Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IFK Enskede, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IFK Enskede, långdistans
Arrangörsorganisation: IFK Enskede
Datum: söndag 13 april 2014

IFK Lidingö SOK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mikael JanssonÖppen motion 6 (9)42:487:38
1Lisa ThunellD12 Kort (2)17:368:22
1Ingemar StenbeckH45 (23)47:227:23
2Annica JanssonD45 (12)45:53+2:1310:14
2Mårten FrendeliusÖppen motion 8 (45)34:43+0:357:27
3Lukas WernerH12 (26)27:16+1:549:14
4Helene SwartzÖppen motion 4 (9)1:04:15+13:2514:14
4Sixten HillerhagH18 (4)1:11:15+21:5911:06
4Susanne CurmanD45 (12)49:39+5:5911:04
4Torbjörn JarlemarkÖppen motion 7 (59)30:28+1:459:47
5Klara GraversenU1 (27)16:57+4:129:41
5Teija LeppinenD45 (12)49:56+6:1611:08
5Hans Olof AmblieÖppen motion 9 (19)57:50+6:077:26
5Ebba GanslandtD16 (10)44:08+6:0510:01
6Maja LiljaU1 (27)16:58+4:139:41
6Mia LiljaD45 (12)50:45+7:0511:19Ladda ner rutt i gpx-format
6Erik WretöÖppen motion 3 (26)39:22+12:0813:23
7Magdalena CarlsteinD21 (14)1:08:45+15:319:46
7Mia HillerhagÖppen motion 4 (9)1:12:31+21:4116:04
7Mattias CarlsteinH40 (24)1:02:09+9:067:50
7Magnus RajanH45 (23)55:07+7:458:35
8Pär LiljaH40 (24)1:05:42+12:398:17
9Emma TarandiÖppen motion 8 (45)42:48+8:409:12
9Elin CarlssonD21 (14)1:11:46+18:3210:12
10Andrew QuinH21 (17)1:17:45+14:238:21
11Simon LiljaH12 (26)35:36+10:1412:04
11Signe HillerhagD12 (16)47:49+13:0516:12
12Petter BodingH16 (21)49:27+9:579:19
12Mattias GanslandtH40 (24)1:12:27+19:249:08
12Jonatan GraversenH14 (25)41:03+10:5611:09
14Ida Wikström HolmgrenÖppen motion 8 (45)43:35+9:279:22
17Anna KarlqvistÖppen motion 7 (59)39:08+10:2512:34
18Niclas LimnefeltH16 (21)1:07:58+28:2812:49
20Henrik BodingÖppen motion 7 (59)39:51+11:0812:48
23Solveig SpångbergÖppen motion 3 (26)1:17:52+50:3826:29
23Ulric CarlssonH65 (24)1:30:00+44:3620:05
28Maria WretöÖppen motion 5 (36)1:11:52+38:4821:38
33Rune GraversenÖppen motion 8 (45)55:35+21:2711:57
33Birgitta ThunellÖppen motion 7 (59)43:36+14:5314:01
Elsa WretöInskolning (17)fullföljt
Johan SällforsH40 (24)ej godkänd
Björn LovangH40 (24)ej godkänd
Helena GanslandtÖppen motion 5 (36)ej godkänd
Åke SanderH75 (6)ej start
Lotta DuhsD14 (19)ej start
Ludvig JarlemarkH12 (26)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser