Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SSM stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SSM stafett
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: söndag 13 april 2014

SSM Stafett

31 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Smålands Orienteringsförbund Smålands OF 11:40:34
1. Oliver Lundberg25:45125:451
2. Isa Envall25:54551:3910
3. Isac Ericsson24:5441:16:333+2
4. Sanna Fasth24:0111:40:341-2
2Smålands Orienteringsförbund Smålands OF 41:41:55+1:21
1. Erik Rosjö25:50425:504
2. Ellen Kallerbäck25:52351:423-1
3. Victor Hansson22:2011:14:021-2
4. Sophia Björnlinger27:5341:41:552+1+1:21
3Skånes Orienteringsförbund Skånes OF 11:42:03+1:29
1. Isak Prellner25:48325:483
2. Hilda Axelsson25:52351:402-1
3. Simon Harden24:4531:16:2520
4. Jenny Bredfeldt25:3821:42:033+1+1:29
4Smålands Orienteringsförbund Smålands OF 21:43:06+2:32
1. Lukas Lundgren28:191228:1912
2. Sara Granstedt25:35153:546-6
3. Lukas Granstedt22:4121:16:354-2
4. Elin Granstedt26:3131:43:0640+2:32
5Smålands Orienteringsförbund Smålands OF 81:49:55+9:21
1. Emil Björnlinger26:00926:009
2. Maja Porle28:241054:2490
3. Emil Auselius25:1951:19:435-4
4. Alice Svensson Finndahl30:12111:49:5550+9:21
6Smålands Orienteringsförbund Smålands OF 51:50:10+9:36
1. Adam Persson25:47225:472
2. Elin Svensson28:09953:568+6
3. Filip Rosjö28:05131:22:0180
4. Amelia Skalberg28:0951:50:106-2+9:36
7Smålands Orienteringsförbund Smålands OF 31:51:18+10:44
1. Rasum Lundberg27:311027:3110
2. Ella Palm26:18753:495-5
3. Joar Hertin27:50111:21:397+2
4. Gabriella Bergander29:39101:51:1870+10:44
8Skånes Orienteringsförbund Skånes OF 21:54:33+13:59
1. Fritjof Axelsson28:191228:1912
2. Irmalinn Nilsson25:36253:557-5
3. Oscar Modig25:5471:19:496-1
4. Lisa Jonsson Nordin34:44261:54:338+2+13:59
9Smålands Orienteringsförbund Smålands OF 71:57:08+16:34
1. Andeas Gustafsson28:291628:2916
2. Alma Holmqvist Johansson28:531257:2212-4
3. Gustav Runefors26:3481:23:569-3
4. Lovisa Torstensson33:12251:57:0890+16:34
9Skånes Orienteringsförbund Skånes OF 51:57:08+16:34
1. Wiktor Rydlund29:591729:5917
2. Wilma Markholm27:09857:0811-6
3. Ludvig Hallabro27:1691:24:2410-1
4. Ebba Söderlund32:44241:57:089-1+16:34
11Smålands Orienteringsförbund Smålands OF 61:58:07+17:33
1. Filip Trofast30:242030:2420
2. Alicia Lundgren31:20151:01:4415-5
3. Hugo Djurstedt25:4661:27:3013-2
4. Fanny Sundblad30:37131:58:0711-2+17:33
12Hallands Orienteringsförbund Hallands OF 22:05:38+25:04
1. Fredrik Johansson25:58825:588
2. Elin Carlsson31:261657:2413+5
3. Viktor Carlsson28:25151:25:4912-1
4. Jonna Halonen39:49292:05:38120+25:04
13Hallands Orienteringsförbund Hallands OF 12:05:45+25:11
1. Olle Josarp28:181128:1811
2. Elvira Wildheim28:491157:0710-1
3. Adrian Vartia28:39161:25:4611+1
4. Amanda Carlsson39:59302:05:4513+2+25:11
14Smålands Orienteringsförbund Smålands OF 132:06:25+25:51
1. Isak Hertin28:221428:2214
2. Klara Höglund29:031357:25140
3. Simon Freyland30:14171:27:39140
4. Julia Arvidsson38:46282:06:25140+25:51
15Blekinge Orienteringsförbund Blekinge OF 32:10:16+29:42
1. Oscar Johansson25:51525:515
2. Hanna Johannesson38:28241:04:1917+12
3. Gustav Åman37:14231:41:3318+1
4. Vilma Persson28:4362:10:1615-3+29:42
16Skånes Orienteringsförbund Skånes OF 42:10:50+30:16
1. Erik Winbladh36:362536:3625
2. Lovisa Weiden35:08191:11:4421-4
3. Albin Kronkvist28:18141:40:0216-5
4. Elin Wihlborg30:48142:10:50160+30:16
17Skånes Orienteringsförbund Skånes OF 32:10:55+30:21
1. Jakob Höst32:102132:1021
2. Vilma Svantesson36:56211:09:0619-2
3. Algot Najvik30:52181:39:5815-4
4. Klara Andersson30:57152:10:5517+2+30:21
18Smålands Orienteringsförbund Smålands OF 92:15:00+34:26
1. Arvid Claesson35:252235:2522
2. Ebba Lindman36:52201:12:17220
3. Linus Lundberg33:26211:45:4320-2
4. Moa Hansson29:1782:15:0018-2+34:26
19Blekinge Orienteringsförbund Blekinge OF 12:15:04+34:30
1. Andreas Jonsson45:572945:5729
2. Kajsa Andersson30:39141:16:3625-4
3. Anton Johansson Glivesson28:02121:44:3819-6
4. Myrra Carlsson30:26122:15:04190+34:30
20Smålands Orienteringsförbund Smålands OF 102:15:14+34:40
1. Victor Ossiansson36:372636:3726
2. Emma Nilsson37:38221:14:1524-2
3. Albin Toll31:52191:46:0722-2
4. Elsa Andersson29:0772:15:1420-2+34:40
21Smålands Orienteringsförbund Smålands OF 112:15:22+34:48
1. Benjamin Sturek25:52625:526
2. Linnea Skalberg38:35251:04:2718+12
3. Mattis Persson41:18251:45:4521+3
4. Amanda Rangert29:3792:15:22210+34:48
22Hallands Orienteringsförbund Hallands OF 32:16:58+36:24
1. Martin Skyggesson28:281528:2815
2. Paulina Jägstedt44:03271:12:3123+8
3. Tim Johansson27:41101:40:1217-6
4. Alice Hultin36:46272:16:5822+5+36:24
23Hallands Orienteringsförbund Hallands OF 42:27:00+46:26
1. Adam Broberg36:512736:5127
2. Hanna Carlqvist45:28281:22:19270
3. Filip Bengtsson32:14201:54:3324-3
4. Moa M Henningsson32:27172:27:0023-1+46:26
24Blekinge Orienteringsförbund Blekinges OF 52:50:01+1:09:27
1. Albin Henrysson36:242336:2423
2. Ebba Berglin32:48171:09:1220-3
3. Max Kärvhag42:11261:51:2323+3
4. Louise Lagerkvist58:38312:50:0124+1+1:09:27
25Blekinge Orienteringsförbund Blekinge OF 42:29:12+48:38
1. Emil Pettersson30:031830:0318
2. Lovisa Johansson33:33181:03:3616-2
3. Jonathan Ljungberg52:57291:56:3325+9
4. Ellen Wahlbom32:39192:29:12250+48:38
26Smålands Orienteringsförbund Smålands OF 142:39:59+59:25
1. Victor Östergren30:051930:0519
2. Hedvig Severinsson50:11301:20:1626+7
3. Elias Torstensson47:04282:07:20260
4. Lovisa Nord32:39192:39:59260+59:25
27Smålands Orienteringsförbund Smålands OF 122:40:04+59:30
1. Albin Lager36:312436:3124
2. Vilma Bergander55:32311:32:0330+6
3. Simon Svahn35:21222:07:2427-3
4. Moa Erlandsson32:40212:40:04270+59:30
28Skånes Orienteringsförbund Skånes OF 82:42:43+1:02:09
1. Nellie Henriksson53:503053:5030
2. Astrid Ericsson38:12231:32:0229-1
3. Povel Hedberg37:58242:10:0028-1
4. Emmy Helmersson32:43232:42:43280+1:02:09
29Skånes Orienteringsförbund Skånes OF 62:59:27+1:18:53
1. Anton Håkansson45:482845:4828
2. Ebba Jensen40:24261:26:12280
3. Allan Hedberg1:00:48302:27:0029+1
4. Tova Hermodsson32:27172:59:27290+1:18:53
30Skånes Orienteringsförbund Skånes OF 73:07:41+1:27:07
1. Erik Jönsson1:04:18311:04:1831
2. Maja Tenghagen47:59291:52:17310
3. Axel Nilsson42:43272:35:0030-1
4. Olivia Nilsson32:41223:07:41300+1:27:07
Blekinge Orienteringsförbund Blekinge OF 2ej godkänd
1. Henrik Johannesson25:52625:526
2. Linnea Dagsberg25:59651:514-2
3. Simon Giselssonej godkändej godkänd
4. Ellen Andersson32:0816ej godkänd

SSM Komb

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Komb.lag Kombinationslag 22:48:33
1. Carl Ekbring36:33236:332
2. Tina Ljungqvist33:0111:09:3420
3. Isak Hultberg58:1042:07:443+1
4. Astrid Einarsson40:4912:48:331-2
2Komb.lag Kombinationslag 42:57:03+8:30
1. Carl Johansson36:43336:433
2. Johanna Wilhelmsson1:00:5251:37:355+2
3. Hugo Jakobsson36:3612:14:114-1
4. Ellinor Dehlin42:5232:57:032-2+8:30
3Komb.lag Kombinationslag 53:02:25+13:52
1. Matthias Blomster43:19543:195
2. Ebba Bengtsson39:0241:22:214-1
3. Noah Bechtel45:1032:07:312-2
4. Louise Drenth54:5443:02:253+1+13:52
Komb.lag Kombinationslag 3ej godkänd
1. Emil Johansson43:15443:154
2. Clara Dahl38:4831:22:033-1
3. Erik Erlandssonej godkändej godkänd
4. Astrid Henriksson40:572ej godkänd
Komb.lag Kombinationslag 1utgått
1. Pontus Erlandsson29:55129:551
2. Caroline Gradin34:2021:04:1510
3. Oscar Svahn42:0021:46:1510
4. vakant vakantej startutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser