Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kringelträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kringelträffen
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: söndag 21 april 2013

D21

6 880 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tanja RyabkinaHellas Orientering50:057:16
2Johanna LönnkvistTullinge SK57:19+7:148:19
3Emily KempOK Linné58:54+8:498:33
4Jenny LönnkvistTullinge SK59:21+9:168:37
5Susen LöschÄrla IF59:37+9:328:39
6Lisa CarlssonOK Linné1:00:33+10:288:48
7Stina JanssonJärla Orientering1:01:20+11:158:54
8Claire SandevoirOK Linné1:01:49+11:448:59
9Elsa JanssonJärla Orientering1:03:53+13:489:17
10Nina de BoussardIFK Enskede1:04:57+14:529:26
11Samantha SaegerOK Linné1:06:25+16:209:39
12Lisa AnderssonÄrla IF1:08:59+18:5410:01
13Linn PetterssonOK Hällen1:09:00+18:5510:01
14Linn BrännebyOK Kolmården1:09:28+19:2310:05
15Sofia PerssonSnättringe SK1:09:42+19:3710:07
16Erika LindholmNorbergs OK1:11:12+21:0710:20
17Anne Kamstrup HovindOK Linné1:11:29+21:2410:23
18Mari TroengOK Linné1:15:18+25:1310:56
19Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:16:18+26:1311:05
20Liina HaldnaJärla Orientering1:18:07+28:0211:21
21Kajsa HammarströmOK Hällen1:19:16+29:1111:31
22Elin CarlssonIFK Lidingö SOK1:19:22+29:1711:32
23Emilia NilssonNorbergs OK1:21:07+31:0211:47
24Terese WängdahlLinköpings OK1:48:05+58:0015:42
25Therese PerssonSnättringe SK1:51:16+1:01:1116:10
26Lydiane VandelO Jura1:55:42+1:05:3716:49
Eva-Maj ErnebySurahammars SOKej godkänd
Anna HåkanssonLinköpings OKej godkänd
Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OKutgått
Kerstin BurnettOK Linnéutgått
Moa KjellstrandCentrum OKutgått
Dora SzerencsiJärla Orienteringej start
Emelie HolmströmJärla Orienteringej start
Linnea PaulerSkogslöparnaej start

H21

10 540 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thierry GueorgiouKalevan Rasti59:385:39
2Erik AnderssonJärla Orientering1:05:10+5:326:10
3Jan TroengOK Linné1:07:08+7:306:22
4Oskar MalmbergIFK Umeå1:07:41+8:036:25
5Oskar CarlborgOK Hällen1:08:10+8:326:28
6Per CarlborgLinköpings OK1:08:49+9:116:31
7Martin VisterJärla Orientering1:09:01+9:236:32
8Patrik LindÄrla IF1:09:23+9:456:34
9Jonathan RosendahlÄrla IF1:09:54+10:166:37
10Karl WalheimÄrla IF1:10:30+10:526:41
11Liutauras BileviciusOK Linné1:11:00+11:226:44
12Peter HemmyrJärla Orientering1:11:28+11:506:46
13David BejbomJärla Orientering1:12:55+13:176:55
14Johan KärrströmTullinge SK1:13:30+13:526:58
15Mikael AnderssonLinköpings OK1:13:43+14:056:59 Ladda ner rutt i gpx-format
16Stefan SjölundSkogslöparna1:13:59+14:217:01
17Per-Åke OlssonOK Ravinen1:14:39+15:017:04
18David RüedlingerLeksands OK1:15:05+15:277:07
19Olof ErikssonOK Linné1:15:55+16:177:12
20Niklas WraneSöders-Tyresö1:16:12+16:347:13
21Peter ErikssonLinköpings OK1:16:13+16:357:13
22Kalle JohanssonGöteborg-Majorna OK1:16:18+16:407:14
23Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering1:17:33+17:557:21
24Jörgen OhlinOK Linné1:17:50+18:127:23
25Johan HameliusOK Linné1:17:52+18:147:23
26Martin LarboIFK Lidingö SOK1:18:08+18:307:24
27Andrew QuinIFK Lidingö SOK1:18:27+18:497:26
28Erik ThorssonTurun Metsänkävijät1:18:44+19:067:28
29Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL1:20:27+20:497:37
30Rickard EkmanOK Roslagen1:21:27+21:497:43
31Ulrik ImbergOK Linné1:21:38+22:007:44
32Neil DobbsHelsingin Suunnistajat1:22:11+22:337:47
33Lars SoldaggOK Klemmingen1:22:14+22:367:48
34David PetterssonTäby OK1:23:09+23:317:53
35Erik MattssonJärla Orientering1:23:41+24:037:56
36Tomas LiljaSöders-Tyresö1:24:02+24:247:58
37Christian RotvikerCentrum OK1:25:56+26:188:09
38Boris GranovskiyOK Linné1:26:11+26:338:10
39Henrik ErikssonCentrum OK1:27:19+27:418:17
40Jacob LindstamOK Ravinen1:29:25+29:478:29
41Johan ErikssonLinköpings OK1:30:36+30:588:35
42Björn WistrandOK Hällen1:31:34+31:568:41
43Oskar BacklundÄrla IF1:31:45+32:078:42
44Daniel JohanssonFalkenbergs OK1:32:00+32:228:43
45Christoffer Winander-SchönningJärfälla OK1:32:47+33:098:48
46John SvanbergOK Södertörn1:33:45+34:078:53
47Roland PerssonSkarpnäcks OL1:35:59+36:219:06
48Arnaud DumasIFK Lidingö SOK1:36:09+36:319:07
49Olof CarlssonSöders-Tyresö1:38:53+39:159:22
50Fredrik HedinIFK Enskede1:39:59+40:219:29
51Hampus MöllerLinköpings OK1:42:21+42:439:42
52Måns BrännebyOK Kolmården1:44:31+44:539:54
53LarsErik JohanssonÄrla IF1:59:37+59:5911:20
54Robert SundströmFK Friskus-Varberg2:02:06+1:02:2811:35
55Mattias HenrikssonCentrum OK2:23:48+1:24:1013:38
Lasse JanssonGävle OKej godkänd
Jonas LindholmCentrum OKej godkänd
David JohanssonFalkenbergs OKej godkänd
Emil HammarströmOK Måsenutgått
John HartleyOK Ravinenutgått
Dan WesterJärla Orienteringutgått
Thomas MichaudO Jurautgått
Jakob GustavssonLinköpings OKutgått
Fredrik ForsbergTullinge SKej start
Magnus GlänneforsSöders-Tyresöej start
Michael ReforsJärla Orienteringej start
Tomas StenströmOK Linnéej start
Oscar VångellÄrla IFej start

D21 Kort

4 770 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina AndreassonGustavsbergs OK52:5511:05
2Åsa LinnersjöSöders-Tyresö55:22+2:2711:36
3Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK57:34+4:3912:04
4Johanna JunkerÄrla IF1:08:29+15:3414:21
5My HeinrupJärla Orientering1:15:10+22:1515:45
Emelie LarssonÄrla IFej godkänd
Monika LysellOK Klemmingenej godkänd

H21 Kort

7 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon MellinSundbybergs IK1:12:379:19
2Magnus FranssonÄrla IF1:28:08+15:3111:18
Robin ErnebySurahammars SOKutgått
Tobias Olofsson-BierfeldtÄrla IFej start

D20

5 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa PacherLånghundra IF1:02:0811:30
2Beatrice HuhtaOK Måsen1:29:46+27:3816:37
Embla MorastHaninge SOKej start

H20

7 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Didrik HallNyköpings OK52:217:06
2Andreas Winander-SchönningJärfälla OK1:24:09+31:4811:25
3Johnny RahlénOK Ravinen2:11:33+1:19:1217:50
Lennart JohanssonNyköpings OKutgått
Marcus WallinStora Tuna OKej start

D18

4 770 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa EngstedtTullinge SK50:2710:34
2Sophie ErikssonÄrla IF54:20+3:5311:23
3Amanda DelvénNyköpings OK59:02+8:3512:22
4Emma SundvallJärla Orientering1:15:57+25:3015:55
5Sara MagnussonOK Måsen1:53:30+1:03:0323:47
Märta BerggrenOK Kolmårdenutgått
Sara TynongTullinge SKej start

H18

6 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils GumaeliusWaxholms OK46:177:08
2Oskar LeinonenOK Kolmården48:49+2:327:32
3Henrik HåkanssonOK Kolmården51:31+5:147:57
4David StigsmarkStora Tuna OK1:03:53+17:369:51
5Fredrik MalmforsOK Denseln1:10:56+24:3910:56
6Anton GumaeliusWaxholms OK1:14:55+28:3811:33
Fredrik WallinStora Tuna OKej godkänd
Anton GustafssonStora Tuna OKutgått
Martin HerbertTäby OKej start

D16

4 500 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering40:048:54
2Rebecca WaldenfjordJärfälla OK42:42+2:389:29
3Hanna HänströmTäby OK45:20+5:1610:04
4Jonna ForsOK Grip46:06+6:0210:14
5Julia ErikssonOK Kolmården46:10+6:0610:15
6Emma BrännebyOK Kolmården46:52+6:4810:24
7Amanda BerggrenTullinge SK47:31+7:2710:33
8Lisa ErikssonSträngnäs-Malmby OL47:47+7:4310:37
9Emma HagrotTäby OK49:41+9:3711:02
10Tilda AnderssonOK Ravinen52:30+12:2611:40
11Moa HedegårdOK Kolmården53:08+13:0411:48
12Agnes WestlundTrosabygdens OK56:31+16:2712:33
13Tora WesterbergOK Kolmården56:45+16:4112:36
14Emma PetterssonOK Roxen57:20+17:1612:44
15Frida ForsbergTullinge SK1:08:31+28:2715:13
16Ebba LeicktTullinge SK1:11:06+31:0215:48
17Emma FalkOK Grip1:13:17+33:1316:17
18Moa LindmarkOK Hällen1:18:42+38:3817:29
19Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK1:19:35+39:3117:41
20Amanda BlomdahlTullinge SK1:22:15+42:1118:16
21Ebba MellquistEskilstuna OL1:26:22+46:1819:11
Isabella TapperIFK Lidingö SOKej godkänd
Julia FrejdOK Ravinenej godkänd
Johanna HenrikssonGävle OKej godkänd
Norna MolinOK Klemmingenutgått
Hanna TynongTullinge SKej start

H16

5 370 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK37:006:53
2Ville JohanssonOK Kolmården38:03+1:037:05
3Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF39:36+2:367:22
4Olle AnderssonTullinge SK41:50+4:507:47
5Simon LarssonOK Hällen43:43+6:438:08
6Jonathan EnvallTullinge SK45:47+8:478:31
7Victor ImarkTullinge SK47:11+10:118:47
8Linus BacklundOK Södertörn48:08+11:088:57
9Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK48:21+11:219:00
10Mattias PernebyIFK Lidingö SOK48:44+11:449:04
11Gustaf SundbüeOK Hällen50:15+13:159:21
12Johan RydingEskilstuna OL51:15+14:159:32
13Viktor WohlgemuthOK Ravinen51:41+14:419:37
14André LindgrenOK Ravinen52:16+15:169:43
15Egil MorastHaninge SOK54:16+17:1610:06
16Hugo DahlbergHaninge SOK54:22+17:2210:07
17Patrik RoosSödertälje-Nykvarn OF56:05+19:0510:26
18Olle SkogTullinge SK59:04+22:0410:59
19Oscar WibergJärla Orientering59:29+22:2911:04
20Simon StålhammarTullinge SK1:06:51+29:5112:26
21Jakob AlfredssonAttunda OK1:12:51+35:5113:33
22Oskar EngmanNyköpings OK1:13:13+36:1313:38
23Rasmus MöllerArboga OK1:16:06+39:0614:10
24Johan HagströmerOK Klemmingen1:16:28+39:2814:14
25Tobias KronhelmOK Måsen1:16:32+39:3214:15
26Gabriel JanssonOK Linné1:19:06+42:0614:43
27Arvid LinderOK Hällen1:27:15+50:1516:14
28Martin KihlSundbybergs IK1:46:30+1:09:3019:49
Christian RedtzerAttunda OKej godkänd
Johan PerssonOK Österåkerej godkänd
Christopher WilestedtAttunda OKej godkänd
Oliver KlingefjordIFK Lidingö SOKej godkänd
Simon Jansson JärplingOK Klemmingenej start
Douglas PerssonEskilstuna OLej start
Martin MörsellOK Kåreej start
Albin AnderssonOK Ravinenej start

D16 Kort

3 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva BergquistSödertälje-Nykvarn OF1:05:1016:34

H16 Kort

3 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander ZackrissonTumba-Mälarhöjden OK1:09:2317:39
2Christopher BrennanSödertälje-Nykvarn OF1:21:22+11:5920:42
Vilhelm ErikssonÄrla IFutgått

D14

3 930 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny WegebroUmeå OK35:519:07
2Victoria AsketunOK Roxen40:15+4:2410:14
3Trine KarlbergTullinge SK42:50+6:5910:53
4Selma GumaeliusWaxholms OK44:06+8:1511:13
5Amanda KarlssonOK Ravinen44:23+8:3211:17
6Ida DahlgrenÖstersunds OK46:35+10:4411:51
7Vilma KarlssonSnättringe SK47:29+11:3812:04
8Sofie OhlssonÄrla IF49:04+13:1312:29
9Lovisa LängheimTullinge SK49:07+13:1612:29
10Moa WestbladOK Ravinen50:11+14:2012:46
11Linnea JohanssonTäby OK50:51+15:0012:56
12Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK51:12+15:2113:01
13Hanna JohanssonSträngnäs-Malmby OL51:20+15:2913:03
14Hanna LagerbergOK Södertörn51:27+15:3613:05
15Kristina TedhamreSnättringe SK52:04+16:1313:14
16Frida HectorSnättringe SK52:24+16:3313:20
17Lisa BerggrenOK Kolmården55:29+19:3814:07
18Anna HerbertTäby OK55:31+19:4014:07
19Emmy AlbinssonJärfälla OK55:44+19:5314:10
20Linnéa CarlssonOK Hällen59:27+23:3615:07
21Veronica RedtzerAttunda OK1:00:09+24:1815:18
22Emma JohnssonOK Tor1:00:32+24:4115:24
23Linnea NilssonNyköpings OK1:08:32+32:4117:26
24Jessica GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:09:31+33:4017:41
25Heidi ForsOK Grip1:11:50+35:5918:16
26Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK1:17:42+41:5119:46
27Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF1:21:41+45:5020:47
28Linnéa BergOK Grip1:37:43+1:01:5224:51
29Astrid ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:52:44+1:16:5328:41
Ebba GanslandtIFK Lidingö SOKej godkänd
Emma ErikssonOK Kolmårdenutgått
Rebecka ÖhrnellOK Griputgått
Linnea GustafssonOK Hällenutgått
Julia RajanIFK Lidingö SOKej start
Nora StålbergOK Hällenej start

H14

3 930 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EkNyköpings OK31:298:00
2Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK32:25+0:568:14
3Jason BransomeSkogsluffarnas OK32:45+1:168:20
4Pontus Olofsson-BierfeldtÄrla IF34:50+3:218:51
5Gustav JohnssonOK Tor35:07+3:388:56
6Oskar EdvardssonJärfälla OK35:17+3:488:58
7Axel GranqvistOK Ravinen35:36+4:079:03
8Erik HerneOK Ravinen36:50+5:219:22
9Carl CarlssonNyköpings OK38:18+6:499:44
10Edvin NordströmTäby OK38:30+7:019:47
11Albin AnderssonTullinge SK38:32+7:039:48
12Felix Lindell ÖhmanOK Måsen38:49+7:209:52
13Noel WaldenfjordJärfälla OK39:11+7:429:58
14Axel KudinoffOK Södertörn39:39+8:1010:05
15Gustaf HedegårdOK Kolmården39:45+8:1610:06
16Isak HertinVästerviks OK40:02+8:3310:11
17Georg EklöwOK Södertörn40:29+9:0010:18
18Ruben BryngelssonTullinge SK41:06+9:3710:27
19Oskar ForsbergTullinge SK42:18+10:4910:45 Ladda ner rutt i gpx-format
20Petter BodingIFK Lidingö SOK43:05+11:3610:57
21John LarssonRånäs OK43:39+12:1011:06
22Kasper FranssonOK Ravinen45:07+13:3811:28
23Lukas ArkängTullinge SK46:08+14:3911:44
24Rasmus KihlSundbybergs IK46:46+15:1711:53
25Axel LindebergVästerviks OK47:43+16:1412:08
26Hugo LindbärgOK Södertörn48:16+16:4712:16
27Håkan RambergHallstahammars OK53:32+22:0313:37
28Ivar Lidström LauriSnättringe SK55:16+23:4714:03
29Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF55:31+24:0214:07
30Oscar RosmanOK Hällen57:07+25:3814:32
31Svante JohanssonTäby OK1:02:20+30:5115:51
32Niklas GillbergLånghundra IF1:02:33+31:0415:54
33Tobias KarlssonSnättringe SK1:03:19+31:5016:06
34Rasmus WinbergHaninge SOK1:12:33+41:0418:27
35Christian LindhSundbybergs IK1:18:53+47:2420:04
36Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK1:20:11+48:4220:24
37Olof SkyllbergOK Klemmingen1:21:40+50:1120:46
38Filip MöllerOK Södertörn1:24:01+52:3221:22
39Adam HedbergOK Södertörn1:25:42+54:1321:48
40Emil GustafssonJärfälla OK1:26:28+54:5922:00
Niklas KronhelmOK Måsenej godkänd
Arvid FlodOK Klemmingenej godkänd
Mattias IvarezOK Södertörnutgått
Hugo ThorellOK Ravinenej start
Olle GrywenzOK Linnéej start
Johan HerbertTäby OKej start
Mateus RudlingIFK Lidingö SOKej start
Ludvig LindénAttunda OKej start
Hannes SvahnOK Ravinenej start

D14 Kort

2 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SjöbergTullinge SK26:0410:35
2Sofie JosefssonAnderstorps OK34:55+8:5114:11
3Elise JosefssonAnderstorps OK39:00+12:5615:51
4Lovisa LarssonTullinge SK40:52+14:4816:36
5Ellen BergquistSödertälje-Nykvarn OF47:10+21:0619:10
6Kristensson JuliaVingåkers OK57:20+31:1623:18
Sara ThunellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ebba Helin AxelssonOK Gripej godkänd

H14 Kort

2 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav LidmarSnättringe SK35:2414:23
2Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OF38:51+3:2715:47
3Axel LjungkvistÄrla IF39:19+3:5515:58
4Axel BovalliusJärfälla OK45:05+9:4118:19
5Linus GyllenbergSkogsluffarnas OK48:12+12:4819:35
6Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF50:38+15:1420:34
7Viktor GranströmVingåkers OK1:08:20+32:5627:46
Nils BabtistBromma-Vällingby SOKutgått
Sebastian PerssonEskilstuna OLej start
Isak EricssonNyköpings OKej start
Rasmus WallströmNyköpings OKej start

D12

2 460 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn24:069:47
2Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK26:33+2:2710:47
3Linda RennerOK Södertörn28:42+4:3611:40
4Klara BolinTullinge SK31:49+7:4312:56
5Wilma LarssonOK Tor33:31+9:2513:37
6Matilda LindhSundbybergs IK34:13+10:0713:54
7Linnea SöderqvistOK Ravinen34:51+10:4514:10
8Sara MöllerOK Södertörn37:35+13:2915:16
9Nadja Dixon-KassmanNyköpings OK38:33+14:2715:40
10Josefin HersénTullinge SK40:01+15:5516:16
11Tilda AnderssonTullinge SK41:16+17:1016:46
12Beatrice ErikssonOK Hällen42:23+18:1717:13
13Sofia EdvardssonJärfälla OK45:31+21:2518:30
14Marie-Chantal BallnusSnättringe SK46:56+22:5019:04
15Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF47:39+23:3319:22
16Tuva FalkSundbybergs IK48:50+24:4419:51
17Ellen EkströmOK Ravinen49:15+25:0920:01
18Sanna HedbergOK Södertörn51:17+27:1120:50
19Agnes LjungkvistÄrla IF55:18+31:1222:28
20Hanna SöderlundOK Södertörn55:25+31:1922:31
21Maja KarlssonOK Klemmingen59:23+35:1724:08
Ellen StålbergOK Hällenej godkänd
Matilda LarssonOK Hällenej godkänd
Alexandra PerssonOK Österåkerej start
Malin Olofsson-BierfeldtÄrla IFej start
Ida SkantzeSundbybergs IKej start

H12

2 460 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof LjunggrenLinköpings OK20:288:19
2Philip CarlssonNyköpings OK20:37+0:098:22
3Joar HertinVästerviks OK21:24+0:568:41
4Leo JohanssonOK Kolmården22:17+1:499:03
5Axel LeijonLånghundra IF23:25+2:579:31
6Jonatan StåhlSundbybergs IK23:31+3:039:33
7Casper HedarOK Tor23:54+3:269:42
8Anton HänströmTäby OK24:06+3:389:47
9Albin ForsbergLånghundra IF25:24+4:5610:19
10Elias TidevallSkogsluffarnas OK25:56+5:2810:32
11Albin FalkNyköpings OK26:24+5:5610:43
12Ludvig HolmqvistOK Tor26:42+6:1410:51
13Alfred LängheimTullinge SK27:20+6:5211:06
14Isak AnängenNyköpings OK31:13+10:4512:41
15Melker HörnfeldtOK Ravinen32:18+11:5013:07
16Erik Lidström LauriSnättringe SK33:01+12:3313:25
17Victor RosmanOK Hällen35:17+14:4914:20
18Nils WestlundTrosabygdens OK35:22+14:5414:22
19Joel Aristondo MagnussonOK Tor35:44+15:1614:31
20Linus AlbinssonJärfälla OK37:51+17:2315:23
21Trevor BransomeSkogsluffarnas OK41:03+20:3516:41
22Anton AlfredssonAttunda OK43:03+22:3517:30
23Oskar KällmanOK Hällen43:16+22:4817:35
24Samuel MalmforsSkogspojkarnas OK44:19+23:5118:00
25Emil SoneAttunda OK45:29+25:0118:29
26Tobias SjöstedtOK Måsen46:55+26:2719:04
27Alex BödecsVingåkers OK47:59+27:3119:30
28Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL55:23+34:5522:30
Adam BrattTullinge SKej godkänd
Arvid WesterbergOK Kolmårdenej godkänd
Linus BerggrenOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Anton ÖhlingOK Torutgått
Alvin AnderlingOK Klemmingenutgått
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start
Samuel LindénAttunda OKej start
Karl GrywenzOK Linnéej start
Fredrik GlänneforsSöders-Tyresöej start
Jesper LidmarSnättringe SKej start

D12 Kort

2 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katja LeicktTullinge SK42:3120:20

H12 Kort

2 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil WallströmNyköpings OK30:5314:46
2Jakob ChristensenVingåkers OK46:23+15:3022:11
3Christopher AnderssonVingåkers OK57:43+26:5027:36
4Johannes BladhTullinge SK58:27+27:3427:57
5Lukas GustafssonJärfälla OK1:04:09+33:1630:41

D10

2 090 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea LundhOK Kolmården20:269:46
2Cecilia HectorSnättringe SK23:55+3:2911:26
3Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK25:45+5:1912:19
4Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK28:23+7:5713:34
5Ronja StåhlSundbybergs IK28:46+8:2013:45
6Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF29:21+8:5514:02
7Eira HertinVästerviks OK30:09+9:4314:25
8Tove SjöbergTullinge SK32:53+12:2715:44
9Caroline GuttkeNyköpings OK35:12+14:4616:50
10Alice EkNyköpings OK37:11+16:4517:47
11Elsa LinderOK Hällen38:58+18:3218:38
12Vera CarlssonOK Hällen42:52+22:2620:30
13Annika KällmanOK Hällen52:14+31:4824:59
Sara WänströmTrosabygdens OKej godkänd
Matilda FriskGustavsbergs OKej start
Amanda GranqvistOK Ravinenej start

H10

2 090 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BovalliusJärfälla OK19:119:10
2Carl HedegårdOK Kolmården21:28+2:1710:16
3Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK23:20+4:0911:09
4Anton JedarOK Tor24:35+5:2411:45
5Jakob TedhamreSnättringe SK28:13+9:0213:30
6Edvin HellstenNyköpings OK28:36+9:2513:41
7Arvid Sjöberg HaapaniemiOK Tor30:58+11:4714:48
8Hampus HatlenTullinge SK31:14+12:0314:56
9Oskar HaglundHaninge SOK31:31+12:2015:04
10Sven SjöqvistOK Måsen32:03+12:5215:20
11Marcus SteneboAttunda OK34:55+15:4416:42
12Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby41:10+21:5919:41
13Björn RennerOK Södertörn42:59+23:4820:33
14Viktor SoneAttunda OK1:17:33+58:2237:06
Gustav NorbergOK Hällenej start

D35

5 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK51:578:42
2Linda RinaldoOK Tor53:46+1:499:00
3Veronica LundhOK Kolmården1:05:42+13:4511:00
4Anneli SalomonssonIFK Lidingö SOK1:07:05+15:0811:14
5Daniela RennerOK Södertörn1:11:44+19:4712:00
6Petra LundgrenOK Tor1:21:32+29:3513:39
7Malin SamuelssonJärla Orientering1:23:56+31:5914:03

H35

7 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik AnängenNyköpings OK1:05:308:24
2Fredrik SteneboAttunda OK1:07:01+1:318:36
3Tomas HenrikssonAttunda OK1:07:44+2:148:41
3Christian EnbergLinköpings OK1:07:44+2:148:41
5Samuel SvenssonCentrum OK1:09:16+3:468:53
6Henrik SjögrenHaninge SOK1:10:32+5:029:03
Arvid RinaldoOK Torej godkänd
Jakob SkogholmCentrum OKej start
Martin TichovskySK Pragaej start
Per ÖbergOK Hällenej start

D40

4 770 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna StrandAttunda OK47:399:59
2Ingela ErikssonGävle OK50:19+2:4010:32
3Marika Nylund EkNyköpings OK52:10+4:3110:56
4Kicki SkogTullinge SK54:21+6:4211:23
5Agneta ErikssonOK Kolmården54:34+6:5511:26
6Anna FalkSundbybergs IK55:02+7:2311:32
7Kerstin ImarkTullinge SK55:09+7:3011:33
8Eva HolmqvistOK Tor56:34+8:5511:51
9Annika LundströmSundbybergs IK57:35+9:5612:04
10Martina CraigOK Ravinen57:38+9:5912:04
11Anette LarssonEskilstuna OL57:40+10:0112:05
12Nadja DahlströmSnättringe SK1:01:13+13:3412:50
13Cecilia JohnssonOK Tor1:03:13+15:3413:15
14Annica BerggrenOK Kolmården1:03:23+15:4413:17
15Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:12:03+24:2415:06
16Kristina Josefsson AreskougAnderstorps OK1:12:47+25:0815:15
17Anette JohanssonOK Kolmården1:19:35+31:5616:41
18Malin AlbinssonJärfälla OK1:38:34+50:5520:39
Sofia WesterbergOK Kolmårdenej godkänd
Maria EdvardssonJärfälla OKej start
Sofie HöglundJärla Orienteringej start
Jessica SjöbergTullinge SKej start
Hana TichovskaSK Pragaej start

H40

7 370 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mårten WaldenfjordJärfälla OK49:186:41
2Calle BohmanHellas Orientering56:47+7:297:42
3Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK57:08+7:507:45
4Magnus ÖhlingOK Tor1:00:58+11:408:16
5Peter HaglundHaninge SOK1:04:15+14:578:43
6Lars SjöbergTullinge SK1:04:48+15:308:47
7Ronny FalkSundbybergs IK1:05:08+15:508:50
8Henrik JohnssonOK Tor1:05:10+15:528:50
9Patric de BoussardIFK Enskede1:05:28+16:108:52
10Peter LundhOK Kolmården1:05:49+16:318:55
11Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK1:05:57+16:398:56
12Henrik MorastHaninge SOK1:06:14+16:568:59
13Johan KarlssonOK Tor1:07:48+18:309:11
14Sven JohanssonTäby OK1:09:28+20:109:25
15Niklas HenrikssonAttunda OK1:11:09+21:519:39
16Roger HaapaniemiOK Tor1:12:07+22:499:47
17Fredrik MorastHaninge SOK1:13:58+24:4010:02
18Lars SegermanSkarpnäcks OL1:15:20+26:0210:13
19Magnus ElwinIFK Enskede1:17:03+27:4510:27
20Nils EdvardssonJärfälla OK1:17:11+27:5310:28
21Mikael LarssonOK Hällen1:21:58+32:4011:07
22Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:23:08+33:5011:16
23Patrik FriskGustavsbergs OK1:27:14+37:5611:50
24Robert KarlssonOK Hällen1:31:02+41:4412:21
25Roger NorbergOK Hällen1:37:37+48:1913:14
26Johan TirénSkogsluffarnas OK1:37:48+48:3013:16
27Kjell EriksonSträngnäs-Malmby OL1:43:28+54:1014:02
28Johan HörnfeldtOK Ravinen1:46:58+57:4014:30
29Fredrik JonssonAttunda OK1:47:20+58:0214:33
30Johan ErikssonOK Hällen2:15:17+1:25:5918:21
Anders HedbergOK Södertörnutgått
Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örbyutgått
Peter HöglundJärla Orienteringej start
Robert LidströmTullinge SKej start
Roger LindénAttunda OKej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start

D45

4 350 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK38:438:54
2Christin SöderqvistOK Ravinen40:28+1:459:18
3Maria WallströmNyköpings OK41:10+2:279:27
4Anna-Lena LängheimTullinge SK41:28+2:459:31
5Monica HatlenTullinge SK42:12+3:299:42
6Marie HedarOK Tor42:35+3:529:47
7Lotta Thureson GibergHellas Orientering44:04+5:2110:07
8Anna BacklundOK Södertörn45:07+6:2410:22
9Anna LarssonSöders-Tyresö45:46+7:0310:31
10Gunilla ThunstedtJärfälla OK46:49+8:0610:45
11Lena SundqvistTullinge SK47:35+8:5210:56
12Ann GranqvistOK Ravinen47:54+9:1111:00
13Pernilla KlemetsHallstahammars OK48:24+9:4111:07
14Åsa WestlundTrosabygdens OK49:10+10:2711:18
15Inger DahlgrenÖstersunds OK49:55+11:1211:28
16Eva Maria RenlundÄrla IF53:07+14:2412:12
17Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK53:46+15:0312:21
18Eva KindlundhTrosabygdens OK54:12+15:2912:27
19Lena GumaeliusWaxholms OK54:14+15:3112:28
20Annika OhlssonÄrla IF56:27+17:4412:58
21Camilla WallinStora Tuna OK59:25+20:4213:39
22Karin SteneboAttunda OK1:02:50+24:0714:26
23Anna TedhamreSnättringe SK1:09:24+30:4115:57
24Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL1:10:09+31:2616:07
25Charlotta AskeljungOK Klemmingen1:11:49+33:0616:30
26Susanne BovalliusJärfälla OK1:11:51+33:0816:31
27Liselott KihlSundbybergs IK1:29:15+50:3220:31
28Ebba HedegårdOK Kolmården1:32:14+53:3121:12
29Åsa LindhSundbybergs IK1:55:44+1:17:0126:36
30Elisabeth HectorSnättringe SK1:56:12+1:17:2926:42
Helena DelvénNyköpings OKej godkänd
Ann Jansson JärplingOK Klemmingenej godkänd
Pia HellgrenOK Södertörnej start
Anna PernebyTullinge SKej start

H45

6 480 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EkNyköpings OK42:336:33
2Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK44:07+1:346:48
3Fredrik SoneAttunda OK45:31+2:587:01
4Conny ForsbergLånghundra IF47:06+4:337:16
5Rickard AsplundÄrla IF49:16+6:437:36
6Mikael WesterbergOK Kolmården49:28+6:557:38
7Jan CarlssonSöders-Tyresö50:19+7:467:45
8Juha LoenbergStigfinnarna50:27+7:547:47
9Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK51:02+8:297:52
10Kenneth JönssonTullinge SK52:21+9:488:04
11Mats FryxellTullinge SK52:53+10:208:09
12Mats WallinStora Tuna OK53:11+10:388:12
13Peter JuthbergSöders-Tyresö53:17+10:448:13
14Magnus RajanIFK Lidingö SOK53:22+10:498:14
15Anders KarlssonSnättringe SK53:25+10:528:14
16Anders ThuresonHellas Orientering54:39+12:068:26
17Patrik LeicktTullinge SK56:01+13:288:38
18Ian HamiltonNyköpings OK57:12+14:398:49
19Håkan SöderqvistOK Ravinen57:30+14:578:52
20Kalle PerssonOK Österåker57:39+15:068:53
21Piero SannicoloTäby OK57:51+15:188:55
22Anders BrinkmanVandrarringen58:01+15:288:57
23Göran LängheimTullinge SK58:46+16:139:04
24Peter AlbinssonJärfälla OK59:06+16:339:07
25Stefan KarlssonOK Ravinen1:02:12+19:399:35
26Michael GranqvistOK Ravinen1:02:49+20:169:41
27Mats KarlssonTullinge SK1:03:06+20:339:44
28Mats GunnemyrSöders-Tyresö1:03:37+21:049:49
29Joakim GimholtTrosabygdens OK1:04:04+21:319:53 Ladda ner rutt i gpx-format
30Urban RisbergEskilstuna OL1:04:50+22:1710:00
31Henrik PetterssonOK Roxen1:05:01+22:2810:02
32Peter BerggrenOK Kolmården1:05:42+23:0910:08
33Stefan CarlssonOK Klemmingen1:06:56+24:2310:19
34Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby1:07:11+24:3810:22
35Ola EnvallTullinge SK1:08:35+26:0210:35
36Joakim SkantzeSundbybergs IK1:09:23+26:5010:42
37Ola BovalliusJärfälla OK1:11:39+29:0611:03
38Håkan OlofssonÄrla IF1:12:41+30:0811:12
39Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:13:53+31:2011:24
40Christer ErikssonOK Kolmården1:14:15+31:4211:27
41Jan ViklundVästerås SOK1:14:25+31:5211:29
42Ove GustafssonJärfälla OK1:18:42+36:0912:08
43Esa MyllyvainioSundbybergs IK1:18:58+36:2512:11
44Björn CarlssonOK Hällen1:19:57+37:2412:20
45Magnus JohanssonOK Kolmården1:21:00+38:2712:29
46Jörgen HectorSnättringe SK1:21:07+38:3412:31
47Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:22:31+39:5812:44
48Oskar NederheimHaninge SOK1:24:35+42:0213:03
49Johan LidmarSnättringe SK1:24:58+42:2513:06
50Thomas MagnussonKvarnsvedens GOIF OK1:25:26+42:5313:11
51Rudolf HersénTullinge SK1:26:05+43:3213:17
52Johan KällbäckHammarby IF OF1:26:58+44:2513:25
53Nils EklöwOK Södertörn1:30:45+48:1214:00
54Kjell JosefssonOK Kolmården1:36:49+54:1614:56
55Robert HaglundHaninge SOK1:42:41+1:00:0815:50
56Tomas JonssonVandrarringen1:44:27+1:01:5416:07
57Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:45:53+1:03:2016:20
58Magnus HedegårdOK Kolmården1:49:32+1:06:5916:54
59Lars-Ola LundinOK Klemmingen1:52:35+1:10:0217:22
60Per-Olof EkströmOK Ravinen1:57:28+1:14:5518:07
Fredrik ÅslundKatrineholms OKej godkänd
Johan ScherlinNyköpings OKej godkänd
Tomas HultqvistTullinge SKutgått
Mats AnderlingOK Klemmingenej start
Patrik BlombergIK Standardej start
Michael HertinVästerviks OKej start
Tommy NylundOK Torej start

D50

3 870 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK35:359:11
2Kristina BergstrandSöders-Tyresö35:46+0:119:14
3Susanne PerssonÄrla IF36:46+1:119:30
4Inger BergLinköpings OK36:54+1:199:32
5Barbro LönnkvistTullinge SK37:54+2:199:47
6Marie MalmborgSöders-Tyresö40:45+5:1010:31
7Carina DoyleSundbybergs IK41:06+5:3110:37
8Johanna SundströmJärla Orientering41:09+5:3410:37
9Anita KarlssonOK Södertörn43:02+7:2711:07
10Mona BierfeldtÄrla IF43:04+7:2911:07
11Karin ForsbergTullinge SK44:04+8:2911:23
12Maria BrattTullinge SK47:21+11:4612:14
13Christina PernebyIFK Lidingö SOK47:45+12:1012:20
14Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby49:44+14:0912:51
15Annika SundvallJärla Orientering50:31+14:5613:03
16Karin GreilertHaninge SOK51:13+15:3813:14
17Eva SvanbergJärfälla OK53:29+17:5413:49
18Kerstin SandströmJärla Orientering53:56+18:2113:56
19Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK56:30+20:5514:35
20Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn56:52+21:1714:41
21Gun Molin JanssonOK Klemmingen1:07:05+31:3017:20
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd
Christel NilssonHaninge SOKej godkänd
Kerstin HålandTullinge SKutgått
Katarina TynongTullinge SKej start

H50

5 970 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK38:546:30
2Rikard ImarkTullinge SK42:58+4:047:11
3Peter NordströmTäby OK44:32+5:387:27
4Johan MarkstedtOK Södertörn44:45+5:517:29
5Tommy ÅhmanLånghundra IF47:54+9:008:01
6Jan SundbüeOK Hällen52:26+13:328:46
7Jörgen BatzSkarpnäcks OL54:14+15:209:05
8Johan PalmgrenTäby OK54:36+15:429:08
9Micke WallströmNyköpings OK55:07+16:139:13
10Tomas KarlssonOK Kolmården55:48+16:549:20
11Göran KarlssonOK Hällen59:32+20:389:58
12Per BacklundOK Södertörn59:37+20:439:59
13Per SkyllbergOK Klemmingen59:42+20:4810:00
14Lars ÖhrmanStockholms OK1:00:02+21:0810:03
15Johan HammarströmOK Måsen1:00:35+21:4110:08
16Christer JohanssonKöping-Kolsva OK1:00:45+21:5110:10
17Per-Arne ForsbergTullinge SK1:01:21+22:2710:16
18Stefan WestlinOK Måsen1:01:42+22:4810:20
19Anders MattssonOK Älvsjö-Örby1:01:47+22:5310:20
20Lars KarlssonSnättringe SK1:02:20+23:2610:26
21Jari PöyhönenIFK Lidingö SOK1:02:36+23:4210:29
22Håkan RedtzerAttunda OK1:03:05+24:1110:34
23Peter ValterssonAnderstorps OK1:03:23+24:2910:37
24Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK1:03:28+24:3410:37
25Arne NilssonNyköpings OK1:04:40+25:4610:49
26Per CarlssonNyköpings OK1:05:30+26:3610:58
27Mats HerbertTäby OK1:06:56+28:0211:12
28Lars AlfredssonAttunda OK1:10:40+31:4611:50
29Bo LauriSnättringe SK1:17:00+38:0612:53
30Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:18:50+39:5613:12
31Lasse LarssonSnättringe SK1:21:13+42:1913:36
32Claes RennerOK Södertörn1:31:57+53:0315:24
33Peter AskeljungOK Klemmingen1:39:45+1:00:5116:42
34Jan LindhSundbybergs IK1:42:13+1:03:1917:07
Karri LindellOK Måsenej godkänd
Lars GerhardssonAttunda OKej start
Lars GreilertHaninge SOKej start
Per GrywenzOK Linnéej start
Peter KraftSala OKej start
Lars PalmqvistJärfälla OKej start
Peter YlsöbäckEskilstuna OLej start

D55

3 870 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering43:1111:09
2Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby43:20+0:0911:11
3Karin IvarssonHaninge SOK46:28+3:1712:00
4Anneli LindkvistGustavsbergs OK47:25+4:1412:15
5Helena BachmanTäby OK47:32+4:2112:16
6Anna-Karin OhlssonTullinge SK55:14+12:0314:16
7Annika DavidssonOK Klemmingen55:21+12:1014:18
8Monika LarssonSkarpnäcks OL57:08+13:5714:45
9Margareta WadinOK Älvsjö-Örby57:29+14:1814:51
10Eva WareniusDalaportens OL1:09:43+26:3218:00
11Margareta ErikssonOK Klemmingen1:13:03+29:5218:52
Lena JanssonJärla Orienteringej godkänd
Pia-Lena PutkonenTullinge SKej start

H55

5 400 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LönnkvistTullinge SK40:177:27
2Hans TarandiIFK Lidingö SOK42:35+2:187:53
3Göran NilssonSnättringe SK44:25+4:088:13
4Krister GumaeliusWaxholms OK45:36+5:198:26
5Jörgen KarlssonAttunda OK47:09+6:528:43
6Ulf BurmanGustavsbergs OK48:41+8:249:00
7Lennart AgénTullinge SK50:20+10:039:19
8Jan EskilssonHaninge SOK53:02+12:459:49
9Mats LarssonIFK Enskede53:37+13:209:55
10Ola NyqvistOK Södertörn53:47+13:309:57
11Roland JanssonOK Linné54:48+14:3110:08
12Lars HörnströmTäby OK55:52+15:3510:20
13Stefan GustafssonOK Hällen56:17+16:0010:25
14Lars ForsstedtSöders-Tyresö58:06+17:4910:45
15Roland NorellSöders-Tyresö58:38+18:2110:51
15Per Ove WallénTäby OK58:38+18:2110:51
17Göran OhlssonTullinge SK59:36+19:1911:02
18Jan LindgrenOK Södertörn59:37+19:2011:02
19Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:01:11+20:5411:19
20Göran HanssonTäby OK1:02:07+21:5011:30
21Curt RahlénOK Ravinen1:02:27+22:1011:33
22Gunnar SvanbergJärfälla OK1:04:07+23:5011:52
23Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK1:12:07+31:5013:21
24Jan KihlSundbybergs IK1:12:16+31:5913:22
25Anders RunanderTrosabygdens OK1:14:43+34:2613:50
26Ove EricssonNyköpings OK1:18:40+38:2314:34
27Harald BauerIFK Lidingö SOK1:18:50+38:3314:35
28Torbjörn BergmanSnättringe SK1:21:11+40:5415:02
29Håkan GustafsonEskilstuna OL1:22:51+42:3415:20
30Kenneth PetterssonJärfälla OK1:36:14+55:5717:49
31Kurt MaxéSundbybergs IK1:55:43+1:15:2621:25
Sven-Anders OlssonAttunda OKutgått
Göran DoyleSundbybergs IKej start
Gunnar LangsSkarpnäcks OLej start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start
Bengt SchwartzOK Kolmårdenej start

D60

3 870 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne LissEskilstuna OL40:0710:21
2Inger OnsbringEskilstuna OL40:11+0:0410:22
3Kerstin SvenskOK Hällen48:43+8:3612:35
4Aila HalttunenHaninge SOK50:12+10:0512:58
5Anne LundmarkJärfälla OK52:41+12:3413:36
6Titti BergendahlOK Måsen53:24+13:1713:47
7Ingrid GraneliHaninge SOK54:23+14:1614:03
8Kerstin PalmKjula IF59:13+19:0615:18
9Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL1:01:20+21:1315:50
10Annette RagvaldVingåkers OK1:01:52+21:4515:59
11Kerstin LissEskilstuna OL1:03:35+23:2816:25
12Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL1:06:56+26:4917:17
13Margareta AnderssonHellas Orientering1:10:52+30:4518:18
14Helena KorhonenHaninge SOK1:25:15+45:0822:01
Lena AlshedenIFK Enskedeutgått
Monica SvärdOK Klemmingenutgått
Marianne SellgrenSigtuna OKutgått
Maria NordwallOK Kolmårdenej start

H60

4 770 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK44:089:15
2Mikael TarandiIFK Lidingö SOK45:16+1:089:29
3Carl BachmanTäby OK45:54+1:469:37
4Ingemar GardSöders-Tyresö45:58+1:509:38
5Roland WareniusDalaportens OL47:02+2:549:51
6Kent BergendahlNyköpings OK47:44+3:3610:00
7Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn48:47+4:3910:13
8Ingemar LarssonTullinge SK49:10+5:0210:18
9Eidar LindgrenOK Ravinen50:03+5:5510:29
10Göran DavidssonOK Klemmingen50:23+6:1510:33
11Per ÖhlundGustavsbergs OK51:05+6:5710:42
12Thomas WesterGustavsbergs OK52:37+8:2911:01
13Olof PerssonSnättringe SK53:16+9:0811:10
14Anders KärrströmTullinge SK54:23+10:1511:24
15Kjell HolmbergOK Södertörn54:42+10:3411:28
16Jan ÅsbergHäverödals SK56:30+12:2211:50
17Paul NorénOK Södertörn57:55+13:4712:08
18Gunnar MunkteliusSurahammars SOK58:24+14:1612:14
19Knut Åke HallebroOK Klemmingen58:59+14:5112:21
20Johnny FranssonÄrla IF59:43+15:3512:31
21Kjell LindblomJärfälla OK1:00:24+16:1612:39
22Björn SvedinJärfälla OK1:00:37+16:2912:42
23Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:00:47+16:3912:44
24Weine WolterÅkers IF1:01:57+17:4912:59
25Göran SvärdOK Klemmingen1:02:11+18:0313:02
26Matts BjörkeSöders-Tyresö1:03:15+19:0713:15
27Hans RagvaldVingåkers OK1:09:00+24:5214:27
28Reijo KorhonenHaninge SOK1:10:55+26:4714:52
29Sven-Inge NylundJärfälla OK1:19:34+35:2616:40
30Billy JakobssonÅkers IF1:27:42+43:3418:23
31Tommy LjungkvistÄrla IF1:31:44+47:3619:13
Centh PåledalSträngnäs-Malmby OLej godkänd

D65

3 470 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL36:3110:31
2Maria EhnTullinge SK47:27+10:5613:40
3Anna BlomgrenTullinge SK47:45+11:1413:45
4Birgitta BillstamJärfälla OK54:02+17:3115:34
5Sonja JedarÅkers IF54:05+17:3415:35
6Inga JohanssonNyköpings OK54:06+17:3515:35
7Anita JohanssonOK Tor54:33+18:0215:43
8Kristina Nygren-FriskAttunda OK55:03+18:3215:51
9Siv FrodinKöping-Kolsva OK56:32+20:0116:17
10Louise-Marie NilssonOK Klemmingen56:33+20:0216:17
11Carin RunqvistJärfälla OK1:04:54+28:2318:42
12Kerstin BlomOK Kolmården1:14:38+38:0721:30
13Solveig TjernbergSödertälje IF1:18:30+41:5922:37
14Irene ÖhlingÄrla IF1:29:59+53:2825:55
15Kerstin MagnussonSkogsluffarnas OK1:39:26+1:02:5528:39
16Birgitta NylundJärfälla OK1:42:45+1:06:1429:36
Gunnel BalckIFK Enskedeej godkänd
Ann-Christine EkNyköpings OKej godkänd
Ulla LindellOK Hällenej godkänd

H65

3 870 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK33:598:46
2Kenneth JohanssonEskilstuna OL34:56+0:579:01
3Anders GärderudIFK Lidingö SOK36:30+2:319:25
4Per-Erik WåhlbergOK Linné36:35+2:369:27
5Leif StrandbergGustavsbergs OK38:57+4:5810:03
6Rolf SkoglundHellas Orientering39:38+5:3910:14
7Alf LindbergKöping-Kolsva OK40:24+6:2510:26
8Curt CarlssonNyköpings OK40:41+6:4210:30
9Bror FureskogAlfta-Ösa OK41:43+7:4410:46
10Leif NordinAttunda OK42:25+8:2610:57
11Göran LarboAttunda OK43:41+9:4211:17
12Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK43:55+9:5611:20
13Willy LjungdellTäby OK44:16+10:1711:26
14Ingemar LindqvistSnättringe SK45:16+11:1711:41
15Erik RundströmOK Tjärnen45:30+11:3111:45
16Örjan KampegårdOK Södertörn46:13+12:1411:56
17Göran AnderssonEnebybergs IF46:32+12:3312:01
18Jan BojlingSolna OK47:38+13:3912:18
19Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb48:47+14:4812:36
20Lars JonassonJärfälla OK48:54+14:5512:38
21Håkan BoijeTurebergs IF50:25+16:2613:01
22John ÖstlundSundbybergs IK50:51+16:5213:08
23Ebbe AdolfssonSundbybergs IK54:08+20:0913:59
24Jörgen WidlundNynäshamns OK56:26+22:2714:34
25Jan-Erik WibergJärla Orientering58:52+24:5315:12
26Bo WinanderJärfälla OK58:55+24:5615:13
27Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK59:02+25:0315:15
28Kurt Håkan AnderssonOK Tor1:00:31+26:3215:38
29Ulf SkogtjärnOK Linné1:01:37+27:3815:55
30Sverker TirénHellas Orientering1:03:34+29:3516:25
31Göran FriskAttunda OK1:07:32+33:3317:27
32Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:13:08+39:0918:53
33Tommy ÖhlingÄrla IF1:13:13+39:1418:55
Åke HöglundTimrå SOKej start
Lars JohnssonOK Måsenej start
Kjell NilssonOK Klemmingenej start
Christer SandhOK Roxenej start

D70

2 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanHammarby IF OF41:1714:02
2Siv FrölundHaninge SOK52:59+11:4218:01
3Britt EricsonHammarby IF OF57:49+16:3219:39
4Gunvor GranathNynäshamns OK59:49+18:3220:20
5Gun LarssonHammarby IF OF1:14:56+33:3925:29
Eva-Stina SvärdHaninge SOKej godkänd
Berit LindungerHaninge SOKej start

H70

3 870 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune RådeströmSnättringe SK36:229:23
2Björn LinnersjöOK Orion38:00+1:389:49
3Leif MagnussonSkogsluffarnas OK42:02+5:4010:51
4Jerry HolmEskilstuna OL42:15+5:5310:55
5Bengt JönssonÅkers IF42:17+5:5510:55
6Lars Johansson IOK Tor44:50+8:2811:35
7Rolf ÖhrnNynäshamns OK45:52+9:3011:51
8Henrik BergmanOK Linné46:36+10:1412:02
9Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby46:37+10:1512:02
10Ulf WaldenfjordLinköpings OK47:43+11:2112:19
11Staffan ElmhagenSöders-Tyresö47:44+11:2212:20
12Sven-Arne NilssonOK Klemmingen48:38+12:1612:34
12Kjell BlombergIK Standard48:38+12:1612:34
14Håkan SjökvistSöders-Tyresö49:17+12:5512:44
15Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK49:47+13:2512:51
16Bertil GranbergOK Klemmingen50:20+13:5813:00
17Torbjörn TirénHellas Orientering51:09+14:4713:13
18Sverre JonssonOK Ravinen54:34+18:1214:05
19Christer LundinOK Renen55:24+19:0214:18
20Kjell JohanssonNyköpings OK55:37+19:1514:22
21Ronny HedlundOK Södertörn55:53+19:3114:26
22Ove ForsbergTurebergs IF57:16+20:5414:47
23Olle ÖbergSkogsluffarnas OK58:05+21:4315:00
24Gunnar BramstenSundbybergs IK58:08+21:4615:01
25Ingvar JanssonSundbybergs IK58:55+22:3315:13
26Hans LindgrenTrosabygdens OK59:21+22:5915:20
27Bo HedlundIFK Enskede1:00:46+24:2415:42
28Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:02:22+26:0016:06
29Kurt AnderssonEnebybergs IF1:03:26+27:0416:23
30Benny BogstedtTullinge SK1:05:22+29:0016:53
31Göran JohanssonSnättringe SK1:05:28+29:0616:54
32Arne KarlssonOK Tor1:05:51+29:2917:00
33Hugo IsgrenIFK Enskede1:06:27+30:0517:10
Björn StoltOK Ravinenej godkänd
Göran HaglundHaninge SOKej godkänd

D75

2 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel JunegardOK Södertörn1:01:2820:54
2Edda NilssonStockholmspolisens IF OF1:07:02+5:3422:48
3Birgitta WestergrenTäby OK1:08:55+7:2723:26
4Britt PetterssonOK Roxen1:09:31+8:0323:38
Sonja SundellSundbybergs IKutgått

H75

3 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curt ThorénNyköpings OK41:4212:01
2Rune CarlssonSundbybergs IK43:18+1:3612:28
3John BerglundAlfta-Ösa OK46:21+4:3913:21
4Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK48:37+6:5514:00
5Sixten WesterlundOK Grip50:41+8:5914:36
6Lars PerssonVäsby OK50:54+9:1214:40
7Roland LöwgrenSpårvägens OK52:49+11:0715:13
8Bo NorenvikOK Tor57:42+16:0016:37
9Ulf EskilssonOK Södertörn1:10:51+29:0920:25

D80

2 940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK1:15:2225:38

H80

2 940 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tage OlssonStockholms OK45:1015:21
2Alf LundkvistOK Tor47:52+2:4216:16
3Ivar NordbergOK Älvsjö-Örby49:20+4:1016:46
4Karl-Erik MogrenStigfinnarna51:46+6:3617:36
5Per WesterGustavsbergs OK1:00:04+14:5420:25
6Anders BackOK Ravinen1:00:30+15:2020:34
7Bo ElmgrenSundbybergs IK1:01:21+16:1120:52
8Lennart WestergrenSöders-Tyresö1:02:08+16:5821:08
9K-G JanssonStockholms OK1:03:35+18:2521:37
10Lennart StenbergStigfinnarna1:06:35+21:2522:38
11Bengt ÅhlanderHammarby IF OF1:19:50+34:4027:09

Inskolning

1 830 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Rasmus AlvérSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Hugo BergquistSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Elias BladhTullinge SKfullföljt
Axel BlomqvistOK Klemmingenfullföljt
Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Elvira DahlströmOK Klemmingenfullföljt
Lucas De BoussardIFK Enskedefullföljt
Noah EkmanKA 3 IFfullföljt
Olof HertinVästerviks OKfullföljt
Elmin HovmöllerSöders-Tyresöfullföljt
Erika JanssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Josefin KoskinenSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Adam NordströmTäby OKfullföljt
Frode SmittSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Olle SynnermarkSkogsluffarnas OKfullföljt
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Linton BryngelssonTullinge SKej start

U1

1 830 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK21:3511:47
2Erik NederheimHaninge SOK21:53+0:1811:57
3Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF22:50+1:1512:28
4Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL23:26+1:5112:48
5Sophie BrennanSödertälje-Nykvarn OF23:53+2:1813:03
6Alva Lidström-LauriSnättringe SK24:30+2:5513:23
7Samuel ResmalmEskilstuna OL24:49+3:1413:33
8Alva BladhTullinge SK26:05+4:3014:15
9Alexander JanssonOK Klemmingen27:11+5:3614:51
10Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF27:37+6:0215:05
11David BrennanSödertälje-Nykvarn OF28:24+6:4915:31
12Rasmus HedarOK Tor28:32+6:5715:35
13Jonathan AnderssonVingåkers OK31:59+10:2417:28
14Lena PerssonTullinge SK34:56+13:2119:05
15Filippa GuttkeNyköpings OK35:12+13:3719:14
16Mira BäckTrosabygdens OK35:27+13:5219:22
17Malin AbrahamssonKlubblös36:10+14:3519:45
18Victor SöderlundKlubblös37:29+15:5420:28
19Klara JedarOK Tor37:44+16:0920:37
20Vendela BorgHaninge SOK53:53+32:1829:26
Helena PerssonOK Österåkerej start

U2

2 090 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HolmqvistNyköpings OK28:0213:24
2Simon SteneboAttunda OK28:20+0:1813:33
3Odin EkNyköpings OK28:52+0:5013:48
4Hanna AnängenNyköpings OK29:22+1:2014:03
5Annie LundhOK Kolmården31:04+3:0214:51
6Wilma LeicktTullinge SK32:39+4:3715:37
7Amelie RajanIFK Lidingö SOK32:59+4:5715:46
8Pablo Aristondo MelgarOK Tor36:03+8:0117:14
9Liv HerneOK Ravinen36:15+8:1317:20
10Eric GrahnSödertälje-Nykvarn OF37:01+8:5917:42
11Lisen BäckTrosabygdens OK37:13+9:1117:48
12August DahlströmOK Klemmingen37:37+9:3517:59
13Leo RehnströmOK Klemmingen38:11+10:0918:16
14Maja FalkSundbybergs IK38:21+10:1918:20
15Emma ThunellSödertälje-Nykvarn OF38:22+10:2018:21
16Fanny BlomkvistSträngnäs-Malmby OL38:29+10:2718:24
17Marcus GibergTumba-Mälarhöjden OK38:43+10:4118:31
18Tyra IsakssonSödertälje-Nykvarn OF40:48+12:4619:31
19Sebastian SjöqvistOK Måsen42:03+14:0120:07
20Malva LindbergOK Södertörn43:09+15:0720:38
21Tobias NybergSnättringe SK45:34+17:3221:48
22Amanda JanssonOK Klemmingen48:31+20:2923:12
23Matilda HattbergSträngnäs-Malmby OL49:06+21:0423:29
24Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF50:31+22:2924:10
25Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF51:50+23:4824:48
26Viktor ForsbergTullinge SK55:33+27:3126:34
27Erik LarssonTullinge SK1:00:05+32:0328:44
28Linus AnderlingOK Klemmingen1:13:40+45:3835:14
29Julia ResmalmEskilstuna OL1:34:02+1:06:0044:59
Alva NilssonEnhörna IFej godkänd
Albin BlomqvistOK Klemmingenutgått
Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OFej start
Tuva FredTullinge SKej start
Lovis HellstenNyköpings OKej start
Ivar HörnfeldtOK Ravinenej start
Matilda KarlssonOK Klemmingenej start
Erik SkyllbergOK Klemmingenej start
Lucas WinsnesSödertälje-Nykvarn OFej start

Öppen motion 1

2 090 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helene BodingIFK Lidingö SOK34:5916:44
2Indra LythTullinge SK40:16+5:1719:15
3Arvid LindqvistOK Måsen43:45+8:4620:55
4Lars LionellSödertälje IF47:57+12:5822:56
5Holger WänströmTrosabygdens OK48:13+13:1423:04
6Per-Åke BergStockholms OK48:14+13:1523:04
7Camilla CarlinArboga OK52:52+17:5325:17
8Jenny KällmanOK Hällen53:20+18:2125:31
9Anna JacobssonKlubblös53:34+18:3525:37
10Malvina EriksonSträngnäs-Malmby OL58:06+23:0727:47
11Dan FredrikssonStockholms OK1:19:12+44:1337:53

Öppen motion 2

3 810 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas LantzSundbybergs IK51:4813:35
2Rickard JohanssonKlubblös1:02:22+10:3416:22
3Johanna JonssonKlubblös1:26:37+34:4922:44
4Pyttan AsplundOK Södertörn1:48:49+57:0128:33
Anna LignellKlubblösej godkänd
Katarina SynnermarkSkogsluffarnas OKutgått
Marianne ErikssonSträngnäs-Malmby OLutgått

Öppen motion 3

2 460 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan CallebergSnättringe SK29:4412:05
2Patrick HolmqvistNyköpings OK32:01+2:1713:00
3Henrik BladhTullinge SK34:16+4:3213:55
4Andreas BergströmOK Österåker34:28+4:4414:00
5Ingrid OlssonOK Tor37:17+7:3315:09
6Agnes OlssonOK Tor37:43+7:5915:19
7Helen Aristondo MagnussonOK Tor38:38+8:5415:42
8Gunilla ErikssonTullinge SK38:58+9:1415:50
9Sabrina KrebsKlubblös39:44+10:0016:09
10Max KlimanWinnipeg OC, Canada40:00+10:1616:15
11Barbro BransomeSkogsluffarnas OK40:34+10:5016:29
12Karin LinderOK Hällen43:50+14:0617:49
13Håkan KassmanNyköpings OK46:13+16:2918:47
14Elisabeth StålhammarTullinge SK47:00+17:1619:06
15Birgitta WallinTrosabygdens OK49:20+19:3620:03
16Åsa ThunholmOK Hällen53:42+23:5821:49
17Ingela HersénTullinge SK55:01+25:1722:21
18Agneta HuthaOK Måsen58:56+29:1223:57
19Siv BergOK Klemmingen1:03:23+33:3925:45
20Marie HalvorsenOK Södertörn1:09:28+39:4428:14
21Anna BergOK Grip1:14:16+44:3230:11
22Peter KlingstedtOK Södertörn1:20:47+51:0332:50
23Maj Eriksson GotheOK Ravinen1:23:24+53:4033:54
24Sofia GimholtTrosabygdens OK1:30:13+1:00:2936:40
25Fredrik SollenbergAttunda OK1:44:34+1:14:5042:30

Öppen motion 4

3 540 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias JanssonOK Klemmingen31:428:57
2Allison BrownOK Linné43:51+12:0912:23
3Karin BödecsVingåkers OK44:02+12:2012:26
4Anders WigrenTullinge SK45:42+14:0012:54
5Kent-Ove BödecsVingåkers OK48:00+16:1813:33
6Maritha OlanderTäby OK52:31+20:4914:50
7Helena GanslandtIFK Lidingö SOK53:23+21:4115:04
8Örjan ArkängTullinge SK56:26+24:4415:56
9Anna HertinVästerviks OK1:03:13+31:3117:51
10Lovisa ThunstedtJärfälla OK1:04:19+32:3718:10
11Arlett BallnusSnättringe SK1:08:06+36:2419:14
12Karin LundekvistOK Hällen1:08:43+37:0119:24
13Christofer MartinssonOK Klemmingen1:09:32+37:5019:38
14Carina StenssonTullinge SK1:14:24+42:4221:01
15Margrita SjöqvistOK Måsen1:15:13+43:3121:14
16Roland HammarströmWaxholms OK1:20:55+49:1322:51
17Rebecka MartinssonOK Klemmingen1:22:45+51:0323:22
Karin AlfredssonHellas Orienteringej godkänd

Öppen motion 5

3 980 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melvin JakobssonOK Södertörn58:4114:44
2Fredrik StenbeckOK Österåker59:56+1:1515:03
3Eva AlmOK Ravinen1:01:01+2:2015:19
4Nils CarlborgNyköpings OK1:01:18+2:3715:24
5Margareta CarlborgNyköpings OK1:01:45+3:0415:30
6Jarl Erik PalmKjula IF1:04:52+6:1116:17
7Magnus IsakssonSödertälje-Nykvarn OF1:06:57+8:1616:49
8Hélen ErikssonOK Tor1:07:30+8:4916:57
9Kenneth LjungbergNyköpings OK1:08:13+9:3217:08
10Leif HermundstadSnättringe SK1:09:28+10:4717:27
11Jasinta RajanIFK Lidingö SOK1:10:26+11:4517:41
12Simon MartinssonOK Klemmingen1:10:40+11:5917:45
13Kjell-Åke PramlidOK Klemmingen1:11:54+13:1318:03
14Bendy WallinTrosabygdens OK1:22:15+23:3420:39
15Gittan JonssonKjula IF1:24:23+25:4221:12
16Mikael HogreusOK Tor1:25:12+26:3121:24
17Erika HörnfeldtOK Ravinen1:27:08+28:2721:53
18Mikael GuttkeNyköpings OK1:27:50+29:0922:04
19Vilma GotheOK Ravinen1:29:16+30:3522:25
20Kerstin MorastHaninge SOK1:32:49+34:0823:19
21Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:45:48+47:0726:34
22Margaretha NylundOK Södertörn1:46:14+47:3326:41
23Eva PerssonOK Österåker1:47:34+48:5327:01
24Anders FalkIF Thor1:49:27+50:4627:30
25Gitte JutvikTrosabygdens OK1:51:10+52:2927:55
26Karin ZackrissonTumba-Mälarhöjden OK1:53:02+54:2128:24
27Michael ErikssonSträngnäs-Malmby OL2:04:18+1:05:3731:13
28Peter SundhSundbybergs IK2:16:25+1:17:4434:16
Cecilia JanzonOK Måsendiskvalificerad
Erik HellstenNyköpings OKej godkänd
Linn LauridsenKatrineholms OKej godkänd
Andreas HerneOK Ravinenej godkänd
Reneé LinderNyköpings OKutgått
Robert PuustaOK Älvsjö-Örbyutgått
Lena BrobergSnättringe SKutgått
Robert HagströmEskilstuna OLutgått
Ylva LagerbergOK Södertörnutgått
Mikael Landels BarnesStora Tuna OKutgått
Johan BrodinKlubblösutgått
Cecilia ÖhrnellOK Griputgått
Gunilla SchönningJärfälla OKutgått
Jan-Erik KraftHallstahammars OKej start

Öppen motion 6

4 420 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin RådströmEnhörna IF39:138:52
2Fredrik nilssonEnhörna IF42:15+3:029:33
3Karin IsraelssonKlubblös45:37+6:2410:19
4Simon FriskGustavsbergs OK46:49+7:3610:35
5Mattias BorströmOK Klemmingen53:37+14:2412:07
6Mats IsraelssonSödertälje-Nykvarn OF1:00:15+21:0213:37
7Rene BallnusSnättringe SK1:02:12+22:5914:04
8Bernt-Olof GustavssonTäby OK1:02:15+23:0214:05
9Mikael WesterVingåkers OK1:05:05+25:5214:43
10Fredrik BauerIFK Lidingö SOK1:05:18+26:0514:46
11Towe Norén KarasOK Södertörn1:08:33+29:2015:30
12Ella Dixon-KassmanNyköpings OK1:08:50+29:3715:34
13Marcus HammarströmWaxholms OK1:09:04+29:5115:37
14Rolf LindblomOK Klemmingen1:13:26+34:1316:36
15Robert JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:19:48+40:3518:03
16Gabriella FriskGustavsbergs OK1:30:49+51:3620:32
17Esko LeinonenOK Kolmården1:46:17+1:07:0424:02
18Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF2:05:55+1:26:4228:29
Daniel RådströmEnhörna IFej godkänd

Öppen motion 7

2 940 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL23:197:55
2Stig ThorssonSödertälje IF30:10+6:5110:15
3Magnus BergströmRånäs OK30:11+6:5210:15
4Carin RosénGustavsbergs OK30:29+7:1010:22
5Carl-Johan ThorellOK Ravinen31:05+7:4610:34
6Lennart LundqvistOK Nalle32:31+9:1211:03
7Åsa SundbergOK Södertörn34:43+11:2411:48
8Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK35:49+12:3012:10
9Leif ThorssonOK Grip36:22+13:0312:22
10Emma EnglidTumba-Mälarhöjden OK36:32+13:1312:25
11Karin TidevallSkogsluffarnas OK36:37+13:1812:27
12Erika JedarOK Tor40:08+16:4913:39
13Lars-Peter KullinKlubblös40:23+17:0413:44
14Mari HeijkenskjöldTullinge SK41:42+18:2314:11
15Erik MalmforsSkogspojkarnas OK42:07+18:4814:19
16Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL42:19+19:0014:23
17Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF42:24+19:0514:25
18Lisa LeicktTullinge SK42:36+19:1714:29
19Karl-Erik JonssonOK Nolaskogsarna43:02+19:4314:38
20Lennart KarlssonOK Grip43:10+19:5114:40
21Olle ArmanNyköpings OK44:07+20:4815:00
22Patrik WendeliusIFK Lidingö SOK44:31+21:1215:08
23Matts AnderssonOK Ravinen44:45+21:2615:13
24Lena KarlssonOK Måsen45:04+21:4515:19
25Micke GustafssonOK Södertörn45:12+21:5315:22
26Göran HagströmmerOK Klemmingen47:47+24:2816:15
27Charlotte JohnsonOK Klemmingen47:51+24:3216:16
28Leif HofmeijerOK Älvsjö-Örby48:17+24:5816:25
29Sten BergstrandSkogsluffarnas OK48:22+25:0316:27
30Marianne JernbergSöders-Tyresö48:35+25:1616:31
31Tomas TapperIFK Lidingö SOK49:33+26:1416:51
32Richard WelanderOK Älvsjö-Örby51:31+28:1217:31
33Kerstin LoenbergStigfinnarna51:58+28:3917:40
34Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL52:41+29:2217:55
35Åsa NylundOK Södertörn53:42+30:2318:15
36Pirkko HammarströmOK Måsen54:20+31:0118:28
37Gösta GutelandSnättringe SK54:59+31:4018:42
38Gytte GutelandSnättringe SK55:00+31:4118:42
39Arvid BergOK Klemmingen55:43+32:2418:57
40Rolf TärlfjordOK Tor56:24+33:0519:11
41Berit EdengrenNyköpings OK56:57+33:3819:22
42Lars AndreassonOK Tor57:23+34:0419:31
43Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL59:01+35:4220:04
44Nathalie AnderssonSträngnäs-Malmby OL59:10+35:5120:07
45Camilla LarssonOK Hällen59:16+35:5720:09
46Stefan NorellAttunda OK59:52+36:3320:21
47Margareta JönssonÅkers IF1:00:08+36:4920:27
48Monica AndreassonOK Tor1:00:43+37:2420:39
49Lotta TapperIFK Lidingö SOK1:03:07+39:4821:28
50Eva LindOK Tor1:03:23+40:0421:33
51Eva HogreusOK Tor1:04:10+40:5121:49
52Anna-Karin CarlssonOK Södertörn1:04:53+41:3422:04
53Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:04:54+41:3522:04
54Bo WinaldHellas Orientering1:05:01+41:4222:06
55Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK1:06:22+43:0322:34
56Thomas KronhelmOK Måsen1:08:28+45:0923:17
57Karin KronhelmOK Måsen1:09:58+46:3923:47
58Åsa LarssonOK Hällen1:13:16+49:5724:55
59Annakarin RahlénOK Ravinen1:13:45+50:2625:05
60Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL1:15:17+51:5825:36
61Weronica BäckTrosabygdens OK1:15:18+51:5925:36
62Agnes BjörkHellas Orientering1:16:02+52:4325:51
63Ingvar OskarssonKlubblös1:20:10+56:5127:16
64Ingemar TedhamreSnättringe SK1:22:13+58:5427:57
65Gabrielle MeyersonBromma-Vällingby SOK1:22:54+59:3528:11
66Grazyna van de VoordeTullinge SK1:26:10+1:02:5129:18
67Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:26:20+1:03:0129:21
68Lars HeijkenskjöldTullinge SK1:43:33+1:20:1435:13
Anders JohanssonNyköpings OKej godkänd
Elisabeth CarlinSöders-Tyresöej godkänd
Lars-Erik LarssonKjula IFej godkänd
Sune LindellOK Hällenej godkänd
Monika PerssonOK Södertörnej godkänd
Annica HedbergOK Södertörnej godkänd
Johan WegebroUmeå OKutgått
Jan FalkSundbybergs IKutgått

Öppen motion 8

4 350 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan StrandbergGustavsbergs OK31:137:10
2Axel MattssonJärla Orientering34:02+2:497:49
3Tommy HolmérVäsby OK35:49+4:368:14
4Alistair LandelsStora Tuna OK36:13+5:008:19
5Kalle LarssonÄrla IF36:25+5:128:22
6Markus FredlundTullinge SK36:40+5:278:25
7Jacob BolinTullinge SK37:58+6:458:43
8Lenka ZatloukalovaTullinge SK38:08+6:558:45
8Claes CaspárÄrla IF38:08+6:558:45
10Anders JakobssonOK Södertörn39:07+7:548:59
11Mark RudaOK Ravinen40:19+9:069:16
12Micael StammOK Klemmingen40:31+9:189:18
13Amelie WallenhammarHagaby GOIF40:55+9:429:24
14Alexander GillbergKlubblös41:46+10:339:36
15Svante GuterstamTrosabygdens OK41:50+10:379:37
16Anders KällTumba-Mälarhöjden OK42:45+11:329:49
17Patrik AhlgrenTäby OK42:54+11:419:51
18Maria JonssonTullinge SK42:55+11:429:51
19Henrik OlssonOK Tor42:58+11:459:52
20Torgny ToressonSödertälje-Nykvarn OF43:30+12:1710:00
21Björn LinderGustavsbergs OK43:54+12:4110:05
22Dane CavanaghTullinge SK44:10+12:5710:09
23Erik AnderssonOK Österåker44:38+13:2510:15
24Tobias ToressonSödertälje-Nykvarn OF44:48+13:3510:17
25Mårten SundhSundbybergs IK45:14+14:0110:23
26Tintin KarlbergTullinge SK45:55+14:4210:33
27Mikael SundqvistTullinge SK46:12+14:5910:37
28Mikael SternJärla Orientering46:20+15:0710:39
29Peter KarlbergSnättringe SK46:24+15:1110:40
30Eva GustavssonHellas Orientering46:33+15:2010:42
31Royne MyrmanNyköpings OK46:52+15:3910:46
32Karin LundbergJärfälla OK47:13+16:0010:51
33Daniel AnderssonKlubblös47:55+16:4211:00
34Benneth SundquistHallstahammars OK47:57+16:4411:01
35Erik CallebergSnättringe SK48:08+16:5511:03
36Sten ÅhlinOK Måsen48:38+17:2511:10
37Juliette SoulardStora Tuna OK49:58+18:4511:29
38Sten-Olof MattssonLeksands OK50:11+18:5811:32
39Stefan JungbergTumba-Mälarhöjden OK50:16+19:0311:33
40Peter RasmussenNyköpings OK51:11+19:5811:45
41Marita AxelssonOK Ravinen51:30+20:1711:50
42Bo NeidenströmFrölunda OL51:34+20:2111:51
43Hans MalmbergWaxholms OK53:24+22:1112:16
44Lina BäckströmOK Linné54:00+22:4712:24
45Bengt KärrströmTullinge SK54:03+22:5012:25 Ladda ner rutt i gpx-format
46Göran PolhedeÄrla IF54:19+23:0612:29
47Erik JohnsonOK Klemmingen55:01+23:4812:38
48Anders MagnussonNyköpings OK55:21+24:0812:43
49Ida HameliusKlubblös56:30+25:1712:59
50Lukas GranlundHammarby IF OF56:51+25:3813:04
51Uno LarssonEskilstuna OL57:17+26:0413:10
51Stefan WikströmOK Tor57:17+26:0413:10
53Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK58:58+27:4513:33
54Tomas BäckTrosabygdens OK59:01+27:4813:34
55Tomas BorgSundbybergs IK59:10+27:5713:36
56Tomas MovinSnättringe SK59:22+28:0913:38
57Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL59:53+28:4013:45
58Klas FlodqvistHammarby IF OF59:55+28:4213:46
59Olle BlomgrenOK Södertörn1:00:53+29:4013:59
60Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:02:10+30:5714:17
61Kristina ForsOK Grip1:04:29+33:1614:49
62Anders WinaldHellas Orientering1:06:02+34:4915:10
63Jan SturestigOK Södertörn1:10:34+39:2116:13
64Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:15:00+43:4717:14
65Linda Spjut-AsplundJärla Orientering1:23:16+52:0319:08
66Johanna AlmlundHaninge SOK1:25:39+54:2619:41
67Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:29:22+58:0920:32
68Åke AndreassonGustavsbergs OK1:30:03+58:5020:42
Mattias RöstinSöders-Tyresöutgått

Öppen motion 9

7 370 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas PetersonIFK Umeå46:506:21
2Martin HärbergJärla Orientering54:05+7:157:20
3Maxim RyabkinHellas Orientering55:34+8:447:32
4Mats NordbrödenJärla Orientering57:48+10:587:50
5Andreas AasaTullinge SK59:52+13:028:07
6Mattias HovmöllerSöders-Tyresö1:01:33+14:438:21
7Per WollbrandTullinge SK1:04:57+18:078:48
8Thomas PetterssonSträngnäs-Malmby OL1:07:28+20:389:09
9Ingemar ÅkermanTullinge SK1:10:00+23:109:29
10Edvard DavidssonOK Klemmingen1:10:12+23:229:31
11Mattias NylundOK Södertörn1:10:18+23:289:32
12Niclas SjögrenKlubblös1:10:26+23:369:33
13Adam IvarssonHaninge SOK1:10:29+23:399:33
14Mats SandinIK Vikings OK1:14:36+27:4610:07
15Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK1:14:44+27:5410:08
16Jonas FagerholmSöderhamns OK1:15:54+29:0410:17
17Joachim LythTullinge SK1:16:01+29:1110:18
18Ronnie PetterssonHaninge SOK1:16:45+29:5510:24
19Thomas CallebergSnättringe SK1:16:55+30:0510:26
20Tomas AnderssonOK Tor1:17:19+30:2910:29
20Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK1:17:19+30:2910:29
22Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:17:24+30:3410:30
23Per LjungStockholms OK1:25:58+39:0811:39
24Peter ForsOK Grip1:27:47+40:5711:54
25Johan WänströmTrosabygdens OK1:31:00+44:1012:20
26Anders ÖnerudOK Ravinen1:34:09+47:1912:46
27Louise KlingstedtOK Södertörn1:39:30+52:4013:30
28Daniel FrodinKöping-Kolsva OK1:40:23+53:3313:37
29Birger AndrénFredrikshofs IF Skid & OK1:44:36+57:4614:11
30Anna CurtiusJärla Orientering1:45:11+58:2114:16
31Mats FanellOK Älvsjö-Örby1:54:34+1:07:4415:32
32Anders TollOK Linné1:56:41+1:09:5115:49
33Olle KällbäckHammarby IF OF2:39:06+1:52:1621:35
34Erika CarlingerSkogsluffarnas OK2:42:07+1:55:1721:59
35Per WesterlundSkogsluffarnas OK2:53:47+2:06:5723:34
Claes AnderssonTullinge SKej godkänd
Jan BergmanSundbybergs IKutgått
Niklas WansölinOK Ravinenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser