Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: OK Hedströmmen
Datum: tisdag 4 juni 2013

Klasser: Visa alla | A | B | C | D | E

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

B

3 430 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL34:00
2Leif JanssonEskilstuna OL40:43+6:43
3Folke LindblomOK Enen41:35+7:35
4Sören JohanssonOK Norden41:52+7:52
5Hans NordgrenArboga OK42:11+8:11
6Leif ThorssonOK Grip42:21+8:21
7Stig ThorssonSödertälje IF43:28+9:28
8Anders WelénHallstahammars OK43:29+9:29
9Lars DahlströmVästerbergslagens OL44:24+10:24
10Per-Arne EkbomArboga OK45:03+11:03
11Hans BergströmNorbergs OK45:23+11:23
12Maud Sundén MossbergOK Järnbärarna45:38+11:38
13Bo LindkvistKöping-Kolsva OK46:05+12:05
14Christer LiwellÄrla IF46:18+12:18
15Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo46:27+12:27
16Lars KjellmanVandrarringen46:37+12:37
17Hans MalmkvistVästerås SOK47:28+13:28
18Torsten LundVästerås SOK47:49+13:49
19Bo ErikssonKöping-Kolsva OK47:53+13:53
20Rune SandbergHallstahammars OK48:08+14:08
21Siv FrodinKöping-Kolsva OK48:38+14:38
22Anita JohanssonOK Tor49:05+15:05
23Rune VikmanVästerås SOK49:12+15:12
24Asta SjöbergLindebygdens OK49:30+15:30
25Ingemar JonssonHallstahammars OK49:35+15:35
26Per WestmanAvesta OK49:54+15:54
27Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo50:04+16:04
28Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OL50:43+16:43
29Rolf WestbergSK Trim/Virsbo50:47+16:47
30Göran JanzonArboga OK51:12+17:12
31Karl-Robert MoqvistOK Tor51:28+17:28
32Nils-Erik HjelmerVandrarringen51:54+17:54
33Göran WiigHallstahammars OK52:01+18:01
34Margareta LöfqvistVästerås SOK52:02+18:02
35Östen ErikssonAvesta OK52:11+18:11
36Kerstin LissEskilstuna OL52:33+18:33
37Eva KjellmanVandrarringen52:47+18:47
38Bo NorenvikOK Tor53:11+19:11
39Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL53:47+19:47
40Göran AnderssonVästerås SOK54:13+20:13
41Björn EkholmVästerås SOK54:39+20:39
42Mikael HogréusOK Tor54:49+20:49
43Lars-Erik RaskVästerås SOK56:09+22:09
44Nils LindbergOK Nalle56:49+22:49
45Lars Olov PetterssonArboga OK57:18+23:18
46Esko RaitaÄrla IF57:24+23:24
47Dolwai HellbergSurahammars SOK58:12+24:12
48Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF58:22+24:22
49Mats ErikssonOK Norden59:17+25:17
50Berit GustavssonSödertälje IF59:35+25:35
51Stig GustavssonSödertälje IF1:01:44+27:44
52Tore KangasVästerås SOK1:02:40+28:40
53Elof BackFagersta OK1:07:52+33:52
Lennart JohanssonOK Torej godkänd
Torgny LundkvistOK Torej godkänd
Jouko TaskinenVästerås SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser