Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gustavsbergs OK, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, medeldistans
Arrangörsorganisation: Gustavsbergs OK
Datum: torsdag 1 maj 2014

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | H12K | H14K | H16K | D12K | D14K | D16K

D21 Elit

4 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka LindbergOK Roslagen40:208:57
2Julia LauriOK Tisaren40:54+0:349:05
3Kristina RybakovaiteHellas Orientering42:23+2:039:25
4Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering42:25+2:059:25
5Fanny RocheHellas Orientering43:18+2:589:37
6Stina JanssonJärla Orientering43:56+3:369:45
7Maria Von SchmalenséeAttunda OK44:32+4:129:53
8Fanny DecknerSkarpnäcks OL45:03+4:4310:00
9Gabija RazaityteHellas Orientering45:53+5:3310:11
10Moa Leijon LindHaninge SOK45:55+5:3510:12
11Terese HerlinAttunda OK47:31+7:1110:33
12Elin SundqvistTullinge SK48:39+8:1910:48
13Emma TarandiIFK Lidingö SOK49:57+9:3711:06
14Moa KjellstrandCentrum OK51:26+11:0611:25
15Lenka PoklopovaTäby OK51:52+11:3211:31
16Liudmila SapronenkovaHellas Orientering54:22+14:0212:04
17Rebecca BjärrenholtOK Rodhen55:10+14:5012:15
18Sanna BatzSkarpnäcks OL57:00+16:4012:40
Channa LönneTullinge SKutgått
Dora SzerencsiJärla Orienteringej start
Gro DahlbomCentrum OKej start
Sara GrenmarkTullinge SKej start
Åsa Zetterberg-ErikssonOK Djerfej start
Svetlana MironovaHellas Orienteringej start

H21 Elit

5 400 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter HemmyrJärla Orientering37:216:54
2Liutauras BileviciusOK Linné38:18+0:577:05
3Dan WesterJärla Orientering38:51+1:307:11
4Martin PoklopOK Ravinen39:24+2:037:17
5Anders BoströmJärfälla OK39:27+2:067:18
6Stephen CraigOK Ravinen39:41+2:207:20
7Jörgen OhlinOK Linné39:58+2:377:24
8Per-Åke OlssonOK Ravinen40:04+2:437:25
9Henrik PerssonTullinge SK40:31+3:107:30
10Johan LindahlTäby OK40:32+3:117:30
11Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK40:47+3:267:33
11Robert JohanssonTäby OK40:47+3:267:33
13Oskar GustafssonCentrum OK40:56+3:357:34
14Linus KaisajunttiIFK Lidingö SOK41:05+3:447:36
15Daniel WolfSöders-Tyresö41:19+3:587:39
16Andreas KyburzTullinge SK41:36+4:157:42
17Anton BordyukovHellas Orientering41:38+4:177:42
18Anders JanssonTäby OK41:42+4:217:43
19Daniel HájekTäby OK41:48+4:277:44
20Göran ThimbergSöders-Tyresö41:58+4:377:46
21Andrew QuinIFK Lidingö SOK42:01+4:407:46
22Pavel ShestakovHellas Orientering42:12+4:517:48
23Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK44:04+6:438:09
24Vitek PospisilOK Ravinen44:20+6:598:12
25Fabio MarsonerTäby OK44:22+7:018:12
26Peter AnderssonSöders-Tyresö44:38+7:178:15
27Ulrik ImbergOK Linné44:46+7:258:17
28Mattias JohanssonIFK Lidingö SOK44:57+7:368:19
29Mariusz PabichTäby OK45:10+7:498:21
30Axel WrådheAttunda OK45:20+7:598:23
31Tommy LindbergOK Roslagen45:31+8:108:25
32Tomas LiljaSöders-Tyresö46:31+9:108:36
33Martin Holth JohannessenIFK Lidingö SOK46:51+9:308:40
34Martin LuštickýSöders-Tyresö47:29+10:088:47
35Henrik WiklundBromma-Vällingby SOK48:33+11:128:59
36Igor DanielHellas Orientering48:48+11:279:02
37Tomas KuzminskisHellas Orientering48:53+11:329:03
38David PetterssonTäby OK49:16+11:559:07
39Tomek PabichTäby OK49:22+12:019:08
40Jerk RönnolsCentrum OK49:49+12:289:13
41Andreas ErikssonUmeå OK50:04+12:439:16
42Ali KuoskuSkogsluffarnas OK50:19+12:589:19
43Viktoras StaišiunasHellas Orientering50:45+13:249:23
44Vitek ZakourilSöders-Tyresö51:33+14:129:32
45Sergey DobryninHellas Orientering51:48+14:279:35
46Filip WolfSöders-Tyresö52:21+15:009:41
47Gion SchnyderTäby OK53:43+16:229:56
48Alistair LandelsStora Tuna OK54:20+16:5910:03
49Lukas VaitkusHellas Orientering54:48+17:2710:08
50Pierre SchambergerCentrum OK55:15+17:5410:13
51Gintaras KukeHellas Orientering59:25+22:0411:00
52Holger KohrJärla Orientering1:00:38+23:1711:13
53Franck LouvetHellas Orientering1:00:49+23:2811:15
54Karl MelinCentrum OK1:23:36+46:1515:28
Niklas WraneSöders-Tyresöej godkänd
Kent LundvallTäby OKej godkänd
Stuart FellCentrum OKutgått
Johan LindqvistTäby OKutgått
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start
Joakim BergBromma-Vällingby SOKej start
David KlemanTäby OKej start
Emil WippJärla Orienteringej start
Ruslan MustafinHellas Orienteringej start
Henrik OlssonTäby OKej start
Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej start

D18 Elit

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma SundvallJärla Orientering44:0012:34
2Jennifer AnderssonHaninge SOK59:03+15:0316:52
Caroline LängheimTullinge SKej start

H18 Elit

3 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias PernebyIFK Lidingö SOK28:097:24
2Nils GumaeliusWaxholms OK29:11+1:027:40
3Isak LangerakJärfälla OK30:07+1:587:55
4Radoslaw PiotrowskiTäby OK31:06+2:578:11
5Vojtech NetukaSlavia Hradec Kralove31:18+3:098:14
6Karl EngesAttunda OK32:23+4:148:31
7Gregoire ChatelainTäby OK32:50+4:418:38
8Joakim SkärlénHaninge SOK35:41+7:329:23
9Arvid PerssonTäby OK38:45+10:3610:11
10Ludvig SandahlIFK Enskede40:25+12:1610:38
11Martin HerbertTäby OK44:09+16:0011:37
12Oscar WibergJärla Orientering50:50+22:4113:22

D21

3 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia PerssonSnättringe SK41:5512:19
2Martina CraigOK Ravinen46:45+4:5013:45
3Linn StillbergerOK Ravinen49:30+7:3514:33
4Sara JonassonCentrum OK51:05+9:1015:01
5Lucie KrafkovaSöders-Tyresö52:30+10:3515:26
6Sofie Åberg WiklundTjällmo-Godegårds OK53:53+11:5815:50
7Henny SamuelssonCentrum OK57:46+15:5116:59

H21

4 700 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michal JedlickaSlavia Hradec Kralove36:267:45
2Erik WibergJärla Orientering40:51+4:258:41
3Henrik HellmanOK Södertörn42:41+6:159:04
4Fredrik HedinIFK Enskede44:20+7:549:25
5Jakob IvarssonHaninge SOK46:47+10:219:57
6Per-Ove MelinderTullinge SK47:14+10:4810:02
7Per FranzénOK Södertörn47:42+11:1610:08
8Gustav LindeborgTäby OK48:30+12:0410:19
9Göran HellgrenOK Södertörn49:41+13:1510:34
10Anders JakobssonOK Södertörn50:07+13:4110:39
11Bjarne KampegårdOK Södertörn50:16+13:5010:41
12Patrik BlidefalkOK Södertörn51:08+14:4210:52
13Jakob FrieCentrum OK51:44+15:1811:00
14Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn54:05+17:3911:30
15Tobias AnderssonOK Österåker57:14+20:4812:10
16Mattias SkepplingOK Södertörn59:12+22:4612:35
17Lars HagrotTäby OK1:00:24+23:5812:51
18Staffan ZillingOK Södertörn1:01:19+24:5313:02
19Roland PerssonSkarpnäcks OL1:04:08+27:4213:38
20Aaron Simson-WoodsBromma-Vällingby SOK1:05:51+29:2514:00
21Henrik HellborgCentrum OK1:33:48+57:2219:57
Fredrik SetterqvistOK Södertörnej godkänd
Kristoffer EdshageCentrum OKej start
Magnus JohanssonWaxholms OKej start
Adam NymanKristinehamns OKej start

D18

3 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adela CervenaSlavia Hradec Kralove47:4913:39
2Linnéa GranlundTäby OK1:29:08+41:1925:28
3Athina ÅrreBromma-Vällingby SOK1:36:30+48:4127:34

H18

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam ArthurssonJärfälla OK36:2710:24
2Vaclav TrejbalSlavia Hradec Kralove44:12+7:4512:37
3Erik CallebergSnättringe SK45:23+8:5612:58
4Måns TistadIFK Lidingö SOK1:02:37+26:1017:53
5Felix Tiderman-BjörkblomSöders-Tyresö1:03:49+27:2218:14
Sixten HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Gabriel JanssonOK Linnéej start

D16

3 700 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna HänströmTäby OK31:248:29
2Rebecca WaldenfjordJärfälla OK32:12+0:488:42
3Vilma KarlssonSnättringe SK34:15+2:519:15
4Tone AlbrektssonOK Ravinen34:22+2:589:17
5Apolena MalinovaSlavia Hradec Kralove35:49+4:259:40
6Emma HagrotTäby OK37:10+5:4610:02
7Tilda AnderssonOK Ravinen37:18+5:5410:04
8Anna HerbertTäby OK37:35+6:1110:09
9Nikola ThynovaSlavia Hradec Kralove38:14+6:5010:20
10Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK38:33+7:0910:25
11Andrea VetrickovaSlavia Hradec Kralove40:09+8:4510:51
12Kristina TedhamreSnättringe SK40:53+9:2911:02
13Matilda ForsbergOK Ravinen41:07+9:4311:06
14Emmy AlbinssonJärfälla OK41:36+10:1211:14
15Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK43:15+11:5111:41
16Malin DahlbäckOK Österåker43:47+12:2311:50
17Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK45:07+13:4312:11
18Ebba LeicktTullinge SK45:38+14:1412:20
19Matilda AnderssonTäby OK45:51+14:2712:23
20Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK49:10+17:4613:17
21Ebba JanssonSöders-Tyresö1:00:10+28:4616:15
22Linnea HedinSöders-Tyresö1:02:18+30:5416:50
23Filippa GrelzSöders-Tyresö1:08:09+36:4518:25
24Magdalena HedbergSöders-Tyresö1:10:53+39:2919:09
Hanna RöstinSöders-Tyresöej godkänd
Alma JuhlinJärla Orienteringej start
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Isabella TapperIFK Lidingö SOKej start

H16

3 700 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonTullinge SK26:007:01
2Erik HerneOK Ravinen27:12+1:127:21
3Niklas CarlssonSundbybergs IK27:24+1:247:24
4Oskar EdvardssonJärfälla OK28:26+2:267:41
5Jan GebrtSlavia Hradec Kralove28:48+2:487:47
6Benjamin LangerakJärfälla OK28:54+2:547:48
7Simon SchusterVallentuna-Össeby OL28:58+2:587:49
8Albin AnderssonOK Ravinen29:00+3:007:50
9David JansonJärfälla OK29:01+3:017:50
10Adam HedbergOK Södertörn29:37+3:378:00
11Jason BransomeSkogsluffarnas OK29:46+3:468:02
12Linus BacklundOK Södertörn29:50+3:508:03
13Georg EklöwOK Södertörn30:31+4:318:14
14Edvin NordströmTäby OK31:09+5:098:25
15Christian RedtzerAttunda OK31:15+5:158:26
16Tobias KarlssonSnättringe SK32:38+6:388:49
17Johan HerbertTäby OK34:28+8:289:18
18Oskar ForsbergTullinge SK34:53+8:539:25
19Kasper FranssonOK Ravinen34:54+8:549:25
20Lukas ArkängTullinge SK35:09+9:099:30
21Axel KudinoffOK Södertörn35:39+9:399:38
22Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK36:51+10:519:57
23John LarssonRånäs OK37:17+11:1710:04
24Waldemar AnderssonOK Roslagen37:56+11:5610:15
25Daniel PekSlavia Hradec Kralove38:13+12:1310:19
26Vidar PerssonTäby OK38:46+12:4610:28
27Hannes SvahnOK Ravinen39:51+13:5110:46
28Lucas NorrmanAttunda OK43:02+17:0211:37
29Svante JohanssonTäby OK43:41+17:4111:48
30Jakub HajekSlavia Hradec Kralove44:15+18:1511:57
31Lukas LanttoBromma-Vällingby SOK45:14+19:1412:13
32Fredrik StenbeckOK Österåker45:42+19:4212:21
33Emil AnderssonHaninge SOK49:49+23:4913:27
34Christian LindhSundbybergs IK52:34+26:3414:12
35Oskar EngesAttunda OK57:40+31:4015:35
36Arne KvarnefalkJärfälla OK59:27+33:2716:04
37Albin KvarnefalkJärfälla OK1:26:50+1:00:5023:28
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Egil MorastHaninge SOKej godkänd
Victor ImarkTullinge SKej godkänd
Hugo LindbärgOK Södertörnej godkänd
Gustav LidmarSnättringe SKej godkänd
Petter BodingIFK Lidingö SOKej godkänd
Daniel VandasSlavia Hradec Kraloveej godkänd
Johan PerssonOK Österåkerej start
Oskar PerssonOK Österåkerej start

D14

3 100 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde BacklundOK Södertörn25:438:17
2Hanna LagerbergOK Södertörn27:07+1:248:44
3Julia RajanIFK Lidingö SOK29:12+3:299:25
4Linnea JohanssonTäby OK30:29+4:469:50
5Karin ModinBromma-Vällingby SOK30:58+5:159:59
6Lovisa WigertzLånghundra IF34:28+8:4511:07
7Ylva SandénOK Södertörn34:49+9:0611:13
8Frida HectorSnättringe SK37:04+11:2111:57
9Emilia EngelOK Ravinen38:50+13:0712:31
10Lovisa LängheimTullinge SK39:20+13:3712:41
11Sofia Danielsson DamneBromma-Vällingby SOK39:45+14:0212:49
12Jonna LundbäckJärfälla OK40:54+15:1113:11
13Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK41:17+15:3413:19
14Linda RennerOK Södertörn41:32+15:4913:23
15Tilda AnderssonTullinge SK41:35+15:5213:24
16Klara BolinTullinge SK42:18+16:3513:38
17Trine KarlbergTullinge SK43:01+17:1813:52
18Hedda Persson VildirSkarpnäcks OL43:57+18:1414:10
19Tilda BellanderGustavsbergs OK44:32+18:4914:21
20Malin StrandbergGustavsbergs OK47:29+21:4615:19
21Lovisa LarssonTullinge SK49:59+24:1616:07
22Veronica RedtzerAttunda OK50:41+24:5816:20
23Rebecka HaraldssonTäby OK51:56+26:1316:45
24Sara SalemyrBromma-Vällingby SOK52:29+26:4616:55
25Lotten SandénOK Södertörn53:28+27:4517:14
26Lova AggeforsOK Ravinen53:29+27:4617:15
27Ellen AnderssonTäby OK1:06:35+40:5221:28
28Alexandra PerssonOK Österåker1:14:01+48:1823:52
Selma GumaeliusWaxholms OKej godkänd
Petrina CostermansJärla Orienteringej godkänd
Katarina NorrbyOK Södertörnutgått
Vilma GotheOK Ravinenej start
Karin KallhaugeSnättringe SKej start
Sofia ZillingOK Södertörnej start
Lotta DuhsIFK Lidingö SOKej start

H14

3 100 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon FriskGustavsbergs OK24:437:58
2Noel WaldenfjordJärfälla OK25:18+0:358:09
3Ruben BryngelssonTullinge SK26:02+1:198:23
4Johan LangerakJärfälla OK26:56+2:138:41
5Felix PerssonHaninge SOK27:12+2:298:46
6Elias TidevallSkogsluffarnas OK27:34+2:518:53
7Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK28:29+3:469:11
8Filip MöllerOK Södertörn28:44+4:019:16
9Ivar Lidström LauriSnättringe SK28:52+4:099:18
10Johan CallebergSnättringe SK29:33+4:509:31
11Trevor BransomeSkogsluffarnas OK29:51+5:089:37
12Mattias IvarezOK Södertörn30:14+5:319:45
13Melvin JakobssonOK Södertörn33:21+8:3810:45
14Anton HänströmTäby OK33:35+8:5210:50
15Jonatan StåhlSundbybergs IK34:01+9:1810:58
16Jesper LidmarSnättringe SK34:47+10:0411:13
17Elias RöstinSöders-Tyresö36:22+11:3911:43
18Niklas SvenssonJärfälla OK39:11+14:2812:38
19Jonatan GraversenIFK Lidingö SOK39:39+14:5612:47
20Anton BorgOK Ravinen40:20+15:3713:00
21Emil GustafssonJärfälla OK40:32+15:4913:04
22Adam BrattTullinge SK43:18+18:3513:58
23Vilhelm KarlinSundbybergs IK43:35+18:5214:03
24Fredrik EkholmAttunda OK44:47+20:0414:26
25Andreas SkepplingOK Södertörn45:23+20:4014:38
26Marcus Salomon-SörensenAttunda OK45:38+20:5514:43
27Martin SkärlénHaninge SOK45:40+20:5714:43
28Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK46:38+21:5515:02
29Rasmus KlingbergSnättringe SK47:03+22:2015:10
30Joar SöderbergJärla Orientering58:48+34:0518:58
31Erik ArthurssonJärfälla OK59:58+35:1519:20
32Nick WestinAttunda OK1:01:25+36:4219:48
33Felix MalmsjöHellas Orientering1:14:18+49:3523:58
Anton SilierJärfälla OKej godkänd
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej start
Robert ColeVäsby OKej start
Erik PerssonOK Österåkerej start
Linus AlbinssonJärfälla OKej start

D12

2 600 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa BogrenSundbybergs IK22:198:35
2Smilla MogensenOK Ravinen25:14+2:559:42
3Ella ForsbergOK Ravinen26:33+4:1410:12
4Matilda LindhSundbybergs IK27:10+4:5110:26
5Ronja StåhlSundbybergs IK27:39+5:2010:38
6Nina PerssonHaninge SOK27:41+5:2210:38
7Alice HallménJärfälla OK28:38+6:1911:00
8Therese NilssonOK Österåker29:35+7:1611:22
9Sara MöllerOK Södertörn30:21+8:0211:40
10Alma HellströmAttunda OK30:27+8:0811:42
11Ella KarlssonSnättringe SK31:30+9:1112:06
12Lovisa NilssonAttunda OK31:42+9:2312:11
13Sanna HedbergOK Södertörn31:51+9:3212:15
14Amelie RajanIFK Lidingö SOK32:49+10:3012:37
15Sofia EdvardssonJärfälla OK32:53+10:3412:38
15Hedda RöstinSöders-Tyresö32:53+10:3412:38
17Linnéa SöderqvistOK Ravinen33:19+11:0012:48
18Joni Müller af UhrOK Linné34:03+11:4413:05
19Marie-Chantal BallnusSnättringe SK35:42+13:2313:43
20Hanna ÅbergTumba-Mälarhöjden OK36:03+13:4413:51
21Wilma WernerGustavsbergs OK36:24+14:0514:00
22Åsa SundströmJärla Orientering36:48+14:2914:09
23Maja SandvikAttunda OK38:00+15:4114:36
24Cecilia HectorSnättringe SK38:58+16:3914:59
25Ida HänströmTäby OK39:49+17:3015:18
26Tuva FalkSundbybergs IK42:43+20:2416:25
27Emelie Lilja-MalmströmTumba-Mälarhöjden OK42:51+20:3216:28
28Katja LeicktTullinge SK43:46+21:2716:50
29Frida MalmsjöHellas Orientering45:56+23:3717:40
30Embla BergströmTäby OK53:41+31:2220:38
31Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK1:00:32+38:1323:16
32Lilo KardJärla Orientering1:14:25+52:0628:37
Ida SkantzeSundbybergs IKej start
Lovisa HambäckLånghundra IFej start
Tilda MårtenssonOK Ravinenej start
Ida HofstedtVallentuna-Össeby OLej start
Matilda FriskGustavsbergs OKej start
Emma BellanderGustavsbergs OKej start

H12

2 400 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LundbäckJärfälla OK19:408:11
2Alfred LängheimTullinge SK20:02+0:228:20
3Isak GeliusSnättringe SK21:34+1:548:59
4Albin HainkeSnättringe SK22:24+2:449:20
5Theodor BrabieJärfälla OK22:57+3:179:33
6Martin RinnbäckOK Ravinen23:35+3:559:49
7Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby23:36+3:569:50
8Otto BalckVallentuna-Össeby OL23:42+4:029:52
8Erik Lidström LauriSnättringe SK23:42+4:029:52
10Erik BovalliusJärfälla OK23:51+4:119:56
11Jakob Gadefors NauHaninge SOK24:38+4:5810:15
12Johan NordquistJärla Orientering25:33+5:5310:38
13Elliot ErlandssonOK Österåker25:44+6:0410:43
14Oskar HaglundHaninge SOK26:26+6:4611:00
15Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK27:02+7:2211:15
16Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL27:38+7:5811:30
17Elon AlbrektssonOK Ravinen28:13+8:3311:45
18Eskil WidehagSundbybergs IK28:16+8:3611:46
19Simon LiljaIFK Lidingö SOK28:50+9:1012:00
20Andreas BorängSnättringe SK29:27+9:4712:16
21Max HalldinBromma-Vällingby SOK30:22+10:4212:39
22Lukas GustafssonJärfälla OK31:01+11:2112:55
23Herman SvahnOK Ravinen31:40+12:0013:11
24Filip StorellHaninge SOK32:58+13:1813:44
25Tiger LandenGustavsbergs OK33:26+13:4613:55
26Manne HammarbergJärfälla OK34:03+14:2314:11
27Albin SöderlindJärfälla OK34:22+14:4214:19
28Joel ThalénSundbybergs IK40:08+20:2816:43
29Mattis SandénOK Södertörn40:52+21:1217:01
30John WolgastSnättringe SK44:18+24:3818:27
31Lukas MalmströmGustavsbergs OK49:17+29:3720:32
32Nils Forsberg RundströmIFK Enskede53:22+33:4222:14
33Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK56:36+36:5623:35
34Måns NybergGustavsbergs OK58:49+39:0924:30
35Ludwig BerglindOK Södertörn58:55+39:1524:32
36Elliot AgriwillJärla Orientering1:23:08+1:03:2834:38
Isak VestringJärfälla OKutgått
Olle Pettersson GradinAttunda OKej start
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Oskar NilssonJärfälla OKej start
Oscar Wångberg-AnelandOK Ravinenej start
Filip MårdOK Ravinenej start

D10

1 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK21:1211:09
2Fredrika NordquistTäby OK21:25+0:1311:16
2Märta SandvikAttunda OK21:25+0:1311:16
4Ida ÖsterbergGustavsbergs OK22:22+1:1011:46
5Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOK23:17+2:0512:15
6Tindra JonssonSkarpnäcks OL26:54+5:4214:09
7Wilma LeicktTullinge SK27:26+6:1414:26
7Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK27:26+6:1414:26
9Alva Lidström LauriSnättringe SK27:33+6:2114:30
10Sanna RinnbäckOK Ravinen29:48+8:3615:41
11Tilde MansénSkarpnäcks OL30:07+8:5515:51
12Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK30:31+9:1916:03
13Sofia ErséusJärla Orientering32:48+11:3617:15
14Maja FalkSundbybergs IK34:54+13:4218:22
15Inez BerggrenJärla Orientering35:36+14:2418:44
16Moa JohanssonVäsby OK39:43+18:3120:54
17Elin WolgastSnättringe SK47:43+26:3125:06
Miia RollerJärfälla OKej start
Alicia KallhaugeSnättringe SKej start
Hilda MårdOK Ravinenej start

H10

1 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus SteneboAttunda OK15:598:24
2Linus NilssonOK Österåker16:01+0:028:25
3Alvin CraigOK Ravinen17:10+1:119:02
4Teo StruckOK Ravinen17:41+1:429:18
5Björn RennerOK Södertörn18:42+2:439:50
6Elis Forsberg RundströmIFK Enskede19:08+3:0910:04
7Eskil CostermansJärla Orientering19:35+3:3610:18
8Filip LindqvistTäby OK19:53+3:5410:27
9Viktor SöderbergJärla Orientering20:48+4:4910:56
10Niklas ErlandssonOK Södertörn21:08+5:0911:07
11Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL22:41+6:4211:56
12Axel Rudehill SundellJärla Orientering22:55+6:5612:03
13Olle SandströmOK Ravinen24:20+8:2112:48
14Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK24:42+8:4313:00
15Melker CarlingerSkogsluffarnas OK24:55+8:5613:06
16Max ÖsterbergGustavsbergs OK25:21+9:2213:20
17Martin ErikssonVäsby OK26:33+10:3413:58
18Rasmus LindblomGustavsbergs OK26:38+10:3914:01
19Jannick BrabieJärfälla OK28:40+12:4115:05
20Anton SjödinGustavsbergs OK32:52+16:5317:17
21Erik FranklingIFK Lidingö SOK33:56+17:5717:51
22Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL36:12+20:1319:03
23Jacob KennerhedSnättringe SK39:40+23:4120:52
Olle ThimbergSöders-Tyresöej godkänd
Hannes MogensenOK Ravinenej godkänd
Hugo LindskogOK Ravinenej godkänd
Lukas HambäckLånghundra IFej start
Simon StridhSkogsluffarnas OKej start
Gustav HaglundHaninge SOKej start
Viktor ZillingOK Södertörnej start

D35

3 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina De BoussardIFK Enskede34:5510:16
2Katrin SöderbergTäby OK36:32+1:3710:44
3Åsa LinnersjöSöders-Tyresö41:03+6:0812:04
4Daniela RennerOK Södertörn41:05+6:1012:05
5Malin LindskogOK Ravinen43:02+8:0712:39
6Elin AhlströmIFK Enskede47:01+12:0613:49
7Annika BengtssonRävetofta OK1:11:32+36:3721:02

D40

3 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria MogensenOK Ravinen33:449:55
2Eva HallstenIFK Lidingö SOK34:13+0:2910:03
3Kristin Åberg NilssonBromma-Vällingby SOK39:34+5:5011:38
4Anna FalkSundbybergs IK39:46+6:0211:41
5Petra NicanderJärla Orientering41:02+7:1812:04
6Camilla EngelOK Ravinen42:22+8:3812:27
7Ewa AlbrektssonOK Ravinen47:18+13:3413:54
8Ann RollerJärfälla OK48:00+14:1614:07
9Lisa LeicktTullinge SK1:01:55+28:1118:12
10Maria EdvardssonJärfälla OK1:03:09+29:2518:34
11Hana TeplaSlavia Hradec Kralove1:03:15+29:3118:36
Karin HofstedtVallentuna-Össeby OLdiskvalificerad
Anneli LidmarSnättringe SKutgått
Malin AlbinssonJärfälla OKutgått
Monique Stalås HörnstenOK Österåkerej start
Annika LundströmSundbybergs IKej start
Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OKej start

H40

4 300 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK36:008:22
2Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL36:11+0:118:24
3Pär LiljaIFK Lidingö SOK36:47+0:478:33
4Peter HaglundHaninge SOK37:21+1:218:41
5Stefan Svensson GeliusSnättringe SK38:10+2:108:52
6Tomas JonssonJärfälla OK39:14+3:149:07
7Ronny FalkSundbybergs IK40:26+4:269:24
8Niklas HallHaninge SOK41:40+5:409:41
9Håkan MelinBromma-Vällingby SOK42:13+6:139:49
10Joakim PerssonHaninge SOK43:19+7:1910:04
11Henrik SjögrenHaninge SOK44:44+8:4410:24
12Ola ErikssonBromma-Vällingby SOK45:04+9:0410:28
13Ludek VandasSlavia Hradec Kralove45:08+9:0810:29
14Joacim TingstorpHammarby IF OF46:16+10:1610:45
15Christoffer NorrmanAttunda OK46:40+10:4010:51
16Henrik MorastHaninge SOK48:26+12:2611:15
17Fredrik MorastHaninge SOK50:09+14:0911:39
18Per LembreJärla Orientering50:18+14:1811:41
19Jan NetukaSlavia Hradec Kralove51:41+15:4112:01
20Anders KolmskogSundbybergs IK51:43+15:4312:01
21Andreas FredrikssonAttunda OK55:57+19:5713:00
22Nils EdvardssonJärfälla OK58:02+22:0213:29
23Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK59:36+23:3613:51
24Ulf AnderssonHaninge SOK1:13:32+37:3217:06
25Jörgen KardJärla Orientering1:25:49+49:4919:57
Jacob BolinTullinge SKutgått
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start
Mats LundbäckJärfälla OKej start
Johan NäsmanIFK Lidingö SOKej start
Johan SällforsIFK Lidingö SOKej start

D45

2 800 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christin SöderqvistOK Ravinen27:199:45
2Yvonne AnderssonTullinge SK29:04+1:4510:22
3Kerstin ImarkTullinge SK31:29+4:1011:14
4Annica JanssonIFK Lidingö SOK32:51+5:3211:43
5Mia LiljaIFK Lidingö SOK33:01+5:4211:47
6Anna BacklundOK Södertörn34:36+7:1712:21
7Pia HellgrenOK Södertörn36:11+8:5212:55
8Maria ColeVäsby OK36:12+8:5312:55
9Sussie TistadIFK Lidingö SOK36:40+9:2113:05
10Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK37:35+10:1613:25
11Andrea SilierJärfälla OK38:19+11:0013:41
12Gunilla KallhaugeSnättringe SK38:42+11:2313:49
13Carin KihlströmTäby OK43:03+15:4415:22
14Lena GumaeliusWaxholms OK43:50+16:3115:39
15Susanne BovalliusJärfälla OK47:35+20:1616:59
16Erika CarlingerSkogsluffarnas OK48:01+20:4217:08
17Karin SteneboAttunda OK49:05+21:4617:31
18Karin TidevallSkogsluffarnas OK50:10+22:5117:55
19Susanne HarryssonAttunda OK52:20+25:0118:41
20Mari-helen LidströmSnättringe SK54:21+27:0219:24
21Åsa LindhSundbybergs IK55:09+27:5019:41
Anna-Lena CostermansJärla Orienteringej godkänd
Jenny SöderbergJärla Orienteringej godkänd
Annika LindbergAttunda OKej godkänd
Lena BrobergSnättringe SKej godkänd
Charlotta Thureson GibergHellas Orienteringutgått
Åsa ÖlwegårdSundbybergs IKej start
Camilla MårdOK Ravinenej start
Malin SherlockEnebybergs IFej start

H45

4 300 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars Håkan SandvikAttunda OK34:087:56
2Per MårtenssonOK Ravinen35:35+1:278:16
3Kjell AlmgrenOK Ravinen37:24+3:168:41
4Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK37:50+3:428:47
5Anders BrinkmanVandrarringen38:31+4:238:57
6Göran LängheimTullinge SK40:34+6:269:26
7Pär HedlundIFK Enskede41:51+7:439:43
8Sven JohanssonTäby OK41:57+7:499:45
9Ola BovalliusJärfälla OK42:30+8:229:53
10Björn AxelssonTullinge SK42:41+8:339:55
11Fredrik SteneboAttunda OK43:03+8:5510:00
12Ove GustafssonJärfälla OK44:46+10:3810:24
13Håkan SöderqvistOK Ravinen45:31+11:2310:35
14Jonas EklundVallentuna-Össeby OL46:10+12:0210:44
15Peter AlbinssonJärfälla OK46:21+12:1310:46
16Anders KarlssonSnättringe SK47:23+13:1511:01
17Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby48:06+13:5811:11
18Tomas GlanshedIFK Enskede49:25+15:1711:29
19Jan StridhSkogsluffarnas OK50:04+15:5611:38
20Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby50:19+16:1111:42
21Niclas NilssonOK Österåker50:21+16:1311:42
22Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK50:47+16:3911:48
23Johan BalckVallentuna-Össeby OL54:16+20:0812:37
24Nicklas BergströmTäby OK54:47+20:3912:44
25Nils ErikssonVäsby OK59:42+25:3413:53
26Jonatan LindellIFK Enskede1:01:27+27:1914:17
27Eric HuijsersHammarby IF OF1:07:13+33:0515:37
28Olle SandénOK Södertörn1:09:10+35:0216:05
29Anders RöstinSöders-Tyresö1:13:14+39:0617:01
30Peter Salomon-SörensenAttunda OK1:14:46+40:3817:23
31Thomas MalmsjöHellas Orientering1:24:14+50:0619:35
Johan LidmarSnättringe SKdiskvalificerad
Johan HofstedtVallentuna-Össeby OLdiskvalificerad
Robert HaglundHaninge SOKutgått
Erik ForsbergOK Ravinenutgått
Nils EklöwOK Södertörnutgått
Joakim SkantzeSundbybergs IKej start
Rickard EkmanOK Roslagenej start
Johan OhlströmIF Thorej start
Per B NilssonJärfälla OKej start
Anders HedbergOK Södertörnej start
Urban StåhlSundbybergs IKej start
Fredrik TrahnJärla Orienteringej start
Eric RollerJärfälla OKej start
Johan SundinWaxholms OKej start
Patrik LeicktTullinge SKej start
Magnus RajanIFK Lidingö SOKej start

D50

2 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne Cecilie LøvaldTäby OK29:0010:21
2Anna-Karin SundqvistTullinge SK29:26+0:2610:30
3Kristina BergstrandSöders-Tyresö30:35+1:3510:55
4Birgitta OlssonTäby OK32:11+3:1111:29
5Johanna SundströmJärla Orientering36:39+7:3913:05
6Christina PernebyIFK Lidingö SOK37:38+8:3813:26
7Karina LangerakJärfälla OK39:25+10:2514:04
8Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK40:59+11:5914:38
9Annika LundströmVäsby OK41:51+12:5114:56
10Annika SvenssonSolna OK45:06+16:0616:06
11Annika SundvallJärla Orientering46:21+17:2116:33
12Charlotte EngesAttunda OK1:16:06+47:0627:10
13Christel NilssonHaninge SOK1:17:01+48:0127:30
Marie MalmborgSöders-Tyresöej godkänd
Monica FröjdSnättringe SKej start
Iréne PerssonTäby OKej start
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OKej start
Kristina KlangHaninge SOKej start
Marie StrandOK Österåkerej start
Gunilla ThunstedtJärfälla OKej start

H50

3 400 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter AlbrektssonOK Ravinen29:148:35
2Lars PalmqvistJärfälla OK29:56+0:428:48
3Per KallhaugeSnättringe SK31:29+2:159:15
4Jan-Olof BogrenSundbybergs IK32:37+3:239:35
5Thomas JanssonOK Roslagen33:18+4:049:47
6Håkan DahlbäckOK Österåker33:37+4:239:53
7Lars GreilertHaninge SOK33:50+4:369:57
8Kalle PerssonOK Österåker33:59+4:459:59
9Thomas CallebergSnättringe SK34:21+5:0710:06
10Björn LönneSkarpnäcks OL35:14+6:0010:21
11Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK36:34+7:2010:45
12Jörgen EkmanVästvärmlands OK36:53+7:3910:50
12Torbjörn OhlssonHaninge SOK36:53+7:3910:50
14Frank SteinerJärfälla OK37:33+8:1911:02
15Mats CarlssonSundbybergs IK37:56+8:4211:09
16Håkan RedtzerAttunda OK38:06+8:5211:12
17Sven WigertzLånghundra IF38:28+9:1411:18
18Bo LauriSnättringe SK38:34+9:2011:20
19Torbjörn JohanssonOK Södertörn38:47+9:3311:24
20Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF40:31+11:1711:55
21Ove RinnbäckOK Ravinen41:51+12:3712:18
22Mikael SundqvistTullinge SK43:28+14:1412:47
23Christer JohanssonKöping-Kolsva OK44:04+14:5012:57
24Mats LarssonIFK Enskede44:30+15:1613:05
25Janne NilssonCentrum OK45:56+16:4213:30
26Jan DahlbergHaninge SOK48:52+19:3814:22
27Anders S NybergSäterbygdens OK49:56+20:4214:41
28Erik AnderssonOK Österåker50:02+20:4814:42
29Claes RennerOK Södertörn50:08+20:5414:44
30Bengt SvenssonSundbybergs IK50:15+21:0114:46
31Mats NordTumba-Mälarhöjden OK50:59+21:4514:59
32Ronny NordgrenSundbybergs IK51:07+21:5315:02
33Peter WippJärla Orientering1:00:07+30:5317:40
34Tomas BjörelindJärla Orientering1:02:12+32:5818:17
35Anders WinaldHellas Orientering1:02:45+33:3118:27
36Gunnar SkärlénHaninge SOK1:10:36+41:2220:45
37Per WolgastSnättringe SK1:17:22+48:0822:45
38Jan LindhSundbybergs IK1:23:21+54:0724:30
Stefan KnornAttunda OKej start
Hans MalmbergWaxholms OKej start
Anders LundhJärfälla OKej start
Carl PerssonTäby OKej start
Piero SannicoloTäby OKej start
Mats FermOK Linnéej start
Peter HambäckLånghundra IFej start
Michael HolmgrenIF Thorej start
Anders MansénSkarpnäcks OLej start
Ulf KallhaugeSnättringe SKej start

D55

2 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina DoyleSundbybergs IK36:5513:11
2Åsa SundbergOK Södertörn36:58+0:0313:12
3Anne-Chr SchunnessonAttunda OK44:05+7:1015:44
4Anita KarlssonOK Södertörn44:09+7:1415:46
5Margareta WadinOK Älvsjö-Örby49:41+12:4617:44
6Christina NordströmBodens BK1:13:53+36:5826:23
My RönnolsTäby OKej godkänd
Helena BachmanTäby OKej start
Anna-Karin OhlssonTullinge SKej start
Ulla WesterlundTäby OKej start
Karin IvarssonHaninge SOKej start

H55

3 400 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen KarlssonAttunda OK32:419:36
2Gunnar LangsSkarpnäcks OL32:47+0:069:38
3Göran NilssonSnättringe SK33:14+0:339:46
4Hans VedinSöders-Tyresö33:39+0:589:53
5Ola NyqvistOK Södertörn34:40+1:5910:11
6Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL34:58+2:1710:17
7Kenneth NordstrandJärfälla OK35:28+2:4710:25
8Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF36:35+3:5410:45
9Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL37:12+4:3110:56
10Leif MattssonJärla Orientering37:55+5:1411:09
11Stefan SundéliusJärfälla OK38:22+5:4111:17
12Björn RegerSöders-Tyresö38:35+5:5411:20
13Eddie BjärrenholtRånäs OK38:50+6:0911:25
14Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK39:44+7:0311:41
15Göran HedströmIFK Enskede40:25+7:4411:53
16Matts AnderssonOK Ravinen40:41+8:0011:57
17Peter OlssonTäby OK40:53+8:1212:01
18Ronny PerssonOK Österåker43:00+10:1912:38
19Gunnar SvanbergJärfälla OK44:39+11:5813:07
20Mikael SternJärla Orientering44:57+12:1613:13
21Björn ThorénTäby OK47:18+14:3713:54
22Pär OlssonTäby OK48:36+15:5514:17
23Rolf NilssonTullinge SK54:08+21:2715:55
24Kenneth PetterssonJärfälla OK55:10+22:2916:13
25Karl-Erik BäckströmHellas Orientering55:17+22:3616:15
26Anders LavforsCentrum OK55:44+23:0316:23
27Harald BauerIFK Lidingö SOK57:07+24:2616:47
28Göran IvarezOK Södertörn58:12+25:3117:07
29Glenn WiderströmOK Ravinen1:12:27+39:4621:18
Lars-Olof LarssonTäby OKej start
Hans TarandiIFK Lidingö SOKej start
Jan GottfridssonNorbergs OKej start
Roland JanssonOK Linnéej start

D60

2 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena JanssonJärla Orientering33:4712:30
2Ing-Marie BackIFK Hedemora OK41:23+7:3615:19
3Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK46:28+12:4117:12
4Ulla GummesonVäsby OK47:25+13:3817:33
5Ingrid GraneliHaninge SOK52:44+18:5719:31
6Riggan FrändénJärla Orientering55:10+21:2320:25
7Helena KorhonenHaninge SOK1:19:17+45:3029:21
8Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:47:50+1:14:0339:56
Ulla ClevnertSpårvägens OKej start
Margareta AnderssonHellas Orienteringej start

H60

3 400 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1P-O IvarssonHaninge SOK28:118:17
2Mikael TarandiIFK Lidingö SOK30:45+2:349:02
3Carl BachmanTäby OK32:27+4:169:32
4Lars BoudrieVäsby OK33:50+5:399:57
5Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK33:58+5:479:59
6Per Ove WallénTäby OK34:30+6:1910:08
7Olof PerssonSnättringe SK34:31+6:2010:09
8Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF35:05+6:5410:19
9Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn35:14+7:0310:21
10Arne BackIFK Hedemora OK35:16+7:0510:22
11Lennart HävrénTullinge SK36:52+8:4110:50
12Roland WareniusDalaportens OL39:57+11:4611:45
13Reijo KorhonenHaninge SOK40:10+11:5911:48
14Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL40:15+12:0411:50
15Clas-Göran HerrgårdTäby OK41:41+13:3012:15
16Sven HedmanAttunda OK41:58+13:4712:20
17Kjell JanssonLånghundra IF46:14+18:0313:35
18Mats SandewallUmeå OK48:06+19:5514:08
19Tommy HöglundLånghundra IF48:27+20:1614:15
20Harry HattaraTäby OK50:32+22:2114:51
21Christer NordströmOK Älvsjö-Örby51:27+23:1615:07
22Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK55:34+27:2316:20
23Håkan ErikssonUmeå OK59:25+31:1417:28
24Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:03:36+35:2518:42
25Jan LindgrenOK Södertörn1:04:17+36:0618:54
26Martin ErikssonOK Södertörn1:11:25+43:1421:00
Göran HanssonTäby OKutgått
Åke HellmanOK Södertörnej start
Mats-Ola ÖbergSundbybergs IKej start
Henrik JohanssonBromma-Vällingby SOKej start
Dan KlangHaninge SOKej start

D65

2 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL29:4811:02
2Anne LundmarkJärfälla OK37:42+7:5413:57
3Anna BlomgrenTullinge SK43:17+13:2916:01
4Aila HalttunenHaninge SOK50:38+20:5018:45
Birgitta BillstamJärfälla OKej godkänd
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OLej start
Margareta HagstedtVäsby OKej start
Kristina Nygren-FriskAttunda OKej start
Marianne SellgrenSigtuna OKej start

H65

2 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Paul NorénOK Södertörn33:4312:02
2Åke WansölinSöders-Tyresö35:31+1:4812:41
3Göran AnderssonEnebybergs IF36:27+2:4413:01
4Per-Erik WåhlbergOK Linné38:33+4:5013:46
5Jan BojlingSolna OK39:24+5:4114:04
6John ÖstlundSundbybergs IK42:14+8:3115:05
7Leif NordinAttunda OK43:01+9:1815:21
8Alf LångSöders-Tyresö43:17+9:3415:27
9Bror FureskogAlfta-Ösa OK45:25+11:4216:13
10Göran LarboAttunda OK47:36+13:5317:00
11Ulf SkogtjärnOK Linné51:44+18:0118:28
12Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb51:58+18:1518:33
13Per SöderstenOK Ravinen58:36+24:5320:55
14Örjan KampegårdOK Södertörn1:14:26+40:4326:35
Ebbe AdolfssonSundbybergs IKej start
Anders SellgrenSigtuna OKej start
Göran FriskAttunda OKej start
Conny HusénOK Roslagenej start
Bernt ErikssonSpårvägens OKej start
Tage SandbergBromma-Vällingby SOKej start
Bo WinanderJärfälla OKej start
Kjell ErikssonOK Djerfej start
Anders StenbackBromma-Vällingby SOKej start

D70

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva-Stina SvärdHaninge SOK37:5816:30
2Inger PahlénSöders-Tyresö41:29+3:3118:02
3Berit LindungerHaninge SOK1:03:59+26:0127:49
4Gun LarssonHammarby IF OF1:12:37+34:3931:34
5Gunnel BalckIFK Enskede1:27:18+49:2037:57
6Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:28:03+50:0538:16
Eva von HeijneSigtuna OKej start

H70

2 700 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune RådeströmSnättringe SK33:3812:27
2Håkan SjökvistSöders-Tyresö38:06+4:2814:06
3Gunnar TiseliusOK Kåre40:54+7:1615:08
4Reine BorgströmSkogsluffarnas OK41:24+7:4615:20
5Börje PahlénSöders-Tyresö43:04+9:2615:57
6Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK44:09+10:3116:21
7Bo HedlundIFK Enskede44:46+11:0816:34
8Lars EnglundJärla Orientering45:41+12:0316:55
9Hans L AnderssonVästerbergslagens OL45:45+12:0716:56
10Levin SvedbergSundbybergs IK46:45+13:0717:18
11Sverre JonssonOK Ravinen47:43+14:0517:40
12Håkan BoijeAttunda OK49:17+15:3918:15
13Lars NordinSolna OK49:32+15:5418:20
14Ove ForsbergTurebergs IF51:05+17:2718:55
15Göran JanssonGränna-Bygdens OK51:59+18:2119:15
16Ronny HedlundOK Södertörn57:18+23:4021:13
17Kurt AnderssonEnebybergs IF1:01:09+27:3122:38
Bo SundenKarlsbyhedens IKej godkänd
Bernt JohanssonHäverödals SKej start
Staffan ElmhagenSöders-Tyresöej start
Göran AnderssonTäby OKej start
Curt BalckIFK Enskedeej start

D75

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Margareta WallénTäby OKej godkänd

H75

2 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune CarlssonSundbybergs IK42:0615:35
2Bjarne ErlandssonHammarby IF OF47:05+4:5917:26
3Leif LundquistEnebybergs IF56:12+14:0620:48
Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd
Sigurd WallénTäby OKej godkänd
Hugo IsgrenIFK Enskedeej start
Lars PerssonVäsby OKej start

D80

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK1:31:1448:01
Birgitta WestergrenTäby OKej start

H80

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten BergstrandSkogsluffarnas OK44:3519:23
2Anders BackOK Ravinen51:07+6:3222:13
Lennart WestergrenSöders-Tyresöej start
Göran RastborgBromma-Vällingby SOKej start

Inskolning

1 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Astrid BengtssonBromma-Vällingby SOKfullföljt
Axel BengtssonBromma-Vällingby SOKfullföljt
Mirjam CostermansJärla Orienteringfullföljt
Henning FalkenströmSkogsluffarnas OKfullföljt
Wilmer HagrotTäby OKfullföljt
Gustav LindbergOK Roslagenfullföljt
Axel LinnersjöGustavsbergs OKfullföljt
Gustav LubckeOK Ravinenfullföljt
Maja ThimbergSöders-Tyresöfullföljt
Ella LindqvistTäby OKej start

U1

1 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara GraversenIFK Lidingö SOK15:117:59
2Maja LiljaIFK Lidingö SOK16:56+1:458:54
3Lovisa NordquistTäby OK17:42+2:319:18
4Rebecca CraigOK Ravinen20:16+5:0510:40
5Lucas AlzénGustavsbergs OK21:51+6:4011:30
6Moa GlanshedHaninge SOK23:22+8:1112:17
7Hampus GlanshedHaninge SOK23:28+8:1712:21
8Mattias HedinSöders-Tyresö24:33+9:2212:55
9Ebba WestringJärfälla OK25:05+9:5413:12
10Alva AlfredssonAttunda OK28:19+13:0814:54
11Paulina AlzénGustavsbergs OK28:22+13:1114:55
12Märta AhlquistJärla Orientering28:54+13:4315:12
13Moa KlingbergSnättringe SK31:51+16:4016:45
14Sofie LindellIFK Enskede37:41+22:3019:50
15Ivar MessingCentrum OK42:50+27:3922:32
16Arvid SjödinGustavsbergs OK47:26+32:1524:57
4Maya KastlanderJärla Orienteringutgått
Linton BryngelssonTullinge SKdiskvalificerad
Sebastian LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Oscar ForngrenVallentuna-Össeby OLej start
Edvin SkantzeSundbybergs IKej start

U2

2 400 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante SandvikAttunda OK28:0711:42
2Ida HellströmAttunda OK29:01+0:5412:05
3Ludvig LangeOK Ravinen29:08+1:0112:08
4Ludde BlomIFK Enskede29:59+1:5212:29
5Nora LundinSkogsluffarnas OK30:33+2:2612:43
6Gustav StorellHaninge SOK31:27+3:2013:06
7Olivia EngelOK Ravinen32:21+4:1413:28
8Ida SvenssonTäby OK32:50+4:4313:40
9Leon BrantestadGustavsbergs OK32:59+4:5213:44
10Moa LindquistSnättringe SK34:23+6:1614:19
11Klara NilssonSkogsluffarnas OK34:25+6:1814:20
12Elsa Helander AnnellBromma-Vällingby SOK35:06+6:5914:37
13Carl TörnBromma-Vällingby SOK35:08+7:0114:38
14Anders NilssonBromma-Vällingby SOK36:29+8:2215:12
15Ivar GentzJärla Orientering36:34+8:2715:14
16Paula SilierJärfälla OK37:41+9:3415:42
17Ville HalldinBromma-Vällingby SOK38:09+10:0215:53
18Felix ArkängTullinge SK38:49+10:4216:10
19Lina TorbiörnssonJärla Orientering40:26+12:1916:50
20Hampus AlzénGustavsbergs OK41:40+13:3317:21
21Elsa SvenssonTäby OK42:22+14:1517:39
22Martina MäkeläHaninge SOK43:05+14:5817:57
23Elsa WretöIFK Lidingö SOK43:24+15:1718:05
24Hector BergqvistGustavsbergs OK46:10+18:0319:14
25Jonathan BlomlövIFK Lidingö SOK47:06+18:5919:37
26Hugo AggeforsOK Ravinen47:45+19:3819:53
27Truls MansénSkarpnäcks OL49:35+21:2820:39
28Teodor EricsonJärla Orientering50:36+22:2921:05
29Elliot HahnSundbybergs IK52:57+24:5022:03
30Lovisa LindqvistIFK Enskede53:46+25:3922:24
31Alva LiljaSöders-Tyresö1:13:39+45:3230:41
32Siri BenchimolSöders-Tyresö1:13:40+45:3330:41
33Folke BergqvistGustavsbergs OK1:14:21+46:1430:58
34Ada BergqvistGustavsbergs OK1:15:20+47:1331:23
Paula StruckOK Ravinendiskvalificerad
Pontus AxellIFK Enskedeej godkänd
Carl ClaessonSkogsluffarnas OKej godkänd
Sonja AhlquistJärla Orienteringej godkänd
Elias SkottIFK Enskedeutgått
Malte AlbinssonOK Österåkerej start
Axel BalckVallentuna-Össeby OLej start
Wilma MårtenssonOK Ravinenej start
Anton MörkforsJärfälla OKej start
Greta TrahnJärla Orienteringej start
Ellen Wångberg AnelandOK Ravinenej start

Öppen motion 1

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helen EnbergKlubblös25:4510:43
2Anna BjurefeldtKlubblös25:47+0:0210:44
3Ryda SalemKlubblös28:50+3:0512:00
4Agneta FranzénSnättringe SK31:02+5:1712:55
5Maria ClaessonSnättringe SK49:27+23:4220:36
6Rolf LiljaIFK Lidingö SOK1:05:00+39:1527:05
7Christina LiljaIFK Lidingö SOK1:05:26+39:4127:15

Öppen motion 3

3 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael NorgquistTäby OK30:1210:04
2Örjan ArkängTullinge SK37:16+7:0412:25
3Johan RosenBromma-Vällingby SOK41:07+10:5513:42
4Jessica RöösOK Älvsjö-Örby41:49+11:3713:56
5Malin CarlssonKlubblös42:56+12:4414:18
6Catrine JohanssonVäsby OK43:23+13:1114:27
7Agneta DecknerSkarpnäcks OL44:08+13:5614:42
8Per FanklingIFK Lidingö SOK44:35+14:2314:51
9Anders GörlingKlubblös46:10+15:5815:23
10Edla FornanderVästerbergslagens OL46:13+16:0115:24
11Johan StridhKlubblös47:25+17:1315:48
12Helene SwartzIFK Lidingö SOK52:03+21:5117:21
13jeanette jarlemarkIFK Lidingö SOK1:00:10+29:5820:03
14Peter KlingstedtOK Södertörn1:04:31+34:1921:30
15Bo SundbergSnättringe SK1:13:15+43:0324:25
16Eva KampegårdOK Södertörn1:35:46+1:05:3431:55
Karin ArthurssonJärfälla OKej godkänd
Per ArnessonSkarpnäcks OLej godkänd
Olle ÖbergSkogsluffarnas OKutgått
Edla FornanderVästerbergslagens OLej start

Öppen motion 5

3 400 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus KarlssonSödertälje-Nykvarn OF29:368:42
2Gustaf ErikssonJärla Orientering33:15+3:399:46
3Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK35:14+5:3810:21
4Göran ModinBromma-Vällingby SOK37:22+7:4610:59
5Mårten ThalénSundbybergs IK37:47+8:1111:06
6Erik KarlinSundbybergs IK38:03+8:2711:11
7Patrik FagerströmOK Österåker38:08+8:3211:12
8Mats TornbergKlubblös38:17+8:4111:15
9Stefan KlingbergSnättringe SK39:56+10:2011:44
10Amanda KarlssonSödertälje-Nykvarn OF41:10+11:3412:06
11Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL42:25+12:4912:28
12Torbjörn BergmanSnättringe SK42:34+12:5812:31
13Lennart BerglindOK Södertörn42:44+13:0812:34
14Pia NyboJärla Orientering43:16+13:4012:43
15Niklas PetterssonCentrum OK44:37+15:0113:07
16Gerry PetterssonKlubblös44:39+15:0313:07
17Bernt-Olof GustavssonTäby OK44:48+15:1213:10
18Henrik HanssonJärfälla OK44:53+15:1713:12
19Monika PerssonOK Södertörn46:10+16:3413:34
20Ylva FornanderVästerbergslagens OL46:59+17:2313:49
21Alexander StarfeltOkänd48:50+19:1414:21
22Klaes LindbladHaninge SOK49:45+20:0914:37
23Erik WretöIFK Lidingö SOK49:56+20:2014:41
24Thomas DanielsonBromma-Vällingby SOK50:40+21:0414:54
25Anna AxelssonOK Österåker50:52+21:1614:57
26Jacob HårdOK Södertörn51:12+21:3615:03
27Malin MårtenssonOK Ravinen55:01+25:2516:10
28Eva HagwallJärla Orientering55:37+26:0116:21
29Josefin CarlssonOkänd56:57+27:2116:45
30Louise JörnhagenKlubblös56:59+27:2316:45
31Barbro BransomeSkogsluffarnas OK57:26+27:5016:53
32lars SöderlindJärfälla OK58:34+28:5817:13
33Ulrika LoneaeusUmeå OK1:00:13+30:3717:42
34Annica HedbergOK Södertörn1:00:34+30:5817:48
35Maria CallebergSöderhamns OK1:01:46+32:1018:10
36Christina WilénOK Ravinen1:02:29+32:5318:22
37Niklas LidströmOkänd1:04:56+35:2019:05
38Hanna Hultén LidströmOkänd1:04:57+35:2119:06
39Ylva TorbiörnssonJärla Orientering1:05:15+35:3919:11
40Helena BerglindOK Södertörn1:06:26+36:5019:32
41Håkan FalkOK Ravinen1:06:47+37:1119:38
42Kajsa ForsbergJärla Orientering1:07:56+38:2019:58
43Patrik JärrgårdenOkänd1:08:19+38:4320:05
44David AlsenOkänd1:08:23+38:4720:06
45Tina ZillingOK Södertörn1:09:11+39:3520:20
46Helene Östling-MattssonJärla Orientering1:09:41+40:0520:29
47Lena NilssonOK Österåker1:09:44+40:0820:30
48Sara ThörnOK Södertörn1:11:21+41:4520:59
49Erik AnderssonKlubblös1:12:05+42:2921:12
50Sonia Ling PerssonHaninge SOK1:14:39+45:0321:57
51Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:23:30+53:5424:33
52Ewa WåhlinOK Södertörn1:23:44+54:0824:37
Rene BallnusSnättringe SKej godkänd
Gittan GeliusSnättringe SKej start
Mia HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Åsa SandTullinge SKej start

Öppen motion 7

2 700 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma DahlstedtIFK Lidingö SOK25:259:24
2Marie Therese PerssonSödertälje-Nykvarn OF40:58+15:3315:10
3Stefan SundellJärla Orientering42:01+16:3615:33
4Anna KarlqvistIFK Lidingö SOK42:06+16:4115:35
5Jonas HellströmAttunda OK42:12+16:4715:37
6Monika Högberg-GustafssonOK Södertörn45:11+19:4616:44
7Annika DalgrenOK Ravinen45:47+20:2216:57
8Henrik BodingIFK Lidingö SOK46:22+20:5717:10
9Jenny AsztalosTumba-Mälarhöjden OK46:31+21:0617:13
10Jan-Erik WibergJärla Orientering46:33+21:0817:14
11Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OK46:43+21:1817:18
12Christina GranathOK Södertörn46:52+21:2717:21
13Anders HänströmTäby OK49:02+23:3718:09
14Stefan NorellAttunda OK49:06+23:4118:11
15Patrik NilssonBromma-Vällingby SOK49:59+24:3418:30
16Pia RydhTumba-Mälarhöjden OK50:22+24:5718:39
17Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF50:58+25:3318:52
18Kalle HögbergOK Södertörn51:51+26:2619:12
19Stina BorängSnättringe SK52:28+27:0319:25
20Jasinta RajanIFK Lidingö SOK53:11+27:4619:41
21Stefan AnnellBromma-Vällingby SOK53:46+28:2119:54
22Elisabeth HectorSnättringe SK1:02:31+37:0623:09
23Anki HolmbergJärla Orientering1:03:12+37:4723:24
24Annette WigertzLånghundra IF1:05:16+39:5124:10
25Mats SalemyrBromma-Vällingby SOK1:10:12+44:4725:59
26Helena FredrikssonSkogsluffarnas OK1:14:21+48:5627:32
27Tereza ChmelikovaKlubblös1:14:27+49:0227:34
28Malin KvarnefalkJärfälla OK1:21:37+56:1230:13
29Sten TidermanTumba-Mälarhöjden OK1:25:32+1:00:0731:40
30Lars NicanderJärla Orientering1:32:12+1:06:4734:08
31Maria HelanderBromma-Vällingby SOK1:41:05+1:15:4037:26
Magnus BergströmRånäs OKej godkänd
Priscilla FerreraSkarpnäcks OLej godkänd
Krister NilssonIFK Lidingö SOKutgått
Marianne JernbergSöders-Tyresöej start
Linda SjögrenIFK Lidingö SOKej start
Caroline WestbomOK Österåkerej start

Öppen motion 8

4 700 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering35:467:36
2Morten Jarvis WestergårdJärla Orientering36:42+0:567:48
3Mats NordbrødenJärla Orientering37:12+1:267:54
4Martin LarboIFK Lidingö SOK39:37+3:518:25
5Mats SandinIK Vikings OK42:46+7:009:05
6Pelle ForsbergIFK Enskede43:01+7:159:09
7Joel AhlqvistSkarpnäcks OL46:31+10:459:53
8Tobias SvenssonOK Österåker46:49+11:039:57
9Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK47:30+11:4410:06
10Juha LoenbergStigfinnarna47:31+11:4510:06
11Lars ForsbergOK Ravinen49:20+13:3410:29
12Christina Løvald HellbergTäby OK50:06+14:2010:39
13Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK50:41+14:5510:47
14Sara SjökvistJärla Orientering51:45+15:5911:00
15Petter LjungbergOkänd52:23+16:3711:08
16Jan FrödinIFK Enskede52:35+16:4911:11
17Annie ForsbergOK Ravinen53:33+17:4711:23
18Björn BängtssonCentrum OK54:28+18:4211:35
19Malin DahlströmTullinge SK55:45+19:5911:51
20Eva TiseliusOK Kåre56:35+20:4912:02
21Mårten LundquistSundbybergs IK56:45+20:5912:04
22Tomas MovinSnättringe SK57:55+22:0912:19
23Ulf BylundIFK Enskede58:27+22:4112:26
24Maria HellströmVäsby OK58:31+22:4512:27
25Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby58:58+23:1212:32
26Ida GawellIFK Enskede59:43+23:5712:42
27Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK1:01:23+25:3713:03
28Lasse LarssonSnättringe SK1:02:30+26:4413:17
29Karin AlmgrenSöders-Tyresö1:02:57+27:1113:23
30Lennart SwahnSundbybergs IK1:03:45+27:5913:33
31Erik EdgrenKlubblös1:04:32+28:4613:43
32Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:04:37+28:5113:44
33Mats HainkeSnättringe SK1:04:39+28:5313:45
34Oskar NederheimHaninge SOK1:05:57+30:1114:01
35Lukas GrandlundHammarby IF OF1:06:53+31:0714:13
36Petra SundströmCentrum OK1:07:33+31:4714:22
37Måns TorbiörnssonJärla Orientering1:07:45+31:5914:24
38Martin KarlssonCentrum OK1:07:55+32:0914:27
39Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby1:08:42+32:5614:37
40Martina SundbergIFK Enskede1:09:55+34:0914:52
41Thomas WesterströmOK Älvsjö-Örby1:10:09+34:2314:55
42Louise KlingstedtOK Södertörn1:10:21+34:3514:58
43Arne LindqvistSödertälje-Nykvarn OF1:11:05+35:1915:07
44Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:11:19+35:3315:10
45Katarina RundströmIFK Enskede1:11:32+35:4615:13
46William ErlandssonOK Österåker1:14:05+38:1915:45
47Jörgen HectorSnättringe SK1:14:17+38:3115:48
48Christoph DittelCentrum OK1:17:47+42:0116:32
49Martin EnglundOK Södertörn1:19:20+43:3416:52
50Juliette SoulardStora Tuna OK1:20:19+44:3317:05
51Mats BrobergIFK Lidingö SOK1:20:53+45:0717:12
52Therese PerssonSnättringe SK1:21:12+45:2617:16
53Nigel ColeVäsby OK1:22:54+47:0817:38
54Anna BrandhorstJärla Orientering1:22:56+47:1017:38
55Fredrik BrandhorstJärla Orientering1:22:58+47:1217:39
56Olof SundströmKlubblös1:28:18+52:3218:47
57Linda SpjutJärla Orientering1:31:26+55:4019:27
58Leif HermundstadSnättringe SK1:32:24+56:3819:39
59Jitka ZakovaKlubblös1:32:39+56:5319:42
59Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:32:39+56:5319:42
61Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:37:04+1:01:1820:39
62Nils-Göran NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:39:43+1:03:5721:12
63Daniel LundinSkogsluffarnas OK1:44:25+1:08:3922:12
64Erik DanielssonSkogsluffarnas OK1:44:29+1:08:4322:13
65Gunnar LindholmKlubblös2:19:06+1:43:2029:35
Casper GidingKamrat o idrottsföreningen KIFdiskvalificerad
Johan AronssonKlubblösej godkänd
Frida ForsbergOK Ravinenej godkänd
per-Anders lindgrenCentrum OKej godkänd
Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOKutgått
Camilla JakobssonCentrum OKutgått
Tommy NilssonSöders-Tyresöutgått
Christopher LindqvistIFK Enskedeutgått
Karin HallstenOK Ravinenej start

H12 Kort

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob WolgastSnättringe SK23:1412:13
Tom HarryssonAttunda OKej start

H14 Kort

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf WilénOK Ravinen47:1218:09
2Josef FranzénSnättringe SK48:18+1:0618:34
Linus GyllenbergSkogsluffarnas OKej start
Emil NilssonJärfälla OKej start

H16 Kort

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Magnus EricsonJärla Orienteringej godkänd
Calle NilssonJärfälla OKej start

D12 Kort

1 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malva LindbärgOK Södertörn22:1511:42
2Emilia HagrotTäby OK23:58+1:4312:36
3Johanna AlmgrenOK Ravinen27:27+5:1214:26
4Saga LiljaSöders-Tyresö30:06+7:5115:50
Sandra NilssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Emma AlmgrenOK Ravinenej godkänd
Signe HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Nora LundinSkogsluffarnas OKej start
Sofia SundinWaxholms OKej start
Tove ErlandssonOK Södertörnej start

D14 Kort

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna SöderlundOK Södertörn30:5812:54
2Siri AnnellBromma-Vällingby SOK32:33+1:3513:33
3Minette SjögrenBromma-Vällingby SOK1:14:55+43:5731:12
Sara SundinWaxholms OKej start

D16 Kort

3 100 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sofia FurebySnättringe SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr