Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Kronoparken

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Kronoparken
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 16 maj 2013

Klasser: Visa alla | Bana 1 | Bana 2 | Bana 3 | Bana 4

Bana 1 - mycket lätt

2 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LarssonCFK20:1310:06
2Christel NilssonCFK21:02+0:4910:31
3Björn PerssonStora Enso21:11+0:5810:35
4Alvar EklindOK Tyr28:11+7:5814:05
5Axel LindKarlstad.32:42+12:2916:21
6Julia ForsgrenOK Tyr34:02+13:4917:01
7Axel HedbergKarlstad.1:01:00+40:4730:30

Bana 2 - lätt

3 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna NicanderKarlstad.29:489:36
2Mattias HaneOK Tyr30:20+0:329:47
3Stefan RydbergCFK31:39+1:5110:12
4Samuel AxelssonOK Tyr33:47+3:5910:53
5William HollowellOK Tyr34:35+4:4711:09
6Per-Åke BörjessonCGI35:03+5:1511:18
7Thomas MobergCFK35:11+5:2311:20
8Marie ZetterlingOK Tyr38:22+8:3412:22
9Barbro ZetterlingOK Tyr38:23+8:3512:22
10Ann-Catrin HagbergOK Tyr40:26+10:3813:02
11Åsa CarlqvistOK Tyr41:28+11:4013:22
12Per KroghCFK43:58+14:1014:10
13Eva NordbladKroppa IF45:24+15:3614:38
14Jessica ErikssonKarlstad.46:02+16:1414:50
15Lena FredrikssonOK Tyr48:17+18:2915:34
16Karin BörjarsKils OK54:54+25:0617:42
17Börje NilssonOK Tyr1:11:05+41:1722:55
Nial SimesOK Tyrej godkänd
David ÅkerlindLustens OKej godkänd

Bana 3 - medel

4 100 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian HedqwistOK Tyr34:438:28
2Johan HenricssonKarlstad.36:11+1:288:49
3Henrik EldhTelia Sonera36:31+1:488:54
4Erik SimesOK Tyr38:30+3:479:23
5Lars-Erik Jocke OlssonOK Tyr38:36+3:539:24
6Elisabeth ÖströmOK Tyr40:26+5:439:51
7Ylva OlmKils OK42:31+7:4810:22
8Claes ÅkerblomKarlstad.42:55+8:1210:28
9Michael JanssonKarlstad.43:31+8:4810:36
10Marie AlfredssonOK Tyr43:43+9:0010:39
11Björn BråbyOK Tyr44:19+9:3610:48
12Lotta RåbergOK Tyr44:52+10:0910:56
13Christer HallCFK46:15+11:3211:16
14Karin MoodOK Tyr46:40+11:5711:22
15Kyösti UuttanaMetso47:15+12:3211:31
16Anders AnderssonStamford47:26+12:4311:34
17Anders HaneOK Tyr47:35+12:5211:36
18Gunnar RåbergOK Tyr47:49+13:0611:39
19Erik HöökOK Tyr47:58+13:1511:41
20Catarina HögkvistOK Tyr48:19+13:3611:47
21Anna Weckner WestlundOK Tyr48:37+13:5411:51
22Mikael HjerpeCGI48:43+14:0011:52
23Tone HollowellOK Tyr49:07+14:2411:58
24Elisabet EvardssonOK Tyr49:25+14:4212:03
25Gunnar OlssonOK Fryksdalen49:41+14:5812:07
26Tom PerätaloKarlstad.49:43+15:0012:07
27Anders SchnellOK Tyr50:06+15:2312:13
28Bertil JohanssonKristinehamns OK50:09+15:2612:13
29Kajsa JohanssonSkattkärrs IF50:33+15:5012:19
30Anna-Karin BerglundIdrottsföreningen OLGY Uppsala50:41+15:5812:21
31Emma JohanssonKristinehamns OK50:49+16:0612:23
32Peter SundströmOK Älgen51:40+16:5712:36
33Charlotte JohanssonSkattkärrs IF51:52+17:0912:39
34Anders WeinestedtOK Tyr54:51+20:0813:22
35Leif EricssonKarlstad.54:58+20:1513:24
36Lukas OlmKils OK56:18+21:3513:43
37Lisa AnnersandOK Tyr57:01+22:1813:54
38Gunilla NilssonOK Tyr57:51+23:0814:06
39Alf BörjarsKils OK58:55+24:1214:22
40Ann-Sofie HultsvedOK Tyr59:25+24:4214:29
41Conny RexedStamford1:01:08+26:2514:54
42Ingela SvenssonOK Tyr1:05:29+30:4615:58
43Amanda JohanssonKristinehamns OK1:06:04+31:2116:06
44Eva TrangiusOK Tyr1:07:12+32:2916:23
45Hans BergedOK Tyr1:07:57+33:1416:34
46Anders LundbergMSB FF1:10:13+35:3017:07
47Roger OlssonGrums1:12:22+37:3917:39
48Erik LidbergOK Tyr1:22:35+47:5220:08
49Laura JosefssonKarlstad.1:33:51+59:0822:53
50Annette HalvorsenOK Milan1:33:52+59:0922:53
51Rune GustafssonCFK1:55:43+1:21:0028:13
Bertil ErikssonOK Tyrej godkänd
Viktor BrantOK Tyrej godkänd
Bengt MalmSkattkärrs IFej godkänd
Alfred HagbergOK Tyrej godkänd
Lars MellqvistKarlstad.utgått

Bana 4 - svår

6 100 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan OlmKils OK40:156:35
2Johan SjögrenOK Tyr40:47+0:326:41
3Sixten WestlundOK Tyr41:25+1:106:47
4Rolf WikströmOK Tyr44:07+3:527:13
5Jens ÖströmOK Tyr44:47+4:327:20
6Anders LevinKils OK47:45+7:307:49
7Jesper ÖströmOK Tyr48:06+7:517:53
8Lars-Håkan BengtssonGävle OK49:06+8:518:02
9Åke SvenssonHammarby IF OF49:47+9:328:09
10Johannes EricssonLindebygdens OK50:56+10:418:20
11Malin JonssonOK Tyr51:54+11:398:30
12David WästlundOK Tyr54:19+14:048:54
13Erik HögkvistOK Tyr56:28+16:139:15
14Tom HollowellOK Tyr56:30+16:159:15
15Per BülundOK Tyr57:00+16:459:20
16Lars AnderssonOK Tyr59:24+19:099:44
17Magnus KällmingOK Tyr1:01:37+21:2210:06
18Börje RåbergOK Tyr1:03:36+23:2110:25
19Patrik NorlinOK Tyr1:03:45+23:3010:27
20Sofie WetterArboga OK1:05:40+25:2510:45
21Elin LundqvistKils OK1:06:22+26:0710:52
22Oskar SvenssonOK Tyr1:06:50+26:3510:57
23Peter GustavssonKarlstad.1:07:24+27:0911:02
24Johan SiggessonKarlstad.1:07:25+27:1011:03
25Mats LenellOK Tyr1:08:18+28:0311:11
26Jonas PerssonKarlstad.1:27:28+47:1314:20
27Niklas KarlssonLustens OK1:34:59+54:4415:34
Urban LarssonOK Tyrutgått
Per HögkvistOK Tyrutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser