Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Mila Stockholm By Night

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm By Night
Arrangörsorganisation: OK Södertörn
Datum: onsdag 12 mars 2014

Herrar

9 080 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BergmanOK Ravinen57:196:18
2Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:00:16+2:576:38
3Kalle BergmanOK Ravinen1:00:17+2:586:38
4David BejbomJärla Orientering1:00:58+3:396:42
5Anders CarlssonIFK Lidingö SOK1:01:11+3:526:44
6Erik AnderssonJärla Orientering1:03:23+6:046:58
7Olle BoströmJärla Orientering1:03:25+6:066:59
8Christian KollbergJärla Orientering1:03:30+6:116:59
9Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF1:04:19+7:007:05
10Oskar DanielsAttunda OK1:08:37+11:187:33
11Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:09:09+11:507:36
12David HectorSnättringe SK1:10:14+12:557:44
13Jacob LindstamOK Ravinen1:11:09+13:507:50
14Leonas MockunasHellas Orientering1:11:43+14:247:53
15Johan KärrströmTullinge SK1:11:47+14:287:54
16Nick BarrableOK Ravinen1:11:51+14:327:54
17Niklas SundqvistTullinge SK1:11:55+14:367:55
18Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:12:17+14:587:57
19Tomas LiljaSöders-Tyresö1:12:20+15:017:57
20Jörgen OhlinOK Linné1:12:58+15:398:02
21Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn1:14:14+16:558:10
22Joël BornerOK Ravinen1:14:35+17:168:12
23Johan SisellOK Södertörn1:15:13+17:548:17
24Dan WesterJärla Orientering1:16:32+19:138:25
25Johan LindqvistTäby OK1:16:36+19:178:26
26Stephen CraigOK Ravinen1:16:45+19:268:27
27Andrew QuinIFK Lidingö SOK1:17:44+20:258:33
28Robert IrestigStigfinnarna1:18:24+21:058:38
29Emil AnderssonTullinge SK1:18:32+21:138:38
30Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:19:02+21:438:42
31Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK1:19:49+22:308:47
32Emil WippJärla Orientering1:29:09+31:509:49
33Holger KohrJärla Orientering1:30:43+33:249:59
34Stuart FellCentrum OK1:31:24+34:0510:03
35Marijonas GipasOK Ravinen1:34:37+37:1810:25
36Jan StridhSkogsluffarnas OK1:37:49+40:3010:46
37Lukas OlssonVäsby OK1:38:23+41:0410:50
38John SolbreckLånghundra IF1:42:34+45:1511:17
39Anders LindqvistBromma-Vällingby SOK1:55:29+58:1012:43
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Emil AnderssonÄrla IFej godkänd
Josh BeechOK Södertörnej godkänd
Johan EklövTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Erik ForsbergOK Ravinenej godkänd
Assar HellströmOK Ravinenej godkänd
Espen Hultgreen WeltzienJärla Orienteringej godkänd
Sven JohanssonTäby OKej godkänd
Ali KuoskuSkogsluffarnas OKej godkänd
Erik AnderssonOK Södertörnej start
Jörgen AxelssonTullinge SKej start
Evan BarrIFK Lidingö SOKej start
Daniel BengtssonTullinge SKej start
Love BerzellOK Ravinenej start
Anton ForsbergLånghundra IFej start
Conny ForsbergLånghundra IFej start
Martin LarboIFK Lidingö SOKej start
Emil LauriIFK Lidingö SOKej start
Oskar MalmbergIFK Umeåej start
Mattias MillingerJärla Orienteringej start
David PetterssonTäby OKej start
Jerk RönnolsCentrum OKej start
Nils SpetzUlricehamns OKej start
John SvanbergOK Södertörnej start

Damer

6 880 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annica GustafssonIFK Lidingö SOK50:247:19
2Anna BachmanIFK Lidingö SOK55:34+5:108:04
3Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK56:34+6:108:13
4Louise MarkstedtOK Södertörn59:50+9:268:41
5Adela IndrakovaIFK Lidingö SOK1:00:18+9:548:45
6Tove LagerbergOK Södertörn1:00:31+10:078:47
7Johanna LönnkvistTullinge SK1:03:09+12:459:10
8Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK1:03:12+12:489:11
9Josefin PerssonJärla Orientering1:04:36+14:129:23
10Julia LauriOK Tisaren1:04:53+14:299:25
11Hanna HänströmTäby OK1:05:31+15:079:31
12Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:09:18+18:5410:04
13Moa KjellstrandCentrum OK1:09:55+19:3110:09
14Emma HagrotTäby OK1:10:10+19:4610:11
15Lenka ZatloukalovaTullinge SK1:10:50+20:2610:17
16Tone AlbrektssonOK Ravinen1:12:09+21:4510:29
17Akvile PreiksaiteIFK Lidingö SOK1:20:19+29:5511:40
18Julia FrejdOK Ravinen1:26:02+35:3812:30
19Moa WestbladOK Ravinen1:26:04+35:4012:30
Linnéa EngstedtTullinge SKej godkänd
Sarah-Jane GaffneyOK Ravinenej godkänd
Amanda KarlssonOK Ravinenej godkänd
Channa LönneTullinge SKej godkänd
Emma BjessmoBromma-Vällingby SOKej start
Sara EskilssonHaninge SOKej start
Gunilla KreissJärla Orienteringej start
Linda LarssonTullinge SKej start

Pöbel

6 880 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ImarkTullinge SK51:087:25
2Mattias PernebyIFK Lidingö SOK53:35+2:277:47
3Albin AnderssonTullinge SK53:42+2:347:48
4Anders HedmanIFK Lidingö SOK55:03+3:558:00
5Kenneth JönssonTullinge SK55:07+3:598:00
6Victor ImarkTullinge SK56:10+5:028:09
7Jonathan EnvallTullinge SK56:48+5:408:15
8Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK57:24+6:168:20
9Nils GumaeliusWaxholms OK58:19+7:118:28
10Peter AlbrektssonOK Ravinen58:28+7:208:29
11Peter AnderssonSöders-Tyresö59:12+8:048:36
11Martin JohnssonIFK Lidingö SOK59:12+8:048:36
13Tintin KarlbergTullinge SK1:00:21+9:138:46
14Mattias ÅgrenCentrum OK1:00:26+9:188:47
15Lars PalmqvistJärfälla OK1:00:52+9:448:50
16Henrik SjögrenHaninge SOK1:00:53+9:458:50
17Oskar BacklundÄrla IF1:00:55+9:478:51
18Martin Dahlgren RosenJärla Orientering1:00:59+9:518:51
19Magnus RajanIFK Lidingö SOK1:01:01+9:538:52
20Hans SundqvistTullinge SK1:01:14+10:068:54
21Thomas JanssonOK Roslagen1:01:23+10:158:55
22Erik BerggrenTullinge SK1:02:24+11:169:04
23Juha LoenbergStigfinnarna1:02:48+11:409:07
24Stefan Svensson GeliusSnättringe SK1:02:54+11:469:08
25Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:03:31+12:239:13
26Mats SandinIK Vikings OK1:03:54+12:469:17
27Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:04:02+12:549:18
28Ludwig BergfalkJärfälla OK1:05:09+14:019:28
29Gunnar LangsSkarpnäcks OL1:05:12+14:049:28
30Nils EklöwOK Södertörn1:05:23+14:159:30
31Henrik HellborgCentrum OK1:06:37+15:299:40
32Mats FryxellTullinge SK1:06:39+15:319:41
33Oscar WibergJärla Orientering1:06:40+15:329:41
34Johan HörnfeldtOK Ravinen1:06:51+15:439:42
35Hans TarandiIFK Lidingö SOK1:07:04+15:569:44
36Ruben BryngelssonTullinge SK1:07:05+15:579:45
37Benjamin LangerakJärfälla OK1:07:32+16:249:48
38Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL1:07:55+16:479:52
39Samuel SvenssonCentrum OK1:08:39+17:319:58
40Björn BängtssonCentrum OK1:09:15+18:0710:03
41Elias TidevallSkogsluffarnas OK1:09:31+18:2310:06
42Linus BacklundOK Södertörn1:09:35+18:2710:06
43Ulf BylundIFK Enskede1:10:12+19:0410:12
44Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:11:10+20:0210:20
45Bo LauriSnättringe SK1:12:02+20:5410:28
46Joakim SkärlénHaninge SOK1:12:42+21:3410:34
47Fredrik MorastHaninge SOK1:12:57+21:4910:36
48Oliver KlingefjordIFK Lidingö SOK1:13:00+21:5210:36
49Johan LangerakJärfälla OK1:13:02+21:5410:36
50Fredrik NilssonHaninge SOK1:13:06+21:5810:37
51Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby1:13:07+21:5910:37
52Björn AxelssonTullinge SK1:13:27+22:1910:40
53Hugo LindbärgOK Södertörn1:13:57+22:4910:44
54Mats LarssonIFK Enskede1:13:58+22:5010:45
55Lars SegermanSkarpnäcks OL1:14:08+23:0010:46
56Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK1:15:03+23:5510:54
57Henrik AlmkvistOK Älvsjö-Örby1:15:08+24:0010:55
58Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK1:15:25+24:1710:57
59Ulf NilssonJärfälla OK1:15:58+24:5011:02
60Joakim OlssonVäsby OK1:16:37+25:2911:08
61Ludvig SandahlIFK Enskede1:17:30+26:2211:15
62Magnus GrafströmCentrum OK1:19:04+27:5611:29
63Fredrik JonssonAttunda OK1:19:54+28:4611:36
64Henrik MorastHaninge SOK1:20:07+28:5911:38
65Ivar Lidström LauriSnättringe SK1:22:47+31:3912:01
66Daniel LennartssonCentrum OK1:27:48+36:4012:45
67Jonatan LindellIFK Enskede1:28:18+37:1012:50
68Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:32:20+41:1213:25
69Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:32:21+41:1313:25
70Matz TapperBromma-Vällingby SOK1:32:24+41:1613:25
71Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:42:30+51:2214:53
72Björn BylundIFK Enskede1:52:27+1:01:1916:20
73Per WesterlundSkogsluffarnas OK2:28:57+1:37:4921:38
74Örjan KampegårdOK Södertörn2:30:39+1:39:3121:53
Lukas ArkängTullinge SKej godkänd
Georg EklöwOK Södertörnej godkänd
Krister GumaeliusWaxholms OKej godkänd
Erik HerneOK Ravinenej godkänd
Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd
Stefan KarlssonOK Ravinenej godkänd
Joakim SkantzeSundbybergs IKej godkänd
Stefan SundéliusJärfälla OKej godkänd
John ÖstlundSundbybergs IKej godkänd
Anders StorbråtenIFK Lidingö SOKej godkänd
Klas TollstadiusBromma-Vällingby SOKej godkänd
Peter WippJärla Orienteringej godkänd
Hans Andersson StrinningAttunda OKej start
Otto BalckVallentuna-Össeby OLej start
Martin BjurnerBromma-Vällingby SOKej start
Calle BohmanHellas Orienteringej start
Ulf BurmanGustavsbergs OKej start
Axel GranqvistOK Ravinenej start
Michael GranqvistOK Ravinenej start
Anton GumaeliusWaxholms OKej start
Pär HedlundIFK Enskedeej start
Leif HermundstadSnättringe SKej start
Nicklas HermundstadSnättringe SKej start
Viktor JanrikBromma-Vällingby SOKej start
Tero JunttilaIFK Lidingö SOKej start
Egil MorastHaninge SOKej start
Oskar NederheimHaninge SOKej start
Filip OlssonVäsby OKej start
Henrik PerssonTullinge SKej start

Pöbelina

3 490 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde BacklundOK Södertörn35:1910:07
2Linnea JohanssonTäby OK35:29+0:1010:10
2Anna-Karin SundqvistTullinge SK35:29+0:1010:10
4Emma IsakssonSödertälje-Nykvarn OF42:18+6:5912:07
5Hanna LagerbergOK Södertörn42:59+7:4012:18
6Åsa LinnersjöSöders-Tyresö46:27+11:0813:18
7Selma GumaeliusWaxholms OK47:24+12:0513:34
8Erika HörnfeldtOK Ravinen48:56+13:3714:01
9Sussie TistadIFK Lidingö SOK48:58+13:3914:01
10Karin TidevallSkogsluffarnas OK59:40+24:2117:05
11Gun-Inger SahlbergLånghundra IF1:03:14+27:5518:07
Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SKej godkänd
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OLej godkänd
Christina PernebyIFK Lidingö SOKej godkänd
Linda RennerOK Södertörnej godkänd
Carina StenssonTullinge SKej godkänd
Kerstin ImarkTullinge SKej start
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser