Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frida City Sprint Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frida City Sprint Etapp 4
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: torsdag 22 augusti 2013

Klasser: Visa alla | Nybörjare | Kort | Lång

Nybörjarbanan

1 030 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK10:039:45
2Lisa ZetterlundVänersborgs SK10:58+0:5510:38
3Johan ErikssonOK Skogsvargarna11:49+1:4611:28
4Andrea EnbomVänersborgs SK12:01+1:5811:40
4Linn EnbomVänersborgs SK12:01+1:5811:40
6Matilda CederbergVänersborgs SK12:10+2:0711:48
7Linnea StaggOK Skogsvargarna12:13+2:1011:51
8Emma DahlbergUddevalla OK12:40+2:3712:17
9Håkan JohanssonUddevalla OK12:41+2:3812:18
9Tim HeveliusOK Skogsvargarna12:41+2:3812:18
11Olga DrapellaVänersborgs SK12:54+2:5112:31
12Stas DrapellaVänersborgs SK13:01+2:5812:38
13Wojtek DrapellaVänersborgs SK14:17+4:1413:52
14Tuva AlménVänersborgs SK15:39+5:3615:11
15Oskar HallqvistVänersborgs SK16:00+5:5715:32
16Sara MalmVänersborgs SK16:35+6:3216:06
17Gabriel HogedalVänersborgs SK17:03+7:0016:33
18Julia JohanssonVänersborgs SK18:23+8:2017:50
19Leah SandblomVänersborgs SK19:00+8:5718:26
20Erikr IvarssonVänersborgs SK20:42+10:3920:05
21Alma ByströmOK Skogsvargarna25:34+15:3124:49
22Lukas EnglundTrollhättans SOK27:36+17:3326:47
23Sara AnderssonVänersborgs SK30:28+20:2529:34
Amanda NymanVänersborgs SKej godkänd
Hampus HellqvistOK Flundrehofej godkänd
Johannes AnderssonVänersborgs SKutgått

Korta banan

2 630 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HallqvistVänersborgs SK18:146:55
2Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK18:46+0:327:08
3Mårten SvenssonOK Gipen19:49+1:357:32
4Jakob ÖsterrmanVänersborgs SK20:13+1:597:41
5Felix SandbergOK Skogsvargarna20:20+2:067:43
6Ida StrömOK Skogsvargarna20:27+2:137:46
7Sofi StrömOK Skogsvargarna20:49+2:357:54
8Ulf OlssonOK Roto20:56+2:427:57
9Leif OlofssonOK Flundrehof21:09+2:558:02
10Viktor ZetterlundVänersborgs SK21:12+2:588:03
11Linus JonassonVänersborgs SK21:29+3:158:10
12Birgitta StenströmVänersborgs SK21:45+3:318:16
13Inger StrömOK Skogsvargarna22:39+4:258:36
14Magdalena DrapellaVänersborgs SK23:21+5:078:52
15Berith PetterssonVänersborgs SK24:07+5:539:10
16Gunilla BrännmanTrollhättans SOK24:15+6:019:13
17David AlmenVänersborgs SK25:40+7:269:45
18Bengt HogedalOK Gipen26:07+7:539:55
19Birgit LjungOK Gipen26:14+8:009:58
20Fanny PijlVänersborgs SK28:27+10:1310:49
21Tilda KartengrenVänersborgs SK29:48+11:3411:19
22Linn SandblomVänersborgs SK41:16+23:0215:41
Louse AnderssonOK Skogsvargarnaej godkänd

Långa banan

4 130 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK20:334:58
2Erik SkaarRyda SK21:27+0:545:11
3Peter CederbergVänersborgs SK22:04+1:315:20
4Robert EnbomVänersborgs SK22:23+1:505:25
5Viktor WassénVänersborgs SK23:05+2:325:35
6Markus PetterssonVänersborgs SK23:15+2:425:37
7Stefan HellqvistOK Flundrehof23:26+2:535:40
8Tomas JohanssonVänersborgs SK23:58+3:255:48
9Tomasz DrapellaVänersborgs SK24:54+4:216:01
9Emelie SvalinVänersborgs SK24:54+4:216:01
11Jenny NymanVänersborgs SK25:07+4:346:04
12Sofia JohanssonTrollhättans SOK25:29+4:566:10
13Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb25:31+4:586:10
14Lars HogedalVänersborgs SK26:40+6:076:27
15Jakob LaurellOK Flundrehof26:44+6:116:28
16Bo WesterbergTrollhättans SOK26:52+6:196:30
17Kristin SkaarRyda SK27:10+6:376:34
18Thomas KarlssonFrämmestads IK27:47+7:146:43
19Britta SahlinVänersborgs SK27:51+7:186:44
20Per IvarssonTrollhättans SOK27:57+7:246:46
21Håkan JanssonVänersborgs SK28:33+8:006:54
22Conny SahlinVänersborgs SK29:00+8:277:01
23Lisa WassénVänersborgs SK29:15+8:427:04
24Tomas NilssonOK Gipen29:36+9:037:10
25Ulf BjörkdahlHerrestads AIF29:45+9:127:12
26Lars WassénVänersborgs SK30:12+9:397:18
27Annette Falck-LarssonVänersborgs SK30:17+9:447:19
28Sofia ÖstermanVänersborgs SK31:21+10:487:35
29Wilma JanssonVänersborgs SK31:59+11:267:44
30Maja AnderssonTrollhättans SOK32:12+11:397:47
31Stefan JohanssonVänersborgs SK32:39+12:067:54
32Ingalill GrundOK Roto34:19+13:468:18
33Bodil AhlströmTrollhättans SOK34:29+13:568:20
34Birgit HanssonHerrestads AIF35:44+15:118:39
35Gunilla HolmbergHerrestads AIF41:12+20:399:58
36Kristin FriskVänersborgs SK43:54+23:2110:37
37Arvid TalpOK Skogsvargarna46:19+25:4611:12
38Jerry RasmussonHerrestads AIF49:19+28:4611:56
Karin LaurellOK Flundrehofej godkänd
Alfred JanssonVänersborgs SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr