Officiell resultatlista för Attunda OK, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Attunda OK, långdistans
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: lördag 23 augusti 2014

D21 Elit

10 010 m, 11 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Elin Hemmyr Skantze Järla Orientering 1:10:03 6:59
2 Jenny Lönnkvist Tullinge SK 1:16:38 +6:35 7:39
3 Riina Kuuselo Tampereen Pyrintö 1:19:15 +9:12 7:55
4 Moa Leijon Lind Haninge SOK 1:21:41 +11:38 8:09
5 Rasa Ptasekaite OK Linné 1:22:53 +12:50 8:16
6 Sofia Lönnkvist Tullinge SK 1:23:07 +13:04 8:18
7 Carolin Svensson Haninge SOK 1:26:23 +16:20 8:37
8 Åsa Zetterberg-Eriksson OK Djerf 1:33:24 +23:21 9:19
9 Kirsten Strain OK Ravinen 1:39:23 +29:20 9:55
10 Sonja Liukkonen Hiidenkiertäjät 1:41:32 +31:29 10:08
11 Sarah-Jane Gaffney OK Ravinen 1:52:47 +42:44 11:16
Julia Lauri OK Tisaren ej start
Stina Jansson Järla Orientering återbud

H21 Elit

14 060 m, 18 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Josef Nordlund OK Linné 1:23:48 5:57
2 Ruslan Glebov OK Ravinen 1:25:09 +1:21 6:03
3 Jakob Jansson Järla Orientering 1:31:35 +7:47 6:30
4 Simon Jakobsson Långhundra IF 1:35:06 +11:18 6:45
5 Jörgen Ohlin OK Linné 1:36:03 +12:15 6:49
6 Per-Åke Olsson OK Ravinen 1:36:53 +13:05 6:53
7 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 1:38:40 +14:52 7:01
8 Jacob Lindstam OK Ravinen 1:40:39 +16:51 7:09
9 Robert Johansson Täby OK 1:41:16 +17:28 7:12
10 Nick Barrable OK Ravinen 1:45:19 +21:31 7:29
11 Duncan Archer OK Ravinen 1:49:37 +25:49 7:47
12 Kent Lundvall Täby OK 1:51:22 +27:34 7:55
13 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 1:58:15 +34:27 8:24
John Svanberg OK Södertörn ej godkänd
David Healy Järla Orientering ej godkänd
Markus Adolfsson Tullinge SK ej godkänd
Jon Marsden OK Ravinen ej godkänd
David Pettersson Täby OK ej godkänd
Dan Wester Järla Orientering ej start
Jan Troeng OK Linné ej start

H20 Elit

10 150 m, 6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Jefta Langerak Järfälla OK 1:13:40 7:15
2 Joakim Byström Järfälla OK 1:21:13 +7:33 8:00
3 Wiliam Nilsson OK Södertörn 1:28:06 +14:26 8:40
4 Baptiste Girard OK Ravinen 1:37:58 +24:18 9:39
5 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 1:44:21 +30:41 10:16
Martin Dahlgren Rosen Järla Orientering ej godkänd

D18 Elit

6 380 m, 18 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Amanda Berggren Tullinge SK 53:13 8:20
2 Ebba Pegestam OK Ravinen 58:09 +4:56 9:06
3 Hanna Korhonen Haninge SOK 1:00:12 +6:59 9:26
4 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 1:00:27 +7:14 9:28
5 Magdalena Van de Voorde Tullinge SK 1:01:12 +7:59 9:35
6 Maja Enges Leksands OK 1:01:57 +8:44 9:42
7 Cecilie Andersen OK Ravinen 1:03:29 +10:16 9:57
8 Helen Ockenden OK Ravinen 1:05:57 +12:44 10:20
9 Jennifer Ricketts OK Ravinen 1:07:38 +14:25 10:36
10 Pippa Dakin OK Ravinen 1:08:52 +15:39 10:47
11 Fay Walsh OK Ravinen 1:15:55 +22:42 11:53
12 Hannah Cox OK Ravinen 1:18:04 +24:51 12:14
13 Alice Rigby OK Ravinen 1:19:02 +25:49 12:23
14 Louise Adams OK Ravinen 1:22:20 +29:07 12:54
15 Ida Torbiörnsson Järla Orientering 1:26:19 +33:06 13:31
16 Katie Blackford OK Ravinen 1:29:34 +36:21 14:02
Julia Frejd OK Ravinen ej godkänd
Rebecka Hoppe IF Thor ej godkänd

H18 Elit

8 220 m, 25 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Alexander Chepelin OK Ravinen 56:39 6:53
2 Niklas Sundqvist Tullinge SK 57:13 +0:34 6:57
3 Isak Langerak Järfälla OK 58:03 +1:24 7:03
4 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 1:02:09 +5:30 7:33
5 Thomas Wilson OK Ravinen 1:03:22 +6:43 7:42
6 Tim Morgan OK Ravinen 1:03:37 +6:58 7:44
7 Harrison McCartney OK Ravinen 1:07:15 +10:36 8:10
8 Alistair Masson OK Ravinen 1:08:07 +11:28 8:17
9 Arvid Persson Täby OK 1:08:43 +12:04 8:21
10 Aidan Rigby OK Ravinen 1:08:54 +12:15 8:22
11 Felix Hellgren OK Ravinen 1:10:52 +14:13 8:37
12 Joakim Skärlén Haninge SOK 1:10:53 +14:14 8:37
13 Martin Nilsson Snättringe SK 1:11:54 +15:15 8:44
14 Grey Grierson OK Ravinen 1:12:06 +15:27 8:46
15 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 1:12:11 +15:32 8:46
16 Sam Fielding OK Ravinen 1:12:56 +16:17 8:52
17 Anton Gumaelius Waxholms OK 1:13:22 +16:43 8:55
18 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 1:14:56 +18:17 9:06
19 Alex Carcas OK Ravinen 1:16:43 +20:04 9:19
20 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 1:17:21 +20:42 9:24
21 Jonathan Envall Tullinge SK 1:17:43 +21:04 9:27
22 Lukas Olsson Väsby OK 1:18:43 +22:04 9:34
23 Ludvig Sandahl IFK Enskede 1:20:24 +23:45 9:46
24 Oscar Wiberg Järla Orientering 1:34:20 +37:41 11:28
Ludwig Bergfalk Järfälla OK ej godkänd
Mathias Myrefelt Norlinger Järla Orientering ej start

D21

6 720 m, 10 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Malin Annegård Centrum OK 55:36 8:16 Ladda ner rutt i gpx-format
2 Moa Kjellstrand Centrum OK 1:00:20 +4:44 8:58
3 Lena Öhman Centrum OK 1:06:25 +10:49 9:53
4 Sofia Persson Snättringe SK 1:07:20 +11:44 10:01
5 Evelina Ericsson Söders-Tyresö 1:12:53 +17:17 10:50
6 Anne-Marie Wigle Södertälje-Nykvarn OF 1:21:05 +25:29 12:03
7 Emma Lindgren Visborgs OK 1:23:13 +27:37 12:23
8 Astrid Thelin Sidensjö IK 1:36:40 +41:04 14:23
9 Therese Persson Snättringe SK 1:38:48 +43:12 14:42
10 Stina Häggbrink Berga SOK 1:46:59 +51:23 15:55

H21

10 330 m, 10 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Anders Lagerwall OK Linné 1:19:38 7:42
2 Christian Pettersson Centrum OK 1:20:18 +0:40 7:46
3 Niclas Sjögren Haninge SOK 1:22:40 +3:02 8:00 Ladda ner rutt i gpx-format
4 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 1:26:17 +6:39 8:21
5 Martin Lerjen Centrum OK 1:31:41 +12:03 8:52
6 Anders Johansson Uddevalla OK 1:52:02 +32:24 10:50
7 Christoph Dittel Centrum OK 1:53:47 +34:09 11:00
8 Magnus Johansson Waxholms OK 2:07:28 +47:50 12:20
9 Mattias Henriksson Centrum OK 2:19:17 +59:39 13:29
10 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 2:30:52 +1:11:14 14:36
Martin Karlsson Centrum OK återbud

D21 Kort

5 290 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Ronja Hill Tumba-Mälarhöjden OK 1:05:55 12:27

H20

6 720 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Jesper Ahlbin Järfälla OK 1:19:48 11:52
2 Lucas Holgersson Rohdin Sigtuna OK 1:46:30 +26:42 15:50
3 Martin Kihl Sundbybergs IK 2:11:04 +51:16 19:30

D16

4 930 m, 27 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Rebecca Waldenfjord Järfälla OK 35:53 7:16
2 Tone Albrektsson OK Ravinen 36:28 +0:35 7:23
3 Hanna Hänström Täby OK 37:49 +1:56 7:40
4 Moa Westblad OK Ravinen 40:26 +4:33 8:12
5 Emma Hagrot Täby OK 42:00 +6:07 8:31
6 Tilda Andersson OK Ravinen 42:57 +7:04 8:42
7 Astrid Simonsson Sundbybergs IK 45:02 +9:09 9:08
8 Kristina Tedhamre Snättringe SK 45:53 +10:00 9:18
9 Agnes Lundqvist Järfälla OK 46:53 +11:00 9:30
10 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 48:14 +12:21 9:47
11 Vilma Karlsson Snättringe SK 50:33 +14:40 10:15
12 Elin Jarlemark IFK Lidingö SOK 51:48 +15:55 10:30
13 Amanda Karlsson OK Ravinen 53:09 +17:16 10:46
14 Ebba Leickt Tullinge SK 53:17 +17:24 10:48
15 Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK 53:29 +17:36 10:50
16 Malin Dahlbäck OK Österåker 53:30 +17:37 10:51
17 Ebba Jansson Söders-Tyresö 55:21 +19:28 11:13
18 Hanna Röstin Söders-Tyresö 58:10 +22:17 11:47
19 Anna Herbert Täby OK 1:00:59 +25:06 12:22
20 Kristin Willamo Södertälje-Nykvarn OF 1:10:14 +34:21 14:14
21 Filippa Grelz Söders-Tyresö 1:11:17 +35:24 14:27
22 Karolina Bjärnlid IFK Lidingö SOK 1:18:10 +42:17 15:51
23 Isabella Tapper IFK Lidingö SOK 1:18:51 +42:58 15:59
24 Magdalena Hedberg Söders-Tyresö 1:28:01 +52:08 17:51 Ladda ner rutt i gpx-format
Siri Hjärtberg Järfälla OK ej godkänd
Matilda Andersson Täby OK ej godkänd
Linnea Hedin Söders-Tyresö ej godkänd
Ida Hamner OK Ravinen ej start
Matilda Forsberg OK Ravinen ej start

H16

5 700 m, 41 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Simon Imark Tullinge SK 35:45 6:16
2 Victor Imark Tullinge SK 35:56 +0:11 6:18
3 Axel Granqvist OK Ravinen 36:28 +0:43 6:23
4 Jason Bransome Skogsluffarnas OK 39:15 +3:30 6:53
5 Hannes Svahn OK Ravinen 40:29 +4:44 7:06
6 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 40:48 +5:03 7:09
7 Johan Herbert Täby OK 40:50 +5:05 7:09
8 Edvin Nordström Täby OK 41:01 +5:16 7:11
9 Erik Herne OK Ravinen 41:12 +5:27 7:13
10 Christian Redtzer Attunda OK 41:52 +6:07 7:20
11 Linus Backlund OK Södertörn 42:17 +6:32 7:25
12 Benjamin Langerak Järfälla OK 42:22 +6:37 7:25
13 Egil Morast Haninge SOK 42:24 +6:39 7:26
14 Oskar Forsberg Tullinge SK 42:35 +6:50 7:28
15 Johan Persson OK Österåker 43:54 +8:09 7:42
16 Oskar Edvardsson Järfälla OK 43:57 +8:12 7:42
17 Albin Andersson OK Ravinen 44:27 +8:42 7:47
18 Simon Törnqvist OK Ravinen 47:37 +11:52 8:21
19 Lukas Hellgren OK Ravinen 49:22 +13:37 8:39
20 Georg Eklöw OK Södertörn 50:00 +14:15 8:46
21 Tobias Karlsson Snättringe SK 50:27 +14:42 8:51
22 Christopher Wilestedt Attunda OK 51:28 +15:43 9:01
23 Oskar Persson OK Österåker 54:24 +18:39 9:32
24 Fredrik Stenbeck OK Österåker 54:47 +19:02 9:36
25 David Janson Järfälla OK 55:44 +19:59 9:46
26 Lukas Arkäng Tullinge SK 57:21 +21:36 10:03
27 Lucas Norrman Attunda OK 57:33 +21:48 10:05
28 Ruben Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 59:58 +24:13 10:31
29 Kasper Fransson OK Ravinen 1:00:28 +24:43 10:36
30 Christian Lindh Sundbybergs IK 1:02:18 +26:33 10:55
31 Oskar Enges Attunda OK 1:07:40 +31:55 11:52
32 Albin Kvarnefalk Järfälla OK 1:08:56 +33:11 12:05
33 Sindre Jonsson-Wold Sundbybergs IK 1:10:52 +35:07 12:25
34 Arne Kvarnefalk Järfälla OK 1:18:34 +42:49 13:47
35 Nils Orbert Attunda OK 1:25:00 +49:15 14:54
36 Fredrik Ormö Snättringe SK 1:25:16 +49:31 14:57
37 Simon Österling OK Södertörn 1:40:41 +1:04:56 17:39
Adam Hedberg OK Södertörn ej godkänd
Jakob Vestman OK Österåker ej godkänd
Vidar Persson Täby OK ej godkänd
Simon Stålhammar Tullinge SK ej godkänd
Hampus Norrby Järfälla OK ej start
Hugo Thorell OK Ravinen ej start
Seth Wiman Täby OK ej start
Axel Kudinoff OK Södertörn ej start
Filip Brunander Attunda OK återbud

D16 Kort

4 000 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Astrid Henriksson Järla Orientering 54:19 13:34
Lovisa Danielsson Tullinge SK ej start

H16 Kort

4 420 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Andreas Magnvall OK Södertörn 1:03:39 14:24

D14

4 000 m, 34 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Tilde Backlund OK Södertörn 28:09 7:02
2 Hanna Lagerberg OK Södertörn 29:26 +1:17 7:21
3 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 31:40 +3:31 7:55
4 Selma Gumaelius Waxholms OK 34:05 +5:56 8:31
5 Trine Karlberg Tullinge SK 36:25 +8:16 9:06
6 Karin Modin Bromma-Vällingby SOK 36:26 +8:17 9:06
7 Linda Renner OK Södertörn 37:57 +9:48 9:29
8 Ella Sjöberg Tullinge SK 38:38 +10:29 9:39
9 Elin Berg OK Ravinen 38:49 +10:40 9:42
10 Petrina Costermans Järla Orientering 40:03 +11:54 10:00
11 Emilia Engel OK Ravinen 40:33 +12:24 10:08
12 Malin Strandberg Gustavsbergs OK 40:40 +12:31 10:10
13 Elin Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 41:20 +13:11 10:20
14 Ylva Sandén OK Södertörn 41:41 +13:32 10:25
15 Lovisa Längheim Tullinge SK 42:01 +13:52 10:30
16 Malin Adolfsson OK Södertörn 42:28 +14:19 10:37
17 Ebba Lindman IK Hakarpspojkarna 43:31 +15:22 10:52
18 Veronica Redtzer Attunda OK 44:35 +16:26 11:08
19 Isa Lundqvist Järfälla OK 46:45 +18:36 11:41
20 Jonna Lundbäck Järfälla OK 47:38 +19:29 11:54
21 Sofia Danielsson Damne Bromma-Vällingby SOK 50:52 +22:43 12:43
22 Clara Spik Leksands OK 51:20 +23:11 12:50
23 Vilma Gothe OK Ravinen 51:29 +23:20 12:52
24 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 53:28 +25:19 13:22
25 Sara Salemyr Bromma-Vällingby SOK 54:11 +26:02 13:32
26 Ellen Andersson Täby OK 57:22 +29:13 14:20
27 Klara Bolin Tullinge SK 59:03 +30:54 14:45
28 Minette Sjögren Bromma-Vällingby SOK 1:00:42 +32:33 15:10
29 Frida Arnesson Skarpnäcks OL 1:02:23 +34:14 15:35
30 Sofia Zilling OK Södertörn 1:05:02 +36:53 16:15
31 Katarina Norrby OK Södertörn 1:06:08 +37:59 16:32
32 Tyra Alm Järla Orientering 1:14:12 +46:03 18:33
Lovisa Larsson Tullinge SK ej godkänd
Felicia Bredin Attunda OK ej godkänd
Alicia Redtzer Attunda OK ej start
Ella Andersson OK Södertörn ej start

H14

4 420 m, 38 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 30:04 6:48
2 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 31:30 +1:26 7:07
3 Johan Langerak Järfälla OK 32:47 +2:43 7:25
4 Simon Frisk Gustavsbergs OK 33:29 +3:25 7:34
5 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 33:40 +3:36 7:37
6 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 34:28 +4:24 7:47
7 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 35:04 +5:00 7:56
8 Anton Hänström Täby OK 35:59 +5:55 8:08
9 Noel Waldenfjord Järfälla OK 36:17 +6:13 8:12
10 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 37:27 +7:23 8:28
11 Anton Silier Järfälla OK 39:47 +9:43 9:00
12 Marcus Salomon-Sörensen Attunda OK 41:05 +11:01 9:17
13 Felix Persson Haninge SOK 41:11 +11:07 9:19
14 Trevor Bransome Skogsluffarnas OK 41:51 +11:47 9:28
15 Andreas Skeppling OK Södertörn 43:05 +13:01 9:44
16 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 43:21 +13:17 9:48
17 Hampus Brunander Attunda OK 43:45 +13:41 9:53
18 Jesper Lidmar Snättringe SK 45:03 +14:59 10:11
19 Melker Hörnfeldt OK Ravinen 45:05 +15:01 10:11
20 Emil Gustafsson Järfälla OK 48:13 +18:09 10:54
21 Niklas Svensson Järfälla OK 49:49 +19:45 11:16
22 Gustav Heldt Södertälje-Nykvarn OF 49:52 +19:48 11:16
23 Axel Junegard Tullinge SK 50:15 +20:11 11:22
24 Tobias Abrahamsson Sundbybergs IK 50:43 +20:39 11:28
25 Max Hoppe Waxholms OK 50:47 +20:43 11:29
26 Jonatan Graversen IFK Lidingö SOK 50:52 +20:48 11:30
27 Johannes Bladh Tullinge SK 54:04 +24:00 12:13
28 Erik Persson OK Österåker 55:47 +25:43 12:37
29 Melvin Jakobsson OK Södertörn 56:03 +25:59 12:40
30 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 56:10 +26:06 12:42
31 Ludvig Lindén Attunda OK 56:53 +26:49 12:52
32 Vilhelm Karlin Sundbybergs IK 1:01:03 +30:59 13:48
33 Adam Bratt Tullinge SK 1:01:39 +31:35 13:56
34 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 1:02:20 +32:16 14:06
35 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 1:04:55 +34:51 14:41
36 Tim Sandgren Bromma-Vällingby SOK 1:06:31 +36:27 15:02
37 Martin Skärlén Haninge SOK 1:12:55 +42:51 16:29
38 Fredrik Hansson Täby OK 1:14:39 +44:35 16:53
Joar Söderberg Järla Orientering ej start

D14 Kort

2 800 m, 2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Alva Spennare Attunda OK 33:40 12:01
2 Karin Kallhauge Snättringe SK 58:15 +24:35 20:48

H14 Kort

2 800 m, 0 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
Anton Silier Järfälla OK återbud

D12

2 800 m, 37 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Matilda Lindh Sundbybergs IK 23:07 8:15
2 Linnéa Söderqvist OK Ravinen 23:19 +0:12 8:19
3 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 23:49 +0:42 8:30
4 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 25:07 +2:00 8:58
5 Sofia Ivers Attunda OK 25:17 +2:10 9:01
6 Nina Persson Haninge SOK 25:32 +2:25 9:07
7 Therese Nilsson OK Österåker 25:55 +2:48 9:15
8 Ronja Ståhl Sundbybergs IK 25:58 +2:51 9:16
9 Ella Karlsson Snättringe SK 27:47 +4:40 9:55
10 Sanna Hedberg OK Södertörn 30:17 +7:10 10:48
11 Sofia Edvardsson Järfälla OK 30:44 +7:37 10:58
12 Alma Hellström Attunda OK 31:08 +8:01 11:07
13 Maja Sandvik Attunda OK 31:34 +8:27 11:16
14 Ella Forsberg OK Ravinen 31:38 +8:31 11:17
15 Amanda Granqvist OK Ravinen 31:42 +8:35 11:19
16 Lovisa Nilsson Attunda OK 33:22 +10:15 11:55
17 Tilda Mårtensson OK Ravinen 34:17 +11:10 12:14
18 Tove Sjöberg Tullinge SK 34:54 +11:47 12:27
19 Ida Spennare Attunda OK 35:32 +12:25 12:41
20 Vilde Jonsson-Wold Sundbybergs IK 35:46 +12:39 12:46
21 Lisa Heldt Södertälje-Nykvarn OF 37:28 +14:21 13:22
22 Ester Andersson OK Södertörn 37:42 +14:35 13:27
23 Ida Skantze Sundbybergs IK 39:08 +16:01 13:58
24 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 40:05 +16:58 14:18
25 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 41:05 +17:58 14:40
26 Alice Hallmén Järfälla OK 41:18 +18:11 14:45
27 Alva Bladh Tullinge SK 41:19 +18:12 14:45
28 Katja Leickt Tullinge SK 41:28 +18:21 14:48
29 Åsa Sundström Järla Orientering 42:16 +19:09 15:05
30 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 43:43 +20:36 15:36
31 Hedda Röstin Söders-Tyresö 44:20 +21:13 15:50
32 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 45:39 +22:32 16:18
33 Matilda Frisk Gustavsbergs OK 46:23 +23:16 16:33
34 Hillevie Svärd Strängnäs-Malmby OL 47:04 +23:57 16:48
35 My Lennartsson Järfälla OK 48:51 +25:44 17:26
36 Elvira Bredin Attunda OK 57:36 +34:29 20:34
Minoo Karlsson OK Ravinen ej godkänd
Tilde Jonsson OK Österåker ej start
Lilo Kard Järla Orientering ej start
Tuva Falk Sundbybergs IK ej start
Malin Hansson Täby OK ej start

H12

2 800 m, 33 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 19:39 7:01
2 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 19:53 +0:14 7:06
3 Johan Lundbäck Järfälla OK 20:16 +0:37 7:14
4 Erik Bovallius Järfälla OK 21:04 +1:25 7:31
5 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 23:55 +4:16 8:32
6 Ludvig Sigrand OK Södertörn 24:29 +4:50 8:44
7 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 25:34 +5:55 9:07
8 Manne Hammarberg Järfälla OK 26:14 +6:35 9:22
9 Samuel Lindén Attunda OK 26:16 +6:37 9:22
10 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 26:28 +6:49 9:27
11 Martin Rinnbäck OK Ravinen 26:53 +7:14 9:36
12 Simon Lilja IFK Lidingö SOK 28:37 +8:58 10:13
13 Albin Söderlind Järfälla OK 29:14 +9:35 10:26
14 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 29:30 +9:51 10:32
15 Theodor Brabie Järfälla OK 30:04 +10:25 10:44
16 William Grunder Järfälla OK 30:33 +10:54 10:54
17 Emil Sone Attunda OK 30:56 +11:17 11:02
18 Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK 31:21 +11:42 11:11
19 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 31:25 +11:46 11:13
20 Albin Hainke Snättringe SK 31:52 +12:13 11:22
21 John Wolgast Snättringe SK 32:42 +13:03 11:40
22 Max Lönnqvist OK Ravinen 32:57 +13:18 11:46
23 Andreas Boräng Snättringe SK 33:46 +14:07 12:03
24 Axel Målargård Täby OK 33:47 +14:08 12:03
25 Olle Pettersson Gradin Attunda OK 34:01 +14:22 12:08
26 Oscar Wångberg-Aneland OK Ravinen 35:12 +15:33 12:34
27 Anders Widlund IFK Lidingö SOK 39:19 +19:40 14:02
28 Jacob Wolgast Snättringe SK 43:24 +23:45 15:30
29 Isak Södersten Järfälla OK 45:38 +25:59 16:17
30 Max Halldin Bromma-Vällingby SOK 1:03:13 +43:34 22:34
31 Elliot Agriwill Järla Orientering 1:11:39 +52:00 25:35
Oliver Sjögren Bromma-Vällingby SOK ej godkänd
Isak Vestring Järfälla OK ej godkänd
David Borg Södertälje-Nykvarn OF ej start
Lukas Gustafsson Järfälla OK ej start
Alfred Längheim Tullinge SK ej start
Laban Bryngelsson Tullinge SK ej start
Oskar Nilsson Järfälla OK ej start

D12 Kort

2 060 m, 6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Signe Hillerhag IFK Lidingö SOK 21:28 10:25
2 Anna Ahlbin Järfälla OK 23:10 +1:42 11:14
3 Karin Ejderby Attunda OK 24:24 +2:56 11:50
4 Mildred Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 40:32 +19:04 19:40
5 Sandra Nilsson Bromma-Vällingby SOK 42:07 +20:39 20:26
6 Tove Erlandsson OK Södertörn 45:51 +24:23 22:15
Emilia Hagrot Täby OK ej start

H12 Kort

1 940 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Emil Enckell Södertälje-Nykvarn OF 20:43 10:40
Timothy Arkwall-Lindqvist Järla Orientering ej start

D10

1 940 m, 24 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 16:42 8:36
2 Fredrika Nordquist Täby OK 19:32 +2:50 10:04
3 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 21:56 +5:14 11:18
4 Miia Roller Järfälla OK 21:58 +5:16 11:19
5 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 22:20 +5:38 11:30
6 Wilma Leickt Tullinge SK 22:44 +6:02 11:43
7 Maja Falk Sundbybergs IK 22:48 +6:06 11:45
8 Märta Sandvik Attunda OK 23:08 +6:26 11:55
9 Ida Österberg Gustavsbergs OK 23:59 +7:17 12:21
10 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 25:49 +9:07 13:18
11 Estelle Sjögren Bromma-Vällingby SOK 26:08 +9:26 13:28
12 Paula Silier Järfälla OK 26:34 +9:52 13:41
13 Sonja Ahlquist Järla Orientering 26:52 +10:10 13:50
14 Olivia Engel OK Ravinen 27:58 +11:16 14:24
15 Nova Matthews Tullinge SK 28:14 +11:32 14:33
16 Elisabeth Larsson OK Södertörn 28:44 +12:02 14:48
17 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 29:06 +12:24 15:00
18 Alicia Kallhauge Snättringe SK 30:47 +14:05 15:52
19 Lina Torbiörnsson Järla Orientering 30:57 +14:15 15:57
20 Klara Junegard Tullinge SK 32:38 +15:56 16:49
21 Sofia Erséus Järla Orientering 33:31 +16:49 17:16
22 Juliet Waldenfjord Järfälla OK 34:02 +17:20 17:32
23 Elin Wolgast Snättringe SK 40:18 +23:36 20:46
24 Thea Lennartsson Järfälla OK 49:04 +32:22 25:17
Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK ej start
Moa Johansson Väsby OK ej start

H10

2 060 m, 29 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Marcus Stenebo Attunda OK 15:20 7:26
2 Johan Fochsen Waxholms OK 16:13 +0:53 7:52
3 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 17:34 +2:14 8:31
4 Max Österling OK Södertörn 17:54 +2:34 8:41
5 Niklas Erlandsson OK Södertörn 18:20 +3:00 8:53
6 Eskil Costermans Järla Orientering 18:45 +3:25 9:06
7 Björn Renner OK Södertörn 19:08 +3:48 9:17
8 Axel Friberger Järla Orientering 19:13 +3:53 9:19
9 Johan Berg OK Ravinen 19:32 +4:12 9:28
10 Max Österberg Gustavsbergs OK 19:38 +4:18 9:31
11 Viktor Sone Attunda OK 20:02 +4:42 9:43
12 Filip Lindqvist Täby OK 20:14 +4:54 9:49
13 Anders Nilsson Bromma-Vällingby SOK 20:22 +5:02 9:53
14 Marcus Grunder Järfälla OK 24:17 +8:57 11:47
15 Axel Rudehill Sundell Järla Orientering 24:29 +9:09 11:53
16 Elis Ivers Attunda OK 25:05 +9:45 12:10
17 Noa Berglund Södertälje-Nykvarn OF 25:10 +9:50 12:13
18 Hannes Lindqvist IFK Enskede 25:34 +10:14 12:24
19 Arvid Myrberger Tullinge SK 25:46 +10:26 12:30
20 Olle Sellén Tumba-Mälarhöjden OK 26:53 +11:33 13:03
21 Felix Arkäng Tullinge SK 27:04 +11:44 13:08
22 Viktor Zilling OK Södertörn 27:27 +12:07 13:19
23 Axel Trofast Tullinge SK 29:49 +14:29 14:28
24 Mattias Hedin Söders-Tyresö 30:37 +15:17 14:51
25 Olof Andersson OK Södertörn 30:48 +15:28 14:57
26 Arvid Byttner Bromma-Vällingby SOK 30:52 +15:32 14:59
27 Alvin Craig OK Ravinen 32:07 +16:47 15:35
28 Jens Fochsen Waxholms OK 33:34 +18:14 16:17
29 Edvin Wollbrand OK Ravinen 40:10 +24:50 19:29
Malte Albinsson OK Österåker ej start
Noel Persson-Ferrera Skarpnäcks OL ej start
Jannick Brabie Järfälla OK ej start
Viktor Söderberg Järla Orientering ej start
Elias Bladh Tullinge SK återbud

D35

6 030 m, 8 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Magdalena Carlstein IFK Lidingö SOK 46:51 7:46
2 Karolina Hellberg Sundbybergs IK 48:50 +1:59 8:05
3 Katrin Söderberg Täby OK 52:59 +6:08 8:47
4 Daniela Renner OK Södertörn 56:43 +9:52 9:24
5 Elin Ahlström IFK Enskede 57:21 +10:30 9:30
6 Lina Matthews Tullinge SK 1:10:44 +23:53 11:43
7 Sandra Westerström OK Älvsjö-Örby 1:39:36 +52:45 16:31
Eva Bühlmann Lerjen Centrum OK ej godkänd

H35

8 720 m, 4 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Martin Larbo IFK Lidingö SOK 56:18 6:27
2 Hans Olsén Sundbybergs IK 1:20:12 +23:54 9:11
3 Anders Lindgren Långhundra IF 1:30:28 +34:10 10:22
4 Henrik Lundgren Centrum OK 1:48:13 +51:55 12:24

D40

5 290 m, 18 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn OF 45:36 8:37
2 Jenny Berg OK Ravinen 46:04 +0:28 8:42
3 Annika Lundström Sundbybergs IK 47:25 +1:49 8:57
3 Tina Junegard Tullinge SK 47:25 +1:49 8:57
5 Eva Hallsten IFK Lidingö SOK 48:26 +2:50 9:09
6 Anna Falk Sundbybergs IK 50:09 +4:33 9:28
7 Jessica Sjöberg Tullinge SK 54:59 +9:23 10:23
8 Kristin Åberg Nilsson Bromma-Vällingby SOK 57:17 +11:41 10:49
9 Kristina Wångberg-Aneland OK Ravinen 58:41 +13:05 11:05
10 Ann Roller Järfälla OK 58:55 +13:19 11:08
11 Pernilla Nilsson Järfälla OK 1:00:57 +15:21 11:31
12 Cecilia Fochsen Waxholms OK 1:07:07 +21:31 12:41
13 Martina Craig OK Ravinen 1:15:39 +30:03 14:18
14 Maria Edvardsson Järfälla OK 1:16:51 +31:15 14:31
15 Charlotta Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 1:23:03 +37:27 15:41
16 Maria Terese Liljevret Väsby OK 1:31:00 +45:24 17:12
17 Lisa Leickt Tullinge SK 1:34:34 +48:58 17:52
18 Gabriella Frisk Gustavsbergs OK 1:35:08 +49:32 17:59
Stina Boräng Snättringe SK ej start
Ewa Albrektsson OK Ravinen ej start
Anne-Li Lidman Järfälla OK ej start
Theres Ericsson OK Ravinen ej start

H40

8 110 m, 22 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Johan Näsman IFK Lidingö SOK 48:24 5:58
2 Nils Edvardsson Järfälla OK 56:58 +8:34 7:01
3 Pär Lilja IFK Lidingö SOK 57:36 +9:12 7:06
4 John Solbreck Långhundra IF 58:52 +10:28 7:15
5 Tomas Albinsson OK Österåker 59:14 +10:50 7:18
6 Henrik Erlandsson OK Södertörn 59:17 +10:53 7:18
7 Johan Lindqvist Täby OK 1:00:04 +11:40 7:24
8 Jesper Hansson Lagerberg OK Södertörn 1:03:04 +14:40 7:46
9 Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK 1:04:55 +16:31 8:00
10 Martin Sigrand OK Södertörn 1:05:07 +16:43 8:01
11 Fredrik Sundin OK Linné 1:05:57 +17:33 8:07
12 Henrik Sjögren Haninge SOK 1:07:36 +19:12 8:20
13 Henrik Morast Haninge SOK 1:12:45 +24:21 8:58
14 Magnus Lennartsson Järfälla OK 1:15:04 +26:40 9:15
15 Niklas Hall Haninge SOK 1:17:28 +29:04 9:33
16 Fredrik Nilsson Haninge SOK 1:31:05 +42:41 11:13
17 Jörgen Rydenius Tullinge SK 1:34:18 +45:54 11:37
Mats Lundbäck Järfälla OK ej godkänd
Joakim Backlund Södertälje-Nykvarn OF ej godkänd
Ronny Falk Sundbybergs IK ej godkänd
Per Lembre Järla Orientering ej godkänd
Håkan Malmström Järfälla OK ej godkänd
Robert Lidström Tullinge SK ej start
Björn Lovang IFK Lidingö SOK ej start
Stefan Berg OK Ravinen ej start

D45

4 780 m, 28 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn OF 42:46 8:56
2 Lina Berggren Tullinge SK 43:32 +0:46 9:06
3 Annica Jansson IFK Lidingö SOK 44:00 +1:14 9:12
4 Lena Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 44:44 +1:58 9:21
5 Teija Leppinen IFK Lidingö SOK 45:30 +2:44 9:31
6 Christin Söderqvist OK Ravinen 45:55 +3:09 9:36
7 Åsa Gahne Spik Leksands OK 48:58 +6:12 10:14
8 Anna Ek Södertälje-Nykvarn OF 49:24 +6:38 10:20
9 Helena Beyene Lindman Nässjö OK 49:41 +6:55 10:23
10 Susanne Curman IFK Lidingö SOK 51:02 +8:16 10:40
11 Ann Granqvist OK Ravinen 51:17 +8:31 10:43
12 Anna Backlund OK Södertörn 51:30 +8:44 10:46
13 Maria Nimvik Järla Orientering 57:30 +14:44 12:01
14 Lena Erlandsson OK Södertörn 1:03:07 +20:21 13:12
15 Anna Forsgren Täby OK 1:03:32 +20:46 13:17
16 Andrea Silier Järfälla OK 1:04:25 +21:39 13:28
17 Anna Perneby Tullinge SK 1:09:18 +26:32 14:29
18 Cecilia Westström Sundbybergs IK 1:11:32 +28:46 14:57
19 Ileana Melen von IFK Enskede 1:12:25 +29:39 15:08
20 Åsa Lindh Sundbybergs IK 1:17:10 +34:24 16:08
21 Liselott Kihl Sundbybergs IK 1:17:29 +34:43 16:12
22 Mari-Helen Lidström Snättringe SK 1:20:12 +37:26 16:46
23 Malin Kvarnefalk Järfälla OK 1:20:43 +37:57 16:53
24 Anna-Lena Costermans Järla Orientering 1:24:13 +41:27 17:37
25 Kristina Zilling OK Södertörn 1:29:20 +46:34 18:41
26 Jenny Söderberg Järla Orientering 2:02:21 +1:19:35 25:35
Karin Tidevall Skogsluffarnas OK ej godkänd
Maria Tibell Långhundra IF ej godkänd

H45

6 720 m, 43 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Stephen Craig OK Ravinen 44:14 6:34
2 Per Mårtensson OK Ravinen 47:05 +2:51 7:00
3 Rickard Ekman OK Roslagen 47:28 +3:14 7:03
4 Ingemar Stenbeck IFK Lidingö SOK 49:17 +5:03 7:20
5 Lars Sjöberg Tullinge SK 49:18 +5:04 7:20
6 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 51:05 +6:51 7:36
7 Per Edlund Sigtuna OK 52:15 +8:01 7:46
8 Urban Larsson Södertälje-Nykvarn OF 52:28 +8:14 7:48
9 Pelle Forsberg IFK Enskede 53:12 +8:58 7:55
10 Magnus Elwin IFK Enskede 53:47 +9:33 8:00
11 Erik B Forsberg OK Ravinen 54:11 +9:57 8:03
12 Per B Nilsson Järfälla OK 54:15 +10:01 8:04
13 Anders Brinkman Vandrarringen 54:44 +10:30 8:08
14 Fredrik Sandberg OK Älvsjö-Örby 54:49 +10:35 8:09
15 Anders Karlsson Snättringe SK 55:00 +10:46 8:11
16 Patrik Leickt Tullinge SK 56:23 +12:09 8:23
17 Johan Lidmar Snättringe SK 56:33 +12:19 8:24
18 Roland Sannicolo Täby OK 57:08 +12:54 8:30
19 Ola Kåberg OK Ravinen 57:43 +13:29 8:35
20 Stefan Karlsson OK Ravinen 57:49 +13:35 8:36
21 Jens Werner Gustavsbergs OK 58:14 +14:00 8:39
22 Göran Jonsson Sundbybergs IK 58:23 +14:09 8:41
23 Per Wollbrand OK Ravinen 59:07 +14:53 8:47
24 Mattias Skeppling OK Södertörn 59:17 +15:03 8:49
25 Conny Strandberg Gustavsbergs OK 59:57 +15:43 8:55
26 Erik Berggren Tullinge SK 1:00:07 +15:53 8:56
27 Mark Ruda OK Ravinen 1:02:50 +18:36 9:21
28 Nils Eklöw OK Södertörn 1:03:26 +19:12 9:26
29 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 1:04:21 +20:07 9:34
30 Joakim Persson Haninge SOK 1:07:03 +22:49 9:58
31 Johan Alenius IFK Lidingö SOK 1:07:50 +23:36 10:05
32 Fredrik Morast Haninge SOK 1:08:57 +24:43 10:15
33 Ola Envall Tullinge SK 1:09:38 +25:24 10:21
34 Staffan Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 1:10:26 +26:12 10:28
35 Ove Gustafsson Järfälla OK 1:10:59 +26:45 10:33
36 Gunnar Hedin Söders-Tyresö 1:13:46 +29:32 10:58
37 Per Damberg IFK Lidingö SOK 1:14:02 +29:48 11:01
38 Andreas Grunder Solna OK 1:14:49 +30:35 11:08
39 Tomas Glanshed IFK Enskede 1:17:00 +32:46 11:27
40 Eric Huijsers Hammarby IF OF 1:21:09 +36:55 12:04
41 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 1:26:14 +42:00 12:49
Håkan Brandberg Långhundra IF ej godkänd
Peter Jakobsson OK Södertörn ej godkänd
Anders Röstin Söders-Tyresö ej start

D50

4 200 m, 22 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Marie Malmborg Söders-Tyresö 39:02 9:17
2 Karina Langerak Järfälla OK 44:09 +5:07 10:30
3 Marie Öhman Vallentuna-Össeby OL 44:30 +5:28 10:35
4 Johanna Sundström Järla Orientering 45:29 +6:27 10:49
5 Marie Enoksson OK Österåker 48:14 +9:12 11:29
6 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 48:17 +9:15 11:29
7 Pia Boudrie Hesselgren Väsby OK 48:34 +9:32 11:33
8 Ingrid Kensby OK Tyr 51:31 +12:29 12:15
9 Carina Johansson Tumba-Mälarhöjden OK 54:03 +15:01 12:52
10 Maria Bratt Tullinge SK 55:08 +16:06 13:07
11 Katarina Ringels OK Klemmingen 57:48 +18:46 13:45
12 Anette Lantz OK Österåker 1:00:33 +21:31 14:25
13 Kristina Klang Haninge SOK 1:04:21 +25:19 15:19
14 Annika Svensson Solna OK 1:04:24 +25:22 15:20
15 Annika Lundström Väsby OK 1:12:37 +33:35 17:17
16 Åsa Öström Järfälla OK 1:41:51 +1:02:49 24:15
17 Annika Zetterqvist Sigtuna OK 1:46:39 +1:07:37 25:23
18 Carol Young OK Ravinen 2:35:13 +1:56:11 36:57
Madelene Bjernulf Sundbybergs IK ej godkänd
Maria Hallmans Väsby OK ej godkänd
Eva Svanberg Järfälla OK ej godkänd
Christina Perneby IFK Lidingö SOK ej godkänd
Caroline Johansson Södertälje-Nykvarn OF ej start

H50

6 030 m, 38 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Pär Westblad OK Ravinen 39:12 6:30
2 Hans Sundqvist Tullinge SK 39:13 +0:01 6:30
3 Peter Albrektsson OK Ravinen 43:41 +4:29 7:14
4 Peter Nordström Täby OK 44:28 +5:16 7:22
5 Johan Palmgren Täby OK 46:15 +7:03 7:40
6 Ulf Kallhauge Snättringe SK 46:18 +7:06 7:40
7 Mats Fryxell Tullinge SK 48:35 +9:23 8:03
8 Håkan Dahlbäck OK Österåker 49:11 +9:59 8:09
9 Piero Sannicolo Täby OK 49:19 +10:07 8:10
10 Göran Lundqvist Järfälla OK 49:21 +10:09 8:11
11 Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 50:39 +11:27 8:23
12 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 51:43 +12:31 8:34
13 Jan Frödin IFK Enskede 52:26 +13:14 8:41
14 Frank Steiner Järfälla OK 52:30 +13:18 8:42
15 Lars Greilert Haninge SOK 52:51 +13:39 8:45
16 Per Spik Leksands OK 53:33 +14:21 8:52
17 Anders Forsgren Täby OK 53:52 +14:40 8:55
18 Mats Carlsson Sundbybergs IK 54:34 +15:22 9:02
19 Janne Nilsson Centrum OK 54:39 +15:27 9:03
20 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 55:06 +15:54 9:08
21 Ola Henriksson Järla Orientering 55:15 +16:03 9:09
22 Ola Mårtensson Väsby OK 56:48 +17:36 9:25
23 Ove Rinnbäck OK Ravinen 56:52 +17:40 9:25
24 Staffan Zilling OK Södertörn 57:31 +18:19 9:32
25 Erik Andersson OK Österåker 57:36 +18:24 9:33
26 Björn Salomonsson Snättringe SK 58:13 +19:01 9:39
27 Ulf K. Rask Sigtuna OK 58:51 +19:39 9:45
28 Lars Öhrman Stockholms OK 59:08 +19:56 9:48
29 Mats Kensby OK Tyr 1:00:00 +20:48 9:57
30 Ulf Nilsson Järfälla OK 1:01:49 +22:37 10:15
31 Hans Malmberg Waxholms OK 1:02:44 +23:32 10:24
32 Mats Aronsson Bromma-Vällingby SOK 1:02:53 +23:41 10:25
33 Jan Lavén Gustavsbergs OK 1:04:44 +25:32 10:44
34 Per Wolgast Snättringe SK 1:07:55 +28:43 11:15
35 Tomas Björelind Järla Orientering 1:12:53 +33:41 12:05
36 Göran Modin Bromma-Vällingby SOK 1:21:41 +42:29 13:32
37 Gunnar Skärlén Haninge SOK 1:40:06 +1:00:54 16:36
38 Jan Lindh Sundbybergs IK 1:54:36 +1:15:24 19:00
Magnus Ihreskog Gotlands Bro OK ej start
Tomas Hultqvist Tullinge SK ej start
Mats Windstedt Fredrikshofs IF Skid & OK ej start
Johan Markstedt OK Södertörn ej start

D55

4 200 m, 12 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Barbro Lönnkvist Tullinge SK 41:30 9:52
2 Carina Doyle Sundbybergs IK 45:08 +3:38 10:44
3 Pia-Lena Putkonen Tullinge SK 48:55 +7:25 11:38
4 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 50:08 +8:38 11:56
5 Anna-Karin Ohlsson Tullinge SK 56:14 +14:44 13:23
6 Ulla Westerlund Täby OK 58:36 +17:06 13:57
7 Anita Karlsson OK Södertörn 58:59 +17:29 14:02
8 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 1:03:42 +22:12 15:10
9 Eva Walheim Robertsfors IK 1:03:46 +22:16 15:10
10 Christina Nordström Bodens BK 1:24:47 +43:17 20:11
Eva Olsson Rånäs OK ej godkänd
Åsa Sundberg OK Södertörn ej godkänd
Kane Andersson IFK Moras OK ej start
Eva Elnerud Sigtuna OK återbud

H55

5 520 m, 39 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Tommy Holmér Väsby OK 41:08 7:27
2 Göran Nilsson Snättringe SK 41:47 +0:39 7:34
3 Andreas Hjertson OK Linné 42:29 +1:21 7:41
4 Anders Jakobsson OK Södertörn 42:45 +1:37 7:44
5 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 43:12 +2:04 7:49
6 Krister Gumaelius Waxholms OK 43:18 +2:10 7:50
7 Mats Walheim Robertsfors IK 43:27 +2:19 7:52
8 Björn Söderbäck OK Linné 47:30 +6:22 8:36
9 Jan Gottfridsson Norbergs OK 48:45 +7:37 8:49
10 Gunnar Johansson Skarpnäcks OL 49:11 +8:03 8:54
11 Ulf Burman Gustavsbergs OK 49:43 +8:35 9:00
12 Matts Andersson OK Ravinen 50:32 +9:24 9:09
13 Anders Nissar Järla Orientering 50:47 +9:39 9:11
14 Lars Hörnström Täby OK 51:24 +10:16 9:18
15 Göran Ohlsson Tullinge SK 51:34 +10:26 9:20
16 Ola Nyqvist OK Södertörn 51:50 +10:42 9:23
17 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 52:11 +11:03 9:27
18 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 53:38 +12:30 9:42
19 Per Lind Järfälla OK 53:43 +12:35 9:43
20 Mikael Stern Järla Orientering 54:59 +13:51 9:57
21 Jan Kihl Sundbybergs IK 55:41 +14:33 10:05
22 Jonny Nilsson Snättringe SK 57:09 +16:01 10:21
23 Lars Hagrot Täby OK 57:27 +16:19 10:24
24 Roland Norell Söders-Tyresö 57:31 +16:23 10:25
25 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 58:27 +17:19 10:35
26 Stefan Gustafsson Skarpnäcks OL 58:52 +17:44 10:39
27 Rolf Karlsson Järla Orientering 58:56 +17:48 10:40
28 Gunnar Svanberg Järfälla OK 59:06 +17:58 10:42
29 Per-Olof Olofsson Sigtuna OK 59:16 +18:08 10:44
30 Lars Landström Långhundra IF 1:00:33 +19:25 10:58
31 Peter Olsson Täby OK 1:02:35 +21:27 11:20
32 Björn Thorén Täby OK 1:07:44 +26:36 12:16
33 Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 1:15:15 +34:07 13:37
34 Bo Neidenström Frölunda OL 1:16:30 +35:22 13:51
35 Tommy Wendt Hellas Orientering 1:21:12 +40:04 14:42
36 Björn Lidman Järfälla OK 1:27:53 +46:45 15:55
37 Ton Langerak Järfälla OK 1:49:05 +1:07:57 19:45
Gunnar Langs Skarpnäcks OL ej godkänd
Göran Doyle Sundbybergs IK ej godkänd
Kenneth Nordstrand Järfälla OK ej start
Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL ej start
Kenneth Pettersson Järfälla OK ej start

D60

3 900 m, 7 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Anneli Lindkvist Gustavsbergs OK 43:34 11:10
2 Lena Jansson Järla Orientering 45:56 +2:22 11:46
3 Christina Hjertson OK Linné 47:23 +3:49 12:08
4 Ingrid Graneli Haninge SOK 54:25 +10:51 13:57
5 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 56:03 +12:29 14:22
6 Riggan Frändén Järla Orientering 56:27 +12:53 14:28
7 Helena Korhonen Haninge SOK 1:23:26 +39:52 21:23

H60

5 290 m, 18 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Ingemar Gard Söders-Tyresö 46:50 8:51
2 Lars Boudrie Väsby OK 46:59 +0:09 8:52
3 Arne Johansson OK Ravinen 48:01 +1:11 9:04
4 Dan Klang Haninge SOK 49:39 +2:49 9:23
5 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 50:30 +3:40 9:32
6 Matz Larsson Gustavsbergs OK 57:14 +10:24 10:49
7 Olof Persson Snättringe SK 1:02:57 +16:07 11:53
8 Matts Björke Söders-Tyresö 1:03:38 +16:48 12:01
9 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 1:06:03 +19:13 12:29
10 Kjell Lindblom Järfälla OK 1:06:10 +19:20 12:30
11 Pierre Almén IBM-Klubben 1:08:18 +21:28 12:54
12 Kjell Holmberg OK Södertörn 1:17:46 +30:56 14:42
13 Per-Åke Holm Sigtuna OK 1:19:04 +32:14 14:56
14 Tommy Lindberg Haninge SOK 1:20:47 +33:57 15:16
15 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 1:22:34 +35:44 15:36
16 Harry Hattara Täby OK 1:22:49 +35:59 15:39
17 Kjell Jansson Långhundra IF 1:23:46 +36:56 15:50
18 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 1:27:35 +40:45 16:33
Per Lindskog Gotlands Bro OK ej start
Thomas Wester Gustavsbergs OK ej start
Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF ej start

D65

3 900 m, 11 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Birgitta Billstam Järfälla OK 46:15 11:51
2 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 47:58 +1:43 12:17
3 Margareta Hagstedt Väsby OK 48:46 +2:31 12:30
4 Aila Halttunen Haninge SOK 50:30 +4:15 12:56
5 Anna Blomgren Tullinge SK 50:34 +4:19 12:57
6 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 54:21 +8:06 13:56
7 Dagny Tirén OK Ravinen 54:36 +8:21 14:00
8 Maria Ehn Tullinge SK 1:03:01 +16:46 16:09
9 Carin Runqvist Järfälla OK 1:09:04 +22:49 17:42
10 Viviann Andersson Snättringe SK 1:34:42 +48:27 24:16
11 Marianne Sellgren Sigtuna OK 1:38:08 +51:53 25:09
Anne Lundmark Järfälla OK ej start

H65

4 780 m, 19 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Gunnar Ehn Tullinge SK 45:36 9:32
2 Bo Karlsson Ljungskile FK 49:37 +4:01 10:22
3 Anders Sellgren Sigtuna OK 50:54 +5:18 10:38
4 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 51:30 +5:54 10:46
5 Karl Evert Svensson IF Hagen 51:43 +6:07 10:49
6 Lars Grankvist Täby OK 52:40 +7:04 11:01
7 Paul Norén OK Södertörn 57:08 +11:32 11:57
8 Willy Ljungdell Täby OK 1:00:10 +14:34 12:35
9 Bo Norbäck Tullinge SK 1:01:51 +16:15 12:56
10 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 1:03:11 +17:35 13:13
11 John Östlund Sundbybergs IK 1:04:46 +19:10 13:32
12 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 1:08:19 +22:43 14:17
13 Åke Lewander Skarpnäcks OL 1:11:03 +25:27 14:51
14 Gunnar Eriksson Järfälla OK 1:12:43 +27:07 15:12
15 Jörgen Widlund Nynäshamns OK 1:13:16 +27:40 15:19
16 Claes Andersson Snättringe SK 1:19:38 +34:02 16:39
17 Bo Winander Järfälla OK 1:23:28 +37:52 17:27
18 Hans Carlsson Hellas Orientering 1:26:22 +40:46 18:04
Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK ej godkänd

D70

3 410 m, 6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 48:43 14:17
2 Evy Nord Södertälje IF 55:52 +7:09 16:22
3 Marianne Hamilton Enebybergs IF 1:05:56 +17:13 19:20
4 Gun Larsson Hammarby IF OF 1:22:45 +34:02 24:16
5 Gunnel Balck IFK Enskede 1:31:17 +42:34 26:46
Kristina Skoglund Hellas Orientering ej godkänd

H70

4 200 m, 20 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 41:48 9:57
2 Rolf Skoglund Hellas Orientering 45:08 +3:20 10:44
3 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 47:43 +5:55 11:21
4 Lars Jonasson Järfälla OK 48:32 +6:44 11:33
5 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 54:08 +12:20 12:53
6 Lars Nord Södertälje IF 54:38 +12:50 13:00
7 Bo Hedlund IFK Enskede 58:01 +16:13 13:48
8 Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 1:00:42 +18:54 14:27
9 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 1:02:06 +20:18 14:47
10 Bengt Törnqvist Väsby OK 1:02:15 +20:27 14:49
11 Ingemar Johnsson Haninge SOK 1:06:28 +24:40 15:49
12 Leif Toften Järfälla OK 1:06:33 +24:45 15:50
13 Göran Johansson Snättringe SK 1:09:09 +27:21 16:27
14 Lars Nordin Solna OK 1:10:52 +29:04 16:52
15 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 1:11:11 +29:23 16:56
16 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 1:12:19 +30:31 17:13
17 Levin Svedberg Sundbybergs IK 1:21:41 +39:53 19:26
18 Rune Rådeström Snättringe SK 1:25:21 +43:33 20:19
Jan-Erik Wiberg Järla Orientering ej godkänd
Göran Andersson Täby OK ej godkänd
Rune Thuren Vallentuna-Össeby OL ej start

D75

3 410 m, 8 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 48:55 14:20
2 Ann Sjöberg Enebybergs IF 1:07:37 +18:42 19:49
3 Sonja Sundell Sundbybergs IK 1:17:45 +28:50 22:48
4 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 1:18:44 +29:49 23:05
5 Gunnel Junegard OK Södertörn 1:22:02 +33:07 24:03
6 Margareta Wallén Täby OK 1:32:52 +43:57 27:14
Britt Ericson Hammarby IF OF ej godkänd
Solveig Dillman Hammarby IF OF ej godkänd
Gunvor Granath Nynäshamns OK ej start

H75

3 900 m, 17 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Roland Karlsson Ronneby OK 46:55 12:01
2 Rune Carlsson Sundbybergs IK 48:26 +1:31 12:25
3 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 50:21 +3:26 12:54
4 Lars Cedérus Snättringe SK 50:39 +3:44 12:59
5 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 54:08 +7:13 13:52
6 Sigurd Wallén Täby OK 57:13 +10:18 14:40
7 Roland Löwgren Spårvägens OK 58:08 +11:13 14:54
8 Leif Lundquist Enebybergs IF 59:09 +12:14 15:10
9 Ulf Eskilsson OK Södertörn 1:02:10 +15:15 15:56
10 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 1:07:12 +20:17 17:13
11 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 1:07:38 +20:43 17:20
12 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 1:12:54 +25:59 18:41
13 Allan Wedin Järfälla OK 1:13:39 +26:44 18:53
14 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 1:16:48 +29:53 19:41
15 Lars-Erik Lindell Väsby OK 1:20:42 +33:47 20:41
16 Hugo Isgren IFK Enskede 1:22:27 +35:32 21:08
17 Lars Persson Väsby OK 1:30:41 +43:46 23:15

D80

3 130 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Ingrid Carlsson Täby OK 1:21:11 25:56
2 Birgitta Westergren Täby OK 1:24:49 +3:38 27:05
3 Solveig Spångberg IFK Lidingö SOK 2:24:52 +1:03:41 46:16

H80

3 410 m, 7 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Göran Larsson Södertälje-Nykvarn OF 44:05 12:55
2 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 1:03:09 +19:04 18:31
3 Anders Back OK Ravinen 1:08:37 +24:32 20:07
4 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 1:15:14 +31:09 22:03
5 Lennart Westergren Söders-Tyresö 1:36:39 +52:34 28:20
6 Bengt Åhlander Hammarby IF OF 2:02:25 +1:18:20 35:53
Evert Carlsson Täby OK ej godkänd

H85

3 130 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Per Wester Gustavsbergs OK 1:13:46 23:34
2 Gert Gyllbrand Gustavsbergs OK 1:30:32 +16:46 28:55
3 Henning Hamilton Enebybergs IF 1:46:41 +32:55 34:05

Inskolning

1 720 m, 18 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
Nora Ahlström IFK Enskede fullföljt
Hallsten Alma IFK Lidingö SOK fullföljt
Max Boström klubblös fullföljt
Mirjam Costermans Järla Orientering fullföljt
Henry Grundell klubblös fullföljt
Alice Hellberg Sundbybergs IK fullföljt
Wilmer Jonasson klubblös fullföljt
Lova Jonsson Skarpnäcks OL fullföljt
Linn Kurvinen Snättringe SK fullföljt
Ella Lindqvist Täby OK fullföljt
Ella Matthews Tullinge SK fullföljt
Morgan Mäkelä Haninge SOK fullföljt
Linda Strömqvist Attunda OK fullföljt
Malin Strömqvist Attunda OK fullföljt
Sara Strömqvist Attunda OK fullföljt
Emil Söderberg Täby OK fullföljt
Hilda Trofast Tullinge SK fullföljt
Markus Wickenberg IBM-Klubben fullföljt

U1

2 130 m, 15 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Hugo Lönnqvist österberg Attunda OK 23:30 11:01
2 Valdemar Svärd Strängnäs-Malmby OL 23:48 +0:18 11:10
3 Fabian Törnqvist OK Ravinen 25:28 +1:58 11:57
4 Hampus Glanshed Haninge SOK 27:11 +3:41 12:45
5 Wilma Mårtensson OK Ravinen 28:50 +5:20 13:32
6 Hanna Carlqvist Snättringe SK 28:57 +5:27 13:35
7 Simon Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 34:04 +10:34 15:59
8 Botvid Simonsson Sundbybergs IK 34:29 +10:59 16:11
9 Gustav Myrberger Tullinge SK 34:36 +11:06 16:14
10 Hjalmar Sjölund Attunda OK 34:45 +11:15 16:18
11 Rebecca Craig OK Ravinen 35:11 +11:41 16:31
12 Klara Andersson Täby OK 38:22 +14:52 18:00
13 Linton Bryngelsson Tullinge SK 48:27 +24:57 22:44
14 Eskil Myrberger Tullinge SK 1:33:04 +1:09:34 43:41
Luise Przibilla Sundbybergs IK ej godkänd
Albin Gentz Järla Orientering ej start

U2

2 110 m, 23 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Svante Sandvik Attunda OK 20:26 9:41
2 Ida Hellström Attunda OK 21:38 +1:12 10:15
3 Klara Graversen IFK Lidingö SOK 23:28 +3:02 11:07
4 Olle Sandberg OK Älvsjö-Örby 26:01 +5:35 12:19
5 Sara Harrysson Attunda OK 26:02 +5:36 12:20
6 Jonatan Ryden Haninge SOK 26:23 +5:57 12:30
7 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 26:30 +6:04 12:33
8 Tove Karlsson Järla Orientering 27:45 +7:19 13:09
9 Vilhelm Höljö Attunda OK 27:50 +7:24 13:11
10 Tom Harrysson Attunda OK 27:53 +7:27 13:12
11 Elias Bladh Tullinge SK 29:55 +9:29 14:10
12 Gabriel Carlqvist Snättringe SK 29:59 +9:33 14:12
13 Ivar Gentz Järla Orientering 30:56 +10:30 14:39
13 Ebba Westring Järfälla OK 30:56 +10:30 14:39
15 Edith Kuosku Järfälla OK 32:49 +12:23 15:33
16 Teodor Ericson Järla Orientering 33:39 +13:13 15:56
17 Nils Wisell Attunda OK 34:31 +14:05 16:21
18 Jonathan Blomlöf IFK Lidingö SOK 34:34 +14:08 16:22
19 Märta Ahlquist Järla Orientering 34:35 +14:09 16:23
20 Alexander Magnvall OK Södertörn 37:21 +16:55 17:42
21 Folke Kåberg OK Ravinen 38:32 +18:06 18:15
22 Ville Halldin Bromma-Vällingby SOK 41:48 +21:22 19:48
Kristoffer Rydén Haninge SOK ej godkänd
Lara Hengstler Järla Orientering ej start
Ellen Wångberg Aneland OK Ravinen ej start

Öppen motion 1

2 110 m, 15 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Klas Bränström IFK Enskede 22:13 10:31
2 Ludde Blom IFK Enskede 25:42 +3:29 12:10
3 Pontus Axell IFK Enskede 27:44 +5:31 13:08
4 Maja Lilja IFK Lidingö SOK 28:02 +5:49 13:17
5 Jonathan Derwinger IFK Enskede 31:00 +8:47 14:41
6 Martina Mäkelä Haninge SOK 34:16 +12:03 16:14
7 Ericsson Jennifer klubblös 35:48 +13:35 16:58
8 Tova Sandgren Bromma-Vällingby SOK 38:17 +16:04 18:08
9 Frida Johansson Hammarby IF OF 39:13 +17:00 18:35
10 Ingrid Johansson AiK 39:14 +17:01 18:35
11 Hugo Johansson Brommagymnasterna 39:18 +17:05 18:37
12 Jenny Hansson  Magnevall OK Södertörn 42:58 +20:45 20:21
13 Amilcar Roberto OK Linné 49:44 +27:31 23:34
14 Charlotta Arnesson Skarpnäcks OL 54:09 +31:56 25:39
Simon Stenebo Attunda OK ej godkänd

Öppen motion 2

3 420 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Hanna Lennartsson Järfälla OK 1:03:00 18:25

Öppen motion 3

2 710 m, 18 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Elias Skott IFK Enskede 30:46 11:21
2 Caroline Tenland Andrarums IF 31:25 +0:39 11:35
3 Jonas Bredin Attunda OK 32:06 +1:20 11:50
4 Johan Rosén Bromma-Vällingby SOK 33:00 +2:14 12:10
5 Evelina Berg OK Ravinen 34:40 +3:54 12:47
6 Gunilla Berg OK Ravinen 35:13 +4:27 12:59
7 Anders Wigren Tullinge SK 35:57 +5:11 13:15
8 Kristina Andersson OK Södertörn 37:02 +6:16 13:39
9 Joel Rudander Sundbybergs IK 41:42 +10:56 15:23
10 Elisabeth Lindstedt klubblös 49:02 +18:16 18:05
11 Maj Eriksson Gothe OK Ravinen 50:28 +19:42 18:37
12 Eva Hagrot Täby OK 51:44 +20:58 19:05
13 Maja Hoppe Waxholms OK 51:59 +21:13 19:10
14 Johanna Nimvik Järla Orientering 52:28 +21:42 19:21
15 Martinsson Marie OK Ravinen 54:57 +24:11 20:16
16 Ingrid Otterbom klubblös 1:09:15 +38:29 25:33
Bengt Rudander klubblös ej godkänd
Gunnar Lundin klubblös ej godkänd
Saga Mård Bromma-Vällingby SOK ej start

Öppen motion 4

4 750 m, 11 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Christina Strandberg Gustavsbergs OK 46:22 9:45
2 Fredrik Nilsson Xylem IF 50:00 +3:38 10:31
3 Birgitta Henriksson Järla Orientering 56:33 +10:11 11:54
4 Veronica Wänman klubblös 57:19 +10:57 12:04
5 Jakob Tedhamre Snättringe SK 1:02:04 +15:42 13:04
6 Anna Tedhamre Snättringe SK 1:02:06 +15:44 13:04
7 Nathan Rubain Skogsluffarnas OK 1:04:56 +18:34 13:40
8 Örjan Arkäng Tullinge SK 1:14:23 +28:01 15:39
9 Gunilla Eriksson Tullinge SK 1:18:20 +31:58 16:29
10 Marie Svensson Järfälla OK 1:30:03 +43:41 18:57
11 Pyttan Asplund OK Södertörn 1:56:26 +1:10:04 24:30

Öppen motion 5

3 620 m, 49 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Anna Lönnqvist Attunda OK 35:54 9:55
2 Henrik Olsson GOIF Tjalve 38:23 +2:29 10:36
3 Elias Buske klubblös 38:49 +2:55 10:43
4 Magnus Ericson Järla Orientering 40:21 +4:27 11:08
5 Thorbjörn Hallmans Väsby OK 41:01 +5:07 11:19
6 Björn Sandén OK Södertörn 44:01 +8:07 12:09
7 Barbro Bransome Skogsluffarnas OK 44:13 +8:19 12:12
8 Göran Hansson Täby OK 45:50 +9:56 12:39
9 Jasinta Rajan IFK Lidingö SOK 46:25 +10:31 12:49
10 Per Stålhammar Tullinge SK 46:45 +10:51 12:54
11 Erica Strandberg Gustavsbergs OK 47:23 +11:29 13:05
12 Love Alm Järla Orientering 48:21 +12:27 13:21
13 Josefin Lindqvist IFK Enskede 48:24 +12:30 13:22
14 Cecilia Bentlinger OK Älvsjö-Örby 49:02 +13:08 13:32
15 Julia Ahlbin Järfälla OK 49:20 +13:26 13:37
16 Maritha Olander Täby OK 50:58 +15:04 14:04
17 Lars Adolfsson OK Södertörn 50:59 +15:05 14:05
18 Anna Wallen OK Älvsjö-Örby 51:00 +15:06 14:05
19 Sara Thörn OK Södertörn 51:04 +15:10 14:06
20 Elizabeth Løchting OK Roslagen 53:25 +17:31 14:45
21 Linda Höljö klubblös 54:03 +18:09 14:55
22 Krister Nilsson IFK Lidingö SOK 54:47 +18:53 15:08
23 Mia Hillerhag IFK Lidingö SOK 57:03 +21:09 15:45
24 Åsa Sand Tullinge SK 57:37 +21:43 15:54
25 Jakobsson Marie klubblös 58:02 +22:08 16:01
26 Håkan Larsson OK Älvsjö-Örby 58:25 +22:31 16:08
27 Byttner Anders Bromma-Vällingby SOK 58:42 +22:48 16:12
28 Malin Mårtensson OK Ravinen 58:50 +22:56 16:15
29 Karlsson Thomas OK Älvsjö-Örby 59:40 +23:46 16:28
30 Carolina Sigrand OK Södertörn 1:00:16 +24:22 16:38
31 Enbäck Cecilia Söders-Tyresö 1:00:50 +24:56 16:48
32 Malin Sandberg OK Älvsjö-Örby 1:02:11 +26:17 17:10
33 Elisabeth Stålhammar Tullinge SK 1:02:39 +26:45 17:18
34 Ylva Lagerberg OK Södertörn 1:03:32 +27:38 17:33
35 Lisa Österling OK Södertörn 1:03:42 +27:48 17:35
36 Mathias Axelsson Snättringe SK 1:04:45 +28:51 17:53
37 Elisabeth Långström Attunda OK 1:07:41 +31:47 18:41
38 Lisa Jansson Långhundra IF 1:08:10 +32:16 18:49
39 Annika Ahlbin Järfälla OK 1:11:07 +35:13 19:38
40 Monica Sandgren Bromma-Vällingby SOK 1:12:05 +36:11 19:54
41 Katarina Hansson OK Ravinen 1:12:51 +36:57 20:07
42 Gunilla Langett klubblös 1:13:31 +37:37 20:18
43 Linda Sjögren Bromma-Vällingby SOK 1:15:12 +39:18 20:46
44 Magdalena Hoffsten-Arkäng Tullinge SK 1:17:32 +41:38 21:25
45 Veronica Österberg Gustavsbergs OK 1:18:19 +42:25 21:38
46 Katarina Persson OK Österåker 1:28:58 +53:04 24:34
47 Jeanette Jonsson OK Österåker 1:29:07 +53:13 24:37
Madeleine Cassel IFK Lidingö SOK ej godkänd
Malin Söderlund klubblös ej godkänd
Anne Wiman Täby OK ej start
Anna Axelsson OK Österåker återbud
Patrik Fagerström OK Österåker återbud

Öppen motion 6

6 150 m, 13 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Erik Nylund Järfälla OK 53:00 8:37
2 Berndth  Gustavsson Vaxholms OK 1:04:54 +11:54 10:33
3 Lars Lundkvist klubblös 1:10:07 +17:07 11:24
4 Anders Heurlin klubblös 1:14:11 +21:11 12:03
5 Mikael Hagström Häverödals SK 1:19:07 +26:07 12:51
6 Patrik Fagerström OK Österåker 1:24:18 +31:18 13:42
7 Anna Axelsson OK Österåker 1:26:19 +33:19 14:02
8 Björn Broström klubblös 1:27:17 +34:17 14:11
9 Magnus Bjärnlid IFK Lidingö SOK 1:38:22 +45:22 15:59
10 Lars Söderlind Järfälla OK 1:43:05 +50:05 16:45
11 Henrik Hansson Järfälla OK 2:02:15 +1:09:15 19:52
Sebastian Jonasson Väsby OK ej godkänd
Lasse Hed klubblös ej godkänd

Öppen motion 7

3 130 m, 38 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Kari Enckell Södertälje-Nykvarn OF 26:00 8:18
2 Ulf Isacsson OK Linné 36:17 +10:17 11:35
3 Mikael Nordquist Täby OK 37:02 +11:02 11:49
4 Alexander Alness Långhundra IF 38:11 +12:11 12:11
5 Urban Ståhl Sundbybergs IK 39:44 +13:44 12:41
6 Helen Glännefors Söders-Tyresö 41:49 +15:49 13:21
7 Kristin Kensby OK Tyr 42:04 +16:04 13:26
8 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 47:24 +21:24 15:08
9 Åsa Jansson klubblös 47:53 +21:53 15:17
10 Håkan Svahn OK Ravinen 48:20 +22:20 15:26
11 Ylva Torbiörnsson Järla Orientering 48:59 +22:59 15:38
12 Charlotte Ståhl Sundbybergs IK 53:16 +27:16 17:01
13 Stefan Sundell Järla Orientering 54:17 +28:17 17:20
14 Lisa Törnqvist OK Ravinen 55:53 +29:53 17:51
15 Jan Larsson Tullinge SK 56:35 +30:35 18:04
16 Anna-Karin Carlsson OK Södertörn 57:14 +31:14 18:17
17 Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK 57:42 +31:42 18:26
18 Annica Hedberg OK Södertörn 58:19 +32:19 18:37
19 Gunilla Rudander Sundbybergs IK 59:06 +33:06 18:52
20 Ulf Alenius IFK Lidingö SOK 59:30 +33:30 19:00
21 Michael Ahlquist Järla Orientering 1:02:06 +36:06 19:50
22 Jenny Axelsson Snättringe SK 1:04:44 +38:44 20:40
23 Eva Elnerud Sigtuna OK 1:07:46 +41:46 21:39
24 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 1:11:45 +45:45 22:55
25 Lars-Olov Carlheim Skarpnäcks OL 1:14:12 +48:12 23:42
26 Leif Göran Hagstedt Väsby OK 1:16:54 +50:54 24:34
27 Priscilla Ferrera Skarpnäcks OL 1:18:36 +52:36 25:06
28 Lena Nilsson OK Österåker 1:19:05 +53:05 25:15
29 Ingemar Tedhamre Snättringe SK 1:24:16 +58:16 26:55
30 Emma Vivall Käll Tumba-Mälarhöjden OK 1:26:01 +1:00:01 27:28
31 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 1:27:22 +1:01:22 27:54
Johan Hörnfeldt OK Ravinen ej godkänd
Ylva Fornander Västerbergslagens OL ej godkänd
Erika Hörnfeldt OK Ravinen ej godkänd
Jörgen Persson Tumba-Mälarhöjden OK ej godkänd
Matilda Ahlquist Järla Orientering ej godkänd
Elisabet Larsson OK Älvsjö-Örby ej godkänd
Monica Forsberg IBM-Klubben ej godkänd

Öppen motion 8

4 780 m, 53 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Hans Persson Gävle OK 35:36 7:26
2 Lars Palmqvist Järfälla OK 37:29 +1:53 7:50
3 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 39:15 +3:39 8:12
4 Lars Forsberg OK Ravinen 40:49 +5:13 8:32
5 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 41:21 +5:45 8:39
6 Erik Mattsson Järla Orientering 41:26 +5:50 8:40
7 Stefan Hellberg Sundbybergs IK 41:53 +6:17 8:45
8 Christofer Näsholm Ärla IFÄrla 44:04 +8:28 9:13
9 Johan Westring Järfälla OK 45:17 +9:41 9:28
10 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 46:57 +11:21 9:49
11 Matts Tenland Andrarums IF 47:07 +11:31 9:51
12 Mats Bern Snättringe SK 47:13 +11:37 9:52
13 Stina Jansson Järla Orientering 47:18 +11:42 9:53
14 Erik Forsberg OK Ravinen 47:23 +11:47 9:54
15 Magnus Hoppe IF Thor 49:23 +13:47 10:19
16 Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 50:49 +15:13 10:37
17 Patrik Smedmark OK Roslagen 50:53 +15:17 10:38
18 Fredrik Maxén FÖRSVARSMAKTEN 50:59 +15:23 10:39
19 Ida Gawell IFK Enskede 51:02 +15:26 10:40
20 Stefan Granath Väsby OK 52:00 +16:24 10:52
21 Clas-Göran Herrgård Täby OK 52:40 +17:04 11:01
22 Olle Blomgren OK Södertörn 54:02 +18:26 11:18
23 Karin Hedberg OK Linné 54:20 +18:44 11:22
24 Martin Ahlström IFK Enskede 55:39 +20:03 11:38
25 Mats Hainke Snättringe SK 57:11 +21:35 11:57
26 Tomas Movin Snättringe SK 58:32 +22:56 12:14
27 Martin Karlsson Centrum OK 59:04 +23:28 12:21
28 Atakikte Beyene Nässjö OK 59:53 +24:17 12:31
29 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 1:00:30 +24:54 12:39
30 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 1:01:53 +26:17 12:56
31 Bernt-Olof Gustavsson Täby OK 1:02:12 +26:36 13:00
32 Elina Johnsson Centrum OK 1:03:46 +28:10 13:20
33 Stefan Gothe OK Ravinen 1:08:21 +32:45 14:17
34 Anneli Wendelius IFK Lidingö SOK 1:09:16 +33:40 14:29
35 Anders Holmqvist klubblös 1:09:37 +34:01 14:33
36 Jenny Salemyr Bromma-Vällingby SOK 1:09:57 +34:21 14:38
37 Bettina Hoelgaard Ärla IF 1:14:52 +39:16 15:39
38 Tobias Grundell Gotlands Bro OK 1:15:34 +39:58 15:48
39 Martina Sundberg IFK Enskede 1:17:07 +41:31 16:07
40 Mimmi Westblad OK Ravinen 1:17:30 +41:54 16:12
41 Jari Pöyhönen IFK Lidingö SOK 1:17:39 +42:03 16:14
42 Stefan Sjögren Bromma-Vällingby SOK 1:18:00 +42:24 16:19
43 Thomas Ahlbin Järfälla OK 1:18:45 +43:09 16:28
44 Katarina Rundström IFK Enskede 1:19:02 +43:26 16:32
45 Patrik Wendelius IFK Lidingö SOK 1:20:54 +45:18 16:55
46 Lotta Tapper IFK Lidingö SOK 1:21:32 +45:56 17:03
47 Per Westerlund Skogsluffarnas OK 1:25:00 +49:24 17:46
48 Johan Stridh klubblös 1:34:33 +58:57 19:46
49 Anki Cederbaum Waxholms OK 1:39:48 +1:04:12 20:52
John Persson OK Österåker ej godkänd
Leif Hermundstad Snättringe SK ej godkänd
Tomas Tapper IFK Lidingö SOK ej godkänd
Leon Spiller Kamrat och IF KIF ej godkänd

Öppen motion 9

7 890 m, 21 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Mårten Waldenfjord Järfälla OK 50:42 6:25
2 Karlsson Olle Tullinge SK 53:08 +2:26 6:44
3 Tomas Stenström OK Linné 56:12 +5:30 7:07
4 Jonathan Alm Järfälla OK 56:49 +6:07 7:12
5 Lennart Agén Tullinge SK 57:48 +7:06 7:19
6 Johanna Edin Dalaportens OL 1:00:23 +9:41 7:39
6 Jesper Hedberg IF Thor 1:00:23 +9:41 7:39
8 Ulf Persson IFK Enskede 1:00:47 +10:05 7:42
9 Ulf Hansson klubblös 1:00:48 +10:06 7:42
10 Björn Larsson OK Älvsjö-Örby 1:01:11 +10:29 7:45
11 Henry McNulty klubblös 1:02:43 +12:01 7:56
12 Göran Längheim Tullinge SK 1:06:57 +16:15 8:29
13 Magnus Johansson IFK Lidingö SOK 1:14:57 +24:15 9:29
14 Mats Herbert Täby OK 1:17:49 +27:07 9:51
15 Ulf Bylund IFK Enskede 1:19:28 +28:46 10:04
16 Nils Liliedahl Enebybergs IF 1:23:27 +32:45 10:34
17 Mika Numminen OK Linné 1:25:57 +35:15 10:53
18 Stefan Abrahamsson Sundbybergs IK 1:51:46 +1:01:04 14:09
Cecilia Arvidsson OK Österåker ej godkänd
Oskar Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF ej godkänd
Louise Klingstedt OK Södertörn ej godkänd
Jonas Hamner OK Ravinen ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Huvudsponsor

Team Sportia

Annonser

Tävlingsprogram 2017 - läs som e-tidning

Nyfiken på vilka tävlingar som arrangeras under 2017? Läs Skogssports bilaga Tävlingsprogram 2017 som e-tidning här!

Fin5
Wipptal

Ny pannlampa för orientering? Klicka här

Vi har LEDX, Lumonite, Petzl, Mila och M Tiger Sports värstinglampor för orientering i lager. Snabb leverans och fri frakt! Handla tryggt och säkert din nya lampa hos oss på lampspecialisten.se