Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Sprint Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Sprint Stockholm
Arrangörsorganisation: Mälarhöjdens IK
Datum: onsdag 7 maj 2014

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H50

2 360 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jörgen AxelssonTullinge SK15:15
2Peter AlbrektssonOK Ravinen15:54+0:39
3Jan-Olof BogrenSundbybergs IK16:01+0:46
4Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK16:02+0:47
5Lars PalmqvistJärfälla OK16:05+0:50
6Lars BerzellVäsby OK16:24+1:09
7Håkan DahlbäckOK Österåker16:55+1:40
8Anders MattssonOK Älvsjö-Örby17:07+1:52
9Håkan RolfssonSkarpnäcks OL17:16+2:01
9Kalle PerssonOK Österåker17:16+2:01
11Mats FryxellTullinge SK17:32+2:17
12Johan MarkstedtOK Södertörn17:36+2:21
13Johan PalmgrenTäby OK17:44+2:29
14Tomas HultqvistTullinge SK17:53+2:38
14Thomas JanssonOK Roslagen17:53+2:38
16Thomas CallebergSnättringe SK18:04+2:49
17Graeme AcklandJesus OK18:05+2:50
18Per KallhaugeSnättringe SK18:09+2:54
19Hans OlsénSundbybergs IK18:18+3:03
20Peter HambäckLånghundra IF18:22+3:07
21Carl-Johan ThorellOK Ravinen18:57+3:42
22Göran HellgrenOK Södertörn19:18+4:03
22Göran LundqvistJärfälla OK19:18+4:03
24Håkan RedtzerAttunda OK19:21+4:06
25Kent BerggrenTullinge SK19:23+4:08
26Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK19:26+4:11
27Lars GreilertHaninge SOK19:48+4:33
28Lars GerhardssonAttunda OK20:11+4:56
29Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK20:12+4:57
30Ove RinnbäckOK Ravinen20:33+5:18
31Per WolgastSnättringe SK20:40+5:25
32Claes RennerOK Södertörn20:41+5:26
33Torbjörn OhlssonHaninge SOK20:58+5:43
34Bengt SvenssonSundbybergs IK21:05+5:50
35Bo LauriSnättringe SK21:08+5:53
36Christer JohanssonKöping-Kolsva OK21:32+6:17
37Roger TinglöfVäsby OK21:36+6:21
38Henrik DufbergTullinge SK22:25+7:10
39Ronny NordgrenSundbybergs IK22:58+7:43
40Henrik WolffSkogsluffarnas OK23:13+7:58
41Tomas BjörelindJärla Orientering23:46+8:31
42Björn SalomonssonSnättringe SK24:07+8:52
43Lars AlfredssonAttunda OK24:09+8:54
44Jan LindhSundbybergs IK24:26+9:11
45Ansgar SimonssonSundbybergs IK26:54+11:39
46Johan KarlssonNorbergs OK28:10+12:55
47Gunnar SkärlénHaninge SOK28:14+12:59
48Göran HanssonTäby OK31:53+16:38
Michael GranqvistOK Ravinenej godkänd
Anders WinaldHellas Orienteringej start
Magnus BergströmRånäs OKej start
Peter WippJärla Orienteringej start
Ulf NilssonJärfälla OKej start
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser