Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Morokulien 2-dagars, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Morokulien 2-dagars
Arrangörsorganisationer: OK Hierne / Åmotfors OK
Datum: lördag 9 juli 2011 - söndag 10 juli 2011

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

D21 Lång

3 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny ErikssonOK Kåre36:399:20
2My WestlundOK Tyr37:39+1:009:36
3Anna-Karin MattssonSkattkärrs IF37:47+1:089:38
4Mette PeterssonCentrum OK49:07+12:2812:31
5Maria ErikssonVästvärmlands OK51:36+14:5713:09
Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H21 Lång

4 860 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jim Øystein NybråtenIL Tyrving30:036:10
2Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna31:28+1:256:28
3Vegard RuttenborgNTNUI32:20+2:176:39
4Eirik RustadRaumar OL33:28+3:256:53
5Lars JohanssonKarlsbyhedens IK35:36+5:337:19
6Eivind LandeEidskog OL35:38+5:357:19
7Erik NeroFalköpings AIK OK35:42+5:397:20
8Øyvind LundRaumar OL35:59+5:567:24
9Kristoffer EdshageCentrum OK38:17+8:147:52
10Even SkårholenNydalens SK40:15+10:128:16
11Trygve TømtaRaumar OL41:28+11:258:31
12Mathias BenjaminsenLillomarka OL42:54+12:518:49
13Elias ÖhgrenOK Kåre43:42+13:398:59
14Sebastian EkmanVästvärmlands OK46:09+16:069:29
15Bengt HansskeKils OK49:41+19:3810:13

D21

2 750 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vigdis HobølOppsal IF Orientering25:289:15
2Lisa HöökOK Tyr25:50+0:229:23
3Lisa BorssénOK Kroppefjäll26:09+0:419:30
4Anne Kjersti BriskerudGrue IL27:30+2:0210:00
5Johanna KindlundOK Tyr27:58+2:3010:10
6Heidi VogtØstmarka OK28:21+2:5310:18
7Hanne HolmenSynnfjell OK30:37+5:0911:08
8Kristin JanssonVästvärmlands OK30:44+5:1611:10
9Elina JohnssonCentrum OK31:02+5:3411:17
10Linda WesterbergTrollhättans SOK31:52+6:2411:35
11Amanda HallénTrollhättans SOK34:12+8:4412:26
12Elin BergsengOSI Orientering35:41+10:1312:58

H21

3 920 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Trond KortnerØstmarka OK31:518:07
2Øyvind SteinbekkenOdal OL33:46+1:558:36
3Geir Myhr ØienTynset IF35:09+3:188:58
4Magnus JonssonVästvärmlands OK39:09+7:189:59
5Ola Skage SanderRaumar OL42:05+10:1410:44
6Roger GulbrandsenBrandval/Kongsvinger OK42:20+10:2910:47
7Øyvind LøkenOK Moss43:16+11:2511:02
8Albin LiljeqvistStigsökarna44:00+12:0911:13
9Johan LilljeqvistStigsökarna45:17+13:2611:33
10Jacob LilljeqvistStigsökarna51:46+19:5513:12
11Mattias IvermarkSäffle OK53:57+22:0613:45

D17-20

3 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin EijsinkÅs-UMB Orientering27:478:49
2Beatrice HuhtaOK Måsen37:36+9:4911:56
3Klara NeroMullsjö SOK40:20+12:3312:48
4Thea HasliSynnfjell OK46:30+18:4314:45
5Therese HuhtaOK Måsen56:45+28:5818:00

H17-20

3 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkon Lund TorkildsenTynset IF33:218:30
2Eric HanssonNässjö OK35:14+1:538:59
3Tobias BeckiusOK Tyr43:32+10:1111:06
4Tobias KatvalaOK Älgen44:06+10:4511:15
Per MelanderTynset IFej godkänd

D16

3 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea LandforsLustens OK32:129:41
2Karoline SønsterudbråtenRaumar OL34:22+2:1010:21
3Stina NeroMullsjö SOK44:20+12:0813:21

H16

3 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper KullinOK Tyr25:197:37
2Henrik EijsinkÅs-UMB Orientering31:35+6:169:30
3Oskar JohanssonVästvärmlands OK36:13+10:5410:54
4Magnus BranderVästvärmlands OK42:52+17:3312:54
5Ådne IsaksætreGrue IL45:15+19:5613:37
6Johan LarssonOK Skogshjortarna53:17+27:5816:02

D16 Kort

2 720 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma JohanssonKristinehamns OK39:1714:26
2Amanda JohanssonKristinehamns OK44:12+4:5516:15
3Cecilia BomanLustens OK50:39+11:2218:37
Johanna KjellbergOK Flundrehofej godkänd

D14

2 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin Ransjö-ZanderOK Tyr30:3011:12
2Jessica HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna33:09+2:3912:11
3Märta Ransjö-ZanderOK Tyr35:55+5:2513:12

H14

2 720 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tom CampbellLustens OK25:039:12
2Johan GustafssonOK Tyr25:28+0:259:21
3Egil SimesOK Tyr29:46+4:4310:56
4Joel GustavssonStigsökarna35:48+10:4513:09
5Martin NordviGrue IL37:20+12:1713:43
6John GordonStigsökarna41:38+16:3515:18
7Lars BranderVästvärmlands OK42:53+17:5015:45
8Erlend Kvittum NytrøenTynset IF44:24+19:2116:19
Nikolai TorpLundersæter ILej godkänd

D14 Kort

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fanny LilljeqvistStigsökarna33:2215:10
2Sofia GustafssonEds SK35:08+1:4615:58

H14 Kort

2 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jørgen K GjedtjernetGrue IL46:4021:12
2Even K GjedtjernetGrue IL47:22+0:4221:31
3Marcus BeckiusOK Tyr47:45+1:0521:42

D12

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda GustafssonOK Tyr16:497:38
2Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss22:46+5:5710:20
3Mathilde SønsterudbråtenRaumar OL35:08+18:1915:58
4Mathilde AbrahamsenOK Moss35:38+18:4916:11
5Agnethe HasliSynnfjell OK47:36+30:4721:38
Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IFej start

H12

2 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof SkoglundKils OK23:1710:34
2Lukas KatvalaOK Älgen23:50+0:3310:49
3Eric CampbellLustens OK25:18+2:0111:29
4Victor HanssonNässjö OK26:11+2:5411:54
5Sigurd Ranheim BrynestadRingsaker OK35:00+11:4315:54
6Per Kristian TomterstadGrue IL53:40+30:2324:23
7Nial SimesOK Tyr1:27:17+1:04:0039:40
Even LindaasElverum OKej godkänd

H12 Kort

2 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus LilljeqvistStigsökarna24:4410:20

D10

2 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karoline BjørnerødOK Moss20:038:23
2Ingrid StakeVästvärmlands OK27:00+6:5711:17

H10

2 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gaute Kvittum NytrøenTynset IF17:087:10
2Johan EkbergSkattkärrs IF22:53+5:459:34
3Lars Ranheim BrynestadRingsaker OK25:15+8:0710:33
4John Arne TorpLundersæter IL26:51+9:4311:14
5David KindlundOK Tyr27:10+10:0211:22
6Anders NygårdRingsaker OK40:45+23:3717:03

D35

3 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda Torper BystrømIndre Østfold OK49:3814:30

H35

4 330 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SteneboAttunda OK34:197:55
2Sören KindlundOK Tyr35:07+0:488:06
3Anders KnutssonLinköpings OK36:02+1:438:19
4Øyvind HauglandOSI Orientering40:07+5:489:15
5Henning Bratland CarlsenOK Moss47:31+13:1210:58
6Jörgen KarlssonLeksands OK48:16+13:5711:08
7Mattias ModinOK Tyr49:34+15:1511:26

D40

3 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin JohanssonVästvärmlands OK27:558:51
2Anneli GordonStigsökarna37:44+9:4911:58
3Karin SteneboAttunda OK40:19+12:2412:47
4Helene RipaHaninge SOK1:12:39+44:4423:03

H40

3 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven Arne GylterudFossum IF26:186:41
2Magnus NordströmKils OK29:27+3:097:29
3Ståle SønsterudbråtenRaumar OL33:16+6:588:27
4Ronnie PetterssonHaninge SOK38:19+12:019:44
5Anders ThimHaninge SOK38:46+12:289:51
6Mats WesterbergOK Tyr39:39+13:2110:05
7Robert HaglundHaninge SOK51:52+25:3413:11
Øyvind StørenBø OLej start
Mats LarssonOK Älgenej start

D40 Kort

2 310 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Reidunn HallanLillomarka OL30:2813:11
1Reidunn HallanLillomarka OL30:2813:11
3Susanne LindOK Tyr33:30+3:0214:30
3Susanne LindOK Tyr33:30+3:0214:30
5Liv Eli KvesetbergGrue IL34:46+4:1815:03
5Liv Eli KvesetbergGrue IL34:46+4:1815:03
7Liv Edle GrønstadLøten OL54:46+24:1823:42
7Liv Edle GrønstadLøten OL54:46+24:1823:42

H40 Kort

2 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjetil KarlsenOK Moss26:489:14
1Kjetil KarlsenOK Moss26:489:14
3Fredrik LiljeqvistStigsökarna27:11+0:239:22
3Fredrik LiljeqvistStigsökarna27:11+0:239:22
5Patrick SolbergOK Øst27:54+1:069:37
6Finn ThorsbergGrue IL29:12+2:2410:04
7Bent Ove Barmoen RindenOSI Orientering29:59+3:1110:20
7Bent Ove Barmoen RindenOSI Orientering29:59+3:1110:20
9Anders PetterssonStigsökarna30:36+3:4810:33
9Anders PetterssonStigsökarna30:36+3:4810:33
11Ole TexmoFet OL42:49+16:0114:45
12Vincent EijsinkÅs-UMB Orientering44:06+17:1815:12
12Vincent EijsinkÅs-UMB Orientering44:06+17:1815:12
14Hans GjedtjernetGrue IL1:09:02+42:1423:48
14Hans GjedtjernetGrue IL1:09:02+42:1423:48

D45

2 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta RansjöOK Tyr24:118:47
2Vanja StaffToten-Troll26:59+2:489:48
3Karina ÖstlundIFK Moras OK28:49+4:3810:28
4May Bente BrurbergÅs-UMB Orientering29:33+5:2210:44
5Marie AlfredssonOK Tyr30:26+6:1511:04
6Barbro ErikssonKarlsbyhedens IK32:17+8:0611:44
7Agneta Hallberg-HanssonNässjö OK34:06+9:5512:24
8Åse Torp AnderssonAustmarka IL37:19+13:0813:34

H45

3 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore BjørnerødOK Moss28:387:17
2Johan HanssonNässjö OK31:29+2:518:00
3Magnus WideFrölunda OL35:03+6:258:55
4Erik SimesOK Tyr37:11+8:339:27
5Stein Magnus MoenGrue IL39:42+11:0410:06
6Jörgen HallénTrollhättans SOK40:46+12:0810:22
7Bertil JohanssonKristinehamns OK42:41+14:0310:51
Andreas GroteOLC SKOG Fribourgej start

D50

2 750 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid KensbyOK Tyr24:168:49
2Toril HallanLillomarka OL25:38+1:229:19
3Mari HernandezToten-Troll28:01+3:4510:11
4Bente LineSkaukameratene OL29:22+5:0610:40
5Anne-Marie EricssonKristinehamns OK33:14+8:5812:05
6Nina BejbomUddevalla OK34:17+10:0112:28
7Ann-Sofie HultsvedOK Tyr35:44+11:2812:59

H50

3 420 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL23:316:52
2Thord JanssonVästvärmlands OK29:20+5:498:34
3Thomas ÖstlundIFK Moras OK29:32+6:018:38
4Jen Olav KløvrudLillomarka OL30:02+6:318:46
5Stein Arne NegårdVang OL30:59+7:289:03
6Bjarte LindstadToten-Troll32:00+8:299:21
7Ulf NyströmTrollhättans SOK32:23+8:529:28
8Lars AnderssonOK Tyr35:31+12:0010:23
9Fredrik SteiwerLillomarka OL37:00+13:2910:49
10Kent NeroMullsjö SOK37:31+14:0010:58
11Ulf SkoglundKils OK38:18+14:4711:11
12Jan-Ove BråthenOK Øst39:29+15:5811:32
13Håvard NyhusBrandval/Kongsvinger OK39:37+16:0611:35
14Mats KensbyOK Tyr39:43+16:1211:36
15Björn EngströmLustens OK42:01+18:3012:17
16Bjørn Olav BergsløkkenGrue IL42:05+18:3412:18
17Herman BakkeLøten OL42:50+19:1912:31
18Anders KjellbergOK Flundrehof42:58+19:2712:33

D55

2 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wenche BjørnstadRingsaker OK30:4811:12
2Anne SørumRingsaker OK39:07+8:1914:13
3Britt-Marie AnderssonOK Amne42:48+12:0015:33
4Marianne GerbornVästvärmlands OK1:03:12+32:2422:58

H55

3 420 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna26:557:52
2Bjørn SteinbekkenOdal OL30:14+3:198:50
3Tor SolbergseterAustmarka IL31:32+4:379:13
4Roar LøvtjernetBrandval/Kongsvinger OK32:33+5:389:31
5Rolf ErikssonVästvärmlands OK36:42+9:4710:43
6Bernt AnderssonIF Rigor38:45+11:5011:19
7Ingvar AnderssonOK Amne39:07+12:1211:26
8Lars EkbergTrollhättans SOK42:04+15:0912:18
9Gunnar BejbomUddevalla OK42:17+15:2212:21
10Tommy RoosFalköpings AIK OK43:40+16:4512:46
11Roar SætabergetLundersæter IL52:22+25:2715:18
Hans EkbergTrollhättans SOKej godkänd

D60

2 310 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena GranefeltOK Tyr21:379:21
2Louise-Marie NilssonOK Klemmingen30:31+8:5413:12
3Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK32:32+10:5514:05
4Marit SørensenSkaukameratene OL37:21+15:4416:10

H60

3 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Willy GrønstadLøten OL28:369:04
2Christer ElfsbergKristinehamns OK32:29+3:5310:18
3Ingemar ZiljatOK Djerf33:51+5:1510:44
4Ole LienLøten OL34:43+6:0711:01
5Knut StertenGjø-Vard OL40:36+12:0012:53
6Sune GustafssonTibro OK43:35+14:5913:50
7Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK45:04+16:2814:18
8Curt PehrsonVästvärmlands OK46:30+17:5414:45
9Mats IvermarkSäffle OK49:44+21:0815:47

D65

2 310 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mariann NilssonLustens OK30:4813:20
2Kerstin ErnvidUlricehamns OK31:12+0:2413:30
3Barbro AnderssonOK Skogshjortarna32:02+1:1413:52
4Eva HöijeOK Ravinen33:13+2:2514:22
5Åse Karin ThorsbergBrandval/Kongsvinger OK34:59+4:1115:08
6Elke Wilke-GüntherTierps SOK35:42+4:5415:27
7Marina WästlundVästvärmlands OK44:20+13:3219:11
8Ingrid EngellModum O-lag50:51+20:0322:00

H65

2 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars GranefeltOK Tyr25:328:48
2Lennart HöijeOK Ravinen27:48+2:169:35
3John Kr. SørensenIndre Østfold OK32:35+7:0311:14
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna32:52+7:2011:20
5Thord RådbergOK Roslagen32:58+7:2611:22
6Per IvermarkSäffle OK33:34+8:0211:34
7Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK35:03+9:3112:05
8Lars TuvessonUlricehamns OK36:24+10:5212:33
9Lennart MattssonLustens OK36:53+11:2112:43
10Kjell-Åke RyenKroppa IF37:31+11:5912:56
11Kjell NilssonOK Klemmingen37:58+12:2613:05
12Arne SveenRingsaker OK40:19+14:4713:54
13Trond LinnesOdal OL41:53+16:2114:26
14Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK42:38+17:0614:42
15Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK43:08+17:3614:52
16Johnny EriksenGrue IL46:59+21:2716:12
17Ingemar WästlundVästvärmlands OK1:02:04+36:3221:24
18Sten BrennaBrandval/Kongsvinger OK1:06:07+40:3522:47
Hans A. TingvoldRaufoss I.L. Orienteringej start

H70

2 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harald LundhaugOK Moss30:2210:28
2Kjell AnderssonSkattkärrs IF33:30+3:0811:33
3Alvar AnderssonTibro OK35:43+5:2112:18
4Ivan ErnvidUlricehamns OK37:04+6:4212:46
5Willy JohansenRingsaker OK37:44+7:2213:00
6Sivert SöderbärgOK Roslagen39:48+9:2613:43
7Roger TorperSkaukameratene OL46:11+15:4915:55
8Rolf GävertVästvärmlands OK47:36+17:1416:24
9Knut RøhrsveenRingsaker OK49:47+19:2517:10
10Roger LarssonVästvärmlands OK1:03:33+33:1121:54
Rolf LarssonDegerfors OKej start

H75

2 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils JanssonSkattkärrs IF31:0213:26
2John LarssonVästvärmlands OK33:01+1:5914:17
3Arvo HyvönenSkattkärrs IF34:40+3:3815:00
Thor EngellModum O-lagej godkänd
Melvin NilssonLustens OKej godkänd

D17C

2 720 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lene Margrete SætabergetLundersæter IL34:3812:43
2Elin NyhusNittedal OL47:50+13:1217:35
3Kari Anne GræsbergLundersæter IL1:04:25+29:4723:40
4Ingunn SvensrudLundersæter IL1:06:29+31:5124:26
5Annika HallénTrollhättans SOK1:07:45+33:0724:54
5Annika HallénTrollhättans SOK1:07:45+33:0724:54
7Mona SkjæggestadOK Moss1:41:45+1:07:0737:24
Aase RanheimRingsaker OKej godkänd
Aase RanheimRingsaker OKej godkänd

H17C

2 720 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Trond FurubergGrue IL23:118:31
1Trond FurubergGrue IL23:118:31
3Trond FrøvollOdal OL26:44+3:339:49
4Jens-Henrik SimonsenOK Øst31:58+8:4711:45
5Marius HolmenSynnfjell OK31:59+8:4811:45
6Martin SkytterenGrue IL32:39+9:2812:00
6Martin SkytterenGrue IL32:39+9:2812:00
8Ole Morten GræsbergLundersæter IL37:32+14:2113:47
9Egil SolbergseterAustmarka IL39:36+16:2514:33
10Einar StensbyLøten OL41:49+18:3815:22
10Einar StensbyLøten OL41:49+18:3815:22
12Roger NyhusNittedal OL42:17+19:0615:32
13Magnar LangbråtenBrandval/Kongsvinger OK50:57+27:4618:43
13Magnar LangbråtenBrandval/Kongsvinger OK50:57+27:4618:43
15Helge BrynestadRingsaker OK1:19:15+56:0429:08
15Helge BrynestadRingsaker OK1:19:15+56:0429:08
Tormod BorgGrue ILej godkänd
Tormod BorgGrue ILej godkänd
Morten TangenHamar OKej start

D17N

2 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marit-Elin IdenOK Moss37:0915:32
1Marit-Elin IdenOK Moss37:0915:32
3Liv SimonsenOK Øst38:48+1:3916:14

H17N

2 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tor SimonsenOK Øst24:2710:13
1Tor SimonsenOK Øst24:2710:13

Inskolning

1 260 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jørgen AbrahamsenOK Mossfullföljt
Alfred BjørnerødOK Mossfullföljt
Jørgen Brenna LoennechenBrandval/Kongsvinger OKfullföljt
Hanna BystrømIndre Østfold OKfullföljt
Sander BystrømIndre Østfold OKfullföljt
Elsa ForssGarphyttans IFfullföljt
Aksel HolmenSynnfjell OKfullföljt
Gustaf KullbergBjörkfors GOIFfullföljt
Karl KullbergBjörkfors GOIFfullföljt
Malte LandforsLustens OKfullföljt
Tatjana MarkovAustmarka ILfullföljt
Elise NyhusNittedal OLfullföljt
Emil SkytterenGrue ILfullföljt
Vilde Skytteren-FunebergGrue ILfullföljt
Eirik Skytteren-FurubergGrue ILfullföljt
Sara Cerrato ThorsbergOppsal IF Orienteringfullföljt

U1

1 260 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard SolbergOK Øst8:396:51
2Nicklas SolbergOK Øst8:45+0:066:56
3Grunde IsaksætreGrue IL8:56+0:177:05
4Alf BriskerudGrue IL8:58+0:197:06
5Arvid JohanssonVästvärmlands OK10:11+1:328:04
6Anders BranderVästvärmlands OK10:12+1:338:05
7Pernille SønsterudbråtenRaumar OL10:43+2:048:30
8Tora Briskerud HasselvoldGrue IL11:41+3:029:16
9Markus Moen RødåsGrue IL11:48+3:099:21
10Ida Aabogen HaugaardSkaukameratene OL11:51+3:129:24
11Peder Aabogen HaugaardSkaukameratene OL12:00+3:219:31
12Anders Gylterud KvålsgardFossum IF12:22+3:439:48
13Willy Monason SchumacherOK Moss12:39+4:0010:02
14Hedda Ruud StorkåsOK Moss13:02+4:2310:20
15Henriette Milla F. KarlsenOK Moss13:57+5:1811:04
16Morgan HansenOdal OL14:41+6:0211:39
16Tone KristiansenAustmarka IL14:41+6:0211:39
18Henrik Aaserud SørensenOdal OL14:43+6:0411:40
19Sondre SkytterenGrue IL15:24+6:4512:13
20Axel EkbergSkattkärrs IF15:43+7:0412:28
21Mats LindaasElverum OK16:42+8:0313:15
22Erik KjellbergOK Flundrehof16:59+8:2013:28
23Gaute LindaasElverum OK17:30+8:5113:53
24Ingrid Bratland TjernshaugenOK Moss20:35+11:5616:20
25Martine JohnsrudAustmarka IL25:39+17:0020:21

U2

2 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adrian ØdegårdOK Øst20:358:36
2Marte Moen RødåsGrue IL25:15+4:4010:33
3Andrea Ranheim BrynestadRingsaker OK39:01+18:2616:19

Öppen motion 1

2 390 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina KieselmarkTrollhättans SOK21:429:04
2Marcus SteneboAttunda OK29:39+7:5712:24
3Maria GustavssonStigsökarna30:04+8:2212:34
4Märtha StakeVästvärmlands OK30:56+9:1412:56
5Marita JohanssonMarkbygdens OK38:11+16:2915:58
6Simon SteneboAttunda OK42:40+20:5817:51
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd

Öppen motion 3

2 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hallvard NarvestadEidskog OL33:4215:19
2Ingunn AmblieEidskog OL35:00+1:1815:54
3Tone AbrahamsenOK Moss35:47+2:0516:15
4Kristin TjernshaugenOK Moss37:35+3:5317:05
5Rebekka MarkovAustmarka IL40:53+7:1118:35
6Jean JensenVästvärmlands OK41:22+7:4018:48
7Johanna KatvalaOK Älgen44:31+10:4920:14
8Mona FingalssonOK Älgen44:39+10:5720:17
9Filip LindOK Tyr46:08+12:2620:58
10Stig CarlsonVästvärmlands OK52:13+18:3123:44
11Lina LindOK Tyr52:37+18:5523:54
12Lars GerbornVästvärmlands OK1:05:32+31:5029:47
13Kerstin LarssonOK Skogshjortarna1:18:31+44:4935:41

Öppen motion 5

2 720 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf AnderssonVästvärmlands OK26:479:50
2Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna29:33+2:4610:51
3Pontus KullinOK Tyr38:10+11:2314:01
4Tuva BjerketvedtOK Moss40:49+14:0215:00
5Övind EriksenOK Øst42:09+15:2215:29
6Rolf AnderssonVästvärmlands OK48:14+21:2717:43
7Ingrid AnderssonVästvärmlands OK49:51+23:0418:19
8Leif OlssonVästvärmlands OK56:12+29:2520:39
9Vegard Engan-LarsenOK Moss1:10:18+43:3125:50
Johanna ModirOK Tyrej godkänd
Camilla HauglandOSI Orienteringej godkänd
Gunilla PetersonVästvärmlands OKej godkänd

Öppen motion 7

2 750 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pelle LandforsLustens OK23:388:35
2Anders JohanssonVästvärmlands OK25:57+2:199:26
3Ylva EkbergSkattkärrs IF30:33+6:5511:06
4Greg CampbellLustens OK32:23+8:4511:46
5Lena GrandinOK Linné32:41+9:0311:53
6Jan EkbergSkattkärrs IF33:17+9:3912:06
7Anna KullbergBjörkfors GOIF33:52+10:1412:18
8Mikael BomanLustens OK34:26+10:4812:31
9Oddvar GravingenGrue IL34:47+11:0912:38
10Tore LindaasElverum OK35:41+12:0312:58
11Jonas PreiszLustens OK35:42+12:0412:58
12Anette ForssGarphyttans IF36:57+13:1913:26
13Sigrun SkytterenGrue IL37:39+14:0113:41
14Maria NordströmKils OK39:10+15:3214:14
15Anders WeinestedtOK Tyr40:03+16:2514:33
16Charlotte SkoglundKils OK42:10+18:3215:20
17Kristina LandforsLustens OK42:19+18:4115:23
18Mette SolbergseterAustmarka IL43:44+20:0615:54
19Jørgen MoenTynset IF46:05+22:2716:45
20Ane Eline HerlyngGrue IL48:00+24:2217:27
21Peter PreiszLustens OK53:28+29:5019:26

Öppen motion 8

4 330 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn BeckiusOK Tyr32:017:23
2Jakob WallenhammarHagaby GOIF32:30+0:297:30
3Thor MellaØstmarka OK32:54+0:537:35
4Martin FogelbergVästvärmlands OK34:33+2:327:58
5Jan BjerketvedtOK Moss36:40+4:398:28
6Mikael TallbergOK Älgen44:15+12:1410:13
7Örjan BeckiusOK Tyr44:43+12:4210:19
8Bjørn Gaute HerlyngGrue IL46:23+14:2210:42
9Lars OlssonVästvärmlands OK47:07+15:0610:52
10Bengt NilssonVästvärmlands OK48:57+16:5611:18
11Elin ErikssonVästvärmlands OK49:30+17:2911:25
12Marit AlbinsonGimle IF53:43+21:4212:24
13Lottie LindhOK Älgen57:31+25:3013:16
14Ulf GrandinOK Linné1:05:20+33:1915:05
15Mary Falkevik OlssonVästvärmlands OK1:16:07+44:0617:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser