Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mila Stockholm By Night

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm By Night
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: onsdag 8 januari 2014

Klasser: Visa alla | Herrar | Damer | Pöbel | Pöbelina

Herrar

9 470 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BergmanOK Ravinen45:334:48
2Kalle BergmanOK Ravinen45:45+0:124:49
3Anders CarlssonIFK Lidingö SOK46:06+0:334:52
4Rassmus AnderssonOK Linné48:22+2:495:06
5Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF48:41+3:085:08
6Josef NordlundOK Linné49:04+3:315:10
7Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK50:06+4:335:17
8David BejbomJärla Orientering50:19+4:465:18
9Mattias MillingerJärla Orientering50:26+4:535:19
10Oskar MalmbergIFK Umeå51:29+5:565:26
11Nils SpetzUlricehamns OK51:32+5:595:26
12Jacob LindstamOK Ravinen51:33+6:005:26
13Johan AronssonOK Tisaren51:45+6:125:27
14Markus AdolfssonTullinge SK51:52+6:195:28
15Mikael NilssonSnättringe SK52:45+7:125:34
16Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK52:55+7:225:35
17Martin LarboIFK Lidingö SOK52:56+7:235:35
18Leonas MockunasHellas Orientering53:47+8:145:40
19Love BerzellOK Ravinen54:33+9:005:45
20Nils EdvardssonJärfälla OK54:37+9:045:46
21Fredrik LarssonOK Södertörn55:04+9:315:48
22David HectorSnättringe SK55:20+9:475:50
23Niklas SundqvistTullinge SK55:55+10:225:54
24Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL56:19+10:465:56
25Mattias JohanssonIFK Lidingös Skid o OK56:26+10:535:57
26Emil AnderssonTullinge SK56:31+10:585:58
27Johan LindqvistTäby OK56:49+11:165:59
28Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK56:55+11:226:00
29Ali KuoskuSkogsluffarnas OK57:38+12:056:05
30Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL58:12+12:396:08
31Robert IrestigStigfinnarna58:18+12:456:09
32Johan KärrströmTullinge SK58:49+13:166:12
33Fredrik WigertzLånghundra IF59:47+14:146:18
34Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn1:00:04+14:316:20
35David PetterssonTäby OK1:00:08+14:356:20
36Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK1:00:22+14:496:22
37Holger KohrOLG Saar1:02:47+17:146:37
38Andreas HultqvistTullinge SK1:03:04+17:316:39
39Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:04:39+19:066:49
40Emil WippJärla Orientering1:09:43+24:107:21
41Wiliam NilssonOK Södertörn1:10:08+24:357:24
42Sven JohanssonTäby OK1:12:51+27:187:41
43Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:13:05+27:327:43
44Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby1:13:37+28:047:46
45Tomas LiljaSöders-Tyresö1:19:46+34:138:25
46Christoffer NorrmanAttunda OK1:21:07+35:348:33
47Anders LindqvistBromma-Vällingby SOK1:21:23+35:508:35
48Lars GerhardssonAttunda OK1:21:48+36:158:38
49Erik AnderssonOK Södertörn1:29:41+44:089:28
50Henrik ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:30:01+44:289:30
51Fredrik JonssonAttunda OK1:30:05+44:329:30
52Jan StridhSkogsluffarnas OK1:31:44+46:119:41
Jörgen AxelssonTullinge SKej godkänd
Christian KollbergJärla Orienteringej godkänd
Jörgen OhlinOK Linnéej godkänd
John BörjessonHestra IFutgått
Erik MattssonJärla Orienteringutgått
Oskar SjöbergOK Linnéutgått
Peter AnderssonSöders-Tyresöej start
Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OLej start
Mathias HallménAttunda OKej start
Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOKej start
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start

Damer

6 480 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annica GustafssonIFK Lidingö SOK39:506:08
2Anna BachmanIFK Lidingö SOK41:12+1:226:21
3Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK42:21+2:316:32
4Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK42:50+3:006:36
5Elsa JanssonJärla Orientering43:10+3:206:39
6Tove LagerbergOK Södertörn43:35+3:456:43
7Helena KarlssonIFK Lidingö SOK43:39+3:496:44
8Lisa RönnolsOK Linné43:49+3:596:45
9Louise MarkstedtOK Södertörn43:52+4:026:46
10Rebecka HeinrupTullinge SK44:00+4:106:47
11Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK44:28+4:386:51
12Annie ForsbergOK Ravinen45:21+5:316:59
13Annika CarlbergSundsvalls OK46:42+6:527:12
14Felicity BrownIFK Lidingö SOK47:02+7:127:15
15Emma HagrotTäby OK47:19+7:297:18
16Nina ThörnqvistSöders-Tyresö47:52+8:027:23
17Tone AlbrektssonOK Ravinen47:58+8:087:24
18Maria von SchmalenséeAttunda OK48:04+8:147:25
19Channa LönneTullinge SK51:47+11:577:59
20Hanna HänströmTäby OK53:50+14:008:18
21Anna CurtiusJärla Orientering56:04+16:148:39
22Gunilla KreissJärla Orientering58:33+18:439:02
23Ida TorbiörnssonJärla Orientering1:03:09+23:199:44
24Sofie WiklundTjällmo-Godegårds OK1:11:25+31:3511:01
Frida ForsbergOK Ravinenej godkänd
Ida KallurOK Ravinenej godkänd
Julia FrejdOK Ravinenej start
Rebecca WaldenfjordJärfälla OKej start

Pöbel

6 460 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ImarkTullinge SK37:255:47
2Jason BransomeSkogsluffarnas OK37:28+0:035:47
3Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK38:13+0:485:54
4Mattias PernebyIFK Lidingö SOK38:32+1:075:57
5Albin AnderssonTullinge SK38:44+1:195:59
6Kenneth JönssonTullinge SK38:56+1:316:01
7Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK39:15+1:506:04
8Johan SisellOK Södertörn39:21+1:566:05
9Victor ImarkTullinge SK39:51+2:266:10
10Andreas NordforsStora Tuna OK39:54+2:296:10
11Jonathan EnvallTullinge SK39:57+2:326:11
12Erik HerneOK Ravinen40:05+2:406:12
13Oscar WibergJärla Orientering41:24+3:596:24
14Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK41:37+4:126:26
15Ulf BurmanGustavsbergs OK41:47+4:226:28
16Håkan RolfssonSkarpnäcks OL41:48+4:236:28
17Edvin NordströmTäby OK41:49+4:246:28
18Erik BerggrenTullinge SK42:03+4:386:30
19Peter AlbrektssonOK Ravinen42:04+4:396:30
20Jan-Olof BogrenSundbybergs IK42:07+4:426:31
21Linus BacklundOK Södertörn42:08+4:436:31
22Simon SchusterVallentuna-Össeby OL42:15+4:506:32
23Johan LindbomHellas Orientering42:22+4:576:33
24Gunnar ÅhlénRånäs OK42:26+5:016:34
25Johan SällforsIFK Lidingö SOK42:29+5:046:34
26Elias TidevallSkogsluffarnas OK42:34+5:096:35
27Ove OksvoldCentrum OK42:38+5:136:35
28Ola ErikssonBromma-Vällingby SOK42:42+5:176:36
29Carl-Johan ThorellOK Ravinen42:58+5:336:39
30Lukas OlssonVäsby OK43:12+5:476:41
31Hans SundqvistTullinge SK43:23+5:586:42
32Peter NordströmTäby OK43:53+6:286:47
33Jonas GidingVallentuna-Össeby OL44:44+7:196:55
34Joakim SkantzeSundbybergs IK45:10+7:456:59
35Niklas CarlssonSundbybergs IK45:11+7:466:59
36Johan HörnfeldtOK Ravinen45:16+7:517:00
37Johan MarkstedtOK Södertörn45:18+7:537:00
38Hans TarandiIFK Lidingö SOK45:39+8:147:03
39Georg EklöwOK Södertörn45:54+8:297:06
40Tomas HultqvistTullinge SK46:15+8:507:09
41Ruben BryngelssonTullinge SK46:35+9:107:12
42Fredrik MorastHaninge SOK47:10+9:457:18
43Lukas ArkängTullinge SK47:23+9:587:20
44Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL47:32+10:077:21
45Henrik MorastHaninge SOK47:51+10:267:24
46Per CarlbergVallentuna-Össeby OL48:04+10:397:26
47Pälle HedlundIFK Enskede48:11+10:467:27
48Oliver KlingefjordIFK Lidingö SOK48:15+10:507:28
49Mats CarlssonSundbybergs IK48:16+10:517:28
50Hans OlsénSundbybergs IK48:18+10:537:28
51Nils EklöwOK Södertörn49:10+11:457:36
52Björn AxelssonTullinge SK50:14+12:497:46
53Hugo LindbärgOK Södertörn51:01+13:367:53
54Torbjörn OhlssonHaninge SOK52:07+14:428:04
55Gunnar SvanbergJärfälla OK53:21+15:568:15
56Joakim OlssonVäsby OK54:29+17:048:26
57Filip OlssonVäsby OK55:48+18:238:38
58Bo LauriSnättringe SK56:17+18:528:42
59Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK56:56+19:318:48
60Håkan SjunnestrandSolna OK57:40+20:158:55
61Lennart HävrénTullinge SK58:54+21:299:07
61Ivar Lidström LauriSnättringe SK58:54+21:299:07
63Aaron Simson-WoodsBromma-Vällingby SOK59:10+21:459:09
64Eddie BjärrenholtRånäs OK59:31+22:069:12
65Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK59:42+22:179:14
66Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:02:45+25:209:42
67Tomas GlanshedIFK Enskede1:03:09+25:449:46
68Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:03:54+26:299:53
69Jonatan LindellIFK Enskede1:04:35+27:109:59
70Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:05:50+28:2510:11
71Hans Andersson StrinningAttunda OK1:06:05+28:4010:13
72Peter WippJärla Orientering1:06:31+29:0610:17
73Lars JonassonJärfälla OK1:10:26+33:0110:54
74Mats LarssonIFK Enskede1:11:19+33:5411:02
75Johan KarlstenSolna OK1:12:12+34:4711:10
76Björn BylundIFK Enskede1:18:48+41:2312:11
77John ÖstlundSundbybergs IK1:19:20+41:5512:16
78Ernst Börje BorgströmSundbybergs IK1:28:21+50:5613:40
Conny ForsbergLånghundra IFej godkänd
Mattias NordinGustavsbergs OKej godkänd
Anders RahmqvistIFK Lidingö SOKej godkänd
Jonatan StåhlSundbybergs IKej godkänd
Björn SöderbäckOK Linnéej godkänd
Trevor BransomeSkogsluffarnas OKutgått
Johan FogelKlubblösutgått
Urban StåhlSundbybergs IKutgått
Erik AnderssonOK Österåkerej start
Dane CavanaghTullinge SKej start
Jan FrödinIFK Enskedeej start
Axel GranqvistOK Ravinenej start
Peter HambäckLånghundra IFej start
Thomas JanssonOK Roslagenej start
David MellinSundbybergs IKej start
Egil MorastHaninge SOKej start
Ludvig SandahlIFK Enskedeej start
Noel WaldenfjordJärfälla OKej start
Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubbenej start

Pöbelina

4 050 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SchmiterlöwHjobygdens OK35:088:40
2Pirkko-Liisa AchrénTullinge SK35:32+0:248:46
3Lina NilssonUlricehamns OK35:53+0:458:51
4Emilia EngelOK Ravinen35:57+0:498:52
5Astrid SimonssonSundbybergs IK36:22+1:148:58
6Linnea JohanssonTäby OK37:12+2:049:11
7Elina SundqvistTullinge SK38:50+3:429:35
8Anna BacklundOK Södertörn39:18+4:109:42
9My RönnolsTäby OK39:21+4:139:42
10Melker HörnfeldtOK Ravinen39:32+4:249:45
11Christina PernebyIFK Lidingö SOK39:38+4:309:47
12Kerstin ImarkTullinge SK40:05+4:579:53
13Eva EnglidTumba-Mälarhöjden OK49:07+13:5912:07
14Birgitta BillstamJärfälla OK51:16+16:0812:39
15Carin KihlströmTäby OK53:51+18:4313:17
16Gun-Inger SahlbergLånghundra IF1:00:03+24:5514:49
17Jan-Erik WibergJärla Orientering1:05:14+30:0616:06
18Sara HektorJärla Orientering1:09:03+33:5517:02
19Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:11:23+36:1517:37
20Linda BaståsOK Älvsjö-Örby1:19:19+44:1119:35
21Gunilla ErikssonTullinge SK1:19:36+44:2819:39
22Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK1:19:38+44:3019:39
22Carina StenssonTullinge SK1:19:38+44:3019:39
Annica JanssonIFK Lidingö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser