Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Till Skogs med Roslagens Sparbank

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Till Skogs med Roslagens Sparbank
Arrangörsorganisation: OK Roslagen
Datum: tisdag 28 maj 2013

Klasser: Visa alla | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | Insk | U2 | U3 | U4 | MF16 | MF14

D16

4 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice FrostOK Roslagen44:139:33
Caroline Løchting ThunbergOK Roslagenej godkänd
Linda BrolinOK Roslagenej start
Sara BrolinOK Roslagenej start
Cecilia KraftVallentuna-Össeby OLej start
Malin SannelVallentuna-Össeby OLej start

H16

4 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan EdenhamnLänna IF41:539:02
2Nicklas DeWittLänna IF48:19+6:2610:26
3Waldemar AnderssonOK Roslagen48:36+6:4310:29
4Oskar AlbertsenRånäs OK55:47+13:5412:02
Simon SchusterVallentuna-Össeby OLej start
Simon ThärnOK Roslagenej start

D14

3 170 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma GilleOK Roslagen41:0712:58
2Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL47:28+6:2114:58
3Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL51:33+10:2616:15
4Eleanore NealisLänna IF54:48+13:4117:17
5Julia AnderssonOK Roslagen58:38+17:3118:29
6Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:01:27+20:2019:23
7Jenny EdlundRånäs OK1:22:33+41:2626:02
Sofia GidingVallentuna-Össeby OLej start
Ellen FrostOK Roslagenej start

H14

3 170 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John LarssonRånäs OK26:328:22
2Carl WesterlundOK Roslagen36:45+10:1311:35
3Joel WahlqvistOK Roslagen44:03+17:3113:53
4Anders RuhnOK Roslagen52:26+25:5416:32
5Jakob NäslundOK Roslagen1:01:35+35:0319:25
Felix EngströmOK Roslagenej start

D12

2 860 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL33:2211:40
2Agnes BromanOK Roslagen33:49+0:2711:49
3Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL36:36+3:1412:47
4Lisa JarpnerVallentuna-Össeby OL37:15+3:5313:01
5Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL47:59+14:3716:46
6Hanna KarlssonLänna IF51:47+18:2518:06
7Hannah ÖrtlundRånäs OK57:51+24:2920:13
8Alina GyllnerLänna IF1:10:00+36:3824:28
Wilma HämäläinenLänna IFej start

H12

2 860 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SundblomRånäs OK49:0317:09
2Eric BjörforsOK Roslagen51:57+2:5418:09
3Carl HenrikssonRånäs OK53:24+4:2118:40
4Arthur FaxénOK Roslagen53:31+4:2818:42
5Alfred HafströmVallentuna-Össeby OL1:14:10+25:0725:55
William AdamssonRånäs OKej start
Philip ForngrenVallentuna-Össeby OLej start
Elias SäfströmRånäs OKej start
Linus ÅhlénRånäs OKej start
Albin LansRånäs OKej start

D10

1 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cornelia KraftLänna IF17:268:48
2Emma PalmOK Roslagen24:06+6:4012:10
3Victoria SvenssonOK Roslagen25:03+7:3712:39
4Alva SundblomRånäs OK28:16+10:5014:16
5Malin SvenssonRånäs OK28:18+10:5214:17
6Alva JohanssonRånäs OK28:59+11:3314:38
7Ebba WesterlundOK Roslagen32:24+14:5816:21
Julia SircVallentuna-Össeby OLej start
Alicia McCauleyOK Roslagenej start
Tilda SandqvistVallentuna-Össeby OLej start
Emma LundbergOK Roslagenej start
Doris IkoVallentuna-Össeby OLej start

H10

1 980 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL15:477:58
2Anton KarlssonLänna IF18:40+2:539:25
3Simon PeterssonOK Roslagen19:32+3:459:51
4Jacob HenrikssonRånäs OK20:31+4:4410:21
5David NäslundOK Roslagen20:56+5:0910:34
6Tony EdlundRånäs OK21:27+5:4010:50
7Viktor JanssonOK Roslagen21:31+5:4410:52
8Erik CnattingiusLänna IF26:47+11:0013:31
9Linus PeterssonOK Roslagen41:42+25:5521:03
10Elias JavehedVallentuna-Össeby OL41:51+26:0421:08
11Lucas PetterssonVallentuna-Össeby OL42:22+26:3521:23
12Edvin ForsumVallentuna-Össeby OL52:38+36:5126:34
Jacob WaleOK Roslagenej start
Samuel SjölanderRånäs OKej start
Otto BalckVallentuna-Össeby OLej start
Sixten QuetelRånäs OKej start
Arvid LansRånäs OKej start
Ludwig LindblomVallentuna-Össeby OLej start
Findus ClassonRånäs OKej start

Inskolning

1 780 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Harry FalkOK Roslagenfullföljt
Lorelle GrahamLänna IFfullföljt
Winston GrahamLänna IFfullföljt
Emil HillandOK Roslagenfullföljt
William HämäläinenLänna IFfullföljt
Gustav LindbergOK Roslagenfullföljt
Jonna TaxénLänna IFfullföljt
Erik WadstedtLänna IFfullföljt
Viktor ÅbergLänna IFfullföljt
Albin ÖnerudLänna IFfullföljt
Erik BalckVallentuna-Össeby OLej start
Alexander JanssonLänna IFej start
Joel JepsonOK Roslagenej start
Sandra JohanssonRånäs OKej start
Bruno QuetelRånäs OKej start
Martin SannelVallentuna-Össeby OLej start
Elin WahlqvistOK Roslagenej start

U2

1 980 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda EkmanVallentuna-Össeby OL20:1910:15
2Hugo ÖrtlundRånäs OK20:23+0:0410:17
3Gustav SvenssonRånäs OK21:15+0:5610:43
4Fanny EdlundRånäs OK21:40+1:2110:56
5Vidar HedinOK Roslagen21:59+1:4011:06
6Edvin FalkOK Roslagen22:20+2:0111:16
7Putte BrunnbergOK Roslagen24:24+4:0512:19
8Carl SegerRånäs OK25:38+5:1912:56
9Felicia KrafftLänna IF25:42+5:2312:58
10Birk TillmanOK Roslagen27:03+6:4413:39
11Hannes HämäläinenLänna IF30:55+10:3615:36
12Frida ÖnerudLänna IF31:14+10:5515:46
13Lova ÅhlénRånäs OK31:51+11:3216:05
14Eric HenrikssonRånäs OK31:57+11:3816:08
15Skarpi FreyrssonVallentuna-Össeby OL32:09+11:5016:14
16Alice JanssonOK Roslagen35:42+15:2318:01
17Isabella ForssellLänna IF36:27+16:0818:24
18Alva JanssonOK Roslagen36:43+16:2418:32
19Elliot PeterssonOK Roslagen37:05+16:4618:43
20Julia SödergrannVallentuna-Össeby OL39:57+19:3820:10
21Erica AnderssonVallentuna-Össeby OL44:00+23:4122:13
22Erik ForsumVallentuna-Össeby OL47:07+26:4823:47
23Alva ForsumVallentuna-Össeby OL1:01:17+40:5830:57
Ludvig SäfströmRånäs OKej start
Andrew WidenbrantVallentuna-Össeby OLej start
Oscar ForngrenVallentuna-Össeby OLej start
Linus NelssonVallentuna-Össeby OLej start
Linus WirénVallentuna-Össeby OLej start
Alva QuetelRånäs OKej start
Björn NelssonVallentuna-Össeby OLej start
William LindgrenRånäs OKej start
Hilda WimmerVallentuna-Össeby OLej start
Julia NordströmVallentuna-Össeby OLej start
Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OLej start
Leon AnderssonRånäs OKej start
Erika SöderblomVallentuna-Össeby OLej start
Axel BalckVallentuna-Össeby OLej start
Jack JakobssonRånäs OKej start
Wilmer SandqvistVallentuna-Össeby OLej start
Inez SolderRånäs OKej start
Freja HedinOK Roslagenej start
Calle JanssonVallentuna-Össeby OLej start

U3

2 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leo EdinOK Roslagen53:1418:36
2Arvid GyllnerLänna IF53:16+0:0218:37
3Aron BromanLänna IF1:10:39+17:2524:42
4Robin GrahamLänna IF1:15:25+22:1126:22
5Frida WiklundOK Roslagen1:16:35+23:2126:46
6Tova TillmanOK Roslagen1:20:07+26:5328:00
Simon Kjörling-SkoglundRånäs OKej start
Teodor MattssonOK Roslagenej start
Linus KlaarRånäs OKej start

MF16

4 630 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pål JanssonOK Roslagen37:298:05
2Mats EkmanVallentuna-Össeby OL37:55+0:268:11
3Andreas KrafftLänna IF44:58+7:299:42
4Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL45:07+7:389:44
5Ove NäslundOK Roslagen47:04+9:3510:09
6Per EdenhamnLänna IF49:04+11:3510:35
Jonas EklundVallentuna-Össeby OLej start
Jonas GidingVallentuna-Össeby OLej start
Johan HofstedtVallentuna-Össeby OLej start
Mats JavehedVallentuna-Össeby OLej start
Svante JonsellVallentuna-Össeby OLej start
Sara WahlgrenOK Roslagenej start

MF14

3 170 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa Marknell DeWittLänna IF39:5512:35
2Stefan ÖnerudLänna IF40:19+0:2412:43
3Fredrik WesterlundOK Roslagen44:17+4:2213:58
4Karolina AnderssonLänna IF48:17+8:2215:13
5Håkan GyllnerLänna IF49:16+9:2115:32
6Carolina NealisLänna IF51:32+11:3716:15
7Karl-Filip FaxénOK Roslagen53:04+13:0916:44
8Sofia KraftLänna IF53:47+13:5216:57
9Margareta SvenssonOK Roslagen54:11+14:1617:05
Jonathan NealisLänna IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
World Maze Race
Hallands 3 dagars