)1:24:21+32:0714:47
6Moira NilssonD16 (9)1:48:25+1:01:0423:04
6Tilda AtkinsonU1 (56)22:33+4:3310:14
7Bo SegermanH40 (14)1:07:00+7:288:56
8Jonathan NordenholmÖppen 5 (35)43:35+8:3911:28
8Daniel Andersson-OlmH45 (24)56:14+8:238:55
8Jonas AnderssonH40 (14)1:07:46+8:149:02
8Alva NyströmD12 (29)36:28+10:3012:09
8Peter NyströmÖppen 8 (33)54:17+16:3712:03
9Tilda NordenholmD16 (9)3:39:16+2:51:5546:39
9Alva LindellD14 (18)54:10+19:5712:35
9Axel AnderssonH10 (26)21:55+6:508:46
10Love BylundH10 (26)21:56+6:518:46
10Miro MårtenssonU2 (41)26:19+5:2810:31
10Hanna GranbergU1 (56)23:28+5:2810:39
10Maria KarlssonÖppen 3 (17)52:44+22:4617:34
11Elsa KarlssonD12 (29)38:26+12:2812:48
12Cornelia GustafssonU1 (56)24:32+6:3211:09
12Karin LindellD40 (16)1:11:30+26:0414:18
12Sven JacobssonH70 (13)1:23:06+38:1121:52
12Åsa KruysÖppen 7 (41)44:40+18:5214:53
13Elsa BäsénD12 (29)39:43+13:4513:14
14Johan KarlssonÖppen 5 (35)47:29+12:3312:29
14Monica HedlundÖppen 3 (17)1:03:22+33:2421:07
14Nic KruysH40 (14)1:35:11+35:3912:41
14Elis Bergendahl-HanssonH10 (26)23:43+8:389:29
14Frida WestfeldtU2 (41)29:03+8:1211:37
15Jessica SvärdU1 (56)26:18+8:1811:57
15Fanny FredrikssonD21 Elit (21)1:34:16+22:359:31
15Karin HannrupÖppen 7 (41)47:29+21:4115:49
16Anders FalkÖppen 5 (35)50:15+15:1913:13
16Emmy RoosU1 (56)26:23+8:2311:59
16Victor BylundH14 (29)50:50+22:3511:49
17Annika RidellD21 Elit (21)1:39:11+27:3010:01
17Reinhold LenneboH55 (19)1:48:25+59:2119:21
18Miranda NordqvistD14 (18)1:35:26+1:01:1322:11
18Magnus HoppeH50 (37)1:05:29+17:5510:54
18Fabian NilssonU2 (41)30:28+9:3712:11
19Martin GrönholmH12 (37)42:34+19:1114:11
20Petter NordenholmH12 (37)42:45+19:2214:15
20Melvin SjöbergU1 (56)26:56+8:5612:14
20Maja WilmarD12 (29)43:09+17:1114:23
21Pontus EggensH12 (37)43:56+20:3314:38
22Fredrik MedhageU2 (41)32:45+11:5413:06
22Arvid BylundH12 (37)44:11+20:4814:43
23Hugo Bergendahl-HanssonH12 (37)44:30+21:0714:50
24Viktor NordenholmU1 (56)28:18+10:1812:51
24Anton SegermanH14 (29)1:16:35+48:2017:48
24David BerglundH10 (26)41:37+26:3216:38
25Anna OlssonÖppen 5 (35)1:00:08+25:1215:49
26Theo SjöbergU2 (41)33:43+12:5213:29
26Ellen HannrupD12 (29)1:03:56+37:5821:18
27Thomas PetterssonH21 Elit (36)2:05:59+41:549:15
28Emily KruysU2 (41)34:30+13:3913:48
28Maja MartinellD12 (29)1:06:48+40:5022:16
29Edvin WilmarU1 (56)29:11+11:1113:15
34Mari NordenolmÖppen 7 (41)1:04:30+38:4221:30
36Emelie SvärdU2 (41)44:06+23:1517:38
37Astrid LindénU2 (41)44:12+23:2117:40
37Martin DicksvedU1 (56)31:11+13:1114:10
45Ceasar MartinellU1 (56)34:27+16:2715:39
46Albin JemthU1 (56)34:40+16:4015:45
49Signe Palmqvist-MattssonU1 (56)36:54+18:5416:46
50Hanna OlmU1 (56)38:07+20:0717:19
52Rickard JemthU1 (56)39:58+21:5818:10
55Alma AnderssonU1 (56)48:42+30:4222:08
Mathilda GustafssonInskolning (15)fullföljt
Birk LöthmanInskolning (15)fullföljt
Emelinda LöthmanInskolning (15)fullföljt
Ingmar WestfeldtInskolning (15)fullföljt
Ing-Marie LarssonÖppen 3 (17)diskvalificerad
Thomas RoosH45 (24)diskvalificerad
Camilla NygrenÖppen 7 (41)diskvalificerad
Agneta LiljestamÖppen 7 (41)diskvalificerad
Torborg Sturesdotter-HoppeÖppen 7 (41)diskvalificerad
Viktor GranbergH12 (37)utgått
Simon Widerlund TherusU1 (56)ej start
Cecilia JohanssonÖppen 5 (35)ej start
Åsa ErikssonD40 (16)ej start
Ester BlomsterD10 (27)ej start
Petter RanefallH45 (24)ej start
Johan BlomsterH40 (14)ej start
Gudrun ElvhageD60 (10)ej start
Fredrik LindellH40 (14)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser