Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KretsOringen Tibro Hagen Hjo Träff, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KretsOringen Tibro Hagen Hjo Träff
Arrangörsorganisation: Tibro OK
Datum: söndag 23 juni 2013 - fredag 28 juni 2013

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Falköpings AIK OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hanna AlsiöD1040:0617:44
3Moa AlsiöD1239:23+21:0316:45
3Åsa AlsiöD4039:32+10:2213:35
13Stefan CarlssonHerr Motion39:28+15:3215:00
Sofia LösethD21ej start
Elsa WilhelmssonD21ej start
Alma WilhelmssonD14ej start
Carina OlssonD40ej start
Karin TorstenssonD40ej start
Erik LösethH40ej start
Sören WilhelmssonH50ej start

Hjobygdens OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Håkan OlssonH6031:3310:10
1Johan TörnrothH2123:216:05
2Owe TörnrothH5036:49+3:039:36
7Bernhard GrenaboH601:06:17+34:4421:22

IF Hagen

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Daniel BogrenH1642:2214:18
1Per CarlssonHerr Motion23:569:06
1Urban BarkH5033:468:48
1Hedvig ReisenD1642:1014:14
1Lena ReisenD4029:1010:01
2Erica BogrenD1239:18+20:5816:43
3Mats HedmanH2129:51+6:307:47
4Kjell KaminskyH6037:01+5:2811:56
4Harri ViinamäkiHerr Motion25:54+1:589:50
4Filip KarlssonH2129:55+6:347:48
5Lars VikströmHerr Motion27:37+3:4110:30
5Johan NymanH2133:30+10:098:44
6Hampus NyströmH2137:41+14:209:50
Mats KarlssonH40ej start
Styrbjörn JanssonH60ej start
Hans TuvessonH60ej start
Lena Carlsson-TellDam Motionej start
Mark ReisenHerr Motionej start

IK Ymer

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
John KumlinH21ej start

Karlsbyhedens IK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Robert BylanderH40ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Michael PerssonHerr Motion28:44+4:4810:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Erik palmqvistHerr Motion38:19+14:2314:34

Klubblös

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Pontus MellgrenHerr Motionej start

Linköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Amy RankkaD2126:108:59

Mariestads FK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Maria SkogsbergD5030:3010:28
2Monica LööfD6040:01+0:5112:54
3Kristina SundbergD6040:19+1:0913:00
3Roland SundbergH6036:16+4:4311:41
5Håkan LööfH6038:19+6:4612:21
13Anton PetterssonH2153:31+30:1013:58

OK Skogsfalken

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Fredrik WennermarkH21ej start

OK Skogsstjärnan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gunilla JohanssonD5054:33+24:0318:44
2Fredrik JohanssonH2127:16+3:557:07

SOK Träff

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Dennis RoosH4037:169:43
1Ida RoosD1218:207:48
1Lena RoosDam Motion28:2110:46
2Arvid KarlssonHerr Motion23:57+0:019:06
2Karin MånssonD1649:49+7:3916:49
3Charlie WeijnbladH1034:05+8:2615:04
4Linus FredrikssonH1053:44+28:0523:46
8Carl StrandbyH2139:21+16:0010:16
11Richard WeijnbladHerr Motion37:08+13:1214:07
Viktor OtterstenH16ej godkänd
Catarina KarlssonDam Motionej start
Linus RoosHerr Motionej start
Tord StrandbyHerr Motionej start

Tibro OK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lukas AndrenH1239:3416:50
1John HenrikssonH7040:2113:00
1Edvin HenryssonH1025:3911:20
1Berit KlamfeltD6039:1012:38
2Alvar AnderssonH7043:54+3:3314:09
2Eva AnderssonDam Motion31:24+3:0311:56
2Nina GumaeliusD4034:02+4:5211:41
2Gustav LidmanH1033:28+7:4914:48
2Joakim AhnheimH4044:56+7:4011:43
2Vidar LöfvingH6034:43+3:1011:11
2Elin OlssonD2126:40+0:309:09
3Thomas LjungqvistHerr Motion25:42+1:469:46
3Annica HenryssonDam Motion35:04+6:4313:20
3Anna OlssonD2136:34+10:2412:33
4AnnKristin AndrénDam Motion35:57+7:3613:40
4Martina LöfvingD2137:03+10:5312:43
5Ingrid LidmanDam Motion47:33+19:1218:04
5Ebba AndrénD2140:07+13:5713:47
6Sofia GumaeliusD2143:22+17:1214:54
6Bo KlamfeltH6045:18+13:4514:36
6Frida BergmanDam Motion54:06+25:4520:34
7Birgitta AugustssonDam Motion54:19+25:5820:39
7Svante AndrénH2138:43+15:2210:06
7Torbjörn AnderssonHerr Motion29:41+5:4511:17
8Alexander WickmanHerr Motion29:55+5:5911:22
9Lars-Gunnar SandgrenHerr Motion32:16+8:2012:16
9Joakim GustafssonH2142:44+19:2311:09
10Thomas HenryssonHerr Motion33:29+9:3312:43
10Rickard OlssonH2144:53+21:3211:43
11Ragnar OlssonH2145:48+22:2711:57
12Lennart JakobsonH2152:04+28:4313:35
Gisela LöfvingD60ej godkänd
Johan LiH21ej godkänd
Klara AndrénD21ej start
Jonas LundgrenH21ej start
Martin OlssonH21ej start
Lucy LouD40ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser