Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KretsOringen Tibro Hagen Hjo Träff, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KretsOringen Tibro Hagen Hjo Träff
Arrangörsorganisation: Tibro OK
Datum: söndag 23 juni 2013 - fredag 28 juni 2013

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D21

3 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin OlssonTibro OK27:017:47
2Amy RankkaLinköpings OK31:12+4:118:59
3Emilia HenryssonTibro OK31:51+4:509:10
4Anna OlssonTibro OK36:36+9:3510:32
5Ebba AndrénTibro OK43:51+16:5012:38
Sofia GumaeliusTibro OKej start
Maria SahlénIF Hagenej start
Sofia LösethFalköpings AIK OKej start
Klara AndrénTibro OKej start
Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OKej start

H21

4 520 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin OlssonTibro OK30:096:40
2Rickard OlssonTibro OK31:51+1:427:02
3Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan34:21+4:127:35
4Johan NymanIF Hagen36:46+6:378:08
5Filip KarlssonIF Hagen39:54+9:458:49
6Carl StrandbySOK Träff39:56+9:478:50
7Johan KaminskyIF Hagen40:35+10:268:58
8Svante AndrénTibro OK42:05+11:569:18
9Anton PetterssonMariestads FK42:40+12:319:26
10Ragnar OlssonTibro OK47:32+17:2310:30
11Joakim GustafssonTibro OK48:05+17:5610:38
12Johan LiTibro OK58:11+28:0212:52
13Lennart JakobsonTibro OK58:27+28:1812:55
Hampus NyströmIF Hagenej start
Björn MårtenssonOK Skogsstjärnanej start
John KumlinIK Ymerej start
Fredrik WennermarkOK Skogsfalkenej start
Niklas SahlénIF Hagenej start
Jonas LundgrenTibro OKej start
Johan TörnrothHjobygdens OKej start

D16

2 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hedvig ReisenIF Hagen32:1511:16

H16

2 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel BogrenIF Hagen29:4610:24
Oscar StombergIF Hagenej start
Carl HolmbergIF Hagenej start

D14

2 350 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alma WilhelmssonFalköpings AIK OKej start

D12

2 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida RoosSOK Träff16:147:59
2Erica BogrenIF Hagen28:33+12:1914:03
Moa AlsiöFalköpings AIK OKej start
Sofia JanssonHjobygdens OKej start
Malin StombergIF Hagenej start

H12

2 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas AndrenTibro OK22:4511:12
Johan HolmbergIF Hagenej start
Johan MårtenssonOK Skogsstjärnanej start

D10

1 920 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hanna AlsiöFalköpings AIK OKej start

H10

1 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin HenryssonTibro OK15:498:14
2Gustav LidmanTibro OK20:21+4:3210:35
3Charlie WeijnbladSOK Träff32:18+16:2916:49
4Franz EmanuelssonTibro OK54:29+38:4028:22
5Axel EmanuelssonTibro OK55:37+39:4828:58

D40

3 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena ReisenIF Hagen46:5813:32
2Lucy LouTibro OK1:02:28+15:3018:00
Nina GumaeliusTibro OKej start
Anna StombergIF Hagenej start
Carina OlssonFalköpings AIK OKej start
Ann-Kristin JanssonHjobygdens OKej start
Karin TorstenssonFalköpings AIK OKej start
Åsa AlsiöFalköpings AIK OKej start

H40

4 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär-Magnus BjurekTibro OK50:5711:16
2Joakim AhnheimTibro OK53:19+2:2211:47
3Dennis RoosSOK Träff56:28+5:3112:29
Johan EmanuelssonTibro OKej godkänd
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLej start
Mats KarlssonIF Hagenej start
Stefan LinderothIF Hagenej start
Robert BylanderKarlsbyhedens IKej start
Erik LösethFalköpings AIK OKej start

D50

3 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika BrämersonTibro OK39:0911:16
Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnanej start
Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OKej start

H50

4 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl OlssonTibro OK34:367:39
2Urban BarkIF Hagen37:39+3:038:19
Lars HolmbergIF Hagenej start
Stefan StombergIF Hagenej start
Torbjörn LöfvingTibro OKej start
Owe TörnrothHjobygdens OKej start
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKej start

D60

2 620 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Berit KlamfeltTibro OK26:2210:03
2Kristina SundbergMariestads FK34:02+7:4012:59
3Gisela LöfvingTibro OK48:20+21:5818:26
Monica LööfMariestads FKej start

H60

3 470 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo KlamfeltTibro OK31:519:10
2Vidar LöfvingTibro OK32:34+0:439:23
3Kjell KaminskyIF Hagen34:01+2:109:48
4Håkan OlssonHjobygdens OK35:06+3:1510:06
5Anders PeterssonTibro OK39:40+7:4911:25
6Roland SundbergMariestads FK41:27+9:3611:56
7Sune GustafssonTibro OK46:28+14:3713:23
8Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:17:18+45:2722:16
Lennart SibeckFalköpings AIK OKej start
Håkan LööfMariestads FKej start
Styrbjörn JanssonIF Hagenej start
Tommy WesterbergIF Hagenej start
Hans TuvessonIF Hagenej start

H70

2 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John HenrikssonTibro OK26:1710:01
2Alvar AnderssonTibro OK35:34+9:1713:34

Dam Motion

2 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann WicktorssonTibro OK28:3811:19
2Annica HenryssonTibro OK32:07+3:2912:41
3Catarina KarlssonSOK Träff36:02+7:2414:14
4Lena RoosSOK Träff37:59+9:2115:00
5Birgitta AugustssonTibro OK38:05+9:2715:03
6AnnKristin AndrénTibro OK42:01+13:2316:36
Ingrid LidmanTibro OKej godkänd
Anna-Karin LundgrenTibro OKej start
Lena Carlsson-TellIF Hagenej start

Herr Motion

2 530 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper LindströmIF Hagen18:337:19
2Alexander WickmanTibro OK20:40+2:078:10
3Michael PerssonKlubblös22:49+4:169:01
4Lars-Gunnar SandgrenTibro OK23:17+4:449:12
5Thomas HenryssonTibro OK23:20+4:479:13
6Lars VikströmIF Hagen26:13+7:4010:21
7Torbjörn AnderssonTibro OK26:50+8:1710:36
8Richard WeijnbladSOK Träff30:16+11:4311:57
9Thomas LjungqvistTibro OK30:25+11:5212:01
Harri ViinamäkiIF Hagenej godkänd
Arvid KarlssonSOK Träffej start
Mark ReisenIF Hagenej start
Per CarlssonIF Hagenej start
Mats AndrénTibro OKej start
Erik LundgrenTibro OKej start
Niklas SahlénIF Hagenej start
Stefan CarlssonFalköpings AIK OKej start
Linus RoosSOK Träffej start
Tord StrandbySOK Träffej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser