Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - S Ängsjö

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - S Ängsjö
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: tisdag 16 april 2013

Öppen motion 3

3 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fahrad RouhaniKlubblös41:1013:04
2Mania LarsonIBM-Klubben1:01:38+20:2819:33
3Erik BovalliusJärfälla OK1:12:52+31:4223:07
4Linnea FunkJärfälla OK1:14:28+33:1823:38
5Lova SobéusJärfälla OK1:14:35+33:2523:40
6Hedda RingstedtJärfälla OK1:14:36+33:2623:40
7Margareta BirathIBM-Klubben1:19:54+38:4425:21
Hugo ÅkessonJärfälla OKej godkänd
Börje NilssonJärfälla OKutgått

Öppen motion 5

3 775 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats BrandonKlubblös42:2711:14
2Lars UnellKlubblös51:53+9:2613:44
3Anna AxelssonOK Österåker52:52+10:2514:00
4Jan-Olov EvertssonJärfälla OK53:53+11:2614:16
5Leif ToftenJärfälla OK57:24+14:5715:12
6Lars DyrhageJärfälla OK57:46+15:1915:18
7Petra LundbäckJärfälla OK1:08:09+25:4218:03
8Lars LöthmanJärfälla OK1:10:20+27:5318:37
9Bengt FahlinIBM-Klubben1:10:46+28:1918:44
10Ingvar OskarssonKlubblös1:35:25+52:5825:16
Bengt FribergJärfälla OKej godkänd
Ellen AhlbinJärfälla OKutgått
Axel BovalliusJärfälla OKutgått
Susanne BovalliusJärfälla OKutgått
Ella OlsonJärfälla OKutgått

Öppen motion 6

6 175 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LindhJärfälla OK59:189:36
2Gunnar SvanbergJärfälla OK1:08:14+8:5611:02
3Anders LindgrenLånghundra IF1:11:29+12:1111:34
4Thomas AhlbinJärfälla OK1:14:16+14:5812:01
5Patrik FagerströmOK Österåker1:14:17+14:5912:01
6Jonathan AlmJärfälla OK1:43:39+44:2116:47
7Malin SöderlundJärfälla OK1:43:40+44:2216:47
8Manne EkhöjdKlubblös2:07:57+1:08:3920:43

Öppen motion 8

4 550 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jari JohanssonOK Orient36:398:03
2Anders LöfgrenJärfälla OK38:16+1:378:24
3Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK40:01+3:228:47
4Ludwig BergfalkJärfälla OK40:02+3:238:47
5Rebecca BjärrenholtSEB IF40:10+3:318:49
6Stefan SundéliusJärfälla OK44:09+7:309:42
7Ulf MagnussonSaab FF Järfälla44:38+7:599:48
8Håkan JonssonEricsson SIK44:44+8:059:49
9Benjamin LangerakJärfälla OK44:51+8:129:51
10Bernth GustavssonEricsson SIK46:07+9:2810:08
11Noel WaldenfjordJärfälla OK46:17+9:3810:10
12Kjell LindblomIBM-Klubben46:35+9:5610:14
13Lars HörnströmTäby OK46:46+10:0710:16
14Johan LangerakJärfälla OK47:28+10:4910:25
15Stefan GustafssonEricsson SIK47:47+11:0810:30
16Eddie BjärrenholtSEB IF48:09+11:3010:34
17Joel BystedtJärfälla OK51:20+14:4111:16
18Jonas BystedtJärfälla OK52:39+16:0011:34
19Eva SvanbergJärfälla OK55:21+18:4212:09
20Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK55:46+19:0712:15
21Jesper AhlbinJärfälla OK56:46+20:0712:28
22Roger TinglöfEricsson SIK58:19+21:4012:49
23Ton LangerakJärfälla OK1:01:18+24:3913:28
24Emil HåsteenÄrla IF1:03:00+26:2113:50
25Lars-Åke AspelinEricsson SIK1:03:13+26:3413:53
26Adam ArthurssonJärfälla OK1:06:37+29:5814:38
27Henrik RindlöwJärfälla OK1:09:31+32:5215:16
28Kjell TancredIBM-Klubben1:12:20+35:4115:53
29Isa LundqvistJärfälla OK1:17:52+41:1317:06
30Julia AhlbinJärfälla OK1:18:17+41:3817:12
31Casper SneitzJärfälla OK1:18:39+42:0017:17
32Julia DimlingJärfälla OK1:21:48+45:0917:58
Olle HillgrenEricsson SIKej godkänd
Jonna LundbäckJärfälla OKej godkänd
Emil GustafssonJärfälla OKej godkänd
Tina ErikssonJärfälla OKej godkänd
Alexander WhittyJärfälla OKej godkänd
Rebecca WaldenfjordJärfälla OKutgått
Emmy AlbinssonJärfälla OKej start
Nils EdvardssonJärfälla OKej start
Oskar EdvardssonJärfälla OKej start
Agnes LundqvistJärfälla OKej start
Hampus NorrbyJärfälla OKej start
Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OKej start
Lars PalmqvistJärfälla OKej start
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser