Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mila Stockholm By Night

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm By Night
Arrangörsorganisation: Stockholms Orienteringsförbund
Datum: onsdag 12 februari 2014

Herr

8 610 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen58:566:50
2Anders CarlssonIFK Lidingö SOK1:00:44+1:487:03
3Nils SpetzUlricehamns OK1:00:49+1:537:03
4David BejbomJärla Orientering1:01:45+2:497:10
5Kalle BergmanOK Ravinen1:02:59+4:037:18
6Julian DentIFK Lidingö SOK1:03:02+4:067:19
7Johan KärrströmTullinge SK1:03:16+4:207:20
8Mats NordbrødenJärla Orientering1:03:46+4:507:24
9Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:03:57+5:017:25
10Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF1:04:01+5:057:26
11Oskar MalmbergIFK Umeå1:04:10+5:147:27
12Markus AdolfssonTullinge SK1:04:29+5:337:29
13Assar HellströmOK Ravinen1:06:06+7:107:40
14Olle AnderssonTullinge SK1:06:11+7:157:41
15Oskar DanielsAttunda OK1:06:16+7:207:41
15Jacob LindstamOK Ravinen1:06:16+7:207:41
17Martin LarboIFK Lidingö SOK1:06:23+7:277:42
18Johan LindqvistTäby OK1:07:46+8:507:52
19Jerk RönnolsCentrum OK1:07:52+8:567:52
20Jefta LangerakJärfälla OK1:09:05+10:098:01
21Dan WesterJärla Orientering1:09:23+10:278:03
22Fredrik LarssonOK Södertörn1:14:13+15:178:37
23Nick BarrableOK Ravinen1:16:30+17:348:53
24Andreas HultqvistTullinge SK1:16:36+17:408:53
25Tomas LiljaSöders-Tyresö1:16:39+17:438:54
26Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:16:53+17:578:55
27Oscar BjörckJärla Orientering1:17:24+18:288:59
28Robert IrestigStigfinnarna1:18:16+19:209:05
29Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn1:21:41+22:459:29
30Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK1:22:11+23:159:32
31Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:25:59+27:039:59
32Jörgen AxelssonTullinge SK1:26:02+27:069:59
33Emil AnderssonTullinge SK1:26:48+27:5210:04
34Sven JohanssonTäby OK1:40:45+41:4911:42
35Jan StridhSkogsluffarnas OK2:06:00+1:07:0414:38
36Anders LindqvistBromma-Vällingby SOK2:08:54+1:09:5814:58
Ali KuoskuSkogsluffarnas OKej godkänd
Leonas MockunasHellas Orienteringej godkänd
Christian PetterssonCentrum OKej godkänd
Niklas SundqvistTullinge SKej godkänd
Erik AnderssonOK Södertörnej start
Emil GranqvistOK Ravinenej start
David HealyJärla Orienteringej start
Tomas HolmbergOK Södertörnej start
Martin HunhammarBromma-Vällingby SOKej start
Christian KollbergJärla Orienteringej start
Karl MelinCentrum OKej start
Mikael NilssonSnättringe SKej start
Ola NyqvistOK Södertörnej start
Jörgen OhlinOK Linnéej start
Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OKej start
David PetterssonTäby OKej start

Dam

6 190 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adela IndrakovaIFK Lidingö SOK54:378:49
2Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK55:36+0:598:58
3Lenka ZatloukalovaTullinge SK56:44+2:079:09
4Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK57:34+2:579:17
5Louise MarkstedtOK Södertörn59:40+5:039:38
6Julia LauriOK Tisaren59:57+5:209:41
7Hanna HänströmTäby OK1:02:41+8:0410:07
8Channa LönneTullinge SK1:04:23+9:4610:24
9Lina NilssonUlricehamns OK1:06:25+11:4810:43
10Tone AlbrektssonOK Ravinen1:06:26+11:4910:43
11Linnea AdolfssonTullinge SK1:09:54+15:1711:17
12Emma HagrotTäby OK1:13:13+18:3611:49
13Moa KjellstrandCentrum OK1:14:32+19:5512:02
14Gunilla KreissJärla Orientering1:30:42+36:0514:39
Elin AhlströmIFK Enskedeej godkänd
Sarah-Jane GaffneyOK Ravinenej godkänd
Tove LagerbergOK Södertörnej godkänd
Sara EskilssonHaninge SOKej start
Sara JonassonCentrum OKej start
Åsa LinnersjöSöders-Tyresöej start
Nina ThörnqvistSöders-Tyresöej start

Pöbel

6 190 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AnderssonTullinge SK50:208:07
2Mattias JohanssonIFK Lidingö SOK50:26+0:068:08
2Mattias PernebyIFK Lidingö SOK50:26+0:068:08
4Tero JunttilaIFK Lidingö SOK50:37+0:178:10
5Samuel SvenssonCentrum OK50:48+0:288:12
6Anders HedmanIFK Lidingö SOK52:56+2:368:33
7Isak LangerakJärfälla OK54:15+3:558:45
8Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK54:24+4:048:47
9Peter AlbrektssonOK Ravinen54:29+4:098:48
10Egil MorastHaninge SOK56:02+5:429:03
11Johan LindbomHellas Orientering56:08+5:489:04
12Martin JohnssonIFK Lidingö SOK56:36+6:169:08
13Hans SundqvistTullinge SK57:00+6:409:12
14Hans TarandiIFK Lidingö SOK57:09+6:499:13
15Kenneth JönssonTullinge SK57:23+7:039:16
16Tintin KarlbergTullinge SK58:26+8:069:26
17Jonathan EnvallTullinge SK58:32+8:129:27
18Lars PalmqvistJärfälla OK59:22+9:029:35
19Martin LerjenCentrum OK59:32+9:129:37
20Linus BacklundOK Södertörn59:45+9:259:39
21Ludwig BergfalkJärfälla OK1:00:19+9:599:44
22Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK1:00:20+10:009:44
23Joakim SkantzeSundbybergs IK1:00:26+10:069:45
24Tomas HultqvistTullinge SK1:00:53+10:339:50
25Joel AhlqvistSkarpnäcks OL1:00:57+10:379:50
26Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL1:01:37+11:179:57
27Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:01:52+11:329:59
28Erik HerneOK Ravinen1:02:26+12:0610:05
29Jens WicksénCentrum OK1:02:30+12:1010:05
30Lukas OlssonVäsby OK1:03:01+12:4110:10
31Pär HedlundIFK Enskede1:03:20+13:0010:13 Ladda ner rutt i gpx-format
32Frank SteinerJärfälla OK1:04:39+14:1910:26
33Lars GerhardssonAttunda OK1:04:40+14:2010:26
34Fredrik MorastHaninge SOK1:04:42+14:2210:27
35Lars GreilertHaninge SOK1:04:53+14:3310:28
36Hans OlsénSundbybergs IK1:04:55+14:3510:29
37Björn AxelssonTullinge SK1:06:08+15:4810:41
38Filip OlssonVäsby OK1:07:28+17:0810:53
39Hannes SvahnOK Ravinen1:07:35+17:1510:55
40Peter ZetterströmSöders-Tyresö1:08:05+17:4510:59
41Ivar Lidström LauriSnättringe SK1:08:42+18:2211:05
42Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK1:09:47+19:2711:16
42Olle JanrikBromma-Vällingby SOK1:09:47+19:2711:16
44Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK1:09:58+19:3811:18
45Ulf BylundIFK Enskede1:11:35+21:1511:33
46Bo LauriSnättringe SK1:11:46+21:2611:35
47Ulf NilssonJärfälla OK1:11:59+21:3911:37
48Fredrik JonssonAttunda OK1:13:14+22:5411:49
49Oliver KlingefjordIFK Lidingö SOK1:17:46+27:2612:33
50Nils EklöwOK Södertörn1:18:08+27:4812:37
51Joakim OlssonVäsby OK1:22:46+32:2613:22
52Mattias SkepplingOK Södertörn1:26:16+35:5613:56
53Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:27:06+36:4614:04
54Matz TapperBromma-Vällingby SOK1:28:01+37:4114:13
55Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:28:45+38:2514:20
56Urban StåhlSundbybergs IK1:29:36+39:1614:28
57Henrik HellborgCentrum OK1:30:04+39:4414:33
58Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:39:07+48:4716:00
59Johan HörnfeldtOK Ravinen1:39:52+49:3216:08
60Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:40:51+50:3116:17
61Matts BjörkeSöders-Tyresö1:45:31+55:1117:02
62Otto BalckVallentuna-Össeby OL1:46:29+56:0917:12
63Björn BylundIFK Enskede1:48:32+58:1217:32
64John ÖstlundSundbybergs IK1:48:43+58:2317:33
Ulf BurmanGustavsbergs OKej godkänd
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej godkänd
Stuart FellCentrum OKej godkänd
Örjan KampegårdOK Södertörnej godkänd
Gunnar LangsSkarpnäcks OLej godkänd
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OKej godkänd
Johan MarkstedtOK Södertörnej godkänd
Jonatan StåhlSundbybergs IKej godkänd
Per WesterlundSkogsluffarnas OKej godkänd
Christer AndénSödertälje-Nykvarn OFej start
Lukas ArkängTullinge SKej start
Jason BransomeSkogsluffarnas OKej start
Ruben BryngelssonTullinge SKej start
Nils EdvardssonJärfälla OKej start
Georg EklöwOK Södertörnej start
Ola ErikssonBromma-Vällingby SOKej start
Jan GlevenJärla Orienteringej start
Axel GranqvistOK Ravinenej start
Michael GranqvistOK Ravinenej start
Adam HedbergOK Södertörnej start
Anders HedbergOK Södertörnej start
Lennart HävrénTullinge SKej start
Melker HörnfeldtOK Ravinenej start
Thomas JanssonOK Roslagenej start
Lars JonassonJärfälla OKej start
Axel KudinoffOK Södertörnej start
Mats LarssonIFK Enskedeej start
Torbjörn OhlssonHaninge SOKej start
Ludvig SandahlIFK Enskedeej start
Lars SegermanSkarpnäcks OLej start
Aaron Simson-WoodsBromma-Vällingby SOKej start
Johan SällforsIFK Lidingö SOKej start
Carl-Johan ThorellOK Ravinenej start
Måns TistadIFK Lidingö SOKej start
Peter WippJärla Orienteringej start
Viktor WohlgemuthOK Ravinenej start

Pöbelina

3 540 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LagerbergOK Södertörn32:519:16
2Anna-Karin SundqvistTullinge SK37:13+4:2210:30
3Sussie TistadIFK Lidingö SOK39:11+6:2011:04
4Linnea JohanssonTäby OK39:31+6:4011:09
5Christina PernebyIFK Lidingö SOK48:08+15:1713:35
6Annika LundströmVäsby OK54:42+21:5115:27
7Karin TidevallSkogsluffarnas OK56:22+23:3115:55
8Annika BerntssonVäsby OK1:04:29+31:3818:12
9Ulla GummesonVäsby OK1:04:30+31:3918:13
10Edis SabicKarateakademin1:40:18+1:07:2728:20
11Lisa RasmussonKarateakademin1:40:27+1:07:3628:22
Pirkko-Liisa AchrénTullinge SKej godkänd
Anna BacklundOK Södertörnej godkänd
Tilde BacklundOK Södertörnej start
Birgitta BillstamJärfälla OKej start
Erika HörnfeldtOK Ravinenej start
Linda NordströmOK Älvsjö-Örbyej start
Gun-Inger SahlbergLånghundra IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser