Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Natt Stockholm + Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Natt Stockholm + Uppland
Arrangörsorganisationer: Täby OK / Upplands OF
Datum: fredag 12 september 2014

D21 Stockholm

7 040 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna LönnkvistTullinge SK58:558:22
2Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:01:09+2:148:41
3Annica GustafssonIFK Lidingö SOK1:01:36+2:418:45
4Rebecka HeinrupTullinge SK1:02:57+4:028:56
5Sara LundbladTullinge SK1:07:25+8:309:34
5Carolin SvenssonHaninge SOK1:07:25+8:309:34
7Annie ForsbergOK Ravinen1:13:39+14:4410:27
8Helena MarkstedtOK Södertörn1:14:32+15:3710:35
9Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK1:15:21+16:2610:42
10Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:17:05+18:1010:56
11Elin SundqvistTullinge SK1:25:39+26:4412:09
12Frida EmanuelssonGöteborg-Majorna OK1:28:19+29:2412:32
13Dora SzerencsiJärla Orientering1:35:05+36:1013:30
Stina JanssonJärla Orienteringej godkänd
Louise MarkstedtOK Södertörnej godkänd
Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OKej start
Elsa JanssonJärla Orienteringej start

D21 Uppland

7 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SjölanderOK Rodhen1:02:018:48
2Gunilla SvärdIF Thor1:06:47+4:469:29
3Rebecka OlssonOK Linné1:11:12+9:1110:06
4Rebecka LindbergOK Roslagen1:13:04+11:0310:22
5Emma Pihl SkoogOK Linné1:23:02+21:0111:47
6Elin SjölanderOK Rodhen1:26:43+24:4212:19
7Emma JonssonOK Rodhen1:40:27+38:2614:16
Kristina KarlssonLånghundra IFej godkänd
Hilda ForsgrenOK Linnéej start

H21 Stockholm

10 940 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ruslan GlebovOK Ravinen1:09:456:22
2David BejbomJärla Orientering1:11:41+1:566:33
3Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:14:15+4:306:47
4Fredrik BjernulfSundbybergs IK1:14:59+5:146:51
5Anders CarlssonIFK Lidingö SOK1:15:00+5:156:51
6Jonas MuntheJärla Orientering1:17:51+8:067:06
7Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:25:00+15:157:46
8Göran ThimbergSöders-Tyresö1:26:26+16:417:54
9Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:27:45+18:008:01
10Andrew QuinIFK Lidingö SOK1:28:48+19:038:07
11Jerk RönnolsCentrum OK1:31:18+21:338:20
12Olle CarlssonSöders-Tyresö1:38:13+28:288:58
13Jacob LindstamOK Ravinen1:42:38+32:539:22
14Lars JakobssonCentrum OK1:43:23+33:389:27
15Peder KockJärla Orientering1:47:34+37:499:49
16Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:54:14+44:2910:26
Kalle BergmanOK Ravinenej godkänd
Michael ReforsJärla Orienteringej godkänd
Mikael NilssonSnättringe SKej godkänd
Niklas WraneSöders-Tyresöej godkänd
Mattias ÅgrenCentrum OKej godkänd
Josh BeechOK Södertörnej godkänd
Leonas MockunasHellas Orienteringej godkänd
Olle BoströmJärla Orienteringej start
Joel BergkvistCentrum OKej start

H21 Uppland

10 940 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rassmus AnderssonOK Linné1:06:296:04
2Anton SundgrenLånghundra IF1:29:52+23:238:12
3Simon JakobssonLånghundra IF1:30:59+24:308:18
4Pontus JohanssonOK Linné1:34:23+27:548:37
5Thomas PetterssonIF Thor1:42:42+36:139:23
6Magnus BjörkOK Borgen1:51:17+44:4810:10
7Carl-Johan HögbergOK Linné1:55:31+49:0210:33
8Robert PetterssonIF Thor1:55:38+49:0910:34
Simon EklövOK Linnéej godkänd
Niklas AldénOK Linnéej godkänd
Erik ThorssonTurun Metsänkävijätej start
Matt OgdenOK Linnéej start

D20 Stockolm

4 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK44:299:01
2Josefine KlintbergEksjö SOK45:44+1:159:16
3Ida KallurOK Ravinen47:57+3:289:43
4Linnéa EngstedtTullinge SK1:18:21+33:5215:53
Cecilia ImarkTullinge SKej start
Laura D'AngeloAttunda OKej start
Tove LagerbergOK Södertörnej start

H20 Stockholm

8 540 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil GranqvistOK Ravinen54:436:24
2Martin HunhammarOK Ravinen55:11+0:286:27
3Assar HellströmOK Ravinen55:38+0:556:30
4Jens RönnolsTäby OK1:01:03+6:207:08
5David HectorSnättringe SK1:03:56+9:137:29
6Emil AnderssonTullinge SK1:07:18+12:357:52
7Jefta LangerakJärfälla OK1:07:26+12:437:53
8Jakob IvarssonHaninge SOK1:07:42+12:597:55
9Sergey DobryninHellas Orientering1:09:33+14:508:08
10Wiliam NilssonOK Södertörn1:17:10+22:279:02
11David MellinSundbybergs IK1:20:04+25:219:22
Baptiste GirardOK Ravinenej godkänd
Martin Dahlgren RosenJärla Orienteringej godkänd

D18 Stockholm

4 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering37:048:00
2Amanda BerggrenTullinge SK39:28+2:248:31
3Magdalena Van de VoordeTullinge SK40:53+3:498:49
4Julia FrejdOK Ravinen48:33+11:2910:29
Ebba PegestamOK Ravinenej godkänd
Hanna KorhonenHaninge SOKej start
Frida JunegardTullinge SKej start

D18 Uppland

4 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa JohanssonOK Rodhen58:0912:33

H18 Stockholm

6 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HectorSnättringe SK48:577:00
2Niklas SundqvistTullinge SK50:40+1:437:14
3Olle AnderssonTullinge SK53:02+4:057:35
4Andreas HultqvistTullinge SK54:11+5:147:45
5Isak LangerakJärfälla OK54:18+5:217:46
6Joakim SkärlénHaninge SOK59:33+10:368:31
7Lukas OlssonVäsby OK1:01:14+12:178:45
8Oscar WibergJärla Orientering1:01:49+12:528:50
9Felix HellgrenOK Ravinen1:05:25+16:289:21
10Mathias Myrefelt NorlingerJärla Orientering1:05:41+16:449:23
11Jonas CarlssonSundbybergs IK1:07:56+18:599:43
Ludvig SandahlIFK Enskedeej start
Ludwig BergfalkJärfälla OKej start
Karl EngesAttunda OKej start

H18 Uppland

6 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel Carlson BjernaldOK Linné1:02:258:55
2Bobby BrahmLånghundra IF1:08:07+5:429:44
3Fabian SteenOK Enen1:08:27+6:029:47
Olle NilssonOK Linnéej godkänd

D16 Stockholm

3 930 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna HänströmTäby OK33:308:31
2Tone AlbrektssonOK Ravinen33:51+0:218:36
3Astrid SimonssonSundbybergs IK34:32+1:028:47
4Moa WestbladOK Ravinen35:06+1:368:55
5Amanda KarlssonOK Ravinen37:40+4:109:35
6Emma HagrotTäby OK38:20+4:509:45
7Emmy AlbinssonJärfälla OK39:47+6:1710:07
8Hanna RöstinSöders-Tyresö39:51+6:2110:08
9Matilda AnderssonTäby OK42:37+9:0710:50
10Märta SkogTullinge SK42:42+9:1210:51
11Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK44:27+10:5711:18
12Tilda AnderssonOK Ravinen46:03+12:3311:43
13Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK49:04+15:3412:29
14Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK50:26+16:5612:49
15Anna HerbertTäby OK51:28+17:5813:05
16Filippa GrelzSöders-Tyresö53:10+19:4013:31
17Magdalena HedbergSöders-Tyresö1:16:21+42:5119:25
Kristina TedhamreSnättringe SKej start
Rebecca WaldenfjordJärfälla OKej start
Agnes LundqvistJärfälla OKej start

D16 Uppland

3 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria JanssonOK Linné36:379:19
2Ellen FrostOK Roslagen45:31+8:5411:34
3Klara MandahlOK Linné48:05+11:2812:14
Ellen BromanOK Roslagenej godkänd
Anna KarlströmOK Linnéej start
Carolina JonsellVallentuna-Össeby OLej start

H16 Stockholm

4 340 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ImarkTullinge SK28:196:31
2Albin AnderssonTullinge SK28:46+0:276:37
3Oskar EdvardssonJärfälla OK32:32+4:137:29
4Axel GranqvistOK Ravinen34:14+5:557:53
5Edvin NordströmTäby OK34:23+6:047:55
6Albin AnderssonOK Ravinen35:16+6:578:07
7Hannes SvahnOK Ravinen35:27+7:088:10
8Viktor WohlgemuthOK Ravinen35:33+7:148:11
9Tobias KarlssonSnättringe SK38:47+10:288:56
10Oskar ForsbergTullinge SK41:43+13:249:36
11Niclas LimnefeltIFK Lidingö SOK42:11+13:529:43
12Kasper FranssonOK Ravinen45:10+16:5110:24
13Lukas HellgrenOK Ravinen46:07+17:4810:37
14Viktor HäggströmSkarpnäcks OL48:22+20:0311:08
15Lucas NorrmanAttunda OK49:25+21:0611:23
16Johan BengtssonSkarpnäcks OL1:04:33+36:1414:52
Egil MorastHaninge SOKej godkänd
Victor ImarkTullinge SKej godkänd
Christian RedtzerAttunda OKej godkänd
Johan HerbertTäby OKej godkänd
Christian LindhSundbybergs IKej godkänd
Lukas ArkängTullinge SKej godkänd
Simon TörnqvistOK Ravinenej start
Benjamin LangerakJärfälla OKej start
Erik HerneOK Ravinenej start
Linus BacklundOK Södertörnej start
Niklas CarlssonSundbybergs IKej start
Georg EklöwOK Södertörnej start

H16 Uppland

4 340 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon SchusterVallentuna-Össeby OL33:007:36
2Johan EdenhamnLänna IF35:41+2:418:13
3Daniel RönnqvistOK Linné35:44+2:448:14
4Tuve MöllerOK Linné37:39+4:398:40
5Emil GrehnOK Rodhen38:59+5:598:58
6John LarssonRånäs OK39:50+6:509:10
7Waldemar AnderssonOK Roslagen43:58+10:5810:07
8Oliver AngelsiööOK Linné1:08:03+35:0315:40

D14 Stockholm

3 070 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde BacklundOK Södertörn21:507:06
2Julia RajanIFK Lidingö SOK24:46+2:568:04
3Ella SjöbergTullinge SK25:55+4:058:26
4Karin ModinBromma-Vällingby SOK27:45+5:559:02
5Linnea JohanssonTäby OK28:45+6:559:21
6Emilia EngelOK Ravinen29:25+7:359:34
7Hanna LagerbergOK Södertörn30:37+8:479:58
8Elin BergOK Ravinen30:42+8:5210:00
9Petrina CostermansJärla Orientering30:44+8:5410:00
10Lovisa LängheimTullinge SK30:49+8:5910:02
11Linda RennerOK Södertörn31:42+9:5210:19
12Veronica RedtzerAttunda OK34:04+12:1411:05
13Lotta DuhsIFK Lidingö SOK35:33+13:4311:34
14Lotten SandénOK Södertörn35:34+13:4411:35
15Klara BolinTullinge SK36:29+14:3911:53
16Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK36:44+14:5411:57
17Isa LundqvistJärfälla OK37:05+15:1512:04
18Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK38:37+16:4712:34
19Katarina NorrbyOK Södertörn39:31+17:4112:52
20Ellen AnderssonTäby OK41:08+19:1813:23
21Sofia Danielsson DamneBromma-Vällingby SOK41:11+19:2113:24
22Felicia BredinAttunda OK43:59+22:0914:19
23Ylva SandénOK Södertörn45:44+23:5414:53
24Tilda AnderssonTullinge SK45:57+24:0714:58
25Nickolina HedenlundTäby OK54:55+33:0517:53
Alva SpennareAttunda OKej godkänd
Trine KarlbergTullinge SKej start
Rebecka HaraldssonTäby OKej start
Selma GumaeliusWaxholms OKej start
Jonna LundbäckJärfälla OKej start

D14 Uppland

3 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina SvärdIF Thor24:247:56
2Malva SteenOK Enen24:48+0:248:04
3Anna NordströmSigtuna OK28:22+3:589:14
4Klara MöllerOK Linné30:34+6:109:57
5Alva LindellIF Thor31:02+6:3810:06
6Lovisa WigertzLånghundra IF31:03+6:3910:06
7Emma BernersonOK Enen35:45+11:2111:38
8Alva JonssonLånghundra IF49:04+24:4015:58
Sofia GidingVallentuna-Össeby OLej start
Agnes BromanOK Roslagenej start

H14 Stockholm

3 960 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar Lidström LauriSnättringe SK31:307:57
2Trevor BransomeSkogsluffarnas OK31:34+0:047:58
3Ruben BryngelssonTullinge SK31:36+0:067:58
4Johan LangerakJärfälla OK32:26+0:568:11
5Noel WaldenfjordJärfälla OK33:27+1:578:26
6Anton HänströmTäby OK34:54+3:248:48
7Jonatan StåhlSundbybergs IK36:06+4:369:06
8Rasmus KihlSundbybergs IK36:37+5:079:14
9Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby36:51+5:219:18
10Simon FriskGustavsbergs OK37:47+6:179:32
11Felix PerssonHaninge SOK38:37+7:079:45
12Mattias KallhaugeSnättringe SK38:48+7:189:47
13Johan CallebergSnättringe SK39:05+7:359:52
14Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK41:31+10:0110:29
15Linus AlbinssonJärfälla OK41:33+10:0310:29
16Niklas SvenssonJärfälla OK41:34+10:0410:29
17Elias TidevallSkogsluffarnas OK41:47+10:1710:33
18Melvin JakobssonOK Södertörn42:39+11:0910:46
19Ludvig LindénAttunda OK44:09+12:3911:08
20Fredrik EkholmAttunda OK47:48+16:1812:04
21Tobias AbrahamssonSundbybergs IK48:24+16:5412:13
22Filip MöllerOK Södertörn49:22+17:5212:27
23Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby56:42+25:1214:19
24Fredrik HanssonTäby OK58:49+27:1914:51
25Martin SkärlénHaninge SOK58:59+27:2914:53
26Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby1:09:13+37:4317:28
27Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:17:16+45:4619:30
Linus BerggrenOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Marcus Salomon-SörensenAttunda OKej start

H14 Uppland

3 960 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas JohnsonSigtuna OK36:549:19
2Karl BrahmLånghundra IF42:56+6:0210:50
3Emil JonsellIF Thor43:48+6:5411:03
4Axel Leijon ThorellLånghundra IF48:05+11:1112:08
5Hugo BäsénIF Thor48:22+11:2812:12
6Victor BylundIF Thor49:41+12:4712:32
7Samuel NorénOK Enen55:34+18:4014:01
8Gunnar KarlströmOK Linné1:00:31+23:3715:16
Arvid RoosOK Linnéej start

D12 Stockholm

2 320 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda LindhSundbybergs IK19:048:13
2Sofia IversAttunda OK21:16+2:129:10
3Nina PerssonHaninge SOK21:28+2:249:15
4Ida HänströmTäby OK22:12+3:089:34
5Linnéa SöderqvistOK Ravinen23:47+4:4310:15
6Therese NilssonOK Österåker23:48+4:4410:15
7Maja SandvikAttunda OK24:18+5:1410:28
8Marie-Chantal BallnusJärfälla OK24:26+5:2210:31
9Sofia EdvardssonJärfälla OK26:03+6:5911:13
10Åsa SundströmJärla Orientering28:10+9:0612:08
11Ronja StåhlSundbybergs IK29:07+10:0312:33
12Ida SpennareAttunda OK30:20+11:1613:04
13Hanna ÅbergTumba-Mälarhöjden OK30:21+11:1713:04
14Embla BergströmTäby OK30:29+11:2513:08
15Petronella HedenlundTäby OK32:03+12:5913:48
16Tuva FalkSundbybergs IK32:45+13:4114:06
Karin EjderbyAttunda OKej godkänd
Sara MöllerOK Södertörnej start
Amanda GranqvistOK Ravinenej start
Matilda FriskGustavsbergs OKej start
Kajsa BogrenSundbybergs IKej start
Lilo KardJärla Orienteringej start

D12 Uppland

2 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindellIF Thor21:099:06
2Cornelia KrafftLänna IF22:58+1:499:53
3Lovisa HambäckLånghundra IF23:06+1:579:57
4Emilia KarlssonLånghundra IF25:47+4:3811:06
5Elsa BäsénIF Thor27:49+6:4011:59

H12 Stockholm

2 320 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred LängheimTullinge SK17:087:23
2Johan LundbäckJärfälla OK17:38+0:307:36
3Hampus HatlenTullinge SK17:57+0:497:44
4Erik Lidström LauriSnättringe SK18:28+1:207:57
5Lukas WernerIFK Lidingö SOK18:45+1:378:04
6Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK19:46+2:388:31
7Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö19:52+2:448:33
8Samuel LindénAttunda OK19:54+2:468:34
9Jakob Gadefors NauHaninge SOK20:49+3:418:58
10Olle KallurOK Ravinen21:04+3:569:04
11Ludvig SigrandOK Södertörn21:26+4:189:14
12Erik BovalliusJärfälla OK22:51+5:439:50
13Martin RinnbäckOK Ravinen23:29+6:2110:07
13Marcus SteneboAttunda OK23:29+6:2110:07
15Olle Pettersson GradinAttunda OK23:45+6:3710:14
16Eskil WidehagSundbybergs IK24:43+7:3510:39
17Theodor BrabieJärfälla OK25:23+8:1510:56
18Emil SoneAttunda OK25:45+8:3711:05
19Simon LiljaIFK Lidingö SOK27:40+10:3211:55
20Timothy Arkwall-LindqvistJärla Orientering29:34+12:2612:44
21Hampus GyllenbergSkogsluffarnas OK41:42+24:3417:58
22Mattis SandénOK Södertörn47:53+30:4520:38
Max HalldinBromma-Vällingby SOKej start
Vincent WippJärla Orienteringej start
Isak VestringJärfälla OKej start

H12 Uppland

2 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto BalckVallentuna-Össeby OL18:488:06
2Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL20:14+1:268:43
3Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL20:23+1:358:47
4Oskar SundblomRånäs OK20:26+1:388:48
5Elliot AngelsiööOK Linné32:04+13:1613:49
Elias JavehedVallentuna-Össeby OLej godkänd

D35 Stockholm

4 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin FägerlindCentrum OK53:2611:05
2Elin AhlströmIFK Enskede1:00:27+7:0112:32
3Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:41:36+48:1021:04

H35 Stockholm

7 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LarboIFK Lidingö SOK55:357:54
2Robert HanningJärla Orientering1:01:51+6:168:47
3Mats ErikssonIFK Enskede1:09:26+13:519:52
4Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:23:59+28:2411:56
5Henrik LundgrenCentrum OK1:36:36+41:0113:44
Christian RotvikerCentrum OKej start

H35 Uppland

7 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas ErikssonRånäs OK1:00:588:40
2Anders LindgrenLånghundra IF1:24:36+23:3812:02

D40 Stockholm

4 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jessica SjöbergTullinge SK43:219:24
2Anna FalkSundbybergs IK44:26+1:059:38
3Lena ÖhmanCentrum OK45:23+2:029:50
4Jenny BergOK Ravinen47:15+3:5410:14
5Ewa AlbrektssonOK Ravinen50:14+6:5310:53
6Cecilia FochsenWaxholms OK57:21+14:0012:26
7Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:05:37+22:1614:14
8Camilla JakobssonCentrum OK1:22:05+38:4417:48
Maria EdvardssonJärfälla OKej start
Malin AlbinssonJärfälla OKej start
Gabriella FriskGustavsbergs OKej start

D40 Uppland

4 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yvonne GrehnOK Rodhen49:0110:37
2Annika RidellIF Thor49:46+0:4510:47

H40 Stockholm

6 520 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus CederlöfTullinge SK53:108:09
2Stefan Svensson GeliusSnättringe SK56:26+3:168:39
3Jacob BolinTullinge SK57:16+4:068:46
4Jesper SvedbergIFK Lidingö SOK57:51+4:418:52
5Pär LiljaIFK Lidingö SOK1:01:18+8:089:24
6Patric De BoussardIFK Enskede1:03:29+10:199:44
7Tomas HenrikssonAttunda OK1:04:15+11:059:51
8Fredrik HedinIFK Enskede1:04:21+11:119:52
9Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK1:05:15+12:0510:00
10Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:07:21+14:1110:19
11Magnus LennartssonJärfälla OK1:10:26+17:1610:48
12Peter AnderssonSöders-Tyresö1:16:27+23:1711:43
13Patrik FriskGustavsbergs OK1:19:02+25:5212:07
14Christoffer NorrmanAttunda OK1:20:00+26:5012:16
15Martin LerjenCentrum OK1:20:33+27:2312:21
16Björn JanssonVäsby OK1:25:43+32:3313:08
17Henrik MorastHaninge SOK1:28:42+35:3213:36
18Per WesterlundSkogsluffarnas OK2:20:03+1:26:5321:28
Tomas AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Mats BjörkmanSkogsluffarnas OKej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start
Mats LundbäckJärfälla OKej start

H40 Uppland

6 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas EklundOK Rodhen56:378:41
2Jonas AnderssonIF Thor1:00:49+4:129:19
3Andreas KrafftLänna IF1:16:20+19:4311:42
4Pål JanssonOK Roslagen1:19:25+22:4812:10
John SolbreckLånghundra IFej start
Henrik RoosOK Linnéej start
Gunnar ÅhlénRånäs OKej start

D45 Stockholm

4 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annica JanssonIFK Lidingö SOK46:2211:30
2Monica HatlenTullinge SK46:33+0:1111:33
3Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK46:50+0:2811:37
4Kerstin ImarkTullinge SK47:21+0:5911:44
5Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK51:44+5:2212:50
6Johanna AlmlundHaninge SOK1:06:35+20:1316:31
7Lena BrobergSnättringe SK1:10:50+24:2817:34
8Åsa LindhSundbybergs IK1:14:54+28:3218:35
9Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:24:47+38:2521:02
10Sara HektorJärla Orientering1:28:24+42:0221:56
Anna BacklundOK Södertörnej start

D45 Uppland

4 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marianne CarlbergVallentuna-Össeby OL47:2911:46
2Camilla AdlertegOK Enen48:24+0:5512:00
3Maria KvarnlöfOK Roslagen49:54+2:2512:22
4Maria HartOK Linné52:11+4:4212:56
5Anette ArksandVallentuna-Össeby OL1:02:02+14:3315:23
6Annette WigertzLånghundra IF1:45:59+58:3026:17

H45 Stockholm

6 090 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK48:137:55
2Magnus RajanIFK Lidingö SOK55:15+7:029:04
3Fredrik SteneboAttunda OK57:53+9:409:30
4Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn58:00+9:479:31
5Ola KåbergOK Ravinen1:00:02+11:499:51
6Robert IrestigStigfinnarna1:00:39+12:269:57
7Juha LoenbergStigfinnarna1:00:55+12:4210:00
8Göran LängheimTullinge SK1:00:58+12:4510:00
9Mats BernSnättringe SK1:04:24+16:1110:34
10Björn AxelssonTullinge SK1:04:57+16:4410:39
11Joakim PerssonHaninge SOK1:06:56+18:4310:59
12Ola BovalliusJärfälla OK1:07:47+19:3411:07
13Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby1:09:05+20:5211:20
14Peter JakobssonOK Södertörn1:09:22+21:0911:23
15Fredrik MorastHaninge SOK1:10:09+21:5611:31
16Ulf AnderssonHaninge SOK1:12:55+24:4211:58
17Oskar NederheimHaninge SOK1:13:26+25:1312:03
18Jonatan LindellIFK Enskede1:18:03+29:5012:48
19Nicklas HermundstadSnättringe SK1:20:46+32:3313:15
20Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:27:37+39:2414:23
21Nils EklöwOK Södertörn1:38:25+50:1216:09
Ulrik LindströmTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Johan WestringJärfälla OKej start
Pelle ForsbergIFK Enskedeej start
Per BrinkenbergSkogsluffarnas OKej start

H45 Uppland

6 090 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy LindbergOK Roslagen48:508:01
2Ola HultinOK Roslagen53:29+4:398:46
3Daniel Andersson-OlmIF Thor54:50+6:009:00
4Jonas GidingVallentuna-Össeby OL55:09+6:199:03
5Mats EkmanVallentuna-Össeby OL55:50+7:009:10
6Christer ArksandVallentuna-Össeby OL1:04:27+15:3710:34
7Mats JonsellIF Thor1:11:11+22:2111:41
8Staffan BromanOK Roslagen1:14:36+25:4612:14
9Stefan NordströmSigtuna OK1:17:12+28:2212:40
10Johan MöllerOK Linné1:22:00+33:1013:27
11Ulf AngelsiööOK Linné1:26:50+38:0014:15
12Daniel UnnerudLånghundra IF1:29:44+40:5414:44
13Patrik SteenOK Enen1:30:54+42:0414:55
Jens AnderssonOK Roslagenej godkänd
Torbjörn NorénOK Enenej godkänd
Svante JonsellVallentuna-Össeby OLej start
Conny ForsbergLånghundra IFej start

D50 Stockholm

3 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karina LangerakJärfälla OK46:0013:01
2Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK46:20+0:2013:07
3Lena RisbyOK Ravinen46:55+0:5513:17
4Kerstin OhlssonHaninge SOK49:32+3:3214:01
5Madelene BjernulfSundbybergs IK52:43+6:4314:56
6Christina NordströmBodens BK1:32:54+46:5426:19
Annika LundströmVäsby OKej start

D50 Uppland

3 530 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hillevi ErikssonOK Linné39:2611:10
2Annika ArdellOK Rodhen40:35+1:0911:29
3Dorothe SpillmannIF Thor41:33+2:0711:46
4Cathrine JohanssonTierps SOK42:15+2:4911:58
5Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL45:35+6:0912:54
6Karin JanssonOK Rodhen49:59+10:3314:09
7Agneta KarlssonRånäs OK50:57+11:3114:26
8Lena NilssonOK Linné52:03+12:3714:44
9Malin BromanLänna IF1:23:58+44:3223:47

H50 Stockholm

5 680 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter AlbrektssonOK Ravinen47:018:16
2Jörgen AxelssonTullinge SK52:26+5:259:13
3Johan MarkstedtOK Södertörn55:21+8:209:44
4Jan-Olof BogrenSundbybergs IK56:18+9:179:54
5Carl-Johan ThorellOK Ravinen56:21+9:209:55
6Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF58:19+11:1810:16
7Jan FrödinIFK Enskede59:30+12:2910:28
8Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK59:54+12:5310:32
9Kalle PerssonOK Österåker1:00:09+13:0810:35
10Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:01:26+14:2510:48
11Håkan DahlbäckOK Österåker1:01:27+14:2610:49
12Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK1:01:45+14:4410:52
13Thomas CallebergSnättringe SK1:02:11+15:1010:56
14Mats CarlssonSundbybergs IK1:02:41+15:4011:02
15Jörgen BatzSkarpnäcks OL1:02:49+15:4811:03
16Göran LundqvistJärfälla OK1:03:35+16:3411:11
17Ove RinnbäckOK Ravinen1:04:32+17:3111:21
18Tomas HultqvistTullinge SK1:04:33+17:3211:21
19Lars GerhardssonAttunda OK1:06:36+19:3511:43
20Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:07:20+20:1911:51
21Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:08:50+21:4912:07
22Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:11:51+24:5012:38
23Bo LauriSnättringe SK1:13:45+26:4412:59
24Björn SalomonssonSnättringe SK1:20:18+33:1714:08
25Tomas MovinSnättringe SK1:34:48+47:4716:41
26Gunnar SkärlénHaninge SOK1:45:56+58:5518:39
Per KallhaugeSnättringe SKej godkänd
Erik GyllenstiernaIFK Lidingö SOKej godkänd
Per WolgastSnättringe SKej godkänd
Lars PalmqvistJärfälla OKej start
Hans OlsénSundbybergs IKej start
Peter WippJärla Orienteringej start
Jonas NylundCentrum OKej start
Mats FryxellTullinge SKej start

H50 Uppland

5 680 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas JanssonOK Roslagen54:349:36
2Per EdenhamnLänna IF59:44+5:1010:30
3Peter HambäckLånghundra IF1:00:59+6:2510:44
4Kenneth HermanssonSigtuna OK1:11:43+17:0912:37
5Anders TollOK Linné1:15:48+21:1413:20
6Magnus BergströmRånäs OK1:33:17+38:4316:25
Ulf K. RaskSigtuna OKej godkänd
Sven WigertzLånghundra IFej godkänd
Magnus ThorOK Bävernej godkänd
Anders JönssonOK Triangelnej start
Roine AnderssonRånäs OKej start

H55 Stockholm

4 820 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran NilssonSnättringe SK43:289:01
2Anders JakobssonOK Södertörn44:45+1:179:17
3Gunnar LangsSkarpnäcks OL45:03+1:359:20
4Krister GumaeliusWaxholms OK45:07+1:399:21
5Hans TarandiIFK Lidingö SOK46:36+3:089:40
6Hans VedinSöders-Tyresö49:48+6:2010:19
7Jan EskilssonHaninge SOK51:12+7:4410:37
8Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK52:49+9:2110:57
9Tapani MattusIFK Lidingö SOK54:24+10:5611:17
10Lars ForsbergOK Ravinen55:17+11:4911:28
11Mats LarssonIFK Enskede1:09:33+26:0514:25
12Roger LarssonSnättringe SK1:10:37+27:0914:39
13Curt RahlénOK Ravinen1:11:47+28:1914:53
14Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK1:12:38+29:1015:04
15Harald BauerIFK Lidingö SOK1:13:18+29:5015:12
16Stefan SundéliusJärfälla OK1:22:13+38:4517:03
17Göran IvarezOK Södertörn1:27:31+44:0318:09
Jan KihlSundbybergs IKej godkänd
Matts AnderssonOK Ravinenej godkänd
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Björn RegerSöders-Tyresöej start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start

H55 Uppland

4 820 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn SöderbäckOK Linné55:4911:34
2Per-Olof OlofssonSigtuna OK1:06:12+10:2313:44
3Mats LundmanOK Roslagen1:10:45+14:5614:40
4Håkan CarlssonOK Roslagen1:11:57+16:0814:55
5Eddie BjärrenholtRånäs OK1:12:51+17:0215:06
6Lars LandströmLånghundra IF1:14:32+18:4315:27
Thomas JohanssonRånäs OKej godkänd
Andreas HjertsonOK Linnéej start

D60 Stockholm

3 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid GraneliHaninge SOK52:3714:54
2Ulla GummesonVäsby OK1:06:34+13:5718:51

H60 Stockholm

4 580 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1P-O IvarssonHaninge SOK38:398:26
2Lennart HävrénTullinge SK51:06+12:2711:09
3Anders HallménAttunda OK54:54+16:1511:59
4Christer NordströmOK Älvsjö-Örby57:01+18:2212:26
5Matts BjörkeSöders-Tyresö57:37+18:5812:34
6Kjell LindblomJärfälla OK1:00:00+21:2113:06
7Lennart BrattgårdIFK Lidingö SOK1:00:07+21:2813:07
8Anders KärrströmTullinge SK1:01:58+23:1913:31
9Hans Andersson StrinningAttunda OK1:03:25+24:4613:50
10Magnus HaraldssonGustavsbergs OK1:07:25+28:4614:43
11Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF1:10:20+31:4115:21
12Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:19:46+41:0717:24
Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej start

H60 Uppland

4 580 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans OhlinRånäs OK47:4210:24
2Stig AnderssonOK Linné48:19+0:3710:32
3Jan ÅsbergHäverödals SK50:02+2:2010:55
4Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL50:15+2:3310:58
5Roland WareniusAvesta OK55:12+7:3012:03
6Lars Erik HermanssonOK Linné55:41+7:5912:09
7Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL59:35+11:5313:00
8Jan JohanssonIF Thor1:04:36+16:5414:06
9Sture LarssonLänna IF1:05:45+18:0314:21
10Gerhard LilliestiernaOK Roslagen1:10:09+22:2715:18
11Per-Åke HolmSigtuna OK1:14:03+26:2116:10
12Lars PonténIF Thor1:17:42+30:0016:57
Anders KarlssonOK Linnéej start

D65 Stockholm

2 950 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta BillstamJärfälla OK32:5211:08
2Margareta HaraldssonGustavsbergs OK37:45+4:5312:47
3Anna BlomgrenTullinge SK41:59+9:0714:13
4Margareta HagstedtVäsby OK45:09+12:1715:18
5Kristina Nygren-FriskAttunda OK1:06:22+33:3022:29

D65 Uppland

2 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marianne SellgrenSigtuna OK50:1517:02
2Gun-Inger SahlbergLånghundra IF53:57+3:4218:17
3Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL55:00+4:4518:38
4Elke Wilke-GüntherTierps SOK1:02:27+12:1221:10
5Barbro BörjesonSigtuna OK1:09:22+19:0723:30
Birgitta KlangLånghundra IFej godkänd

H65 Stockholm

3 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders GärderudIFK Lidingö SOK39:5610:03
2Ingemar LarssonTullinge SK43:09+3:1310:52
3Per-Johan WikforsOK Österåker45:05+5:0911:21
4Leif CarlssonSkarpnäcks OL48:20+8:2412:10
5Gunnar ErikssonJärfälla OK52:52+12:5613:18
6Per-Åke CarlenstamVäsby OK53:36+13:4013:30
7Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben57:42+17:4614:32
8John ÖstlundSundbybergs IK1:02:39+22:4315:46
9Björn AnderssonGotlands Bro OK1:05:55+25:5916:36
10Jörgen AhlqvistSundbybergs IK1:13:43+33:4718:34
11Göran FriskAttunda OK1:15:30+35:3419:01
Paul NorénOK Södertörnej start

H65 Uppland

3 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif NordlundLänna IF56:3514:15
2Per-Erik WåhlbergOK Linné1:05:36+9:0116:31
2Sten JohanssonOK Borgen1:05:36+9:0116:31
4Mats TörngrenOK Linné1:09:32+12:5717:30
5Leif ErikssonHeby AIF1:11:47+15:1218:04
Sven PihlEnköpings AIFej godkänd
Bengt-Göran StjernaLänna IFej godkänd
Conny HusénOK Roslagenej start
Ulf SkogtjärnOK Linnéej start

H70 Stockholm

3 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars EnglundJärla Orientering47:4712:02
2Rolf SkoglundHellas Orientering47:55+0:0812:04
3Rune RådeströmSnättringe SK48:48+1:0112:17
4Leif StrandbergGustavsbergs OK53:43+5:5613:31
5Staffan ElmhagenSöders-Tyresö56:48+9:0114:18
6Torbjörn TirénHellas Orientering57:14+9:2714:24
7Lars JonassonJärfälla OK1:03:00+15:1315:52
8Leif HermundstadSnättringe SK1:05:59+18:1216:37
9Lars NordinSolna OK1:42:04+54:1725:42
Gunnar BramstenSundbybergs IKej godkänd
Johan SandwallSkarpnäcks OLej godkänd
Kjell TancredIBM-Klubbenej godkänd
Leif ToftenJärfälla OKej start
Olle ÖbergSkogsluffarnas OKej start
Åke LinderothSundbybergs IKej start

H70 Uppland

3 970 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thord RådbergOK Roslagen51:5813:05
2Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK59:16+7:1814:55
3Åke GatelidSigtuna OK1:00:29+8:3115:14
4Sören WingeUpsala IF1:14:58+23:0018:52
5Karl-Göran GustafssonUpsala IF1:30:55+38:5722:54
Rune ThurenVallentuna-Össeby OLej godkänd
Christer SolbreckLånghundra IFej start

D75 Stockholm

2 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt EricsonHammarby IF OF1:00:1823:44
2Solveig DillmanHammarby IF OF1:07:02+6:4426:23
3Gunvor GranathNynäshamns OK1:28:24+28:0634:48

H75 Stockholm

2 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune CarlssonSundbybergs IK38:0212:53
2Lars CedérusSnättringe SK39:27+1:2513:22
3Sture NilssonStockholmspolisens IF OF40:47+2:4513:49
4Ulf EskilssonOK Södertörn43:02+5:0014:35
5Richard WelanderOK Älvsjö-Örby43:37+5:3514:47
6Hugo IsgrenIFK Enskede54:41+16:3918:32
7Erland LjungströmSpårvägens OK58:44+20:4219:54
8Lars LöthmanJärfälla OK1:00:03+22:0120:21
9Bertil LjungemyrIFK Lidingö SOK1:03:28+25:2621:30
Carl LangOK Österåkerej godkänd

H75 Uppland

2 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Olof MalmSigtuna OK39:5413:31
2Roine MattssonHäverödals SK47:58+8:0416:15
3Sivert SöderbärgOK Roslagen1:03:46+23:5221:36
Martin EngqvistUpsala IFej godkänd

H80 Stockholm

2 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten BergstrandSkogsluffarnas OK1:03:0024:48
2Anders BackOK Ravinen1:07:26+4:2626:32
3Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:10:25+7:2527:43
4Alf PerssonOK Österåker1:14:49+11:4929:27

U2

2 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis IversAttunda OK20:158:55
2Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK21:29+1:149:27
3Filip LindqvistTäby OK21:55+1:409:39
4Svante SandvikAttunda OK23:18+3:0310:15
5Felix ArkängTullinge SK27:33+7:1812:08
6Sofia ErséusJärla Orientering38:08+17:5316:47

Öppen motion 2

2 990 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yngve RahlénOK Ravinen41:5113:59
2Emma LundbergOK Roslagen44:12+2:2114:46
3Örjan ArkängTullinge SK51:35+9:4417:15
4Sanna Anderssonklubblös51:39+9:4817:16
5Maria Laurenzattoklubblös51:50+9:5917:20
6Malin KarlssonLånghundra IF56:40+14:4918:57
7Ewa NordlundLänna IF1:00:00+18:0920:04
8Louise PrzibillaSundbybergs IK1:03:27+21:3621:13
9Cecilia WestströmSundbybergs IK1:03:42+21:5121:18
10Mats Nylénklubblös1:26:46+44:5529:01
11Leif SkottFC IF1:28:47+46:5629:41
12Björn BergmanFC IF1:29:38+47:4729:58
13Aija SadurskisCentrum OK1:34:11+52:2031:29
14Anna StrömbergFC IF1:45:50+1:03:5935:23
15Bert SamuelssonFC IC1:47:18+1:05:2735:53
16Per  VikströmIFC IF1:47:23+1:05:3235:54

Öppen motion 5

3 570 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tryggve RönnqvistOK Linné31:298:49
2Tommy StenviOK Linné34:13+2:449:35
3Jennifer WendeliusIFK Lidingö SOK36:14+4:4510:08
4Stefan NilssonOK Linné36:31+5:0210:13
5Lars LundkvistCentrum OK36:47+5:1810:18
6Janne NilssonCentrum OK38:25+6:5610:45
7Rene BallnusJärfälla OK40:39+9:1011:23
8Mats BernersonOK Enen41:01+9:3211:29
9Per BrahmLånghundra IF41:15+9:4611:33
10Elsa BrahmLånghundra IF41:41+10:1211:40
11Bernhard KlingOK Rodhen42:17+10:4811:50
12Johan Stridhklubblös42:51+11:2212:00
13Thomas WestermarkVallentuna-Össeby OL43:51+12:2212:16
14Ida SkantzeSundbybergs IK44:24+12:5512:26
15Joakim SkantzeSundbybergs IK44:29+13:0012:27
16Lena GrandinOK Linné44:52+13:2312:34
17Stefan AbrahamssonSundbybergs IK46:36+15:0713:03
18Erik PerssonOK Österåker46:38+15:0913:03
18John PerssonOK Österåker46:38+15:0913:03
20Viktoria HedenlundTäby OK47:15+15:4613:14
21Anders LavforsCentrum OK55:08+23:3915:26
22Erik JonssonLånghundra IF57:08+25:3916:00
23Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK59:37+28:0816:41
24Märit Gunneriusson KarlströmOK Linné1:16:40+45:1121:28

Öppen motion 7

2 950 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena SundqvistTullinge SK32:4411:05
2Leif Erik KarlssonRånäs OK39:24+6:4013:21
3Olle SandénOK Södertörn39:48+7:0413:29
4Johan PetterssonGudhems IF40:26+7:4213:42
5Frida TennstedtFC IF40:29+7:4513:43
6Karin SteneboAttunda OK41:16+8:3213:59
7Håkan SvahnOK Ravinen44:03+11:1914:55
8Jonas BredinAttunda OK47:01+14:1715:56
9Mats-Ola ÖbergSundbybergs IK1:02:22+29:3821:08
10Leif Göran HagstedtVäsby OK1:06:04+33:2022:23
11Johnny RahlénOK Ravinen1:14:51+42:0725:22

Öppen motion 8

4 850 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas FuruheimIFK Lidingö SOK42:128:42
2Joakim OlssonVäsby OK43:30+1:188:58
3Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby44:29+2:179:10
4Mattias OlofssonOK Enen45:43+3:319:25
5Jorrit BoekelCentrum OK45:53+3:419:27
6Anna StrandAttunda OK50:46+8:3410:28
7Maria HellströmVäsby OK52:40+10:2810:51
8Mats JavehedVallentuna-Össeby OL52:46+10:3410:52
9Niclas NilssonOK Österåker53:28+11:1611:01
10Magnus SneitzJärfälla OK54:01+11:4911:08
11Henrik HellborgCentrum OK1:00:07+17:5512:23
12Lukáš PoláčekCentrum OK1:04:17+22:0513:15
13Erik CallebergSnättringe SK1:04:25+22:1313:16
14Peter VestmanOK Österåker1:07:34+25:2213:55
15Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1:12:00+29:4814:50
Sören AnderssonVäsby OKej godkänd

Öppen motion 9

7 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas KarlssonMariestads FK1:02:408:54
2Love BerzellAttunda OK1:07:19+4:399:34
3Magnus GadeforsVäsby OK1:08:30+5:509:44
4Niklas WansölinOK Ravinen1:08:46+6:069:46
5Anders EdquistVästerås SOK1:17:43+15:0311:03
6Ulf BylundIFK Enskede1:18:45+16:0511:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser