Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien deltävling 2
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: torsdag 16 maj 2013

D14

2 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sarah MagnussonLinköpings OK18:016:55
2Johanna GuståsLinköpings OK19:18+1:177:25
3Malin KärrströmOK Roxen20:06+2:057:43
4Linnea HanssonOK Roxen20:11+2:107:45
5Victoria AsketunOK Roxen20:42+2:417:57
6Sofia BorgLinköpings OK21:03+3:028:05
7Frida SahlmanLinköpings OK21:29+3:288:15
8Malva EvebornOK Roxen22:16+4:158:33
9Hannele MöllerLinköpings OK23:02+5:018:51
10Olivia FröbergOK Roxen23:09+5:088:54
11Tove EkströmLinköpings OK23:43+5:429:07
12Tilda MarmelidOK Roxen24:16+6:159:20
13Tove PihlströmOK Roxen25:06+7:059:39
14Emma JohanssonLinköpings OK25:23+7:229:45
15Moa KjellbergBjörkfors GOIF34:12+16:1113:09

H14

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo LillieströmOK Roxen16:176:15
2Joel KarnehedOK Roxen17:49+1:326:51
3Jonas AnderssonOK Roxen19:25+3:087:28
4Hugo DalhammerOK Roxen20:42+4:257:57
5Gunnar EngströmLinköpings OK21:42+5:258:20
6Sixten ElehedLinköpings OK22:45+6:288:45
7Axel KullbergLinköpings OK23:12+6:558:55
8Jonathan JylltorpLinköpings OK24:03+7:469:15
9Ludvig ForslundLinköpings OK24:18+8:019:20
10Filip ÅrnfeltLinköpings OK29:15+12:5811:15
Jakob TomassonLinköpings OKej start
Viktor RönnbäckOK Ekenej start

D12

2 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda IvehammarLinköpings OK14:106:44
2Tove PetterssonOK Roxen14:44+0:347:00
3Elvira KarnehedOK Roxen17:46+3:368:27
4Alice MarmelidOK Roxen17:46+3:368:27
5Olivia AsketunOK Roxen18:10+4:008:39
6Signe HedbrantOK Roxen21:07+6:5710:03
7Amelie JohanssonLinköpings OK23:03+8:5310:58
8Hanna RothLinköpings OK23:17+9:0711:05
9Moa HjortOK Roxen24:41+10:3111:45
10Ebba KleinBjörkfors GoIF26:33+12:2312:38
11Hanna LundgrenLinköpings OK27:06+12:5612:54
12Josefine BrotzenLinköpings OK27:19+13:0913:00
13Elin AlkeniusLinköpings OK28:19+14:0913:29
14Siri BerglundLinköpings OK30:24+16:1414:28
15Sigrid FröbergOK Roxen38:17+24:0718:13
16Filippa BjörkhammerBjörkfors GoIF39:44+25:3418:55
17Sofia EjlertssonBjörkfors GoIF1:04:05+49:5530:30
Karolina RönnbäckOK Ekenej start

H12

2 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LjunggrenLinköpings OK14:587:07
2Josef HelanderOK Roxen15:25+0:277:20
3Gustav LevanderLinköpings OK18:17+3:198:42
4Daniel KvistLinköpings OK18:45+3:478:55
5David JosefssonOK Roxen22:17+7:1910:36
6Albin EronnLinköpings OK22:18+7:2010:37
7Albin SvartzOK Roxen23:48+8:5011:20
8Joel GunnarssonLinköpings OK28:35+13:3713:36
9Malte EvebornOK Roxen30:20+15:2214:26
10Melker WibeckLinköpings OK49:51+34:5323:44
Jokob ThellsenOK Roxenej godkänd
Emanuel HerberthsonLinköpings OKej start
Ivar ElehedLinköpings OKej start
Patrik ModoratoBjörkfors GoIFej start

D10

1 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin HerberthsonLinköpings OK17:589:58
2Elin KjellmanLinköpings OK19:20+1:2210:44
3Linn AldénOK Roxen19:42+1:4410:56
4Ellen LindalOK Roxen20:04+2:0611:08
5Ida HjortOK Roxen23:28+5:3013:02
6Lova ElnegårdLinköpings OK23:37+5:3913:07
7Ellen WibeckLinköpings OK27:13+9:1515:07
8Annabell EräpuroOK Roxen29:30+11:3216:23
9Malin BorgLinköpings OK30:15+12:1716:48
10Greta BerglundLinköpings OK39:21+21:2321:51

H10

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns BjörnskiöldOK Roxen14:398:08
2Mattias JosefssonOK Roxen17:17+2:389:36
3Samuel KleinBjörkfors GoIF17:44+3:059:51
4Aron ReitheLinköpings OK21:23+6:4411:52
5Albin KjellbergBjörkfors GOIF22:21+7:4212:25
6Marcus KvistLinköpings OK24:05+9:2613:22
7Viktor MagnussonLinköpings OK24:06+9:2713:23
Axel GjessingLinköpings OKej godkänd
Johan HägglundLinköpings OKej start

Inskolning

1 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
David BergbomBjörkfors GoIFfullföljt
Felix GustavssonOK Roxenfullföljt
Nora KleinBjörkfors GoIFfullföljt
Tyra LindellOK Roxenfullföljt
Love OtterströmLinköpings OKfullföljt
Moa PihlströmOK Roxenfullföljt
Frida SamuelssonBjörkfors GoIFfullföljt
Adrian SandellOK Roxenfullföljt
Edvin ÅttingLinköpings OKfullföljt
Jalmar OtterströmLinköpings OKej godkänd
Lucas HahnLinköpings OKej start

U1

1 800 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig EronnLinköpings OK15:558:50
2Melker SvartzOK Roxen19:47+3:5210:59
3Ian JohanssonLinköpings OK20:25+4:3011:20
4Elias ThellsenOK Roxen20:29+4:3411:22
5Alva PeterssonLinköpings OK20:57+5:0211:38
6Sigrid LjunggrenLinköpings OK21:33+5:3811:58
7Johan ÅrbrinkLinköpings OK22:12+6:1712:20
8Hedvig KällsandLinköpings OK23:14+7:1912:54
9Linn BerzeliusLinköpings OK23:41+7:4613:09
10Hanna EjlertssonBjörkfors GoIF23:52+7:5713:15
11Viktor SjöqvistLinköpings OK24:10+8:1513:25
12Emma MagnussonLinköpings OK24:29+8:3413:36
13Theodor KällLinköpings OK24:48+8:5313:46
14Sofie HelanderOK Roxen25:31+9:3614:10
15Ängla WallinBjörkfors GoIF26:24+10:2914:40
16Pontus NordinOK Roxen26:27+10:3214:41
17Ida EkholmBjörkfors GoIF27:38+11:4315:21
18Martin MuellerLinköpings OK27:56+12:0115:31
19Ebba AnderssonLinköpings OK28:05+12:1015:36
20Arvid RothLinköpings OK29:52+13:5716:35
21Julia ÅttingLinköpings OK30:33+14:3816:58
22Malin KvistLinköpings OK30:58+15:0317:12
23Tilde EvebornOK Roxen31:13+15:1817:20
24Rasmus WybergOK Roxen32:46+16:5118:12
25Johana JosefssonOK Roxen32:48+16:5318:13
26Johan GrindestamLinköpings OK32:56+17:0118:17
27Axel MoosbergLinköpings OK34:00+18:0518:53
28Vilgot ElnegårdLinköpings OK36:12+20:1720:06
29Elis BergmanLinköpings OK37:18+21:2320:43
30Elvira HahnLinköpings OK38:15+22:2021:15
31Ebba VallinOK Roxen38:37+22:4221:27
32Oliver Nyberg AxelssonLinköpings OK39:54+23:5922:10
33Oscar Nyberg AxelssonLinköpings OK45:43+29:4825:23
Frida DahlénLinköpings OKej start
David HagströmLinköpings OKej start
Sophie HollmannLinköpings OKej start
Ivar HärenstenLinköpings OKej start
Tage HärenstenLinköpings OKej start
Leo AnderwallLinköpings OKej start
Hugo BjörkhammerBjörkfors GoIFej start
Otto NilssonLinköpings OKej start
Lovisa ElfvingLinköpings OKej start
Anna RingLinköpings OKej start
Martin AlkeniusLinköpings OKej start

U2

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Serina SalovaaraOK Roxen23:4211:17
2Saga SvartzOK Roxen25:36+1:5412:11
3Lova SalovaaraOK Roxen25:37+1:5512:11
4Stina HultegårdLinköpings OK32:50+9:0815:38
5Marcus BergbomBjörkfors GoIF32:50+9:0815:38
6Tove DalbarkLinköpings OK33:12+9:3015:48
7Erik HollmannLinköpings OK49:12+25:3023:25
8Wille LarssonLinköpings OK49:58+26:1623:47
Filip BröthlinLinköpings OKej start
Alexander LindströmLinköpings OKej start

Öppen motion 3

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin CardellLinköpings OK26:4110:15
2Kent StrömbergOK Roxen32:44+6:0312:35
3Göran SvenssonOK Roxen39:22+12:4115:08

Öppen motion 5

3 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas EvebornOK Roxen22:126:31
2Lova EvebornOK Roxen26:23+4:117:45
3Mattias NilssonBjörkfors GoIF26:51+4:397:53
4Klara LjunggrenLinköpings OK29:24+7:128:38
5Emma PetterssonOK Roxen29:53+7:418:47
6Leo RystamOK Roxen36:05+13:5310:36
7Linnea BorgLinköpings OK38:09+15:5711:13
8Markus KleinBjörkfors GoIF39:13+17:0111:32
9Theodor ÅrnfeltLinköpings OK41:44+19:3212:16
Dan JosefssonOK Roxenej godkänd
Henrietta MöllerLinköpings OKej godkänd
Anna Öhrwall RönnbäckOK Ekenej start
Martin HägglundLinköpings OKej start
Niklas RönnbäckOK Ekenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser