Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frida City Sprint Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frida City Sprint Etapp 1
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: torsdag 23 maj 2013

Klasser: Visa alla | Nybörjare | Kort | Lång

Nybörjarbanan

1 380 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ErikssonOK Skogsvargarna12:158:52
2Andrea EnbomVänersborgs SK14:35+2:2010:34
3Linn EnbomVänersborgs SK14:40+2:2510:37
4Olle HagströmVänersborgs SK15:19+3:0411:05
5Lova PetterssonVänersborgs SK16:24+4:0911:53
6Lisa ZetterlundVänersborgs SK17:07+4:5212:24
7Edvin HagströmVänersborgs SK18:08+5:5313:08
8Gabriel HogedalVänersborgs SK19:55+7:4014:25
9Alma ByströmOK Skogsvargarna29:52+17:3721:38
10Ida AnderssonVänersborgs SK31:59+19:4423:10
11Tuva AlménVänersborgs SK32:01+19:4623:12
12Johannes AnderssonVänersborgs SK33:02+20:4723:56
13Oskar FagermoenVänersborgs SK33:11+20:5624:02

Korta banan

1 990 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja AnderssonTrollhättans SOK13:436:53
2Viktor ZetterlundVänersborgs SK13:44+0:016:54
2Matilda TengströmFrämmestads IK13:44+0:016:54
4Mårten SvenssonOK Gipen13:58+0:157:01
5Jacob ÖstermanVänersborgs SK14:24+0:417:14
6Felix SandbergOK Skogsvargarna14:54+1:117:29
7Axel LarssonOK Skogsvargarna15:11+1:287:37
8Tove SvalinVänersborgs SK15:47+2:047:55
9Fanny SvalinVänersborgs SK16:26+2:438:15
10Birgitta StenströmVänersborgs SK16:39+2:568:22
11Eva LindahlOK Gipen18:06+4:239:05
12Gunnar JohanssonOK Gipen18:11+4:289:08
13Tore PetterssonOK Gipen18:54+5:119:29
14Ida StrömOK Skogsvargarna19:39+5:569:52
15Kerstin RamströmOK Gipen19:57+6:1410:01
16Anton AlmenVänersborgs SK20:38+6:5510:22
17David AlmenVänersborgs SK20:39+6:5610:22
18Fanny PijlVänersborgs SK20:41+6:5810:23
19Petra BjörnbergVänersborgs SK21:42+7:5910:54
19Enikö BálintVänersborgs SK21:42+7:5910:54
21Maria ZetterlundVänersborgs SK21:44+8:0110:55
22Tilda KartengrenVänersborgs SK21:56+8:1311:01
23Bengt HogedalOK Gipen21:57+8:1411:01
24Amanda NymanVänersborgs SK22:00+8:1711:03
25Birgit LjungOK Gipen22:04+8:2111:05
26Liam HogedalVänersborgs SK24:16+10:3312:11
27Alice SvalinVänersborgs SK24:37+10:5412:22
28Bibbi GustavssonOK Gipen30:16+16:3315:12
29Julia JohanssonVänersborgs SK36:54+23:1118:32
30Edvin LarssonVänersborgs SK43:48+30:0522:00
31Oskar HallqvistVänersborgs SK52:54+39:1126:34
Linn SandblomVänersborgs SKej godkänd
Matilda ForsVänersborgs SKej godkänd
Natalie HultmanVänersborgs SKej godkänd

Långa banan

4 040 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK18:054:28
2Erik SkaarRyda SK18:19+0:144:32
3Robert EnbomVänersborgs SK18:48+0:434:39
4Per MobergVänersborgs SK19:22+1:174:47
5Sofia SalomonssonLinköpings OK19:31+1:264:49
6Richard TengströmFrämmestads IK19:37+1:324:51
7Tomas JohanssonVänersborgs SK20:28+2:235:03
8Åke AnderssonTrollhättans SOK21:03+2:585:12
9Markus PetterssonVänersborgs SK21:48+3:435:23
10Peter IvarssonVänersborgs SK22:15+4:105:30
11Emelie SvalinVänersborgs SK22:24+4:195:32
12Lars ElfvingOK Gipen22:41+4:365:36
13Agnes WesterbergTrollhättans SOK23:09+5:045:43
14Örjan WängdahlOK Gipen23:25+5:205:47
15Bo WesterbergTrollhättans SOK23:30+5:255:49
16Per IvarssonTrollhättans SOK23:32+5:275:49
17Tomas NilssonOK Gipen23:44+5:395:52
18Anders KjellbergOK Flundrehof24:15+6:106:00
19Inger CederbergVänersborgs SK24:16+6:116:00
19Peter StrömdahlOK Skogsvargarna24:16+6:116:00
21Tomasz DrapellaVänersborgs SK24:21+6:166:01
22Erik LaurellOK Gipen24:24+6:196:02
23Urban LarssonOK Gipen24:32+6:276:04
24Jakob LaurellOK Flundrehof24:34+6:296:04
24Leif MobergVänersborgs SK24:34+6:296:04
26Linus OlssonOK Gipen24:43+6:386:07
27Britta SahlinVänersborgs SK24:59+6:546:11
28Patrik NilssonVänersborgs SK25:02+6:576:11
29Anders AxelssonTrollhättans SOK25:04+6:596:12
30 Lasse HogedalVänersborgs SK25:47+7:426:22
31Thomas KarlssonFrämmestads IK26:14+8:096:29
32Conny SahlinVänersborgs SK26:18+8:136:30
33Katarina EnbomVänersborgs SK26:30+8:256:33
34Sofia ÖstermanVänersborgs SK26:33+8:286:34
35Annette Falck-LarssonVänersborgs SK26:36+8:316:35
36Lars LjungbergTrollhättans SOK27:22+9:176:46
37Gunnel JernstigVänersborgs SK27:41+9:366:51
38Emelie AnderssonVänersborgs SK27:51+9:466:53
39Charlotte ÖstermanVänersborgs SK28:04+9:596:56
40Yngve NilssonOK Gipen28:06+10:016:57
41Lars WassénVänersborgs SK28:26+10:217:02
42Tomas AnderssonVänersborgs SK28:36+10:317:04
43Börje SundbergOK Gipen28:54+10:497:09
44Karin LaurellOK Flundrehof29:44+11:397:21
45Linus JonassonVänersborgs SK30:03+11:587:26
46Claes OlssonOK Gipen31:03+12:587:41
47Håkan CarlbomOK Gipen31:07+13:027:42
48Kerstin SvenssonTrollhättans SOK31:19+13:147:45
49Lennart FärjhageOK Gipen32:10+14:057:57
50Johanna KjellbergOK Flundrehof33:32+15:278:18
51Gunilla HogedalVänersborgs SK34:27+16:228:31
Sandra AxelssonVänersborgs SKej godkänd
Peter CederbergVänersborgs SKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr