Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM Natt
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: fredag 11 april 2014

D21 Elit

9 630 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:08:197:05
2Johanna LönnkvistTullinge SK1:08:23+0:047:06
3Annika BillstamOK Linné1:09:21+1:027:12
4Anna BachmanIFK Lidingös Skid o OK1:11:58+3:397:28
5Adela IndrakovaIFK Lidingös Skid o OK1:12:27+4:087:31
6Frida BakkmanIFK Lidingös Skid o OK1:12:38+4:197:32
7Sofia HolmgårdKils OK1:12:41+4:227:32
8Lisa RisbyOK Kåre1:13:01+4:427:34
9Elsa JanssonJärla Orientering1:14:32+6:137:44
10Johanna EngströmOK Hällen1:15:07+6:487:48
11Jenny LönnkvistTullinge SK1:15:53+7:347:52
12Julia LauriOK Tisaren1:16:07+7:487:54
13Hilda ForsgrenOK Linné1:16:08+7:497:54
14Malin Leijon LindOK Kolmården1:16:19+8:007:55
15Josefine CarlssonIFK Göteborg1:16:45+8:267:58
16Sofia TörnqvistIFK Lidingös Skid o OK1:17:55+9:368:05
17Rebecka LindbergOK Roslagen1:18:08+9:498:06
18Gunilla SvärdIF Thor1:18:24+10:058:08
19Frida AnderssonFalkenbergs OK1:18:27+10:088:08
20Maja PetterssonOK Kolmården1:18:30+10:118:09
21Fredrika VångellLinköpings OK1:18:33+10:148:09
22Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering1:20:16+11:578:20
22Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad1:20:16+11:578:20
24Johanna ÖbergOK Hällen1:20:25+12:068:21
25Rebecka HeinrupTullinge SK1:20:53+12:348:23
26Johanna LindbergDomnarvets GOIF1:20:56+12:378:24
27Lovisa AdolfssonOK Denseln1:21:17+12:588:26
28Lisa AnderssonÄrla IF1:22:11+13:528:32
28Linnea GustafssonOK Hällen1:22:11+13:528:32
30Therese KlintbergEksjö SOK1:23:08+14:498:37
31Linnea SundströmOK Renen1:23:17+14:588:38
32Karin PerssonHagaby GOIF1:23:38+15:198:41
33Johanna BergmanSundsvalls OK1:23:41+15:228:41
34Amanda LeoBredaryds SOK1:23:50+15:318:42
35Sofia GrawéÄrla IF1:23:51+15:328:42
36Malin JacobssonOK Rodhen1:24:12+15:538:44
36Rebecka OlssonOK Linné1:24:12+15:538:44
38Kristin HylanderNyköpings OK1:24:13+15:548:44
39Maria WestherOK Tisaren1:25:08+16:498:50
40Sofie SvenssonIK Hakarpspojkarna1:25:36+17:178:53
41Lovisa PerssonOK Tisaren1:25:55+17:368:55
42Stina JanssonJärla Orientering1:26:16+17:578:57
43Louise MarkstedtOK Södertörn1:27:04+18:459:02
44Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:29:05+20:469:15
45Annika BjörkOK Kåre1:29:16+20:579:16
46Elin SundqvistTullinge SK1:29:54+21:359:20
47Rebecka NylinOK Tisaren1:30:33+22:149:24
48Maria SjölanderOK Rodhen1:31:03+22:449:27
49Åsa OtterbjörkUmeå OK1:31:33+23:149:30
50Christina Løvald HellbergTäby OK1:31:55+23:369:32
51Elsa EkelinKFUM Örebro OK1:32:18+23:599:35
52Lovisa HanssonHestra IF1:32:36+24:179:36
53Stefanie AnderssonHagaby GOIF1:33:04+24:459:39
54Terese WängdahlOK Hällen1:34:37+26:189:49
55Lovisa Onsbring GustafsonEskilstuna OL1:36:11+27:529:59
56Linn BrännebyOK Kolmården1:38:43+30:2410:15
57Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:38:51+30:3210:15
58Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK1:39:03+30:4410:17
59Josefin BengtssonLånghundra IF1:39:12+30:5310:18
60Emma Pihl SkoogOK Linné1:39:58+31:3910:22
61Kajsa HammarströmOK Hällen1:40:55+32:3610:28
62Linn GrällsOK Kåre1:42:05+33:4610:36
63Sara LundstenOK Linné1:45:40+37:2110:58
Jolanta KolosinskaOK Skogsfalkenej godkänd
Magdalena OlssonIFK Moras OKej godkänd
Anette CarlssonKFUM Örebro OKej godkänd
Lisa PetterssonOK Kolmårdenej godkänd
Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Amilia BjörklundSävedalens AIKej godkänd

H21 Elit

14 080 m, 120 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl WalheimÄrla IF1:23:335:56
2Johan HögstrandMarkbygdens OK1:23:35+0:025:56
3Olle BoströmJärla Orientering1:23:40+0:075:56
4Erik PetterssonOK Denseln1:26:38+3:056:09
5Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna1:26:50+3:176:10
6Olle KaleredOK Denseln1:27:36+4:036:13
7Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn Orientering1:27:37+4:046:13
8Johan LindbergIFK Moras OK1:27:51+4:186:14
9Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingös Skid o OK1:28:31+4:586:17
10Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:28:47+5:146:18
11Kalle BergmanOK Ravinen1:28:48+5:156:18
12Mathias HallménAttunda OK1:29:11+5:386:20
13Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:29:37+6:046:21
14Daniel AttåsOK Tisaren1:29:56+6:236:23
15David BejbomJärla Orientering1:30:05+6:326:23
16Anders SkarholtIFK Lidingös Skid o OK1:30:15+6:426:24
17Jakob EnmarkGävle OK1:30:19+6:466:24
18Oskar DanielsAttunda OK1:30:21+6:486:25
19Kalvis MihailovsIK Hakarpspojkarna1:30:34+7:016:25
20Emil AnderssonÄrla IF1:30:40+7:076:26
21Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn Orientering1:30:49+7:166:27
22Erik AnderssonJärla Orientering1:30:53+7:206:27
23Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:31:25+7:526:29
24Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn Orientering1:31:44+8:116:30
25Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:32:12+8:396:32
26Fredrik EdénOK Kåre1:32:28+8:556:34
27Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:32:42+9:096:35
28Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:32:50+9:176:35
29David LingforsOK Linné1:33:04+9:316:36
30Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn Orientering1:33:37+10:046:38
31Henrik LöfåsOK Linné1:33:44+10:116:39
32Ola MartnerGöteborg-Majorna OK1:33:45+10:126:39
33Josef NordlundOK Linné1:33:49+10:166:39
34Markus AdolfssonTullinge SK1:33:59+10:266:40
35Anton TynongGävle OK1:34:03+10:306:40
36Erik BomanGävle OK1:34:35+11:026:43
37Måns SandgrenOK Orion1:34:40+11:076:43
38Henrik JonssonOK Rodhen1:34:52+11:196:44
39Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:35:04+11:316:45
40Viktor LarssonHagaby GOIF1:35:19+11:466:46
41Erik MartinssonLinköpings OK1:35:37+12:046:47
42Love BerzellOK Ravinen1:35:49+12:166:48
43Rasmus ElmelidSkåneslättens OL1:36:16+12:436:50
44Emil KaleredOK Denseln1:37:02+13:296:53
45Joakim SvenskStora Tuna OK1:37:12+13:396:54
46Erik ClassonOK Orinto1:37:17+13:446:54
47Martin AhlbergerHestra IF1:37:22+13:496:54
48Pontus PeterssonOK Orion1:37:32+13:596:55
49Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn Orientering1:37:47+14:146:56
50Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna1:37:58+14:256:57
51Jonas LundgrenLinköpings OK1:38:18+14:456:58
52Erik Folkesson BlomIFK Moras OK1:38:28+14:556:59
53Mattias MårtsStora Tuna OK1:38:44+15:117:00
54Anders HåkanssonOK Linné1:39:25+15:527:03
55Henrik LaasIFK Göteborg1:39:34+16:017:04
56Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:39:43+16:107:04
57Robbin KantarpÄrla IF1:40:19+16:467:07
58Per CarlborgLinköpings OK1:40:20+16:477:07
59Morten Jarvis WestergårdJärla Orientering1:40:26+16:537:07
60Lars LundströmIF Hallby SOK1:40:27+16:547:08
61Jonas NordströmTullinge SK1:40:40+17:077:08
62Marcus BerggrenNyköpings OK1:40:58+17:257:10
63Mats NordbrødenJärla Orientering1:41:05+17:327:10
64Erik ThorssonTullinge SK1:41:09+17:367:11
65Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna1:41:19+17:467:11
65Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:41:19+17:467:11
67Johan KärrströmTullinge SK1:41:23+17:507:12
68Viktor SilvemarkÄrla IF1:41:25+17:527:12
68Martin LarssonHestra IF1:41:25+17:527:12
70Jan TroengOK Linné1:41:44+18:117:13
71John PerssonIFK Göteborg1:41:45+18:127:13
72Fredrik BjernulfSundbybergs IK1:41:51+18:187:14
73Oscar BjörckJärla Orientering1:41:52+18:197:14
74Johan HameliusOK Linné1:42:01+18:287:14
75Tommy LindbergOK Roslagen1:42:10+18:377:15
76Jakob AnderssonBredaryds SOK1:42:24+18:517:16
77Emil LauriIFK Lidingös Skid o OK1:42:41+19:087:17
78Jonas EngströmOK Hällen1:43:15+19:427:19
79Simon HedlundÄrla IF1:44:10+20:377:23
80Patrik LindÄrla IF1:44:39+21:067:25
80Linus RappIFK Moras OK1:44:39+21:067:25
82Conny RantzowHestra IF1:45:32+21:597:29
83Rickard BörjessonVänersborgs SK1:45:57+22:247:31
84Jacob LindstamOK Ravinen1:46:39+23:067:34
84Peter ErikssonLinköpings OK1:46:39+23:067:34
86Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna1:46:55+23:227:35
87Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:47:13+23:407:36
88Johan PerssonHagaby GOIF1:47:16+23:437:37
89Emil Folino NielsenOK Denseln1:48:07+24:347:40
90Robert JohanssonTäby OK1:48:59+25:267:44
91Anders JanssonTäby OK1:49:57+26:247:48
92Brent GodmanGotlands Bro Orienteringsklubb1:52:42+29:098:00
93Olle CarlssonSöders SOL Tyresö1:52:43+29:108:00
94Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna1:52:45+29:128:00
95Olof ErikssonOK Linné1:53:36+30:038:04
96Magnus HomannOK Orinto1:55:21+31:488:11
96Fredrik IngelssonRehns BK1:55:21+31:488:11
98Viktor AntonssonEksjö SOK1:55:37+32:048:12
99Johan LindqvistTäby OK1:56:06+32:338:14
100Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna1:57:14+33:418:19
101Simon SanderiHagaby GOIF1:57:56+34:238:22
102Hampus MöllerOK Hällen1:57:59+34:268:22
103Charlie StoltRehns BK1:59:39+36:068:29
104Jonas LindahlOK Milan1:59:57+36:248:31
105Joakim AxelssonTrollhättans SOK2:01:05+37:328:35
106Henrik HammasAttunda OK2:04:06+40:338:48
107Robert SandbergOK Roslagen2:05:37+42:048:55
108Hans PerssonGävle OK2:07:04+43:319:01
109Jonathan AnderssonHagaby GOIF2:16:02+52:299:39
Jonathan RosendahlÄrla IFej godkänd
Mattias AnderssonOK Tisarenej godkänd
Niklas AldénOK Linnéej godkänd
Ola NybergOK Kåreej godkänd
Gustav EklöfUlricehamns OKej godkänd
Erik SköldLinköpings OKej godkänd
Jesper LysellRehns BKej godkänd
Johan LindahlTäby OKej godkänd
Axel WrådheAttunda OKej godkänd
Ola SvahnIFK Moras OKej godkänd
Niklas WraneSöders SOL Tyresöej godkänd
Nils SpetzUlricehamns OKej start
Ivan ForsgrenOK Tisarenej start
Olof SandgrenOK Orionej start
Niklas SerranderIFK Lidingös Skid o OKej start
Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstadej start
Rassmus AnderssonOK Linnéej start

D20 Elit

7 180 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine KlintbergEksjö SOK57:398:01
2Linnea AdolfssonTullinge SK1:01:11+3:328:31
3Frida SandbergSäterbygdens OK1:01:15+3:368:31
4Linnéa EngstedtTullinge SK1:02:44+5:058:44
5Alice HugossonSundsvalls OK1:02:57+5:188:46
6Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK1:03:51+6:128:53
7Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna1:03:56+6:178:54
8Amelie EkströmOK Kåre1:04:05+6:268:55
9Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn Orientering1:04:08+6:298:55
10Tove LagerbergOK Södertörn1:04:53+7:149:02
11Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:05:31+7:529:07
12Ida KallurOK Ravinen1:06:38+8:599:16
13Filippa JohanssonJönköpings OK1:06:59+9:209:19
14Rebecka HylanderNyköpings OK1:07:08+9:299:21
15Annika CarlbergSundsvalls OK1:07:32+9:539:24
16Elin ClassonOK Orinto1:07:53+10:149:27
16Kristin OlovssonRehns BK1:07:53+10:149:27
18Mathilda KarlssonOK Rodhen1:08:01+10:229:28
19Nicole LjungdahlHjärnarps GH OL1:09:08+11:299:37
20Jessica NilssonOK Torfinn1:09:26+11:479:40
21Laura D'AngeloAttunda OK1:10:51+13:129:52
22Sofia JohanssonOK Alehof1:12:00+14:2110:01
23Elin HögstrandMarkbygdens OK1:12:46+15:0710:08
24Josefine WallenhammarHagaby GOIF1:12:58+15:1910:09
25Channa LönneTullinge SK1:13:03+15:2410:10
26Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK1:15:00+17:2110:26
27Hanna BerglundOK Kåre1:15:02+17:2310:27
28Linnéa HahneInsjöns IF OK1:15:39+18:0010:32
29Junia BirgerssonVisborgs OK1:17:42+20:0310:49
30Frida HedinHjärnarps GH OL1:17:45+20:0610:49
31Lisa MalmströmGOIF Tjalve1:18:06+20:2710:52
32Maria AnderssonVästerbergslagens OL1:18:59+21:2011:00
33Eva GustafssonHagaby GOIF1:19:33+21:5411:04
34Nina HallorOK Tisaren1:20:57+23:1811:16
35Aina EdgrenTrollhättans SOK1:23:03+25:2411:34
36Johanna LindgrenIF Hallby SOK1:31:03+33:2412:40
37Frida LövgrenIFK Moras OK1:33:44+36:0513:03
38Caroline LindelöwHärlövs IF1:40:56+43:1714:03
39Teresa StafströmVästerås SOK1:53:04+55:2515:44
Emma BacklundSäterbygdens OKej godkänd
Ellen JohnssonOK Nackheej godkänd
Moa EnmarkGävle OKej godkänd
Stina NilssonUmeå OKej godkänd
Malin WidénUddevalla OKej godkänd
Lovisa LemanGöteborgs Skidklubbej godkänd
Lisa WallinHestra IFej godkänd
Hanna ÖstenbergEksjö SOKej godkänd
Stina MagnussonOK Nolaskogsarnaej start

H20 Elit

10 600 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:05:396:11
2Jens RönnolsTäby OK1:06:40+1:016:17
3William PommerStora Tuna OK1:07:10+1:316:20
4Oskar LundqvistOK Orion1:07:53+2:146:24
5Martin HunhammarOK Ravinen1:08:48+3:096:29
6Erik AnderssonOK Orion1:09:11+3:326:31
7Rudolfs ZernisÄrla IF1:09:45+4:066:34
8Oskar AndrénOK Tisaren1:09:53+4:146:35
8Daniel RoosAttunda OK1:09:53+4:146:35
10Assar HellströmOK Ravinen1:10:36+4:576:39
11Max BerggrenOK Denseln1:10:49+5:106:40
12Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna1:11:25+5:466:44
13Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn Orientering1:12:05+6:266:48
14Carl NäslundVästerås SOK1:13:14+7:356:54
15Erik BerzellAttunda OK1:14:01+8:226:58
16Gustav HindérOK Tisaren1:15:30+9:517:07
17Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:15:34+9:557:07
18Joakim ByströmJärfälla OK1:16:05+10:267:10
19Simon AnderssonOK Rodhen1:16:37+10:587:13
20Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:17:29+11:507:18
21Johannes KnutasAttunda OK1:18:44+13:057:25
22Erik KarlssonOK Ravinen1:18:55+13:167:26
23Kevin StåhlOK Hammaren1:20:02+14:237:33
24Fredrik WigertzLånghundra IF1:21:03+15:247:38
25Fredrik AhnlénOK Hammaren1:22:02+16:237:44
26Sebastian AgerhällOK Tisaren1:22:36+16:577:47
27Niklas GustafssonOK Tisaren1:23:23+17:447:51
28David HectorSnättringe SK1:24:33+18:547:58
29Wiliam NilssonOK Södertörn1:25:03+19:248:01
30Daniel PoschSkåneslättens OL1:25:42+20:038:05
31Rickard NorlinKungälvs OK1:27:54+22:158:17
32Arvid VågLerums SOK1:29:43+24:048:27
33Anders VedinSundsvalls OK1:29:54+24:158:28
34Erik BengtssonOK Skogsfalken1:31:08+25:298:35
35Jesper Kullin AlfredssonOK Tyr1:31:37+25:588:38
36Karl ModigOK Alehof1:33:19+27:408:48
37Andreas ZeijlonOK Hällen1:34:23+28:448:54
38Pontus JanssonOK Orinto1:35:02+29:238:57
39Victor FlingmarkUddevalla OK1:35:12+29:338:58
40Håkan PalmOK Klemmingen1:35:17+29:388:59
41Rasmus LarssonOK Alehof1:35:31+29:529:00
42Simon LundinFinspångs SOK1:37:09+31:309:09
43Erik BjörklundBjursås OK1:38:20+32:419:16
44Jefta LangerakJärfälla OK1:40:38+34:599:29
45Simon MarteliusAttunda OK1:41:11+35:329:32
46Albin DetterfeltLinköpings OK1:42:01+36:229:37
47Oskar Jensen SondénOK Orion1:42:23+36:449:39
48Daniel NilssonNyköpings OK1:44:13+38:349:49
49Gustav AnderssonStora Tuna OK1:46:37+40:5810:03
50Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:48:27+42:4810:13
51Johan BadenfeltOK Pan-Kristianstad1:50:55+45:1610:27
52Johan LarssonOK Skogshjortarna2:01:23+55:4411:27
53Emil WippJärla Orientering2:10:22+1:04:4312:17
Jonatan AronssonOK Tisarenej godkänd
Emil GranqvistOK Ravinenej godkänd
Simon KappelOK Södertörnej godkänd
Carl BomanVästerås SOKej godkänd
Emil WikströmOK Tyrej godkänd
Sixten WalheimOK Rodhenej godkänd
Johan SöderlundLeksands OKej godkänd
David MellinSundbybergs IKej godkänd
Martin Dahlgren RosenJärla Orienteringej godkänd
Emil AnderssonTullinge SKej godkänd
Daniel BengtssonTullinge SKej start
Elias ÖhgrenStora Tuna OKej start
Jakob IvarssonHaninge SOKej start

D18 Elit

5 660 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn Orientering42:187:28
2Andrea SvenssonOK Tisaren43:37+1:197:42
3Pim HedbergOK Skogsfalken43:53+1:357:45
4Jenny WegebroUmeå OK45:30+3:128:02
5Erica EdmanKorsnäs IF OK45:45+3:278:04
6Hanna KorhonenHaninge SOK47:04+4:468:18
7Amanda Falck WeberEksjö SOK47:24+5:068:22
8Elin LindbergOK Djerf48:11+5:538:30 Ladda ner rutt i gpx-format
9Moa PetterssonOK Dacke48:18+6:008:32
10Johanna ÖbergRyda SK48:25+6:078:33
11Fanny AsketunOK Roxen48:48+6:308:37
12Fredrika von EssenOK Linné49:23+7:058:43
13Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn Orientering49:49+7:318:48
13Magdalena van de VoordeTullinge SK49:49+7:318:48
15Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering50:33+8:158:55
16Jonna JungåkerKorsnäs IF OK51:21+9:039:04
17Matilda DammvikStora Tuna OK52:09+9:519:12
18Amanda JohanssonOK Dacke52:25+10:079:15
19Elin JohanssonFinspångs SOK52:51+10:339:20
20Amanda BerggrenTullinge SK52:57+10:399:21
21Ebba PegestamOK Ravinen53:30+11:129:27
22Märta Ransjö ZanderOK Tyr53:31+11:139:27
23Hanna GustavssonOK Tyr53:44+11:269:29
24Linnéa GolsäterEksjö SOK53:46+11:289:29
25Emma HelmerssonVandrarringen53:47+11:299:30
26Elsa HolmgårdKils OK53:57+11:399:31
27Ronja BjörklundBjursås OK55:43+13:259:50
28Klara YngvessonUmeå OK55:45+13:279:50
29Erica ErikssonHjärnarps GH OL56:17+13:599:56
30Melina CarlssonStora Tuna OK57:02+14:4410:04
31Emma HagrotTäby OK57:05+14:4710:05
32Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL57:06+14:4810:05
33Maja EngesLeksands OK57:32+15:1410:09
34Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna57:42+15:2410:11
35Linnea GustafssonOK Gynge57:49+15:3110:12
36Elin LundqvistNybro OK58:46+16:2810:22
37Jonna ForsOK Grip1:00:01+17:4310:36
38Sandra NäslundVästerås SOK1:00:47+18:2910:44
39Anna KristiansonTrollhättans SOK1:01:06+18:4810:47
40Moa HedegårdOK Kolmården1:01:42+19:2410:54
41Lina FredrikssonKorsnäs IF OK1:02:31+20:1311:02
42Maria GustafssonHagaby GOIF1:02:41+20:2311:04
43Petra GunnarsdotterTenhults SOK1:02:47+20:2911:05
44Tove RönnbäckVisborgs OK1:02:52+20:3411:06
45Sigrid HolmgrenOK Renen1:04:13+21:5511:20
46Kristin BomanGävle OK1:04:33+22:1511:24
47Sara WadmanIFK Moras OK1:04:35+22:1711:24
48Carolina NealisLänna IF1:06:30+24:1211:44
49Lina LandergrenHestra IF1:07:46+25:2811:58
50Patricia EdgarssonOK Skogsfalken1:08:01+25:4312:01
51Elin FältmanLeksands OK1:08:50+26:3212:09
52Lara MolloyUmeå OK1:09:00+26:4212:11
53Carolina OlssonÄlvdalens IF OK1:14:00+31:4213:04
54Matilda ErikssonVästerbergslagens OL1:18:13+35:5513:49
Julia FrejdOK Ravinenej godkänd
Martina SallstedtOK Södertörnej godkänd
Frida JunegardTullinge SKej start
Saga SanderOK Milanej start
Johanna SjölundSundsvalls OKej start

H18 Elit

8 170 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK50:416:12
2Filip GrahnHestra IF53:11+2:306:30
3Ville JohanssonOK Kolmården56:31+5:506:55
4Olle AnderssonTullinge SK56:48+6:076:57
5Anton ForsbergLånghundra IF57:30+6:497:02
6Lucas SundbladEksjö SOK58:20+7:397:08
7Oskar LeinonenOK Kolmården58:31+7:507:09
8Albin LillieströmOK Roxen58:36+7:557:10
9Simon ImarkTullinge SK58:54+8:137:12
10Martin OlssonTibro OK59:19+8:387:15
11Oskar SandbergSäterbygdens OK59:26+8:457:16
12August MikaelssonVästerås SOK59:49+9:087:19
13Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn Orientering1:00:21+9:407:23
14Filip JacobssonDegerfors OK1:00:33+9:527:24
15Filip WadstenOK Landehof1:00:36+9:557:25
16Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:01:10+10:297:29
17Simon WikströmHalmstad OK1:01:20+10:397:30
18Oskar LindEksjö SOK1:01:27+10:467:31
19Gustaf SundbüeOK Hällen1:01:51+11:107:34
20Tom CampbellLustens OK1:01:52+11:117:34
21Karl EngesAttunda OK1:02:11+11:307:36
22Heino OllinSävedalens AIK1:02:18+11:377:37
23Amadeus HanssonGotlands Bro Orienteringsklubb1:02:27+11:467:38
24Samuel PlumppuHestra IF1:02:34+11:537:39
25Victor ImarkTullinge SK1:02:41+12:007:40
26Niklas SundqvistTullinge SK1:02:43+12:027:40
27Fredrik LevinSvaide Roma SOK1:03:15+12:347:44
28Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL1:03:53+13:127:49
29Per LindmanFinspångs SOK1:04:16+13:357:51
30Jonas GustafssonOK Kåre1:04:21+13:407:52
31Mattias JohanssonStångenäs AIS1:04:44+14:037:55
32Mattis HallbergIK Uven1:04:46+14:057:55
33Filip KarlssonIF Hagen1:05:39+14:588:02
34Philip EdvardssonEksjö SOK1:06:18+15:378:06
35Linus LandergrenHestra IF1:06:29+15:488:08
36Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:06:43+16:028:09
37Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:06:50+16:098:10
38Nils GumaeliusWaxholms OK1:07:07+16:268:12
39Albin BergkvistBjursås OK1:07:15+16:348:13
40Jesper SvenskStora Tuna OK1:07:28+16:478:15
41Harald LarssonHagaby GOIF1:08:27+17:468:22
42Oskar LindqvistSävedalens AIK1:08:34+17:538:23
43Emil ÅbergKorsnäs IF OK1:08:58+18:178:26
44Samuel HedlundKöping-Kolsva OK1:09:21+18:408:29
45Filip IvarssonOK Hammaren1:09:23+18:428:29
46Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK1:10:12+19:318:35
47Adrian DahlströmIFK Moras OK1:10:22+19:418:36
48Johan OlsonIK Uven1:10:24+19:438:37
49Loke AgmarkenHalmstad OK1:11:00+20:198:41
50André AnderssonVästerbergslagens OL1:13:03+22:228:56
51Daniel Carlson BjernaldOK Linné1:13:05+22:248:56
52Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:13:11+22:308:57
53Oskar EngmanNyköpings OK1:13:13+22:328:57
54Jonas HammarskiöldLunds OK1:13:15+22:348:57
55Joakim SkärlénHaninge SOK1:14:13+23:329:05
56Jakob FranssonOK Milan1:15:00+24:199:10
57Simon RuneforsVäxjö OK1:16:53+26:129:24
58Waldemar AnderssonOK Roslagen1:17:06+26:259:26
59Martin NorrbomSala OK1:17:08+26:279:26
60Anton HanssonIK Hakarpspojkarna1:17:28+26:479:28
61Joel PetterssonTullinge SK1:18:21+27:409:35
62Hampus LarssonFK Göingarna1:20:10+29:299:48
63Johannes RidefeltOK Linné1:20:45+30:049:53
64Andreas UllerKils OK1:23:16+32:3510:11
65Johan RydingSödertälje-Nykvarn Orientering1:25:10+34:2910:25
66Noak SanderbergÅmåls OK1:27:06+36:2510:39
67Eric DanielssonOK Kåre1:27:20+36:3910:41
68Ludwig BergfalkJärfälla OK1:27:50+37:0910:45
69Lars OlovssonRehns BK1:29:26+38:4510:56
70Tuve MöllerOK Linné1:38:30+47:4912:03
71Robin SvennbergDegerfors OK1:52:16+1:01:3513:44
Erik ForsbergOK Ravinenej godkänd
Erik Barr ZeilonSkåneslättens OLej godkänd
Olle NilssonOK Linnéej godkänd
Lukas OlssonVäsby OKej godkänd
Hugo DahlbergHaninge SOKej godkänd
Tobias PentonenHestra IFej godkänd
Ludvig SandahlIFK Enskedeej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser